Archiv pro rubriku: Talent Trophy

Technické problémy provázely pardubickou Talent Trophy

Pardubice – 16. května
Slunečné odpoledne a k dokonalosti dovedení dráha vítala účastníky Talent Trophy při její první zastávce v pardubickém Svítkově. V rozběhnuté sezóně není mezi závodníky o účast takový zájem jako v březnu, navíc se tentokrát hodně řešily technické problémy a to i v boxech Adama Bednáře či Jana Hlačiny. Po svém úrazu se na ovál prvně vrátil Dominik Hrbek. Nejvíce bodů nasbíral Jaroslav Vaníček, který jako jediný porazil Bruna Belana.

Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 12
Bruno Belan, Slaný 2 3 3 3 11
Vojtěch Šachl, Praha 2 2 2 2 8
Jan Hlačina, Pardubice – 2 2 2 6
Dominik Hrbek, Pardubice (250 ccm) 2 2 1 1 6
Luboš Hromádka, Pardubice (125 ccm) 1 1 2 2 6
Adam Bednář, Praha 3 1 – – 4
Jakub Exler, Praha 1 1 1 1 4
David Hofman, Pardubice – 0 1 – 1
David Hrbek pracuje na motocyklu syna Dominika, z jejichž boxu odchází Bruno Belan | foto Zdeněk Schneiderwind

Nejvíce bodů měl Vojtěch Šachl, nejvíce štěstí pro změnu Adam Bednář

Plzeň – 7. května
Dnešní kvalifikační kola světového šampionátu juniorů, dále zranění a technické potíže s motocykly způsobily, že se tréninkového závodu Talent Trophy uspořádaného na plzeňských Borech zúčastnilo pouze sedm mladých plochodrážních jezdců. Z nich pět přijelo na půllitru a dva na čtvrtlitru. O pauzách se navíc po dráze proháněl domácí Radek Podhadský na své flat trackové KTM.

 

Zleva Vojtěch Šachl, Adam Nejezchleba, Oliver Schmid a Adam Bednář stojí u pásky | foto Leoš Jaren

Tvůrce Talent Trophy Zdeněk Schneiderwind si jako manažer reprezentace plnil povinnosti v zahraničí a proto pověřil vedením a rozhodováním závodu Karla Kadlece. Ten se kvůli nízkému počtu startujících rozhodl pro rozpis jízd, ve kterém se všichni jezdci spolu střetávali bez ohledu na kubaturu a každý si v něm mohl odjet čtyři jízdy.

Nejlépe ze všech si vedl Vojtěch Šachl, který v žádné jízdě nenašel přemožitele. Výborně si počínal také Jaroslav Vaníček. Jediný bod ztratil hned ve své úvodní jízdě, kdy jeho drobné chyby bleskově využil Adam Bednář a později už nedal své sokovi šanci jej dostihnout.

Adam Bednář ale jinak neprožil příliš šťastný závod. Začalo to už před jeho startem, kdy neměl dispozici vlastní ocelový pantofel. Pomohl mu ale Vojtěch Šachl, který mu jej půjčil. V jeho třetí jízdě pak Adama Bednaře snažícího se dostihnout vedoucího Jaroslava Vaníčka postihl hrůzostrašný pád přes řidítka.

Adam Bednář ze svého pádu vyvázl bez zranění | foto Dominik Síbr

V té chvíli však závodníkovi pražské Markéty štěstí přálo. Ležícího ho vlastní motocykl netrefil a on tak neutrpěl žádné zranění a mohl pokračovat v závodě. V posledním startu se mu však v průběhu jízdy roztrhl řetěz a proto jí také nemohl dokončit.

O pomyslné třetí místo se spolu rozdělili domácí Oliver Schmid a pardubický Jan Hlačina, kteří shodně získali po sedmi bodech, ale během závodu se spolu nestřetli.

Adam Nejezchleba získával na těžší plzeňské dráze hlavně zkušenosti. Což se do jisté míry dá vlastně říct o všech účastnících snad s výjimkou Pavla Kuchaře, kterého trápily problémy se spojkou, a žádnou jízdu se mu nepodařilo dokončit do cíle.

 

Vojtěch Šachl, Praha 3 3 3 3 12
Jaroslav Vaníček, Praha 2 3 3 3 11
Oliver Schmid, Plzeň (250 ccm) 1 2 2 2 7
Jan Hlačina, Pardubice 2 1 2 2 7
Adam Bednář, Praha 3 2 X E 5
Adam Nejezchleba, Divišov (250 ccm) 0 0 1 1 2
Pavel Kuchař, Praha ex E – – 0

Poznámka: Pavel Kuchař byl v rozjížďce s číslem jedna předjet o kolo

Pražská Talent Trophy se zítra nepojede

Praha – 11. dubna
Po zrušení dnešní Talent Trophy v Pardubicích se v sobotu narychlo upeklo pokračování seriálu tréninkových závodů v úterý v Praze. Jenže technické důvody zabránily konání akce. Na pražské Markétě se však bude zítra alespoň trénovat, což zní jako skvělá zpráva pro závodníky před pátečním startem českého šampionátu.

