Archiv pro rubriku: Slaný Speedway Academy

Sobota nepatřila pouze české Speedway Grand Prix

Slaný – 15. června
Sobotu 15. června měli příznivci ploché dráhy ve svém kalendáři vyznačenou tučným písmem, toto datum je dějištěm závodu Grand Prix na pražské Markétě. Ale to neznamená, že i na jiném ovále nebudou v akci plochodrážní stroje byť jiné kubatury. Ve Slaném byl na programu čtvrtý díl letošní Speedway Slaný Academy, která má pravidelný start od deseti hodin.

 

Na malý ovál v týdnu Martin Šťastný, strýc slánské naděje Tonyho Katry, se svými klubovými kolegy navozil nový materiál, který správce stadionu Eduard Krčmář starší upravil tak, aby adepti plochodrážního sportu měli ke své spokojenosti a hlavně ke spokojenosti trenéra Miroslava Rosůlka podmínky vhodné bezproblémové tréninkové
činnosti.

Do Slaného tentokrát dorazil Matouš Kameník z AK Divišov, Adam Nejezchleba z SC Chabařovice prakticky nechybí na žádné SSA, Adam Bednář před dalším PRO-TEC Speedway Mini Cupem si rovněž přijel vyzkoušet dráhu. Z Jablonce nad Nisou dorazila Štěpánka Nyklová a Karel Průša s Tony Katrou zastupovali domácí AK Slaný.

Další možnost zatrénovat si na plochodrážním stroji neodmítl ani Matěj Vosecký z Miletic.Vzhledem k tomu, že v týdnu byl o trénink zájem i od flat trackerů, umožnilo jim vedení AK Slaný trénink na klasické dráze. Zde bohužel se někteří jezdci nedostavili a tak v depu své stroje vyložili Kamil Peuker a Lukáš Kvapil, ten je známý svým úspěšným vystoupením na Dakaru. Podle svých slov si splnil svůj cíl a dále se hodlá věnovat nové disciplině, kterou je flat track.

Pavol Pučko léčí zranění a tak dorazil jeho otec, aby pro svého syna měl aktuální informace o stavu oválu před blížícím se mistrovským závodem, který se ve Slaném uskuteční 22. června od čtrnácti hodin. Na malé dráze se za velkého horka, které provází poslední dny, se pilně trénovalo a mladí adepti levých zatáček měli dost času si vyzkoušet nejen stav oválu, ale i své technické dovednosti.

Vše celkem probíhalo hladce až na nepříjemný pád Matěje Voseckého, který se v minulosti věnoval autokrosu v kategoriích Racer Buggy 160 a 125 ccm, kde se stal vítězem české trofeje 2015, tyto závody se převážně konají v Kosicích nebo v Radeči. V poslední době přesedlal na motokrosový KTM 65 SX a vzhledem k tomu, že má k motocyklům kladný vztah neodolal vyzkoušet si i další disciplínu.

Navíc v Mileticích v minulosti žili bývalý plochodrážní reprezentanti Vladimír Uher, jenž závodil KAMK Hradec Králové a RH Praha a reprezentoval Československo v závodech mistrovství světa, dalším byl slánský závodník Antonín Vilde. Byla tu celá i řada dalších sportovců, kteří se věnovali hokeji, fotbalu a stolnímu tenisu a patřili k oporám nedalekého TJ Slovan Velvary. Matěji Voseckému AK Slaný přeje brzké uzdravení, neboť v současné době je ve slánské nemocnici na pozorování, protože pravděpodobně utrpěl otřes mozku.

Další program ve Slaném na sebe nenechá dlouho čekat, ve středu 19. června od osmnácti hodin startuje extraliga družstev, kde v přestávkách své umění na malé dráze předvedou Karel Průša, Petr Marek a Štěpánka Nyklová. Tony Katra se tentokrát bude věnovat sledování hvězd plochodrážního sportu, aby získal další poznatky pro svoji další činnost. Na začínající jezdce je na sobotu 22. června od deseti hodin připraven PRO-TEC Speedway Mini Cup, a aby slánští pořadatelé v horkém počasí zbytečně nevychladli, následuje ve stejném termínu od čtrnácti hodin mistrovství republiky ve flattracku.

Kolibříci před sobotní akademií ve Slaném

Foto: Lenka Bednářová

Akademie opět doprovodila soustředění SCM

Slaný – 25. května
Třetí letošní pokračování slánské akademie podle naplánovaného harmonogramu se uskutečnilo v sobotu 25. května na malé dráze pro začínající závodníky sportu levých zatáček. Nepříznivé povětrnostní podmínky v týdnu, kdy malá dráha byla z poloviny pod
vodou a byl zrušen i pravidelný středeční trénink, se podařilo uvést ovál do náležitého stavu a adepti plochodrážního sportu měli možnost pod taktovkou Miroslava Rosůlka si vyzkoušet svoje umění.

