Archiv pro rubriku: Talent Speedway Slaný

Aleš Altman měl opět plný ovál

Slaný – 26. dubna
Konec školního týdne znamená pro mladé adepty sportu levých zatáček ve Slaném prodloužení si svých zájmových aktivit. Páteční odpoledne se opět stalo dostaveníčkem začínajících nadějí plochodrážního sportu. Vedoucí projektu Talent Speedway Slaný Aleš Altman s kolegou Davidem Filipovským měli
i tentokrát k dispozici již osvědčené a pravidelně trénující jezdce Jakuba Hejkala, Matěje Tůmu a Jaroslava Bártka, které si později pod svá křídla vzal Bruno Belan, aby si na klasickém oválu vyzkoušeli startovací manévry před sobotním mistrovským klání na západě Čech v Plzni.

 

Na klasické dráze kroužil rovněž Matyáš Ryska, ten ovšem sedlal motocykl kubatury 500 ccm a pozvolna tak začíná pronikat do tajů tohoto sportu. Škoda, že se musel omluvit Richard Samek, který již pár tréninků na pětistovce absolvoval. V týdnu dvakrát z Chomutova do Slaného dorazil, aby si v dílně Bruna Belana doladili technické záležitosti.

Na malé dráze tak dále kromě Stanislava Kohouta, slánského juniorského jezdce flat tracku si svá kolečka od kroužili  David Filipovský a dva nováčkové. Jedním z nich je syn Marka Knížete. Toto jméno není v ploché dráze neznámým pojmem, mnozí si jistě vybaví, že Marek Kníže před více jak dvaceti lety oblékal vestu AK Markéty Praha a zasáhl i do bojů mistrovství světa juniorů 27. května 2001 při kvalifikačním kole ve Slaném.

Talent Speedway Slaný se letos rozeběhl na plné obrátky a tak si lze přát, aby se vše vyvíjelo pozitivním směrem.

Slánský tréninkový program jede na plné obrátky | foto Václav Buřič

Pátek odpoledne rovná se Talent Speedway Slaný

Pardubice – 12. dubna
Páteční odpoledne patřilo opět na plochodrážním stadiónu ve Slaném tradičnímu tréninkovému programu Talent Speedway Slaný. Aleš Altman, vedoucí projektu, neponechal nic náhodě a se svým kolektivem připravili vše pro zdárný průběh další tréninkové akce.

 

Před sobotním prvním mítinkem PRO – TEC Speedway Mini Cup, který je plánován bod bájnou horu Blaník do Divišova, si na malý slánský ovál přijeli vyzkoušet a doladit své stroje host z pražské Markéty Jaroslav Bártek, domácí duo Jakub Hejkal a Matěj Tůma, který zde zažije závodní premiéru.

Svá tréninková kolečka zde rovněž pod taktovkou instruktora Bruno Belana odkroužili Richard Samek a Matyáš Ryska, po sobotním prvním  výjezdu na dráhu nechyběl ani David Filipovský. Přišel i Aleš Altman, kterému pomalu končí hokejová sezona, a páteční odpolední čas vyměnil za hokejovou halu za plochodrážní prostředí, byť jen v roli diváka.

Bruno Belan, který úspěšně plní roli instruktora a zaskakuje za Miroslava Rosůlka, jenž mimochodem zdárně doma v Lužné rehabilituje, dal dvojici Jakub Hejkal – Matěj Tůma poslední instrukce před divišovskou akcí. Snad si jeho dobře míněná slova vezmou k srdci a budou se řídit jeho radami.

Ve Slaném se každý pátek trénuje | foto Václav Buřič

Na Velký pátek se ve Slaném trénovalo na malé dráze

Slaný – 29. března
Sváteční páteční odpoledne 29. března patřilo na slánském plochodrážním stadiónu opět dalšímu pokračování tréninkového programu Talent Speedway Slaný. Slunečné a poměrně teplé velikonoční počasí vylákalo do Slaného slušný počet zájemců o plochodrážní sport.

