Archiv pro rubriku: ME Na travnaté dráze

Současné dny přinášejí závodní maratón

Plochodrážníci jsou zvyklí na šňůru závodů v řadě. Rekordmanem tohoto týdne je bezesporu Karel Průša. O uplynulém víkendu se pustil do dvou závodů stopětadvacítek v Mariánských Lázních a v Plzni, kde se čtvrtlitrem vstoupil rovněž do českého mistrovství juniorských družstev. V úterý spolu s Petrem Markem v sedlech dvěstěpadesátek bojovali proti přiškrceným pětistovkám v rámci Poháru GKS v Rybniku, jehož včerejší pokračování v Poznani spláchnul déšť. Nyní slánského závodníka čeká SGP Academy se stopětadvacítkou, v níž se představí rovněž Štěpánka Nyklová. V neděli přijdou na řadu stopětadvacítky ve Slaném. Bohužel zároveň s přeborem, do něhož nebude moct zasáhnout s dvěstěpadesátkou. Podobný maratón čeká v příštím týdnu také naše juniory.

 

V sobotu se na třech frontách rozběhne kvalifikace SGP2. Adam Bubba Bednář a Jan Jeníček budou startovat v německém Ludwigslustu, Jaroslav Vaníček se vypraví do Terenzana v Itálii, kdežto Matouše Kameníka očekává francouzský Macon.

Petr Marek a Karel Průša se vypravili do Polska | foto Pavel Marek

A do toho v Polsku končí naše kvalifikační skupina šampionátu juniorských družstev. Zdeněk Schneiderwind musel se svou sestavou poměrně hodně improvizovat. V pondělí bude po slánském přeboru, navíc Bruno Belan musí stůj co stůj do školy. Do Leszna proto vyrazí mladší garnitura s Janem Jeníčkem.

Pardubický závodník se již neobjeví v dalších kolech ve Wroclawi a v Gniezně. Zejména ve středu bud česká sestava poměrně silná s Matoušem Kameníkem, Jaroslavem Vaníčkem, Brunem Belanem, Štěpánem Melčem a Janem Hlačinou.

Ve čtvrtek už bude scházet Matouš Kameník, protože cesta do Maconu není z nejkratších. A když už jsme se opět dostali k reprezentaci, je uzavřena nominaci na semifinále travnatého šampionátu Evropy. Hynek Štichauer byl pro nedělní Bielefeld jasný. Do Loppersumu se další týden vydá Jan Macek.

Sestavy Týmu ACCR pro závěr skupiny E polského šampionátu juniorských družstev:

Leszno – pondělí (3.6.): Radek Bambuch, David Hofman, Jan Jeníček, Dominik Hrbek
Wroclaw – středa (5.6.): Matouš Kameník, Jaroslav Vaníček, Bruno Belan, Štěpán Melč, Jan Hlačina
Gniezno – čtvrtek (6.6.): Jaroslav Vaníček, Štěpán Melč, Bruno Belan, Jan Hlačina

 

Evropské finále na bahně se nevydařilo

Wertle – 22. července
Déšť byl předpovídán na celý den a on o sobě dal vskutku pořádně vědět. Trénink na evropské finále na travnaté dráze ve Werlte padl stejně jako doprovodný program. Hlavní závod byl kvůli padající vodě z nebes předčasně ukončen rozjížďkou s číslem dvanáct. V ten moment nepoznal Romano Hummel hořkost porážky. Spolu s ním šli na pódium Chris Harris a Andy Appleton. Hynek Štichauer skončil jedenáctý, Josef Franc o dvě pozice za ním.

