Archiv pro rubriku: MČR Juniorů do 19 let

Plánovat moc nelze

Praha – 15. října
Česká plochodrážní sezóna se dvěma dvacítkami v letopočtu ještě neuzavřela svůj finální účet. Na pražské Markétě se měly konat ještě tři mítinky. Odložená česká juniorka, vrchol extraligy se stejným osudem a v neposlední řadě Memoriál Luboše Tomíčka. Ten se nejprve přesunoval ze září, aby poskytl prostor dvojici velkých cen, aby se náhradním termínem trefil zrovna do začátku ještě přísnějších opatření plukovníka Prymuly. Pavel Ondrašík ještě nehodil flintu do žita, když nevystřílel všechny náboje, ovšem stojí oběma nohama na pevné zemi.

 

„Možnosti a plány…“ zamýšlí se Pavel Ondrašík s povzdechem. „Díky vládním nařízením jsme přišli o možnost pořádat memoriál v původním termínu 5. října s diváky. Nyní už se nemůže pořádat vůbec nic. Možností teď moc není. Pokud by to počasí dovolilo, listopad se teoreticky dá jet.“

Přesnými informacemi pochopitelně sportovní šéf Auto klubu Markéta sloužit nemůže. „V současné době, kdy nikdo neví, co bude zítra, nic plánovat nemůžeme,“ říká. „Loni jsme udělali memoriál během deseti dní. Letos máme výhodu, že již máme spoustu věcí připravených, tak bychom to zvládli možná i kratší době, ale je to strašně těžké něco plánovat.“

A co ostatní dva závody, jež by ovál na pražské šestce měl letos ještě hostit? „No, juniorák nevidím reálně vůbec, extraligu bychom ale také chtěli,“ reaguje Pavel Ondrašík. Samozřejmě i v tomto případě by musel listopad přinést rozvolnění restrikcí, což by mohlo přinést naději i propršenému slánskému šampionátu republiky dvojic. Reglementy AČR ostatně žádnou pevnou uzávěrku data konání mistrovských soutěží neuvádějí.

Jak se tři roky staré problémy s deštěm při Tomíčkově memoriálu zdají dnes malicherné!

Foto: Mirek Horáček

Jan Kvěch má před sebou pestrý víkend

Praha – 23. září
Včerejší večer měl českou juniorky dostat do třech čtvrtin. Jenže startovní listina se nerodila lehko. Navíc se v ní ráno otevřela další díra. Nezbylo tedy, než hodit ručník do ringu a doufat, že nový ministr zdravotnictví netáhne kovidové šrouby natolik, že se závod dočká realizace v náhradním termínu. Jan Kvěch se tedy v doprovodu Petra Chlupáče na chvilku objevil na malé Markétě, kde vrcholil šampionát stopětadvacítek na krátkých tratích. Magazínu speedwayA-Z se svěřil, že jej čeká víkend plný závodění.

 

Odložení jediné možné řešení

Jakub Valkovič byl již na cestě do Prahy, když jej dostihla zpráva o odvolání závodu

Stále víc a víc zemí dává Českou republiku na černou listinu. Minulý týden takový krok učinilo Slovensko, což zabránilo startu žarnovických plochodrážníků. Obzvlášť těch školou povinných. Výjimkou byl Jakub Valkovič. Protože má smlouvu se Slaným, pojal cestu na Markétu jako služební.

Konec konců mezi juniory tráví poslední rok a bronzová medaile z českého šampionátu by mu přinesla zadostiučinění v této podivné sezóně. Jenže se dostal jenom kamsi k Nitře, než jej dostihl telefonát Martina Búriho. Žarnovický šéf jej informoval, že je pražský závod odvolán a dodávka slovenského juniora otočila svůj čumák k Hronským Klačanům.

„Ještě v pondělí jsem honil všechny dvěstěpadesátky a do večera komunikoval s Poláky,“ povzdechne si Petr Moravec. „A nic se nevedlo. Poslední hřebíček byla omluva Václava Kvěcha.“

Včerejší pražské odpoledne patřilo plně kolibříkům – na snímku Oliver Schmid jede před Štěpánem Ševčíkem

V ten moment figurovalo ve startovní listině dvanáct závodníků, z toho tři na motocyklech o objemu 250 ccm. Sportovní komise proto zaujala naprosto jednoznačné stanovisko závod odložit. Nicméně v minulosti se podobné problémy řešily jiným rozpisem. Vždyť v září 2015 v Plzni jelo jen sedm závodníků, z toho jeden Polák.

