Ve své polovině má SGP čtvrtého vítěze a třetího leadera

Gorzow – 12. září
Skvělou bitkou ve finálové jízdě skončila v Gorzowě čtvrtá letošní velká cena, jejímž hlavním hrdinou se stal Fredrik Lindgren. Překonal Jasona Doyleho, před něhož se posléze dostal rovněž Leon Madsen. Na tiskové konferenci se posléze svěřil, že z jeho ramen spadlo těžké břímě. Každopádně se Švéd stal čtvrtým letošním vítězem, a protože vystřídal na hrotu aktuální klasifikace Macieje Janowskeho zároveň i třetím leaderem. Martin Vaculík obsadil šestou příčku, ale televizní kameře slíbil finálovou rozjížďku již v pátek v Praze.

Fredrik Lindgren se raduje z prvního letošního triumfu

„Dnes jsem měl na ramenou těžký náklad,“ rozhovořil se Fredrik Lindgren. „Chtěl jsem konečně získat vítězství, když už jsem byl třikrát ve finále a nedokázal jsem vyhrát. Jsem jistě šťastný, tolik, tolik šťastný. Nechcete přece být chlapíkem, který se dostává do finále, ale nikdy nevyhrává. Je to úleva, že jsem to dokázal. Ten náklad je mých ramen je pryč a já se můžu soustředit na příští víkend.“

1. Fredrik Lindgren, S 2 3 3 2 2 2 3 17
2. Leon Madsen, DK 3 2 0 3 3 2 2 15
3. Jason Doyle, AUS 2 3 2 3 2 3 1 16
4. Emil Sajfutdinov, RUS 1 0 3 3 3 3 0 13
5. Bartosz Zmarzlik, PL 3 3 3 3 1 1 14
6. Martin Vaculík, SK 3 2 2 1 3 1 12
7. Tai Woffinden, GB 3 2 1 2 3 0 11
8. Maciej Janowski, PL 2 3 2 0 2 0 9
9. Max Fricke, AUS 2 1 2 1 2 8
10. Anders Thomsen, DK 0 1 3 1 1 6
11.Matej Žagar, SLO 1 1 1 1 1 5
12. Artjom Laguta, RUS 1 2 0 0 0 3
13. Niels Kristian Iversen, DK 0 1 0 2 0 3
14. Antonio Lindbäck, S E 0 1 2 0 3
15. Mikkel Michelsen, DK 1 0 1 E 0 2
16. Patryk Dudek, PL T 0 0 0 1 1
17. Rafal Karczmarz, PL (res) 0 0
18. Wiktor Jasinski, PL (res) DNR

Aktuální pořadí seriálu:

1. Fredrik Lindgren 66, 2. Bartosz Zmarzlik 59, 3. Maciej Janowski 57, 4. Tai Woffinden 53, 5. Leon Madsen 50, 6. Artjom Laguta 45, 7. Jason Doyle 42, 8. Emil Sajfutdinov 36, 9. Martin Vaculík 35, 10. Matej Žagar 27, 11. Niels-Kristian Iversen 24, 12. Max Fricke 24, 13. Mikkel Michelsen 18, 14. Patryk Dudek 16, 15. Gleb Čugunov 16, 16. Anders Thomsen 10, 17. Antonio Lindbäck 6.

Foto: tiskový servis IMG

Pražané měli nejsilnější dech v závěru

Žarnovica – 12. září
Nemá cenu si nalhávat, že by Markéta Praha nepřijela na pohár přátelství do Žarnovice v roli favorita. Nicméně nástup do závodu měla pomalejší a první triumf do jejích boxů dovezl až Jan Kvěch v rozjížďce s číslem šest. Záhy však poslali za svá záda Krško opírající se vedle Nicka Škorjy o neporazitelného Matice Ivačiče. Jenže Daniel Klíma se necítil zrovna ve své kůži, ale náhradník Filip Hájek sehrál svou roli mistrně a svůj tým v klíčové fázi podržel. Ostatně ani Daniel Klíma se svým osudem vláčet nenechal. Pražané se ve čtvrté pětině dostali za krk vedoucí Žarnovice. Paní Smůla se začala usmívat na Davida Pacalaje se zlověstným příslibem, že se tento víkend stane jejím milcem. Slovák nejprve najel do pásky, pak upadl a pozici leadera převzali stále se lepšící Slovinci. Praha ale v závěrečné sérii zabrala naplno a Petr Chlupáč si svým klíčovým triumfem v rozjížďce s číslem devatenáct poslal na práh triumfu. Misi dotáhl do konce Jan Kvěch. Sice neudržel Matice Ivačiče, ale dva body na celkový triumf stačily naprosto dokonale. Jan Kvěch měl takovou radost, že jezdil pro diváka čestná kola, dokud neupadl a nepokroutil si motocykl. Před nedělní juniorkou nepříliš dobrá zpráva.

