Archiv pro rubriku: přebor jednotlivců

Plochá dráha platí velký účet plukovníkových opatření

Pardubice – 5. října
Pakliže Babišova vláda v něčem dostála svým slibům, jsou to opatření spojená s nouzovým stavem, který plukovník Prymula nastartoval o dnešní půlnoci. Studentům se vrátily prázdniny, děti v uměleckých školách si nezazpívají, ruší se i tělocvik. A chcete-li se na služební cestě nasnídat v jídelním vagóně, můžete si přispat, jelikož do šesté ranní máte stejně utrum. Opatření jsou o to nepochopitelnější, že nejsou doprovázena racionálním vysvětlením, nýbrž výhružkami tvrdšími opatřeními. Samozřejmě trpí také sport, plochou dráhu nevyjímaje. V příštích dvou týdnech se totiž u nás neuskuteční jediný závod, jak dnes oficiálně potvrdila sportovní komise.

 

Plochá dráha se nemlže jezdit bez diváků, jejichž vstupné je v řadě případů klíčovou položkou v účetních výnosech. Proto se na území České republiky po dobu vládního usnesení číslo 958 nepojede žádný závod.

Osud plánovaných mítinků je v zásadě dvojí. Přebor v Březolupech, juniorka v Kopřivnici a MACEC Cup v Pardubicích jsou zrušeny. Pro Tomíčkův memoriál, svitavský flat track a pražskou extraligu se hledá náhradní termín.

Samozřejmě vše bude odvislé od opatření vlády České republiky. Situace je o to horší, že tu máme podzim se svým nevyzpytatelným počasím. Navíc plukovník Prymula z postu ministra zdravotnictví vyhrožuje dalšími omezeními. A je také potřeba najít náhradní termíny pro pražskou juniorku a slánské mistrovství republiky dvojic.

Změny kalendáře v souvislosti s aktuálními opatřeními vlády:

5.10. Memoriál Luboše Tomíčka – Praha odložen na náhradní termín
10.10. přebor – Březolupy zrušen
11.10. MR U21 + U19 – Kopřivnice zrušen
13.10. extraliga – Praha odložen na náhradní termín
17.10. MACEC Cup – Pardubice zrušen
I slavná Zlatá přilba se musela obejít bez přeplněných ochozů, které jsou pro ni tolik charakteristické

Foto: Karel Herman

Nálepku zrušeno lepí na své plakáty rovněž Březolupy

Březolupy – 1. října
Dnes ráno dorazila smutná, byť bohužel očekávaná zpráva z Březolup. Na ovále na místní návsi měly příští sobotu vyvrcholit český přebor a zároveň i mistrovské stopětadvacítky na klasické dráze. Nouzový stav však oba závody zrušil. Pro moravský klub je vládní nařízení o to smutnější, protože za stejných okolností přišel o jarní Speedway Friendship Cup, takže letos nepořádal jediný plochodrážní podnik.

 

„Vzhledem k přijatým vládním opatřením jsme se, po projednání i s radou naší obce, rozhodli Slovácký ovál v letošním roce nepořádat,“ povzdechne si Josef Mizera, tajemník klubu. „Snad příští naše šedesátá sezóna už bude normální.“

Březolupy letos kvůli koronaviru nemohly uspořádat jediný závod
Březolupy letos kvůli koronaviru nemohly uspořádat jediný závod

Foto: Mirek Horáček

Bleskové rozhodnutí hrát vabank v dvacáté jízdě postavilo Josefa France na nejvyšší stupínek

Pardubice – 20. července
Krátké, ale o to intenzivnější deště se dnes Pardubicím vyhýbaly, takže šestý díl přeboru o pohár AČR mohl opět nadchnout diváky. Po dvou sériích stáli na hrotu aktuální klasifikace tři neporažení závodníci. Jak na Daniela Klímu, tak na Eduarda Krčmáře si vyšlápnul Hynek Štichauer, jenž kalil vodu i posléze v rozjížďce s číslem devět v souboji s Josefem Francem, třetím z vedoucího triumvirátu. V jedenácté jízda však Daniela Klímu zaskočil svým podařeným startem Jan Macek, který ataky svého klubového kolegy úspěšně odvracel celé čtyři okruhy. Ve čtrnácté jízdě ztratil bod také Josef Franc, když se navzdory vší snaze nedokázal probít před Zdeňka Holuba. Los poslal trojici leaderů do dvacáté jízdy, před níž měl tedy pouze Eduard Krčmář čistý bodový štít. Ovšem Josef Franc uchopil věci pevně do svých rukou. Tušil, že předjíždět už v závěrečných fázích závodu bude obtížné. Proto, když se jeho soupeři zapletli do svého duelu, nabral úžasnou rychlost a poskočil ze třetího místa rovnou do čela. Pojistili si tím pádem vítězství v celém závodě. Eduard Krčmář zůstal za Danielem Klímou, nicméně v následujícím rozjezdu o druhé místo pražského juniora předčil. Doprovodné mistrovské klání dvěstěpadesátek se stalo kořistí Adama Bednáře. Ztratil bod až na závěr ve fantastickém souboji s Vojtěchem Šachlem, který jeho vítězství už nemohl ohrozit, avšak sám se vyhnul dodatkové jízdě o stříbro s Jaroslavem Vaníčkem.

Eduard Krčmář, Josef Franc a Daniel Klíma stojí na stupních vítězů

Triumvirát neporažených se rozpadá

Eduard Krčmář (žlutá) na úvod vítězí před Jaroslavem Petrákem (modrá) a Janem Mackem (bílá)

Deště řádily v okolí, ale svítkovskému stadiónu se vyhnuly. Na nástupy letos musíme zapomenout kvůli bezpečnostním opatřením v boji s koronavirem. Po dvou rozjížďkách dvěstěpadesátek pokračoval závodní program přeborem. Eduard Krčmář se sice v předchozím Liberci dočkal letos své první porážky vůbec, ale dnes v rozjížďce s číslem jedna triumfoval stylem start – cíl.

Vzápětí jej napodobil Zdeněk Holub, který nepustil ke slovu ani Ondřeje Smetanu, ani Daniela Šilhána, zatímco Filip Hájek se omluvil kvůli střevním problémům. Třetí jízda viděla velké sólo Josefa France. Avšak rozjížďka s číslem čtyři výrazně vybočila z řadu jednoznačných triumfů.

Daniel Klíma (modrá) za sebou udržel Hynka Štichauera (bílá)

Daniel Klíma totiž dokonale vystihnul okamžik startu a v prvním nájezdu proklouznul do čela mezi Martinem Gavendou a Hynkem Štichauerem. Pardubický závodník si něco takového nechtěl nechat vůbec líbit. V nájezdu do druhého oblouku se cpal dopředu spodní stranou, avšak pražský junior jej přikryl.