 

Domácí duo Tony Katra s Karlem Průšou se již přes svůj nízký věk řadí mezi pravidelné inventáře nejen slánské malé dráhy, ale diváci je mají možnost vidět i na dalších českých stadiónech. Adam Nejezchleba neváhal a přijel si po týdnu opět vyzkoušet své umění a to ho odpoledne podle slov jeho otce čekal ještě motokrosový závod. Nechyběla ani Štěpánka Nyklová, která je v současné době jedinou slečnou, jíž učaroval tento sport. Josef Novotný

z pardubické ZP byl ve Slaném potřetí a měl opětovnou příležitost, aby zdokonalil svoje  plochodrážní počínání. Tentokrát slánská akademie a ne poprvé vyhověla Sportovnímu centru mládeže, které narychlo řešilo termínovou kolizi z minulého týdne, a obě akce se ve Slaném uskutečnily

současně. Jezdci zařazeni v SCM trénovali především na klasické dráze, a jak je výše uvedeno, malá dráha patřila především těm, kteří v nedohledné době určitě svými výsledky si o zařazení do tohoto mládežnického centra řeknou.

Trenér Miroslav Rosůlek i přesto umožnil závodníkům SCM kubatury 125ccm si na malém oválu zatrénovat. Toho využili Bruno Belan, Matěj Frýza, Jaroslav Vaníček, Jan Jeníček, Luboš Krejča, Matouš Kameník a Vojtěch Šachl a ti těm mladším ukázali, že nikoliv náhodou se řadí nejen u nás k talentům plochodrážního sportu.

Další pokračování Slaný Speedway Academy je na programu tradičně v sobotu, a to sice 15. června a již od roku 2016, v němž se uskutečnil první ročník,  platí, že sraz účastníků je v 9:00 hod. a zahájení tréninkové činnosti je stanoveno na 10:00 hodin.

Tony Katra absolvuje slánské akademie pravidelně

Foto: Martin Šťastný

Slánská akademie frčí dál

Slaný – 26. března
Autoklub Slaný jako v předešlých třech sezonách připravil i na nastávající sportovní ročník další pokračování tréninkových kempů pro začínající plochodrážní potěr. Slaný Speedway Academy se konají na malém oválu v sobotních termínech 20.4., 4.5., 25.5., 15.6., 22.6. a 21.9.

 

Miroslav Rosůlek bude ve slánské akademii přednášet také dnes

Tradiční sraz účastníků je v 9:00 hodin., samotný trénink je stanoven na 10:00 hodin. Některé kempy se kryjí s mistrovstvím republiky nebo PRO-TEC Speedway Mini Cupem. To ale neznamená, že se nově příchozí adept sportu levých zatáček nedostane do akce. Navíc má i možnost přímo vidět v akci jezdce kteří se tomuto sportu věnují již nějaký čas.

Tréninky jako v předešlých sezonách vede bývalý československý reprezentant a nestor slánského klubu Miroslav Rosůlek.

Foto: Dominik Hrbek

Sobotní akademie uzavřela slánskou sezónu

Slaný – 6. října
Závěrečný pátý díl Slaný Speedway Academy uzavřel letošní plochodrážní sezónu ve Slaném. Po úterním tréninku se mladí zájemci o plochodrážní sport sešli ve Slaném opět včera, aby si vyzkoušeli svoji dovednost a své umění.

 

Slaný se probudil do krásného rána

Byť od pátečního odpoledne na celém našem území panovala na určitých místech jistá nervozita a někteří lidé netrpělivě vyhlíželi sobotní večerní sčítání hlasů od voličů jak do senátních, tak i do komunálních voleb, aby nepřišli o své těžce vydobyté a dobře placené posty, to na plochodrážním stadionu ve Slaném za nezvykle teplého říjnového počasí byla výborná nálada a vše probíhalo v přátelském a kamarádském duchu.

Výborně připravený malý ovál od správce stadionu Eduarda Krčmáře staršího pod taktovkou trenéra Miroslava Rosůlka postupně testovali Jakub Exler z pražské Markéty, který sice do Slaného na tyto kempy ke své škodě nejezdí, ale na sklonku této sezóny se zde objevil. Další kdo projevil zájem byl Luboš Krejča. Ten zde byl sice 9. Června, ale pro poruchu svého stroje na ovál nevyjel. Vše si vynahradil až dnes, kdy měl k dispozici jiný stroj v červenožlutých barvách, a aby mu to ladilo tak i jeho kombinéza měla stejný design po Michalu Bašteckém.