Stupně vítězů

Trojboj o vítězství

Každý začátek je těžký – Pavel Kuchař o tréninku padá za zády Jana Kvěcha

Krásná sobota měla poněkud pochmurné kulisy. Nahlas se spekulovalo, že druhý letošní plochodrážní víkend v Žarnovici může být nakrásně poslední veřejnou akcí na celém Slovensku. Uzavření hranic s Českou republikou se bralo již jako nezvratný fakt. Speedway Club se navíc musel domluvit s kuželkáři, kteří ve stejném termínu hráli na Městském stadiónu své soutěže. Dle původního kalendáře totiž měly motocykly burácet až příští týden v kombinaci první liga – česká juniorka.

Na plochou dráhu se proto chodilo jedním vchodem, na kuželky druhým. Restauraci Kolkáreň zdobil nápis o uzavřené společnosti, takže si diváci jediného letošního mítinku Speedway Friendship Cupu dopřávali občerstvení z venkovního stánku. Potíže musel řešit rovněž Ján Daniel.

Ján Daniel musel improvizovat se svou sestavou, když se na pětce místo Rastislava Ciferského objevil Anton Wannasek

Rastislav Ciferský nestíhal dát své motocykly do pořádku. A po třech v zásadě probdělých nocích nechtěl naskočit do ostrého závodu. Na sedmnáctce za něj tudíž zaskočil rakouský veterán Anton Wannasek. Nicméně slovenský kouč si neoddechnul ani po nástupu. David Pacalaj vyjel na ovál v bílé přilbě. Evidentně si neuvědomil, že v soutěži čtyř týmů má jedno družstvo stále jedinou barvu.

Incident však nebyl nikterak vážný. Slovenský junior se vrátil do depa. Nasadil si správnou červenou helmu a tryskem se vrátil na rošt. Páska se zvedla a on se usadil na čele. Petr Chlupáč v první zatáčce objel Sebastiana Kösslera a rovnou udeřil na vedoucího Slováka.

Zasvěcení diváci, aneb Jaroslav Drahoš a Tibor Pružinský se baví v hledišti

Ve třetím okruhu ho podjel ve druhé zatáčce, ale David Pacalaj na cílové rovince už zase vedl. Usadil na čele aktuální klasifikace slovenský tým, jemuž se evidentně dolů vůbec nechtělo.  Ján Mihálik ve druhé jízdě získal bod, když před jeho zraky Nicka Škorja ve druhé zatáčce objel Daniela Klímu. Vzápětí Stanislaw Burza neuhnal Matice Ivačiče, avšak Jana Kvěcha na své druhé místo nepustil.

Jan Kvěch vysvětluje zisk jediného bodu v rozjížďce s číslem tři:

„Táhne mě spojka. Vždycky se zahrabu na startu, ale dnes je to spíš trénink na juniorák na zejtra.“

Nick Škorja (bílá) v souboji s Danielem Klímou (žlutá)

Čtvrtá jízda vynesla aplaus Jakubu Valkovičovi za velké sólo. Žarnovica úvodní sérii uzavřela na devíti bodech. Filip Hájek, startující místo Pavla Kuchaře, díky dvojce dostal Prahu na sedm, Krško mělo šest a němečtí White Tigers dva. Zatímco mladý německý tým bez opory výraznější osobnosti v zásadě paběrkoval, ostatní trojka se pustila do boje o vítězství.