Navlas stejná ofenzivní taktika neslavila úspěch ani v dalších zatáčkách následujících kol. Daniel Klíma si Hynka Štichauera hlídal jako oko v hlavě a nedal mu ani náznak šance. Po přestávce se svého prvního vítězství s půllitrem dočkal Vojtěch Zamazal. Jak již víme, Filip Hájek se doma léčil a Rastislav Ciferský byl vyloučen pro prošvihnutí dvouminutového limitu, když mu k pásce chyběl snad jen metr. A s Jakubem Exlerem si slánský závodník rychle poradil.

Josef Franc vede před Ondřejem Smetanou

V rozjížďce s číslem šest se jednoznačně prosadil Daniel Klíma, poté v sedmé jízdě exceloval Josef Franc, který navíc sebral další bod Ondřeji Smetanovi. Eduard Krčmář na závěr druhé série vystřihnul pohotový start, avšak Hynek Štichauer nejprve v úvodním oblouku objel Zdeňka Holuba. A ve výjezdu se mihnul rovněž okolo slánského esa.

Eduard Krčmář však nekapituloval ani náhodou. V nájezdu do druhého kola vrátil Hynka Štichauera za svá záda. A stejně jako Josef Franc a Daniel Klíma se mohl těšit z čistého skóre. Protože se celá trojice měla potkat na startovním roštu rozjížďky s číslem dvacet, mohlo se zdát, že na verdikt o vítězi budeme čekat až na samotný konec závodu. Avšak chyba lávky.

Jan Macek popisuje své vítězství nad Danielem Klímou v jedenácté jízdě:

„Dobře jsem odstartoval, našel jsem si výbornou kolej. Změnili jsme nastavení, dali jsme to dozadu. A já ti vybojoval vítězství. Fakt super…“

Jan Macek (bílá) objíždí Daniela Klímu (žlutá)

Pravda, Josef Franc vyhrál devátou jízdu. Hynek Štichauer sice kousal, avšak Pražan dobře věděl, co dělá. Rovněž Eduard Krčmář neuhnul z vítězné dráhy ani o píď. V první zatáčce rozjížďky s číslem dvanáct vyvezl Ondřeje Smetanu na mantinel a bylo v zásadě hotovo. Ovšem Daniel Klíma mezitím svého přemožitele našel.

Do jedenácté jízdy odstartoval nejrychleji Zdeněk Holub. Daniel Klíma byl rychlejší v prvním nájezdu. Spolu s ním se však vezl také Jan Macek. Na pravé straně našel více materiálu, a byť Pražan neprodal svou kůži zadarmo, Jan Macek v úvodním oblouku šel do čela. Daniel Klíma se vrátil, avšak jen na chvilku, do třetího okruhu už Jan Macek najížděl jako leader.

 

Nečekaný verdikt dvacáté jízdy

Zdeněk Holub (bílá) vodí Josefa France

Kvůli pásce Vojtěcha Zamazala se třináctá jízda musela restartovat a Daniel Klíma odpálil jako raketa. Nemohl tušit, že za pár minut na tom bude naprosto stejně jako Josef Franc. Na českého exmistra totiž v rozjížďce s číslem čtrnáct dostartovali Zdeněk Holub a Jaroslav Petrák.

Pardubického matadora Josef Franc objel hned v první zatáčce. Dotáhl také svého klubového kolegu. Zkoušel jej předjet zprava i zleva, zkoušel překvapivé údery jako třeba ve druhé zatáčce. Jenže ono ne a ne. A ještě jednou ne. Zdeněk Holub dnes ztratil body, kde nemusel, na druhou stranu se postavil do cesty Ondřeje Smetany na pódium. A nyní zatrhnul tipec triumfům Josefa France.

Zdeněk Holub (modrá) vede před Martinem Gavendou (bílá)

Eduard Krčmář zůstal v klidu a udělal, co musel. Rozjížďku s číslem šestnáct ovládl stylem start – cíl a před poslední sérií uchoval sám sebe coby neporaženého leadera aktuální klasifikace. Jak Josef Franc, tak Daniel Klíma na něho ztráceli bod. A nic nenasvědčovalo, že by se nakonec neměli potkat na improvizovaných stupních vítězů v depu.

Zdeněk Holub v sedmnácté jízdě před sebe nepustil Martina Gavendu, jenž dal konečně letos najevo, že jeho forma neskončila v propadlišti dějin nadobro. Avšak Pražan skončil s jedenácti body a ať počítal, jak chtěl, musel brát v potaz prvek náhody v podobě smůly někoho z vedoucího tria.

Josef Franc (bílá) hraje vabank s Danielem Klímou (modrá) a Eduardem Krčmářem (žlutá)

Ke stejnému řešení rovnice vzápětí dospěl i Ondřej Smetana. A konec konců také Hynek Štichauer, z jehož hlavně se vysypal všechen střelný prach při pronásledování Pražana díky wheelie ve druhém výjezdu. A proklaté smůle mohl vzápětí mluvit Daniel Šilhán. Prve v šestnácté jízdě neodstartoval vinou poruchy spojky, nyní po hladkém vítězství v rozjížďce s číslem devatenáct byl vyloučen kvůli utrženému tlumiči výfuku.

Josef Franc líčí rozjížďku s číslem dvacet:

„Měl jsem dobrej‘ start z trojky. Když jsem viděl, jak to tam všichni mastěj‘ na spodek, tak jsem jel na střed. Čím dřív, tím líp, tam jsem nemoh‘ čekat, už se nedalo předjíždět.“

Eduard Krčmář (žlutá) vede v rozjezdu před Danielem Klímou (červená)

Ale pak již dvacátá jízda pádila, aby rozhodla o dnešním vítězi. Daniel Klíma se mohl chlubit rychlou reakcí, Eduard Krčmář zase pohotovostí. Ovšem Josef Franc zase rychlostí, kterou nabral, a díky níž se v první zatáčce dostal před oba své rivaly. Jeho trojka nemusela řešit vůbec nic. Speciálně pakliže by k šachovnicové vlajce v rukou Jaroslava Kocka dorazil před Eduardem Krčmářem. V tom případě by o vítězi rozhodl rozjezd.

Jenže Daniel Klíma jel mistrovsky a slánského borce udržel za svými zády. Josef Franc díky tomu vyhrál druhý přebor v řadě. Dodatková jízda vskutku uzavřela dnešní program, avšak čekala na jím přemoženou dvojici. A byť na let pásky lépe reagoval Daniel Klíma, Eduard Krčmář jej objel v první zatáčce a zajistil si druhou příčku pro sebe.

 

Jediný ztracený bod řeší až druhé místo

Klíčový úvodní triumf Adama Bednáře před Jaroslavem Vaníčkem a Vojtěchem Šachlem

Doprovodný závod dvěstěpadesátek nabídl větší závodnickou společnost než předchozí mítink v Liberci. Chyběl prakticky jen Bruno Belan, jehož smůle se rozhodla psát román na pokračování. Ale Juraj Šuška vyřešil rébus motoru a po operaci slepého střeva se do závodního rytmu vrátil Adam Bednář.