Miroslav Rosůlek přednáší

Tento jezdec pražské Markéty byl v minulých ročnících Slaný Speedway Academy stálicí těchto kempů a k překvapení všech se zde objevil i včera, byť z dodávky svých rodičů vyložil čtyřkolku, ale ochota Luboše Krejči mu umožnila, aby po čase si zatrénoval na plochodrážní stopětadvacítce.

Trio Pražanů doplnil domácí Tony Katra, který dokonale využívá možnost tréninkových možností, které ve Slaném jsou nastaveny, samozřejmě za asistence strýce Martina Šťastného a svého dědy nechyběl ani teď.

Vůbec poprvé se zde objevil Dominik Hrbek, začínající pardubický nováček má za sebou premiérové jízdy v Kostěnicích a Speedway Mini Cupu. Slánský ovál o testoval ze vším všudy a určitě cestu z Turnova do Slaného ze svým otcem neabsolvovali naposled a určitě se zde v novém ročníku akademie budou objevovat v pravidelném sledu.

Slánský plochodrážní stadion teď utichne od zvuků plochodrážních strojů, ale od příštího týdne zde nastane čilý ruch, aby byl připraven na další speciály. A to 27. října do svých pedálů šlápnou v dalším pokračování TOI-TOI CUPu cyklisté, aby před televizními kamerami bojovali o další body v tomto prestižním cyklokrosovém seriálu.

Zleva Michal Baštecký, Tony Katra, Dominik Hrbek, Luboš Krejča a Jakub Exler

Slaný Speedway Academy je pro letošní sezonu v cíli. Mladí plochodrážní adepti měli pod vedením ikony slánské ploché dráhy Miroslava Rosůlka možnost využít jeho rad a zkušeností a je otázkou kdo jak k tomu přistoupí a zhodnotí tuto práci. Výsledky této činnosti jsou patrné především v importu medailí z letošních kolbišť jak evropského, tak i světového poháru mládeže v kubatuře do 125ccm.

Poděkování si rovněž zaslouží i celý realizační tým akademie, který se až na malé výjimky za tři sezony realizace této činnosti prakticky nemění, což je ku prospěchu věci. Kateřina Zamazalová má na starosti zdravotnický dozor, Eduard Krčmář starší a Václav Buřič se věnují dráze a druhý jmenovaný s Otakarem Večerkou pomáhají s propagací. Antonín Vilde z pozice vedoucího SSA by jim rád za tuto činnost poděkoval a věří ve zdárném pokračování i ve sportovní sezóně 2019.

Foto: Dominik Hrbek

Sobotní dopoledne patřilo kolibříkům

Slaný – 23. června
Slánský plochodrážní stadión opět ožil mladými závodníky, kteří měli na pořadu šestý díl seriálu v kubatuře do 125 ccm PRO-TEC Speedway Mini Cup a společně s tímto závodem proběhla rovněž slánská plochodrážní akademie pro začínající plošináře.

Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček a Jan Jeníček stojí na stupních vítězů

Finále A bez slánských zástupců

Jaroslav Vaníček (zprava) útočí na Jana Jeníčka, za nimi Jakub Exler, který se dnes vrátil na ovály po zranění

Pořadatelé ze slánského AK po náročné extraligové středě měli jen pár hodin, aby načerpali další síly a připravili se na další akci. PRO – TEC Speedway Mini Cup měl na startu tentokrát devět účastníků, nechyběl žádný z favoritů, to znamená, že své stroje zde vyložil Jan Jeníček, Jaroslav Vaníček, Vojtěch Šachl a z prostor slánského zázemí je vystrkali domáci závodníci Bruno Belan s Vojtěchem Zamazalem.

Startovní pole doplnil Adam Nejezchleba, po zranění se vracející Jakub Exler a od sousedů z Německa dorazila Sarah Fischer a Eric Puffer. Z pořadí na předních místech chyběl Luboš Krejča, byť jeho jméno v pátek odpoledne Zdeněk Schneiderwind ještě Antonínu Vildemu hlásil, chyběl i Lukáš Vinter, který byl nedávno ve Slaném na dvou trénincích na velké dráze a testoval stroj 500 ccm.

Karel Průša jel v rámci Slaný Speedway Academy

Další, kdo by míchal pořadím, je Štěpán Jurča z Březolup, ale ten zde rovněž chyběl. Do tréninkového procesu v rámci Slaný Speedway Academy byli zařazeni Karel Průša, Tony Katra a Petr Marek.

