Archiv pro rubriku: přebor jednotlivců

Poslední slovo řekl Martin Málek

Svitavy – 28. září
Slunečné počasí provázel dnešní derniéru přeboru ve svitavské Cihelně. Startovní listina čítala deset závodníků, takže pochopitelně nebylo možné zachovat klasický plochodrážní úzus, aby se každý závodník utkal s každým ze svých protivníků v proporcionálně rozvržených jízdách. Proto když se Martin Málek vracel po šesté jízdě do depa, měl na svém kontě již třetí vítězství, zatímco většina jeho soupeřů byla na trati dvakrát a někteří jen jednou. Březolupský borec přitom již uštědřil porážku Zdeňku Simotovi i Michalu Škurlovi. Jenže vzápětí musel dvakrát startovat až od mantinelu. Jihočech v plzeňské vestě mu to odvedl v osmé, pražský junior v jedenácté jízdě. V rozjížďce s číslem třináct byl ovšem Martin Málek v cíli znovu před Michalem Škurlou. Když posléze Zdeněk Simota stylem start – cíl vyhrál patnáctou jízdu, celá trojice skončila na šestnácti bodech. Zdeněk Simota opět vycouval z rozjezdu. V něm se tím pádem objevili jen Martin Málek a Michal Škurla, kteří na sebe dnes narazili již počtvrté. Pražan si starostlivě připravil kolej na startovním roštu, nicméně březolupský plochodrážník na něho vyzrál pohotovějším startem, což bylo dnes alfou a omegou úspěchu.

Michal Škurla, Martin Málek a Zdeněk Simota na stupních vítězů
Michal Škurla, Martin Málek a Zdeněk Simota na stupních vítězů

Martin Málek úřaduje

Sindy Weber měla pech již o tréninku

Svátek všech Václavů se letošnímu podzimu náramně vyvedl. Slunce svítilo z nebeské báně jako zběsilé a jeho paprsky malovaly úchvatným štětcem přes barevné listí a popadané kaštany v tmavě zelené trávě. Vyvrcholení českého přeboru nemohlo mít lepší aranžmá.

Nicméně ono už vlastně v soutěži o nic nešlo. Zdeněk Holub si spočítal, že než se prát se soupeři, nejlepším způsobem pro potvrzení svého titulu při škrtání nejhorších výsledků bude, když se dnes nezúčastní. Motivaci neměl ani Ondřej Smetana a konec konců ani Filip Hájek, jenž si v sobotu v Divišově pojistil místo v přímo nasazené osmičce březolupského finále.

Martin Málek (bílá) se dostává do čela rozjížďky s číslem jedna před Zdeňka Simotu (modrá) a Jaroslava Petráka (žlutá)

Raději se soustředil na závody v Pardubicích. Supervíkend se Zlatou přilbou sice do svitavské Cihelny přilákal diváky navíc v podobě Poláků a Angličanů, kteří před závodem všech závodů mohli spatřit další plochodrážní mítink navíc. Paradoxně však odlákal ze startovní listiny samotné závodníky, jichž se v depu nakonec objevilo pouze deset.

Martin Gavenda (bílá) podjíždí Martina Mejtského

Zdeněk Simota se ještě v průběhu dopoledne telefonicky informoval, zda má cenu na takové závody jezdit. Byl však ubezpečen, že se rozhodně nemusí obávat klasického rozpisu na dvacet jízd s dírami jakoby od šikovného čarostřelce. VV SPD totiž klasicky dostál přeborové filozofii, že se závod pojede s jakýmkoliv počtem přihlášených účastníků. A že na straně řídícího orgánu české ploché dráhy je přizpůsobit danému stavu formuli závodu.

Zdeněk Simota vzpomíná, kdy ve Svitavách závodil naposledy:

„V roce 2005 jsem tady vyhrál semifinále, pak jsem sem jel na jeden závod a zrušili ho kvůli dešti.“

Martin Málek (modrá) jde do vedení podruhé – tentokrát před Martina Gavendu (žluá), Josefa Nováka (bílá) a Michala Škurlu (červená)

Proto se dnes chystalo patnáct jízd, přičemž každého závodníka čekalo šest výjezdů na ovál. Pochopitelně nešlo zajistit proporcionální série. A tak, když se Martin Málek podruhé vracel do depa, Petr Chlupáč se na oválu proháněl pouze při tréninku.

Dlužno podotknout, že si březolupský borec hned zkraje počínal ve velkém stylu. V rozjížďce s číslem jedna měl rychlejší reakci na let pásky Zdeněk Simota. Jenže Martin Málek převzal vedení již v prvním oblouku, v němž se prosadil po vnější straně. Ve třetí jízdě prakticky to samé provedl také Michalu Škurlovi, který s červeným povlakem na přilbě stál hned po jeho levici.

Petr Chlupáč (červená) ukazuje záda Jaroslavu Petrákovi

Martin Gavenda prve triumfoval ve druhé jízdě, když nepovolil tlaku Martina Mejtského. Jenže zatímco Michal Škurla zkoušel ve třetí jízdě atakovat Martina Málka, on trčel vzadu. A vidina, že by se rovnou kvalifikoval do březolupského finále, se mu začala vzdalovat.

První zatáčka byla alfou i omegou úspěchu. V rozjížďce s číslem čtyři o tom přesvědčil Zdeněk Simota. I když nejrychlejší se zprvu ukázal Petr Chlupáč, jihočeský závodník v plzeňské vestě udával tempo od první zatáčky. Po jejím venku se dostal do čela a pak již pouze zvyšoval svůj náskok. Martin Málek reagoval střelhbitě. V páté jízdě odvedl Martina Mejtského, aby do depa přijel s devíti body.

Martin Málek míří k třetímu vítězství před zraky Martina Mejtského a Radka Podhadského

Nicméně i na jeho kosu se měl záhy najít kámen! V osmé jízdě byl nejpohotovější Martin Gavenda. Zdeněk Simota jej ale objel v první zatáčce. Stejný kousek se Martinu Málkovi povedl až ve druhém oblouku. Ale to si už Zdeněk Simota vypracoval nepřekonatelný náskok.

„Držel si rychlou stopu,“ popisoval Martin Málek, proč se mu jej nepodařilo eliminovat. „Bylo těžké něco vymyslet. Dalo se jen jet a čekat na chybu.“ V té chvíli Martin Málek s jedenácti body stále vedl. Zdeněk Simota měl osm bodů, ale o jízdu méně. Přesně stejnou bilancí se mohl pochlubit i Michal Škurla.

