Archiv pro rubriku: přebor jednotlivců

Petr Chlupáč odčinil své zaváhání v rozjezdovém duelu s přeborníkem

Plzeň – 29. září
Přebor se uzavřel svým osmým závodem na plzeňských Borech. Petr Chlupáč v něm šel od vítězství k vítězství a v sedmnácté jízdě díky svému mistrovskému startu odvedl i Zdeňka Simotu, jehož konto do té doby nedoznalo žádné újmy. Jenže pražský junior měl jeden vroubek. V rozjížďce s číslem osm se mu motocykl vzepjal na zadní jako koník z loga Ferrari. A on se propadl dozadu. Milana Dobiáše stačil ještě předstihnout, ale Václav Kvěch si cenný skalp nenechal ujít. Petr Chlupáč se proto musel Zdeňku Simotovi postavit ještě jednou v rozjezdu, který pro sebe rozhodl opět současně s letem pásky k slunečnímu plzeňskému nebi. Třetím na pódiu byl Daniel Klíma, který prohrál jen s Petrem Chupáčem a Zdeňkem Simotou, který slavil přeborový titul již před třemi týdny v Liberci. Michal Škurla je druhým v pořadí, zatímco Petr Chlupáč navzdory svému triumfu nedokázal na třetí příčky sestřelit Martina Gavendu. Březolupský závodník si při kolizi s Pavlem Čermákem v jedenácté jízdě lehce poranil ruku a sotva měl dost bodů na svůj bronz, ze závodu odstoupil.

Zdeněk Simota, Petr Chlupáč a Daniel Klíma stojí na pódiu

Ve třech jízdách musí Petr Chlupáč pětkrát na start

Vojtěch Zamazal prošel dnes svým debutem v sedle pětistovky

Depo se plnilo již dávno před polednem. Hodně práce měl Jaroslav Petrák. Dorazil sám bez mechanika, ale záhy mu pomohl Michal Pospíšil. Měl volno, protože se Jan Kvěch rozhodl nestartovat, aby šetřil zraněnou pravačku na nadcházející pardubický super víkend. Čerstvý juniorský mistr země nakonec na Bory dorazil, ale jen coby divák. A v depu náramně vyzvídal na Zdeňku Simotovi, kterak odstartovat na ojeté pneumatice.

Jenže na pořadu dne již byl trénink a pak se šlo do ostré akce. V rozjížďce s číslem jedna všem ujel Michal Škurla. Petr Chlupáč se hned vzápětí musel probít před Filipa Hájka, jenž navzdory vakuu svého závodního programu předvedl jeden ze svých famózních startů. Pražský junior se ujal vedení, až v hodině dvanácté, když protáhnul nájezd do poslední zatáčky.

Vítězství Zdeňka Simoty a Daniela Klímy v závěrečných jízdách úvodní série byla velice přesvědčivá. Daniel Klíma jej obhájil stylem start – cíl také hned po první přestávce. Na šest bodů se v rozjížďce stejného čísla posunul i Zdeněk Simota. Úhelným kamenem jeho výkonu se také stala pohotová reakce na let pásky k prosluněnému plzeňskému nebi.

Michal Škurla (modrá) vede první jízdu před Václavem Kvěchem (žlutá), Pavlem Čermákem (bílá) a Jakubem Exlerem (červená)

Plzeňským Jihočechem se ovšem seznam neporažených leaderů závodu uzavřel. Přitom Petr Chlupáč s přehledem vedl osmou jízdu. Avšak ve druhé zatáčce jejího druhého okruhu upadl Vojtěch Zamazal, který prožíval svůj závodní debut v sedle pětistovky. Pochopitelně se mávalo červenými vlajkami a startovalo se znovu.

Václav Kvěch líčí své vítězství v rozjížďce s číslem šest:

„Chlupovi se to ve výjezdu postavilo. Tak jsem mu ujel a nepustil ho před sebe.“

Pavel Kuchař (modrá) jede před Jaroslavem Petrákem (bílá) a Milanem Dobiášem (červená)

Petr Chlupáč byl zase vpředu. V prvním výjezdu se mu však motocykl vzepjal na zadní a než jej zkrotil, propadl se na poslední příčku. Průjezd cílovou rovinkou úvodního kola jej katapultoval před Milana Dobiáše, jenže vedoucí Václav Kvěch už tři body považoval za svoje natolik, že si na ně nenechal vůbec sáhnout.

V rozjížďce s číslem jedenáct však Petr Chlupáč nezaváhal. I v tomto případě musel svou vedoucí pozici dobývat dvakrát. Útok Pavla Čermáka na druhého Martina Gavendu totiž skončil kolizí a pádem obou aktérů.

„Chtěl jsem podjet Chlupáča, ale v prvním nájezdu mě na férovku sundal Čermák,“ líčil incident Martin Gavenda. Ten cestou na repete potřeboval asistenci svého otce Jaroslava, protože si nezapnul přilbu. Opakovalo se ve třech, přičemž pražský junior byl diskvalifikován.

Martin Gavenda má za sebou Jaroslava Vaníčka

„Chytil jsem za hák, mohl ubrat, mohl počkat, ale je to buď a nebo,“ vytasil se Pavel Čermák se svou verzí. Ať tak onak, mohl jen sledovat velké sólo Petra Chlupáče, když Martin Gavenda v prvním oblouku stihnul jen Jaroslava Vaníčka v sedle jeho dvěstěpadesátky. Oba aktéři pádu mohli děkovat pohotovosti Jaroslava Vaníčka. Sotva viděl melu před sebou, strhnul svůj motocykl na trávník.

 

Vítěze určuje až rozjezd

Zdeněk Simota (bílá) se ujímá vedení před Filipem Hájkem (žlutá), Václavem Kvěchem (modrá) a Danielem Klímou (červená)

Osmi body se Petru Chlupáčovi mohl rovnat zatím jen Michal Škurla, jenž v první zatáčce desáté jízdy objel Jaroslava Petráka. Bod, který mu prve v rozjížďce s číslem šest uzmul Zdeněk Simota, zůstával jeho prozatím jedinou ztrátou. Domácí borec záhy na to na čele aktuální klasifikace osaměl. Danielovi Klímovi se totiž po startu dvanácté jízdy zvedlo přední kolo do vzduchu, takže Zdeněk Simota kraloval již od úvodního nájezdu.

Podobný pohled se divákům naskytl rovněž v rozjížďce s číslem patnáct, jíž Zdeněk Simota vládl od začátku až do konce. Trojlístek jeho pronásledovatelů však předchozí čtrnáctá jízda rozdrolila na prach. Nejlepší reakcí na pohyb pásky se mohl pochlubit Daniel Klíma.

Jenže do čela neomylně putoval Petr Chlupáč, který našel ideální stopu pro průjezd první zatáčkou. „Chtěl jsem bejt‘ rychlej‘, ale zvedlo se mi to,“ smutnil Michal Škurla, který se musel spokojit s jediným bodem. Stejně jako Daniel Klíma tím pádem ztrácel dva body na Zdeňka Simotu, zatímco Petr Chlupáč jen jeden.

Zdeněk Simota vysvětluje svou jedinou prohru v sedmnácté jízdě:

„Z toho venku jsem si cuknul. Neodstartoval jsem a nepovedlo se mi Chlupa předjet.“

Daniel Klíma (bílá) odstartoval na Pavla Čermáka (červená), Milana Dobiáše (modrá) a Jana Hlačinu (žlutá)

Ale už rozjížďka s číslem sedmnáct rozhodla, že se dnes bude závod prodlužovat. Petr Chlupáč totiž odvedl Zdeňka Simotu, který se navzdory veškeré své snaze za celá čtyři kola neprobil dopředu. v další jízdě Michal Škurla brilantním primátem uzamknul svou dnešní bilanci na dvanácti bodech. Záhy věděl, že to pro vavříny bude tentokrát málo.

Daniel Klíma nezaváhal, udržel za sebou dravého Pavla Čermáka, který opět koketoval s nafukovací bariérou, a se třinácti body se mohl těšit na pozvání na nejnižší stupínek pódia. Ještě před tím však Václav Kvěch v první zatáčce objel Pavla Kuchaře a připsal si druhou trojku na účet dnešního odpoledne.

Petr Chlupáč (žlutá) v rozjezdu o vítězství odvedl Zdeňka Simotu (červená)

A také bylo nutno určit, kdo z nejlepší čtrnáctibodové dvojice bude tím lepším. Zdeněk Simota lépe odstartoval, avšak po drobné chybičce šel dopředu Petr Chlupáč. Odolal všem útokům Zdeňka Simoty, který se nevzdával do poslední chvíle. A tak portfolio svých úspěchů mohl rozšířit o vítězství v mítinku ranku českého přeboru.

