Archiv pro rubriku: Soutěže, hry a zábava

Jan Kvěch skončil s bronzem

Praha – 22. února
Opatření proti šíření nemoci Covid-19 ovlivnila podobu a rozsah renomované ankety Zlatý volant, jejíž součástí je také kategorie motocyklových závodníků o Zlatá řidítka. Jejich vítězem se stal Martin Michek, jehož vyhlášení zastihlo v Dubaji na světovém poháru rally Baja. Druhé místo v hlasování, na němž se stejnou měrou podílela odborná porota motoristických novinářů a zhruba 67 tisíc fanoušků z řad veřejnosti, získal silničář Karel Hanika, zatímco třetí místo obsadil Jan Kvěch.

Jan Kvěch skončil třetí v anketě Zlatá řidítka

Foto: Petr Čunek

Plochodrážníci bojují o Zlatá řidítka

Praha – 27. ledna
Václav Milík, Josef Franc, Petr Chlupáč, Jan Kvěch a Eduard Krčmář. To je pětice závodníků, který pořadatel nominoval v anketě o Zlatá řidítka 2020. Společně s odbornou porotou mohou hlasovat také fanoušci prostřednictvím internetových stránek ankety. Nadto je možné nominovat svého vlastního favorita na divokou kartu, který se do seznamu nevešel. Hlasování bylo spuštěno dnes a potrvá až do 10. února.

Eduard Krčmář může vedle titulu mistra republiky získat i Zlatá řidítka

Foto: Karel Herman

Jan Kvěch může ještě v zimě získat svůj první letošní úspěch

Praha – 16. ledna
Epidemie koronaviru, respektive vládní limitující opatření limitují rovněž anketu Zlatý volant, takže její organizátoři letos předají jen čtyři ocenění. Z dvojic cen za celoživotní přínos motoristickému sportu jednu obdržel legendární Břetislav Enge. Druhou získá cizinec, jehož jméno zůstává pod pokličkou tajemství. Ve hře jsou Zlatý volant a Zlatá řidítka.

 

Stejně jako loni budou moci do hlasování zasáhnout také fanoušci. Podrobnosti mají být zveřejněny až přespříští středu. Nicméně jedním z hlavních kandidátů na Zlatá řidítka by měl být také Jan Kvěch, jemuž příznivci mohou pomoci k zisku prvního letošního úspěchu.

Jan Kvěch na pódiu Zlaté přilby

Foto: Karel Herman

Josef Franc opravdu, ale opravdu nekouše

Silvestr 2020
Zapeklitou situaci musela v posledních hodinách starého roku řešit plochodrážní komise. Jisté sdružení osvícených matek si totiž stěžovalo na Josefa France. Pražský závodník prý totiž děsivými grimasami straší děti, které se s ním chtějí vyfotit na stupních vítězů. Muži stojící v čele disciplíny mají naštěstí vzhledem ke koronavirové pandemii zkušenosti s elektronickou komunikací a tak celou kauzu smetli ze stolu ještě, než se stačili zakousnout do svého prvního silvestrovského chlebíčku. Posloužil jim i snímek Karla Hermana a také příklad psa. Jak známo takový, který štěká, nekouše, a o cenění zubů staré české přísloví mlčí.

Josef Franc je sympaťák každým coulem a nic se nemá brát vážně, tak veselého Silvestra!

Foto: Karel Herman

Po skromných začátcích se má projekt Jana Macka čile k světu

Silvestr 2020
Očividnou díru na trhu se rozhodl zaplnit Jan Macek. Kopřivnický odchovanec totiž pochopil, že na trhu autoškol a motoškol není jediná, která by zájemce učila ovládat plochodrážní speciál. A tak se odhodlal k činu. Začátek byl, ostatně jako u každého projektu těžký, avšak nakonec zájem překonal veškerá závodníkova očekávání.

Zprvu se zdálo, že Jan Macek se svou plochodrážní školou spláče nad výdělkem

Foto: Karel Herman

Zájem však byl nakonec naprosto nečekaný

Pavel Fišer v nouzi poznal přítele

Silvestr 2020
Práce fotografa na vrcholných plochodrážních mítincích není žádný med, jak by se nezasvěcenému pozorovateli mohl na první pohled zdát. Musí dodržovat celou řadu opatření, která jsou popsána na několika á čtyřkách, a přitom překonávat nemalé překážky. Pavel Fišer se naštěstí mohl spolehnout na pomoc Kirila Ianatchkova, takže si o pražský ostnatý plot nepřivodil zranění na choulostivých partiích svého těla.

Foto: Mirek Horáček