A právě on vyhrál rozjížďku s číslem jedna, přičemž Jaroslav Vaníček, Vojtěch Šachl a Josef Novotný skončili v úloze poražených. Trojkou své dnešní skóre otevřel rovněž Jan Hlačina, který ve druhé jízdě objel v první zatáčce svého jmenovce Jeníčka.

Josef Novotný prozatím odráží Jana Hlačinu

Ovšem Adam Bednář dal ve třetí jízdě jasně najevo, že chce dohnat své liberecké zpoždění, a triumfoval ve stylu start – cíl. Na Jana Hlačinu si vyšlápnul i Josef Novotný. Podjel jej ve druhé zatáčce. Nicméně Jan Hlačina se nevzdal. Když navíc Josef Novotný udělal chybičku v předposlední zatáčce a vyjel ven, nemohl syn bývalého závodníka nejít na druhé místo.

Vzápětí Vojtěch Šachl v rozjížďce s číslem čtyři odvedl Jaroslava Vaníčka. Svou vítěznou sérii prodloužil také v rozjížďce s číslem pět, kde spojka poslala Josefa Novotného do pásky a tím pádem i na trestnou čáru. Hned nato svou triumfální sérii prodloužil Adam Bednář, který celá čtyři kola držel na uzdě Jaroslava Vaníčka.

Jan Hlačina, Jan Jeníček a Josef Franc sledují závody

Stejný kousek se chystal provést rovněž Vojtěchu Šachlovi. A vskutku, páska se ještě chvěla po svém letu v rozjížďce s číslem sedm a on již jel první. Jenže chabařovický závodník odmítal předčasnou kapitulaci. Nedal si pokoj, dokud pražského Jihočecha nepředčil venkem druhé zatáčky druhého okruhu.

Ačkoliv se nedostal na stejné jedenáctibodové skóre s Adamem Bednářem, Vojtěch Šachl se vyhnul riziku rozjezdu. Ve dvěstěpadesátkách s jejich systémem velkých bodů jde o obrovskou výhodu. A že taková hrozba byla vskutku reálná, dal najevo Jaroslav Vaníček. V osmé jízdě vyhrál před pardubickým triem a v konečném součtu skončil třetí za Vojtěchem Šachlem právě o jediný bod.

 

Hlasy z depa

Josef Franc vyhrál druhý přebor v řadě

„Dneska se chybička vloudila,“ připouštěl Josef Franc. „Motivoval jsem Zdendu, až mě porazil. Jsem rád, že jsem vyhrál po tom náročným víkendu s Mariánkama.“

„Dobrý,“ odtušil Eduard Krčmář. „Pepa mě hodně vyvez‘. Já musel klapnout a nešlo s tím nic dělat. Jsou to závody. Jinak to bylo pěkný. Dobrý.“

„Nemám slov,“ radoval se Daniel Klíma z třetího místa. „Škoda jedný jízdy. Držel jsem to na vymydleným, on to poslal do hlubiny. Ale s poslední jízdou jsem spokojenej‘ moc. Start se poved‘, už ale nevím, jak mě Pepa předjel. V rozjezdu jsem nevěděl, kam mám jet. Myslel jsem venek, pak lajnu.“

„Jako na houpačce,“ glosoval Zdeněk Holub své zisky na úkor favoritů a nečekané ztráty. „Jsou to závody. Dneska to bylo hezký. Škoda těch dvou jízd. Nedaří se, navíc na přeboru zkoušíme všechno možný.“

„Závody byly takový podprůměrný,“ vraštil čelo Ondřej Smetana. „Nějak mi to úplně nešlo. Pořád jsem čtvrtej‘, pátej’… Už se těším na pořádný závody. Ve Francii se asi už nepojede, v Anglii asi taky ne. Potřebuju pořádný závody, namotivovat se a bude to všechno dobrý.“

Zleva Hynek Štichauer, Eduard Krčmář a Zdeněk Holub

„Trošku mě to mrzí, chtěl jsem doma bedýnku,“ svěřoval se Hynek Štichauer. „Nevyšlo to. Zazávodil jsem si pěkně. Ale měly tam padnout dva body navíc. Teď pauzička, na chvilku to strčím do dílny, zamknu to tam a uvidím.“

„Super závod, jsem hrozně spokojený,“ usmíval se Jan Macek. „Hlavně s třetí jízdou, jenom škoda teď nakonec s Hynkem a Danem Šilhánem. Ale tam ty tři body stejně jsou. Je to zatím můj nejlepší výsledek. Fakt jsem rád, to se neděje pořád porazit Zdendu Holuba. Pepíka mám za sebou, ještě to chce Edu. Ale nesmím si zas tolik věřit (smích).“

Jaroslav Petrák jezdí před Martinem Gavendou

„Dobrej‘ začátek, konec na hovno,“ bručel Jaroslav Petrák. „Byly dva defekty, jsem rád, že to vydrželo. Přestávalo to jet, rychle jsem udělal spojku a pak ještě jednou to samý. Ustál jsem to na ruce. Ten konec přišli silnější soupeři, říkám ‚zkusím to‘ a aspoň jsem si něco vyzkoušel na Přilbu.“

„Dneska určitě lepší,“ srovnával Martin Gavenda přebor s nepovedeným dvojzávodem v Žarnovici. „Po dlouhý době jsem si spravil chuť. Jelo se mi dobře, bez problémů. Ale teď dlouho nebude nic

Josef Franc (bílá) si v rozjížďce s číslem dvacet otevírá cestu k vítězství před Eduardem Krčmářem (žlutá)

Přebor jednotlivců – Pohár AČR:

1. Josef Franc, Praha 3 3 3 2 3 14
2. Eduard Krčmář, Slaný 3 3 3 3 1 13+3
3. Daniel Klíma, Praha 3 3 2 3 2 13+2
4. Zdeněk Holub, Praha 3 1 1 3 3 11
5. Ondřej Smetana, Praha 2 2 2 2 3 11
6. Hynek Štichauer, Pardubice 2 2 2 3 2 11
7. Jan Macek, Praha 1 1 3 2 3 10
8. Jaroslav Petrák, Pardubice 2 2 3 1 1 9
9. Martin Gavenda, Březolupy 1 0 2 2 2 7
10. Pavel Kuchař, Praha 2 0 1 1 1 5
11. Václav Kvěch, Plzeň 1 0 1 1 2 5
12. Vojtěch Zamazal, Slaný 0 3 0 T 0 3
13. Jakub Exler, Praha 0 2 0 0 1 3
14. Daniel Šilhán, Pardubice 1 1 1 E ex 3
15. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica 0 M 0 1 0 1

Poznámka: z původně přihlášených se kvůli nemoci omluvil Filip Hájek; Daniel Šilhán byl z rozjížďky s číslem devatenáct, kterou vyhrál, diskvalifikován pro utržený výfuk

Průběžné pořadí seriálu:

