Archiv pro rubriku: Slaný Speedway Academy

Počasí funguje jako dokonalý tlumič plochodrážních motorů

Slaný – 27. března
Po dnešní důkladné prohlídce malé dráhy, následné předpovědi počasí na příští dny a zvážení všech faktorů rozhodl realizační tým Slaný Speedway Academy, že druhý díl plánovaný na Velký pátek se neuskuteční. Po dřívějším odvolání pražského poháru stopětadvacítek tak plochodrážní motory budou mlčet i nadále.

 

Dnes dopoledne ve Slaném pršelo a ani na nejbližší dny meteorologové nehlásí zrovna nejlepší zprávy. Správce stadionu Eduard Krčmář starší na oválu v neděli zapracoval a vše nasvědčovalo k tomu, že se mladí adepti v pátek dočkají svého prvního tréninku, ale budou si muset ještě pár dní počkat.

Ještě v neděli Eduard Krčmář makal na obou slánských oválech, ale závodníci budou muset jeho úsilí ocenit až později

Foto: Eduard Krčmář st.

Paní Zima tropí hlouposti

Slaný – 19. března
Nejprve byla mírná jako beránek, avšak poté ukázala zuby a začala lámat teplotní rekordy pro březen. A pak ji přemohlo předjaří, nicméně paní Zima se nevzdává a těsně před prvním jarním dnem mrzne a chumelí. Zkraje měsíce byla přece jen slabá pro ledovou plochou dráhu, avšak nyní komplikuje vstup do sezóny klasických oválů. AK Slaný totiž dnes musel zrušit první díl své akademie naplánované na nejbližší sobotu.

 

Slaný Speedway Academy má letos v plánu šest zastávek, přičemž dvakrát se v jejím rámci pojede i PRO-TEC Speedway Mini Cup. Místo zrušené sobotní jednotky se organizační tým bude snažit v natřískaném kalendáři najít jiný termín. Každopádně akce na Velký pátek je prozatím v plánu.

Termíny Slaný Speedway Academy:

březen: 24. – zrušeno a 30.
květen: 5.* – 26.
červen: 23.*
říjen: 6.

Poznámka: * spolu se závodem PRO-TEC Speedway Mini Cup

Slaný Speedway Academy by měla začít až na Velký pátek

Foto: Václav Buřič

Plochodrážní slánská akademie se v neděli rozloučila se sezónou

Slaný – 8. října
Druhý ročník tréninkových kempů pro začínající plochodrážní závodníky na slánské malé dráze je pro letošní sezonu v cíli. Nedělní ráno nedávalo při pohledu z okna příliš optimismu, že by se ve Slaném uskutečnil poslední díl místní Speedway Academy. Noční déšť zničil snahu Rudolfa Belana a Antonína Vildeho, kteří v sobotu odpoledne si dali dostaveníčko na stadiónu a připravili malý ovál, aby bylo vše nachystáno na poslední tréninkové jízdy. Určitou porci práce jim ušetřil i Martin Šťastný, který se zde realizoval již v pátek.

 

dav
dav

Pohled na stav dráhy byl ale v neděli žalostný, naštěstí se našlo pár zapálených a ochotných rukou, které za pomoci Václava Buřiče, jenž osedlal traktor a smykem vyhnal velkou část vody mimo ovál, vzaly tradiční košťata, aby dokončili úpravy. Desítka nedočkavých adeptů plochodrážního sportu mohla nastartovat své stroje a otestovat nejen své schopnosti.

Postupné oťukávání dráhy za asistence trenéra Miroslava Rosůlka, který se tentokrát musel obejít bez  Luboše Tomíčka, jehož ale ochotně zastoupil Karel Průša, si jezdci na stav oválu zvykli a zvládali své tréninkové jízdy, byť si někteří po pádech zamazali svoje kombinézy.

dav
dav

Cestu do Slaného na závěrečný kemp si našly opět naděje Motosportclubu Meissen, které přijely v osvědčené sestavě Michelle Rau, Magnus Rau, Manuel Rau, Bruno Thomas, Frieda Thomas. Snažili se jim konkurovat domácí Bruno Belan, Vojtěch Zamazal, Tony Katra a Karel Průša. Z Divišova přijel tradičně Vojtěch Šachl.

Ostatní pravděpodobně nevěřili, že by se tréninkový kemp uskutečnil. Kromě plzeňského Michaela Hádka, který se ráno zajímal o daný stav věcí, si budou muset počkat na lepší počasí.

dav
dav

Druhý ročník Slaný Speedway Academy byl zakončen malým pohoštěním všech dnešních aktérů. Poděkování si za zdárný průběh celého ročníku zaslouží ti, kteří přispěli k jeho realizaci při sedmi jeho tréninkových kempech. Původně jich bylo plánováno osm, ale ve dnech 22. – 23. září sloužil plochodrážní stadion k jiným účelům a tak jedna tréninková jednotka odpadla.