 

Tříčlenný rozjezd se jede jen ve dvou

Michal Škurla vede před Radkem Podhadským, Josefem Novákem a Sindy Weber

O prohře Michala Škurly se Zdeňkem Simotou již tady byla řeč. Pražan se ale záhy obrátil na vítěznou dráhu. V šesté jízdě odstartoval na Jaroslava Petráka, jenž se v první jízdě musel orientovat spíše na odvrácení útoku Martina Gavendy. Hned vzápětí Michal Škurla opět profitoval ze svého skvělého startu. Rychle si vypracoval náskok zvící rovinky před Radkem Podhadským, který spíše řešil otázky spojené s útočícím Josefem Novákem.

Sindy Weber naštěstí vyvázla ze svého pádu běz vážnější újmy

Devátá jízda přinesla konečnou pro Sindy Weber. Německá dívčina upadla v předposledním kole. Sice se chtěla do závodu vrátit, nicméně nakonec moudře usoudila, že po ráně do hlavy bude přece jen lepší říci adié.

A pak už přišla velká chvíle Michala Škurly. S modrým povlakem přilby odstartoval do rozjížďky s číslem deset nejrychleji. Proto si mohl dovolit v první zatáčce zavírat Zdeňka Simotu k vnitřní čáře. Pražan přidal další cenný skalp hned vzápětí. Startoval opět z druhé dráhy, takže k prvnímu nájezdu měl blíže než Martin Málek stojící až u bariéry.

Michal Škurla za sebou vodí Zdeňka Simotu

„Myslel jsem, že to vyjde v cílové rovince, ale Michal byl rychlejší,“ musel Martin Málek uznat, že jeho permanentní útoky na vedoucí příčku nepřinesly pražádný efekt. Po pěti startech na tom navíc byl Michal Škurla o jeden bodík lépe než on. Zdeněk Simota posléze vyhrál dvanáctou jízdu a dostal se na stejnou úroveň jako Martin Málek.

Plzeňský závodník si rychle vypracoval klíčový náskok, zato boj o druhou příčku zuřil až do poslední chvíle. Martin Málek se jí mohl zmocnit již v první zatáčce, kdyby se ale nedostal až příliš daleko k mantinelu. Proto se před něho dostal Petr Chlupáč, zatímco Pardubičan byl hodně rád za proniknutí před Josefa Nováka. Přitom Petr Chlupáč měl hodně kalit svitavské vody ještě jednou.

Souboj Michala ŠKurly (žlutá) a Martina Málka ve třinácté jízdě

V rozjížďce s číslem patnáct projel pod šachovnicovou vlajkou v rukou Zdeňka Peši prakticky stejně jako druhý Martin Gavenda, jehož celá čtyři proháněl. Rozhodčí František Kalina si dával s verdiktem moudře načas, dopřál sluchu i obsluze startu, aby nakonec dva body přiřknul Moravanovi.

Ale pojďme nazpět k boji o vítězství. Ve třinácté jízdě si Michal Škurla, ostatně jako vždy při dnešním závodě, pospíšil ke startovnímu roštu, aby si připravil ideální kolej. Jenže stál na čtvrté dráze. V úvodním nájezdu sice stačil odrazit Jaroslava Petráka, ale Martin Málek v modrém povlaku už jezdil první.

Martin Mejtský byl nakonec celkově čtvrtý

„Zvenku jsem Matese nestih‘, bylo to daleko,“ krčil Michal Škurla rameny ve svém boxu. Martin Mejtský vzápětí odstartoval na Jaroslava Petráka, což jej v konečném důsledku katapultovalo na konečné čtvrté místo. A že se v rozjížďce s číslem patnáct naháněli Martin Gavenda s Petrem Chlupáčem, již víme. Vpředu však úřadoval Zdeněk Simota, jenž srovnal krok s tandemem Martin Málek – Michal Škurla.

Michal Škurla vypráví o dodatkové jízdě:

„Mates jezdil tak u prken, že to nad něj už nešlo.“

Souboj Petra Chlupáče (červená) a Martina Gavendy zvednul diváky ze sedadel

Zdeněk Simota nakonec na svou účast v rozjezdu rezignoval. Michal Škurla opět dorazil k pásce hnedka jak to šlo. Důkladně zkoumal terén, nicméně o důležitosti startovního manévru pochopitelně věděl také Martin Málek. A byl to právě on, kdo vypálil dopředu, nedal svému soupeři šanci a mohl si přijít vyskočit na nejvyšší stupínek vítězů.

 

Hlasy z depa

Martin Málek se nakonec smál nejlépe

„Trošku náročnější,“ bilancoval dnešní závod Martin Málek. „Dvakrát jsem startoval ze čtyřky a nevyšel mi start. Zdeněk si držel rychlou stopu, bylo to těžké něco vymyslet, dalo se jen jet a čekat na chybu. S Michalem to vypadalo líp, myslel jsem, že to v cíli vyjde, ale byl rychlejší. Dráha byla super a on si to pohlídal. A rozjezd byl o startu. Je tady lepší jet vpředu, špatně se předjíždí. Trošku jsem si rozbolavěl koleno, jak tu skákaly nájezdy, snad to nebude nic vážného…“

Michal Škurla vodí Martina Málka

„Dneska super,“ radoval se Michal Škurla. „Dráha byla hezká. Když jsem šel z lajny, Matese jsem stih‘ hezky. Zvenku jsem ho nestih‘, i když jsme tam byli stejně. Bylo to daleko. Byly to dobrý závody. Na to, jak na Svitavy všichni nadávaj‘, to bylo super.“

Zdeněk Simota závodil ve Svitavách po dvanácti letech

„Dobrý, ale zase mi chyběla jedna jízda, abych nemusel jet rozjezd,“ říkal Zdeněk Simota. „Rád si něco vyzkouším, ale jet rozjezd o nic nemá smysl. Náhoda je blbec, kdyby se něco stalo… Ten můj krk není nejlepší. Kdyby šlo o něco důležitějšího než přebor, pojedu to.“

„Nebylo to špatný,“ odtušil Martin Mejtský. „Ale mohlo to bejt‘ ještě o chlup lepší. Nevadí, uvidíme příště…“