„Soutěž je rozjetá a během ní nelze změnit pravidla,“ reaguje Petr Moravec. „Je stanoven jednotný rozpis, a pokud by na start bylo dvanáct, třináct jezdců, jelo by skoro stále ve třech. Jiný rozpis nešlo použít, protože se v něm starty některých jezdců proti sobě opakují a pokud by někdo třeba i díky tomu, že dvakrát v jednom závodě přišel o body s jedním jezdcem, na to po skončení soutěže podal protest, vyhraje to. Proto za dané situace toto rozhodnutí.“

 

Závodní víkend

Petr Chlupáč, Adrian Rymel a Jan Kvěch při sledování včerejšího závodu stopětadvacítek

Nebýt jedné návštěvy seriálu Speedway Mini Cup na malé Markétě, Jan Kvěch by se zřejmě nikdy nedal na plochodrážní kariéru. Ale to je stará známá informace. Co je ale žhavá novinka, je debut špičkového českého juniora v polské extralize.

„Ve středu jedu do Polska na testy,“ rozhovoří se Jan Kvěch na téma své nejbližší budoucnosti. „V pátek trénink, sobota evropskej‘ pohár v Güstrowě s Chlupem a Čendou. A v neděli v Polsku na osmičce, odveta semifinále play-off. Těším se, doufám, že to vyjde. Bylo by pěkný tam přijet z Německa se zlatou medailí…“

Pondělní svátek všech Václavů poté přinese mistrovství republiky dvojic ve Slaném. A byť sestavy nejsou ještě oficiálně na světě, bylo by pošetilé domnívat se, že se závod pojede bez Jana Kvěcha.

 

Foto: Karel Herman, Kiril Ianatchkov a Antonín Škach

V Praze se dnes pojedou pouze stopětadvacítky

Praha – 22. září
Dnešní třetí podnik české juniorky se v Praze nepojede. Sportovní komise ploché dráhy zveřejnila ve čtvrt na deset informaci, že se vzhledem k situaci s covidem omluvili další závodníci. A protože jich bez dvěstěpadesátek zůstalo jen devět, došlo k dohodě o přeložení mítinku na náhradní termín. Protože se problémy s čínskou chřipkou naštěstí nedotýkají kolibříků, jejich závěrečný mistrovský podnik na malé dráze proběhne dle plánu.

Na malé Markétě se odpoledne pojede dle plánu
Na malé Markétě se odpoledne pojede dle plánu

Foto: Jaroslav Frýza

Prahu čeká zajímavé plochodrážní úterý

Praha – 21. září
Na Markétě ještě nedozněly emoce ze dvou velkých cen a areál se chystá na další dva dnešní mítinky. Nejprve na malém ovále vyvrcholí šampionát stopětadvacítek, aby se o dvě a čtvrt hodiny později začalo odvíjet třetí dějství české juniorky.


Tipujte:

Označte trojici, která se v Praze umístí na pódiu juniorky:

View Results

Loading ... Loading ...

Adam Bednář pro potvrzení svého titulu dnes na malou Markétu nemusí

Šampión kolibří soutěže je jasný již po sobotním Slaném. Adam Bednář má na čele aktuální klasifikace náskok jednadvaceti bodů před Vojtěchem Šachlem. Vzhledem k maximálně možnému zisku osmnácti bodů již nastupovat nemusí. A on vskutku nepojede, avšak nikoliv kvůli své sobotní srážce s mantinelem. Se svou dvěstěpadesátkou totiž očekává debut v naší juniorce.

Zůstaňme však ještě chvilku u stopětadvacítek. V jejich mistrovské hře zůstává stříbro, které prozatím třímá ve svých rukou Vojtěch Šachl. Nicméně Adam Nejezchleba je pozadu o jeden bod, Josef Novotný o čtyři. Na malé Markétě se setká čtrnáct stále se lepšících borců. A protože mají na programu dvacet rozjížděk a pět dalších finále, je harmonogram poměrně natřískaný.

