Archiv pro rubriku: Mistrovství Slovenska

Slovenská sezóna začíná klasicky

Žarnovica – 6. března
Stejně jako ve dvou posledních letech začíná slovenská sezóna dvojzávodem o Memoriál Ladislava Eliáše a domácí titul. Mítink zůstává věrný své loňské podobě, nicméně poněkud posunutý termín až na konec dubna není jedinou novinkou plochodrážního klasika v kalendáři našich východních sousedů. Martin Búri, předseda pořádajícího Speedway Clubu Žarnovica, se magazínu speedwayA-Z svěřil s dalšími podrobnostmi.

 

Loni se mistrem Slovenska stal Zdeněk Holub

„Na pozdější termín jsme závod dali z více důvodů,“ ujímá se slova. „Na podzim jsme dovezli nový materiál na dráhu a chtěli jsme si nechat čas i na vyzkoušení, jak se bude chovat. Také po loňské zkušenosti s počasím, které nás napínalo prakticky celý březen a dráhu jsme dokončili až pouhý týden před prvními závody. A také tam připadají Velikonoční svátky, tak jsme to nakonec dali na neděli 28. dubna.“

Stejně jako v předchozích letech se v základní části rozhodne o Memoriálu Ladislava Eliáše, zatímco o mistru Slovenska v nadstavbové finálové rozjížďce pro šest nejlepších na šest kol. Mítink zůstává věrný přeborovému rozpisu na pětadvacet jízd, který se prvně uplatnil loni.

„Na žarnovické dráze jsou pro fanoušky atraktivní jízdy v pěticích,“ vysvětluje Martin Búri. „A také to, že se závodů zúčastní pestrá zahraniční konkurence. Proto zůstáváme u pětadvaceti závodníků a stejném systému.“

Martin Vaculík, který na snímku z roku 2017 stojí na pódiu slovenského šampionátu mezi Josefem Francem a Jevgenijem Kostigovsem, se možná vrátí letos
Martin Vaculík, který na snímku z roku 2017 stojí na pódiu slovenského šampionátu mezi Josefem Francem a Jevgenijem Kostigovsem, se možná vrátí letos

Na rozdíl od praxe minulých let se výsledek slovenského šampionátu nestane bernou mincí pro sestavování nominace SMF pro světové a evropské šampionáty. „Loňské výsledky a momentální forma,“ přibližuje žarnovický šéf nominační kritéria, přičemž ale upozorňuje na lákavé odměny. „Pro domácí jezdce bude lákadlem již tradiční cena pro nejlepšího Slováka, a sice kompletní rámovina, kterou sponzorsky darovala Jawa Divišov. Bonusem bude jedna novinka, ovšem s jejím zveřejněním ještě nějaký ten týden počkáme.“

O startovní listině je zatím předčasné spekulovat. Otázku číslo jedna, kterou si kladou zejména domácí fanoušci, není zase tak těžké uhodnout. Odpověď, zda uvidí v akci svého miláčka Martina Vaculíka, nelze zatím poskytnout, nicméně kladné ano není vyloučeno. Každopádně smlouvu od pořadatelů obdržel.

Foto: Karel Herman a Petra Pukanová

Kostky slovenské reprezentace jsou vrženy

Žarnovica – 10. dubna
Prosluněná neděle na žarnovickém Městském stadiónu nejen korunovala Zdeňka Holuba slovenským mistrem, nýbrž také rozhodla o základní podobě reprezentace SMF v letošních světových a evropských šampionátech. Reprezentační vesty zbyly v zásadě skoro na každého držitele slovenské reprezentace a pro naše fanoušky je v současnosti asi nejzajímavější, že v pardubickém semifinále šampionátu Evropy koncem měsíce zavlaje slovenská vlajka pro Ukrajince Andreje Kobrina.

Ranking držitelů SMF a jejich nasazení do MS a ME:

ranking: jméno: M SR: reprezentace:
1. Martin Vaculík nestartoval kvalifikace o SGP 2019
2. Patrik Búri 7. kvalifikace o SGP 2019 a ME Balakovo
3. Andrej Kobrin (UA) 8. ME Pardubice
4. David Pacalaj 14. MS juniorů
5. Milen Manev (BG) 16. ME Balakovo
6. Jakub Valkovič 18. ME juniorů
7. Ján Mihálik 20. ME juniorů
8. Anton Wannasek (A) 23.
9. Michal Danko 25.