Ve druhé sérii zabrala Praha. Pavel Kuchař při svém ostrém debutu na žarnovické dráze inkasoval bod na účet Toma Fingera. Nicméně Matic Ivačič ulétl Davidu Pacalojovi. Na pražského benjamínka v rozjížďce s číslem šest navázal Jan Kvěch. Ani tentokrát jeho start nebyl příkladný. Ale v první zatáčce objel Jána Mihálika, jehož ve druhém kole dostal i slovinský začátečník Anže Grmek.

Nestárnoucí Stanislaw Burza (červená) vodí Jana Kvěcha (žlutá)

Daniel Klíma reagoval nejpohotověji na let pásky v rozjížďce s číslem sedm, avšak Stanislaw Burza šel od mantinelu za třemi body jako vystřelená raketa. Osmá jízda viděla velké sólo Petra Chlupáče.

Pražan v prvním oblouku odrazil Jakuba Valkoviče, před něhož ve výjezdu pronikl také Nick Škorja. Praha se dotáhla na šestnáctibodovou Žarnovicu, Krško bylo o dva body pozadu. Ovšem Zdeněk Schneiderwind přišel s nepříznivou novinkou.

 

Pražský nástup

Celina Liebmann (modrá) se brání nájezdu Anže Grmeka (bílá)

„Čenda nechce jet, není mu dobře,“ vylétlo z úst pražského kouče. V rozjížďce s číslem devět tím pádem na ovál místo Daniela Klímy zamířil náhradník Filip Hájek. Jejím králem se stal David Pacalaj, pražský borec v první zatáčce stihnul objet Mariuse Hillebranda, Anže Grmeka nikoliv.

Vzápětí si Matic Ivačič na šňůru svých vítězství uvázal další uzlík. Zlepšil přitom traťový rekord na 67,99 sekund. Na rozdíl od mnoha českých stadiónů je jej možné považovat za platný, protože v Žarnovici se měří časy při všech závodech již od pradávna. Petr Chlupáč byl v cíli druhý. Markéta se udržela na stejném skóre s Krškem, nicméně domácí měli o bod navíc.

David Pacalaj (červená) vede před Anže Grmekem (bílá)

Pavla Kuchaře však v rozjížďce s číslem jedenáct očekávali silní soupeři. Zatímco Nick Škorja vyzrál v úvodním výjezdu na Stanislawa Burzu, jenž se sápal dopředu, pražský junior neštval třetího Sebastiana Kösslera. Díky němu Bílí tygři inkasovali svůj třetí bod dnešního odpoledne, nicméně Markéta začala ztrácet.

Jan Kvěch však svůj tým podržel brilantním triumfem v rozjížďce s číslem třináct, kdy nepustil ke slovu Jakuba Valkoviče. Miran Pražnik, další novic slovinské scény, navíc přišel v poslední zatáčce o poslední bod vinou pádu. Žarnovica 24, Praha a Krško 22 a White Tigers 4. V pražských boxech probíhala porada a Filip Hájek si ji evidentně vzal k srdci.

Matic Ivačič (bílá) na cestě za traťovým rekordem vede Petra Chlupáče (žlutá) a Jána Mihálika (červenáú

Odstartoval způsobem sobě vlastním a usadil se v čele třinácté jízdy. Zmizel z dohledu Jána Mihálika, jehož ve druhém okruhu dostal také Miran Pražnik. Slovinec ovšem v první zatáčce třetího kola upadl. Rozjížďka byla zastavena a musela být opakována.

Filip Hájek v depu klel jako pohan, zatímco jeho kolegové se hemžili kolem něho. Pak se napil kofoly od Michala Bašteckého, který přijel do Žarnovice již dnes a pomáhal v depu jako mechanik. Usedl na motocykl a tentokrát nebylo síly, jež by mu zabránila v jeho vítězství stylem start – cíl.

Filip Hájek glosuje svůj triumf v rozjížďce s číslem čtrnáct:

„Už mě bolej‘ ruce, ale zase tady není čtyřicet nad nulou jako obyčejně, takže normálka.“

Filip Hájek (žlutá) na čele třinácté jízdy před Mariusem Hillebrandem (modrá) a Jánem Mihálikem (červená)

Než by člověk řekl švec, svítilo červené vylučovací světlo. Davida Pacalaje totiž potáhla spojka do pásky. Jan Kvěch nato odvedl Nicka Škorju a pražská situace se začínala lepšit. Borci z českého hlavního města stáli opět v čele o bod před Krškou a dvěma před Žarnovicou. Nicméně závod ještě nekončil.