První jízda je plánována již na 15:50. Pak se dění přesune na vedlejší velký ovál. Juniorka svým druhým dílem v Žarnovici uzavřela svou úvodní polovinu. Vede Daniel Klíma o jediný bod před Petrem Chlupáčem. Toho zbrzdila diskvalifikace za pásku, avšak poté svou chybu napravil úžasným výkonem.

V půlce vede českou juniorku Daniel Klíma

Oba Pražané si uvědomují, že jeden bod prakticky neznamená vůbec nic. Dnes proti sobě nastoupí až v rozjížďce s číslem osmnáct. Uvidíme, co se do té doby na pražském ovále odehraje. Jan Kvěch, jenž vynechal plzeňskou ouverturu a je ze hry o titul, připouštěl ztrátu motivace. Naproti tomu dorazí Jakub Valkovič, který by se rád s věkem plochodrážního juniora rozloučil medailí.

Za sebou však má Pavla Kuchaře s odstupem dvou bodů, který si místo ve startovní listině Zlaté stuhy nezasloužil jen extraligovým záskokem za Pardubice. Jan Macek sice vypadl kvůli zlomené klíční kosti z Liberce, ale před kopřivnickým vyvrcholením soutěže by se top trojce mohl nebezpečně přiblížit také Jan Kvěch.

Jakub Valkovič je ve startovní listině jediným cizincem. Praha svítí červeným světlem na covidovém semaforu a cesta sem přináší zahraničním občanům potíže. Startovní pole proto doplňují závodníci s dvěstěpadesátkami, přesto jsou dvě místa ve startovní listině stále volná.

Startovní listiny pražského plochodrážního úterku:

MR 125 ccm na krátké dráze (15:50)
1 Tony Katra, Slaný
2 Štěpánka Nyklová, Slaný
3 Josef Novotný, Pardubice
4 Dominik Hrbek, Pardubice
5 Oliver Schmid, Plzeň
6 Adam Nejezchleba, Chabařovice
7 Josef Černý, Plzeň
8 Vojtěch Šachl, Chabařovice
9 Marián Jirout, Pardubice
10 Petr Marek, Chabařovice
11 Štěpán Ševčík, Plzeň
12 Karel Průša, Slaný
13 Matouš Kameník, Divišov
14 Matěj Frýza, Plzeň
MR U21 + U19 (18:00)
1 Pavel Kuchař, Praha
2 Daniel Klíma, Praha
3 Jaroslav Vaníček, Praha (250 ccm)
4 Jakub Valkovič, SK – Žarnovica
5 neobsazeno
6 František Klier, Divišov
7 Luboš Krejča, Praha
8 Jan Hlačina, Pardubice (250 ccm)
9 Petr Chlupáč, Praha
10 Jakub Exler, Praha
11 Vojtěch Zamazal, Slaný
12 neobsazeno
13 Adam Bednář, Praha (250 ccm)
14 Václav Kvěch, Plzeň
15 Jan Kvěch, Praha
16 Michal Baštecký, Praha

