Archiv pro rubriku: Servis

Máme páčku

Liberec – 25. listopadu
Po letním plochodrážním kempu v Toruni došlo k dohodě, aby se na elektrické plohcodrážní motocykly přidělala startovací spojková páčka. Podle přítomných manažerů prý slouží k trénování startu. Uvidíme, ale jak na našich, tak i na dánských motocyklech páčka je. Oba systémy fungují podobně.

Jezdec si může sám zvolit jestli při startu použije páčku nebo odstartuje na plyn. Jedná se o rychlé naučení bezpečné jízdy a používání motocyklu s využitím všech jeho možností. Rozdíl mezi Dánskem je v tom, že na našich strojích nenajdete žádné lanka od páčky nebo rychlopalu.

Liberecká éčka mají páčku | foto GRS Liberec

Česká plochá dráha vstoupila do elektrické éry

Liberec – 15. listopadu
Je nám ctí Vám oznámit jménem THK Racing – MXM – GRS a celého E-SPEEDWAY týmu, že od roku 2023 nám bylo schváleno Autoklubem ČR startovat v závodech na ploché dráze na motocyklech poháněných elektrickými motory v kategorii 125/140 ccm ve všech disciplínách.

 

Začátkem listopadu 2022 se sešli zástupci Autoklubu ČR a E- SPEEDWAY týmu. Důvodem schůzky bylo stanovit  pravidla pro závody na ploché dráze s motocykly na elektrický pohon v České republice. Zhruba hodinové jednání našlo společnou cestu, jak rozvíjet tuto novou disciplínu.

Autoklub ČR se tak stal prvním na světě, který povolil závodit s elektrickou pohonnou jednotkou na ploché dráze. Česká plochá dráha tímto historicky vstoupila do nové éry E-SPORTU.

Představení týmu na E-SPEEDWAY motocyklech bude začátkem nové sezóny 2023.

Elektrické motocykly mohou oficiálně závodit | foto GRS Liberec

Ze Slaného pojede do Liberce autobus

Slaný – 13. září
Autoklub Slaný uspořádá ve středu 21. září pro příznivce plochodrážního sportu a nejen pro ně autobusový zájezd do Liberce na závěrečné čtvrté kolo extraligy družstev. Cena zájezdu činí Kč 300 na osobu. Odjezd ze stadiónu ploché dráha Slaný ve 13:30 hodin. Závazné přihlášky u Jaroslava Drbala na čísle 728 404 447 či e-mailu jardadrbal@seznam.cz. Kapacita míst 50 osob.

Na libereckou extraligu přijede ze Slaného autobus | foto Pavel Fišer

Výzva

Hledáme pana Jardu Stanka z Pardubic, který byl s námi na dovolené v Austrálii, s Tomášem Rambouskem, panem Greplem, s Verčou Jelínkovou, Mílou Čmejlou. Jardo prosím ozvi se, je to důležité, třeba telefonem nebo přes pana Škacha. Zavolej na telefon 737620361 Mílovi Čmejlovi.

V úterý je možné testovat nový povrch v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně – 15. července
Malý ovál v Mariánských Lázních prošel v posledních dnech razantní proměnou svého povrchu. Nevhodný materiál ze zatáček byl vybagrován a nahrazen lepším pískem z rovinek. Trať zatím otestoval pouze Miroslav Musil v sedle pětistovky. Kdo z kolibříků jej chce napodobit, má možnost v úterý 19. července od sedmnácti hodin.

Upravený malý lázeňský ovál je možné testovat v úterý odpoledne | foto Antonín Škach

Václav Hromas nedá na Jawu dopustit

Pardubice – 6. června
Už to bude třicet let, co nastoupil do vývojového oddělení divišovské Jawy. Není proto divu, že její motory vyznává dodnes. Nicméně Matouš Kameník se vedle jím laděných pohonných agregátů může spolehnout také na stroj přímo od producenta v Divišově, který evidentně opět zvedá hlavu. Václav Hromas je tomu pochopitelně jedině rád.

 

„Jednu Jawu máme fabrickou,“ rozhovořil se v pondělí po dvojici pardubických závodů polského šampionátu juniorských družstev, „Tři závody nám trvalo, než jsme vychytali nastavení. Dneska už měl Matouš vzadu padesát čtyřku, pořád se musí učit. Polský klubu jsou na úrovni a on si to s nima dával.“

Matouš Kameník (červená) si vyšlápnul na Antoniho Mencela (žlutá) | foto Karel Herman