Poznámka: nominace do dalších šampionátů budou provedeny na základě aktuálních výsledků a momentální formy

Slovenští závodníci v neděli v Žarnovici: Juraj Šuška, Ján Mihálik, Michal Danko, David Pacalaj, Jakub Valkovič, Patrik Búri a trenér Ján Daniel

Foto: Karel Herman

Zdeněk Holub vypálil soupeřům slovenský rybník

Žarnovica – 8. dubna
Když se včera Zdeněk Holub v pražských boxech bavil s Josefem Francem, řeč se pochopitelně stočila na dnešní slovenský šampionát, k němuž mladší z pražské dvojice odjížděl prakticky rovnou z Prague Open. Český úřadující šampión si vzpomněl na loňský rok, když po souboji s Martinem Vaculíkem skončil druhý. Zdeněk Holub jej však tentokrát překonal. Po pětadvaceti jízdách Memoriálu Ladislava Eliáše, který se stal kořistí Renata Gafurova, se nevešel na stupně vítězů, takže si dráhu na finálovém roštu o mistra Slovenska vybíral jako čtvrtý. Vybral si červenou a dobře udělal. Zatímco vedle stojící Renat Gafurov rychle odpadl s poruchou motocyklu, Pražan po vylétnutí pásky pádil dopředu jako namydlený blesk. Vytvořil si slušný náskok, což se ukázalo jako klíčové v závěrečných fázích šestikolové jízdy. Fyzické síly už však docházely všem, a byť se Stanislav Mělničuk dostal Zdeňku Holubovi takřka za kufr, předjet jej už nedokázal. Nejlepším Slovákem se stal Patrik Búri, jemuž ze sedmé pozice scházely na finále pouhé dva body, o něž přišel především diskvalifikací za zavinění pádu Jozsefa Tabaky v rozjížďce s číslem tři. Po pádu skončil v nemocnici Elvis Avgucevič, mítink nedokončil ani Patrik Mikel. Pardubický junior sice zůstal po svém pádu v osmé jízdě v depu, nicméně po závodech musel ještě jednou vyhledat posádku sanitky, která mu ovázala loket.

Zdeněk Holub stojí na nejvyšším stupínku pódia se Stanislavem Mělničukem a Norbertem Magosim

Pětadvacet závodníků na pětadvacet rozjížděk

Rovněž na Slovensku odstartovala letošní plochodrážní sezóna

Ondřej Smetana, který se po včerejším Prague Open vydal na cestu do Žarnovice místo Dána Kennetha Hansena, nebyl jediný závodník, kdo musel v souvislosti s letošním šampionátem Slovenska měnit plány. Diváci neviděli slibného Argentince Facundo Albina, který řešil problémy s licencí, ani Bartosze Kowalskeho. Stanislaw Burza, jenž se plným právem mohl také počítat mezi favority, sice do Žarnovice dorazil, ale bez motocyklů.

„Seklo mě v zádech,“ vysvětloval, proč se stejně jako ostatní závodníci nepřevléká do kombinézy. Nepřijel ani Patryk Zielinski, jenž měl spolu s Antonem Wannaskem fungovat v roli náhradníka. Nicméně na nástup před hlavní tribunu přece jen dorazilo ohromujících šestadvacet závodníků. Čekal je maratón pětadvaceti jízd osmnáctého ročníku Memoriálu Ladislava Eliáše a pro šest nejlepších šestikolové finále o mistra Slovenska navrch.

Norbert Magosi na úvod připravil o bod Renata Gafurova

Na úvod začal nejlépe Norbert Magosi. Maďarský záskok za Bartosze Kowalskeho v první jízdě odstartoval na Renata Gafurova. Vzápětí Zdeněk Holub triumfoval stylem start – cíl, zatímco David Pacalaj v závěru jízdy ustál útok Ondřeje Smetany, který se až v posledním kole posunul před vadnoucího Marcina Rempalu.

