Archiv pro rubriku: Soutěže, hry a zábava

Dan Macl se konečně dokáže na závody připravit jaksepatří

Silvestr 2019
Dan Macl se nehodlal smířit, že v loňském roce opustil stupně vítězů kostěnických Srandamačů. A tak letos přišel s novým rituálem, jenž mu poháry zase přinesl. Nebyl by to ani Karel Herman, kdyby jej navěky nezdokumentoval. Dlužno podotknouti, že předseda z Úhřetické Lhoty na jeho snímku nepřehlíží širé lány. Také tvrzení poražených soků, že pšenice doznala po jeho přípravě újmy, jsou prý pustými pomluvami.

Foto: Karel Herman

Luboš Krejča uvažuje o cirkusu

Silvestr 2019
Luboš Krejča měl letos smůlu i štěstí, prošel pády, ale stál i na pódiu. Nicméně přesto uvažuje o dráze varietního umělce. Kousek, který předváděl při výstavě Racing Expo v Letňanech totiž ledaskdo nesvede. Zíral i Karel Herman, který už na ploché dráze zažil mnohé.

Foto: Karel Herman

Zdeněk Holub má nový džob v pohostinství

Silvestr 2019
S českou extraligou to jde z kopce, angažmá za německý Wittstock v polské lize může být ošemetné. A tak si Zdeněk Holub našel nové zaměstnání. Gastronomii se u nás dařilo vždycky. Navíc noví kolegové z branže muže, jenž svým odvelením na Markétu výrazně rozhodl o letošním pražském titulu, vřele přívítali. Dokonce mu první den v práci tolerovali i chybějícího motýlka, což neuniklo bystrému oku Pavla Fišera.

Foto: Pavel Fišer

Autogram stíhal autogram

Pardubice – 10. prosince
Autogramiáda Milana Špinky a Jiřího Hájka spojená s prodejem knihy Zlato z ledu začala o poznání dříve než v avizovaných šestnáct hodin. V úterý odpoledne byl nákupní palác plný lidí a ti projevovali o nejnovější plochodrážní knižní počin neskrývaný zájem. A lihové fixy v rukou obou mužů znovu a znovu klouzaly po papíru frontispic.

Autogramiáda byla provázena velkým zájmem

Vánoční výzdoba jedině přispívala ke slavnostní náladě, atmosféru dokresloval ledařský speciál ze sbírky Vítězslava Lajbnera a komínek knížek se rychle zmenšoval. Velký zájem projevovali příznivci ploché dráhy, s nimiž se běžen potkáte v ochozech.

Dorazili entusiasté typu otce a syna Šmídových, či Josefa Štěpánka nebo Vladislava Hlaváčka a nechyběly ani velké postavy a znalci historie jako Petr Moravec a Jan Janů.

Ledařský speciál dokresloval atmosféru

Foto: Karel Herman

Milan Špinka podepíše Zlato z ledu

Pardubice – 5. prosince
Nová knížka Zlato z ledu, která je od neděle k mání v knihkupeckých sítích, přijíždí do Pardubic a bere si s sebou nejen svého autora, ale také svého hlavního hrdinu. S plochodrážními fanoušky se setká příští úterý v pardubickém AFI paláci.

Zlato z ledu, příběh Milana Špinky, vítěze Zlaté přilby 1973, mistra světa 1974 a držitele dalších pěti medailí z ledařských světových šampionátů, se bude prezentovat od šestnácti hodin. Akce proběhne u prodejního stánku HC Dynamo Pardubice, které je spolupořadatelem autogramiády.

Knihu bude pochopitelně možné zakoupit, navíc vám ji ozdobí autogramy Milana Špinky a Jiřího Hájka, renomovaného motoristického publicisty, jenž dílo sepsal. Správnou atmosféru dodá ledařský speciál Jawa vyrobený roku 1971, který ochotně zapůjčil Vítězslav Lajbner.

Pečlivě renonovaný motocykl ze sbírky Vítězslava Lajbnera byl k vidění již na listopadovém Racing Expo

Foto: Sokrates Media