Petr Chlupáč mohl být spokojen

„Škoda Gávoše,“ litoval Petr Chlupáč těsného dojezdu patnácté jízdy. „Došlo mi to až v předposledním kole, že mně to jede hezky. Závody byly moc pěkný, jak Sindy spadla, museli jsme rozebrat spojku. Byla od oleje a blbla. Na to, jaký jsme měli problémy i s gumama, to bylo pěkný.“

Martin Málek si nenechal vítěztví sebrat
Martin Málek si nenechal vítěztví sebrat
1. Martin Málek, Březolupy 3 3 3 2 2 3 16+3
2. Michal Škurla, Praha 2 3 3 3 3 2 16+2
3. Zdeněk Simota, Plzeň 2 3 3 2 3 3 16+-
4. Martin Mejtský, Pardubice 2 2 1 3 1 3 12
5. Petr Chlupáč, Praha 2 1 0 2 2 1 8
6. Jaroslav Petrák, Pardubice 1 1 2 1 1 2 8
7. Martin Gavenda, Březolupy 3 1 R 1 R 2 7
8. Radek Podhadský, Plzeň 0 0 1 2 1 1 5
9. Josef Novák, Pardubice 1 0 1 0 0 0 2
10. Sindy Weber, D – Liberec (ACCR) 0 0 0 X – – 0
Zdeněk Simota (modrá) - na snímku v souboji s Martinem Málkem - potvrdil druhé místo v přeboru
Zdeněk Simota (modrá) – na snímku v souboji s Martinem Málkem – potvrdil druhé místo v přeboru

Konečné pořadí seriálu:

PCE CHA KOP PLZ LIB BŘE PLZ SLA SVI TOT
5.4. 11.6. 25.6. 8.7. 15.7. 22.7. 9.9. 16.9. 28.9.
1. Zdeněk Holub 22 25 25 20 25 25+ 142
2. Zdeněk Simota 18 22 18 22 20 (18+) 20 120 (138)
3. Ondřej Smetana * 25 22 22 25 22 116
4. Filip Hájek * 16 (8) 16 14 18 14 12+ 90 (98)
5. Martin Mejtský 12 16 10 16 10+ 18 82
6. Martin Málek * 20 20 16 25 81
7. Petr Chlupáč 12 (2) 7 14 10 14+ 16 73 (75)
8. Jaroslav Petrák * 18 6 12 18 + 14 68
9. Michal Škurla 22 20 22 64
10. Josef Novák 18 7 12 8 8 (7+) 8 61 (68)
11. Martin Gavenda * 14 3 16 12 45
12. Radek Podhadský 14 4 NC 6 3+ 10 37
13. Sindy Weber * 7 5 (0) 5 5 7 (2+) 7 36 (38)
14. Václav Kvěch 4 6 10 8 4 4+ 36
15. Jan Kvěch * 10 12 4 10 + 36
16. David Pacalaj * 10 1 0 7 12 30
17. Josef Franc 25 25
18. Michal Dudek * 16 NC 8+ 24
19. Jakub Valkovič * 7 8 6 21
20. Patrik Mikel * 20 20
21. Hynek Štichauer * 20 20
22. Pavel Čermák * 6 4 3 6 + 19
23. František Klier 5 6 1 3 0 15
24. Anne Spaan 14 14
25. Daniel Šilhán 5 2 1+ 8
26. Filip Šifalda 8 8
27. Ján Mihálik 5 5
28. Milan Dobiáš 5 5
29. Krzyzstof Nowacki 3 3
30. Martin Švestka 0 0
NC Piotr Dziatkowiak *
NC Michal Tomka *
NC Karel Kadlec *
NC Václav Milík *
mimo soutěž:
Alessandro Borgia, B NC
Norbert Magosi, H NC
Milen Manev, BG NC
Denis Fazekas, H NC
Andrei Popa, RUM NC NC

Poznámka: * účastník závodu v Pardubicích zrušeného bez náhrady; + ve startovní listině slánského závodu v jeho původním červencovém termínu; Radek Podhadský dorazil na závod do Březolup až po jeho začátku, Michal Dudek odstoupil ze zářijového závodu v Plzni před tréninkem; dle řádů se počínaje čtvrtým závodem do průběžného pořadí každému jezdci počítá 75 procent závodů zaokrouhlených nahoru, což představuje šest závodů

Petr Chlupáč (červená) a Martin Gavenda předvedli jeden z nejúžasnějších soubojů dnešního odpoledne
Petr Chlupáč (červená) a Martin Gavenda předvedli jeden z nejúžasnějších soubojů dnešního odpoledne

Foto: Mirek Horáček a Eva Palánová

Sindy Weber naštěstí přestála svůj pád v deváté jízdě bez úhony
Sindy Weber naštěstí přestála svůj pád v deváté jízdě bez úhony

Zdeněk Holub si k přebornickému titulu namířil nejkratší zkratkou

Svitavy – 27. září
Zítřejšímu vyvrcholení českého přeboru ve svitavské Cihelně se nabízelo mnoho scénářů včetně boje o přebornický titul. Jenže Zdeněk Holub jej vyhrál nejúspornějším možným způsobem. Rozhodl se nestartovat, nechat si započítat dosavadních šest nejlepších výsledků a místo závodů se věnovat svým univerzitním studiím.

 

Zdeněk Simota zítra potvrdí své přeborové stříbro
Zdeněk Simota zítra potvrdí své přeborové stříbro

Nepřijede ani Ondřej Smetana, který by mohl ozdobit mítink svým soubojem se Zdeňkem Simotou o závěrečné stříbro. Chybět bude také Filip Hájek, jenž se minulou sobotu v Divišově propracoval do nejlepší osmičky mistrovství republiky jednotlivců garantující místo v březolupském vyvrcholení.

Z ní se naopak po Divišově dostal zraněný Tomáš Suchánek, což znamená, že závěrečná klasifikace přeboru nabídne místo ve startovní listině finále v Březolupech sedm míst. Podobně jako v otázce konečných medailí se ani v tomto směru nedočkáme žádného zemětřesení.

Nikdo jiný než Sindy Weber neabsolvoval kompletní přeborový program
Nikdo jiný než Sindy Weber neabsolvoval kompletní přeborový program

Ani Martin Gavenda již nemůže nejlepší sedmičku reálně ohrozit, byť by nakrásně zvítězil. Dal totiž prozatím dohromady jen malý počet bodů. Ke všemu jsou všichni pretendenti postupu v zítřejší startovní listině. Ta čítá jen deset jmen, takže body nebudou viset příliš vysoko. I poslední klasifikovaný závodník připíše sedm bodů.

