Archiv pro rubriku: Talent Speedway Slaný

Páteční odpoledne ve Slaném patřilo opět ploché dráze

Slaný – 15. září
Než se člověk nadál, uplynul další týden a páteční odpolední čas opět patřil mladým začínajícím adeptům sportu levých zatáček. Miroslav Rosůlek, jak bylo již avizováno, po jednotýdenní přestávce na slánský plochodrážní stadion dorazil dost s velkým předstihem, aby si prošel a zkontroloval stav malého oválu. Neboť kromě tréninku Talent Speedway Slaný se domluvil i tréninkový program pro další klubové jezdce AK Slaný Štěpánku Nyklovou a Karla Průšu aby měli možnost si před dalším závodem PRO – TEC Speedway Mini Cup vyzkoušeli jak svůj strojový park, tak i kvalitu dráhy.

 

U vedoucího TaSS Aleše Altmana se na tréninkový sraz nahlásili Jakub Hejkal, David Filipovský, Robert Samek a Nicholas Hejral. Ten byl ve Slaném již v červnu, ale déšť zapříčinil, že mladí jezdci se do akce nemohli dostat a tak e svým otcem Jakubem Hejralem, bývalým plošinářem mšenského PDK, dorazili do Slaného až po letní přestávce. Po všech stránkách byli připraveni na patřičné úrovni. Nechyběl jako vždy pražský Jaroslav Bartek a tak tréninkový program mohl začít.

Ve slánském depu stála i dodávka Pavla Marka. Kdo čekal, že jeho syn Petr si přijel před středečním PRO – TEC Speedway Cupem vyzkoušet jak ovál, tak své motocykly, byl asi zklamán. Otec mladého pražského juniora zde byl pouze na přátelské návštěvě a zařídit si pár formalit.

Dost smolný páteční podvečer zažila Štěpánka Nyklová. Po pár tréninkových jízdách musela odstavit svůj motocykl. Zadřený motor byl příčinou předčasného ukončení tréninkového snažení a tak její otec bude plně vytížen. Do středy musí připravit stroj své dcery, aby mohla jako jediná dívka ve startovním poli konkurovat chlapecké přesile při další mítinku PRO – TEC Speedway Mini Cupu, který je od 17:00 ve Slaném na programu.

Další pokračování TaSS je domluveno a naplánováno na příští páteční odpoledne 22. září. Mladí plošináři ve Slaném budou mít možnost dalšího trénování, navíc ve středu David Filipovský, Robert Samek, Nicholas Hejral budou prezentovat své umění ve vložených jízdách. Štěpánka Nyklová, Karel Průša a Jakub Hejkal zasáhnou do závodu.

Aleš Altman dělí svůj sportovní program mezi plochou dráhu a hokej a tak ve výčtu jmen nadějí AK Slaný chybí, neboť mu začala sezona mezi ledovými mantinely.

Ve Slaném se v pátek opět trénovalo | foto Václav Buřič

Ze školních lavic rovnou za plochodrážní řidítka

Slaný – 8. září
Páteční odpoledne osmého září opět patřilo ve Slaném mladým frekventantům plochodrážního sportu. Malý slánský ovál přivítal po týdnu školní docházky začínající adepty sportu levých zatáček. Aleš Altman, vedoucí Talent Speedway Slaný, zvažoval uspořádání dalšího pokračování tohoto tréninkového programu na 1. září, ale nakonec konečná volba po domluvě všech zainteresovaných stran se posunula až na uvedený termín.

 

Na dráhu postupně vyjeli Jakub Hejkal, ten den před tím na pražské Markétě absolvoval svůj první závod mistrovství republiky stopětadvacítek na malé dráze. Vzhledem k tomu, že prozatím trénoval jen na oválech, které nemají mantinely, nevedl si vůbec špatně.