 

Verdikt poslední série

Daniel Klíma (žlutá) odráží nájezdy Matice Ivačiče (bílá)

Stanislaw Burza v patnácté jízdě zatroubil k útoku svým přesvědčivým triumfem. Petr Chlupáč přitom zůstal viset za druhým Anže Grmekem. Pak se na ovál vrátil Daniel Klíma. Jezdil první, jenže Matic Ivačič se dnes evidentně nechtěl nechat porazit. Ve druhém kole se protáhnul dopředu úzkou skulinkou, která byla mezi Pražanovým motocyklem a mantinelem.

Markéta přesto vyhrála základní část s bodem k dobru na Žarnovicu a dvěma na Krško. Miran Pražnik nebyl po svém pádu ve své kůži a tak bylo jisté, že Slovinci budou muset jeden start v nominační sérii oželet. Anže Grmek však otevřel závěrečnou pětinu triumfem o parník před Filipem Hájkem. A Ján Mihálik se dostal jen před Celinu Liebmann. Vzápětí se pražské věci ujal opět Daniel Klíma.

Marius Hillebrand (modrá) padá za zády Davida Pacalaje (červená)

Blýsknul se opět povedeným startem, avšak v prvním výjezdu ho podjel Nick Škorja. Pražskému juniorovi se blížil rovněž Jakub Valkovič. Daniel Klíma nebyl ve své kůži, ale po závodech nechtěl svůj zdravotní stav komentovat. V posledním oblouku jel venkem, Slovák udeřil spodem. Byl hodně, hodně blízko, ale Pražan přece jen protnul metu dříve.

Markéta a Krško si v otázce skóre nemohly nic vyčítat, zatímco domácí na ně ztráceli tři body. Do devatenácté jízdy jako první vypálil Petr Chlupáč. Za sebou měl Davida Pacalaje, jenže v prvním nájezdu spadl Marius Hillebrand. Opakovalo se ve třech, protože právě tuto jízdu nechali Slovinci neobsazenou.

David Pacalaj (červená) v útoku na Petra Chlupáče (žlutá)

Nyní byl po vylétnutí pásky brisknější David Pacalaj. Ještě v první zatáčce se však vnějškem první zatáčky do čela prosadil Petr Chlupáč. Slovenský závodník útočil, útočil, útočil. Na konci druhého kola však zůstal ležet na zemi. O diskvalifikaci nemohlo být ani pochyb.

David Pacalaj kroutí hlavou nad závěrem závodu:

„Nejdřív mě natáhla spojka, pak jsem byl přemotivovaný a tím pádem jsem šel na hubu.“

David Pacalaj naštěstí vyvázl z pádu bez úhony

V depu si Petr Chlupáč stiskl pravici s Davidem Pacalajem, který zmizel v nejkrajnějším ze všech boxů, který si s oblibou bere jeho strýček Martin Vaculík. Pražan šel na start. Mariuse Hillebranda by musel porazit, byť by nakrásně nechtěl. Bylo už jasné, že Žarnovica skončí třetí, zatímco Praze bude k triumfu stačit jediný bod z poslední rozjížďky.

S ním se Jan Kvěch spokojit nechtěl. Start mu nevyšel, ale velkým vnějším obloukem v první zatáčce obkroužil druhého Stanislawa Burzu. Vedoucího Matice Ivačiče neuštval, byť cílovou čáru protnul jen o zlomeček sekundy za ním.

