Tomíček začne prodávat vstupenky, Přilba hlásí první změnu

Praha a Pardubice – 25. září
Napilno mají v současné době pořadatelé v Praze i v Pardubicích, aby jejich vrcholné podniky klaply na sto procent. Dnes odpoledne odstartuje předprodej vstupenek na Tomíčkův memoriál. Na jeho startovní listině se pracuje a Pavel Ondrašík slibuje prvních pár jmen již na konci víkendu. Zároveň všechny upozorňuje, že mítink začne již v osmnáct hodin. Z Pardubic dorazila první informace o změně ve startovní listině závodu všech závodů. Místo Nickiho Pedersena nastoupí Rune Holta.

Rune Holta při svém prvním pardubickém triumfu v říjnu 2009
Rune Holta při svém prvním pardubickém triumfu v říjnu 2009

Foto: Pavel Fišer

Už jen tisková konference před závodem všech závodů byla skvělá

Praha – 24. září
Všechny dosavadní tiskové konference před velkými závody byly vždy, aby připomenuly blížící se událost, poskytly nejčerstvější informace a zvýšily zájem publika. Letošní rok je v mnohém jiný, což se muselo zákonitě promítnout i do plochodrážní sezóny. A tak tiskovka k 72. slavné Zlaté přilby slavila úspěch už tím, že byla vyhlášena a konala se. Měla jediný hlavní cíl, a sice potvrdit, že tradice nebude porušena ani letos. Odbude se celý plánovaný pardubický super víkend a jako přídavek se v pondělí na pražské Markétě pojede i Tomíčkův memoriál.


Tipujte:

Kdo vyhraje letošní Zlatou přilbu města Pardubice?

View Results

Loading ... Loading ...

Lákavá startovní listina

Včerejší tisková konference

Ať se jede za jakýchkoliv podmínek, nejzajímavější otázky jsou vždy spojené se startovní listinou. Ředitel závodu Evžen Erban rok co rok do posledního okamžiku před startem musel řešit případnou účast nebo omluvu konkrétního závodníka. Poprvé je tomu trochu jinak.

Jednak z logistických a přiznejme si to i finančních důvodu je počet účastníků nedělního hlavního závodu zredukován na čtyřiadvacet. Určitě to neubere na sportovním dramatu, ale malinko snížilo tlak na pořadatele.  Přispěli i sami závodnicí svým vstřícným jednáním a vesměs pozitivní odezvou.

Pavel Lejhanec prezentuje své nejnovější dílo

Největším magnetem budou, jak jinak, dosavadní vítězi zlatého trofeje. Nebude chybět loňský, již dvojnásobný vítěz Jason Doyle, nezaměnitelný Nicki Pedersen a zatím poslední domácí vítěz Václav Milík. Přijede i čerstvý kvalifikant do seriálu Speedway Grand Prix 2021 Švéd Oliver Berntzon, který skončil druhý v letošním challenge.

Zato ovšem nepojede český šampión mezí jednotlivce Eduard Krčmař, který bude v nedělí se svým polským týmem z Krosna bojovat a postup do první polské plochodrážní ligy. Držme mu pálce, slánská hvězda předvedla letos skvělé výkony na všech domácích tratích a věřím, že ho uvidíme i na Tomíčkově memoriále.

Co by to byla za startovní listinu, kdyby neskrývala nějaké to překvapení. Evžen Erban na dotaz, zdali si někdo další z jezdců velkých cen najde cestu do Svítkova, zatím jenom prozradil, že by velice stal o účast Artjoma Laguty. Takže počkejme si do příští neděle.

 

Vyprodáno, ale šance stále je

Nakonec se obvykle zabýváme doprovodným programem a statistikou prodeje lístků. Ale letos je i tohle jinak. Počet diváků byl nakonec zredukován na pouhé dvě tisícovky, i když pořadatelé připravili vše k splnění ještě nedávno platných podmínek pro sedm tisíc diváků v několika sektorech.

Hlavní trofej přitahuje každoročně velkou pozornost

Situace je nakonec taková, jaká je, a všech 2000 lístků je pryč. Jelikož ale není známo, kolik držitelů lístků z předprodeje přijede ze zahraničí, tak pardubický klub připravuje internetové fórum, kde případní zájemci možná pořídí vstupenku od někoho, kdo si cestu do Pardubic za stávajících podmínek prostě nemůže dovolit.

Na pátek a sobotu pořád zůstává určité množství míst k mání. Zajímavé je, že se zákazem tribun k stání, pořadatel poskytne možnost držitelům těchto lístků najít si své místo na tribunách, popřípadě jim peníze vrátí.

Předprodej na pondělní Tomíčkův memoriál bude zahájen každým dnem a lístky, zbudou-li nějaké, budou k dispozici i na pražské Markétě.

Startovní listina pardubického super víkendu:

Finále MS juniorů:
Luke Becker, USA
99 Daniel Bewley, GB
76 Lukas Fienhage, D
Steven Goret, F
Mads Hansen, DK
Vitalij Kotljar, RUS
Alexander Woentin, S
415 Dominik Kubera, PL
201 Jan Kvěch, CZ
47 Wiktor Lampart, PL
Mattia Lenarduzzi, I
Marko Levišin, UA
27 Jaimon Lidsey, AUS
Olge Michajlovs, LAT
Nicklas Säyriö, FIN
16 Petr Chlupáč, CZ
17 Daniel Klíma, CZ
18 Pavel Kuchař. CZ
46. Zlatá stuha:
Mads Hansen, DK
Tim Sörensen, DK
Daniel Bewley, GB
Tom Brennan, GB
Drew Kemp, GB
Jordan Palin, GB
Sebastian Kössler, A
Mario Niedermeier, D
Max Troidl, D
Romano Hummel, NL
Bartlomiej Kowalski, PL
Robert Miskowiak, PL
David Pacalaj, SK
Jakub Valkovič, SK
Petr Chlupáč, CZ
Daniel Klíma, CZ
Pavel Kuchař, CZ
Jan Kvěch, CZ
72. Zlatá přilba města Pardubice:
1 Jason Doyle, AUS
2 Sam Masters, AUS
3 Daniel Gappmaier, A
4 Jurica Pavlic, CRO
5 Hans N. Andersen, DK
6 Nicki Pedersen, DK
7 Tero Aarnio, FIN
8 Chris Harris, GB
9 Richard Lawson, GB
10 Max Dilger, D
11 Lukas Fienhage, D
12 Norbert Magosi, H
13 Michele Castagna, I
14 Nicolas Covatti, I
15 Andrzej Lebeděvs, LAT
16 Jakub Jamrog, PL
17 Viktor Kulakov, RUS
18 Matic Ivačič, SLO
19 Matej Žagar, SLO
20 Oliver Berntzon, S
21 Josef Franc, CZ
22 Jan Kvěch, CZ
23 Václav Milík, CZ
24 Hynek Štichauer, CZ

Foto: Pavel Fišer