Archiv pro rubriku: Slaný Speedway Academy

Slánská akademie frčí dál

Slaný – 26. března
Autoklub Slaný jako v předešlých třech sezonách připravil i na nastávající sportovní ročník další pokračování tréninkových kempů pro začínající plochodrážní potěr. Slaný Speedway Academy se konají na malém oválu v sobotních termínech 20.4., 4.5., 25.5., 15.6., 22.6. a 21.9.

 

Miroslav Rosůlek bude ve slánské akademii přednášet také dnes

Tradiční sraz účastníků je v 9:00 hodin., samotný trénink je stanoven na 10:00 hodin. Některé kempy se kryjí s mistrovstvím republiky nebo PRO-TEC Speedway Mini Cupem. To ale neznamená, že se nově příchozí adept sportu levých zatáček nedostane do akce. Navíc má i možnost přímo vidět v akci jezdce kteří se tomuto sportu věnují již nějaký čas.

Tréninky jako v předešlých sezonách vede bývalý československý reprezentant a nestor slánského klubu Miroslav Rosůlek.

Foto: Dominik Hrbek

Sobotní akademie uzavřela slánskou sezónu

Slaný – 6. října
Závěrečný pátý díl Slaný Speedway Academy uzavřel letošní plochodrážní sezónu ve Slaném. Po úterním tréninku se mladí zájemci o plochodrážní sport sešli ve Slaném opět včera, aby si vyzkoušeli svoji dovednost a své umění.

 

Slaný se probudil do krásného rána

Byť od pátečního odpoledne na celém našem území panovala na určitých místech jistá nervozita a někteří lidé netrpělivě vyhlíželi sobotní večerní sčítání hlasů od voličů jak do senátních, tak i do komunálních voleb, aby nepřišli o své těžce vydobyté a dobře placené posty, to na plochodrážním stadionu ve Slaném za nezvykle teplého říjnového počasí byla výborná nálada a vše probíhalo v přátelském a kamarádském duchu.

Výborně připravený malý ovál od správce stadionu Eduarda Krčmáře staršího pod taktovkou trenéra Miroslava Rosůlka postupně testovali Jakub Exler z pražské Markéty, který sice do Slaného na tyto kempy ke své škodě nejezdí, ale na sklonku této sezóny se zde objevil. Další kdo projevil zájem byl Luboš Krejča. Ten zde byl sice 9. Června, ale pro poruchu svého stroje na ovál nevyjel. Vše si vynahradil až dnes, kdy měl k dispozici jiný stroj v červenožlutých barvách, a aby mu to ladilo tak i jeho kombinéza měla stejný design po Michalu Bašteckém.

Miroslav Rosůlek přednáší

Tento jezdec pražské Markéty byl v minulých ročnících Slaný Speedway Academy stálicí těchto kempů a k překvapení všech se zde objevil i včera, byť z dodávky svých rodičů vyložil čtyřkolku, ale ochota Luboše Krejči mu umožnila, aby po čase si zatrénoval na plochodrážní stopětadvacítce.

Trio Pražanů doplnil domácí Tony Katra, který dokonale využívá možnost tréninkových možností, které ve Slaném jsou nastaveny, samozřejmě za asistence strýce Martina Šťastného a svého dědy nechyběl ani teď.

Vůbec poprvé se zde objevil Dominik Hrbek, začínající pardubický nováček má za sebou premiérové jízdy v Kostěnicích a Speedway Mini Cupu. Slánský ovál o testoval ze vším všudy a určitě cestu z Turnova do Slaného ze svým otcem neabsolvovali naposled a určitě se zde v novém ročníku akademie budou objevovat v pravidelném sledu.

Slánský plochodrážní stadion teď utichne od zvuků plochodrážních strojů, ale od příštího týdne zde nastane čilý ruch, aby byl připraven na další speciály. A to 27. října do svých pedálů šlápnou v dalším pokračování TOI-TOI CUPu cyklisté, aby před televizními kamerami bojovali o další body v tomto prestižním cyklokrosovém seriálu.

Zleva Michal Baštecký, Tony Katra, Dominik Hrbek, Luboš Krejča a Jakub Exler

Slaný Speedway Academy je pro letošní sezonu v cíli. Mladí plochodrážní adepti měli pod vedením ikony slánské ploché dráhy Miroslava Rosůlka možnost využít jeho rad a zkušeností a je otázkou kdo jak k tomu přistoupí a zhodnotí tuto práci. Výsledky této činnosti jsou patrné především v importu medailí z letošních kolbišť jak evropského, tak i světového poháru mládeže v kubatuře do 125ccm.