V rozjížďce s číslem tři si Andrej Kobrin vykoledoval žlutou kartu. Restart byl smolný pro Michala Danka. Domácí junior se do první ostré rozjížďky svého života prakticky ani nerozjel, protože se mu ještě na roštu roztrhnul řetěz. Dopředu se dral Andrej Kobrin, ale Jozsef Tabaka po souboji s Patrikem Búrim spadl.

Patrik Búri líčí rozjížďku s číslem tři:

„Chytil jsem jámu, co byla nezvykle velká, neudělal jsem to schválně.“

Jozsef Tabaka začal pádem

Sanitka se naštěstí vracela prázdná, Jozsef Tabaka přišel do depa pěšky, kam jeho motocykl dopravil Sandor Tihanyi. Nikdo nebyl diskvalifikován a tak u pásky při repete chyběl pouze Michal Danko. Nyní byl vpředu Maďar a Patrik Búri se mu snažil zase sekundovat. Jenže tentokrát v prvním oblouku upadl slovenský závodník a dobrovolný pád volil i Andrej Kobrin

Patrik Búri (červená) míří při repete třetí jízdy před Andreje Kobrina (bílá) a Jozsefa Tabaku (zelená)

Druhé přerušení pádem již nezůstalo bez trestu a Patrik Búri musel zůstat ve svém boxu. Do listiny vítězů se zapsal Jozsef Tabaka a po něm i Martin Málek. Březolupský závodník jako jediný vyzrál na Elvise Avcugeviče. Podjel ho v posledním oblouku, kde však Lotyš záhy nato upadl. S bolestmi v hrudníku skončil zafačovaný v sanitce.

Matic Ivačič (modrá) se marně brání nájezdu Martina Málka

Poslední zatáčka hrála hlavní roli i v páté jízdě. Právě v ní prasknul sekundární řetěz Richardu Geyerovi zrovna, když se sápal po třetí příčce Martina Gavendy. Moravan si nakonec připsal dvojku, Stanislav Mělničuk trojku a vítězný Matič Ivačič čtyřku.

 

Zisky a ztráty

Vítr tropil hlouposti

Pouze Jozsef Tabaka a Matic Ivačič dokázali svá vítězství z úvodní pětiny obhájit. Slovinec v prvním oblouku objel Ronnyho Weise, na němž si celá čtyři kola vylamoval zuby Zdeněk Holub. „To jsem posral, start na hovno,“ vrčel pražský závodník v odpovědi na narážky, že si musel připadat jako na saských šroubcích.

Jozsef Tabaka svůj úvodní triumf obhájil v rozjížďce s číslem deset, v jejímž čele jezdil od začátku až do konce. Zato jeho krajan Norbert Magosi musel stejně jako prve Zdeněk Holub knihovat svou dnešní prohru. A co horšího, druhé místo mu na začátku závěrečného okruhu sebral Stanislav Mělničuk.

Renat Gafurov se rychle vrátil na vítěznou dráhu

Po třech sériích ale už čisté konto neměl vůbec nikdo. Stoupala hvězda Renata Gafurova, který po bleskovém startu vyhrál již rozjížďku s číslem šest. Stejně pohotový byl i v jedenácté jízdě, zatímco Jozsef Tabaka se v prvním zatáčce musel vypořádat s Marcinem Rempalou.

Matici Ivačičovi se stala osudnou rozjížďka nešťastného čísla třináct. Patrik Búri, který prve v repete osmé jízdy nestačil jen na Marcina Rempalu, letěl venkem jako střela. Jenže na své cestě vpřed se srazil právě se Slovincem a upadl. Stihnul taktak repete, kde vystřihl nejlepší start. A mezi něj a Matice Ivačiče se vklínil ještě Mark Karion.

Zdeněk Holub nemůůže dohnat Ronnyho Weise

Po odvozu Elvise Avguceviče do nemocnice doznal závod dalších personálních ztrát. Po osmé jízdě, o níž jsme se bavili v souvislosti s Patrikem Búrim, odstoupil Patrik Mikel. Pardubický junior upadl ve druhé zatáčce a on se raději rozhodl nepokračovat. Po třech sériích nepokračoval ani Michal Danko, jehož oba motocykly jakoby napadl nějaký zákeřný mechanický virus. Jediný, kdo si v této konstelaci nestěžoval, byl Anton Wannasek. Rakouský veterán se slovenskou licenci coby jediný náhradní vyrazil na ovál rovnou čtyřikrát.