K favoritům se bude řadit také Michal Škurla
K favoritům se bude řadit také Michal Škurla

Moravan by tedy postoupil za předpokladu posledního místa Michala Škurly, přičemž on sám by musel skončit nejhůře pátý. Proto půjde především o vlastní závod. Redukovaná startovní listina paradoxně zahušťuje konkurenci, protože pro většinu závodníků by dekorace pohárem nebyla zas až tak velikánským překvapením.

Ke slovu se dostává rozpis na patnáct jízd. Protože se každý závodník dostane na ovál celkem šestkrát, pochopitelně není na pořadu dne žádné finále. Jedinou podívanou navíc by tudíž mohl nabídnout pouze případný rozjezd.

Startovní listina:

1 Sindy Weber, D – Liberec (ACCR)
2 Zdeněk Simota, Plzeň
3 Martin Málek, Březolupy
4 Jaroslav Petrák, Pardubice
5 Josef Novák, Pardubice
6 Radek Podhadský, Plzeň
7 Martin Gavenda, Březolupy
8 Martin Mejtský, Pardubice
9 Michal Škurla, Praha
10 Petr Chlupáč, Praha

Foto: Karel Herman

Do Svitav se musí pro přebornický titul i místo v březolupské startovní listině

Vzhledem k elastickému kvalifikačnímu systému nabízí český přebor ještě jeden element navíc kromě svého vlastního pořadí. Jeho včerejší sedmý závod uzavřel listinu účastníků startujících příští sobotu ve druhém finále v Divišově. To má ambice zamíchat pořadím elitní osmičky nasazené pro rozhodující říjnový podnik v Březolupech. Poslední přeborový podnik na státní svátek Svatého Václava ve Svitavách ke všemu přinese ještě boj o celkové vítězství.

 

Zdeněk Holub nemá ještě přebornický titul vůbec jistý
Zdeněk Holub nemá ještě přebornický titul vůbec jistý

Stanovit celkové pořadí přeboru není jednoduše přímočaré. Na jednu stranu se pochopitelně sčítají tabulkové body získané na základě pořadí každého závodu. Nicméně je také důležité pracovat se skutečností, že se do průběžné klasifikace počínaje čtvrtým uskutečněným podnikem počítá pouze 75 procent výsledků zaokrouhlených směrem nahoru.

V dosavadním průběhu soutěže nebylo toto hledisko prozatím příliš důležité. Vzhledem k aritmetice se škrtal jediný závod. Přitom kompletní přeborový program absolvovali pouze Filip Hájek a Sindy Weber. Saská dívčina v Kopřivnici na bodované pozice nedosáhla, takže doposud si body škrtal jen pražský junior.

Ondřej Smetana a Zdeněk Simota mají stále vyhlídky na celkové vítězství v přeboru
Ondřej Smetana a Zdeněk Simota mají stále vyhlídky na celkové vítězství v přeboru

Ve Svitavách se ale tato situace šmahem změní. Půjde totiž o osmý podnik přeboru a není složité spočítat, že pětasedmdesát procent z osmi se rovná přesně šest. Budeme-li počítat dále, snadno zjistíme, že Filip Hájek už je mimo hru o medaile. Vedle osmi bodů z Kopřivnice škrtne ještě dvanáct bodů ze včerejšího Slaného.

Michal Škurla (modrá) bojuje s Petrem Chlupáčem
Michal Škurla (modrá) bojuje s Petrem Chlupáčem

Zůstane mu jich pouze sedmdesát osm. Takže i kdyby nakrásně ve Svitavách zvítězil, ani pětadvacet bodů mu nepomůže dostat se mezi nejlepší trojici, i když by soupeři před ním nedorazili, případně nebodovali.

Ovšem škrtání bodů vyrovná i vedoucí trio. Jak Zdeněk Holub, tak jeho jmenovec Simota musí odečítat jeden závod. U Pražana jde o třetí příčku z Březolup, Plzeňan vygumuje jedno ze svých čtvrtých míst. Avšak Ondřej Smetana, jenž chyběl v obou plzeňských kláních, může počítat se svým kompletním ziskem. Jak ideálně napovídá tabulka níže, vedoucí trojici od sebe dělí dvaadvacet bodů.

Závodníci aspirující na medaile v přeboru před svitavským závodem:

absolvované/započítané závody celkový/rozhodný bodový zisk
Zdeněk Holub 6-5 142-122
Ondřej Smetana 5-5 116-116
Zdeněk Simota 6-5 118-100

 

Martin Málek v souboji se Zdeňkem Simotou
Martin Málek v souboji se Zdeňkem Simotou

Po zranění Tomáše Suchánka v Žarnovici z průběžné klasifikace přeboru do druhého finále v Divišově postupovalo osm borců. Další místo možná uvolní Martin Málek, který se sice z přeboru do Divišova kvalifikoval, ovšem zvažuje, že nepojede, protože chce již o den dříve dorazit na světový šampionát dlouhodrážních družstev v Rodenu.

V tom případě by se osmým postupujícím stal Václav Kvěch, pro něhož by ovšem byl úspěchem i start v roli náhradníka. Z dalších mladých závodníků příjemně překvapil rovněž Petr Chlupáč. Čerstvě patnáctiletý pražský junior musel ještě zjara startovat jen s dvěstěpadesátkou, aby příští sobotu už zasáhl do bojů české špičky.

Václav Kvěch (bílá) vnější stranou útočí na Sindy Weber
Václav Kvěch (bílá) vnější stranou útočí na Sindy Weber

Úspěchem skončila i mise Michala Škurly, který se dokázal kvalifikovat z pouhých dvou přeborových závodů. Pod čarou ovšem uvíznul Michal Dudek, v jehož preferencích však Roden nad Divišovem převažuje.

Slánský závodník má stále kvalitní výchozí pozici pro třetí finále šampionátu jednotlivců v Březolupech. Ve Svitavách ovšem musí hromadit body. Divišov navíc může promíchat osmičku nejlepších, což se přímou úměrou může odrazit ve startovní listině pro Cihelnu a svým způsobem ovlivnit boj o titul přeborníka.