PCE PLZ SLA PHA LIB PCE TOT
3.6. 14.6 18.6. 23.6. 11.7. 20.7.
1. Eduard Krčmář, Slaný 15 15 15 15 14 13 87
2. Josef Franc, Praha 12 14 14 13 15 14 82
3. Zdeněk Holub, Praha 9 12 9 12 11 11 64
4. Ondřej Smetana, Praha 12 10 10 10 11 11 64
5. Hynek Štichauer, Pardubice 10 9 9 12 10 11 61
6. Daniel Klíma, Praha 8 9 11 10 9 13 60
7. Petr Chlupáč, Praha 11 12 9 8 13 53
8. Martin Málek, Březolupy 11 10 7 6 o 34
9. Jaroslav Petrák, Pardubice 5 4 4 3 7 9 32
10. Filip Hájek, Praha 8 6 5 5 5 o 29
11. Jan Macek, Praha 5* 8* 4* 10 27
12. Václav Kvěch, Plzeň 5 4 5 2 4 5 25
13. Jan Kvěch, Praha 12* 11 o 23
14. Daniel Šilhán, Pardubice 5 3 2 o 8* 3 21
15. Martin Gavenda, Březolupy 3 6* 3 o-Q 7 19
16. Pavel Kuchař, Praha 4* 0 1 o-Q 3* 5 13
17. Vojtěch Zamazal, Slaný 0* NQ 2* 3* 3 8
18. Jakub Exler, Praha 1* 1* NQ DNR* 1* 3 6
19. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 5* 5
20. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica 1* 0* 0* 1 2
21. Michal Baštecký, Praha 1* 1 o-Q o-Q 2
22. František Klier, Divišov 0* o-Q 1* 1
23. Luboš Krejča, Praha DNR* 0
24. Patrik Linhart, Slaný 0* 0
25. Milan Dobiáš, Slaný INJ 0

Poznámka: prvních dvanáct má zajištěnou účast v dalším závodě bez kvalifikace; * účastník kvalifikace; INJ zraněn v tréninku; o = přihlášen, ale omluven, o-Q = dtto v kvalifikaci; NQ = nekvalifikoval se

Pódium dvěstapadesátek: Vojtěch Šachl, Adam Bednář a Jaroslav Vaníček

MR 250 ccm:

1. Adam Bednář, Praha 3 3 3 2 11
2. Vojtěch Šachl, Chabařovice 1 3 3 3 10
3. Jaroslav Vaníček, Praha 2 2 2 3 9
4. Jan Hlačina, Pardubice 3 2 1 1 7
5. Jan Jeníček, Pardubice 2 1 2 2 7
6. Josef Novotný, Pardubice 0 1 1 0 2 (los)
7. Juraj Šuška, SK – Žarnovica 1 0 0 1 2 (los)

Průběžné pořadí seriálu:

PCE SLA PHA LIB PCE TOT
3.6. 18.6. 23.6. 11.7. 20.7.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 20 20 18 18 16 92
2. Vojtěch Šachl, Chabařovice 18 14 12 20 18 82
3. Jan Hlačina, Pardubice 14 18 16 16 14 78
4. Adam Bednář, Praha 16 16 20 20 72
5. Josef Novotný, Pardubice 10 9 10 12 10 51
6. Jan Jeníček, Pardubice 12 10 14 12 48
7. Bruno Belan, Slaný 12 14 26
8. Juraj Šuška, SK – Žarnovica 8 9 8 25

Poznámka: body se přidělují dle klíče 20 – 18 – 16 – 14 – 12 – 10 – 9 – 8 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1 – 0

Epický duel Vojtěcha Šachla (modrá) a Adama Bednáře (bílá)

Foto: Karel Herman

Přebor dnes vyjede těsně před cílovou rovinku

Pardubice – 20. července
Uteklo to jako voda. Přebor o pohár Autoklubu ČR minulý měsíc u nás garantoval pravidelné závodění pětistovek a svou úrovní nadchl diváky v ochozech i u monitorů počítačů. Dnes jej však čeká předposlední kolo v Pardubicích. Poté se uzavře kvalifikační proces pro zářijové mistrovství republiky jednotlivců v Plzni. O celkovém pořadí přeboru se rozhodne až na sklonku sezóny v Březolupech, nicméně dnešní závod může ledacos napovědět. Doprovodí jej mistrovské dvěstěpadesátky, a kdo do Svítkova pojede, měl by dát pozor, že se startuje rovnou bez nástupu v netradičních sedmnáct hodin.


Tipujte:

Označte trojici, která dnes bude stát na pódiu pardubického přeboru:

View Results

Loading ... Loading ...

Zdeněk Holub, Eduard Krčmář a Ondřej Smetana mají ambice promluvit do pořadí na stupních vítězů

Včera večer měla sportovní komise na stole šestnáct přihlášek a tak nemusela hledat podobu kvalifikace. Chybí mimo jiné dvojice skvělých pražských juniorů. Jan Kvěch po pádu z horského kola soustředí svůj comeback především na divišovské semifinále mistrovství Evropy. Nepojede ani Petr Chlupáč, který měl předevčírem ošklivý pád v Mariánských Lázních.

Josef Franc v Liberci porazil všechny včetně Eduarda Krčmáře

Nikdo jiný z čela klasifikace soutěže nechybí. A tak se můžeme těšit na rozjížďku s číslem dvacet, která přinese letošní šestý souboj Eduarda Krčmáře s Josefem France, slánské eso Pražanovi podlehlo pouze jednou předminulý víkend v Liberci. A tak se samozřejmě těší postavení leadera, zatímco Josef Franc ztrácí šest bodů.

Vše nasvědčuje, že ostatním nezbude než bojovat o celkový bronz. Ale i tady je situace poměrně vyrovnaná. Mezi Zdeňkem Holubem, Ondřejem Smetanou, Hynkem Štichauerem a Danielem Klímou leží pouze šest bodů. A to se dnes večer může pochopitelně změnit.

Petr Chlupáč chybí ve startovní listině vinou pádu v Mariánských Lázních

Dvěstěpadesátky má prozatím pod svým palcem Jaroslav Vaníček. Ovšem jeho soupeři určitě přišli na chuť pražského závodníka porážet. Dnes bude chybět jen nešťastně zraněný Bruno Belan. A jelikož se po liberecké pauze do seriálu vrací Juraj Šuška, uvidíme podnik o osmi rozjížďkách.