Poděkování si rovněž zaslouží i celý realizační tým akademie, který se až na malé výjimky za tři sezony realizace této činnosti prakticky nemění, což je ku prospěchu věci. Kateřina Zamazalová má na starosti zdravotnický dozor, Eduard Krčmář starší a Václav Buřič se věnují dráze a druhý jmenovaný s Otakarem Večerkou pomáhají s propagací. Antonín Vilde z pozice vedoucího SSA by jim rád za tuto činnost poděkoval a věří ve zdárném pokračování i ve sportovní sezóně 2019.

Foto: Dominik Hrbek

Sobotní dopoledne patřilo kolibříkům

Slaný – 23. června
Slánský plochodrážní stadión opět ožil mladými závodníky, kteří měli na pořadu šestý díl seriálu v kubatuře do 125 ccm PRO-TEC Speedway Mini Cup a společně s tímto závodem proběhla rovněž slánská plochodrážní akademie pro začínající plošináře.

Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček a Jan Jeníček stojí na stupních vítězů

Finále A bez slánských zástupců

Jaroslav Vaníček (zprava) útočí na Jana Jeníčka, za nimi Jakub Exler, který se dnes vrátil na ovály po zranění

Pořadatelé ze slánského AK po náročné extraligové středě měli jen pár hodin, aby načerpali další síly a připravili se na další akci. PRO – TEC Speedway Mini Cup měl na startu tentokrát devět účastníků, nechyběl žádný z favoritů, to znamená, že své stroje zde vyložil Jan Jeníček, Jaroslav Vaníček, Vojtěch Šachl a z prostor slánského zázemí je vystrkali domáci závodníci Bruno Belan s Vojtěchem Zamazalem.

Startovní pole doplnil Adam Nejezchleba, po zranění se vracející Jakub Exler a od sousedů z Německa dorazila Sarah Fischer a Eric Puffer. Z pořadí na předních místech chyběl Luboš Krejča, byť jeho jméno v pátek odpoledne Zdeněk Schneiderwind ještě Antonínu Vildemu hlásil, chyběl i Lukáš Vinter, který byl nedávno ve Slaném na dvou trénincích na velké dráze a testoval stroj 500 ccm.

Karel Průša jel v rámci Slaný Speedway Academy

Další, kdo by míchal pořadím, je Štěpán Jurča z Březolup, ale ten zde rovněž chyběl. Do tréninkového procesu v rámci Slaný Speedway Academy byli zařazeni Karel Průša, Tony Katra a Petr Marek.

Základní rozpis dvanácti jízd určil pořadí k nasazení jezdců do finálových bojů. K vidění byla celá řada vyrovnaných soubojů, ze kterých vzešla trojice finalistů. Kdo čekal, že mezi nimi bude figurovat některá z domácích nadějí, musí si počkat na další pokračování tohoto seriálu.

 

Jaroslav Vaníček nechce prohrát

Zleva Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček a Jan Jeníček

Finálová jízda C o pořadí na sedmém až devátém místě přinesla dobrý start Erica Puffera, který po celý průběh jízdy odolával své klubové kolegyni Sarah Fischer. Až na cílové rovince však podlehl vytáhlý Eric Puffer útoku mladé slečny. Jakub Exler své soupeře sledoval s odstupem a obsadil poslední příčku závodu.

Finále B mělo po startu poměrně klidný průběh. Bruno Belan nedal šanci svému klubovému kolegovi Vojtěchovi Zamazalovi a chabařovický Adam Nejezchleba na slánský tandem nestačil a cílovou metu proťal jako třetí.

Jaroslav Vaníček už míří k vítězství, zatímco Vojtěch Šachl útočí na Jana Jeníčka

Finále A bylo ozdobou sobotního dopoledne. Skvělý start Jana Jeníčka, který dvě kola jezdil na vedoucí pozici, dával tomuto pardubického jezdci naději na vítězství v závodě. Ovšem tvrdý útok Jaroslava Vaníčka byl opravdu na hraně rizika. Poslal pražského závodníka do čela a Jan Jeníček nakonec ztratil koncentrovanost a podlehl i Vojtěchovi Šachlovi.