 

Hlasy z depa

Petr Chlupáč vyhrál svůj první přebor

„Byly to hezký závody,“ svěřoval se Petr Chlupáč. „Zkoušel jsem se připravovat na pátek na mistrovství světa v Pardubicích. Nový řetězy, ať to netáhne spojku. Novej‘ motor od pana Tomíčka jel výborně. Škoda jedný jízdy. Z výjezdu se mi to čaplo a už jsem Vaška nedohnal. Přece jen je tady domácí.“

„Hele, ten jeden bod…“ podmiňoval Zdeněk Simota svou spokojenost. „Do rozjezdu jsem nechtěl. Odstartoval jsem, venkem si to poodjel, ale pak jsem to nestih‘. Obkroužil jsem to, ale chyběl kousek.“

„Čekal jsem to lepší,“ připouštěl Daniel Klíma, že si po včerejším triumfu při divišovské juniorce toužil zopakovat. „Chtěl jsem na tom bejt‘ líp. Nevím, nešlo mi to. A s Chlupem jsem neodstartoval… Ale třetí místo je dobrý.“

„Pěkný závody,“ liboval si Michal Škurla. „Jeden start jsem pokazil. Nevyšlo to, chtěl jsem bejt‘ rychlej‘, ale zvedlo se mi to. A tím jsem se připravil o bednu.“

Filip Hájek byl v zásadě spokojený

„Na pohodu,“ odpovídal Filip Hájek na tradiční otázku magazínu speedwayA-Z, jak se mu dnes jelo. „Fajn, po třech tejdnech přestávky, myslím, dobrý. Škoda jedný jízdy, tam jsem ubral, kde jsem neměl, a čekal jsem něco jinýho. Pěkná dráha, poděkování Milanu Kůsovi.“

„Kalil jsem vodu,“ usmíval se Václav Kvěch. „Ale jak jsem upad‘, to bylo hrozný. Jinak bomba, myslím, že to byly pěkný závody.“

„Škoda té jízdy s Martinem Gavendou,“ vracel se Pavel Čermák ke svému pádu v rozjížďce s číslem jedenáct. „Chytil jsem za hák, mohl ubrat, mohl počkat, ale je to buď a nebo. Jinak to dneska bylo dobré, až na tréninkovej‘ pád, nemoh‘ jsem se srovnat s nastavením motorky.“

Toto wheelie poslalo Petra Chlupáče do rozjezdu, za Pražanem jedou Milan Dobiáš (bílá) a Václav Kvěch (červená)

Kvalifikace:

Byla plánována na tři rozjížďky a měli se jí zúčastnit Jakub Exler, Jan Hlačina, Rafal Konopka (PL), Jaroslav Vaníček a Vojtěch Zamazal. Po omluvě Rafala Konopky v pátek večer ovšem pozbyla smyslu a zbývající čtveřice závodníků byla do hlavního závodu nasazena přímo.

Tréninková kolize Jakuba Exlera (červená) a Pavla Čermáka

Hlavní závod:

1. Petr Chlupáč, Praha 3 2 3 3 3 14+3
2. Zdeněk Simota, Plzeň 3 3 3 3 2 14+2
3. Daniel Klíma, Praha 3 3 2 2 3 13
4. Michal Škurla, Praha 3 2 3 1 3 12
5. Jaroslav Petrák, Pardubice 2 3 2 3 1 11
6. Filip Hájek, Praha 2 2 1 3 2 10
7. Václav Kvěch, Plzeň 2 3 0 F 3 8
8. Pavel Kuchař, Praha 1 2 1 1 2 7
9. Jaroslav Vaníček, Praha (250 ccm) 2 1 1 2 1 7
10. Martin Gavenda, Březolupy 1 1 2 2 – 6
11. Pavel Čermák, Praha 1 1 X 2 2 6
12. Jan Hlačina, Divišov (250 ccm) 0 R 3 1 0 4
13. Milan Dobiáš, Chabařovice 1 1 F 1 1 4
14. František Klier, Divišov 0 0 2 0 1 3
15. Jakub Exler, Praha 0 0 1 0 0 1
16. Vojtěch Zamazal, Slaný 0 X – 0 0 0
Celkové pořadí přeboru: Martin Gavenda, Zdeněk Simota a Michal Škurla

Konečné pořadí seriálu:

SLA BŘE CHA PCE SVI PLZ LIB PLZ TOT
20.4. 27.4. 8.6. 12.6. 5.7. 4.8. 7.9. 29.9.
1. Zdeněk Simota, Plzeň 15 12 13 12 15 14 14 14 109
2. Michal Škurla, Praha 9 7 12 10 12 13 12 12 87
3. Martin Gavenda, Březolupy 10 14 5 10 11 11 8 6 75
4. Petr Chlupáč, Praha 12 13 11 12 NS NS 11 14 73
5. Jan Kvěch, Praha 13 9 15 14 NS NS 14 NS 65
6. Jaroslav Petrák, Pardubice 9 5 6 NS 11 9 8 11 59
7. Daniel Klíma, Praha 9 5 10 9 NS NS 10 13 56
8. Patrik Mikel, Pardubice o 10* 10 8 NS 12 8 NS 48
9. Filip Hájek, Praha 4 4 8 7 10 NS 4 10 47
10. Ondřej Smetana, Praha NS 11* NS 8* 14 NS 14 NS 47
11. Václav Kvěch, Plzeň 3* 2* 7* 4 7 8 5 8 44
12. Milan Dobiáš, Chabařovice 3* 0* 6* 2* 5 6 2 4 28
13. Zdeněk Holub, Praha NS NS NS 11* NS 15 NS NS 26
14. Jan Macek, Kopřivnice 4* 5 NS 6* 10 o NS NS 25
15. Daniel Šilhán, Pardubice 6 1 INJ NS 7 10 NS NS 24
16. Pavel Kuchař, Praha (250 ccm)+ 2 NS 2* DNR* 5 NS 4 7 20
17. František Klier, Divišov DNR* o-Q 5* 0* 3 5 2 3 18
18. Pavel Čermák, Praha o-Q NS NS Q-NS* DNR 7 3 6 16
19. Michal Dudek, Slaný 8 7 NS NS NS NS NS NS 15
20. Hynek Štichauer, Pardubice 13 NS NS NS NS NS NS NS 13
21. Jaroslav Vaníček, Praha (250 ccm) NS NS NS NS 5 NS # 7* 12
22. Martin Málek, Březolupy NS 12* NS NS NS NS NS NS 12
23. Michal Baštecký, Praha (250 ccm) 0* NQ 4* o-Q 3 3 # NS 10
24. Jakub Exler, Praha NS NS 3* NS 2 3 0 1* 9
25. Jan Hlačina, Divišov (250 ccm) NS NS NS NS NS 3 # 4* 7
26. Michal Danko, SK – Žarnovica NS 3* NS 3* NS NS NS NS 6
27. Sindy Weber, D – Kopřivnice (ACCR) NS NS 3* NS NS NS NS NS 3
28. Vojtěch Zamazal, Kopřivnice NS NS NS NS NS NS NS 1* 1
29. Roman Marek, Kopřivnice INJ* NS NS DNR* NS o NS NS 0
30. Lukáš Hromádka, Kopřivnice NS 0* NS NS NS NS NS NS 0
NC Eduard Krčmář, Slaný NS NS NS o-Q NS NS NS NS
NC Jan Jeníček, Pardubice (250 ccm) NS NS NS NS NS NS # NS
NC Andrej Rozaljuk, UA – Slaný NS NS NS 4* NS NS NS NS 4
NC Daniel Schröder, D (250 ccm) NS NS 0* NS NS NS # NS 0
NC Rafal Konopka, PL NS NS NS NS NS NS NS o-Q

Poznámka: prvních dvanáct má zajištěnou účast v dalším závodě přeboru; o = přihlášen k závodu, ale omluven, o-Q = dtto v kvalifikaci; NQ = nekvalifikoval se; Q-NS = kvalifikoval se, ale nestartoval; * účastník kvalifikace; INJ = zraněn v tréninku; + Pavel Kuchař od třetího závodu v Chabařovicích startoval se strojem 500 ccm; # účastník samostatného závodu kubatury 250 ccm

Daniel Klíma (žlutá) vede před Jaroslavem Petrákem (červená), Martinem Gavendou (modrá) a Vojtěchem Zamazalem (bílá)

Foto: Karel Herman

Petr Chlupáč (žlutá) jde do čela rozejzdu před Zdeňka Simotu (červená)

K závodění se vždycky najde nějaký důvod

Plzeň – 27. září
Letošního přeborníka známe již tři týdny, když Zdeněk Simota v Liberci inkasoval čtrnáct bodů a svůj náskok na hrotu aktuální klasifikace zvýšil na nepřekonatelnou mez. Dobrá, můžeme spekulovat o boji o druhé místo, v němž Martin Gavenda prozatím ztrácí šest bodů na Michala Škurlu. Moravan si však může být jistý, že jej z bronzu nesundá Jan Kvěch, protože ten v neděli v posledním letošním přeboru nenastoupí. I kvalifikační funkce přeboru je v zásadě pasé. Že by Jan Macek najel jedenáct bodů na Václava Kvěcha a vyšťouchnul jej z finálové startovní listiny v Březolupech? Třeba ano, možná ne. Ale nic z výše uvedeného není podstatné jako závodění samotné, protože při posledním přeboru v nedělní Plzni bude nejdůležitější závodění samotné, když se dokonce musela původně vypisovat kvalifikace. Nyní se však zdá, že se pojede rovnou hlavní závod.


Tipujte:

Označte trojici závodníků, která bude v neděli stát na pódiu v Plzni:

View Results

Loading ... Loading ...

Zdeněk Simota je již tři týdny jasným přeborníkem

Příčinou je Rafal Konopka, polský plochodrážní světoběžník, jenž je spíše než ve své vlasti známý na Britských ostrovech. Ondřej Smetana se mu chtěl revanšovat za jeho manažerský servis, když chtěl v neděli závoděi na Borech. Mezi přáteli je pomoc samozřejmá. Nicméně sotva vyšla startovní listina s dvanácti jmény v hlavním závodě a pěti v kvalifikaci, polský rodák se s výmluvností hodnou Seneky omluvil. Nejvýraznějším argumentem bylo, že přebor není zapsaný v mezinárodním kalendáři FIM

Jakub Exler patří k závodníkům, pro něž má pořádání přeborů určitě smysl

Rafal Konopka jako cizinec by si musel svou účast v hlavním závodě vybojovat v kvalifikaci, která však po jeho rezignaci ztratila smysl. Čtveřice českých mladíků včetně Vojtěcha Zamazala, jehož čeká oficiální ostrý debut s pětistovkou, tak s největší pravděpodobností postoupí přímo.

