Archiv pro rubriku: Servis

Matouš Kameník má po operaci

Libež – 24. října
Podzim je pro plochodrážníky období, kdy nejen relaxují po uplynulé sezóně, ale také prostor pro vykurýrování starých ran a zranění. Matouš Kameník potřeboval operaci ramene již loni, ale nakonec se rozhodl pro zákrok až letos na podzim. V pátek se vrátil domů z péče doktora Pavlaty z nemocnice v Hradci Králové. Nyní bude šest týdnů nosit ortézu, než začne rehabilitace.

První cesta Matouše Kameníka z nemocnice vedla do dílny | foto David Kameník

V Liberci prší

Liberec – 20. října
Se slzou v oku oznamujeme, že zítřejší testování E Flat trak je přeloženo. Počasí se postaralo o přeložení testu nového motocyklu. Stále je ale šance ještě letos se povozit.

Déšť zrušil zítřejší program v Liberci | foto Věroslav Kollert

Kopřivnice se pouští do malého oválu

Kopřivnice – 19. října
Takový záměr tady byl už kdysi. Jen lokalita se měnila. Od Štramberku až po plácek přes silnici od plochodrážního stadiónu. Nyní dostává projekt malé dráhy v Kopřivnici konkrétnější obrysy. A v sobotu se začne naostro.

 

Jednadvacátého října totiž kopřivnický klub od devíti ráno pořádá brigádu. Nový miniovál má vzniknout na plácku kousek od restaurace s bowlingem, která leží na druhé straně silnice než plochodrážní trať.

Prvním úkolem je prostor vyčistit, ale plány jsou smělé. „Dráha tam bude, snad i depo,“ říká předseda klubu Tomáš Wanke. „Všechno je zatím v plenkách. Ale na jaře bychom už chtěli jezdit.“

Současný trend stopětadvacítek při vývoji plochodrážníků by byl hřích nezachytit. „Chceme nějaké mlaďochy přitáhnout,“ souhlasí kopřivnický šéf. „Doufejme, že se to podaří. Aby totiž mladí jezdili se stopětadvacítkou po velkém ovále, kde to nedají do smyku, je skoro k ničemu.“

Takhle před sedmi lety začala renesance velkého kopřivnického oválu a letos podobné úsilí čeká klub při stavbě malé dráhy | foto Eva Palánová

Sezóna 2023 je na svém konci, příští začíná s novou výzvou

Liberec – 17. října
Letošní sezona předvedla, jak se na E speedway dá jezdit. Adam Nejezchleba se postupně dostal do takové formy, že nenašel na našich oválech konkurenci. Množství koleček, která najezdil na E speedway, mu tak výrazně pomáhalo zlepšovat styl a taktiku. I když jsme se potkávali s nečistou hrou, tak E speedway vždy ukazovala jednoduchost závodního motocyklu.

Adam Nejezchleba v letošní sezoně startoval na motocyklu s elektrickým pohonem s vědomím, že nebude klasifikován. Před koncem sezony se ještě v Praze a Divišově vyzkoušelo několik změn na stroji. Alespoň máme před novou sezonou náskok.

Co však ještě čeká náš tým, je test nového E Flat track, který plánujeme okolo jednadvacátého. Měli by na něm jezdit Ervín Krajčovič, Vít  Janoušek a Tomáš Kollert. V nové sezoně 2024 by se mohl za podobných podmínek E Flat track motocykl ukazovat na našich drahách, jako tomu bylo letos u E speedway.

To by také znamenalo pravděpodobně návrat Flat tracku na libereckou dráhu. Po vzoru Anglie by se i u nás představila nová éčka.

V Liberci budou zkoušet elektrický motocykl pro flat track | foto GRS Liberec

Adam Nejezchleba testoval elektromotor na příští sezónu

Liberec – 22. září
THK racing si předevčírem včera mohl vyzkoušet ve Slaném novou techniku. Výhodou série PRO-TEC Speedway Mini Cup je příležitost si zatrénovat v závodním tempu. Tak tomu bylo i ve středu na slánském malém oválu.

 

Adam Nejezchleba a Tomáš Kollert kují elektrické pikle | foto Antonín Škach

Adam Nejezchleba jezdící na E speedway otestoval motor určený na novou sezónu. Motocykl dostal změnu v nastavení jízdních vlastností pro  jízdu a vylepšení  ovladatelnost. Poznatky jezdce a konstruktéra byly předány do vývojového střediska MXM a data se zpracovávají.

V pondělí v Praze na Tomíčkově memoriálu budou na E speedway startovat  ve vložených jízdách Štěpánka Nyklová a Adam Nejezchleba. Zopakují si loňský závod na Markétě, kde měli premiéru.

E speedway si v letošním roce vyzkoušelo  deset začínajících závodníků.

Adam Nejezchleba ve středu testuje nový motor při poháru ve Slaném | foto Antonín Škach