 

Ještě akademie

Tony Katra je pilným žákem akademie

Součástí hlavního závodu byl rovněž projekt Slaný Speedway Academy, jehož se v přestávkách a po skončení poháru zúčastnily dvě slánské naděje, a to Tony Katra s Karlem Průšou. Doplnil je Petr Marek z SC Chabařovice. Tito mladí adepti plochodrážního sportu dělají soustavným tréninkem dost výrazný výkonnostní posun a lze si přát, aby u plochodrážního sportu vydrželi co nejdéle.

Petr Marek podniká na oválech své první krůčky

Poděkování za hladký průběh sobotního dopoledne patří těm, kteří se podíleli na realizaci akce. Eduard Krčmář starší připravil dráhu, s kterou mu pomáhal Václav Buřič, Jaroslav Drbal měl vzorně zorganizované depo, František Čipera zvládl pozici rozhodčího, Antonín Vilde startmaršála, Otakar Večerka traťového komisaře, Miroslav Rosůlek v roli trenéra nezklame nikdy. A to nejhezčí na konec Kateřina Zamazalová ve dvojroli zdravotnice, s níž neměla naštěstí žádnou práci a také zapisovatelka pořadí jednotlivých jízd.

Mladé naděje se dočkaly také ocenění: zleva Petr Marek, Karel Průša a Tony Katra
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 2 3 3 14
2. Vojtěch Šachl, Divišov 2 2 3 3 2 12
3. Jan Jeníček, Pardubice 3 2 3 3 1 12
4. Bruno Belan, Slaný 3 3 2 2 3 13
5. Vojtěch Zamazal, Slaný 1 3 3 2 2 11
6. Adam Nejezchleba, Ch. 2 2 1 2 1 8
7. Sarah Fischer, D – Slaný 2 1 2 1 3 9
8. Eric Puffer, D X 1 1 1 2 5
9. Jakub Exler, Praha 1 1 1 1 1 5

 

Průběžné pořadí seriálu:

DIV CHA SLA CHA DIV SLA TOT
14.4. 26.4. 5.5. 19.5. 3.6. 23.6.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 15 13 14 15 15 14 86
2. Vojtěch Šachl, Divišov 10 13 15 10 13 12 73
3. Vojtěch Zamazal, Slaný 10 12 11 12 10 11 66
4. Bruno Belan, Slaný 14 11 9 11 13 58
5. Jan Jeníček, Pardubice 5 12 13 10 12 52
6. Adam Nejezchleba, Chabařovice 6 9 8 9 9 8 49
7. Lukáš Vinter, Praha 12 6 10 3 31
8. Sarah Fischer, D 9 9 18
9. Jakub Exler, Praha 10 0 5 15
10. Luboš Krejča, Praha 5 5 5 15
11. Eric Puffer, D 7 5 12
12. Daniel Klíma, Praha 12 12
13. Štěpán Jurča, Březolupy 9 9
14. Matouš Kameník, Divišov 5 5
15. Matěj Frýza, Plzeň 5 – – 5
Všichni účastníci pěkně pohromadě

Foto: Václav Buřič

Tropické sluníčko nepřipravilo kolibříky o elán

Slaný – 9. června
Vyprahlý žárem spalujícího sluníčka posledních dní byl nejen slánský plochodrážní stadión, ale rovněž celé okolí regiónu, které leží ve srážkovém stínu Krušných hor. Tyto okolnosti však nezabránily, aby malý ovál byl včera v plné permanenci. Realizační tým Slaný Speedway Academy se na konci minulého týdne sešel, aby se po odvolání dalšího dílu PRO-TEC Speedway Mini Cupu na pražské Markétě rozhodl ve prospěch začínajících závodníků vyplnit určité vakuum, aby nenechali zahálet své závodní stroje a sami nevyšli z rytmu sportovní činnosti.

 

Devět aktérů v akci

Devět závodníků se zúčastnílo sobotní akademie

Devět nadějí sportu levých zatáček za asistence nezbytného doprovodu rodinných příslušníků vybalilo své nádobíčko jak je ve Slaném zvykem při Slaný Speedway Academy na travnaté ploše bývalého fotbalového hřiště v místech  výjezdu z depa.