Přestože startovní listina bude muset být upravena, již nyní je jisté, že v neděli po obědě nebude na Borech prostor pro nudu. Senioři klasicky budou hájit své postavení před dravými mladíky. A byť závod drasticky nepřepíše naše plochodrážní dějiny, určitě poskytne skvělou podívanou. Už jen proto, že za měsíc budeme na letošní sezónu pouze vzpomínat.

Startovní listina nedělního přeboru v Plzni:

kvalifikace:
Jakub Exler, Praha
Jan Hlačina, Divišov (250 ccm)
Rafal Konopka, PL
Jaroslav Vaníček, Praha (250 ccm)
Vojtěch Zamazal, Slaný
hlavní závod:
1 druhý z kvalifikace
2 Michal Škurla, Praha
3 Pavel Čermák, Praha
4 Václav Kvěch, Praha
5 Pavel Kuchař, Praha
6 vítěz kvalifikace
7 Filip Hájek, Praha
8 Petr Chlupáč, Praha
9 třetí z kvalifikace
10 Zdeněk Simota, Plzeň
11 František Klier, Divišov
12 Milan Dobiáš, Chabařovice
13 Daniel Klíma, Praha
14 Martin Gavenda, Březolupy
15 Jaroslav Petrák, Pardubice
16 čtvrtý z kvalifikace
17 pátý z kvalifikace

Foto: Karel Herman a Eva Palánová

Přespříliš velké soustředění u pásky zabránilo Zdeňku Simotovi slavit přebornický titul z nejvyššího stupínku pódia

Liberec – 7. září
Ještěd dnes po obědě vypadal jako na pohlednici, kterou nějaké nezbedné dítě přečmáralo hrubými tahy štětce namočeného v šedivé barvě. Nicméně pavlovický stadión měl už nejničivější nálety dešťovými srážkami za sebou. A v průběhu sedmého letošního přeboru se do akce dostala i oranžová kropička, protože se hodně prášilo. Zdeňkovi Simotovi se ráno nechtělo z vyhřátého pelíšku, navíc jej zdržela zajížďka do Slaného pro Petra Babičku, který pro něho pracoval v depu jako mechanik. Jihočechův pozdní příjezd nikoho nepřekvapil. A konec konců jeho úvodní prohra s Janem Kvěchem ve druhé jízdě také ne. Od té chvíle však neznal nic než vítězství a v rozjížďce s číslem patnáct přestřihnul i vítěznou šňůru Ondřeje Smetany, na níž měl Pražan i uzlík za triumf nad Janem Kvěchem. A tak se celá trojice nakonec sešla na startovním roštu rozjezdu o vítězství. Zdeněk Simota předčasně najel do pásky, což později v depu vysvětloval až příliš velkým soustředěním. Bůh suď, čtrnáct bodů jej znovu vyneslo na přebornický trůn bez ohledu na výsledek závěrečného podniku seriálu na Borech za tři týdny. Vítězství nakonec patřilo Ondřeji Smetanovi, který svého mladšího klubového kolegu v repete dodatkové jízdy odvedl. Na nejvyšší stupínek si prvně v kariéře vyskočil rovněž Michal Baštecký, jenž vyhrál doprovodný závod dvěstěpadesátek.

Jan Kvěch, Ondřej Smetana a Zdeněk Simota stojí na stupních vítězů

Tatínek se musí poslouchat

Čtvrtlitrová ekipa v depu: zleva Jaroslav Vaníček, Jan Jeníček a Jan Hlačina

Když Zdeněk Simota dorazil na stadión, lidé měli na hodinkách něco po čtvrt na tři. „Nechtělo se mi z postele a musel jsem do Slanýho pro Bábu (Petra Babičku, jenž mu opět dělal mechanika – pozn. redakce),“ vysvětloval leader aktuální klasifikace, jehož od potvrzení titulu dělil jen kousíček, své zpoždění.

Do začátku předposledního přeboru chyběla již jen tři čtvrtě hodiny, takže plechové depo rezonovalo zvukem zahřívaných motocyklů. Od posledního slejváku uplynuly již dvě hodiny, ale krátce po půl třetí již drobně pršelo. Kropička pochopitelně zůstala raději v klidu.

K tréninku nejprve vyrazila pětice účastníků vloženého závodu dvěstěpadesátek. Nebo vlastně čtveřice, protože Jaroslav Vaníček netrénoval. Jeho GM se po repasu potuloval kdesi s dodávkou kurýrní služby, proto Pražan musel vzít zavděk klubovou Jawou. Těsně před tréninkem mu ale vypadlo plynové lanko.

Jan Jeníček za sebou vodí Jaroslava Vaníčka

Čtvrtlitrům patřila také první jízda dne. Daniel Schröder přetrhnul pásku, kam jej nemilosrdně táhla spojka, a byl diskvalifikován. Poté vypálil dopředu jako blesk Jan Hlačina, zatímco Jan Jeníček hlídal druhou příčku před Jaroslavem Vaníčkem.

Ten se však na seznam vítězů zapsal ve druhé jízdě. Triumfoval v ní stylem start – cíl, zatímco Michal Baštecký se ve druhé zatáčce dostal před Jana Jeníčka. Jan Hlačina měl volnou jízdu a po svém návratu na ovál vyšel v rozjížďce s číslem tři bodově naprázdno. Zato Michal Baštecký šel nekompromisně za vítězstvím, když Jan Jeníček poslal Jaroslava Vaníčka až na poslední příčku.

Jaroslav Vaníček inkasoval tři body jedním šmahem ve čtvrté jízdě. Jenže Michal Baštecký uhlídal Jana Hlačinu a Daniela Schrödera a dostal se na sedm bodů. Jaroslav Vaníček měl o jeden navíc, ale v závodě již skončil, zatímco Michala Bašteckého čekal ještě jeden výjezd na ovál.

Michal Baštecký míří k prvenství před Janem Jeníčkem a Jaroslavem Vaníčkem

V ní nejlépe odstartoval, jenže ve druhé zatáčce jej podjel Jan Hlačina. Svět Michala Bašteckého se však nikterak nehroutil. I dva body mu stačily na první místo před Jaroslavem Vaníčkem. Zato Jan Hlačina svým manévrem definitivně sestřelil ze stupňů vítězů Jana Jeníčka.

To jsme ovšem v líčení přeskočili až moc daleko. Závod dvěstěpadesátek totiž neproběhnul naráz, ale jeho rozjížďkami pokaždé startovala každá série přeboru. A proto se musíme vracet až na konec první čtvrtlitrové jízdy, po níž do ostré akce vyjely pětistovky poprvé. Jezdci přivezli igelitky s dárky pro navaděčky, protože pakliže dopadne projekt rekonstrukce stadiónu, rok se v Liberci závodit nebude. A pak se konečně zvedla páska a s ní dopředu vypálil Patrik Mikel.

Již v úvodním nájezdu jej objel Ondřej Smetana, jehož rychle napodobil i Daniel Klíma. Jan Kvěch a Zdeněk Simota se mezitím špičkovali v depu, jak na svůj vzájemný duel v rozjížďce s číslem dvě dali nové hrany. Ať tak či onak Plzeňan měl lepší start, avšak pražský junior se ve výjezdu natlačil na vnitřní čáru a převzal vedení.

Déšť neměl naštěsí zničující sílu, aby ohrozil závod

To už se pořádně prášilo, takže bylo jasné, že se brzy dostane ke slovu oranžová kropící liazka. Pavel Čermák nezpojízdnil svůj motocykl před třetí jízdou, na jejímž startu Martin Gavenda odvedl Václava Kvěcha. A v rozjížďce s číslem čtyři Michal Škurla pochopil, proč je třeba poslouchat otce.

Michal Škurla komentuje své vítězství ve čtvrté jízdě:

„Poslech‘ jsem tátu. Na vnitřku je materiál a jede to tam. Uvidím, co bude dál.“

Tomáš Škurla si totiž nemohl nevšimnout materiálu nahrnutého k vnitřní čáře. Jeho syn Michal přes ni nasunul své přední kolo. Zadní se mělo, o co opřít, a on triumfoval jednoznačným způsobem start – cíl. jaroslav Petrák v úvodní zatáčce objel Petra Chlupáče, jenž ten byl již na začátku protilehlé rovinky zase druhý.

 

Pražský duel řeší otázku leadera

Ondřej Smetana vyrazil za stíháním Daniela Klímy

Oblaka načervenalého prachu byla před druhou sérií zpacifikována vodou a Jaroslav Petrák se v páté jízdě ujal vedení. Nicméně během chviličky o něj přišel ve prospěch Zdeňka Simoty a navíc musel hájit druhou příčku před Václavem Kvěchem. Plzeňský junior udeřil spodní stranou druhé zatáčky.

Dostal se dopředu, avšak během pár metrů znovu sledoval Pardubičanova záda. Nevzdal se, zaútočil znovu, ale v předposledním okruhu se ve druhém oblouku dostal do potíží. Ať balancoval sebevíc, aby neupadl, šel k zemi.

