Archiv pro rubriku: Servis

Adam Bubba Bednář znovu vyjel na jihočeský led

Jindřichův Hradec – 14. února
Mrazivého týdne využil rovněž Adam Bubba Bednář, který se na rybník v parku v Jindřichově Hradci vydal k dalšímu tréninku, tentokrát s dvěstěpadesátkou. S motocyklem se nikdo další nepřidal, ale pomocnou ruku nabídl kamarád se Side Teamu Válek, který pomohl s hrablem vytyčit ovál.

Adam Bubba Bednář při svém víkendovém tréninku

Led v Mníšku chutnal nejen éčku

Liberec – 14. února
Přes víkend se na Fojtecké přehradě pilně trénovalo. Počasí nám dalo zabrat, ale důležité bylo, že se dalo jezdit. Test Ečka v sobotu byl spíše horor. Baterky v mínusových teplotách stávkovaly. Telefon do vývojové dílny byl na roztrhání. Večer se muselo trochu zapracovat na restartu elektroniky a baterek a hlavně je připravit na neděli.

 

Nedělní odpoledne už bylo ježdění lepší a ukázalo se, že nás čeká ještě pořádný kus práce, než pochopíme, co a jak připravit. Víkendu využil i bývalý závodník z Chabařovic Martin Morávek, který přijel jezdit.

V neděli se přišel povozit i jeden z nejlepších našich motokrosových a endurových jezdců Jára Romančík. Oba dny také jezdila i Štěpánka Nyklová a bylo vidět, jak se na šroubkách rychle učí.

Tak zase příště.

Ěčko na přehradě v Mníšku

Foto. GRS Liberec

I pořadatelský tým musí být v kondici

Liberec – 17. února
Liberecký stadion se změnil v běžeckou dráhu. Počasí si zahrává a i když do Jizerek není daleko tak na stadion ploché dráhy ve městě je blíže. Kluci si ujezdili dráhu a využívají volný čas k nabírání síl .Situace okolo různých zákazů toho moc nedovoluje, ale taj jediný co si musí hlídat je čas na odchod domů. Stadion je otevřený i pro ostatní běžkaře od 9 do 16 hodin.

Na stadiónu v Pavlovicích se běžkuje

Foto: GRS Liberec

Éčko se chystá na led

Liberec – 22. ledna
Sice trochu opožděně, ale přece. S pomoci Hynka Štichauera se do Liberce dostaly chrániče kol. Led zatím vesele tvrdne?! A tak se příprava na motocyklech zrychluje. Letošní zima snad umožní vyzkoušet Ečka i na šroubkách. Jeden motocykl se odvezl k testům akumulátoru do vývojové dílny pana Ikera a jeden bude jezdit u nás.

 

Jak se bude chovat akumulátor v zimě, bude zajímavé. Byla by to šance i pro další disciplíny do budoucna.

Budeme se snažit upravit plochu tak aby nás nikdo nemusel tahat  z vody.  Přehrada je v Mníšku hluboká a nerad bych na výlov éčka čekal do jara.

Foto: Věroslav Kollert

Slaňáci nemají ruce v klíně

Slaný – 15. prosince
Čas mezi koncem sezóny 2020 a začátkem té nastávající neznamená pro nás, že bychom složili ruce do klína. Nejdříve část členů AK Slaný upravila malý ovál, kam byl před posledním mistrovským závodem kubatury 125 ccm navezen nový materiál. Ten se posléze vyhodnotil tak, že by nebylo na škodu ho také přidat na klasickou dráhu. Naštěstí máme přátelské vazby jak v pískovně v Černuci, tak i na autodopravu Petra Lamače z Kralup nad Vltavou. A po ose společností ZAPA beton a BMS-SAND s.r.o. se podařilo deponovat 100 tun a následně za spolupráce pana Varhaníka z Dřínova u Zlonic jej správce stadionu Eduard Krčmář starší mohl rozvrstvit po celé ploše velké dráhy.

Foto: Mirek Horáček