Foto: Karel Herman

Daniel Klíma nakonec do rozjezdu nemusel

Žarnovica – 13. září
Neděle se na Tekove stůj co stůj chtěla vyrovnat zlatavé sobotě. Sluníčko jí šlo na ruku a vymalovalo ji neméně krásnými zlatými barvami jeho její starší sestřičku. Lidé dýchali volně, ovšem vzhledem k situaci přece jen obezřetně. Na Pražany se ráno při nákupu slovenské dálniční známky za hranicemi dívali skrz prsty jako šiřitele nákazy, v Žarnovici se skloňovala témata zařazení České republiky na seznam rizikových zemí, vynořily se i obavy, že druhý díl české juniorky bude poslední veřejnou sportovní akcí v celé zemi. Ale k čertu s covidem! Závody stály za to a paní Smůla s Fortunou jakoby své mazlíčky oddělily tlustou čárou. Václav Kvěch ve čtvrté jízdě zkrátil motocykl nárazem do mantinelu. Poté málem vyhrál sedmou jízdu, ale v poslední zatáčce skončil za zemi. V depu se motal jako po deseti pivech, takže si jej žlutá sanitka odvezla s otřesem mozku. Davidu Pacalajovi nejprve spadl sekundární řetěz, aby jej posléze nechal dvakrát na holičkách motor. Jakub Valkovič po dvou triumfech do dvanácté jízdy prakticky ani neodstartoval vinou prasklého sekundárního řetězu. Petr Chlupáč si druhou trojku nepřipsal, protože skočil do pásky. Fortuně se jej ale evidentně zželelo, když se sklopenou hlavou stoupal se svým motocyklem nahoru do depa, a rozhodla se o něj bojovat. Vítězná série Jana Kvěcha zahrnující mimo jiné úvodní skalp Daniela Klímy totiž skončila čtvrtou sérií. Nejprve jej porazil Jan Macek, nakonec v repete dvacáté jízdy opakované pro pád nešťastného Jakuba Valkoviče právě i Petr Chlupáč. Roman Klíma již dolil metyl do nádrže svého syna Daniela s vidinou, že ho čeká rozjezd s Janem Kvěchem o vítězství. Najednou se mohli radovat z vítězství sladšího o pozici leadera aktuální klasifikace. Nicméně Petr Chlupáč připomněl, že se šampionát pojede ještě v Praze a v Kopřivnici. V rozjezdu nedal ani náznak šance Slovinci Anže Grmekovi a Janu Mackovi. Šel si stoupnout na nejnižší stupínek pódia a dozajista přemítal, jak svou jednobodovou ztrátu na Daniela Klímu eliminovat.

Jan Kvěch, Daniel Klíma a Petr Chlupáč na stupních vítězů

Když se smůla blbě tlemí

Jakub Valkovič (žlutá) vede před Rastislavem Ciferským (modrá) a Celinou Liebmann (bílá)

Začátek závodu rozjásal tribuny, které byly přece jen na žarnovické poměry prořídlejší. Rastislav Ciferský předvedl nejlepší start do rozjížďky s číslem jedna. Vnějškem první zatáčky jej objel pouze Jakub Valkovič, zatímco Celina Liebmann se o další progres snažila marně.

Nicméně dnes šlo na slovenském ovále přece jen o českou záležitost. A aby ne, když v banku ležel náš juniorský titul. Jan Kvěch po svém červencovém pádu z horského kola nemohl startovat v prvním kole na plzeňských Borech. Se signifikantní bodovou ztrátou, je pochopitelně mimo pásmo boje o titul. Ovšem pretendentům trůnu, který sám nechtěně uvolnil, zatopit může.

Jan Kvěch (červená) vede před Danielem Klímou (bílá)

Ve druhé jízdě o tom přesvědčil Daniela Klímu, před jehož zraky střihnul suverénní start – cíl. Podobný kousek se vzápětí povedl i Anže Grmekovi. Slovinci však pomohla smůla Davida Pacalaje, jemuž na konci prvního okruhu spadl sekundární řetěz.

Petr Chlupáč se v rozjížďce s číslem čtyři vydal za prodloužení své vítězné série z Plzně. V první zatáčce šel spodem za jeho záda Jan Macek. Avšak předjížděný Václav Kvěch si o něho škrtnul a i se svým motocyklem letěl do mantinelu.

Jan Kvěch komentuje bratrův pád u vědomí, že včera spadl také:

„Asi budeme příbuzný…“

Václav Kvěch (červená) útočí na Jana Macka (bílá)

Zničený stroj plzeňského juniora museli do depa přinést, přičemž asistoval i Jan Kvěch. V repete Petr Chlupáč ujel Janu Mackovi a po výměně mantinelu mítink pokračoval druhou sérií. Jan Kvěch narazil v páté jízdě na své mladší klubové kolegy Michala Bašteckého a Jakuba Exlera, takže bez problémů inkasoval druhou trojku.

Takový vývoj nebylo příliš těžké předpovídat. Ale rozjížďka s číslem šest s duelem dvou nejlepších závodníků aktuální klasifikace?! Červená světla nevěstila nic pozitivního. Daniel Klíma a Petr Chlupáč zmizeli nahoře v depu. Petr Chlupáč v něm již zůstal, protože jej sudí Lubomír Hajdóni diskvalifikoval za najetí do pásky.