Situace v přeboru z úhlu pohledu nekvalifikovaných finalistů mistrovství republiky:

1. Zdeněk Holub, Praha 142
2. Filip Hájek, Praha 90
3. Martin Mejtský, Pardubice 64
4. Josef Novák, Pardubice 60
5. Petr Chlupáč, Praha 59
6. Martin Málek, Březolupy 56
7. Jaroslav Petrák, Pardubice 54
8. Michal Škurla, Praha 42
9. Václav Kvěch, Praha 36
10. Jan Kvěch, Praha 36
11. Martin Gavenda, Březolupy 33
12. Sindy Weber, D – Liberec (ACCR) 31
13. David Pacalaj, SK – Žarnovica 30
14. Radek Podhadský, Plzeň 27
15. Michal Dudek, Slaný 24
16. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 21
17. Pavel Čermák, Praha 19
18. František Klier, Divišov 15
19. Anne Spaan, NL 14
20. Daniel Šilhán, Liberec 8
21. Filip Šifalda, Chabařovice 8
22. Ján Mihálik, SK – Žarnovica 5
23. Milan Dobiáš, Chabařovice 5
24. Krzysztof Nowacki, PL – Slaný (ACCR) 3
25. Martin Švestka, Liberec 0

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)

Zdeněk Holub je stále blíž přebornickému titulu

Slaný – 16. září
Dva z trojice pretendentů přebornického titulu se dnes v sedmém kole seriálu na ovále nepotkali. Dalo se předpokládat, že své síly změří až v rozjezdu o vítězství. Nicméně všechno bylo nakonec jinak. Zatímco Zdeněk Holub slavil triumf, aniž by mu kdokoliv sebral jediný bod, a upevnil pozici leadera, Ondřej Smetana se opravdu musel chystat na dodatkovou jízdu. Šlo v ní o druhé místo a soupeřem mu byl pouze Michal Škurla, jelikož Zdeněk Simota na svou účast rezignoval. Ondřej Smetana svého klubového soupeře porazil a vyvrcholení přeboru ve Svitavách bude vskutku zajímavé. Celkový primát totiž může vybojovat kdokoliv z trojice Zdeněk Holub, Zdeněk Simota a Ondřej Smetana.

 

Ondřej Smetana, Zdeněk Holub a Michal Škurla na stupních vítězů
Ondřej Smetana, Zdeněk Holub a Michal Škurla na stupních vítězů

Seznam favoritů se stále rozšiřuje

Michal Škurla v rozjížďce s číslem jedna prozatím jezdí první před Zdeňkem Simotou
Michal Škurla v rozjížďce s číslem jedna prozatím jezdí první před Zdeňkem Simotou

Slaný se účastníkům dnešního sedmého závodu českého přeboru neukázal zrovna s vlídnou tváří. Sychravé ráno dalo najevo, že pan Podzim se užuž chystá vejít do dveří. V depu se chystalo všech osmnáct závodníků. Krátce po desáté hodině se začali postupně představovat na ovále. A protože musel být použit rozpis na třiadvacet jízd, shodný počet pěti zápisů do kolonky bodových zisků v programu měli všichni až na konci mítinku.

Ani wheelie ve druhé jízdě nesebralo Zdeňku Holubvoi první triumf
Ani wheelie ve druhé jízdě nesebralo Zdeňku Holubvoi první triumf

Hned rozjížďka s číslem jedna ukázala, že se rozhodně nudit nebudeme. Michal Škurla skvěle reagoval na pohyb pásky. Ovšem Zdeněk Simota v tomto směru nezůstal pozadu, ale v prvním nájezdu byl dříve Pražan. Jihočech oblečený v plzeňské vestě ale prahnul po třech bodech a ve čtvrtém kole se v první zatáčce pro ně vskutku natáhnul.

Petr Chlupáč popisuje své vítězství v rozjížďce s číslem pět:

„Michal hlídal Michala. A najednou jsem se tam objevil já!“

Ondřej Smetana vede před Martinem Málkem
Ondřej Smetana vede před Martinem Málkem

Ani napodruhé se Michalu Škurlovi nepodařilo dojet vítězně do cíle. V páté jízdě sice opět perfektně odstartoval, jenže v prvním oblouku hlídal Michala Dudka, že zapomněl na Petra Chlupáče. Pražského juniora prve ve třetí jízdě v první zatáčce nachytal Jakub Valkovič, který si dobře uvědomoval hrozbu, kterou mu Petr Chlupáš strojil spodní stranou poslední zatáčky.

Jakub Valkovič vede před Petrem Chlupáčem
Jakub Valkovič vede před Petrem Chlupáčem

Nicméně v rozjížďce s číslem pět byl na koni Petr Chlupáč a po vnějšku prvního oblouku poslal za svá záda nejen Michala Dudka, ale i jeho jmenovce Škurlu, a dojel si do cíle pro tři body. Michal Škurla se potom ve svém boxu pohroužil do práce, jež měla přinést své ovoce, avšak po dvou svých výjezdech na ovál musel kalkulovat již se ztrátou dvou bodů.

Martin Mejtský začal dnešní závod pádem
Martin Mejtský začal dnešní závod pádem

Na hrotu aktuální klasifikace se prozatím hřál neporažený Zdeněk Holub. Druhou jízdu vyhrál stylem start – cíl a jedinou překážku mi přichystalo wheelie na konci úvodního okruhu. Z druhého prvenství se radoval v rozjížďce s číslem osm, kdy své soupeře zaskočil bleskovým startem.  Protože se Ondřej Smetana v prvních dvou sériích dostal na ovál pouze jednou, měl Zdeněk Holub za sebou dvojici pětibodových.

Michal Škurla (modrá) nedokázal udržet Petra Chlupáče (žlutá)
Michal Škurla (modrá) nedokázal udržet Petra Chlupáče (žlutá)

Martin Málek měl sice v páté jízdě nejlepší start, nicméně Ondřej Smetana se z dráhy u mantinelu hnal nezadržitelně dopředu a v první zatáčce převzal vedení. „Špekuloval jsem s převodem,“ vysvětloval v depu březolupský závodník. Evidentně se však poučil, jelikož v rozjížďce s číslem sedm odvedl Zdeňka Simotu. Oba se prozatím zastavili právě na oněch pěti bodech.

Martin Švestka (modrá) zatím jede první před Františkem Klierem (žlutá) a Radkem Podhadským (červená)
Martin Švestka (modrá) zatím jede první před Františkem Klierem (žlutá) a Radkem Podhadským (červená)

Nicméně Ondřej Smetana neuhnul z vítězné cesty ani v rozjížďce s číslem devět, v jejíž první zatáčce Josef Novák stačil objet pouze Michala Dudka. Okruh favoritů rozšířil také Michal Škurla. Ten se s druhým motocyklem hrnul již na startovní rošt deváté jízdy, protože si myslel, že s jedničkou na zádech jezdí vždy po úpravě. Jenže v dnešním specifickém rozpise jej čekala až desátá jízda.