Jaroslav Bártek je sice jezdec pražské Markéty ,ale ve Slaném na TaSS je pravidelným  účastníkem a tréninkové porce mu postupně zvyšují jeho jistotu v sedle plochodrážního  stroje. Aleš Altman mladší, David Filipovský mladší a Robert Samek se po prázdninové pouze rovněž snažili a využili všechen čas a navíc měli k dispozici slánského juniora Bruna Belana.

Ten ve čtvrtek v podvečer startoval v Praze ve třetím klání juniorského šampionátu, ale našel si čas, aby přišel mezi začínající jezdce. Jeho přítomnost má pozitivní vliv hlavně na Jakuba Hejkala, který si jeho dobře míněné rady bere k srdci.

Jako vždy se o stav malého oválu staral Tomáš Hejkal, který optimálně připravil dráhu tak, aby delší prázdninová přestávka nečinila jezdcům žádné potíže. Přítomnost Davida Filipovského je amozřejmostí, ten z pozice vedoucího Sportovního centra mládeže AČR při Autoklubu Slaný nejen podá pomocnou ruku Aleši Altmanovi při realizaci TaSS, ale také získá přehled o případném budoucím zařazení jezdců kubatury 125 ccm do nominačních kritérií jak pro evropský tak i světový pohár mládeže.

Jestli zde ve výčtu jmen chybí Miroslav Rosůlek, ikona slánského klubu, tak s velkou lítostí se musel omluvit, pravidelně od samého vzniku TaSS dojíždí na tyto akce, ale tentokrát dal přednost rodinné sešlosti. Již se těší na pátek 15. září, kdy opět bude na programu další díl Talent Speedway Slaný.

Slánská akademie se po prázdninách opět rozběhla | foto Aleš Altman

Čas dovolených platí i pro Talent Speedway Slaný

Slaný – 7. července
Odjezd na dovolené a další prázdninové aktivity nezabránil, aby se v pátek sešli zainteresovaní členové Autoklubu Slaný a připravili, jak bylo avizováno závěrečný díl první poloviny tréninkového programu pro začínající, plochodrážní naděje.

 

Účast na Talent Speedway Slaný sice nebyla oproti minulým tréninkovým setkání nijak závratná. Ale trojice Jakub Hejkal, Jaroslav Bartek a David Filipovský mladší tak aspoň měla více prostoru, aby vstřebávala rady trenéra Miroslava Rosůlka, jemuž ochotně asistoval Bruno Belan.

Další pokračování tréninkových cyklů  TaSS jsou naplánována na začátek dalšího školního roku, ale není vyloučeno, že se mladí jezdci budou moci v sedle svých motocyklů objevit již na konci srpna. To podle  zájmu, který zaznamená Aleš Altman, vedoucí tohoto projektu.

V současné době je na příští pátek 14. července naplánovaná brigáda, která má za úkol připravit malý ovál na další tréninkové jízdy. Její současný stav sice oproti minulým sezonám je ve velmi dobré kondici, byť také jarní úpravy,  které byly nevyhnutelné, zabraly nejen značný časový prostor těch, kteří ochotně pomohli s jeho přípravou. Ta vlastně začala již v prosinci, kdy byl odstraněn na problematických místech materiál a nově dosypán, aby se přes zimní období tyto vrstvy spojily.

Slánský tréninkový cyklus si dopřeje přestávku | foto Václav Buřič

Dusno přineslo do Slaného nepohodu

Slaný – 30. června
Týden utekl jako voda a opět zde byl pátek, ten 30. června byl významný tím, že pro školáky skončila školní docházka a začaly pro ně zasloužené dva měsíce trvající volné dny. Odpolední čas na slánském plochodrážním stadionu měl opět patřit dalšímu pokračování plánovanému tréninku nadějí sportu levých zatáček.