Startovní listina odpoledních závodů v Pardubicích:

přebor o pohár AČR:

1 Vojtěch Zamazal, Slaný
2 Jaroslav Petrák, Pardubice
3 Jan Macek, Praha
4 Eduard Krčmář, Slaný
5 Filip Hájek, Praha
6 Daniel Šilhán, Pardubice
7 Ondřej Smetana, Praha
8 Zdeněk Holub, Praha
9 Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica
10 Pavel Kuchař, Praha
11 Josef Franc, Praha
12 Václav Kvěch, Plzeň
13 Jakub Exler, Praha
14 Daniel Klíma, Praha
15 Martin Gavenda, Březolupy
16 Hynek Štichauer, Pardubice

MR 250 ccm:

1 Josef Novotný, Pardubice
2 Adam Bednář, Praha
3 Vojtěch Šachl, Chabařovice
4 Jaroslav Vaníček, Praha
5 Juraj Šuška, SK – Žarnovica
6 Jan Jeníček, Pardubice
7 Jan Hlačina, Pardubice
8 neobsazeno

Foto: Petr Čunek a Kiril Ianatchkov

Druhý letošní pardubický přebor začne nabývat podobu v pátek

Pardubice – 14. července
Přebor republiky jednotlivců o pohár AČR bude pokračovat v Pardubicích v netradičním termínu. Pořádající klub jej přesunul na příští pondělí, aby umožnil plochodrážním fanouškům nerušeně sledovat přenos z evropského šampionátu v Rybniku, s nímž původní termín mítinku kolidoval. Podoba přeboru se začne rodit v pátek, kdy proběhne uzávěrka přihlášek. Sportovní komise AČR po nedávných zkušenostech upozorňuje na riziko pozdní nebo jury neuznané omluvy, kterou hodlá řešit v souladu s řády. O doprovodný program se tentokrát postarají pouze dvěstěpadesátky. V průběhu závodu bude letos naposledy možné zakoupit knihy o ploché dráze a v současné době se pracuje také na autogramiádě slavných plochodrážníků z minulosti.

Pouze dva muži letos dokázali vyhrát přeborový závod: Eduard Krčmář (11) čtyřikrát, Josef Franc (15) jednou v Liberci, kde oba borce sleduje Petr Chlupáč (7)

Foto: Pavel Fišer

 

I samotný Ještěd se odkopal z mlhavých peřin, aby se podíval na první letošní triumf Josefa France

Liberec – 11. července
Celonoční deště procházející naším územím se Liberci vyhnuly. O půl osmé dopoledne zde drobně mžilo, ovšem Ještěd nebylo vidět, což dle místní tradice nevěští se srážkami nic dobrého. Opak se ale stal pravdou! Stříbřitý rotační hyperboloid se rychle vyhrabal z mraků, aby mu nic neuniklo z dění na plochodrážním ovále v Pavlovicích. Nejprve Vojtěch Šachl zúročil usilovný trénink startů a vyhrál druhé letošní klání mistrovských stopětadvacítek na klasické dráze. Svůj triumf posléze zopakoval i při pokračování šampionátu dvěstěpadesátek. Hlavní pozornost však poutal pátý díl přeboru. V jeho rozjížďce s číslem sedm praskla vítězná šňůra Eduarda Krčmáře. Nůžky si na ni nabrousil Josef Franc. A kromě slánského esa porazil všechny ostatní, pochvaloval si, že neduělal žádnou chybu, takže se stal celkovým vítězem mítinku. Ona sedmá jízda ve své podstatě rozhodla o pořadí první trojky na pódiu. Eduard Krčmář a Petr Chlupáč, kteří dorazili k šachovnicové vlajce v rukou Romana Dolečka hned za vítězným Pražanem, totiž o žádné další body nepřišli.

Poháry třem nejlepším v každém závodě se předávaly v depu: vzadu Eduard Krčmát, Josef Franc a Petr Chlupáč, uprostřed Jaroslav Vaníček a Jan Hlačina a vpředu Matěj Frýza, Vojtěch Šachl a Štěpán Ševčík, který se dnes na stupně vítězů podíval vůbec poprvé ve své kariéře

Stopětadvacítky se prolínají s kvalifikací

Vojtěch Šachl (modrá) letí před trojici Plzeňanů – Matěj Frýza (červená), Josef Černý (bílá) a Oliver Schmid (žlutá)

Z vlhkého rána měli radost snad jen houbaři, kteří se od Ještědu vraceli s plnými košíky úlovků. Nicméně na stadiónu v Pavlovicích byli nadšeni o poznání méně. Není-li totiž vidět stříbřitá věž, jde o špatné znamení. Nicméně dnes pranostiky nevycházely. Pravda, o půl osmé začalo drobně mrholit, ale záhy se na nebeské báni objevilo sluníčko.

Bundy a mikiny rychle mizely v autech, jak rtuť teploměru šplhala nahoru. Bylo to jedině dobře, vždyť nás dnes čekal nápor čtyř kvalifikačních, dvaceti přeborových, šesti stopětadvacítkových a pěti dvěstěpadesátkových rozjížděk. Sportovní komise připravila poměrně sofistikovaný program, aby se závody nižších kubatur v rozporu s řády nikterak neprolínaly.

Mistrovské stopětadvacítky proto zahájily dnešní závodění spolu s kvalifikací. Vojtěch Šachl strávil celou středu v Chabařovicích, kde trénoval jen a jen starty. Jenže nyní v rozjížďce s číslem jedna byl rychlý až přespříliš. Rozhodčí Tomáš Topinka jeho start uznal jako letmý a dal mu varování.

Daniel Šilhán v kvalifikačním souboji s Jakubem Exlerem

Při repete se ujal vedení Matěj Frýza, ovšem borec v chabařovické vestě jej objel již v první zatáčce. Něco podobného provedl Štěpán Ševčík svému kolegu Josefu Černému ve druhé jízdě. Josef Černý ale musel záhy čelit novému nebezpečí. Dominík Hrbek ve druhém oblouku podjel Olivera Schmida, což mu bylo málo.

Nakonec na cílové rovince zleva minul rovněž Josefa Černého a sebral mu druhou příčku. Rychle následovala rozjížďka s číslem tři. Nejlepší start vystřihnul Matěj Frýza, ale Vojtěch Šachl jej předčil vnějškem úvodního výjezdu. Protože se oba měli utkat znovu ve čtvrté jízdě, kde měl rovnou z chodu opakovat také Dominik Hrbek, nastal správný čas pro kvalifikaci přeboru.


Přemítající Pavel Kuchař:

„Nemůžu se na tom srovnat…“


Jan Macek v kvalifikaci vede před Pavlem Kuchařem

V její úvodní rozjížďce vystřihnul nejrychlejší start Jan Macek. Ale Daniel Šilhán hodně zrychlil v úvodním výjezdu a převzal vedení. Cestu k progresu nabral i Rastislav Ciferský. Ačkoliv se Vojtěch Zamazal usilovně bránil, nakonec musel kapitulovat. Při omluvě Martina Gavendy stylem last minute stanuli na startovním roštu druhé jízdy jen tři závodníci. Prim udával Pavel Kuchař.

A pak už opět zápolily stopětadvacítky! V rozjížďce s číslem čtyři šel Vojtěch Šachl rychle dopředu a díky třetímu vítězství nad Matějem Frýzou stál na prahu triumfu. Překročil jej hned vzápětí v rozjížďce s číslem pět. Triumfoval stylem start – cíl a  jeho dvanácti bodům nemohl nikdo konkurovat ani zdaleka.