Martin Mejtský (modrá) inkasoval bod na úkor Martina Málka (žlutá)
Martin Mejtský (modrá) inkasoval bod na úkor Martina Málka (žlutá)

Tady hned po startu rychle zmizel z dohledu Martina Málka, jenž nyní zašel s experimentem s převodem až přespříliš daleko. V první zatáčce jej podjel Martin Mejtský, který dnešní mítink začínal pádem ve čtvrté jízdě. v silách březolupského borce už nebylo Pardubičana dojet, natož pak překonat.

 

Pouze Zdeněk Holub nezaváhal

Michal Dudek má za sebou Sindy Weber
Michal Dudek má za sebou Sindy Weber

Zdeněk Holub se dnes vůbec neměl s Ondřejem Smetanou na ovále potkat. Proto ani jeden z pražských závodníků nesměl pokud možno ztratit jediný bod. A pak se v rozjezdu děj se vůle boží. Oba dva se vskutku drželi takového konceptu. Zdeněk Holub v jedenácté jízdě zaskočil rychlostí svého startu i Filipa Hájka, na jehož obranu je nutno dodat, že jeho druhý motocykl nebyl nastavený na razantní starty.

Václav Kvěch objíždí Martina Švestku
Václav Kvěch objíždí Martina Švestku

Ondřej Smetana mířil na startovní rošt až v šestnácté jízdě. Také on zvítězil, ale inkasoval cenný skalp Zdeňka Simoty. Ten měl po hladkém triumfu před Petrem Chlupáčem ve dvanácté jízdě u svého jména osm bodů. Nyní však po Pražanově skvělém startu mohl jen útočit z druhé pozice. Byť se urputně činil až do cíle, musel se smiřovat se svou druhou dnešní prohrou.

Ondřej Smetana (červená) vede před Zdeňkem Simotou (modrá) a Radkem Podhadským (žlutá)
Ondřej Smetana (červená) vede před Zdeňkem Simotou (modrá) a Radkem Podhadským (žlutá)

V předposlední sérii měl Zdeněk Holub volno, avšak přesto po ní osaměl na čele aktuálního pořadí. Kosa Ondřeje Smetany totiž v devatenácté jízdě narazila na kámen Martina Málka, který ho v první zatáčce objel. Jako když ho potká, plochodrážní hantýrkou řečeno.

Rozjížďka s číslem osmnáct: vede Michal Dudek (bílá) před Martinem Mejtským (červená), Petrem Chlupáčem (modrá) a Jakubem Valkovičem (žlutá)
Rozjížďka s číslem osmnáct: vede Michal Dudek (bílá) před Martinem Mejtským (červená), Petrem Chlupáčem (modrá) a Jakubem Valkovičem (žlutá)

Martin Málek přitom své působení v dnešním podniku ukončil. Prve stylem start – cíl vyhrál patnáctou jízdu, aby zaknihoval konečných dvanáct bodů. K nim se mohl dopracovat rovněž Petr Chlupáč. O výkonu patnáctiletého juniora bylo nutno psát opět jen v superlativech. Ty by byly ještě větší, kdyby nepokazil osmnáctou jízdu. V její první zatáčce Michal Dudek objel Martina Mejtského, avšak Petr Chlupáč trčel za nimi.

Zdeněk Simota (žlutá) se hotoví k útoku na Ondřeje Smetanu
Zdeněk Simota (žlutá) se hotoví k útoku na Ondřeje Smetanu

Dnešní mítink předposlední sérií skončil i pro Michala Škurlu. Pražan se po úvodních trablech vskutku polepšil. V rozjížďce s číslem čtrnáct sebral vedení Petru Chlupáčovi již v prvním oblouku. Po suverénním primátu v rozjížďce s číslem dvacet mohl s třinácti body jen očekávat, jak se vyvine situace v šesté sérii.

Ondřej Smetana popisuje dvaadvacátou jízdu:

„Dal jsem to dovnitř, myslel jsem, že Simoťák pojede po lajně. Ale on to risknul, nabral po venku rychlost a já jsem to neuhlídal.“

Zdeněk Simota (žlutá) vyplál dopředu před Ondřeje Smetanu (modrá) a Michala Dudka (červená)
Zdeněk Simota (žlutá) vyplál dopředu před Ondřeje Smetanu (modrá) a Michala Dudka (červená)

Ta se skládala jen ze tří rozjížděk, přičemž bezprostřední vliv na obsazení stupňů vítězů měly první dvě. V rozjížďce s číslem jednadvacet Zdeněk Holub opět nezaváhal, zatímco Filip Hájek překonal jen druhého Jakuba Valkoviče, kterého dnes trápily horečky.

Zdeněk Holub si už nechával gratulovat ke svému patnáctibodovému prvenství, když se Ondřej Smetana ujal vedení ve dvaadvacáté jízdě. Zdeněk Simota se žlutým povlakem přilby byl od pásky pomalejší, ale v první zatáčce objel Michala Dudka. A ve třetím kole přišel ve druhém oblouku na řadu také Ondřej Smetana.

Ondřej Smetana (červená) v rozjezdu porazil Michala Škurlu
Ondřej Smetana (červená) v rozjezdu porazil Michala Škurlu

Oba závodníky rázem spojoval třináctibodový zisk, jehož dosáhnul také Michal Škurla. Z tříčlenného rozjezdu však stejně sešlo, protože Zdeněk Simota na svou účast rezignoval. Ondřej Smetana dopolednímu programu na slánském stadiónu dal vítěznou tečku porážkou svého klubového kolegy.