 

Z Liberce opět za svými rodiči dorazila Štěpánka Nyklová, která se na letošní sezónu připravuje velice zodpovědně, a její tréninkové výkony tomu také odpovídají.

Tradičně nechyběl jezdec AK Markéty Praha Jaroslav Bártek který je zde více  jak doma, prakticky nechybí na žádné slánské tréninkové akci.

Jakub Hejkal byl ve čtvrtek na tréninku v Praze, ale slánský program si rovněž nemohl nechat ujít a snad svojí tréninkovou píli zúročí v nastávající sportovní sezoně.

Richard Samek byl ve Slaném již den předem, aby si v dílně Bruno Belana za  asistence svého otce, ale především Rudolfa Belana připravil stroj kubatury 500 ccm, na něm již mohl, absolvoval páteční trénink.

Matěj Tůma měl minulý pátek lehký pád, ale ten ho neodradil, aby byl v plné síle  připraven na dnešní program. Kromě jízdy na malém oválu se mu instruktor Bruno Belan  věnoval v zatáčce u výjezdu smyků, kde pilovali jízdu mezi kužely.

Minule nově příchozí Matouš Ryska rovněž vážil cestu na slánský stadion a převzal  si Shupu po Richardovi Samkovi a pozvolna se začal zasvěcovat do tajů sportu levých  zatáček.

Stanislav Kohout bude v letošní sezoně startovat v barvách AK Slaný v závodech flat track v kategorii junior a i on využil páteční odpoledne, aby si z Prahy zajel do Slaného  zatrénovat.

Dnes chyběl vedoucí projektu TaSS Aleš Altman, který měl dlouhodobě  naplánovaný  rodinný program, ale v plném rozsahu jej zastoupil David Filipovský, který se mohl spolehnout  jak na Tomáše Hejkala tak Václava Buřiče kteří pomohli s úpravou dráhy, ale především jeho  pravou rukou byl Bruno Belan, který se věnuje přípravě začínajících jezdců.

Ve Slaném bylo opět život | foto Václav Buřič

Slánské plochodrážní mládí vyjelo na ovál

Slaný – 22. března
Páteční odpoledne 22. března patřilo na slánském malém oválu oficiálnímu zahajovacímu tréninku projektu Talent Speedway Slaný. Do již třetí sezony vstoupil tento tréninkový program slánského klubu a tak vedoucí projektu Aleš Altman neponechal nic náhodě a zajistil potřebné náležitosti ke zdárnému průběhu tréninku. Již v sobotu 16. března byl malý ovál připravován na tréninkový a závodní program, byl na něj citlivě navezen nový materiál a posléze Tomáš Hejkal tak mohl přistoupit k celkové úpravě dráhy a tu si hned druhý den v lehkém tréninkovém tempu mohli vyzkoušet Karel Průša, Jakub Hejkal a Matěj Tůma pod dozorem Bruna Belana.

 

Pátek však již patřil většímu množství adeptů levých zatáček, nechyběla Štěpánka Nyklová s Karlem Průšou, kteří již mají za sebou celou řadů úspěšných vystoupení ve své kariéře. Chybět nemohl ani Jakub Hejkal, který právě vzešel s tohoto projektu a již v minulé sezoně se zúčastnil jak PRO-TEC Mini Cupu tak i

mistrovských klání. Do Slaného dorazil i Richard Samek, který by se měl již co nevidět připravovat v kubatuře 500ccm a v dílně Bruno Belana činí potřebné kroky. Do svého lehkého pádu trénoval i Matěj Tůma, s kterým dorazil i jeho kamarád z vinařické školy Matěj Ryska, jenž byl oblečen ve výrazně žlutočervených barvách. Asi fanoušek Václava Milíka a také on si vyzkoušel jízdu na plochodrážním stroji.