Luboš Krejča, jediný zástupce pražské Markéty, jak do Slaného rychle ráno přijel, tak ještě rychleji odjížděl. A to zde měl celou řadu svých příznivců, kteří se přijeli na začínajícího závodníka podívat. Bohužel se nepodařilo uvést do chodu jeho stroj, byť se snažil nejen jeho otec, ale pomocnou ruku podali i ostatní. Tak snad příště.

Ostatní jezdci pod dohledem Miroslava Rosůlka měli pravidelnou časovou dávku na dráze a posléze se jim od nestora slánského klubu  dostalo nezbytných rad, jak si mají počínat, aby jejich jízda byla účelná a vyvarovali se určitých nedostatků.

Miroslav Rosůlek se opět nezastavil – na snímku s Adamem Nejezchlebem

Výborný byl opět Vojtěch Šachl z AK Divišov. Jediný zástupce od bájných Blanických rytířů potvrzuje, že ovládání plochodrážního motocyklu mu nečiní žádný problém, jako péče jeho otce o zázemí svého syna.

Jan Jeníček ze ZP Pardubice sice přijel o chvilku později. Měl to ze všech aktérů nejdál, avšak na oválu předváděl, že by současná pardubická jednička Václav Milík do pár let mohl mít do týmu dalšího výborného kolegu.

Adam Nejezchleba, SC Chabařovice, na sobě, jak je vidět, stabilně výkonnostně pracuje a plochodrážní sport baví nejen jeho otce a oba ve Slaném pravidelně využívají možnosti k tréninkové činnosti. Josef Marek z Chabařovic byl ve Slaném poprvé na konci května a po absolvování dalších tréninků na domácí dráze bylo na něm vidět, že mu dravost nechybí.

Josef Marek proniká do tajů plochodrážního řemesla

Domácí Bruno Belan po zranění ruky je opět zpět v sedle motocyklu a na dráze, kterou má ze všech aktérů nejvíce zmapovanou, potvrdil, že doma je doma. V dalším průběhu sezóny bude chtít navázat na výsledky předešlých mítinků.

Vojtěch Zamazal, další Slaňák, si v letošní sezóně poprvé vybojoval stupně před týdnem v Divišově při PRO-TEC Speedway Mini Cupu. Včera jezdil bez zjevné nervozity a lze věřit, že i v dalších závodech naváže na poslední výsledek.

V akci nemohl chybět ani Vojtěch Šachl

Karel Průša, AK Slaný, pokračovatel rodinné tradice, jak je v Čechách na ploché dráze zvykem má ve svém otci velký potenciál a po roce pravidelných tréninků na různých tuzemských oválech postupně proniká do tajů plochodrážního sportu a to i přesto, že se věnuje i dalším sportům.

Tony Katra z domácího AK Slaný byl včera postavou nejmenší, ale svým zarputilým stylem jízdy budí velký obdiv. Na plochodrážním stadionu by nejraději trávil celý den a motocykl Shupa ovládá jako zkušený harcovník.

 

Za čtrnáct dnů znovu

Karel Průša s rodiči

Další díl Slaný Speedway Academy má pokračování podle určeného harmonogramu 23. června. Součástí je PRO-TEC Speedway Mini Cup, takže plochodrážní naděje budou mít opět ve Slaném další prostor k tomu, aby si nejen zatrénovaly, ale i zazávodily.

Pánové Antonín Vilde, Miroslav Rosůlek, Václav Buřič a Otakar Večerka z realizačního týmu Slaný Speedway Academy se ještě poradí, kdy se uspořádá druhý neuskutečněný kemp z března ze začátku sezony, aby byla naplněna kvóta šesti plánovaných akademií.

Foto: Václav Buřič

Slánská akademie vyplňuje víkendové termínové vakuum

Slaný – 4. června
Vzhledem k tomu, že AK Markéta Praha v termínu 9. června nakonec neuspořádá PRO-TEC Mini Cup, uskuteční se ve v sobotu Slaném tréninkový kemp na malé dráze Slaný Speedway Academy. Je to náhrada za neuskutečněný úvodní březnový kemp. Časový harmonogram je tradiční, sraz v devět, zahájení tréninku o hodinu později.

K pravidelným účastníkům slánských akademií patří i Vojtěch Zamazal, který v sobotu jezdil v Mariánských Lázních (na snímku) a včera se v Divišově poprvé postavil na pódium

Foto: Karel Herman