 

Hlasy z depa

Zdeněk Holub neprohrál jedinou rozjížďku
Zdeněk Holub neprohrál jedinou rozjížďku

„Studený,“ odpovídal Zdeněk Holub na tradiční otázku magazínu speedwayA-Z, jaké to dnes bylo. „Zima jako na Sibiři. Všechny, co jsem měl na startu jsem porazil. Dneska dobrý.“

Ondřej Smetana (červenáú jezdí před Zdeňkem Simotou
Ondřej Smetana (červená) jezdí před Zdeňkem Simotou

„Pěkně jsem si zazávodil,“ pochvaloval si Ondřej Smetana. „Škoda dvou bodů, s Martinem a se Simoťákem. Martin odstartoval, Simoťák si to risknul. Já to dal na dovnitř, myslel jsem, že pojede po lajně. On ale nabral rychlost po venku a já jsem to neuhlídal.“

Michal Škurla byl nakonec třetí
Michal Škurla byl nakonec třetí

„Dobrý, až na ty první dvě jízdy,“ vyprávěl Michal Škurla. „Pak jsem změnil motorku, bylo to pomalý. A taky škoda toho rozjezdu, tam jsem to nestih‘ a to rozhodlo.“

„Mně to nepomůže,“ vysvětloval Zdeněk Simota, proč nenastoupil k rozjezdu o stupně vítězů. „Bylo to docela dobrý, až na ty dva bodíky, co jsem moh‘ mít navíc. Jednou s Matesem, jednou se Smetákem. Zatrénoval jsem si a vyzkoušel jsem motor udělanej‘ na Pardubice.“

Martin Málek experimentoval s nastavením
Martin Málek experimentoval s nastavením

„Nebylo to špatné,“ nebyl ani Martin Málek pesimistou. „Pokazil jsem první a třetí jízdu. Špekuloval jsem s převodem a jak se říká, zvolil jsem špatně. Škoda…“

„Zatím pecka,“ připomínal Petr Chlupáč, že jej po obědě čeká ještě šampionát juniorských družstev. „Bylo to pěkný. Vyhrál jsem jízdu, Michal hlídal Michala a najednou jsem se tam objevil já. Bylo to hezký, ještě uvidíme ty dvojice.“

Filip Hájek nebyl stoprocentně spokojený
Filip Hájek nebyl stoprocentně spokojený

„Mohlo to bejt‘ lepší,“ konstatoval Filip Hájek. „Škoda první a ostatních jízd. Vyzkoušel jsem si druhou motorku, která byla lepší. Ale ta zase nestartuje. Už to nejsou starty, co bejvávaly…“

„Až na tu první jízdu dobrý,“ vracel se Martin Mejtský ke svému úvodnímu pádu. „Chtěl jsem předjet Pepu a zase mi to nevyšlo. To jsem celej‘ já, já musím mít vždycky něco. Ale ve finále mistráku v Divišově jsem, to je super, o to šlo, to se podařilo.“

„Mohlo to bejt‘ lepší,“ protáhnul Michal Dudek obličej. „Zezačátku jsem se s tím pral. Pak jsem to nastavil, ale stejně to mohlo bejt‘ lepší.“

Zdeněk Simota vede před Petrem Chlupáčem a Jánem Mihálikem
Zdeněk Simota vede před Petrem Chlupáčem a Jánem Mihálikem
1. Zdeněk Holub, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Ondřej Smetana, Praha 3 3 3 2 2 13+3
3. Michal Škurla, Praha 2 2 3 3 3 13+2
4. Zdeněk Simota, Plzeň 3 2 3 2 3 13+-
5. Martin Málek, Březolupy 2 3 1 3 3 12
6. Petr Chlupáč, Praha 2 3 2 2 1 10 (los)
7. Filip Hájek, Praha 1 3 2 2 2 10 (los)
8. Martin Mejtský, Pardubice F 2 2 2 3 9
9. Michal Dudek, Slaný 1 1 2 3 1 8
10. Josef Novák, Pardubice 1 2 E 3 1 7
11. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 3 1 1 0 1 6
12. Ján Mihálik, SK – Žarnovica 2 0 0 1 2 5
13. Václav Kvěch, Praha 0 1 1 1 2 5
14. Radek Podhadský, Plzeň 1 2 1 0 0 4
15. Sindy Weber, D – Liberec (ACCR) 0 0 1 2 0 3
16. Daniel Šilhán, Liberec (250 ccm) 1 0 0 1 1 3
17. František Klier, Divišov 0 1 0 0 0 1
18. Martin Švestka, Liberec 0 0 0 1 0 1
Zdeněk Holub vede za sebou Filipa Hájka, Václava Kvěcha a Františka Kliera
Zdeněk Holub vede za sebou Filipa Hájka, Václava Kvěcha a Františka Kliera

Průběžné pořadí seriálu:

PCE CHA KOP PLZ LIB BŘE PLZ SLA TOT
5.4. 11.6. 25.6. 8.7. 15.7. 22.7. 9.9. 16.9.
1. Zdeněk Holub 22 25 25 20 25 25+ 142
2. Zdeněk Simota 18 22 18 22 20 18+ 118
3. Ondřej Smetana * 25 22 22 25 22 116
4. Filip Hájek * 16 (8) 16 14 18 14 12+ 90(98)
5. Martin Mejtský 12 16 10 16 10+ 64
6. Josef Novák 18 7 12 8 8 7+ 60
7. Petr Chlupáč 12 2 7 14 10 14+ 59
8. Martin Málek * 20 20 16 56
9. Jaroslav Petrák * 18 6 12 18 + 54
10. Michal Škurla 22 20 42
11. Václav Kvěch 4 6 10 8 4 4+ 36
12. Jan Kvěch * 10 12 4 10 + 36
13. Martin Gavenda * 14 3 16 33
14. Sindy Weber * 7 5 0 5 5 7 2+ 31
15. David Pacalaj * 10 1 0 7 12 30
16. Radek Podhadský 14 4 NC 6 3+ 27
17. Josef Franc 25 25
18. Michal Dudek * 16 NC 8+ 24
19. Jakub Valkovič * 7 8 6 21
20. Patrik Mikel * 20 20
21. Hynek Štichauer * 20 20
22. Pavel Čermák * 6 4 3 6 + 19
23. František Klier 5 6 1 3 0 15
24. Anne Spaan 14 14
25. Daniel Šilhán 5 2 1+ 8
26. Filip Šifalda 8 8
27. Ján Mihálik 5 5
28. Milan Dobiáš 5 5
29. Krzyzstof Nowacki 3 3
30. Martin Švestka 0 0
NC Piotr Dziatkowiak *
NC Michal Tomka *
NC Karel Kadlec *
NC Václav Milík *
mimo soutěž:
Alessandro Borgia, B NC
Norbert Magosi, H NC
Milen Manev, BG NC
Denis Fazekas, H NC
Andrei Popa, RUM NC NC

Poznámka: * účastník závodu v Pardubicích zrušeného bez náhrady; + ve startovní listině slánského závodu v jeho původním červencovém termínu; Radek Podhadský dorazil na závod do Březolup až po jeho začátku, Michal Dudek odstoupil ze zářijového závodu v Plzni před tréninkem; dle řádů se počínaje čtvrtým závodem do průběžného pořadí každému jezdci počítá 75 procent závodů zaokrouhlených nahoru

Josef Novák má za sebou Michala Dudka
Josef Novák má za sebou Michala Dudka

Foto: Mirek Horáček, Karel Herman a Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)

V přeborovém banku stále leží místa pro Divišov i Březolupy

Slaný – 15. září
Pouze nejlepší osmička aktuální klasifikace dle nových pravidel automaticky garantováno místo ve startovní listině dalšího finálového klání šampionátu jednotlivců. Elastický kvalifikační systém vychází z průběžného pořadí přeboru. A proto zítra ve Slaném nepůjde jen o titul přeborníka, nýbrž také o místa ve startovních listinách závěrečných podniků mistrovství republiky v Divišově a v Březolupech.