Přesto trenéři Miroslav Rosůlek a Luboš Tomíček měli svým svěřencům co říci a ti snad si potřebné rady vezmou k srdci a v budoucnu třeba zaznamenají takový výsledek jako Václav Milík při poslední Grand Prix v Toruni.

Slaný Speedway Academy uzavřela svůj letošní ročník
Slaný Speedway Academy uzavřela svůj letošní ročník

Foto: Václav Buřič

Slaný Speedway Academy má v neděli závěrečný díl

Slaný – 5. října
V neděli 8. října se na slánské malé dráze uskuteční letošní poslední tréninkový kemp pod taktovkou dlouholetého slánského trenéra Miroslava Rosůlka, po jehož boku bude asistovat Luboš Tomíček. Druhý ročník plochodrážní academie, který byl v minulé sezoně nastartován ve slánském klubu měl i v této sezoně pokračování a to i přesto, že Jiří Štancl, spoluzakladatel tohoto projektu, se rozhodl dál v této činnosti nepokračovat.

 

Vedení AK Slaný nechtělo slibně rozjetý tréninkový projekt nechat ležet ladem a oslovilo Luboše Tomíčka, zda by nechtěl využít nejen svých jezdeckých zkušeností a ve dvojici z dlouholetou ikonou slánské ploché dráhy Miroslavem Rosůlkem je předávat nové nastupující generaci mladých plochodrážních jezdců.

Tony Katra (vpředu) a Karel Průš patří k nejmladším adeptům plochodrážního řemesla u nás
Tony Katra (vpředu) a Karel Průš patří k nejmladším adeptům plochodrážního řemesla u nás

Ve spolupráci s firmou SHUPA, která v průběhu sezóny připravila zbrusu nový model  Micro Shupa, jež v sedle s Tony Katrou měl premiéru před diváky při srpnovém extraligovém kole ve Slaném, se mohou do sedla plochodrážních speciálů posadit poměrně hodně mladí zájemci o tento sport.  Právě Tony Katra je důkazem tak jako o něco málo starší Karel Průša, oba dva jsou členy AK Slaný a nebylo by od věci, kdyby si cestu k tomuto sportu našli i další adepti sportu levých zatáček.

Sraz účastníků je tradičně v depu od 9:00 hodin a samotný trénink probíhá od 10:00 hodin.

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)

Šestá slánská akademie uzavřela svoji jarní část

Slaný – 10. června
Sobotu 10. června mají tučným písmem vyznačeni  v kalendáři všichni příznivci plochodrážního sportu a to díky pořadatelům z pražské Markéty, kteří od devatenácti hodin odstartovali další díl ze seriálu Speedway Grand Prix. Na stejný termín byl v dopoledním čase ve Slaném na pořadu šestý tréninkový kemp nazvaný Slaný Speedway Academy.

 

První, kdo rozbalil své nádobíčko na slánském stadiónu, byl polský jezdec Mateusz Lopuski, který je zde v poslední době poměrně častým hostem. Další, kdo si musel přivstat, byla sourozenecká dvojice Bruno a Frieda Thomas.

Pak již následovali mladí čeští začínající závodníci, z Divišova přijel Vojtěch Šachl, Pražan Michal Baštecký je stálým inventářem akademie, malý Tony Katra po středeční extralize, kde v přestávkách mezi jízdami předváděl své umění, se nemohl dočkat a byl první, kdo kroužil kolo za kolem na malém oválu. A aby byl výčet kompletní, pod taktovkou Miroslava Rosůlka s Lubošem Tomíčkem trénovalo i domácí duo Bruno Belan – Vojtěch Zamazal a severočeský SC Chabařovice reprezentoval Adam Nejezchleba.

Slunné počasí sobotního dopoledne nepřálo polskému mladíkovi. Mateusz Lopuski po krátkém účinkování na dráze se skláněl nad svým motocyklem.  A netrvalo dlouho, jeho rodiče  rozhodli v dalším činkování ve Slaném nepokračovat.

Ostatní adepti plochodrážního sportu  technické problémy neměli a tak se plně mohli věnovat radám trenérů, kteří postupně pravidelně jednotlivé jezdce na oválu střídali jak ve dvojicích tak trojicích.

Slánská plochodrážní akademie bude mít delší přestávku. Další pokračování je naplánováno na sobotu 23. září, ale to neznamená, že malý ovál bude zahálet. Již 1. července zde proběhne mistrovský závod a 16. září je na programu PRO-TEC Speedway Mini Cup.