Václav Kvěch vysvětluje své patálie v rozjížďce s číslem pět:

„Trošku jsem to přehnal. Chtěl jsem vzít Jardu vnitřkem. On byl rychlejší. Věděl jsem, že půjdu na zadní, zaklapnul jsem a šel.“

Zdeněk Simota jezdí první před Jaroslavem Petrákem a Václavem Kvěchem

Zdeněk Simota si svým prvním triumfem uchoval nejvyšší ambice, ale pětibodových bylo záhy více. V šesté jízdě Petr Chlupáč dal jasně najevo, proč měl dnes láteřit na své starty. Jenže už ve druhém oblouku podjel Patrika Mikela a nedopřál si klidu, dokud nakonec nepředčil i vedoucího Martina Gavendu, jemuž sebral vidinu zůstat v čele jako neporažený.

„Bylo to hezký, ale já měl bejt‘ spíš vepředu než vzadu,“ komentoval Petr Chlupáč svůj triumf, který jej ve své podstatě dostal na stejný bodový level s Martinem Gavendou a Zdeňkem Simotou. A vlastně i s Michalem Škurlou, jenže to poznal až po skončení sedmé jízdy.

V ní nejlépe odstartoval, ovšem Ondřej Smetana byl po vnějšku úvodní zatáčky ještě rychlejší. Michal Škurla se snažil opět profitovat z hlubiny na vnitřku. Jenže Ondřej Smetana byl proklatě rychlý, byť málem svým hákem páral nafukovací mantinely. Ve druhém okruhu se role obrátily, Michal Škurla se zaměřil na druhou stranu dráhy, nicméně Ondřej Smetana dokázal být rychlejší i zevnitř.

Petr Chlupáč (červená) při útoku na Martina Gavendu (modrá)

Ve chvíli, kdy projížděl cílem, osaměl na hrotu aktuální klasifikace. Nicméně společníka dostal už za chvíli. Jan Kvěch jel totiž celé kolo po venku Daniela Klímu, aby jej v první zatáčce druhého kola po vnější straně připravil o vedení. Se šesti body dostihnul Ondřeje Smetanu, avšak po třetí sérii mohl tempo udávat pouze jeden z nich.

Rozjížďka s číslem jedenáct totiž oba leadery svedla ke startovní pásce dohromady. Mladší z Pražanů měl červený povlak, starší se postavil na třetí dráhu. Mezi nimi byl Václav Kvěch. A aby nebyla konkurence slabá, u mantinelu stanul Petr Chlupáč. A pak se páska konečně zvedla!

Dopředu letěl Jan Kvěch, jenže Ondřej Smetana na jeho vyzrál již vnitřkem spodní zatáčky. „Musel jsem předjíždět i po zadním kole, když je druhý na zemi, má to větší odpor,“ smál se Jan Kvěch nad otázkou po svém manévru, jímž se ve druhé zatáčce chtěl do čela vrátit. Jenže motocykl se mu v jejím výjezdu vzepjal na zadní.

Michal Škurla (modrá) čelí Ondřeji Smetanovi (žlutá)

Na první místo se však posunul. Jenže Ondřej Smetana nechtěl vůbec hrát druhé housle. Ve třetím kole se kolem svého juniorského klubového kolegy v první zatáčce mihnul jako vítr. Jan Kvěch však kontroval spodem dalšího oblouku. Konečné slovo ale pronesl Ondřej Smetana v předposlední zatáčce. Osaměl na čele aktuální klasifikace, jenže do konce závodu přece jen zbývaly ještě dvě série.

 

Tříčlenný rozjezd se o jednoho ztenčil

Zdeněk Simota (žlutá) se drží v čele před Ondřejem Smetanou (modrá)

Jan Kvěch zůstával pochopitelně druhý, když ztratil bod, ale o postavení se musel dělit se Zdeňkem Simotou. Také on se v desáté jízdě pořádně zapotil. Za svůj start se vůbec nemusel stydět, jenže ve druhé zatáčce najel až k mantinelu. Michal Škurla samozřejmě věděl, kterak využít spousty materiálu na vnitřní straně.

Ujal se vedení, jenže závodník v plzeňské vestě jej nenechal křičet hop příliš hlasitě, protože mu všemožně dával najevo, že ještě nepřeskočil. Tlačil se dopředu a ve třetím kole neměl zprava protilehlé rovinky daleko k předjetí. Michal Škurla byl rychlejší, ale Zdeněk Simota jel kolem něho celé kolo, dokud jej v půlce toho závěrečného definitivně neudolal.

Michal Škurla tím pádem zůstal na sedmi bodech a v rozjížďce s číslem dvanáct jej vyrovnal Daniel Klíma. Ujal se vedení, v němž vydržel, když před sebe nepustil Jaroslava Petráka, který udolal Martina Gavendu. Nicméně velká trojka si do svých záležitostí dnes nenechala příliš mluvit a navíc ve čtvrté pětině znovu srovnala vzájemný krok.

Daniel Klíma (bílá) útočí po vnějšku na Václava Kvěcha (červená), Milana Dobiáše (modrá) a Michala Škurlu (žlutá)

Ondřej Smetana sice odstartoval do patnácté jízdy jako první, jenže Zdeněk Simota opět vyznával vnější stopu. A do druhého kola se přehnal zprava okolo Pražana, aby prozatím mohl kalkulovat s jedenácti body stejně jako borec, jehož právě přemohl. A také Jan Kvěch, jenž prve ve čtrnácté jízdě sebral vedení Patriku Mikelovi zvenčí v nájezdu do druhého okruhu.

Michal Škurla se na vedoucí trojici dotáhnul v šestnácté jízdě. Jeho sólo mu komplikoval Daniel Klíma, který se na začátku třetího kola dostal spodem dokonce do čela. Michal Škurla jej sice v další zatáčce zpacifikoval a vyhrál, jenže šanci na stupně vítězů ztratil hned po přestávce. Rozjížďka s číslem sedmnáct však stála za to!

Dopředu vystřelil Jan Kvěch. Jenže Michal Škurla prahnul po jho skalpu. Zase využíval hutný venek, o nějž si opřel zadní kolo, zatímco přední dal až za vnitřní čáru. V nájezdu do druhé zatáčky se vskutku ujal vedení. Jenže jeho juniorský klubový kolega ho objel hned v prvním oblouku druhého okruhu a pak si už jen hlídal odstup od Michala Škurly.

Ondřej Smetana (bílá) v rozjezdu změřil Jana Kvěcha (červená)

Skóre Jana Kvěcha skončilo na hodnotě čtrnáct. Ondřej Smetana s ním srovnal krok v devatenácté jízdě, kterou vedl od startu až do cíle. Podobně si v závěrečné rozjížďce počínal Zdeněk Simota. Vodu kalil Daniel Klíma, jenže jeho slibný nájezd po vnějšku první zatáčky skončil již ve výjezdu. Pražan se dostal moc na venek a klesl až na chvost.

Zdeněk Simota popisuje rozjezd:

„Soustředil jsem se na pásku, až jsem se přesoustředil…“

Filipa Hájka stačil předčit v první zatáčce druhého kola, ale Petra Chlupáče už nikoliv. Natož pak Zdeňka Simotu, jenž mířil vstříc rozjezdu již jako jasný přeborník republiky. Výsledek dodatkové jízdy již nemohl nic změnit. Navíc Plzeňan najel předčasně do pásky a Ondřej Smetana poté odstartoval na Jana Kvěcha.

 

Hlasy z depa

Ondřej Smetana se raduje z vítězství

„Fajn závody,“ usmíval se Ondřej Smetana. „Motorka jela pěkně, mnohem líp než ve středu na extralize ve Slaným. Možná vím, co s tím. Bod jsem ztratil se Zdendou, bylo hodně rychlej‘. Dneska to nebylo o startu, ale o první zatáčce a on mě přechytračil. Všechno super jen, aby to tak pokračovalo dál.“

„Ulít‘ mi šteft na spojce, jel jsem skoro celej‘ závod na čtyři,“ vyprávěl Jan Kvěch. „Rozjezd byl dobrej‘, ale neodstartoval jsem jako dneska každej‘ start a dojel druhej‘. S Ondrou jsem měl pěknej‘ souboj v jedenáctý jízdě, ale víc jsem udělat nemoh‘.“

Jan Kvěch přijímá gratulace od Zdeňka Simoty

„Dobrý, ale kdyby bylo o bod navíc, bylo by to jednodušší,“ přemítal Zdeněk Simota. „Startoval jsem, ale dochytali jsme to až teď. O dva zuby jsme byli míň, měl jsem tam lehkej‘ převod. Změnil jsem i trysku a dobrý. Teď ještě Plzeň, ale už mě nikdo nemůže dohnat. Škoda, že nejeli všichni všechno. Bylo by to zajímavější.“

„Dobrý to bylo,“ nechal se slyšet Michal Škurla. „Hezká dráha, bylo to zajímavý, předjížděli jsme se, bavilo mě to, bylo to fajn. Škoda těch bodů, co jsem ztratil. Pral jsem se o ně, byly to fakt zajímavý jízdy. Jak s Honzou, tak Ondrou i Simoťákem to nebylo jednoznačný. Fakt mě to dneska hodně bavilo.“

Petr Chlupáč v oblacích prachu

„Dobrý,“ odtušil Petr Chlupáč. „Ale celý závody jsme to nemohli doladit. Až na tu poslední jízdu. Ale ty starty byly o ničem.“