Základní rozpis dvanácti jízd určil pořadí k nasazení jezdců do finálových bojů. K vidění byla celá řada vyrovnaných soubojů, ze kterých vzešla trojice finalistů. Kdo čekal, že mezi nimi bude figurovat některá z domácích nadějí, musí si počkat na další pokračování tohoto seriálu.

 

Jaroslav Vaníček nechce prohrát

Zleva Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček a Jan Jeníček

Finálová jízda C o pořadí na sedmém až devátém místě přinesla dobrý start Erica Puffera, který po celý průběh jízdy odolával své klubové kolegyni Sarah Fischer. Až na cílové rovince však podlehl vytáhlý Eric Puffer útoku mladé slečny. Jakub Exler své soupeře sledoval s odstupem a obsadil poslední příčku závodu.

Finále B mělo po startu poměrně klidný průběh. Bruno Belan nedal šanci svému klubovému kolegovi Vojtěchovi Zamazalovi a chabařovický Adam Nejezchleba na slánský tandem nestačil a cílovou metu proťal jako třetí.

Jaroslav Vaníček už míří k vítězství, zatímco Vojtěch Šachl útočí na Jana Jeníčka

Finále A bylo ozdobou sobotního dopoledne. Skvělý start Jana Jeníčka, který dvě kola jezdil na vedoucí pozici, dával tomuto pardubického jezdci naději na vítězství v závodě. Ovšem tvrdý útok Jaroslava Vaníčka byl opravdu na hraně rizika. Poslal pražského závodníka do čela a Jan Jeníček nakonec ztratil koncentrovanost a podlehl i Vojtěchovi Šachlovi.

 

Ještě akademie

Tony Katra je pilným žákem akademie

Součástí hlavního závodu byl rovněž projekt Slaný Speedway Academy, jehož se v přestávkách a po skončení poháru zúčastnily dvě slánské naděje, a to Tony Katra s Karlem Průšou. Doplnil je Petr Marek z SC Chabařovice. Tito mladí adepti plochodrážního sportu dělají soustavným tréninkem dost výrazný výkonnostní posun a lze si přát, aby u plochodrážního sportu vydrželi co nejdéle.

Petr Marek podniká na oválech své první krůčky

Poděkování za hladký průběh sobotního dopoledne patří těm, kteří se podíleli na realizaci akce. Eduard Krčmář starší připravil dráhu, s kterou mu pomáhal Václav Buřič, Jaroslav Drbal měl vzorně zorganizované depo, František Čipera zvládl pozici rozhodčího, Antonín Vilde startmaršála, Otakar Večerka traťového komisaře, Miroslav Rosůlek v roli trenéra nezklame nikdy. A to nejhezčí na konec Kateřina Zamazalová ve dvojroli zdravotnice, s níž neměla naštěstí žádnou práci a také zapisovatelka pořadí jednotlivých jízd.

Mladé naděje se dočkaly také ocenění: zleva Petr Marek, Karel Průša a Tony Katra
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 2 3 3 14
2. Vojtěch Šachl, Divišov 2 2 3 3 2 12
3. Jan Jeníček, Pardubice 3 2 3 3 1 12
4. Bruno Belan, Slaný 3 3 2 2 3 13
5. Vojtěch Zamazal, Slaný 1 3 3 2 2 11
6. Adam Nejezchleba, Ch. 2 2 1 2 1 8
7. Sarah Fischer, D – Slaný 2 1 2 1 3 9
8. Eric Puffer, D X 1 1 1 2 5
9. Jakub Exler, Praha 1 1 1 1 1 5

 

Průběžné pořadí seriálu:

DIV CHA SLA CHA DIV SLA TOT
14.4. 26.4. 5.5. 19.5. 3.6. 23.6.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 15 13 14 15 15 14 86
2. Vojtěch Šachl, Divišov 10 13 15 10 13 12 73
3. Vojtěch Zamazal, Slaný 10 12 11 12 10 11 66
4. Bruno Belan, Slaný 14 11 9 11 13 58
5. Jan Jeníček, Pardubice 5 12 13 10 12 52
6. Adam Nejezchleba, Chabařovice 6 9 8 9 9 8 49
7. Lukáš Vinter, Praha 12 6 10 3 31
8. Sarah Fischer, D 9 9 18
9. Jakub Exler, Praha 10 0 5 15
10. Luboš Krejča, Praha 5 5 5 15
11. Eric Puffer, D 7 5 12
12. Daniel Klíma, Praha 12 12
13. Štěpán Jurča, Březolupy 9 9
14. Matouš Kameník, Divišov 5 5
15. Matěj Frýza, Plzeň 5 – – 5
Všichni účastníci pěkně pohromadě

Foto: Václav Buřič