Archiv pro rubriku: Soutěže, hry a zábava

Liberec láká další motocykly

Liberec – 10. dubna
Výročí sto dvaceti let stadiónu ve Starých Pavlovicích bereme vážně a lákáme další motorky. Týden po mistrovství světa v červnu se na ploché dráze ukáže trochu jiná, ale pořádná moto akce. Ve své plné kráse sem přijede Kawasaki.

 

A nejen, že přijede, ale rozbalí kamión plný svých zelených motocyklů, na kterých se budete moct povozit.

O celé akci vás budeme dál informovat.

Foto: laskavostí PD Liberec

Dakar Show bude doprovázet pardubickou Evropu

Pardubice – 24. března
Ještě počátkem osmdesátých let se v Československu o Dakarské rallye psalo jako o pochybném dobrodružství šílenců hazardujících se životem. Vše se ale jako mávnutím kouzelného proutku změnilo v pětaosmdesátém, když se na startu soutěže s cílem v senegalské metropoli objevily také dvě bílé liazky. Napřesrok se přidaly také červené tatrovky a naše kamióny rázem atakovaly nejvyšší pozice. Sledovanost Rallye Paříž – Dakar rostla. Týdeník Svět motorů s reportážemi o jejím průběhu byl beznadějně vyprodán již během pátečního rána, sotva dorazil do trafik, a na pultech knihkupectví se objevily také knížky. Mezi nimi hraje prim publikace Jana Králíka, jenž byl roku 1988 jako náš první žurnalista vůbec na rallye akreditován. Divácký boom Dakaru zůstal i po změně aranžmá a kontinentu a pořadatelé různých motoristických akcí z něho těží dodnes. Příští měsíc bude pardubické semifinále evropského šampionátu jednotlivců doprovázet Dakar Show.

 

Tlačenice ve Svitavách

Liazce s číslem 627 držel roku 1985 snad každý československý kluk každého věku

Úspěšné dakarské stroje bývaly skvělou doprovodnou akcí již v osmdesátých letech. Především na terénních tratích se uplatnily nejen liazky a tatry. Kupříkladu Pavel Ort, jenž jako první československý účastník nastoupil do Dakaru za řidítky motocyklu, se účastnil třeba veteránského motokrosu doprovázející světový šampionát dvěstěpadesátek v Holicích.

Na ploché dráze patří dakarský primát Svitavám. V květnu 1988 pořádali pohár míru a přátelství, což byla soutěž pro juniory z komunistických zemí, a pro doprovodný program pozvali Karla Lopraise s jeho vítěznou čtyřkolkou. Před třiceti lety svitavská Cihelna nemohla rozhodně naříkat na nezájem publika. Nicméně tehdy byla přístupová komunikace beznadějně zacpána pěšími návštěvníky, jejichž mnohostup se cpal ke stolečkům se vstupenkami u brány poblíž budovy, kam se dnes závodníci chodí sprchovat.

 

Dakar v Pardubicích

Jízdní ukázky soutěžních kamiónů loni nadchly rovněž publikum výstavy závodních speciálů v malých Houdkovicích na Rychnovsku

Poslední dubnovou sobotu letošního roku pořádají v Pardubicích semifinále mistrovství Evropy jednotlivců. Na ně měl zacíleno Liberec, kde však mají s dubnem bohaté dešťové zkušenosti, takže šampionát starého kontinentu směnili za juniorské mistrovství světa.

Pardubický mítink startuje úderem čtrnácté, trénink je na pořadu o čtyři hodiny dříve. Jeho podobu celodenní akce jej ještě více posouvá Dakar show. Pardubičtí pořadatelé totiž chtějí návštěvníkům nabídnout zajímavý program, a proto oslovili úspěšné aktéry letošní Rallye Dakar pro prezentaci, která startuje již v devět dopoledne.

Foto: Karel Herman

Václav Milík jedničkou Pardubického kraje

Pardubice – 9. března
Pardubická krajská organizace ČUS, Pardubický kraj a Deníky vyhodnotily ve čtvrtek večer 15. ročník ankety Nejúspěšnější sportovec Pardubického kraje, která byla cílena na výsledky sportovců v roce 2017.

 
Zřejmě poslední ocenění za výsledky loňského roku převzal z rukou René Živného, radního Pardubického kraje zodpovědného za sport, volnočasové aktivity, cestovní ruch a informatiku pardubický plochodrážník Václav Milík.

 
Náš klub, stejně jako Václav Milík děkuji touto cestou všem těm, co jej zařadili na svůj hlasovací lístek a věřte, že si všichni vážíme tohoto ocenění, protože dostat jej v takové konkurenci mnoha skvělých sportovců opravdu potěší. Zároveň si také nesmírně vážíme toho, jak vysoko je mezi občany Pardubického kraje hodnocen závod o Zlatou přilbu a to nás speciálně v roce kdy se uskuteční 70. Ročník závodu těší a především zavazuje.