„Dobrý, docela spokojenost,“ usmíval se Daniel Klíma. „Už to nebolí, ale začala mě bolet druhá ruka, nevím proč. Deset bodů slušný, škoda poslední jízdy. Podhrabalo mi to a neodstartoval jsem.“

„Myslel jsem zezačátku, že to půjde a bude dost bodů,“ povzdechl si Martin Gavenda. „V té druhé jízdě Chlup za mnou musel zmáčknout nějaký čudlíky a zvýšil si výkon snad o padesát procent. Nechtělo mi to jet, změnil jsem všechno. V poslední jízdě jsem to zkusil buď a nebo. A nešlo to.“

Jaroslav Petrák byl v zásadě spokojen

„Lepší než ve Slaným,“ vracel se Jaroslav Petrák ještě ke středeční extralize. „Dobrý, ale mohlo bejt‘ ještě o chlup lepší. Měl jsem i chuť, aby ze mě všechno spadlo. Nechtěl jsem to pokazit jak ve Slaným. Díky tomu, že nepršelo, dráha byla super, ale zase to bylo tvrdý až moc.“

„Na hovno,“ nebyl Filip Hájek spokojený. „První jízdu držel pásku dlouho a já už chtěl jet. Byl jsem velmi netrpělivej‘. Pak to šlo nějak smolně celý závody. V poslední jízdě jsme byli všichni u sebe. Co se dá dělat?! Je to v poslední době nějaký smolný.“

Václav Kvěch v ošemetné situaci
1. Ondřej Smetana, Praha 3 3 3 2 3 14+3
2. Jan Kvěch, Praha 3 3 2 3 3 14+2
3. Zdeněk Simota, Plzeň 2 3 3 3 3 14+T
4. Michal Škurla, Praha 3 2 2 3 2 12
5. Petr Chlupáč, Praha 2 3 1 3 2 11
6. Daniel Klíma, Praha 2 2 3 2 1 10
7. Martin Gavenda, Březolupy 3 2 1 1 1 8
8. Patrik Mikel, Pardubice 1 1 1 2 3 8
9. Jaroslav Petrák, Pardubice 1 2 2 1 2 8
10. Václav Kvěch, Plzeň 2 F 0 1 2 5
11. Filip Hájek, Praha T 1 3 0 0 4
12. Pavel Kuchař, Praha 1 0 0 2 1 4
13. Pavel Čermák, Praha – 1 0 1 1 3
14. Milan Dobiáš, Chabařovice 0 0 2 0 0 2
15. František Klier, DIvišov 0 1 1 0 0 2
16. Jakub Exler, Praha 0 0 0 0 0 0

Poznámka: žlutá karta za startovní přestup Filip Hájek (rozjížďka s číslem tři)

Michal Škurla (modrá) v dramatickém duelu s Ondřejem Smetanou (žlutá)

Vložený závod 250 ccm:

1. Michal Baštecký, Praha 2 3 2 2 9
2. Jaroslav Vaníček, Praha 1 3 1 3 8
3. Jan Hlačina, Divišov 3 0 1 3 7
4. Jan Jeníček, Pardubice 2 1 2 1 6
5. Daniel Schröder, D T 0 0 0 0
Vložený závod dvěstěpadesátek: Jaroslav Vaníček, Michal Baštecký a Jan Hlačina

Průběžné pořadí seriálu:

SLA BŘE CHA PCE SVI PLZ LIB TOT
20.4. 27.4. 8.6. 12.6. 5.7. 4.8. 7.9.
1. Zdeněk Simota, Plzeň 15 12 13 12 15 14 14 95
2. Michal Škurla, Praha 9 7 12 10 12 13 12 75
3. Martin Gavenda, Březolupy 10 14 5 10 11 11 8 69
4. Jan Kvěch, Praha 13 9 15 14 NS NS 14 65
5. Petr Chlupáč, Praha 12 13 11 12 NS NS 11 59
6. Patrik Mikel, Pardubice o 10* 10 8 NS 12 8 48
7. Jaroslav Petrák, Pardubice 9 5 6 NS 11 9 8 48
8. Ondřej Smetana, Praha NS 11* NS 8* 14 NS 14 47
9. Daniel Klíma, Praha 9 5 10 9 NS NS 10 43
10. Filip Hájek, Praha 4 4 8 7 10 NS 4 37
11. Václav Kvěch, Plzeň 3* 2* 7* 4 7 8 5 36
12. Zdeněk Holub, Praha NS NS NS 11* NS 15 NS 26
13. Jan Macek, Kopřivnice 4* 5 NS 6* 10 o NS 25
14. Milan Dobiáš, Chabařovice 3* 0* 6* 2* 5 6 2 24
15. Daniel Šilhán, Pardubice 6 1 INJ NS 7 10 NS 24
16. František Klier, Divišov DNR* o-Q 5* 0* 3 5 2 15
17. Michal Dudek, Slaný 8 7 NS NS NS NS NS 15
18. Pavel Kuchař, Praha (250 ccm)+ 2 NS 2* DNR* 5 NS 4 13
19. Hynek Štichauer, Pardubice 13 NS NS NS NS NS NS 13
20. Martin Málek, Březolupy NS 12* NS NS NS NS NS 12
21. Pavel Čermák, Praha o-Q NS NS Q-NS* DNR 7 3 10
22. Michal Baštecký, Praha (250 ccm) 0* NQ 4* o-Q 3 3 # 10
23. Jakub Exler, Praha NS NS 3* NS 2 3 0 8
24. Michal Danko, SK – Žarnovica NS 3* NS 3* NS NS NS 6
25. Jaroslav Vaníček, Praha (250 ccm) NS NS NS NS 5 NS # 5
26. Jan Hlačina, Divišov (250 ccm) NS NS NS NS NS 3 # 3
27. Sindy Weber, D – Kopřivnice (ACCR) NS NS 3* NS NS NS NS 3
28. Roman Marek, Kopřivnice INJ* NS NS DNR* NS o NS 0
29. Lukáš Hromádka, Kopřivnice NS 0* NS NS NS NS NS 0
NC Eduard Krčmář, Slaný NS NS NS o-Q NS NS NS
NC Jan Jeníček, Pardubice (250 ccm) NS NS NS NS NS NS #
NC Andrej Rozaljuk, UA – Slaný NS NS NS 4* NS NS NS 4
NC Daniel Schröder, D (250 ccm) NS NS 0* NS NS NS # 0

Poznámka: prvních dvanáct má zajištěnou účast v dalším závodě přeboru; o = přihlášen k závodu, ale omluven, o-Q = dtto v kvalifikaci; NQ = nekvalifikoval se; Q-NS = kvalifikoval se, ale nestartoval; * účastník kvalifikace; INJ = zraněn v tréninku; + Pavel Kuchař od třetího závodu v Chabařovicích startoval se strojem 500 ccm; # účastník samostatného závodu kubatury 250 ccm

Ondřej Smetana (bílá) jako jediný porazil Jana Kvěcha (červená)

Foto: Karel Herman, Mirek Horáček a Petr Čunek

Daniel Klíma (žlutá) bojuje s Patrikem Mikelem (modrá)

Sobotní Liberec zažije dva závody

Liberec – 7. září
V letošním přeboru se vůbec poprvé počítají všechny dosažené výsledky a vzhledem k užívání systému pro šestnáct závodníků pozbyly smyslu tabulkové body. A protože ne všichni závodníci absolvovali kompletní program dosavadních šesti kol a jiní se nevyhnuli bodovým ztrátám, je Zdeněk Simota na nejlepší cestě, aby se zítra v předposledním podniku přeboru stal opět jeho vítězem.


Tipujte:

Označte trojici závodníků, která bude v sobotu v Liberci stát na pódiu:

View Results

Loading ... Loading ...

Zdeněk Simota je kousek od potvrzení titulu českého přeborníka

Jihočech v plzeňské vestě má v současné době náskok osmnácti bodů na Michala Škurlu a dalších dvou na Martina Gavendu. Pakliže tento stav udrží rovněž zítra ve Starých Pavlovicích, obhájí svůj loňský primát bez ohledu na výsledek závěrečného kola poslední neděli měsíce na plzeňských Borech. Nikdo ostatní již na titul nemůže pomýšlet a upřímně řečeno i průnik mezi nejlepší trojku je spíše teoretickou záležitostí.

Přitom startovní listina zítřejšího podniku vypadá náramně slibně. Vedle vedoucího tria v ní figurují opět i Pražané Jan Kvěch a Petr Chlupáč, kteří by za hondě příznivých okolností mohli pomýšlet na medaili, či Ondřej Smetana. Do přeboru zasáhne i uzdravený Daniel Klíma, k závodění se vrací i Pavel Kuchař.

Martin Gavenda (žlutá) – na snímku před Pavlem Čermákem – usiluje o druhou příčku

Tradičně pestrá přeborová společnost je samozřejmostí. A přestože se sportovní komisi přihlásilo jednadvacet uchazečů o start, kvalifikace nebude. Pětice dvěstěpadesátek totiž absolvuje svůj vlastní mítink. Jeho aranžmá je spravedlivé. V pěti vložených rozjížďkách vyjede každý z účastníků na ovál čtyřikrát, pokaždé z jiné dráhy a potká se s každým ze svých soupeřů.