 

V pátek se ve Slaném mladí závodníci převlékali do kombinéz zbytečně | foto Aleš Altman

Talent Speedway Slaný však musel být zrušen, dusno které provázelo celý páteční den, zapříčinilo, že se těsně před sedmnáctou hodinou nad Slaným objevily černé mraky a z nich se po chvilce spustil déšť, který postupně sílil. Byť vše bylo jako vždy náležitě připravené, musel realizační tým oznámit mladým jezdcům, že se dnes bohužel trénovat nebude.

Trenér Miroslav Rosůlek, ač je velký optimista, tentokrát odjížděl k domovu lehce zamračen nad rozmary počasí, ale již vyhlíží lepší zítřky, neboť ve středu 5. července na Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje se ve Slaném objeví znovu. A to na základě tréninku reprezentantů ČR v kategorii 125 ccm Karla Průši, Petra Marka a Štěpánky Nyklové, kteří se připravují na vrchol sezony v podobě světového a evropského poháru v této třídě 22  –  23. července v polském Gdaňsku.

David Filipovský, vedoucí Sportovního mládeže AČR při Autoklubu Slaný, připravil na  středeční sváteční den pro trio reprezentantů testovací tréninkový odpoledne, kde si budou moci vyzkoušet svoji závodní techniku a otestovat vše potřebné a to i za asistence firmy SHUPA.

Na ovál se nedalo vyjet | foto Aleš Altman

Aleš Altman operativně oslovil přítomné mladé naděje, že středa 5. července se bude týkat i jich a nahradí se jim deštěm zrušený páteční tréninkový program. A tak Jaroslav Bartek, Aleš Altman mladší., Jakub Hejkal, David Filipovský mladší, Stanislav Kohout, kteří nedobrovolně museli za pomoci svých rodičů naložit své motocykly, je ve Slaném opětovně vyloží a na malé dráze budou pilovat základy plochodrážního sportu.

V dílně, kterou má k dispozici Talent Speedway Slaný, se před deštěm schovával i Jakub Hejral. Jeho příjezd již ve čtvrtek odpoledne avizoval Filip Šitera, oba dva jsou nerozlučně spjati s klubem PDK Grepl Mšeno. Nebyl ve Slaném náhodou. Z Jičína přicestoval i ze svým synem  Jakubem a ten si na premiéru v sedle plochodrážního stroje bude muset ještě chvilku počkat.

Po depu slánského stadionu se kromě zmíněných frekventantů TaSS pohybovali i jejich kamarádi ze školních lavic, kteří je přijeli podpořit v tréninkovém úsilí a možná, že si najdou i oni cestu a příště si vyzkouší jízdu na plochodrážním motocyklu: Nikdo jim samozřejmě nebude bránit, neboť kolektiv, který se v současné době ve Slaném snaží pracovat, jak při přípravě závodů, tréninků, údržby oválů a dalších nezbytných záležitostí, našel společnou řeč. Atmosféra má hned jiné dimenzi, která se pozitivně promítá do klubové činnosti.

Talent Speedway Slaný nezná slovo odpočinek

Slaný – 23. června
Necelých čtyřicet osm hodin dělilo některé členy AK Slaný, aby se po vydařeném finálovém klání mistrovského mítinku dvojic opět sešlin a plochodrážním stadiónu ve Slaném a věnovali se nejen svému koníčku, ale především výchovnému procesu mladé generace nadějných plošinářů.

 

Talent Speedway Slaný měl další pokračování v pátek 23. června v tradičním čase sedmnáct hodin. Přesný jako nově zrekonstruovaný staroměstský orloj byl  vedoucí projektu Aleš Altman, aby zorganizoval celý průběh pátečního podvečera.

Tradičně nechyběl trenér Miroslav Rosůlek, vedoucí SCM David Filipovský, Tomáš Hejkal, který měl na starost kosmetickou stránku malého oválu, aby frekventanti měli pro svůj trénink patřičný komfort pro svoji činnost.