 

Foto: Milan Křiček

Markéta je na Motocyklu

Praha – 2. března
Od včerejška probíhá na holešovickém výstavišti výstava MOTOCYKL. Mezi vystavujícími je také AK Markéta Praha, která na svém stánku propaguje nejen SGP České republiky, ale i další závody a rovněž letošní Speedway Mini Cup. Podívat se můžete ještě během zítřka a neděle, kdy se však končí o dvě hodiny dříve, a sice úderem sedmnácté.

Foto: Zdeněk Schneiderwind

Liberec nezůstává pozadu ani v ledové otázce

Liberec – 1. března
I když se začalo jezdit o víc jak měsíc déle, díky silným mrazům to stojí za to. Led je super a velikost zamrzlé plochy na přehradě v Mníšku je dostačující. Důležité je, že je led bez sněhu. I když se jedná jen v uvozovkách o blbnutí, je to relax na další sezónu, v níž se do Liberce po dlouhých letech vrátí plochodrážní mistrovství světa.

 

Tradice ježdění na tomto kousku ledu se traduje až do osmdesátých let minulého století. To se tady proháněli Petr Kubíček, Ivan Pacák a další borci, kteří v létě bojovali na škváře, a v zimě bylo normální jezdit ledy.

 

Těm, co chtějí něco přes zimu dělat, šroubky jen doporučuji.

 

Hezký zbytek zimy!

 

Foto: GRS Liberec

Václav Milík a Zlatá řidítka se ještě nepotkali

Praha – 22. února
Vloni byl Václav Milík přítomen, ale nevyhrál, minulý čtvrtek nebyl přítomen, avšak pro změnu vyhrál. S triumfem prvního plochodrážníka vůbec v anketě Zlatá řidítka to nebylo vůbec jednoduché. Každopádně krásná trofej na pardubického kapitána stále čeká, nicméně může si ji prohlédnout alespoň na snímcích magazínu speedwayA-Z, jemuž se podařilo k ní proniknout skrze zamčené dveře.

 

 

Václav Milík byl v Letňanech pouze ve virtuální podobě

Slavnostní vyhlašování začalo ve čtvrtek úderem devatenácté hodiny. Ve svých kategoriích si zlaté volanty převzali Adam Lacko, Jan Kopecký, Petr Nikodém, Tomáš Vavřinec a Patrik Hájek. Barbora Holická dostala Cenu Elišky Junkové, Jan Stárek vyhrál portrétem Vale fotografickou soutěž Zlaté oko.

 

Příznivce motocyklového sportu pochopitelně nejvíce zajímala soutěž Zlatá řidítka, kde hlasoval také magazín speedwayA-Z. Trojicí finalistů se stali freestylista Libor Podmol, silničář Karel Abraham a plochodrážník Václav Milík.

 

Krásná trofej na Václava Milíka stále čeká

K němu se pozvánka dostala až v pátek před slavnostním večer v letňanském areálu PVA EXPO. Pořadatelská agentura mírně podcenila program pardubického plochodrážníka. Ten je od středy až do soboty vázán v polské Wroclawi, kde piluje fyzickou kondici. Z tréninku jej může uvolnit pouze žádost AČR, kterou musí schválit předseda polského klubu a jeho trenér Rafal Dobrucki. Pokud by se závodník vzdálil svévolně, hrozí mu od klubu mastná pokuta. Nicméně na jiné akce nebyl problém, aby Wroclaw Václava Milíka uvolnila.

 

Velkolepý doprovodný program

V Letňanech však chyběl, což byla nesmírná škoda. Zatímco v minulosti odborná porota dávala nejvíce hlasů silničářům a to dost možná vlastně jen z podstaty jejich účinkování v silničním mistrovství světa, letos zohlednila výsledky pražské SGP i Zlaté přilby města Pardubic. A Václav Milík o šest bodů předčil Libora Podmola a o dvanáct Karla Abrahama.

 

Krásnou trofej si pardubický závodník přebere na některém plochodrážním závodě zkraje sezóny. V průběhu večera zůstává zamčen za dveřmi, od kterých ses ztratily klíče. Ale podařilo se mi je sehnat a pohár vyfotit. A nakonec jsem zase hledal pět minut člověka, jemuž jsem měl klíče vrátit.

 

Mick Doohan, silničářská legenda, se svých zlatých řidítek dočkal

Foto: Pavel Fišer

Václav Milík mezi oceněnými závodníky chyběl