Na pomoc svému bratrovi a jeho mechanikovi vyrazil z depa rovněž Jan Kvěch

„Tvrdil bych něco jinýho, chytil jsem ji za kšilt přilby,“ nechal se slyšet postižený závodník, jemuž bylo okamžitě jasné, že se jeho postavení na čele šampionátů začíná chvět. Daniel Klíma totiž neměl sebemenší problém opanovat repete před Anže Grmekem a Rastislavem Ciferským. Jenže paní Smůla evidentně prahnula po důvěrném tykání i s dalšími závodníky.

David Pacalaj suverénně vedl sedmou jízdu, když ve druhém kole zůstal stát. „Nevím, když se to sere, tak se to sere, přestalo to jet,“ krčil rameny v odpovědi na otázky. Jeho první místo zdědil Václav Kvěch. V poslední zatáčce ale upadl. Sice skočil nazpět na motocykl, avšak stejně byl už za čárou a navíc kvůli němu svítila červená světla.

Po vyloučení Petra Chlupáče jede Daniel Klíma (žlutá) před Anže Grmekem (modrá)

Drama však začalo teprve v depu. Statečnému plzeňskému bojovníkovi se podlomila kolena, až skácel svůj motocykl. Bylo jasné, že není v pořádku. Odstoupit ze závodu bylo jen na místě. Václav Kvěch nakonec skončil na palubě sanitky, která jej se silným otřesem mozku převezla do nemocnice.

Triumf v sedmé jízdě nakonec připadl Jánu Mihálikovi, jenž dravou Celinu Liebmann před sebe nepustil v první zatáčce. Rozjížďka s číslem osm přinesla druhý triumf Jakubu Valkovičovi, který odolal Janu Mackovi. Domácí junior se vyrovnal Janu Kvěchovi, s nímž se po dvou sériích dělil o vedení, zatímco Daniel Klíma a Anže Grmek ztráceli bod.

Václav Kvěch (modrá) zatím vede před Jánem Mihálikem (bílá). avšak drama na sebe nenechá dlouho čekat

Jenže osud dokáže být krutý i na ploché dráze. V rozjížďce s číslem dvanáct měl Jakub Valkovič čelit Anže Grmekovi. Jenže se prakticky ani neodlepil ze startovního roštu. Jeho motocykl skončil posléze v depu s přetrženým sekundárním řetězem. A sám žarnovický závodník se musel smiřovat se skutečností, že si dnes bohužel na stupně vítězů nesáhne.

 

Rozjezd ano, ovšem v jiném aranžmá

David Pacalaj (červená) zatím vede před Václavem Kvěchem (modrá) a Jánem Mihálikem (bílá)

Úděl stejně hořký jako černý fernet čekal také na Davida Pacalaje. Už ve třetím okruhu deváté jízdy mával beznadějně rukou nad skutečností, že jej porouchaný motocykl nedoveze do cíle ani potřetí. Zato Daniel Klíma byl na koni. Vedl do cíle Jana Macka a osm bodů mu dávalo hodně důvodů k optimismu. Více měl jen Jan Kvěch, který potřetí dojel vítězně do cíle v deváté jízdě. Po vyřazení nešťastného Jakuba Valkoviče desátou jízdu vyhrál Anže Grmek. Slovinec tak vyrovnal skóre Daniela Klímy.

Rostla také hodnota akcí Petra Chlupáče. Ze své diskvalifikace se nesesypal, ba právě naopak získal zdravou motivaci mávat průběhem závodu. V rozjížďce s číslem jedenáct porazil na hlavu méně zkušené soupeře, o dvě jízdy později jakbysmet. Ján Mihálik totiž neměl zrovna povedený start a druhého Pavla Kuchaře podjel až na konci prvního okruhu.