Než se však rozhodlo o dalším pořadí, vyjeli na ovál zase účastníci kvalifikace. V její třetí jízdě nejlépe odstartoval Rastislav Ciferský. V první zatáčce se musel sklonit před Danielem Šilhánem, jenž se po vnějšku dral dopředu. Mnohem horší pro Slovákovy ambice se ale stal pád v druhém nájezdu.

Štěpán Ševčík (bílá) míří na své první životní pódium před Josefem Novotným (modrá) a Dominikem Hrbkem (žlutá)

Po něm totiž musel vědět, že v hlavním závodě na něho nezbude nic jiného než sedmnáctka jediného náhradníka. A vskutku, při repete odvedl Daniel Šilhán Jakuba Exlera, který se dnes rozhodně nemusel bát vyřazení. Hned na to Jan Macek v úvodním oblouku sebral vedení Pavlu Kuchařovi, zatímco Vojtěchovi Zamazalovi a Františku Klierovi stačilo na postup umístění za nimi. Měli sice jeden bod jak Rastislav Ciferský, ovšem lepší bilanci skóre.

Pak už přišla řada na vyvrcholení stopětadvacítek. Druhé místo si nenechal vzít Matěj Frýza, když jednoznačně vyhrál šestou jízdu nad třemi dalšími členy plzeňského gangu. Štěpán Ševčík, jehož motor byl po úterním poháru v Praze na opravě u litomyšlského ladiče Petra Schmida, dvěma body potvrdil své třetí místo. Na pódium šel ve své kariéře poprvé.

 

Přebor má rychle jediného leadera

Daniel Šilhán před padajícím Rastislavem Ciferským, který právě přišel o postup do hlavního závodu

Obloha již dávno nehrozila černočernými mračny, když začal pátý díl letošního přeboru. Jaroslav Petrák do jeho první rozjížďky vystřelil jako z praku. Jenže Daniel Šilhán po svém kvalifikačním triumfu nechtěl ustupovat z vítězné cesty ani o píď. A pokud si Jaroslav Petrák myslel, že se svého mladšího klubového kolegy zbavil v úvodním výjezdu vytlačením na mantinel, mýlil se.

Daniel Šilhán jej totiž proháněl celá čtyři kola. V nájezdu do poslední zatáčky vletěl spodem pod ostříleného matadora, aby na metu dorazil o chviličku dříve. Kraťoučký liberecký ovál dostál své pověsti místa, kde se bojuje od startu až do cíle i nadále. Petr Chlupáč sice v rozjížďce s číslem dvě nepřipustil ani stín pochybností, že by neměl vyhrát.

Eduard Krčmář (modrá) jezdí před Zdeňkem Holubem (červená)

Avšak Ondřej Smetana si své dva body musel tvrdě vydřít na úkor Hynka Štichauera a Filipa Hájka. Vzápětí Eduard Krčmář vyhnal Zdeňka Holuba už v první zatáčce a první série skončila primátem Josefa France. Pražan se konečně dočkal svého opozdilého mechanika Jiřího Georgieva a rychle ujel z dohledu Daniela Klímy.


Eduard Krčmář popisuje rozjížďku s číslem sedm:

„Pepa odjel, snažil jsem se, byl jsem u něj, ale hlídal si mě a jel optimální stopu.“


Hynek Štichauer (žlutá) vede před Danielem Klímou (červená) a Jaroslavem Petrákem (bílá)

Na rozdíl od jiných závodů, kdy závodník osiří sám na čele aktuální klasifikace až někdy kolem půlky klání, dnes jsme měli jediného leadera již po druhé sérii. Mohl za to los, který na startovní rošt rozjížďky s číslem sedm poslal hned trojici úvodních vítězů.

Právě v ní se Eduard Krčmář dočkal své úvodní porážky v letošním přeboru. Josef Franc totiž brilantně odstartoval. Dokázal mařit jeden Slaňákův nájezd za druhým, zatímco Petr Chlupáč nyní musel vzít zavděk jedním bodem na úkor Václava Kvěcha. Krok s Josefem Francem mohl udržet Daniel Šilhán, kdyby ovšem ke své úvodní trojce přidal druhou v rozjížďce s číslem osm.

Avšak tady byl proti Zdeněk Holub, jenž neměl konkurenci. A co víc na severočeského juniora v pardubické vestě vytrapoval rovněž Filip Hájek. V první zatáčce se dopředu nedostal, ale ve druhé již ano. Daniel Šilhán rychle osnoval protiofenzívu a v cíli byl o chloupek dříve než Pražan.

Josef Franc (modrá) v letošním přeboru prvně porazil Eduarda Krčmáře (červená)

Josef Franc svou vítěznou sérii prodloužil posléze v rozjížďce s číslem deset. V ní se trošku ulil Ondřej Smetana, který si vysloužil žlutou kartu. Po restartu se ujal vedení Zdeněk Holub, zatímco Josef Franc se v prvním oblouku přenesl přes Ondřeje Smetanu.

Avšak když se Zdeněk Holub ve druhém výjezdu ohlédl za sebe, spatřil Josefa France, kterak míří do čela. Exmistr republiky neslevil ani posléze a do cíle dorazil s náskokem zvící půl rovinky. Skvělou podívanou předváděli také borci za řidítky dvěstěpadesátek, kteří velké hochy doprovázeli.

Úvodní rozjížďka viděla nejlepší start Vojtěcha Šachla. Jaroslav Vaníček ovšem držel vnitřní stopu a v první zatáčce šel do čela. Avšak jen na chvilku, protože jako první na protilehlou rovinku vyjel jako první zase Vojtěch Šachů. Ve třetím kole upadl Jan Jeníček, což ve finále prospělo Janu Hlačinovi, jemuž v poslední zatáčce spadnul řetěz.

Pavel Kuchař (žlutá) zápolí Filipem Hájkem (modrá) a Danielem Šilhánem (červená)

Vojtěch Šachl kraloval rovněž druhé jízdě, aby hned v další rozjížďce podruhé odvedl Jaroslava Vaníčka. Nicméně vyhráno ještě neměl. Obzvlášť, pakliže Pražan využil jeho volného losu v rozjížďce s číslem čtyři ke svému prvnímu vítězství. Všechno tedy musela rozhodnout rozjížďka s číslem pět. Nejlepší start vystřihnul Jaroslav Vaníček. Vojtěch Šachl jej nedokázal předčit v první zatáčce. Byť útočil, zkalkuloval si, že i dva body mu stačí na triumf.

 

Pokračuje se v odkazu rozjížďky s číslem sedm

Vojtěch Šachl (červená) v jednom ze svých duelů s Jaroslavem Vaníčkem (žlutá)

Dvěstěpadesátky poznaly své konečné výsledky již po šestnácté přeborové jízdě. Právě v ní se Josef Franc prohnal jako první pod šachovnicovou vlajkou v rukou Romana Dolečka dnes již počtvrté. Tentokrát triumfoval stylem start – cíl, když za sebou přivedl Hynka Štichauera, Daniela Šilhána a Františka Kliera.