Jan Kvěch (žlutá), Matic Ivačič (bílá) a Stanislaw Burza (červená) krátce po startu dvacáté jízdy

Přesto si však dopřával čestná kolečka se stojem zvednutým na zadní kolo, dokud si jej nehodil za ucho, jak se v plochodrážní hantýrce říká. „Vždycky něco provedu,“ usmíval se provinile při narážce na český šampionát v Plzni.  „Chytlo se to, jel jsem na hraně, chtěl to dát dolů, ale asi to chytlo druhej‘ dech…“

 

Hlasy z depa

Vítězné wheelie se Janu Kvěchovi nevyplatilo

„Viděl jsem to dobře, dařilo se, zatrénovali jsme si,“ usmíval se Jan Kvěch, zatímco mechanik Michal Pospíšil spolu s Filipem Šiterou sčítali škody na motocyklu. „A ten pád? Já vždycky něco vyvedu, aspoň se lidi nenudili (smích). A Pospa taky ne. Pěkný závody, diváci fandili, navíc jsem si pořádně zatrénoval na zejtřek.“

„Hezký to bylo,“ usmíval se Petr Chlupáč. „Důležitější ale bude zejtřek s juniorákem. Jde o to naladit motorku, dneska to byl takovej‘ spíš trénink.“

„Na náhradníka dobrý,“ nechal se slyšet Filip Hájek. „Závody zajímavý, pěkný, dráha těžší, držela. Kluci jeli suprově a tak jsme vyhráli.“

Jakub Valkovič v plném tempu

„Dráha byla těžší,“ uznával Jakub Valkovič. „Ale byla rychlá, celkově se mi dařilo. Škoda, že to nestačilo na bednu. Měli jsme jiné nastavení, bylo vidět, že to jede dopředu.“

„Byl jsem přemotivovaný,“ posteskl si David Pacalaj. „Dobré, vyhráli lepší. Zítra jedu sám za sebe a věřím, že to bude lepší.“

Nick Škorja (bílá) se řítí dopředu mezi Jakubem Valkovičem (červená) a Danielem Klímou (žlutá)
1. AK Markéta Praha 40
Daniel Klíma 2 2 – 2 2 8
Petr Chlupáč 2 3 2 1 3 11
Jan Kvěch 1 3 3 3 2 12
Pavel Kuchař – 1 0 – 1
Filip Hájek 2 1 3 2 8
2. AMD Krško 38
Matic Ivačič 3 3 3 3 3 15
Anže Grmek 0 2 2 2 3 9
Nick Škorja 3 2 3 2 3 13
Denis Štojs nepřijel
Miran Pražnik 0 1 F X 1
3. SC Žarnovica 33
Jakub Valkovič 3 1 2 1 1 8
Stanislaw Burza, PL 2 3 2 3 1 11
Ján Mihálik 1 1 1 2 1 6
David Pacalaj 3 2 3 T X 8
4. DMV White Tigers 8
Sebastian Kössler, A 1 0 1 0 0 2
Tom Finger 0 0 1 0 1 1
Celina Liebmann 1 0 0 1 0 2
Marius Hillebrand 0 0 0 1 2 3
Petr Chlupáč (žlutá) v souboji s Davidem Pacalajem (červená) v devatenácté jízdy, kdy dostal Prahu na práh vítězství

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Putovní pohár skončil na rok v držení Pražanů

Chabařovičtí kralovali lázeňským závodům

Mariánské Lázně – 12. září
Než se na lázeňském kilometru rozbouřily motory veteránů v jejich sérii ELVS, patřil malý ovál kolibříkům. Čekalo je šest rozjížděk závodu družstev a pro tři nejlepší ještě jedna navíc. V obou případech byli nejlepší chabařovičtí borci.

 

Vyhlášení vítězů: zleva Karel Průša, Tony Katra, Petr Marek, Adam Nejezchleba, Oliver Schmid a Josef Černý
Lázeňské garáže patřily také kolibříkům

Nejprve trénovala jedna polovina účastníků a poté Tony Katra famózně vyhrál první jízdu. Vzápětí si čtyři tréninková kola dopřála druhá trojka a v rozjížďce s číslem dvě se přihnal do cíle jako vítěz rychlík Adam Nejezchleba. Ten rovněž kraloval třetí jízdě, v níž Tony Katra dravě a chytře podjel Olivera Schmida.

Čtvrtá jízda přinesla dravý duel Karla Průši s Petrem Markem, ale slánský závodník si udržel prvenství. Vzápětí opět kraloval zase Adam Nejezchleba a Tony Katra si dojel před Josefem Černým pro dva body.