Zleva David Pacalaj (žlutá), Jan Macek (modrá), Michal Baštecký (bílá) a Daniel Klíma (červená)

Děly se i věci přímo nečekané. David Pacalaj vcelku bez problémů vyhrál čtrnáctou jízdu, v níž neměl sobě rovného, ale pak ze závodu odstoupil. To se však nemohlo ani v nejmenším rovnat překvapivému výsledku rozjížďky s číslem patnáct. V jejím čele se usadil Jan Macek, jenž až do cíle držel v šachu Jana Kvěcha. Anže Grmek byl tentokrát až tím třetím vzadu.

Jan Macek popisuje své vítězství nad Janem Kvěchem:

„První tři jízdy jsem jen žral prach, teď se mi ale povedl start. Honza mě honil, slyšel jsem ho za sebou, ale říkal jsem si, že ho nesmím pustit.“

Prasklý sekundární řetěz spálil medailové ambice Jakuba Valkoviče

Daniel Klíma v rozjížďce s číslem šestnáct odstartoval na Jakuba Valkoviče, aby po odmávnutí šachovnicovou vlajkou kalkuloval s jedenácti body stejně jako Jan Kvěch. Jejich nejbližšími sousedy v průběžné klasifikaci byli Anže Grmek, Petr Chlupáč a Jan Macek, jejichž skóre se prozatím zastavilo na hodnotě devět.

Dlužno předeslat, že právě této trojici měl patřit vrchol dnešního závodu. Ale pojďme popořadě. Anže Grmek v sedmnácté jízdě za sebou nechal pražské Michala Bašteckého a Luboše Krejču. Jan Macek zamířil jednoznačně do čela rozjížďky s číslem osmnáct již po vylétnutí pásky a jeho slovenský jmenovec Mihálik mu nemohl sekundovat.

Daniel Klíma (žlutá) letí do čela před Pavla Kuchaře (modrá) a Celinu Liebmann (červená)

Devatenáctá jízda měla ve svém cíli jako prvního Daniela Klímu. Jeho otec Roman přivezl synův motocykl ještě jednou k metylu v předtuše, že se na čtrnáct bodů v poslední rozjížďce dne posune také Jan Kvěch. Zprvu se skutečně hrálo podle takového scénáře.

Jan Kvěch odvracel veškeré nájezdy, jimiž ho Petr Chlupáč častoval. Pozadu nechtěl zůstat ani Jakub Valkovič. Jenže ve třetím kole dal tvrdou ránu do nafukovacích mantinelů druhé zatáčky. A tak opět blikala červená světla a mávalo se červenými prapory.

Anže Grmek (bílá) útočí v rozjezdu na Jana Macka (červená)

„Už jsme najeli do posledního kola!“ divil se Jan Kvěch, že znovu musí za řidítka svého motocyklu. Ještě jednou předvedl skvělý start, ovšem Petr Chlupáč se vnější stranou první zatáčky řítil jako raketa. Nabyté vedení si už nenechal sebrat a očekávaný vývoj závěrečných fází závodu upravil k obrazu svému.

Daniel Klíma nemusel vítězství v celém závodě potvrdit v rozjezdu. Skončil první před Janem Kvěchem, zatímco na bronz byli rovnou tři uchazeči. Nejvíce se smál Petr Chlupáč. Z pozice nejvzdálenější vnitřní čáře rychle minul Jana Macka již v úvodních metrech a pojistil si nejnižší stupínek pódia. Jan Macek posléze klesnul také na Anže Grmeka. Slovinec pod něho navedl svůj motocykl v první zatáčce třetího kola.

 

Hlasy z depa

Daniel Klíma a Jan Kvěch při představování závodníků

„Včera mi nebylo dobře,“ vracel se Daniel Klíma ve svém komentáři ještě k včerejšímu poháru přátelství. „Dneska to šlo, ke konci poslední dvě jízdy jsem nemoh‘. Dojížděl jsem s křečovitejma rukama, ale dobrý. Čekal jsem, že bude rozjezd, že to zkusím s Honzou ještě jednou. Nakonec to vyšlo, jak vyšlo. Tak dobrý.“

„Dobrý, ale rozhodčí to pískal divoce,“ říkal Jan Kvěch. „V poslední jízdě jsme už najeli do posledního kola, ale on rozhod‘, že se to bude opakovat. Nehrotili jsme to, Chlupovi se poved‘ start a na týhle dráze se těžko něco vymejšlí. Poved‘ se mu start a vyhrál. Já to nehrotím, v junioráku už stejně nemůžu nic dokázat.“

