Archiv pro rubriku: Servis

Ze Slaného pojede do Liberce autobus

Slaný – 13. září
Autoklub Slaný uspořádá ve středu 21. září pro příznivce plochodrážního sportu a nejen pro ně autobusový zájezd do Liberce na závěrečné čtvrté kolo extraligy družstev. Cena zájezdu činí Kč 300 na osobu. Odjezd ze stadiónu ploché dráha Slaný ve 13:30 hodin. Závazné přihlášky u Jaroslava Drbala na čísle 728 404 447 či e-mailu jardadrbal@seznam.cz. Kapacita míst 50 osob.

Na libereckou extraligu přijede ze Slaného autobus | foto Pavel Fišer

Výzva

Hledáme pana Jardu Stanka z Pardubic, který byl s námi na dovolené v Austrálii, s Tomášem Rambouskem, panem Greplem, s Verčou Jelínkovou, Mílou Čmejlou. Jardo prosím ozvi se, je to důležité, třeba telefonem nebo přes pana Škacha. Zavolej na telefon 737620361 Mílovi Čmejlovi.

V úterý je možné testovat nový povrch v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně – 15. července
Malý ovál v Mariánských Lázních prošel v posledních dnech razantní proměnou svého povrchu. Nevhodný materiál ze zatáček byl vybagrován a nahrazen lepším pískem z rovinek. Trať zatím otestoval pouze Miroslav Musil v sedle pětistovky. Kdo z kolibříků jej chce napodobit, má možnost v úterý 19. července od sedmnácti hodin.

Upravený malý lázeňský ovál je možné testovat v úterý odpoledne | foto Antonín Škach

Václav Hromas nedá na Jawu dopustit

Pardubice – 6. června
Už to bude třicet let, co nastoupil do vývojového oddělení divišovské Jawy. Není proto divu, že její motory vyznává dodnes. Nicméně Matouš Kameník se vedle jím laděných pohonných agregátů může spolehnout také na stroj přímo od producenta v Divišově, který evidentně opět zvedá hlavu. Václav Hromas je tomu pochopitelně jedině rád.

 

„Jednu Jawu máme fabrickou,“ rozhovořil se v pondělí po dvojici pardubických závodů polského šampionátu juniorských družstev, „Tři závody nám trvalo, než jsme vychytali nastavení. Dneska už měl Matouš vzadu padesát čtyřku, pořád se musí učit. Polský klubu jsou na úrovni a on si to s nima dával.“

Matouš Kameník (červená) si vyšlápnul na Antoniho Mencela (žlutá) | foto Karel Herman

Na Markétě jsou zase stavbaři

Praha – 6. dubna
Dlouhá léta býval pro pražskou Markétu charakteristický. Kopeček v depu, jehož sklon pomáhal závodníkům nastartovat motor cestou k vratům na ovál. Tohle je však minulost, stavební dělníci jej nedávno odstranili. Pavel Ondrašík, sportovní ředitel pražského klubu, vysvětlil, jaké stavbě musel ustoupit.

„Vzhledem k tomu, že se v dnešní době kopec využíval převážně jen při trénincích a některých závodech, rozhodlo se vedení AK Markéta společně s vlastníkem objektu OLYMP CS MV o jeho zrušení,“ konstatuje Pavel Ondrašík. „Důvodem je vytvoření většího prostoru pro zázemí závodů Speedway Grand Prix. Nový promotér si v této oblasti klade vysoké nároky a do budoucna se předpokládá, že budou narůstat.“

Kopeček již v pražském depu není | foto Pavel Ondrašík

 

 

Eletrika dostala pozvánku

Liberec – 23. února
Středisko mládeže ve Slaném nás pozvalo na zahájení letošní sezóny. To, o čem budeme se závodníky a hlavně s jejich rodiči bavit, je vcelku jasné. Informace, jak se dostat k motorce a jaké jsou možnosti k zapůjčení, technická data, a pravidla v závodech. Hledáme nové zájemce, kteří od letošní sezóny budou moc nejen trénovat, ale i závodit. Je to velký krok a šance pro E speedway.

 

Příprava motocyklu modelu ES D2pro našeho pilota | foto GRS Liberec

Jako pilotní jezdci budou upřednostnění naši závodníci, jména budou představena na schůzce střediska. Zájem je i z polské strany, ti se ale nemůžou pravidelně našich závodů účastnit a to je zatím velký handicap.

Do sezóny 2022 budou připraveny motocykly v kategorii ES D1 a ES D2 se stejným motorem určené na mini tratě. To, kam posuneme vývoj, ukáže výkonnost našich továrních závodníků.

V nedávné době o náš projekt projevila zájem i Francie a jejich závodníci. Je tak možné, že se budeme potkávat i s jezdci, o kterých dodnes ani netušíme.

Pozvánku do Liberce na  společné setkání posíláme i do Dánska, kde se podobný projekt velice úspěšně posouvá dopředu.