Archiv pro rubriku: Talent Trophy

Praha bude bez juniorského pouťáku, ale s Talent Trophy navíc

Praha – 18. srpna
Dle zimní verze letošního termínového kalendáře měla pražská Markéta poslední srpnové úterý hostit volný mezinárodní závod juniorů. Nakonec se neuskuteční, nicméně na malé dráze se pojede alespoň pohárový závod stopětadvacítek přeložený z července. A na 23. srpna se plánuje pokračování Talent Trophy.

Pražská Talent Trophy se pojede opět v úterý | foto Pavel Fišer

Jaroslav Vaníček se vrátil do sedla

Praha – 21. června
Na včerejší narychlo zorganizovanou Talent Trophy v Praze se přihlásilo devět závodníků, na Markétu jich dorazilo šest. A tak se většina ze čtrnácti rozjížděk konala se dvěma účastníky. Po svém pádu v Žarnovici se na ovál vrátil Jaroslav Vaníček. Body ztratil s Matoušem Kameníkem a Vojtěchem Šachlem, který nakonec byl nejlepší. Až v poslední třinácté jízdě naplánované pro čtyři účastníky, k níž však nepřijel Matouš Kameník, podlehl Jaroslavu Vaníčkovi.

Vojtěch Šachl, Praha 3 3 3 3 2 14
Jaroslav Vaníček, Praha 3 2 2 3 3 13
Adam Bednář, Praha 2 2 3 2 1 10
Matouš Kameník, Divišov – 3 2 E – 5
 
Štěpán Ševčík, Divišov (250 ccm) 2 2 3 3 2 3 2 3 3 23
Adam Nejezchleba, Divišov (250 ccm) 3 3 2 2 3 2 3 2 2 22

Poznámka: závodníci s dvěstěpadesátkami jeli svou první, druhou, čtvrtou a pátou rozjížďku na dvakrát dvě kola se samostatným bodováním

Jaroslav Vaníček se vrátil do sedla | foto Karel Herman

Technické problémy provázely pardubickou Talent Trophy

Pardubice – 16. května
Slunečné odpoledne a k dokonalosti dovedení dráha vítala účastníky Talent Trophy při její první zastávce v pardubickém Svítkově. V rozběhnuté sezóně není mezi závodníky o účast takový zájem jako v březnu, navíc se tentokrát hodně řešily technické problémy a to i v boxech Adama Bednáře či Jana Hlačiny. Po svém úrazu se na ovál prvně vrátil Dominik Hrbek. Nejvíce bodů nasbíral Jaroslav Vaníček, který jako jediný porazil Bruna Belana.

Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 12
Bruno Belan, Slaný 2 3 3 3 11
Vojtěch Šachl, Praha 2 2 2 2 8
Jan Hlačina, Pardubice – 2 2 2 6
Dominik Hrbek, Pardubice (250 ccm) 2 2 1 1 6
Luboš Hromádka, Pardubice (125 ccm) 1 1 2 2 6
Adam Bednář, Praha 3 1 – – 4
Jakub Exler, Praha 1 1 1 1 4
David Hofman, Pardubice – 0 1 – 1
David Hrbek pracuje na motocyklu syna Dominika, z jejichž boxu odchází Bruno Belan | foto Zdeněk Schneiderwind

Nejvíce bodů měl Vojtěch Šachl, nejvíce štěstí pro změnu Adam Bednář

Plzeň – 7. května
Dnešní kvalifikační kola světového šampionátu juniorů, dále zranění a technické potíže s motocykly způsobily, že se tréninkového závodu Talent Trophy uspořádaného na plzeňských Borech zúčastnilo pouze sedm mladých plochodrážních jezdců. Z nich pět přijelo na půllitru a dva na čtvrtlitru. O pauzách se navíc po dráze proháněl domácí Radek Podhadský na své flat trackové KTM.

 

Zleva Vojtěch Šachl, Adam Nejezchleba, Oliver Schmid a Adam Bednář stojí u pásky | foto Leoš Jaren

Tvůrce Talent Trophy Zdeněk Schneiderwind si jako manažer reprezentace plnil povinnosti v zahraničí a proto pověřil vedením a rozhodováním závodu Karla Kadlece. Ten se kvůli nízkému počtu startujících rozhodl pro rozpis jízd, ve kterém se všichni jezdci spolu střetávali bez ohledu na kubaturu a každý si v něm mohl odjet čtyři jízdy.

Nejlépe ze všech si vedl Vojtěch Šachl, který v žádné jízdě nenašel přemožitele. Výborně si počínal také Jaroslav Vaníček. Jediný bod ztratil hned ve své úvodní jízdě, kdy jeho drobné chyby bleskově využil Adam Bednář a později už nedal své sokovi šanci jej dostihnout.

Adam Bednář ale jinak neprožil příliš šťastný závod. Začalo to už před jeho startem, kdy neměl dispozici vlastní ocelový pantofel. Pomohl mu ale Vojtěch Šachl, který mu jej půjčil. V jeho třetí jízdě pak Adama Bednaře snažícího se dostihnout vedoucího Jaroslava Vaníčka postihl hrůzostrašný pád přes řidítka.

Adam Bednář ze svého pádu vyvázl bez zranění | foto Dominik Síbr

V té chvíli však závodníkovi pražské Markéty štěstí přálo. Ležícího ho vlastní motocykl netrefil a on tak neutrpěl žádné zranění a mohl pokračovat v závodě. V posledním startu se mu však v průběhu jízdy roztrhl řetěz a proto jí také nemohl dokončit.

O pomyslné třetí místo se spolu rozdělili domácí Oliver Schmid a pardubický Jan Hlačina, kteří shodně získali po sedmi bodech, ale během závodu se spolu nestřetli.

Adam Nejezchleba získával na těžší plzeňské dráze hlavně zkušenosti. Což se do jisté míry dá vlastně říct o všech účastnících snad s výjimkou Pavla Kuchaře, kterého trápily problémy se spojkou, a žádnou jízdu se mu nepodařilo dokončit do cíle.

 

Vojtěch Šachl, Praha 3 3 3 3 12
Jaroslav Vaníček, Praha 2 3 3 3 11
Oliver Schmid, Plzeň (250 ccm) 1 2 2 2 7
Jan Hlačina, Pardubice 2 1 2 2 7
Adam Bednář, Praha 3 2 X E 5
Adam Nejezchleba, Divišov (250 ccm) 0 0 1 1 2
Pavel Kuchař, Praha ex E – – 0

Poznámka: Pavel Kuchař byl v rozjížďce s číslem jedna předjet o kolo

Pražská Talent Trophy se zítra nepojede

Praha – 11. dubna
Po zrušení dnešní Talent Trophy v Pardubicích se v sobotu narychlo upeklo pokračování seriálu tréninkových závodů v úterý v Praze. Jenže technické důvody zabránily konání akce. Na pražské Markétě se však bude zítra alespoň trénovat, což zní jako skvělá zpráva pro závodníky před pátečním startem českého šampionátu.

Pražská Talent Trophy se zítra nepojede | foto Pavel Fišer