Rozjížďka s číslem šest byla smolná pro Karla Průšu. Chtěl zkusit podjet Olivera Schmida v zatáčce po startu, ale bohužel vyjel oběma koly ven. Vyhrál Petr Marek a Chabařovice byly jednou nohou na nejvyšším stupínku vítězů.

Miroslav Musil asistuje z zvláštní jízdy třech nejlepších: Adam Nejezchleba, Petr Marek a Tony Katra

Nic na tom nemohla změnit ani sedmá jízda s vítězstvím Josefa Černého, druhým místem Tonyho Katry a třetím Petra Marka. Nakonec si Adam Nejezchleba dojel pro čtvrté vítězství a stal se králem závodu družstev.

A nejen to, protože tři nejlepší zamířili na startovní rošt ještě jednou. Vylosoval si bílý povlak, Tony Katra červený a Petr Marek bílý. Nejrychleji odstartoval Tony Katra a na čele strávil skoro celé kolo. Jenže Adam Nejezchleba nabral úžasnou rychlost na cílové rovince a vítězství již nepustil.

Dostal finanční odměnu od Karla Kadlece, zatímco ceny pro ostatní věnovali Mariánské Lázně, Plzeňané a Pavel Marek.

Chabařovičané Petr Marek a Adam Nejezchleba ovládli Mariánské Lázně
1. Chabařovice 20
Petr Marek 2 2 3 1 8
Adam Nejezchleba 3 3 3 3 12
2. Slaný 15
Tony Katra 3 2 2 2 9
Karel Průša 1 3 L 2 6
3. Plzeň 12
Oliver Schmid 1 1 2 1 5
Josef Černý 2 1 1 3 7

Jízda nejlepších jednotlivců:

1. Adam Nejezchleba, 2. Tony Katra, 3. Petr Marek

Foto: Petra Zahradníčková a Pavel Marek

Blažej Skrzeszewski si při svém debutu v extralize udělal jméno

Liberec – 12. září
Stál na ovále jako skála. A nehnul se. Cítil křivdu za středeční diskvalifikaci Zdeňka Holuba na překročení časového limitu středeční slánské extraligy a neustoupil ani o píď, dokud se součet všech minut nevysvětlil. Byť by někdo nakrásně sledoval závody amatérů, které od našich severních sousedů zavítaly i do Liberce a Pardubic, jméno Blažej Skrzeszewski by mu zřejmě zaniklo v záplavě jiných polských příjmení. Nicméně v naší vyšší ligové divizi se prezentoval jako opravdový manažer.

 

Blažej Skrzeszewski a Věroslav Kollert v netradiční perspektivě mluví s Filipem Hájkem

Kdo to ovšem je a kde se tu proboha vzal? „Před několika lety se pro Liberec naskytla nová spolupráce s polskými amatéry na ploché dráze,“ uspokojuje zvědavé otázky Věroslav Kollert z Liberce. „Pan Andrzej Wnek začal pořádat závody a parta polských amatérů se začala objevovat na liberecké dráze a následně i v Pardubicích.“

No, dobře, u nás také máme plochodrážní hobíky, ale ještě nikdo z Úhřetické Lhoty nestanul v čele extraligového týmu! „Jedním z organizátorů závodu pan Blažej Skrzeszewski a už to bylo,“ bere Věroslav Kollert vysvětlení zkrátka. „Po složení zkoušek, které v Polsku nejsou vůbec laciná záležitost, došlo k dohodě. A je to! První Polák manažeruje českou extraligu.“

Pravda ve Slaném si počínal s rutinou profesionála a dokonale zapadl do společnosti koučů svých soupeřů. I když, jeden si nemůže odpustit drobné rýpnutí. Slovák Ján Daniel dokázal loni s INTERTEAMem vyhrávat, nicméně nyní má ambiciózní tým v tabulce jediný bod…

To už se ovšem ujímá slova sám Blažej Skrzeszewski. „Na Liberec ještě něco vymyslíme,“ vzkazuje naprosto jasně. Jak záměr klapne, uvidíme v úterý, kdy se úderem sedmnácté hodiny po pětačtyřiceti letech pod lesklý Ještěd vrací extraliga.


