Archiv autora: Werner Schauer

Pražany dělil jeden bod od triumfu

Diedenbergen – 12. května
Třetí ročník Poháru přátelství odstartoval v Diedenbergenu, jehož klub ve třetím ročníku soutěže nahradil Maďary. A právě domácí se stali vítězi úvodního závodu. Že to neměli příliš lehké svědčí i skutečnost, že Pražané za nimi zaostali o pouhý bod a ukrajinské Rovno o dva. Potížemi trápená Žarnovica, jejímž jediným kmenovým závodníkem v sestavě byl Jakub Valkovič, uzavřela výsledkovou listinu.

1. DMV White Tigers Diedenbergen 33
Marius Hillebrand 0 3 1 3 1 8
Max Dilger 3 3 3 3 3 15
Julian Bielmeier 2 0 3 0 3 8
Dustin Schultz 1 1 0 0 E 2
2. AK Markéta Praha 32
Filip Hájek 2 2 E 0 E 4
Petr Chlupáč 2 1 3 2 3 11
Daniel Klíma E E 1 2 3 6
Jan Kvěch 3 1 2 3 2 11
3. SC Rovno 31
Andrej Kobrin (MAMS) 2 3 2 2 0 9
Nazar Fjorodčuk 1 3 0 1 2 7
Marko Levišin 3 2 F 3 2 10
Andrej Rozaljuk E 2 1 1 1 5
4. SC Žarnovica 23
Jakub Valkovič 3 0 2 1 0 6
Marc Leon Tebbe 0 1 2 0 1 4
Martin Málek 1 2 3 1 1 8
Michal Škurla 1 E 0 2 2 5
Pražané v Diedenbergenu: Daniel Klíma, Peetr Chlupáč, Zdeněk Schneidewind, Filip Hájek a Jan Kvěch

Foto: Jitka Kern

Společnost finalistů Speedway of Nations je uzavřena

Manchester – 11. května
Seznam finalistů letošního Speedway of Nations je po včerejším večeru uzavřený. V Manchesteru triumfovali domácí Britové, kteří postoupili přímo s Australany. Dánové uhájili třetí příčku v nadstavbové části, když porazili Francouze, kteří předtím odrazili Američany.

Vítězný britský tým: Robert Lambert, Tai Woffinden, Alun Rossiter a Craig Cook
1. Velká Británie 26
Tai Woffinden 3 1 – 2 3 3 12(2)
Craig Cook 2 2 2 – – 2 8(3)
Robert Lambert 3 3 T 6
2. Austrálie 22
Chris Holder 1 – 1 3 2 2 9(1)
Max Fricke 3 3 2 2 1 1 12(3)
Jaimon Lidsey 1 1
3. Dánsko 22 4
Niels Kristian Iversen 3 3 3 3 0 3 15 1
Leon Madsen E 0 – E 3 2 5(1) 3
Frederik Jakobsen 2 2(1)
4. Francie 16 3 2
David Bellego 1 2 1 2 3 1 10(1) 2 0
Dimitri Berge 0 3 0 1 2 – 6(2) 1(1) 2
Gaetan Stella 0 0
5. USA 16 3
Austin Novratil 0 – 0 1 – – 1(1)
Luke Becker 2 1 1 2 3 2 11(1) 3
Broc Nicol 0 1 3 4 0
6. Lotyšsko 16
Andrzej Lebeděvs 2 3 3 3 2 1 14
Jevgenij Kostigovs 1 1 – 0 0 0 2(1)
Oleg Michajlovs 0 0
7. Finsko 8
Jesse Mustonen – 0 0 0 0 0 0
Tero Aarnio 2 2 1 1 1 1 8
Timi Salonen X 0

Foto: oficiální tiskový servis IMG

Česká naděje zhasla poslední rozjížďkou

Landshut – 4. května
Český národní tým měl včera večer v Landshutu stejně jako loni hodně blízko k postupu do finále Speedway of Nations. V závěrečném rozstřelu nejprve vyřadil Slovince, nicméně poté pouze remízoval s Němci. A protože oni měli po základní části více bodů, doprovází do Togliatti Poláky a vítězné Švédy.