Závodníci jakoby respektovali výsledek rozjížďky s číslem sedm jako nezpochybnitelný axiom. Ale opusťme svět konspiračních teorií, byť nezvratným faktem, že její tři hlavní aktéři již neznali nic jiného než vítězství. A poráželi přitom soupeře, jež by je mohli sestřelit z pódia.

Eduard Krčmář se na vítěznou trajektorii vrátil v rozjížďce s číslem devět. Hynek Štichauer se v ní rozhodně nemusel červenat hanbou za reakci na let pásky. Eduard Krčmář startující až od mantinelu, zamířil na střed první zatáčky a na protilehlé rovince byl přece jen rychlejší.

Jan Jeníček jezdí před Josefem Novotným

Jenže pardubický závodník protáhnul nájezd do druhého oblouku a znovu se vrátil do čela. Na slánské eso si ale nepřišel. Eduard Krčmář z něho četl jako z otevřené knihy a v nájezdu do třetího okruhu se kolem něho mihnul jako modrobílá raketa.

Petr Chlupáč kraloval rozjížďce s číslem dvanáct, v jejíž první zatáčce Daniel Šilhán stačil jenom Jana Macka. Po čtvrté jízdě dvěstěpadesátek a úpravě oválu stál pražský junior u bílé startovací pásky podruhé. Sotva vyletěla k nebi, ujal se navzdory lehkému wheelie vedení. A Daniel Klíma se musel chtě nechtě smiřovat s koncem svých medailových ambicí.

Eduard Krčmář dorazil na rošt rozjížďky s číslem čtrnáct na poslední chvíli. Ale čím větší zpoždění měl při příjezdu, tím větší byl jeho náskok v cíli. Než se za jeho zády Filip Hájek stačil opřít do Jaroslava Petráka a Jana Macka, upadl v první zatáčce. „Motor,“ odtušil smutně příčinu. „Zaklepalo to a bylo…“

Hynek Štichauer (červená) odstartoval na Eduarda Krčmáře (žlutá)

Před poslední pětinou se na hrotu průběžného pořadí hřál Josef Franc s náskokem bodu na Eduarda Krčmáře a dalšího na Petra Chlupáče. Záhy bylo jasné, že se po zisku titulu slovenského šampióna dočká pražský rutinér rovněž svého prvního vítězství na české půdě.


Daniel Šilhán líčí rozjížďku s číslem dvacet:

„Kdybych  neprojebal první zatáčku, moh‘ jsem bejt třetí. Dal jsem to na venek, dostal jsem cejchu a zastavil se. Měl jsem to zlomit na lajnu.“


Josef Franc (bílá) se dere před Jaroslava Petráka (žlutá), Zdeňka Holuba (červená) a Ondřeje Smetanu (modrá)

Josef Franc si v sedmnácté jízdě vychutnal triumf ve stylu start – cíl, dostal se na patnáct bodů a mohl se těšit na největší z trojice pohárů. Petr Chlupáč svého staršího klubového kolegu napodobil hned v rozjížďce s číslem osmnáct. Se třinácti body musel čekat na odpověď Eduarda Krčmáře až do závěrečné jízdy dnešního odpoledne.

Mezitím Zdeněk Holub přivedl do cíle devatenácté jízdy Hynka Štichauera, za jehož zády Jan Macek nakonec uhájil poslední bod před Václavem Kvěchem. A konečně tu byla ona rozjížďka s číslem dvacet. Na jejím startu byl nejpohotovější Ondřej Smetana, avšak Eduard Krčmář se přes něho přehnal zprava v první zatáčce.

Eduard Krčmář (bílá) objíždí Ondřeje Smetanu (červená)

Na sklonku druhého okruhu upadl Daniel Šilhán. Dnes sice odjezdil svůj nejskvělejší přebor vůbec, avšak nyní jej Tomáš Topinka musel diskvalifikovat. V repete Eduard Krčmář objel Ondřeje Smetanu ještě rychleji než prve. Závod ale skončil smolně pro Daniela Klímu, jenž by si připsal aspoň bod nebýt zadřeného motoru, s nímž musel zastavit ve třetím kole.

 

Hlasy z depa

Josef Franc vyhrál svůj první letošní přeborový závod

„Před tréninkem byl chaos, mechanik nikde,“ líčil Josef Franc. „A tak jsem asi dvacet minut před tréninkem nevěděl, jestli to zvládnu. Ale všechno se otočilo. Super odpoledne. Nic jsem nezkurvil, štěstíčko bylo. Jezdil jsem pořád stejně, jen jsem nedělal chyby a to se zúročilo. Konečně první vítězství a skalpík Edy. Aspoň nám tolik neujel. Potřebujeme se zachytit, aby bylo v Březolupech, o co jet.“

„Dobrý,“ odtušil Eduard Krčmář. „Zazávodil jsem si. Pepa odjel, snažil jsem se, byl jsem u něj, ale hlídal si mě. Jel optimální stopu a pohlídal si mě. Jeden bod jsem ztratil, jsou to závody, nic se neděje.“

Jaroslav Petrák v rozhovoru s Petrem Chlupáčem

„Hezký závody,“ usmíval se Petr Chlupáč. „Dneska to bylo hodně o startech. Dráha byla tvrdá a moc se nepředjíždělo. Mohli víc kropit. Jsem moc spokojenej‘, ani se mi sem dneska nechtělo. Ale nakonec dobrý.“

„Šlo to, ale bída,“ nebyl Zdeněk Holub na vrcholu blaha. „Jsou to závody, bramborová medaile ale není nic moc. To je po druhým místě nejhorší. Jsou to závody, příště bude líp. Uvidíme, musím makat, je léto.“

Daniel Klíma (modrá) v souboji s Ondřejem Smetanou (červená)

„Mrzí mě bedna, zase chyběl kousek,“ smutnil Ondřej Smetana. „Jeden bod se Zdendou, jeden s Chlupíkem a bylo by to jinak. Ale to jsou závody. Celý závody jsem špatně startoval, dobře jsem odjel až s Edou. Mám poznatky ohledně motorky. A snad to bude už lepší.“

„Dneska zase taková údržba,“ bilancoval Hynek Štichauer. „Závodil jsem hlavně, že jsem závodil. Snažím se, to je ten základ. A v těhle závodech o nic víc nejde. Určitě bych moh‘ udělat o dva body víc, ale to bych zase musel jet rozjezd. A to se mi nechce, takže jsem spokojenej‘.“

„Motor zadřenej‘,“ vysvětlil Daniel Klíma své odstoupení z rozjížďky s číslem dvacet. „Je to škoda, aspoň ten bodík jsem moh‘ mít. Dneska nic moc, nelíbilo se mi to. Nevím, jestli to bylo mnou nebo motorkou, ale nepřišlo mi to moc rychlý.“