 

Zdeněk Holub už nemusí o svém postupu do finále vůbec pochybovat
Zdeněk Holub už nemusí o svém postupu do finále vůbec pochybovat

Třiadvacet závodníků, kteří byli aspoň jednou klasifikováni v přeboru, není prozatím ve startovní listině mistrovství republiky jednotlivců. Třináct z nich plus debutující Martin Švestka se zítra objeví ve slánských boxech.

Jejich šance jsou různé. Největší jistotu postupu má pochopitelně Zdeněk Holub. Pochopitelně čím větší počet bodů, tím lépe. Proto Jaroslav Petrák, jehož do Slaného nepustí pracovní povinnosti, nemusí zoufat.

Filip Hájek - na snímku před Josefem Novákem - jako jediný bodoval při všech šesti přeborech
Filip Hájek – na snímku před Josefem Novákem – jako jediný bodoval při všech šesti přeborech

Škrtání bodů zatím nehraje žádnou roli. I po zítřku se bude odečítat jen jeden nejhorší výsledek, což v praxi postihne pouze Filipa Hájka. Nikdo jiný totiž nebodoval v kompletním přeborovém programu. Slušné dvouciferné zisky mohou pochopitelně v aktuální klasifikaci fungovat jako rychlovýtah.

Ovšem při vší úctě, z borců, kteří jsou pod čarou osmého místa pořadí redukovaného na nekvalifikované finalisty, na ně aspirují víceméně dva borci. Reálnost šance Michala Škurly posiluje skutečnost, že Jan Kvěch a Martin Gavenda zítra nepojedou. Přesto pro Pražana vede cesta do divišovského finále přes co největší zisk, ideálně za vítězství.

Své finálové ambice zítra posílí také Martin Málek
Své finálové ambice zítra posílí také Martin Málek

Po odstoupení Michala Dudka před plzeňským závodem jsou Slaňákovy ambice ještě nižší než Pražanovy. Nicméně v přeborové hře není jen Divišov, ale také Březolupy. Po zítřejším Slaném je na programu již jen jediný závod ve Svitavách. Po něm se však budou škrtat již dva nejhorší výsledky, což může pořadím zamíchat mnohem více.

Situace v přeboru z úhlu pohledu nekvalifikovaných finalistů mistrovství republiky:

1. Zdeněk Holub, Praha 117
2. Filip Hájek, Praha 78
3. Jaroslav Petrák, Pardubice 54 (zítra nestartuje)
4. Martin Mejtský, Pardubice 54
5. Josef Novák, Pardubice 53
6. Petr Chlupáč, Praha 45
7. Martin Málek, Březolupy 40
8. Jan Kvěch, Praha 36 (zítra nestartuje)
9. Martin Gavenda, Březolupy 33 (zítra nestartuje)
10. Václav Kvěch, Praha 32
11. David Pacalaj, SK – Žarnovica 30 (zítra nestartuje)
12. Sindy Weber, D – Liberec (ACCR) 29
13. Radek Podhadský, Plzeň 24
14. Michal Škurla, Praha 22
15. Pavel Čermák, Praha 19 (zítra nestartuje)
16. Michal Dudek, Slaný 16
17. František Klier, Divišov 15
18. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 15
19. Anne Spaan, NL 14 (zítra nestartuje)
20. Filip Šifalda, Chabařovice 8 (zítra nestartuje)
21. Daniel Šilhán, Liberec 7
22. Milan Dobiáš, Chabařovice 5 (zítra nestartuje)
23. Krzysztof Nowacki, PL – Slaný (ACCR) 3 (zítra nestartuje)

Poznámka: vzhledek ke zranění Tomáše Suchánka postupuje z přeboru osm závodníků a další dva budou náhradníky

Foto: Mirek Horáček a Karel Herman

Michal Dudek přepracoval startovní listinu slánského přeboru

Slaný – 15. září
Po uzávěrce přihlášek Michal Dudek přece jen projevil zájem startovat v zítřejším přeboru ve Slaném. Vzhledem ke skutečnosti, že jde o domácího závodníka, VV SPD přimhouřil obě oči a dodatečnou přihlášku akceptoval. Mítink tím pádem dostává dalšího favorita navíc, ale musel být změněn jeho rozpis.

 

Michal Dudek věří, že nad jeho šancemi startovat v individuálním finále ještě nezapadlo slunce
Michal Dudek věří, že nad jeho šancemi startovat v individuálním finále ještě nezapadlo slunce

Do startovní listiny přibyl rovněž Martin Švestka. Model pro osmnáct jezdců je proto zaplněn odshora až dolů a diváky čeká třiadvacet rozjížděk.

Jistě není bez zajímavosti, že se rozpis měnil už v původním termínu slánského přeboru. Ten tedy vstoupí do historie jako mítink se čtyřmi podobami startovní listiny.

Přepracovaná startovní listina:

1 Michal Škurla, Praha
2 Filip Hájek, Praha
3 Zdeněk Simota, Plzeň
4 Sindy Weber, D – Liberec (ACCR)
5 Ján Mihálik, SK – Žarnovica
6 František Klier, Divišov
7 Daniel Šilhán, Liberec (250 ccm)
8 Zdeněk Holub, Praha
9 Petr Chlupáč, Praha
10 Radek Podhadský, Plzeň
11 Jakub Valkovič, SK – Žarnovica
12 Václav Kvěch, Praha
13 Martin Málek, Březolupy
14 Martin Mejtský, Pardubice
15 Josef Novák, Pardubice
16 Ondřej Smetana, Praha
17 Michal Dudek, Slaný
18 Martin Švestka, Liberec

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)