Startovní listina sobotního přeboru v Liberci:

1 František Klier, Divišov
2 Patrik Mikel, Pardubice
3 Ondřej Smetana, Praha
4 Daniel Klíma, Praha
5 Zdeněk Simota, Plzeň
6 Milan Dobiáš, Chabařovice
7 Pavel Kuchař, Praha
8 Jan Kvěch, Praha
9 Václav Kvěch, Plzeň
10 Martin Gavenda, Březolupy
11 Filip Hájek, Praha
12 Pavel Čermák, Pardubice
13 Jaroslav Petrák, Pardubice
14 Petr Chlupáč, Praha
15 Michal Škurla, Praha
16 Jakub Exler, Praha
samostatný závod 250 ccm:
1 Jan Hlačina, Divišov
2 Daniel Schröder, D
3 Jan Jeníček, Pardubice
4 Jaroslav Vaníček, Praha
5 Michal Baštecký, Praha

Foto: Karel Herman

Zdeněk Simota porazil chřipkové bacily, avšak svého jmenovce Holuba nikoliv

Plzeň – 4. srpna
Jan Kvěch startoval na Poháru přátelství v Rovně, Petr Chlupáč se svým Rawiczem v Bydhošti, nicméně do hry o titul českého přeborníka vstoupili bacily. Zdeněk Simota však ve čtvrtek nad chřipkou začal alespoň remízovat, avšak v rozjížďce s číslem dvě podlehl Zdeňku Simotovi. Jeho pražský jmenovec si nejprve vykoledoval žlutou kartu za ulitý start, ale i na podruhé se dostal do čela, které uhájil až na metu. Protože oba neztratili již jedinou jízdu, bylo jejich pořadí stejné. Doprovodil je Michal Škurla, jenž jen ve svých vzájemných duelech s nimi musel slevovat s triumfální cesty. Diváky nadchla především rozjížďka s číslem devatenáct, kdy se Daniel Šilhán v srdnatém souboji s Pavlem Čermákem a Václavem Kvěchem probil ze třetí příčky k vítězství. Ve stopětadvacítkách k vítězství mířil Jaroslav Vaníček, ale po pádu v poslední zatáčce páté jízdy zachránil jen jediný bod. Nejvyšší stupínek pódia tím pádem patřil Brunovi Belanovi. Mítink bohužel nedokončil Luboš Krejča. Spadl v rozjížďce s číslem tři a Štěpán Ševčík se mu již nestačil vyhnout. Pražský závodník nyní bude se zlomeným zápěstím mimo hru čtyři týdny.

Zdeněk Simota, Zdeněk Holub a Michal Škurla na stupních vítězů

Létající Holub Zdeněk

Michal Škurla (žlutá) vodí za sebou Daniela Šilhána (bílá) a Jaroslava Petráka (červená)

Hnědošedý mrak visel nad borským stadiónem jako poklička na hrnci. Dusno bylo jako v peci, až to štípalo. Kolibříci se zrovna vrátili ze svých dvou úvodních rozjížděk a první jízdě šestého letošního přeboru mohla odstartovat. K triumfu zamířil Jaroslav Petrák.

Pardubický matador vystřihnul start jako z partesu, avšak ještě v úvodním nájezdu měl před sebou Michala Škurlu. Lehké to neměl rovněž s Danielem Šilhánem. Mladší z pardubického dua se ovšem dostal ve třetím okruhu na druhou příčku i díky technickým problémům Jaroslava Petráka, který ovšem uhlídal poslední bod před Františkem Klierem.

Dnešní přebor přinesl konec jistému vosímu společenství

„Spojka, to je v prdeli, takhle přijít o dva body!“ čílil se Jaroslav Petrák ve svém depu. Jenže to už tady byla rozjížďka s číslem dvě. Starty Zdeňka Holuba jsou na pomezí letmého a raketového startu, jehož šířka je stejná zhruba jako perfektně nabroušená žiletka. Každopádně si nejprve vysloužil žlutou kartu, ale při repete byl opět vpředu, než by člověk stačil mrknout okem.

Zdeněk Holub komentuje svůj duel se Zdeňkem Simotou v rozjížďce s číslem dvě:

„Super souboj se Zdendou! V pátek v Teterowě mě na něj vyškolil Martin Smolinski, ale ten mě ve třetím kole předjel.“

Zdeněk Holub (červená) dvakrát odvedl svého jmenovce Simotu (žlutá)

Zdeněk Simota zaostal jen o kousíček, ale hned se své zaváhání jal napravovat. V prvním kole však svého jmenovce nestihnul. Hodně blízko převzetí vedení byl také ve třetím okruhu, v jehož první zatáčce se málem dostal dopředu. Nepovolil se svým tlakem až do cíle. Když jej však Petr Vaic odmávnul šachovnicovou vlajkou, musel uznat prohru.

Je drobnou ironií osudu, že Plzeň, která iniciovala změnu pravidel přeboru k současné formuli šestnácti závodníků s argumentem, že rozpisy pro větší počet startujících ne vždy přivedou na startovní rošt kompletní čtveřici, musela z dnešního závodu odepsat dva přihlášené. Kvůli startům Jana Macka v šampionátu Polska juniorských družstev a údržbě techniky se kopřivnické vedení rozhodlo neposlat do Plzně ani jeho, ani Romana Marka.

Úvodní série tím pádem skončila dvojicí tříčlenných jízd. Úvodní z nich kraloval Patrik Mikel, v druhé stylem start – cíl triumfoval Martin Gavenda. Patrik Mikel posléze svůj triumf obhájil rovněž v rozjížďce s číslem šest. Byť láteřil na své starty, tentokrát se dostal i před pohotového startéra Milana Dobiáše, jehož ale v první zatáčce objel Václav Kvěch.

Patrik Mikel (červená) ujíždí před Pavlem Čermákem (žlutá)

Těsně před tím, než moravský borec se žralokem na kombinéze a pardubický koníkem na vestě proburácel metou, se na šest bodů dostal i Zdeněk Holub, který v páté jízdě odvedl Jaroslava Petráka. Na konci další série se však Pražan o vedení již s nikým dělit nemusel-

V desáté jízdě s přehledem vyřídil Pavla Čermáka a Františka Kliera. Naproti tomu Patrik Mikel v rozjížďce s číslem dvanáct narazil na Michala Škurlu. Právě na něm si Zdeněk Simota spravil chuť, když mu nedal ani náznak šance již od startu. Nyní však byl na řadě zase Michal Škurla. Dvanáctá jízda se musela opakovat, když se Michal Baštecký nechal chytit do pásky. Nicméně poté Michal Škurla pádil dopředu před Patrikem Mikelem.

 

Až přespříliš formální rozuzlení

Martin Gavenda (bílá) má za sebou Milana Dobiáše (modrá) a Jakuba Exlera (žlutá)

Osmi body nedýchali na záda neporaženého Zdeňka Holuba jen Patrik Mikel a Michal Škurla. Stejné skóre dosáhnul i Zdeněk Simota, který v rozjížďce s číslem jedenáct odstartoval na Daniela Šilhána. Pardubický junior prve vyhrál sedmou jízdu, v níž mu za soupeře byly dvě dvěstěpadesátky. Jednu z nich sedlal Michal Baštecký, druhou Jan Hlačina, jenž dnes zaznamenal svůj ostrý závodní debut mimo kostěnické oválky.

Daniel Šilhán se zatím dělil o pátou příčku s Martinem Gavendou, jenž trošku zaváhal v osmé jízdě. Víceméně v ní jen sledoval Zdeňka Simotu a Michala Škurlu před sebou. Po přestávce a dalšímu páru kolibřích rozjížděk však servíroval šálek zcela jiné kávy. Páska ještě nestačila dolétnout na konec své dráhy a on již vedl před Jaroslavem Petrákem.

Ten se prvního triumfu dočkal v rozjížďce s číslem třináct. Neomylně v ní zamířil do čela před Pavla Čermáka, jenž konečně vychytal své problémy s motorem. Nicméně Jaroslav Petrák se na cestu na pódium vydal přece jen pozdě.

Zdeněk Simota (modrá) odolává Patriku Mikelovi

Zato Zdeněk Simota šel za svým cílem. Byl soudný, takže tušil, že pro prohře se Zdeňkem Holubem, již dnešní triumf musí odepsat. Nicméně do průběžné klasifikace se přece jen počítá každičký bod a on se stavěl do pozice, aby se jeho účast v závěrečných přeborech v Liberci a v Plzni změnila v pouhou formalitu.

V rozjížďce s číslem čtrnáct však neměl nikterak složitou roli. Františku Klierovi, jenž zdědil druhou příčku po Jakubu Exlerovi ve druhé zatáčce, naměřil bratru tři čtvrtě kola. Hned poté Zdeněk Holub odkázal Patrika Mikela za sebe již s vylétnutím pásky. A předposlední pětinu uzavřel nejlépe Michal Škurla.

V šestnácté jízdě stál spolu s ním na roštu jen Václav Kvěch, jemuž ujel již v prvních metrech. Rozuzlení otázky obsazení pódia začala rozmotávat již rozjížďka s číslem sedmnáct. Tady Zdeněk Simota triumfoval stylem start – cíl a se čtrnácti body mohl sledovat, co na to Zdeněk Holub.

Václav Kvěch (žlutá) zatím vede před Danielem Šilhánem (červená) a Pavlem Čermákem (modrá)

Ještě před tím ovšem Martin Gavenda opanoval rozjížďku s číslem osmnáct a poté nastaly nejúžasnější chvíle, které letošní přebor vůbec zažil.