Patrik Mikel vypráví o svém pádu v jedenácté jízdě:

 „Natáhlo mi to, už to nešlo zlomit.“

Tuhý souboj Martina Málka (červená) s Davidem Pacalajem (žlutá)

Určit šestici postupující do finále bylo dnes stejně snadné jako procpat slona uchem jehly. Patřičnou razanci k tomu měl Martin Málek. Když vyhrál stylem start – cíl rozjížďku s číslem čtrnáct, k dosavadnímu maximu mu chyběl jediný bod. Pak se však pro březolupského závodníka všechno otočilo. V rozjížďkách s čísly devatenáct a čtyřiadvacet jen marně hledal, kam se poděly koníky z jeho motocyklu. A postup do finále mu unikl jen o opravdický kousek.

 

Další příběh červeného povlaku

Juraj Šuška jezdil ukázkové jízdy

Ještě hůře než Martin Málek dopadl Patrik Búri. V první zatáčce rozjížďky s číslem osmnáct se protáhnul na druhou pozici, když nedohnal pouze Norberta Magosiho. Třiadvacátou jízdu vyhrál, když ve druhé zatáčce třetího kola podjel Milena Maneva. Jenže dva chyběly a on skončil jako první nepostupující.

„Škoda té prví jízdy,“ litoval své diskvalifikace Patrik Búri, který však přesto skončil na postu slovenské jedničky. Na pomocná kritéria předčil i Andreje Kobrina, jenž se letos rozhodl startovat s licencí SMF a pojistil si starty v kvalifikaci o Speedway Grand Prix 2019 a v semifinále mistrovství Evropy v Balakovu.

Patrik Búri vede před Markem Karionem a Ondřejem Smetanou

Litovat ostatně nemuseli ani další jeho krajané, byť jim patřila umístění v nižší půlce výsledkové listiny. David Pacalaj zajel pod bedlivým zrakem Zdeno Vaculíka pětici slušných jízd, v nichž byl nejhůře dvakrát třetí. Jakub Valkovič zase napravil loňský debakl, a byť Ján Mihálik a Michal Danko vraštili svá čela, všichni unisono skloňovali raný stav sezóny a víru, že příště to bude určitě lepší.

U Čechů však byla nálada o poznání zasmušilejší. V případě Patrika Mikela a Martina Málka již víme, že nebylo sebemenšího divu. Ondřej Smetana nemohl se svým mechanikem Stanislavem Stehlíkem přijít na kloub správnému nastavení motocyklu, takže Pražan startoval jako zpomalený film.

Zdeněk Holub si pro finále vybral červenou dráhu

Spokojenost jste mohli vidět u Martina Gavendy a pochopitelně u Zdeňka Holuba, který jako jediný z našich našel cestu až do finále. Poučil se z chyby svého pokaženého startu, který tak jadrně okomentoval a prohrál už pouze ve dvanácté jízdě s Norbertem Magosim, pekelně rychlým už s vylétnutím pásky.

Sedmnáctou jízdu vyhrál Zdeněk Holub stylem start – cíl a dvaadvacátou vlastně víceméně jakbysmet, protože Jozsefa Tabaku, který se řítil první zatáčkou vnějškem do čela, poslal za svůj deflektor ještě v prvním výjezdu. O uzoučkých dírkách kvalifikačního síta svědčí výmluvně skutečnost, že přestože pražský borec ztratil v základní části pouhé dva body, volil si dráhu pro slovenský šampionát až jako čtvrtý. Zvednul červený terč a dobře udělal.

Zdeněk Holub komentuje svůj finálový triumf:

„Ani jsem nevěřil, že těch šest kol dám, ale vadli jsme už všichni.“

Letmý start Renata Gafurova dostal ve finále do akce i praporkáře

Od devatenácté večerní nás dělila slabá čtvrthodinka, když se Renat Gafurov ulil od finálového startu. Rozblikala se červená světla a Rus, jenž slovenský titul vyhrál již před šesti lety, kvůli technické závadě ujel jen pár metrů. Stejně jako roku 2008, kdy Martinovi Gavendovi spíše než Martin Vaculík sebral vítězství při ZP SNP prasklý řetěz, či v následující sezóně s primátem Tomáše Suchánka v obnoveném slovenském šampionátu se na žarnovické dráze začal psát příběh červeného povlaku.