Chris Harris, Romano Hummel a Andy Appleton na pódiu | foto tisková zpráva FIM Europer – Jesper Veldhuizen
1. Romano Hummel, NL 5 5 5 5 20
2. Chris Harris, GB 5 4 5 4 18
3. Andy Appleton, GB 4 4 3 5 16
4. Dave Meijerink, NL 5 ex 5 5 15
5. Mika Meijerink, NL 3 5 4 3 15
6. Henry van der Steen, NL 2 5 E 4 11
7. Jacob Bukhave, DK 4 E 4 2 10
8. Stephan Katt, D ex 2 4 4 10
9. Henri Ahlbom, FIN 1 3 2 3 9
10. Mario Niedermeier, D 2 4 1 1 8
11. Hynek Štichauer, CZ 3 ex 3 2 8
12. Steven Labourie, F 2 3 2 1 8
13. Josef Franc, CZ 1 2 0 3 6
14. Jordan Dubernard, F 0 3 0 2 5
15. Lukas Fienhage, D 3 1 1 T 5
16. Jannick de Jong, NL 4 – – – 4
17. Fabian Wachs, D 1 E 3 0 4
18. Daniel Spiller, D (res) 1 2 E 3
19. Lars Zandvliet, NL E 0 – – 0
Ovál ve Werlte měl do optima daleko | foto Pepe Franc Racing

Evropské finále na trávě je kompletní

Tayac – 1. července
Kvalifikační proces evropského šampionátu na travnaté dráze se uzavřel ve druhém semifinále ve francouzském Tayacu. Závod nabízel devět postupových pozic a desátou pro náhradníka. Nakonec se kvóta ještě navýšila, protože Mathias Tresarrieu a Tino Bouin pojedou ve stejném termínu finále evropských třiadvacítek.

Mathias Tresarrieu, Andy Appleton a Jordan Dubernard na pódiu | foto FIM Europe
1. Andy Appleton, GB 5 3 2 5 15 1.
2. Mathias Tresarrieu, F 4 4 3 4 15 2.
3. Jordan Dubernard, F 1 5 5 1 12 1.-3.
4. Tino Bouin, F 1 3 4 5 13 4.
5. Henry van der Steen, NL 5 2 4 2 13 2.-5.
6. Kenneth Kruse Hansen, DK 3 5 5 1 14 6.
7. Stephane Tresarrieu, F 2 2 3 5 12 3.
8. Fabian Wachs, D 3 3 5 0 13 4.
9. Jake Mulford, GB 5 0 3 3 11 F/R
10. Dave Meijerink, NL 4 5 2 0 11 X
11. Mario Niedermeier, D 2 4 2 1 11 1.
12. Richard de Biasi, F 3 2 0 4 9 2.
13. Hynek Štichauer, CZ 4 1 1 3 9 3.
14. Charley Powell, GB 2 0 1 4 7 4.
15. Lars Zandvliet, NL 1 1 4 2 8 5.
16. Daniel Spiller, D 0 4 1 2 7 6.
17. Morten Qvistgaard, DK 0 1 0 1 2

Postupový plán na evropské trávě Josef Franc splnil beze zbytku

Bielefeld – 4. června
Evropské semifinále na travnaté dráze hostil Bielefeld. Na stupně vítězů si vyskočili vítězný Chris Harris, druhý Romano Hummel a třetí Jannick de Jong. Jediný český zástupce ve startovním poli Josef Franc si zajistili postup z osmé pozice.

Romano Hummel, Chris Harris a Jannick de Jong na pódiu | foto FIM Europe

Neděle byla slunečná, avšak předchozí deště se záplavami se negativně podepsaly na stavu sedmisetmetrového oválu. Především druhá zatáčka nebyla ve správné kondici, což se na úvod mítinku podepsalo pod několika pády. Ostatně rozjížďka s číslem jedna trvala hodinu.

Josef Franc se vrátil s postupem | foto Zdeněk Schneiderwind

Na náročné dráze se proto pro esa stal hlavním cílem postup do červencovém finále ve Wertle. Přeloženo do praxe, neskončit poslední ve finále B, což přineslo vestu náhradníka.

Josef Franc splnil danou podmínku beze zbytku. Bez větších problémů se kvalifikoval do béčka. Skončil v něm čtvrtý, celkově tedy osmý. Vítězství si odnesl Chris Harris, jehož bitvu s Romanem Hummelem si budou diváci pamatovat ještě hodně dlouho.