Daniel Šilhán líčí průběh rozjížďky s číslem devatenáct:

„Poprvý v životě se mi povedlo předjet ze třetího na první. Po startu jsem byl první, přiletěl Vašek a zavřel mě. Zkusil jsem venek, nejelo to a podjel mě Pavel. Dám to na lajnu, jel jsem tak celou rovinku, s Pavlem jsme se ťukli. Povedlo se mi předjet i Vaška. Sice mě zavíral, ale z výjezdu se to chytlo.“

Vedení se ujal stále se zlepšující Václav Kvěch, zatímco Daniel Šilhán se dostal do křížku s Pavlem Čermákem, který se spodní stranou úvodní zatáčky posunul na druhou příčku. Nicméně pardubický junior se nevzdal. Ve druhém kole podjel Pavla Čermáka v prvním výjezdu. A hned se pustil do stíhání Václava Kvěcha.

Zdeněk Holub (červená) míří k pátému vítězství před Michalem Škurlou (žlutá), Milanem Dobiášem (modrá) a Janem Hlačinou (bílá)

V nájezdu do posledního kola jej prvně vážně ohrozil. Plzeňan své vedení uhájil, ovšem všeho do času. Hned v dalším oblouku se Daniel Šilhán stejně přenesl dopředu a dojel si dnes již podruhé pro tři body. Vyhoupnul se na šestou příčku a litoval, že předtím v patnácté jízdě neobral Martina Gavendu o poslední bod. Jinak by si totiž své pořadí vyměnili.

Ve srovnání s juniorskou melou byla rozjížďka s číslem dvacet až přespříliš formální. „Měl výhodu, že byl dole,“ komentoval Michal Škurla úvodní nájezd, v němž Zdeněk Holub využil své červené pozice, aby se nalepil na vnitřní čáru. Prvním obloukem projel dříve než jeho kolega. Mohl uzavřít dnešní mítink patnácti body. Michal Škurla přišel o možnost triumfem vyrovnat skóre se Zdeňkem Simotou a skončil třetí.

 

Bruno Belan s podporou svého umění i Fortuny

Jaroslav Vaníček (červená) vede před Adamem Bednářem (bílá) a Jaroslavem Frýzou (modrá)

Šestý podnik klasického mistrovství republiky stopětadvacítek otevřel Jaroslav Vaníček. V rozjížďce s číslem jedna triumfoval ve stylu start – cíl. Adam Bednář se pustil do duelu s druhým Jaroslavem Frýzou. V nájezdu do třetího okruhu jej již téměř podjel. Plzeňan byl rychlejší, jenže jihočeský Pražan byl nakonec rychlejší při finiši do cíle. Jako druhý se na seznam vítězů zapsal Bruno Belan, který se rychle vypořádal s Janem Jeníčkem a Vojtěchem Šachlem, kteří odstartovali pohotověji.

Rozjížďka s číslem tři dnešní závodní program drobátko zbrzdila. Vedl Adam Bednář, který ukázal výfuk Janu Jeníčkovi. Jenže ve druhém oblouku upadl Luboš Krejča a za ním jedoucí Štěpán Ševčík se mu nestačil vyhnout. Pro Pražana dorazila sanitka, která jej s rukou na pásce odvezla do nemocnice, v níž mu přišli na zlomené zápěstí.

Jaroslav Vaníček (modrá) vede před Brunem Belanem (žlutá) a Vojtěchem Šachlem (bílá)

Repete opanoval opět Adam Bednář, zatímco Bruno Belan ve čtvrté jízdě argumentoval dalším sólem před zraky Matouše Kameníka, Matěje Frýzy a Josefa Černého. Jenže chleba se měl lámat v rozjížďce s číslem pět, na jejíž startovní rošt svedl los rovnou celou čtveřici favoritů.

Bruno Belan komentuje své úspěšné tažení pátou jízdou:

„A to všichni říkaj‘, že ty venky za nic nestojej‘!“

Start vyšel nejlépe Jaroslavu Vaníčkovi, který si záhy vypracoval menší náskok. Vojtěch Šachl hájil druhé místo před slánským blonďákem, jenž na něho vedl jeden útok po vnější straně za druhým, dokud do posledního třetího okruhu neprojel před divišovským závodníkem. V předposlední zatáčce si ustlal Adam Bednář, jehož po startu zbrzdily technické problémy, a mokrý flek v závěrečném oblouku zaskočil i Jaroslava Vaníčka.

Vojtěch Šachl (modrá) pádí před Matoušem Kameníkem (bílá)

Než se posbíral ze země, byl Bruno Belan potřetí za sebou v cíli jako vítěz, zatímco Vojtěch Šachl bral podruhé dva body. Vzápětí Matouš Kameník odvedl Štěpána Ševčíka a Josefa Černého. O vítězi se však rozhodlo po třetí sérii velkých hochů, kdy mistrovský mítink stopětadvacítek pokračoval svou sedmou jízdou.

Kraloval jí Jaroslav Vaníček, ovšem Bruno Belan už svůj dnešní závodní program končil. Dobře si spočítal, že dva body mu pohodlně postačí na vítězství. Vojtěch Šachl zvýšil hodnotu svých akcií hladkým triumfem v rozjížďce s číslem osm, v níž Matouš Kameník uspěl při svém souboji s Matějem Frýzou.

Jaroslav Vaníček si ale nenechal druhé místo sebrat. V deváté jízdě odstartoval na Vojtěcha Šachla, jenž si vyšlápnul na nejnižší stupínek pódia. Udržel se však na čele aktuální klasifikace šampionátu, byť z jeho pětibodového náskoku před Jaroslavem Vaníčkem opět jeden bodík ubyl.

 

Hlasy z depa

Zdeněk Holub dnes neprohrál jedinou rozjížďku

„Bylo teplo,“ odfoukl si Zdeněk Holub. „Závody dobrý. Zatrénoval jsem si tady před mistrákem, to je taky super. Doufám, že mi to tu půjde hodně podobně. Simoťákovi jsem dal, všechno dneska fungovalo. Teď je chvilku pauze, budu ladit, ať je všechno připravený a funguje to.“

„Tejden jsem ležel v posteli,“ povzdechl si Zdeněk Simota. „Měl jsem chřipku a vylez‘ jsem až ve čtvrtek. Teď jsem ještě bídnej‘. V první jízdě mi chyběl kousek. Bylo to o startu, pak jsem byl párkrát vedle něj.“

Michal Škurla má za sebou Jaroslava Petráka

„Pěkný závody,“ říkal Michal Škurla. „Dařilo se, je to trošku po pauze. O to je to těžší. Ztratil jsem dva body. S Holubínem jsme tam byli stejně, ale on byl dole, takže to měl lepší. Jsem spokojenej‘. Už se těším, aby byly další závody.“

„Super dneska, akorát ty starty,“ svěřoval se Patrik Mikel. „Zkoušel jsem motor, ale stál jsem na těch startech. Ale je to super, když na tom sedíš, je to úplně něco jiného. Není to jen o té bedně, ale že jsem se dostal zase zpátky. Že nebyla bedna, mě štve, měl jsem na ty kluky, ale jsem spokojený. Až na ty starty…“

„Ale jo, dobré,“ odtušil Martin Gavenda. „Byla čtrnáct dnů odmlka, dovolená. Nevypadlo mě to z ruk, takže dobré.“

Daniel Šilhán dnes ukázal záda mnoha soupeřům

„Závody dobrý, deset bodů,“ nemohl si Daniel Šilhán nelibovat. „Až na tu nulu. Už jsem Martina skoro měl, ale skočil na díře, tak jsem ubral. Mohlo to bejt‘ bez nuly a to by bylo super!“

„Mohlo to bejt‘ daleko lepší,“ zamýšlel se Jaroslav Petrák. „Kdybych měl svý motory, možná by byla i bedna. Svoje mám je u ladiče, tak jsem si motory půjčil. Nevíš, co by to chtělo, potřeboval jsem se s tím seznámit. Škoda první jízdy, měl bych deset bodů. Dneska se dal porazit kdokoliv, ale potřebuju se z toho vyhrabat.“

Václav Kvěch zatím drží v šachu Daniela Šilhána

„Ten poslední bod mě štve,“ vracel se Václav Kvěch ještě k rozjížďce s číslem devatenáct. „Dan jel dobře. Jak se říká, sláva vítězům. Závody docela dobrý, ale teď už to bylo docela rozbitý.“

„Škoda poslední jízdy,“ povzdechl si Pavel Čermák, který dnes konečně prolomil svou letošní smůlu. „Přetočil jsem to. Jinak to celkem šlo. Na tu bídu, co jezdím, to šlo. Motor je hotovej‘, jede dopředu. Ještě vychytat převody, ať je to rychlejší a rychlejší.“

Zdeněk Holub (červená) vítězí nad Zdeňkem Simotou (žlutá)
1. Zdeněk Holub, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Zdeněk Simota, Plzeň 2 3 3 3 3 14
3. Michal Škurla, Praha 3 2 3 3 2 13
4. Patrik Mikel, Pardubice 3 3 2 2 2 12
5. Martin Gavenda, Březolupy 3 1 3 1 3 11
6. Daniel Šilhán, Pardubice 2 3 2 0 3 10
7. Jaroslav Petrák, Pardubice 1 2 2 3 1 9
8. Václav Kvěch, Plzeň 1 2 1 2 2 8
9. Pavel Čermák, Praha 2 0 2 2 1 7
10. Milan Dobiáš, Chabařovice 2 1 1 1 1 6
11. František Klier, Divišov 0 0 1 2 2 5
12. Michal Baštecký, Praha (250 ccm) 0 2 T 0 1 3
13. Jan Hlačina, Divišov (250 ccm) 1 1 0 1 0 3
14. Jakub Exler, Praha 1 1 1 E 0 3

