Archiv pro rubriku: Servis

Levnější kniha může získat na hodnotě autogramem

Praha – 4. dubna
Vedle prodejní premiéry nové publikace Česká plochodrážní ročenka si při sobotní Velké ceně UNITOP na pražské Markétě bude možné pořídit také výpravnou knihu sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA od Petra Dufka a Romana Apeltauera. Vedle ceny nižší o šedesát korun oproti běžné obchodní síti, mohou zájemci získat další cenný bonus v podobě autogramů trojice vítězů pardubického závodu všech závodů.

 

Oproti křtu knihy na výstavě Racing Expo v listopadu bude chybět Oldřich Klaudinger, Milan Špinka, Jiří Štancl a Tomáš Topinka však budou na Markétě zájemcům o autogram k dispozici

Nejméně svého času může pobytu u prodejního stolečku poblíž salónku Tonyho Kaspera věnovat Tomáš Topinka. Protože bude celý závod soudcovat, mihne se na autogramiádě na zhruba dvacet minut, než zmizí na zasedání jury.

Od půl druhé však bude všem fanouškům k dispozici Milan Špinka. O nějakou půlhodinku později dorazí také Jiří Štancl. Vedle nákupu knih a zisku autogramů s osobním věnováním od českých plochodrážních velikánů zbude určitě čas na pořízení snímků či přátelské klábosení.

Program sobotní autogramiády:

13:30 – 13:50 Tomáš Topinka
13:30 – 14:30 Milan Špinka
14:00 – 14:30 Jiří Štancl

Poznámka: uvedené časy jsou orientační

Foto: Karel Herman

Filip Šitera přebírá otěže Milana Špinky

Mladá Boleslav – 5. února
Po dvanácti letech se Milan Špinka rozhodl ukončit svou činnost jako manažer české státní reprezentace, kterou na podzim 2006 převzal po Josefu Laštovkovi. Sportovní komise ploché dráhy na svém včerejším zasedání vyhověla jeho žádosti o uvolnění z funkce. Zároveň na uprázdněný post jmenovala Filipa Šiteru.

Filip Šitera byl včera jmenován manažerem české reprezentace

Foto: Mirek Horáček

Slaný bude mít novou dráhu

Slaný – 11. prosince
Podzimní dny zastihly Eduarda Krčmáře staršího v pilné práci na slánském ovále. Z Polska bylo dovezeno nějakých sto padesát tun nového materiálu. Ten se smíchal s druhou skrývkou z české pískovny, aby na stadiónu středočeského královského města vznikl úplně jiný ovál než doposud.

Takhle vypadal slánský ovál minulý pátek

Foto: František Němec

Olympané jedou na lyže

Praha – 1. prosince
Junioři Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Patrik Mikel a Daniel Klíma spolu s Ondřejem Smetanou vyrážejí pod hlavičkou Olympu Praha na zimní soustředění. V rakouském Söldenu je pod vedením Tomáše Topinky čeká lyžování od pondělí do čtvrtku.

V Rakousku se budou připravovat také Petr Chlupáč a Jan Kvěch

Jawa Divišov letos vsadila na klasickou eleganci, ale i užitečnou novinku

Divišov – 20. září
S jedinou výjimkou dostává vítěz pardubické Zlaté přilby vedle přenádherné trofeje také zbrusu nový motocykl Jawa. Mistr klenotnický Pavel Lejhanec svůj skvost představil již minulý týden. Ani divišovský plochodrážní producent nezůstal pozadu. Martin Málek exkluzivně pro magazín speedwayA-Z představil stroj, v jehož sedle bude příští neděli vítěz kroužit čestná kola po svítkovském stadiónu.

Generální ředitel JRM Speedway Factory Jaroslav Rezler hrdě prezentuje Jawu pro vítěze Zlaté přilby města Pardubice
Generální ředitel JRM Speedway Factory Jaroslav Rezler hrdě prezentuje Jawu pro vítěze Zlaté přilby města Pardubice

„Letos představujeme spíše naše standardní provedení motocyklu bez nějakých barevných výstřelků a různých jiných speciálních doplňků,“ říká Martin Málek. „Rám je chromovaný a je v něm namontovaný motor posledního typu výroby. Vrtání 90 mm, standardní dlouhá ojnice, speedway vačka Jawa a karburátor Jawa.“

Již při pohledu zvenčí vypadá stroj elegantně a jeho barva bude ladit s trofejí, kterou bude mít vítěz nasazenou na hlavě. „Co se týká barvy, zvolili jsme neutrální barevnou kombinaci černobílou, aby ladilo k chromovanému rámu a duralovým leštěným ráfkům,“ pokračuje březolupský závodník, který v Divišově působí již léta. „Bohužel se nám trochu zpozdila výroba krytu motorky, která je tak odevzdána se standardním krytem. Finální podobu můžete zatím najít na Facebooku nebo zde na speedwayA-Z.“

Vidlice se start systémem

Motocykl by však měl disponovat jistou novinkou… „Máme jednu specialitu, vidlici se start systémem,“ usmívá se Martin Málek. „. Funguje to tam, že před startem si může jezdec zaaretovat vidlici ve snížení. Tím pádem je níž přední strana motocyklu a pomáhá udržet přední kolo více u země při akceleraci po startu. Někteří jezdci to běžně používají nejen v motokrosu, ale už i na ploché dráze, ale jako přídavné zařízení. My už nabízíme vidlici s touto vychytávkou.“

Standardní motor v rámu

Foto: Jawa Divišov