1. Chris Harris, GB 4 5 5 4 18 1.
2. Romano Hummel, NL 5 2 5 1 13 1.-2.
3. Jannick de Jong, NL 3 5 4 5 17 3.
4. Steven Labouyrie, F 4 4 3 5 16 2.-4.
5. Jacob Bukhave, DK 5 4 4 5 18 E
6. Mike Meijer, NL 5 3 5 4 17 ex
7. Lukas Fienhage, D 4 2 4 0 10 3.
8. Josef Franc, CZ 3 5 3 3 14 4.
9. Stephan Katt, D 2 3 2 3 10 5.
10. Henri Ahlbom, FIN 2 3 3 2 10 6.
11. William Kruit, NL 3 1 2 3 9 1.
12. Gabriel Dubernard, F 2 2 1 4 9 2.
13. Jörg Tebbe, D 1 1 E 2 4 3.
14. Marcel Dachs, D 1 4 ex 2 7 4.
15. Paul Cooper, GB ex 0 1 0 1 5.
16. Gareth Hickmott, GB E 1 2 1 4 6.
17. Jens Benneker, D (res) 0 1 1
18. David Pfeffer, D (res) 1 1
19. Chard Wirtzfeld, GB 0 ex 0 E 0
20. Thomas Valladon, F X – – – 0

Létající Holanďan doletěl k evropskému titulu

Swingfield – 16. října
Poslední kolekce evropských medailí se udílela včera na travnatém ovál ve Swingfieldu asi deset kilometrů severně od Folkestone. V sobotu pršelo, avšak neděle byla slunečná s deštivou předpovědí až na odpoledne. Základní část vyhrál Romano Hummel, aniž by ztratil jediný bod. V klíčovém finále A na něho ovšem odstartovali domácí Chris Harris a Zach Wajtknecht. Nicméně nizozemský exmistr světa jednoho Angličana předjel na konci úvodního okruhu, druhého v dalším kole a stal se evropským šampiónem.

Chris Harris, Romano Hummel a Zach Wajtknecht na pódiu | foto FIM Europe
1. Romano Hummel, NL 5 5 5 5 20 1.
2. Chris Harris, GB 5 5 3 5 18 2.
3. Zach Wajtknecht, GB 5 4 5 5 19 3.
4. Paul Cooper, GB 1 2 4 3 10 1.-4.
5. Jacob Bukhave, DK 3 5 4 4 16 5.
6. Kenneth Krusse Hansen, DK 2 3 5 3 13 2.-E
7. Mika Meijer, NL 3 4 4 4 15 3.
8. Dave Meijerink, NL 4 3 2 3 12 4.
9. Charley Powell, GB 3 3 3 4 13 5.
10. David Pfeffer, D 4 4 1 2 11 E
11. Jake Mulford, GB 4 1 3 2 10 1.
12. William Kruit, NL 1 1 2 1 5 2.
13. Henry van der Steen, NL 2 2 2 2 8 3.
14. Jerome Lespinasse, F 0 0 1 1 2 4.
15. Thomas Valladon, F 1 2 E 1 4 E
16. Chad Wirtzfeld, GB 2 E 0 E 2
17. Jörg Tebbe, D 0 1 1 0 2
18. Fabian Wachs, D 0 E E 0 0

Také tráva je kompletní

Werlte – 23. července
V sobotu se uzavřel kvalifikační proces také v evropském šampionátu na travnaté dráze. V semifinále ve Werlte bez účasti českých reprezentantů triumfoval Romano Hummel. Spolu s ním na pódiu stanuli Stephan Katt a Paul Cooper.

1. Romano Hummel, NL 15
2. Stephan Katt, D 18
3. Paul Cooper, GB 15
4. Charley Powell, GB 14
5. Henry van der Steen, NL 15
6. Dave Meijerink, NL 16
7. David Pfeffer, D 10
8. Jörg Tebbe, D 12
9. Fabian Wachs, D 9
10. Thomas Valladon, F 13
11. Jerome Lespinasse, F 7
12. Jens Benneker, D 8
13. Arran Butcher, GB 7
14. Morten Qvistgaard, DK 5
15. Nigel Hummel, NL 6