Poznámka: z původně přihlášených se omluvili Jan Macek a Roman Marek; žlutá karta Zdeněk Holub ve druhé jízdě.
Disclaimer: nejedná se o žluté a červené karty dle polských regulí za nebezpečnou jízdu, ale o interní pojmenování startovního přestupku naším vydavatelstvím

 

Daniel Šilhán (3) překonává Václava Kvěcha (žlutá)

Průběžné pořadí seriálu:

SLA BŘE CHA PCE SVI PLZ TOT
20.4. 27.4. 8.6. 12.6. 5.7. 4.8.
1. Zdeněk Simota, Plzeň 15 12 13 12 15 14 81
2. Michal Škurla, Praha 9 7 12 10 12 13 63
3. Martin Gavenda, Březolupy 10 14 5 10 11 11 61
4. Jan Kvěch, Praha 13 9 15 14 NS NS 51
5. Petr Chlupáč, Praha 12 13 11 12 NS NS 48
6. Patrik Mikel, Pardubice o 10* 10 8 NS 12 40
7. Jaroslav Petrák, Pardubice 9 5 6 NS 11 9 40
8. Ondřej Smetana, Praha NS 11* NS 8* 14 NS 33
9. Filip Hájek, Praha 4 4 8 7 10 NS 33
10. Daniel Klíma, Praha 9 5 10 9 NS NS 33
11. Václav Kvěch, Plzeň 3* 2* 7* 4 7 8 31
12. Zdeněk Holub, Praha NS NS NS 11* NS 15 26
13. Jan Macek, Kopřivnice 4* 5 NS 6* 10 o 25
14. Daniel Šilhán, Pardubice 6 1 INJ NS 7 10 24
15. Milan Dobiáš, Chabařovice 3* 0* 6* 2* 5 6 22
16. Michal Dudek, Slaný 8 7 NS NS NS NS 15
17. František Klier, Divišov DNR* o-Q 5* 0* 3 5 13
18. Hynek Štichauer, Pardubice 13 NS NS NS NS NS 13
19. Martin Málek, Březolupy NS 12* NS NS NS NS 12
20. Michal Baštecký, Praha (250 ccm) 0* NQ 4* o-Q 3 3 10
21. Pavel Kuchař, Praha (250 ccm)+ 2 NS 2* DNR* 5 NS 9
22. Jakub Exler, Praha NS NS 3* NS 2 3 8
23. Pavel Čermák, Praha o-Q NS NS Q-NS* DNR 7 7
24. Michal Danko, SK – Žarnovica NS 3* NS 3* NS NS 6
25. Jaroslav Vaníček, Praha (250 ccm) NS NS NS NS 5 NS 5
26. Jan Hlačina, Divišov (250 ccm) NS NS NS NS NS 3 3
27. Sindy Weber, D – Kopřivnice (ACCR) NS NS 3* NS NS NS 3
28. Roman Marek, Kopřivnice INJ* NS NS DNR* NS o 0
28. Lukáš Hromádka, Kopřivnice NS 0* NS NS NS NS 0
NC Eduard Krčmář, Slaný NS NS NS o-Q NS NS
NC Andrej Rozaljuk, UA – Slaný NS NS NS 4* NS NS 4
NC Daniel Schroder, D (250 ccm) NS NS 0* NS NS NS 0

Poznámka: prvních dvanáct má zajištěnou účast v dalším závodě přeboru; o = přihlášen k závodu, ale omluven, o-Q = dtto v kvalifikaci; NQ = nekvalifikoval se; Q-NS = kvalifikoval se, ale nestartoval; * účastník kvalifikace; INJ = zraněn v tréninku; + Pavel Kuchař od třetího závodu v Chabařovicích startoval se strojem 500 ccm

Stupně vítězů stopětadvacítek: Jaroslav Vaníček, Bruno Belan a Vojtěch Šachl

MR 125 ccm:

1. Bruno Belan, Slaný 3 3 3 2 11
2. Jaroslav Vaníček, Praha 3 1 3 3 10
3. Vojtěch Šachl, Divišov 2 2 3 2 9
4. Matouš Kameník, Divišov 2 3 2 1 8
5. Matěj Frýza, Plzeň 1 1 1 3 6
6. Jan Jeníček, Pardubice 1 2 1 2 6
7. Adam Bednář, Praha 2 3 F 0 5
8. Štěpán Ševčík, Plzeň 1 2 0 – 3
9. Josef Černý, Plzeň 0 0 1 1 2
10. Luboš Krejča, Praha 0 X – – 0
Bruno Belan (žlutá) odráží Vojtěcha Šachla (bílá)

Průběžné pořadí seriálu:

SLA BŘE PLZ LIB PCE PLZ TOT
20.4. 27.4. 5.5. 11.5. 12.6. 4.8.
1. Vojtěch Šachl, Divišov 12 12 11 12 11 9 67
2. Jaroslav Vaníček, Praha 11 11 12 8 11 10 63
3. Bruno Belan, Slaný 11 9 10 8 10 11 59
4. Jan Jeníček, Pardubice 9 6 6 11 6 6 44
5. Matěj Frýza, Plzeň 5 5 6 6 8 6 36
6. Adam Bednář, Praha 2 7 5 6 11 5 36
7. Matouš Kameník, Divišov 3 8 5 5 3 8 32
8. Luboš Krejča, Praha NS 6 2 3 5 0 16
9. Štěpán Ševčík, Plzeň 4 2 1 0 5 3 15
11. Josef Černý, Plzeň 1 3 2 1 2 2 11
12. Mateusz Lopuski, PL 8 NS NS NS NS NS 8
13. Antoni Kawczynski, PL 4 NS NS NS NS NS 4
14. František Hřib, Březolupy NS 3 NS NS NS NS 3
15. Dominik Hrbek, Pardubice NS NS NS NS 0 NS 0
Zleva Adam Bednář, Matouš Kameník, Matěj Frýza a Vojtěch Šachl

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Zdeněk Simota dostává další šanci poskočit ve své obhajobě přebornického titulu

Plzeň – 1. srpna
Zkraje minulého měsíce využil Zdeněk Simota nepřítomnosti pražských juniorů, kteří se mu v přeboru lepili víc a víc na paty. Neztratil ani bod a v aktuální klasifikaci zvýšil své vedení. Pakliže obdobný kousek předvede také v neděli na plzeňských Borech, dostane obhajoba jeho loňského titulu reálnější kontury. Mítink doprovodí stopětadvacítky dalším dějstvím svého klasického šampionátu.

 


Tipujte:

Označte trojici, která bude v neděli na plzeňském pódiu:

View Results

Loading ... Loading ...

Zdeněk Simota míří vcelku suverénně za obhajobou

Jan Kvěch a Petr Chlupáč nebudou v neděli po obědě na startu. Pokud by tedy Zdeněk Simota zatížil své konto další patnáctkou, ani jeden z nich mu v zářijových přeborech v Liberci a v Plzni nebudou moc celkový triumf sebrat.

Nejbližšími sousedy Zdeňka Simoty v aktuální klasifikaci jsou vlastně Michal Škurla a Martin Gavenda. Jejich ztráta na leadera ovšem činí sedmnáct bodů, takže se jejich šance na titul pohybuje spíše v oblasti teorie. Nicméně na ploché dráze je vždy jakékoliv předvídání ošidné.

Jaroslav Vaníček v neděli nechá čtvrtlitrový motocykl doma

Vedle termínových kolizí odčerpala plzeňskému přeboru závodníky ze startovní listiny také zranění. Nicméně šestnáctičlenná startovní listina spatřila v duchu s reglementy světlo světa již včera v podvečer. Novinkou je ostrý debut Jana Hlačiny.

Divišovský borec kráčející v plochodrážních šlépějích svého otce Jana v sobotu oslavil dvanácté narozeniny. To mu umožňuje svou dvěstěpadesátku prohánět nejen na poli poblíž Kostěnic, nýbrž i v oficiálních závodech.

Jan Hlačina při akci během Ceny speedwayA-Z minulou sobotu v Kostěnicích

Naproti tomu Jaroslav Vaníček tentokrát preferuje mistrovské stopětadvacítky. Po pěti jejich odjetých kolech figuruje totiž na druhé příčce aktuální klasifikace. Zatímco na malých oválech Vojtěcha Šachla překonal, na klasice na divišovského borce ztrácí pět bodů.

Startovní listina nedělního přeboru v Plzni:

1 Jaroslav Petrák, Pardubice
2 František Klier, Divišov
3 Daniel Šilhán, Pardubice
4 Michal Škurla, Praha
5 Zdeněk Holub, Praha
6 Václav Kvěch, Plzeň
7 Michal Baštecký, Praha (250 ccm)
8 Zdeněk Simota, Plzeň
9 Jan Macek, Kopřivnice
10 Patrik Mikel, Pardubice
11 Jan Hlačina, Divišov (250 ccm)
12 Pavel Čermák, Praha
13 Jakub Exler, Praha
14 Milan Dobiáš, Chabařovice
15 Roman Marek, Kopřivnice
16 Martin Gavenda, Březolupy

MR 125 ccm:

1 Jaroslav Vaníček, Praha
2 Matěj Frýza, Plzeň
3 Adam Bednář, Praha
4 Josef Černý, Plzeň
5 Jan Jeníček, Pardubice
6 Bruno Belan, Slaný
7 Luboš Krejča, Praha
8 Vojtěch Šachl, Divišov
9 Štěpán Ševčík, Plzeň
10 Matouš Kameník, Divišov

Foto: Karel Herman a Eva Palánová