Archiv pro rubriku: EP dvojic do 19 let

Rozpis na deset dvojic v Čechách přece jen uvidíme

Plzeň – 9. března
Systém importovaný z Britských ostrovů se v letech 2003 až 2017 stal charakteristickým pro mistrovství republiky dvojic. Nicméně loni se Liberec musel vracet ke klasice na jednadvacet rozjížděk a pro letošní Kopřivnici se přihlásilo jen osm týmů. Nicméně deset dvojic v akci přece jen uvidíme, a sice při červnovém evropském poháru dvojic do devatenácti let na plzeňských Borech.

Přitom zájemců je ještě více. O start v evropském poháru letos projevilo zájem dvanáct národních federací. Nicméně kvalifikaci, která se také v minulosti objevila v domácím mistrovství, na Borech neuvidíme. Počet startujících bude omezen na deset, aby se jelo ve dvou skupinách se závěrečnými finálovými jízdami. FIM Europe slibuje konečné řešení nejpozději třicet dnů před závodem, jenž je naplánovaný na sobotu 22. června.

Plzeňané se na jeden z vrcholů sezóny připravují již od podzimu. Nejenže opravili dráhu, ale od vstupní brány k diváckému svahu položili ochoz ze zámkové dlažby.

Dvanáct federací aspirujících na start v evropském poháru:

ACCR (CZ) – DMSB (D) – DMU (DK) – FMU (UA) – KNMV (NL) – LaMSF (LAT) – MAMS (H) – MFR (RUS) – PZM (PL) – SMF (SK) – SML (FIN) – SVEMO (S)
Nový chodník vylepší přístup divákům od hlavního vchodu

Foto: PK Plzeň (laskavostí Jaroslava Lucáka)

Českým teenagerům chyběly dva body k úspěšnému řešení medailové rovnice

Žarnovica – 7. července
Než odjel z předčasně ukončení první ligy ve Svitavách, Petr Chlupáč se usmíval nad myšlenkou, že by se na pódium mohl vydat potřetí během třech dnů v Žarnovici. I Janu Kvěchovi, jeho parťákovi z české sestavy premiérového ročníku evropského poháru dvojic do devatenácti let, nebyla vidina medaile cizí. Faktem ovšem zůstává, že za stupni vítězů zaostali o dva body. Triumfovali Poláci, s nimiž se při vyhlašování radovali Dánové a Lotyši. Slovenská trojice skončila poslední.

1. Polsko 26
Jakub Miskowiak 2 – – – 2 3 7(2)
Viktor Trofimov 3 3 2 3 3 – 14
Szymon Szlauderbach 2 1 2 0 5(3)
2. Dánsko 23
Jonas Saifert-Salk 3 2 2 0 1 2 10(3)
Mads Hansen E 3 3 1 3 3 13
3. Lotyšsko 21
Oleg Michajlovs 2 2 3 E 3 2 12(2)
Artjom Trofimovs 1 3 0 1 1 3 9(1)
4. Česká republika 19
Jan Kvěch 2 2 3 1 0 1 9(2)
Petr Chlupáč 1 3 X 2 2 2 10
5. Švédsko 16
Alexander Woentin 3 1 F 3 – 3 10
William Björling 0 0 2 0 2 2 6(1)
6.Německo 11
Niels Oliver Wessel 1 0 1 1 0 1 4
Lucas Baumann 0 1 2 3 1 X 7
Slovensko 10
David Pacalaj 1 1 3 2 X 1 8
Ján Mihálik 0 – 1 – 1 – 2
Jakub Valkovič 0 0 0 0

David Pacalaj dychtivě očekává nejbližší dny

Žarnovica – 3. července
Za skoro půl století ve světě plochých drah má jeho dědeček Zdeno najetou trasu ze Žarnovice na jakýkoliv stadión v Čechách tak dokonale, že být cosi ve stylu Gumball Rallye, musel by zvítězit i s vétřieskou. Jeho vnuk má na tento týden vskutku natřískaný program. Pozítří výzva evropských devatenáctek v Pardubicích, hned na to první liga ve Svitavách a pak přijde žarnovický juniorský víkend, který nabízí primát v evropském poháru a český titul v soutěži juniorských družstev.


Tipujte:

Označte tři týmy, které budou v neděli stát na žarnovickém pódiu.

View Results

Loading ... Loading ...

