Myslíme to vážně

Liberec – 5. září
Začalo se jezdit. Na Pavlovickém stadiónu se v neděli pilně testovalo. Sobotní počasí sice narušilo plánovanou pozvánku jezdců, kterým bylo nabídnuto ježdění na E speedway. Ale nedělní dopoledne se šlo vysoušet dráhu a po obědě to mohlo vypuknout.

 

Testovala se výdrž akumulátorů, rekuperace, převody. Při prvním testu obě E. vydržela a tak se v pondělí a úterý může pokračovat už se závodníky.

 

Celé září pokud to dovolí technika a počasí, je možnost se přihlásit a vyzkoušet E. První poznatky z jízdy jsou ohromné zrychlení, žádné vibrace, minimální hluk.

Tak to přijďte vyzkoušet.

Foto: GRS Liberec

Češi a Slováci v akci 357

Máme nového mistra republiky, Eduarda Krčmáře, máme staronového přeborníka první ligy, Markétu Praha. V uplynulém týdnu naše ovály patřily také potěru se stopětadvacítkami a dorostu v sedle dvěstěpadesátek. Josef Franc a Martin Málek zasáhli do světového mistrovství na dlouhé dráze v Morizes. Točila se rovněž kola polských lig.

 

V pondělí, jímž se definitivně uzavřel letošní srpen, Leszno doma rozdrtilo Rybnik 65:25. Václav Milík inkasoval jediný bod (0 1 0 -). Kořist domácích byla cennější také o bonusový bod za lepší součet skóre z obou vzájemných duelů (121:59). Ve středu Gorzow zvítězil nad Zielonou Gorou 52:38, pro níž Martin Vaculík skóroval sedmi body (0 2 E 3 2). Rovněž v tomto případě zůstal bonus doma (92:88).

Dvanácté kolo nejvyšší polské soutěže ještě nebylo dokončeno a přitom již v srpnu odstartovalo čtrnácté. A včera i třinácté. Šlágrem se stal duel Zielona Gora vs. Leszno, jenž skončil za stavu 52:38. Martin Vaculík dobyl dvanáct bodů (3 2 3 2 2). Domácí si navíc připsali do nekompletní tabulky bonusový bod (95:85).

Druhá liga má svá utkání v pravidelném rytmu. Ale Krosno s Eduardem Krčmářem se svého výjezdního utkání s Poznaní dočká až dnes.

Při středečním českém šampionátu jednotlivců na Borech fandila Václavu Milíkovi také rodina

Foto: Karel Herman