Daniel Šilhán zakončil povedený mítink pádem

„Dneska to bylo super,“ radoval se Daniel Šilhán. „Jsem spokojenej‘ po dlouhý době. To jsem potřeboval, vyhrál jsem kvalifikaci a rozjížďku a měl jsem dvě druhý místa.“

„Lítal jsem a lítal,“ říkal Filip Hájek. „Trošku záchvěvy tam byly. Zkoušeli jsme různý nastavení. Bylo to dobrý, ale ve čtvrtý jízdě se zadřel motor. Pak nemělo cenu to dolaďovat. Jinak závody pěkný.“

Eduard Krčmář dnes neukázal záda jen Josefu Francovi

kvalifikace:

1. Daniel Šilhán, Pardubice 3 3 6
2. Jan Macek, Praha 2 3 5
3. Pavel Kuchař, Praha 3 2 5
4. Jakub Exler, Praha 2 2 4
5. Vojtěch Zamazal, Slaný 0 1 1
6. František Klier, Divišov 1 0 1
7. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica 1 X 1

Poznámka: z původně přihlášených se omluvil Martin Gavenda

 

hlavní závod:

1. Josef Franc, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Eduard Krčmář, Slaný 3 2 3 3 3 14
3. Petr Chlupáč, Praha 3 1 3 3 3 13
4. Zdeněk Holub, Praha 2 3 2 1 3 11
5. Ondřej Smetana, Praha 2 3 1 3 2 11
6. Hynek Štichauer, Pardubice 1 3 2 2 2 10
7. Daniel Klíma, Praha 2 2 3 2 E 9
8. Daniel Šilhán, Pardubice 3 2 2 1 X 8
9. Jaroslav Petrák, Pardubice 2 1 0 2 2 7
10. Filip Hájek, Praha 0 1 2 F 2 5
11. Václav Kvěch, Plzeň 1 0 1 2 0 4
12. Jan Macek, Praha 1 T 1 1 1 4
13. Vojtěch Zamazal, Slaný 0 2 0 0 1 3
14. Pavel Kuchař, Praha 0 0 1 1 1 3
15. Jakub Exler, Praha 1 0 0 0 0 1
16. František Klier, Divišov 0 1 0 0 0 1
17. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica (res) X 0

Poznámka: z původně přihlášených se omluvili Jan Kvěch a Martin Málek; výstraha za startovní přestupek Ondřej Smetana v rozjížďce s číslem deset

Zleva Josef Franc, Ondřej Smetana a Zdeněk Holub

Průběžné pořadí seriálu:

PCE PLZ SLA PHA LIB TOT
3.6. 14.6 18.6. 23.6. 11.7.
1. Eduard Krčmář, Slaný 15 15 15 15 14 74
2. Josef Franc, Praha 12 14 14 13 15 68
3. Petr Chlupáč, Praha 11 12 9 8 13 53
4. Zdeněk Holub, Praha 9 12 9 12 11 53
5. Ondřej Smetana, Praha 12 10 10 10 11 53
6. Hynek Štichauer, Pardubice 10 9 9 12 10 50
7. Daniel Klíma, Praha 8 9 11 10 9 47
8. Martin Málek, Březolupy 11 10 7 6 o 34
9. Filip Hájek, Praha 8 6 5 5 5 29
10. Jaroslav Petrák, Pardubice 5 4 4 3 7 23
11. Jan Kvěch, Praha 12* 11 o 23
12. Václav Kvěch, Plzeň 5 4 5 2 4 20
13. Daniel Šilhán, Pardubice 5 3 2 o 8* 18
14. Jan Macek, Kopřivnice 5* 8* 4* 17
15. Martin Gavenda, Březolupy 3 6* 3 o-Q 12
16. Pavel Kuchař, Praha 4* 0 1 o-Q 3* 8
17. Vojtěch Zamazal, Slaný 0* NQ 2* 3* 5
18. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 5* 5
19. Jakub Exler, Praha 1* 1* NQ DNR* 1* 3
20. Michal Baštecký, Praha 1* 1 o-Q o-Q 2
21. František Klier, Divišov 0* o-Q 1* 1
22. Rastislav Ciferský, SK – Žarnovica 1* 0* 0* 1
23. Luboš Krejča, Praha DNR* 0
24. Patrik Linhart, Slaný 0* 0
25. Milan Dobiáš, Slaný INJ 0

Poznámka: prvních dvanáct má zajištěnou účast v dalším závodě bez kvalifikace; * účastník kvalifikace; INJ zraněn v tréninku; o = přihlášen, ale omluven, o-Q = dtto v kvalifikaci; NQ = nekvalifikoval se

Vojtěch Šachl (bílá) letí před Jaroslava Vaníčka (červená)

MR 250 ccm:

1. Vojtěch Šachl, Chabařovice 3 3 3 2 11
2. Jaroslav Vaníček, Praha 2 2 3 3 10
3. Jan Hlačina, Pardubice 1 2 2 1 6
4. Jan Jeníček, Pardubice 0 1 1 1 3
5. Josef Novotný, Pardubice 0 0 0 0 0

 Průběžné pořadí seriálu:

PCE SLA PHA LIB TOT
3.6. 18.6. 23.6. 11.7.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 20 20 18 18 76
2. Vojtěch Šachl, Chabařovice 18 14 12 20 64
3. Jan Hlačina, Pardubice 14 18 16 16 64
4. Adam Bednář, Praha 16 16 20 52
5. Josef Novotný, Pardubice 10 9 10 12 41
6. Jan Jeníček, Pardubice 12 10 14 36
7. Bruno Belan, Slaný 12 14 26
8. Juraj Šuška, SK – Žarnovica 8 9 17

Poznámka: body se přidělují dle klíče 20 – 18 – 16 – 14 – 12 – 10 – 9 – 8 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1 – 0

Matěj Frýza odolává Vojtěchu Šachlovi

MR 125 ccm:

1. Vojtěch Šachl, Chabařovice 3 3 3 3 12
2. Matěj Frýza, Plzeň 2 2 2 3 9
3. Štěpán Ševčík, Plzeň 3 1 2 2 8
4. Josef Černý, Plzeň 1 1 1 1 4
5. Dominik Hrbek, Pardubice 2 0 1 0 3
6. Oliver Schmid, Plzeň 0 0 0 0 0

Poznámka: varování za startovní přestupek Vojtěch Šachl v rozjížďce s číslem jedna

Průběžné pořadí seriálu:

PLZ LIB TOT
14.6. 11.7.
1. Vojtěch Šachl, Chabařovice 11 12 23
2. Matěj Frýza, Plzeň 10 9 19
3. Štěpán Ševčík, Plzeň 7 8 15
4. Josef Černý, Praha 7 4 11
5. Adam Bednář, Praha 9 9
6. Dominik Hrbek, Pardubice 4 3 7
7. Oliver Schmid, Plzeň 0 0 0
8. Antonín Pták, Plzeň 0 0

Foto: Karel Herman, Pavel Fišer, Kiril Ianatchkov, Eva Palánová a Petr Čunek