Oba umí stejné kousky:

Blažej Skrzeszewski vede INTERTEAM, zatímco Vladimír Vopat zůstává jeho šedou eminencí v pozadí

Duchovní otec INTERTEAMu Vladimír Vopat nikdy svůj tým nevedl. Nicméně v letech 2010 a 2011 s pražským Olympem útočil na mistrovský titul. Coby kouč se prezentoval stejným naturelem jako Blažej Skrzeszewski.

Stačí vzpomenout na nervy drásající výjezd do Mšena. Když byl z finálové rozjížďky poměrně nespravedlivě diskvalifikován Zdeněk Simota, Vladimír Vopat neváhal přeskočit nafukovací mantinel jako hbitý kamzík a pádit k telefonu na startovním roštu, aby rozhodčí pěkně od plic tlumočil svůj názor.


Foto: Pavel Fišer a GRS Liberec

Bartosz Zmarzlik útočí

Gorzow – 11. září
Úřadující světový šampión se po třetí letošní velké ceně ve svém Gorzowě přiznával, že se cítil v nejlepší formě. Ještě aby ne, když vyhrál šest ze sedmi rozjížděk a v neuvěřitelném posledním okruhu finálové jízdy vydřel na Jasonu Doylovi své druhé vítězství ve své domácí Speedway Grand Prix. Před dnešním pokračováním seriálu je druhý za vedoucím Maciejem Janowskim o jediný bod. Spokojený mohl být rovněž Martin Vaculík. Body za páté místo jej dostaly do první osmičky.

Bartosz Zmarzlik slaví triumf

 

„Je to neuvěřitelný večer,“ svěřoval se Bartosz Zmarzlik na tiskové konferenci. „Všechno fungovalo skvěle a já děkuji svému týmu a všem fanouškům. Jste nejlepší! Bydlím celý život v Gorzowě a cítím se tady nejlépe. Vítězství v Gorzowě je poněkud odlišné než na jiných tratích, protože tohle je moje domácí dráha a moji domácí lidé. Jason po mě šel ve finále až do poslední zatáčky. Jsem šťastný, že jsem vyhrál, ale musím jít domů a dobře se vyspat. Zítra je nový den a všechno začíná znovu.“

1. Bartosz Zmarzlik, PL 3 3 3 3 2 3 3 20
2. Jason Doyle, AUS 0 2 1 3 2 2 2 12
3. Fredrik Lindgren, S 2 3 3 2 1 2 1 14
4. Leon Madsen, DK 2 3 0 1 3 3 0 12
5. Martin Vaculík, SK 3 2 2 3 2 1 13
6. Tai Woffinden, GB 1 2 3 2 3 1 12
7. Maciej Janowski, PL 2 0 3 0 3 0 8
8. Matej Žagar, SLO 2 2 2 2 0 0 8
9. Artjom Laguta, RUS 0 0 2 2 3 7
10. Emil Sajfutdinov, RUS 0 1 1 3 1 6
11. Niels Kristian Iversen, DK 1 1 2 1 1 6
12. Mikkel Michelsen, DK 3 0 0 0 2 5
13. Max Fricke, AUS 1 3 0 0 0 4
14. Anders Thomsen, DK 1 1 1 1 0 4
15. Patryk Dudek, PL 3 0 – – – 3
16. Antonio Lindbäck, S 0 1 0 0 1 2
17. Rafal Karcmarz, PL (res) 1 1
18. Wiktor Jasinski, PL (res) 1 0 1

Průběžné pořadí seriálu:

1. Maciej Janowski 48, 2. Bartosz Zmarzlik 47, 3. Fredrik Lindgren 46, 4. Tai Woffinden 43, 5. Artjom Laguta 40, 6. Leon Madsen 32, 7. Jason Doyle 26, 8. Martin Vaculík 24, 9. Emil Sajfutdinov 22, 10. Matej Žagar 21, 11. Niels-Kristian Iversen 20, 12. Max Fricke 16, 13. Mikkel Michelsen 16, 14. Gleb Čugunov 16, 15. Patryk Dudek 15, 16. Antonio Lindbäck 3, 17 Anders Thomsen 3.

Foto: tiskový servis IMG