Nyní jej měl na své přilbě Zdeněk Holub. Soupeři, které měl po své pravici, dávali pozor spíše sami na sebe, a on je zaskočil svým oslnivým startem. Než by řekl švec, vytvořil si bratru desetimetrový náskok. V poslední třetině šestikolového dramatu o něho sice přišel, avšak fyzické síly po náročném odpoledním programu docházely všem.

Radostná zpráva letí do světa

Nervóznější byl v depu Zdeněk Holub starší. A jak by také ne, jeho syn po pokažené loňské poslední sezóně mezi juniory, rozehrál svou seniorskou kariéru vedením ve finále o mistra Slovenska. U nohou měl kanystřík s metylem a poněkud znejistěl nad dotazem, zda dolil nádrž na šest kol. Avšak konec dobrý, všechno dobré. Zdeněk Holub mladší přišel do boxů s trofejí a napůl vypitou láhví šampaňského. A co na tom, že z objemu metylu, který jeho otec vypustil z karburátoru, by se i ten nejmenší ze sedmi trpaslíků nedostal ani do povznesené nálady.

 

Hlasy z depa

Radost byla veliká

„Pepa mi říkal, že loni byl druhej‘,“ vzpomněl si Zdeněk Holub na včerejší rozmluvu s Josefem Francem. „Já ho dneska překonal. Závod super, ani jsem nevěřil, že těch šest kol ve finále dám, ale vadli jsme všichni. Je to pecka, alespoň něčeho jsem mistr. Všechno bez problémů, motorka fárala, jak měla. Teď přijdou důležitější závody, tak doufám, že budu tahat taky.“

Patriku Búrimu chyběly body z jeho úvodní jízdy, kdy při souboji s Jozsefem Tabakou (zelená) upadl

„Včera v Debrecenu jsem také začal špatně,“ srovnával Patrik Búri svou úvodní diskvalifikaci za najetí do pásky v maďarském šampionátu s dnešním vyloučením kvůli pádu. „Trefil jsem pásku, ale skončilo to happy endem, dostal jsem se do semifinále a skončil třetí. Dneska mi ty body chyběly na finále.“

Z české pětice se do finále dostal jen Zdeněk Holub

„Poslední dvě jízdy se to dusilo a nechtělo to jet,“ říkal Martin Málek na téma svého zlomu k horšímu v posledních dvou sériích. „Díval jsem se do karburátoru a měl jsem přilepený víčko v nádrži, jak je to tam vyvrtané. Jestli to není zapalováním, bude tohle ono.“

„Prostě motorka nebyla schopna odstartovat,“ láteřil Ondřej Smetana. „Jak jsem nestartoval včera na Markétě, dneska to taky nešlo. Nechápu to. Zkouším převody na motorkách, ale je to špatný. Ale jedeme dál!“

Martin Gavenda – na snímku před Jánem Mihálikem – byl v zásadě spokojen

„Bral jsem to spíš jako trénink,“ vyprávěl Martin Gavenda. „První jarní svezení zostra. Trošku jsem si zvykal. Dráha byla těžká a na tu hrůzu to dopadlo jakžtakž.“

„Nevěděl jsem, jestli středo nebo lajnu,“ připouštěl David Pacalaj. „Venek byl nejlepší. Chtěl jsem jet juniorák svět a Evropu, to byl pro dnešek základ. A povedlo se.“

Jakub Valkovič byl spokojen, že za ním skončil také jeho kolegové

„Dobré,“ odtušil Jakub Valkovič. „Na konci závodu jsem už byl spokojený. Jsem rád, že to skončilo lépe než loni a neskončil jsem poslední mezi domácími. Škoda pár bodů, co mi chyběly. S Martinem Gavendou jsem bojoval o tři body za druhé místo. Nevyšlo to, nevadí. Teď na konci jsem se pral o dva body s Lysakem. Taky to nevyšlo, ještě potřebuji nějaké zkušenosti.“

„Nešlo to,“ smutnil Ján Mihálik. „Neuměl jsem trefit nastavení motocyklu, nestartoval jsem, celé závody jsme laborovali. Budu se snažit, aby to bylo lepší. Je sice začátek sezóny, ale tohle byl důležitý závod.“

