Archiv pro rubriku: Soutěže, hry a zábava

Při odvetě vyhráli všichni plochodrážní hokejisté

Rokycany – 23. února
Přesně o tři měsíce později po listopadovém hokeji v Plzni se plochodrážníci sešli k odvetě na ledě v Rokycanech. Ačkoliv tým Haďas Plzeň byl citelně oslaben a Riki Team s ním zametl v poměru 14:5, všichni si akci náramně užili. Richard Wolff se magazínu speedwayA-Z svěřil se svou nadějí, že se zrodila nová tradice.

 

„Dobrý, všichni spokojený,“ nešetří Richard Wolff superlativy. „Haďas měl velkou marodku, mně taky dva hráči nedorazili. Krásně jsme to odehráli. O hráče jsme se podělili, já si samozřejmě nechal Pražáky. V půlce utkání jsme otočili gólmany, aby ta výhra nebyla o moc. Nepřijel nám ani rozhodčí, takže přesnej‘ stav nejde říct. Jestli já měl jedenáct nebo třináct lidí, je jedno, Haďas měl velkou úmrtnost.“

Plochodrážní hokej by měl pokračovat. „Dobrý, super,“ opakuje bývalý pražský závodník. „Výsledek není objektivní. Přestali jsme to počítat a jen hráli. I Michal Makovský se osvědčil, zahrál dobře. Je lepší odehrát hodinu a čtvrt a nic neřešit. Stane se z toho rituál, jednou za rok se budeme scházet. Byli jsme nadšený, byla dobrá atmosféra. V listopadu zase sehrajeme utkání v Plzni. Bavili jsme se o tom, nikomu to nevadí a Plzeňáci to na stadiónu zařídí.“

Foto: laskavostí Richarda Wolffa

Týmy se vytvoří až přímo v Rokycanech

Rokycany – 21. února
Přesně na den se po třech měsících v neděli uskuteční odveta plochodrážního hokeje. Nicméně Michael Hádek má velmi početnou marodky, zatímco soupiska Richarda Wolffa jen překypuje potvrzenými jmény, mezi nimiž je vůbec poprvé Michal Makovský, šampión devětadevadesátého. Utkání se přesto bude v neděli ráno konat, akorát složení obou týmů vznikne až přímo na rokycanském kluzišti.

Richard Wolff s Miloslavem Čmejlou

Foto: laskavostí Richarda Wolffa

Odveta se koná v neděli

Rokycany – 17. února
Odveta plochodrážního hokeje Riky Team vs. Haďas Plzeň se koná v Rokycanech tuto neděli. Richard Wolff stanovil sraz účastníků na devátou hodinu ranní. Hra vypukne o půl hodiny později. Akce je přístupná veřejnosti.

Společný snímek účastníků hokejového utkání, které proběhlo v Plzni v listopadu

Foto: laskavostí Richarda Wolffa

Fotka od Lukáše Staňka jako jediná zastupovala plochou dráhu na slavnostním večeru

Praha – 6. února
Třiačtyřicátý ročník ankety Zlatý volant vyvrcholil včera slavnostním vyhlášením. Motocykly byly na akci tradičně slabě zastoupené, a sice jen ve třech kategoriích. Událost roku, Zlaté oko pro nejlepší fotografy a pochopitelně Zlatá řidítka, která získal silničář Filip Salač. Nejjasnější hvězdou večera se však stal Giacomo Agostini a jeho přítomnost snadno vyvážila nadvládu čtyř kol. Další super star večera. Romain Grosjean, má ve formuli jedna dvojnásobek pneumatik božského Aga i mnohonásobně víc koní v motoru a o elektronice nemluvě, určitě není rychlejší než třináctinásobný světový šampión. Potkat jej, je vždycky nezapomenutelný zážitek.

 

Giacomo Agostini byl největší hvězdou večera

Plochá dráha byla zastoupena velice okrajově. Dá-li se ovšem o zastoupení vůbec mluvit. Postaral se o to Lukáš Staněk, jehož snímek Focus se vešel do nominace deseti kandidátů, z nichž nakonec vzešel vítěz Zlatého oka. Cenu si nakonec vyhrál Martin Kozák se svou fotografií Dragster.

Lukáš Staněk byl jediným, kdo v prestižních anketách připomněl plochou dráhu

Foto: Kiril Ianatchkov

Ondřej Smetana se setkal se žáky základní školy v Králově Dvoře

Králův Dvůr – 29. ledna
Ondřej Smetana, jedna z největších nadějí české ploché dráhy a současný mistr Francie, se setkal v Králově Dvoře se žáky, aby jim přiblížil život plochodrážního závodníka. Celé setkání probíhalo v přátelské atmosféře, děti měly možnost se vyfotit na plochodrážním stroji, který s sebou Ondřej Smetana přivezl, i si vyzkoušet závodní kombinézu.

Spousta žáků slyšela o tomto krásném zajímavém sportu poprvé, a tak bylo vidět, že je povídání závodníka zaujalo. Měli možnost se dozvědět, jakým způsobem závodění probíhá, jaké závody můžou navštívit v České republice a co je třeba dělat pro to, aby se člověk mohl stát profesionálním závodníkem.

Ondřej Smetana také žáky seznámil podrobně s technikou svého závodního plochodrážního speciálu. V rámci vědomostní soutěže o ploché dráze žáci získali za své projevené poznatky i cenné upomínkové předměty, včetně součástek z motocyklu.

Tímto krátkým článkem děkujeme Ondrovi Smetanovi a jeho mechanikovi Stanislavu Stehlíkovi za velice zajímavou návštěvu v naší škole a přejeme týmu hodně úspěchů v nové sezóně.

 

Autor: Evžen Krob, ředitel školy

Dan Macl se konečně dokáže na závody připravit jaksepatří

Silvestr 2019
Dan Macl se nehodlal smířit, že v loňském roce opustil stupně vítězů kostěnických Srandamačů. A tak letos přišel s novým rituálem, jenž mu poháry zase přinesl. Nebyl by to ani Karel Herman, kdyby jej navěky nezdokumentoval. Dlužno podotknouti, že předseda z Úhřetické Lhoty na jeho snímku nepřehlíží širé lány. Také tvrzení poražených soků, že pšenice doznala po jeho přípravě újmy, jsou prý pustými pomluvami.

Foto: Karel Herman