Sto procent je přesně akorát

David Pacalaj chce podávat stoprocentní výkony

V sobotu odvedl David Pacalaj slušnou práci v semifinále evropských dvojic. Skóroval třinácti body, v čemž se mu v Nagyhalaszu mohl rovnat jen málokdo. A tak se sama od sebe vnucuje myšlenky, že mít dvojče, jelo by Slovensko své první finále v mistrovství starého kontinentu v párovém závodě.

David Pacalaj v akci

„Ano,“ rozesměje se David Pacalaj, když si podobnou představu převede do reality, aby se však rovnou vrátil oběma nohama na pevnou zem. „Je to škoda, ale nedá se nic dělat.“

A tak se spolu se slovenským závodníkem držme pevné reality také my. Ve čtvrtek jej čeká semifinále evropského poháru devatenáctiletých v Pardubicích a o den později s největší pravděpodobností i druhé kolo první ligy, jehož sestavy prozatím nebyly oficiálně potvrzeny. A pak přijde žarnovický juniorský víkend.

Zdeno Vaculík má svému vnukovi rozhodně co nabídnout

„Chci odjet každé závody na sto procent,“ nezastírá David Pacalaj. „Hlavně se těším na Pardubice. Bude to těžké, ale uvidíme, co z toho bude. V Žarnovici chci zajet co nejlépe a ukázat Žarnovičanům, že na to máme.“

 

Slibně vypadající premiéra

Ján Mihálik nebude chybět ve slovenské sestavě

David Pacalaj pochopitelně může těžit z rodinné plochodrážní DNA, jejíž šroubovice se začíná točit již v momentě, kdy se Zdeno Vaculík poprvé dozvěděl, že v bratislavském Prievoze trénují plochodrážníci. Upřímně řečeno jenom hlupák by z takových podmínek netěžil, nicméně sotva letí páska nahoru, zůstává na závodníkovi samotném, jaké výsledky bude rozjížďka mít. A žarnovický junior už mnohokrát ukázal, že má daleko k pozici protekčního dítěte chráněného slavným původem.

Jakub Valkovič si o nominaci do evropského poháru řekl i svými výkony v české extralize

Evropský pohár dvojic je zbrusu novou soutěží, která v sobotu v Žarnovici zažije svou premiéru. Spolu s Davidem Pacalajem se ve slovenském týmu objeví Ján Mihálik, který reprezentoval svou vlast v sobotu v Nagyhalaszu. Úloha náhradníka připadla Jakubu Valkovičovi, známému z české extraligy, jehož otec Štefan by se snad upsal i samotnému ďáblovi, pakliže by jim slíbil novou spojku.

Po své čtvrteční premiéře v Pardubicích bude Petr Chlupáč v reprezentaci na roztrhání

Podpora ochozů domácího Městského stadiónu na domácí závodníky působí jako červený hadr na býka ve španělské koridě. Nicméně sobotní závod bude nesmírně těžký. Své nejlepší ve věkové kategorii pod devatenáct let do boje posílají také Lotyši, Švédi, Poláci, Dánové i Němci. A pochopitelně rovněž Češi. Naše barvy budou hájit mladí lvi Jan Kvěch a Petr Chlupáč.

Jan Kvěch nesmí v české nominaci chybět

Tipovat výsledek je na ploché dráze ošidné vždycky, ale žarnovická sobota je v tomto ohledu ještě složitější. Zkuste své štěstí v naší anketě, ale hlavně se přijeďte podívat. Šampionát juniorských družstev na druhý den spolu s atraktivním okolím nabízí jedinečnou šanci pro krátkou dovolenou.

Startovní listina sobotního evropského poháru juniorských dvojic do 19 let – Žarnovica:

Lotyšsko: 1 Oleg Michajlovs, 2 Artjom Trofimovs
Švédsko: 3 Alexander Woentin, 4 William Björling
Polsko: 5 Jakub Miskowiak, 6 Viktor Trofimov
Slovensko: 7 David Pacalaj, 8 Ján Mihálik, 18 Jakub Valkovič
Česká republika: 9 Jan Kvěch, 10 Petr Chlupáč
Dánsko: 11 Jonas Seifert Salk, 12 Mads Hansen
Německo: 13 Lukas Fienhage, 14 Lukas Baumann, 21 Niels Oliver Wessel

Foto: Karel Herman