Michal Danko absolvoval svůj první závod

„Nejradši bych zapomněl, tenhle víkend se mi nepovedl vůbec,“ ponořil se Patrik Mikel do špatné nálady. „Včera na Prague Open jsem to posral. Neměl jsem styl a motorka nebyla akorát. Dneska taky ne. Byl to nevinný pád, ale jak si to sedlo, udělalo se mi blbě. Jak jsem si sedl, zlomily se mi ortézy. Je to začátek sezóny, sice pomalejší, ale všechno začíná, budu to dolaďovat, aby to šlo nahoru.“

„Pokazily se mi obě dvě motorky,“ bilancoval svůj ostrý závodní debut Michal Danko. „Jednu jsem zlomil ve vidlici, druhou zadřel. To jsem nečekal od prvního závodu, příště to už bude lepší. Doufám…“

Zdeněk Holub míří nezadržitelně za slovenským titulem

18. Memoriál Ladislava Eliáše:

1. Renat Gafurov, RUS 3 4 4 4 4 19
2. Jozsef Tabaka, H 4 4 3 4 3 18
3. Matic Ivačič, SLO 4 4 2 3 4 17
4. Zdeněk Holub, Praha 4 2 3 4 4 17
5. Stanislav Mělničuk, UA 3 3 4 3 4 17
6. Norbert Magosi, H 4 2 4 4 2 16
7. Patrik Búri, SK – Žarnovica X 3 4 3 4 14
8. Andrej Kobrin, UA (SMF) 2 3 3 3 3 14
9. Martin Málek, Březolupy 4 3 4 1 1 13
10. Ronny Weis, D 3 3 1 2 3 12
11. Marcin Rempala, PL 0 4 2 4 E 10
12. Ondřej Smetana, Praha 2 1 1 3 3 10
13. Martin Gavenda, Březolupy 2 2 3 1 2 10
14. David Pacalaj, SK – Žarnovica 4 4 3 4 3 10
15. Mark Karion, RUS 2 4 3 E E 9
16. Milen Manev, BG (SMF) 0 1 2 2 3 8
17. Vitalij Lysak, UA 2 0 2 1 2 7
18. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 1 1 2 2 1 7
19. Niklas Säyriö, FIN 3 0 E 2 1 6
20. Ján Mihálik, SK – Žarnovica 1 1 1 1 0 4
21. Richard Geyer, D E 2 1 0 0 2
22. Andras Moldvai, H 1 0 0 0 2 3
23. Anton Wannasek, A (SMF) (res) 1 0 1 1 3
24. Patrik Mikel, Březolupy 1 X – – – 1
25. Michal Danko, SK – Žarnovica E E E – – 0
26. Elvis Avcugevič, LAT F – – – – 0
Stupně vítězů Memoriálu Ladislava Eliáše: Jozsef Tabaka, Renat Gafurov a Matic Ivačič

Finálová jízda o mistra Slovenska:

1. Zdeněk Holub, Praha
2. Stanislav Mělničuk, UA
3. Norbert Magosi, H
4. Jozsef Tabaka, H
5. Matic Ivačič, SLO
6. Renat Gafurov, RUS E
Patrik Búri potvrdil post slovenské jedničky

Foto: Karel Herman

Martina Málka nepustily do finále problémy s nastavením motocyklu v posledních dvou jízdách

Ondřej Smetana pojede šampionát Slovenska

Mořina – 8. dubna
Bylo by chybou domnívat se, že včerejší Prague Open si úžasné závodní momenty schovávalo pouze do finálové jízdy. Kupříkladu Ondřej Smetana se v rozjížďce s číslem devět probil k vítězství z třetího místa, když nakonec překonal i vedoucího Patrika Mikela. Nakonec jen opravdu velice těsně nepronikl mezi nejlepší čtyřku, nicméně příležitost k závodění se mu naskytne již dnes.

 

Ondřej Smetana na poslední chvíli doplní startovní listinu slovenského šampionátu

Ondřej Smetana totiž již včera vyrazil do Žarnovice. Ve startovní listině odpoledního Memoriálu Ladislava Eliáše, jenž má vyvrcholit jízdou nejlepší šestice o titul mistra Slovenska, totiž nahradí Kennetha Hansena.