Malý slánský ovál konečně ožil | foto Václav Buřič

Pravidelně od loňského léta do Slaného dojíždí i Jaroslav Bártek z pražské Markéty, ten neváhal do Slaného se svým otcem dorazit i minulou sobotu 16.března, kdy zde probíhala velká brigáda, kde kromě již zmíněné úpravy malé dráhy se realizovalo navěšení ochranných mantinelů a rovněž kompletní zprovoznění rozhlasu.

Bylo vyměněno několik amplionů a k nim natažená nová kabeláž, pro tento účel z Kladna dorazila vysokozdvižná plošina Nissan, aby se vše podařilo vyladit do správné hlasitosti.

Páteční tréninkový program sice provázel lehký déšť, ale ten nezabránil, aby si na prahu nové sezony mladí jezdci pozvolna osvojili svoje možnosti, vyzkoušeli připravenost svých motocyklů a zároveň i svoji kondici.

Mnohé překvapily dvě věci, nepřítomnost Miroslava Rosůlka a kropení dráhy. Ikona slánské ploché dráhy podstoupila v průběhu měsíce března  plánovanou operaci, ta dopadla podle očekávání velmi dobře a Miroslav Rosůlek je v současné době již v domácí péči. Je ve velmi dobré náladě, která z něj vyzařovala už v neděli 17.března pří mé osobní návštěvě ve slánském ortopedickém oddělení. Při jeho nezlomné vůli se určitě brzy objeví opět na slánském stadionu a všichni mu přejeme brzké uzdravení.

Úsporné kropení | foto Václav Buřič

Kropení dráhy bylo realizováno netradiční, úspornou, ale účinnou formou. Byla použita klasická plastová nádrž umístěná na přepravním vozíku.  Kropicí vůz Karosa dlouhodobě vykazuje určité netěsnosti a úsporná opatření se musí hledat i zde.

Projekt Talent Speedway Slaný (TaSS) bude mít další pokračování v pátek 29. března, podrobné informace poskytne vedoucí projektu p. Aleš Altman 721 623 185,který má i letos k dispozici osvědčený realizační tým spolupracovníků v osobách asistenta Davida Filipovského, Tomáše Hejkala který zabezpečuje technické zázemí, trenéra Miroslava Rosůlka a instruktora Bruna Belana.

Páteční odpoledne ve Slaném patřilo opět ploché dráze

Slaný – 15. září
Než se člověk nadál, uplynul další týden a páteční odpolední čas opět patřil mladým začínajícím adeptům sportu levých zatáček. Miroslav Rosůlek, jak bylo již avizováno, po jednotýdenní přestávce na slánský plochodrážní stadion dorazil dost s velkým předstihem, aby si prošel a zkontroloval stav malého oválu. Neboť kromě tréninku Talent Speedway Slaný se domluvil i tréninkový program pro další klubové jezdce AK Slaný Štěpánku Nyklovou a Karla Průšu aby měli možnost si před dalším závodem PRO – TEC Speedway Mini Cup vyzkoušeli jak svůj strojový park, tak i kvalitu dráhy.

 

U vedoucího TaSS Aleše Altmana se na tréninkový sraz nahlásili Jakub Hejkal, David Filipovský, Robert Samek a Nicholas Hejral. Ten byl ve Slaném již v červnu, ale déšť zapříčinil, že mladí jezdci se do akce nemohli dostat a tak e svým otcem Jakubem Hejralem, bývalým plošinářem mšenského PDK, dorazili do Slaného až po letní přestávce. Po všech stránkách byli připraveni na patřičné úrovni. Nechyběl jako vždy pražský Jaroslav Bartek a tak tréninkový program mohl začít.

Ve slánském depu stála i dodávka Pavla Marka. Kdo čekal, že jeho syn Petr si přijel před středečním PRO – TEC Speedway Cupem vyzkoušet jak ovál, tak své motocykly, byl asi zklamán. Otec mladého pražského juniora zde byl pouze na přátelské návštěvě a zařídit si pár formalit.