Cestu do Slaného opět vážil Jaroslav Bartek, pražský začínající závodník využívá pohostinnosti slánského klubu, aby se zdokonaloval ve svém umění. Z Prahy přijel i Stanislav Kohout, jehož v sobotu čekal mistrovský závod ve flat tracku na pražské

Markétě. Slánská enkláva byla tradiční, a sice Jakub Hejkal, Aleš Altman mladší a Robert Samek. Bohužel Jakub Hejkal byl brzy ze hry, příčinou byla technická závada na jeho nedávno zakoupeném motocyklu. Ostatní postupně dostali dostateční prostor, aby se zdokonalovali a vzhledem k tomu, že byl přítomen i Bruno Belan a byl plně vybaven, přátelsky se zhostil role instruktora a několikrát tak předvedl mladým začátečníkům, jak mají ovládat své stroje.

Přátelská atmosféra všech přítomných a zainteresovaných osob má pozitivní vliv na pořádání Talent Speedway Slaný, která bude mít před prázdninami pokračování 30. června.

Slánská akademie se má čile k světu | foto Aleš Altmann

Ve Slaném se trénuje i pracuje

Slaný – 9. června
Páteční sluneční odpoledne přivedlo na malý slánský ovál mladé naděje plochodrážního sportu k dalšímu tréninku. Aleš Altman, vedoucí Talent Speedway Slaný, svolal na sedmnáctou hodinu další pokračování tréninkové série. Ve Slaném mezitím vrcholí přípravy na finálový závod o mistra ČR dvojic. Termín středa 21. června, startovací páska na povel rozhodčího Adama Jaksche poletí vzhůru v sedmnáct hodin.

 

V současné době probíhá nekončící seriál v sekání travního porostu, finišují natěračské práce na tribuně, kde některé její části od jejího vzniku neznají pojem nový nátěr, a v neposlední řadě se správa stadiónu bude muset postarat o její kompletní úklid, na který si mnozí ani nevzpomínají, zaváté staré listí je toho dokladem.

Ikona slánského klubu Miroslav Rosůlek jako vždy dobře naladěn, dobrá nálada jej neopustila ani při závěrečném fotografování, ani při zpáteční cestě k domovu do Lužné, se tak mohl plně bez rozdílu věnovat čtveřici Jakub Hejkal, Aleš Altman, Robert Samek a Stanislav Kohout.

Stanislav Kohout byl ve Slaném 27. Května, kdy závodil při mistrovském šampionátu Flat Tracků ve třídě junior, přijel i na trénink 2. června a o další týden zde byl opět. Zatím sedlá svůj Flat Trackový speciál, ale je i nakloněn k tomu, že si příště vyzkouší i plochodrážní motocykl.

Robert Samek se ve Slaném objevil  již v loni v červnu, ale podzimní zranění ruky mu umožnilo pokračování až v tomto termínu. Aleš Altman je pravidelným účastníkem, jenže svůj volný čas dělí mezi plochou dráhu a hokej, ten již dávno není jen zimní záležitostí a tak skloubit tyto dvě odvětví a nezapomenout na školní povinnosti je otázkou, nad kterou se musí  vážně zamyslet.

Jakub Hejkal absolvoval nejvíce tréninkových hodin a je již připraven, aby ve středu 14. června se postavil na svůj premiérový start při dalším klání PRO-TEC Speedway MINI CUPu, který hostí slánský ovál od sedmnácti hodin.

Aleš Altman starší tak mohl být stejně jako Miroslav Rosůlek spokojen, poděkování si za odvedenou výpomoc zaslouží David Filipovský a rovněž Tomáš Hejkal, který střídal volanty jak u kropicího vozu, tak i traktoru při nutných přípravách dráhy. V neposlední řadě poděkování míří i rodičům, kteří věnovali svůj čas svým potomkům a ve zdraví je zase odvezli do svých domovů.

Slaný hostil další díl své akademie | foto Aleš Altman