Petr Chlupáč měl pech s vyloučením za najetí do pásky

„Trošku smolnej‘ den,“ posteskl si Petr Chlupáč. „Na tý pásce… Já bych tvrdil něco jinýho. Chytil jsem se jen o kšilt přilby. Ale kdyby mě nevyloučil, nebyly by to tak hezký závody (smích).“

„Na pytel,“ smutnil Jan Macek. „Nevím, neměl jsem gumu. Rozjezd jsem posral, hlavně špatná startovní pozice. Škoda, ale já jsem za výsledek spokojenej‘.“

Ján Mihálik (bíláú bravurně zvládá krizový moment, když před ním v šesté jízdě upadl Václav Kvěch

„Jsem šestý,“ nechal se slyšet Ján Mihálik. „Bylo to OK, pomáhal mi hodně Krzysztof Cap i trenér Daniel, děkuji i panu Morávkovi a samozřejmě týmu. Pomáhali mi s motorkami a i radami. Deset bodů, mohl jsem být i lepší. Co bude dál, nevím, když vás od středy hodili do červené zóny.“

Daniel Klíma (bílá) v souboji s Janem Kvěchem (červená)
1. Daniel Klíma, Praha 2 3 3 3 3 14
2. Jan Kvěch, Praha 3 3 3 2 2 13
3. Petr Chlupáč, Praha 3 T 3 3 3 12+3
4. Anže Grmek, SLO 3 2 3 1 3 12+2
5. Jan Macek, Praha 2 2 2 3 3 12+1
6. Ján Mihálik, SK – Žarnovica 1 3 2 2 2 10
7. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 3 3 E 2 X 8
8. Pavel Kuchař, Praha 2 1 2 1 2 8
9. Celina Liebmann, D 1 2 2 0 1 6
10. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica 2 1 F 2 1 6
11. Michal Baštecký, Praha 0 2 1 0 2 5
12. Jakub Exler, Praha 1 1 1 1 0 4
13. David Pacalaj, SK – Žarnovica E E E 3 – 3
14. Luboš Krejča, Praha 0 0 0 1 1 2
15. Václav Kvěch, Plzeň X X – – – 0

Poznámka: z původně přihlášených se omluvil Vojtěch Zamazal, nestartoval ani Sebastian Kössler (A); vzhledem k odlišným pravidlům SMF o věkovém limitu mohl Juraj Šuška s motocyklem 250 ccm absolvovat pouze ukázkové jízdy

Václav Kvěch (červená) po kontaktu s Janem Mackem (bílá) se dostane do potíží

Průběžné pořadí obou šampionátů:

U21 U19 PLZ ŽAR TOT
25.7. 13.9.
1. 1. Daniel Klíma, Praha 14 14 28
2. 2. Petr Chlupáč, Praha 15 12 27
3. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 12 8 20
4. Ján Mihálik, SK – Žarnovica 8 10 18
5. 3. Pavel Kuchař, Praha 10 8 18
6. 4. Jan Macek, Praha 4 12 16
7. 5. Jan Kvěch, Praha 13 13
8. 6. Michal Baštecký, Praha 8 5 13
9. 7. Kacper Pludra, PL 13 13
10. 8. Anže Grmek, SLO 12 12
11. 9. Jakub Exler, Praha 5 4 9
12. Václav Kvěch, Plzeň 9 0 9
13. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica 1 6 7
14. 10. Jaroslav Vaníček, Praha (250 ccm) 7 7
15. 11. Celina Liebmann, D 6 6
16. 12. Jan Hlačina, Pardubice (250 ccm) 5 5
17. 13. David Pacalaj, SK – Žarnovica 3 3
18. 14. Vojtěch Zamazal, Slaný 3 o 3
19. 15. František Klier, Divišov 3 3
20. 16. Luboš Krejča, Praha 0 2 2
XXX XXX Julian Kuny, D o

Poznámka: o = přihlášen, ale omluven

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Petr Chlupáč (žlutá) jde rozhodně do čela rozjezdu před Jana Macka (červená)

Víkend v Žarnovici bude plný ploché dráhy

Žarnovica – 11. září
Září roztáčí vrtule domácí ploché dráhy jako silná vichřice. O víkendu se do centra pozornosti dostane slovenská Žarnovica. V sobotu se na Městském stadiónu uskuteční letošní jediný závod poháru přátelství. Neděle pro změnu nabídne pokračování české juniorky, v níž po plzeňské ouvertuře vede neporažený Petr Chlupáč.