Český nároďák v Landshutu: zleva Filip Šitera, Jan Kvěch, Eduard Krčmář a Václav Milík
1. Švédsko 25
Fredrik Lindgren 3 3 3 3 3 3 18
Peter Ljung 0 – 1 1 2 2 6(2)
Filip Hjelmland 1 1
2. Polsko 24
Patryk Dudek 1 3 – 1 2 0 7(3)
Bartosz Zmarzlik 2 2 3 2 3 3 15(1)
Bartosz Smektala 2 2(1)
3. Německo 20 3
Kai Huckenbeck 3 1 2 0 2 – 8(2) 1(1)
Martin Smolinski 2 2 0 2 3 2 11(1) 2
Michael Härtel 1 1(1)
4. Česká republika 19 4 3
Václav Milík 3 3 3 3 1 3 16 3 3
Eduard Krčmář 1 0 1 – 0 – 2 1 0
Jan Kvěch 0 1 1
5. Slovinsko 19 2
Matej Žagar 2 2 3 2 1 3 13(1) 2
Matic Ivačič 0 3 1 0 – – 4
Nick Škorja 0 2 2(1) 0
6. Ukrajina 10
Andrej Rozaljuk DNR
Stanislav Mělničuk 1 2 0 2 1 2 8
Marko Levišin F 0 1 1 0 E 2(1)
7. Itálie 9
Nicolas Covatti 1 1 2 3 1 1 9
Michele Castagna 0 0 0 0 0 – 0
Michele Menani 0 0

Foto: Pavel Fišer

Žádný další český závodník do evropského challenge nepřibyl

Rovno – 2. května
Václav Milík zůstává jediným českým závodníkem, který se kvalifikoval do evropského challenge. V odložené kvalifikaci v Rovněž byl totiž Ondřej Smetana sedmý a Josef Franc osmý. Triumfoval Michael Jepsen Jensen, jemuž na stupních vítězů dělali společnost Andrzej Lebeděvs a Peter Kildemand.

1. Michael Jepsen Jensen, DK 3 3 2 2 3 13
2. Andrzej Lebeděvs, LAT 2 3 3 3 1 12
3. Peter Kildemand, DK 3 0 3 3 3 12
4. Pawel Przedpelski, PL 1 1 3 3 3 11
5. Tero Aarnio, FIN 3 3 1 1 2 10
6. Marko Levišin, UA 1 2 3 3 ex 9
7. Ondřej Smetana, CZ 1 2 1 2 3 9
8. Josef Franc, CZ 0 2 2 2 2 8
9. Janusz Kolodziej, PL 3 3 1 – – 7
10. Facundo Albin, RA (CEV) 2 1 0 2 1 6
11. Dimitri Berge, F 2 1 1 1 1 6
12. Erik Riss, D E 0 2 1 2 5
13. Tobias Busch, D 0 2 2 0 T 4
14. David Pacalaj, SK 2 ex 0 0 2 4
15. Andrej Kobrin, UA (MAMS) 0 1 E 1 T 2
16. Stanislav Mělničuk, UA (res) E 0 0 0
17. Vitalij Koval, UA (res) 0 0 0
18. Andrej Karpov, UA X – – – – 0

Bitva o challenge ještě neskončila

Rovno a Krško – 1. května
Obavy z předpovědi počasí, které měl Josef Franc v neděli v Žarnovici před odjezdem na evropskou kvalifikaci do Rovna, se bohužel naplnily. Hustý déšť mítink přesunul až na čtvrtek, takže ani český šampión, ani Ondřej Smetana svou budoucnost v šampionátu starého kontinentu ještě netuší. Jasno však mají Zdeněk Holub a Zdeněk Simota, kteří byli v Kršku vyřazeni. Vyhrál Grigorij Laguta, jemuž na stupních vítězů dělali společnost Kacper Woryna a Sergej Logačov.