Pražská Talent Trophy se zítra nepojede | foto Pavel Fišer

Talent Trophy mění český kalendář

Pardubice a Praha – 10. dubna
Zítřejší Talent Trophy v Pardubicích byla zrušena, protože na východočeském stadiónu pracují na implementaci pružných mantinelů. Seriál tréninkových závodů však bude pokračovat v úterý v Praze s obligátním začátkem v šestnáct hodin.

Jan Hlačina (vlevo) a Josef Černý také profitují z tréninkových závodů Talent Trophy | foto Pavel Fišer

Bod ztratil úplně každý z celé sedmnáctky

Praha – 5. dubna
Druhá letošní Talent Trophy neopustila brány Markéty. Oproti své ouvertuře před týdnem se jezdecká společnost poněkud pozměnila, přesto sedmnáct účastníků rozhodně nemělo sebemenší důvod litovat své cesty. Kromě volného tréninku je čekaly čtyři rozjížďky v závodním režimu. Mezi experty měl nejlepší skóre Jaroslav Vaníček, Josef Černý se při ostrém debutu s pětistovkou ukázal jako nejlepší elév, zatímco Oliver Schmid se stal nejlepším borcem se čtvrtlitrovým motorem. Nikdo se však nemohl chlubit čistým štítem a své slovo pronesly i mechanické poruchy.

Josef Franc (modrá) vede před Adamem Bednářem (červená) a Danielem Klímou (bílá) | foto Pavel Fišer
Milan Moravec půjčoval svůj motocykl Davidu Hofmanovi | foto Pavel Fišer

Hned v tréninku nechal motor na holičkách Davida Hofmana. Pardubický závodník v kombinéze po Václavu Milíkovi se dohodl s Milanem Moravcem, který prvně vyrazil jezdit na pražskou Markétu, že dnešní trofej odjede na jeho motocyklu. Aby se nepotkali na startovním roštu, promptně se upravil rozpis.

Čtvrtlitrová akce Oliver Schmid vede před Adamem Nejeczhlebem a Štěpánem Ševčíkem | foto Pavel FIšer

Dvakrát opěšal Daniel Klíma, stát zůstali také Bruno Belan, Josef Franc a Adam Bednář. Ten ve třinácté jízdě skončil v nafukovací bariéře u depa. Postavil se na nohy, ale jeho motocykl mu odepřel poslušnost již v repete.

Josef Franc na závěr oplatil Jaroslavu Vaníčkovi úvodní porážku. Josefa Černého o punc neporazitelnosti připravil Jakub Exler v rozjížďce s číslem třiadvacet. Oliver Schmid přitom po třech úvodních primátech dojel na posledním třetím místě.

Roman Klíma a jeho syn Daniel měli dnes napilno | foto Pavel Fišer
Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 2 11
Josef Černý, Plzeň 3 3 3 2 11
Oliver Schmid, Plzeň (250 ccm) 3 3 3 1 10
Matěj Frýza, Plzeň 2 2 3 3 10
Vojtěch Šachl, Praha 3 2 2 3 10
Jan Hlačina, Pardubice 2 3 3 2 10
Matouš Kameník, Divišov 2 3 2 2 9
Josef Franc, Praha 2 3 E 3 8
Jakub Exler, Praha 3 1 1 3 8
Štěpán Ševčík, Divišov (250 ccm) 1 1 2 3 7
Milan Moravec, Úhřetická Lhota 2 2 2 1 7
Adam Nejezchleba, Divišov (250 ccm) 2 2 1 2 7
Daniel Klíma, Praha E E 3 – 3 6
Bruno Belan, Slaný E 2 2 2 6
Adam Bednář, Praha 3 2 E – 5
Jan Jeníček, Pardubice 1 1 2 1 5
David Hofman, Pardubice 1 1 1 1 4
Novici v sedlech půllitrů – Matouš Kameník jezdí před Matějem Frýzou | foto Pavel Fišer

V příštích čtyřech týdnech musí Dominik Hrbek řídit pouze rotoped

Dvůr Králové – 30. března
Jeho závodní debut v sedle dvěstěpadesátky při včerejší pražské Talent Trophy nedopadl vůbec optimálně. Ve čtvrté jízdě čtvrtlitrů upadl a skončil v péči lékařů. Vykloubené rameno jej postaví mimo plochodrážní hru na čtyři týdny. Dominik Hrbek hodlá nucenou přestávku využít pilováním své fyzické kondice na rotopedu. Za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z přejeme rychlý návrat na ovály!

Dominik Hrbek nemůže do sedla plochodrážní dvěstěpadesátky příští čtyři týdny | foto David Hrbek