Tipujte:

Kdo vyhraje zítřejší SFC v Žarnovici?

View Results

Loading ... Loading ...

Jakub Valkovič si dělá choutky na pódia

Převaha juniorů je patrná již ve startovní listině Speedway Friendship Cupu. Nicméně domácí staví také zkušeného Stanislawa Burzu do role kapitána a mentora žarnovických mladíků. Podobnou filozofii v soutěži vyznává rovněž Praha. V její pětičlenné sestavě se tak dostal prostor nejen Filip Hájek, ale na Městský stadión prvně zavítá rovněž Pavel Kuchař.

V neděli bude podobných premiér samozřejmě více. Ve startovní listině najdeme deset Čechů, čtyři Slováky a čtyři volná místa. Dvě z nich jsou v hlavní šestnáctce, dvě další na postech náhradníků. Dle záměru pořadatelů by se o ně měli podělit rovným dílem Slovinci a Němci.

Petr Chlupáč se přijede poprat o post leadera aktuální klasifikace

Bližší informace budou známy po sobotním závodě. Jistá je však skvělá podívaná. Petr Chlupáč v červencové Plzni nepoznal přemožitele. V nejbližším bodovém kontaktu s ním je Daniel Klíma. Žarnovičtí mladíci jezdí před skvělým domácím publikem jako nikde jinde. A pozor, do šampionátu prvně naskočí Jan Kvěch, který na Borech platil bolestivou daň za svou zálibu v horském kole.

 


Roušky opět s sebou:

Jako princezny z orientálních pohádek, aneb žarnovické hostesky v době covidové

Na Slovensku platí odlišná opatření v boji s koronavirem. Hlavní hygienik Slovenské republiky povolil na venkovních akcích maximální počet tisíc lidí. Musí dodržovat rozestupy, hygienická opatření a mít zakryté horní cesty dýchací. Pokud pojedete na závody z České republiky, nezapomeňte na roušky.


Startovní listiny žarnovického víkendu:

Speedway Friendship Cup – sobota 15:00:

SC Žarnovica: 1 Jakub Valkovič, 2 Stanislaw Burza (PL), 3 Ján Mihálik, 4 David Pacalaj, 17 Rastislav Ciferský
DMV White Tigers: 1 Sebastian Kössler (A), 2 Tom Finger, 3 Celina Liebmann, 4 Marius Hillebrand
AMD Krško: 1 Matic Ivačič, 2 Anže Grmek, 3 Nick Škorja, 4 Denis Štojs, 5 Miran Pražnik
AK Markéta Praha: 1 Daniel Klíma, 2 Petr Chlupáč, 3 Jan Kvěch, 4 Pavel Kuchař, 5 Filip Hájek

Mistrovství republiky juniorů – neděle 15:00:

1 Michal Baštecký, Praha
2 Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica
3 Vojtěch Zamazal, Slaný
4 Jakub Valkovič, SK – Žarnovica
5 Jan Kvěch, Praha
6 Daniel Klíma, Praha
7 Ján Mihálik, SK – Žarnovica
8 Luboš Krejča, Praha
9 Jakub Exler, Praha
10 bude doplněno
11 David Pacalaj, SK – Žarnovica
12 Pavel Kuchař, Praha
13 bude doplněno
14 Petr Chlupáč, Praha
15 Václav Kvěch, Plzeň
16 Jan Macek, Praha
17 bude doplněno
18 bude doplněno

Poznámka: startovní listina bude doplněna na zasedání jury po sobotním závodě, předpokládá se jeden Němec, jeden Slovinec v hlavní šestnáctce a jeden Němec a jeden Slovinec na postech náhradníků

Foto: Pavel Fišer, Kiril Ianatchkov a Karel Herman