1. Grigorij Laguta, RUS 3 3 3 3 3 15
2. Kacper Woryna, PL 3 2 1 3 1 10
3. Seergej Logačov, RUS 3 3 2 3 2 13
4. Bjarne Pedersen, DK 2 E 3 2 3 10
5. Matic Ivačič, SLO 2 2 3 2 2 11
6. Kevin Wölbert, D 3 1 1 1 3 9
7. Steve Worrall, GB 2 3 3 0 0 8
8. Kjastas Puodžuks, LAT 0 2 E 3 3 8
9. Frederik Jakobsen, DK 1 3 1 2 1 8
10. Zdeněk Holub, CZ 2 0 2 1 2 7
11. Denis Štojs, SLO 1 2 2 ex 2 7
12. Glenn Moi, N 0 1 0 2 1 4
13. Zdeněk Simota, CZ 1 0 2 ex 1 4
14. Nicolas Vicentin, I 1 1 1 0 F 3
15. Andrej Rozaljuk, UA 0 0 0 1 0 1
16. Dennis Fazekas, H 0 1 0 0 0 1

S českým postupem do evropského challenge je to zatím 1:1

Poznaň a Goričan – 27. dubna
Evropský šampionát jednotlivců má za sebou polovinu kvalifikačních kol pro challenge. A s postupem českých reprezentantů je to přesně stejně půl na půl. Eduard Krčmář byl v Poznani vyřazen, zatímco Václav Milík se po špatném začátku v Goričanu zvednul a nakonec stál na pódiu jako druhý za vítězným Adrianem Miedzinskim.

Poznaň:  
1. David Bellego, F 3 2 2 3 3 13
2. Bartosz Smektala, PL 3 3 3 3 3 15
3. Anders Thomasen, DK 2 1 2 3 2 10
4. Andrej Kudrjašov, RUS 3 3 2 2 2 12
5. Vladimir Borodulin, RUS 2 3 1 3 E 9
6. Tobiasz Musielak, PL 3 2 3 2 1 11
7. Kai Huckenbeck, D 1 1 3 1 3 9
8. Timo Lahti, FIN 2 3 2 2 0 9
9. Nicolas Covatti, I 1 1 3 1 1 7
10. Hans N. Andersen, DK 0 0 1 2 3 6
11. Oleg Michajlov, LAT 1 2 0 1 2 6
12. Eduard Krčmář, CZ 0 2 1 1 E 4
13. Vjačeslav Monachov, RUS 2 0 0 E 1 3
14. Adam Ellis, GB 0 1 E 0 2 3
15. Aleksander Loktajev, UA 1 0 0 0 1 2
16. Lasse Fredriksen, N 0 0 1 0 0 1
17. Viktor Trofimov, PL (res) DNR
18. Norbert Krakowiak, PL (res) DNR
 
Goričan:  
1. Adrian Miedzinski, PL 3 3 3 2 3 14
2. Václav Milík, CZ 2 0 3 3 3 11
3. Dominik Kubera, PL 1 3 2 3 2 11
4. Jurica Pavlic, CRO 2 2 3 1 3 11
5. Martin Smolinski, D 2 2 2 3 2 11
6. Nick Škorja, SLO 3 1 3 2 1 10
7. Viktor Kulakov, RUS 3 2 ex 1 3 9
8. Denis Gizatulin, RUS 1 3 1 2 2 9
9. Chris Harris, GB 2 1 2 3 1 9
10. Mikkel Bech Jensen, DK 3 0 1 1 2 7
11. Michele Castagna, I 1 1 2 1 1 6
12. Artjom Trofimov, LAT 0 3 0 2 0 4
13. Jesse Mustonen, FIN 1 0 1 0 1 3
14. Milen Manev, BG (SMF) 0 2 0 0 0 2
15. Jordan Dubernard, F 0 1 1 0 0 2
16. Gaetan Stella, F 0 0 0 0 0 0
17. Daniel Gappmaier, D (res) DNR
18. Ján Mihálik, SK (res) DNR