Dost smolný páteční podvečer zažila Štěpánka Nyklová. Po pár tréninkových jízdách musela odstavit svůj motocykl. Zadřený motor byl příčinou předčasného ukončení tréninkového snažení a tak její otec bude plně vytížen. Do středy musí připravit stroj své dcery, aby mohla jako jediná dívka ve startovním poli konkurovat chlapecké přesile při další mítinku PRO – TEC Speedway Mini Cupu, který je od 17:00 ve Slaném na programu.

Další pokračování TaSS je domluveno a naplánováno na příští páteční odpoledne 22. září. Mladí plošináři ve Slaném budou mít možnost dalšího trénování, navíc ve středu David Filipovský, Robert Samek, Nicholas Hejral budou prezentovat své umění ve vložených jízdách. Štěpánka Nyklová, Karel Průša a Jakub Hejkal zasáhnou do závodu.

Aleš Altman dělí svůj sportovní program mezi plochou dráhu a hokej a tak ve výčtu jmen nadějí AK Slaný chybí, neboť mu začala sezona mezi ledovými mantinely.

Ve Slaném se v pátek opět trénovalo | foto Václav Buřič

Ze školních lavic rovnou za plochodrážní řidítka

Slaný – 8. září
Páteční odpoledne osmého září opět patřilo ve Slaném mladým frekventantům plochodrážního sportu. Malý slánský ovál přivítal po týdnu školní docházky začínající adepty sportu levých zatáček. Aleš Altman, vedoucí Talent Speedway Slaný, zvažoval uspořádání dalšího pokračování tohoto tréninkového programu na 1. září, ale nakonec konečná volba po domluvě všech zainteresovaných stran se posunula až na uvedený termín.

 

Na dráhu postupně vyjeli Jakub Hejkal, ten den před tím na pražské Markétě absolvoval svůj první závod mistrovství republiky stopětadvacítek na malé dráze. Vzhledem k tomu, že prozatím trénoval jen na oválech, které nemají mantinely, nevedl si vůbec špatně.

Jaroslav Bártek je sice jezdec pražské Markéty ,ale ve Slaném na TaSS je pravidelným  účastníkem a tréninkové porce mu postupně zvyšují jeho jistotu v sedle plochodrážního  stroje. Aleš Altman mladší, David Filipovský mladší a Robert Samek se po prázdninové pouze rovněž snažili a využili všechen čas a navíc měli k dispozici slánského juniora Bruna Belana.

Ten ve čtvrtek v podvečer startoval v Praze ve třetím klání juniorského šampionátu, ale našel si čas, aby přišel mezi začínající jezdce. Jeho přítomnost má pozitivní vliv hlavně na Jakuba Hejkala, který si jeho dobře míněné rady bere k srdci.

Jako vždy se o stav malého oválu staral Tomáš Hejkal, který optimálně připravil dráhu tak, aby delší prázdninová přestávka nečinila jezdcům žádné potíže. Přítomnost Davida Filipovského je amozřejmostí, ten z pozice vedoucího Sportovního centra mládeže AČR při Autoklubu Slaný nejen podá pomocnou ruku Aleši Altmanovi při realizaci TaSS, ale také získá přehled o případném budoucím zařazení jezdců kubatury 125 ccm do nominačních kritérií jak pro evropský tak i světový pohár mládeže.

Jestli zde ve výčtu jmen chybí Miroslav Rosůlek, ikona slánského klubu, tak s velkou lítostí se musel omluvit, pravidelně od samého vzniku TaSS dojíždí na tyto akce, ale tentokrát dal přednost rodinné sešlosti. Již se těší na pátek 15. září, kdy opět bude na programu další díl Talent Speedway Slaný.

Slánská akademie se po prázdninách opět rozběhla | foto Aleš Altman