Ani v dalším týdnu se pražský závodník doma příliš neohřeje. Již v úterý se má společně se Zdeňkem Holubem hlásit v polské Bydhošti, která už konečně na třetí pokus uspořádaná tréninkový kemp pro závodníky ze své soupisky.

Jak Ondřej Smetana, tak Michal Škurla včera předvedli podařený vstup do sezóny

Foto: Karel Herman

K triumfu v Memoriálu Ladislava Eliáše povede maratón, ke slovenskému titulu sprint

Žarnovica – 5. dubna
Pětadvacet rozjížděk čeká žarnovické publikum v rámci nedělního Memoriálu Ladislava Eliáše. Po něm se pro šestici nejlepších plochodrážní zvedne startovní páska ještě jednou, aby první z nich na cílové metě byl vyhlášen jako letošní mistr Slovenska. Startovní listina čítá pětadvacet jmen, další dva závodníci jsou náhradníky, přičemž již byla vylosována čísla.


Tipujte:

Označte šest závodníků, kteří v neděli v Žarnovici pojedou finále o mistra Slovenska.

View Results

Loading ... Loading ...

Startovní listina nedělního závodu:

1 Renat Gafurov, RUS
2 Zdeněk Holub, Praha
3 Patrik Búri, SK – Žarnovica
4 Martin Málek, Březolupy
5 Stanislav Mělničuk, UA
6 Milen Manev, BG (SMF)
7 Stanislaw Burza, PL
8 Michal Danko, SK – Žarnovica
9 Niklas Säyriö, FIN
10 Martin Gavenda, Březolupy
11 Patrik Mikel, Březolupy
12 David Pacalaj, SK – Žarnovica
13 Jozsef Tabaka, H
14 Vitalij Lysak, UA
15 Matic Ivačič, SLO
16 Mark Karion, RUS
17 Jakub Valkovič, SK – Žarnovica
18 Andrej Kobrin, UA (SMF)
19 Facundo Albin, RA
20 Richard Geyer, D
21 Bartosz Kowalski, PL
22 Kenneth Hansen, DK
23 Ronny Weis, D
24 Elvis Avgucevič, LAT
25 Ján Mihálik, SK – Žarnovica
náhradníci:
26 Patryk Zielinski, PL
27 Anton Wannasek, A (SMF)
Slovenská sezóna startuje v neděli

Foto: Mirek Horáček

Příští víkend bude stát za to

Žarnovica – 30. března
Zima je definitivně pryč a plochodrážníci mohou jen doufat, že v historii zmizel i letošní březen se svými skopičinami. Ten si ještě užije dva dny vlády, ale u ohně dvanácti měsíčků se už na vládu třese duben. Jeho první kompletní víkend konečně otevře letošní sezónu. A to nejen v Čechách, ale i na Slovensku. Hned druhý den po Prague Open, je totiž na pořadu nedělního odpoledne mezinárodní šampionát Slovenska s pestrou startovní listinou se zástupci dvanácti států.


Tipněte si:

Mistrem Slovenska se v neděli 8. dubna v Žarnovici stane:

View Results

Loading ... Loading ...

Účastníci mezinárodního šampionátu Slovenska:

Slovensko: Patrik Búri, Ján Mihálik, Jakub Valkovič, David Pacalaj, Michal Danko, Michal Tomka (?)
Česká republika: Zdeněk Holub, Martin Málek, Martin Gavenda, Patrik Mikel
Bulharsko: Milen Manev (SMF)
Dánsko: Kenneth Hansen
Finsko: Niklas Sayrio
Lotyšsko: Elvis Avgucevič
Maďarsko: Jozsef Tabaka
Německo: Ronny Weis, Richard Geyer
Polsko: Stanislaw Burza, Bartolomiej Kowalski
Rusko: Marek Karion, Renat Gafurov
Slovinsko: Matic Ivačič
Ukrajina: Andrej Kobrin (SMF), Stanislav Mělničuk, Vitalij Lysak

Poznámka: startovní čísla budou vylosována dodatečně

Příští neděli se půjde poprvé na plochou dráhu rovněž v Žarnovici

Foto: Mirek Horáček