Archiv pro rubriku: Soutěže, hry a zábava

Mezi stovkou PAVů se neztratil ani Patrik Linhart

Lhotka u Mělníka – 7. až 9. července
Sedmnáctý sraz přívěsných vozíků PAV proběhl v minulém týdnu ve Lhotce u Mělníka. Svého času se vyráběly v letňanské Avii později v semilském Kovozávodu a jejich repliky se produkují dodnes. Právě jedna z nich byla hlavní cenou tomboly akce, v níž byste nečekali ani náznak ploché dráhy.

Jan Boháč se na srazu PAVů setkal s Patrikem Linhartem | foto laskavostí Jana Boháče

Jan Boháč ostatně také ne, když sem ve své sajdkáře přivezl manželku a sestru. Opak byl pravdou. Sport levých zatáček tu prezentoval Patrik Linhart, který předvedl svůj stroj v akci. Oba muži si měli, o čem povídat, o Slaném nebo o Hynku Štichauerovi, v jehož technickém týmu bývalý slánský závodník pracuje.

Patrik Linhart předvádí plochddrážní motocykl | foto Jan Boháč

Snídaní nic neskončilo

Liberec – 28. března
Minulou středu jsme se byli ukázat v TV NOVA. Trochu nervozity a dobrá káva provázelo naše vystoupení. Už před dvěma lety byla NOVA na našem stadiónu v Liberci V reportáži, co proběhla, jsme řekli, že do dvou let budeme schopni závodit. Vynořila se také další pozvánka na léto, kde by si moderátoři mohli na vlastní kůži vyzkoušet na libereckých drahách, co umí. To znamená, že letos to pro nás bude první ostrá sezóna.

 

Cílem naší práce je předvádět mladým začínajícím borcům jízdu na plochodrážním motocyklu. Nebude to po covidové době nic jednoduchého. Pomáhat nám budou jak někteří jezdci od nás tak i ze zahraničí.

E speedway je tak trochu jako trenažér pro mladé, kde můžou trénovat jak reakci na start v garáži v teple, tak jízdu na dráze. Díky nové technologii je motocykl vhodný pro školení jezdců, ale i pro zábavu.

Pozor –  pořád to je pořádně divoký blesk.

Natáčení byla veliká legrace | foto GRS Liberec

Druhá prohra zvyšuje choutky plochodrážníků na odvetu

Plzeň – 18. března
Hokejový tým Riky and Dryml Team na sobotní odvetu proti HC Nýrsko posílil o Pavla Ondrašíka a Miroslava Musila. Od první chvíle utkání vedl a dlouho si udržoval dvougólovou převahu. V posledních minutách však soupeř využil své zkušenosti ze Š.L.A.H ligy a po třech rychlých gólech upravili skóre na 6:7 ve svůj prospěch.

Porada v týmu plochodrážníků před zápasem | foto Sebastian Wolff
Richard Wolff a Luboš Kopačka, kapitáni obou týmů, s rozhodčím | foto Sebastian Wolff

„Jejich kapitán Luboš Kopačka říkal, že jsme si vyhraný zápas prohráli sami,“ konstatuje Richard Wolff, kapitán plochodrážního týmu. „My jsme to zhodnotili, že jsme odešli na fyzičku.“

Proti Nýrsku měli ještě další nevýhodu. „Oni nám ty tři poslední góly dali sehranou taktikou ze Š.L.A.H. ligy,“ říká bývalý pražský plochodrážník. „V buly si přihráli, střela a gól. My se sejdeme dvakrát za rok a jdeme rovnou na led.“

Hra | foto Sebastian Wolff

O to větší motivace musí být ostřílenějšího soupeře porazit. „Plochodrážníci prohrávat nemůžou,“ má Richard Wolff naprosto jasno. „Dva prohry za sebou zvyšují náš hlas po odvetě. U kafe a nealko piva jsme rozhodli, že budeme hrát opět v příštím zimním období.“

Skupinový snímek obou družstev | foto Sebastian Wolff

Elektrické motocykly budou snídat v televizi

Liberec – 20. března
Ve středu bude liberecká parta od elektrických motorek na Snídani s Novou. Když zazvoní telefon – neznámé číslo, člověk znervózní. Tentokrát to bylo jinak. Na druhé straně se ozval ženský hlas a hned spustil. Dobrý den, vy jste ti, co dělají plochou dráhu na elektriku?

 

Nejdříve to vypadalo jak aprílové žertování. Ne, to opravdu není žádný žert – chtěli bychom vás pozvat do pořadu Snídaně s Novou a vezměte s sebou  ty vaše motorky.

A tak se to stane  –  ve středu ráno tam budeme  6.40 a 7.45.

Elektrické motocykly budou zítra na Nově | foto GRS Liberec

Richard Wolff věří v úspěch

Rokycany – 16. března
Po únorovém triumfu nad plochodrážním Riky and Dryml Teamem prahnul HC Nýrsko 2009 po dalším vítězství nad hokejovým družstvem plném plochodrážních celebrit. Za odvetu nabízel stadión v Klatovech, který je však přece jenom o poznání dále pro většinu hráčů. A tak zvítězil kompromis. Oba soupeři se utkají opět v plzeňské Ice Arena. Již tuto sobotu 18. března od 18:45.

 

Plochodrážníci se opět utkají s Nýrskem | foto Karel Kadlec

Do plochodrážního týmu se vrací Pavel Ondrašík a Miroslav Musil. „Budeme se snažit vyhrát,“ netají se Richard Wolff. „Po prvním zápase se totiž ozvala kritika, že jsme nevyhráli. Ale kdo tam bylo, viděl, že se zápas otáčel nahoru a dolů, a jak byl vyrovnanej. Jsem kapitán a věřím, že tentokrát vyhrajeme my.“

Hokejový zápas začne v sobotu večer | foto Karel Kadlec