Archiv pro rubriku: Servis

Michal Tomka je po operaci

Plzeň – 26. dubna
Stav propíchnuté plíce se od soboty lepšil natolik, že Michal Tomka mohl dnes odpoledne v plzeňské nemocnici postoupit operaci obratlů. Všechno klaplo dle plánu chirurgického týmu, takže by se slovenský junior zraněný při ouvertuře české juniorky mohl příští týden vrátit domů do Žarnovice.

„Dopadlo to všechno OK,“ svěřil se magazínu speedwayA-Z jeho otec Vladimír Tomka. „Vším hýbe, všechno ho bolí, ale je to dobré a on je pozitivně naladěný.“

Michal Tomka byl dnes v plzeňské nemocnici operován
Michal Tomka byl dnes v plzeňské nemocnici operován

Foto: Karel Herman

Divišovský klub mládeže má smlouvu se svým hlavním partnerem

Divišov – 16. dubna
O vzniku JRM Speedway Klubu Mládeže při AK Divišov pro kategorii 250 ccm v Divišově jsme již informovali. Konečně došlo k podpisu smlouvy o spolupráci při výchově mladých nadějí s hlavním sponzorem, a tím je divišovský výrobce motocyklů JRM Speedway Factory s.r.o. Celá akce se odehrávala v úterý 11. dubna v kanceláři prezidenta Autoklubu České republiky doktora Jana Šťovíčka za přítomnosti Petra Moravce, předsedy VV SPD, Václava Hromase, předsedy AK Divišov a Ing. Stanislava Diatky, jednatele JRM Speedway Factory. Autoklub České republiky je v tomto případě morálním garantem této smlouvy.

 

Při podpisu smlouvy: Stanislav Diatka, Martin Málek, Václav Hromas, Jan Šťovíček a Petr Moravec
Při podpisu smlouvy: Stanislav Diatka, Martin Málek, Václav Hromas, Jan Šťovíček a Petr Moravec

Ing. Stanislav Diatka nám přislíbil zapůjčení na sezónu čtyř motorů Jawa 250 ccm a na dlouhou dráhu zapůjčení dvou chassis. Je to obrovská pomoc, protože momentálně vlastní tři kusy motorů 250 ccm jen dva kluby v České republice a my to zatím nejsme. Zájemců o dvěstěpadesátky stále přibývá, takže se snažíme sehnat i další partnery a finance, abychom mohli pořídit další techniku a další vybavení pro naše centrum a zpřístupnit tak plochou dráhu i pro případné nové zájemce. Co se týká naší spolupráce, centrum by mělo sloužit i jako testovací středisko pro motory a vývoj JRM Speedway Factory s.r.o., abychom posunuli vývoj dopředu.

Návrh reprezentační kombinézy z dílny Adriana Rymela čeká na loga sponzorů
Návrh reprezentační kombinézy z dílny Adriana Rymela čeká na loga sponzorů

Jelikož mistrovství Evropy na krátké dráze se pořádá v Plzni, mistrovství světa na dlouhé dráze v Pardubicích a mistrovství světa  na krátké dráze v Praze, rádi bychom využili domácího prostředí a taky naše reprezentanty oblékli do reprezentačních kombinéz. Tak aby mohli naši Českou republiku důstojně reprezentovat. Přiložený návrh připravil Adrian Rymel, tak pokud by se našel nějaký sponzor, míst pro reklamy je stále volných dost.

Naše první závody začínají už 29. dubna ve Slaném závodem družstev, kam přijedou kromě našich také jezdci z Německa a Polska. O čtvrtém týmu se zatím jedná. Následující den 30. dubna bude pokračování v Divišově závodem jednotlivců. Budeme rádi, když naše chlapce přijdete podpořit.

Foto: Klára Sobotková

První nebudeme, ale makáme

Liberec – 3. dubna
Asi nebudeme první, ale kluci statečně makají. Dráha je připravená, pružné mantinely, pokud vydrží počasí, se dodělají tento týden. Pokusím se pozvat pár divochů, aby trochu pojezdili dráhu. Docela by bodla parta pilotů z Uhříněvsi. Ty totiž jsou správně staří. Tak jdeme zase pracovat…

LB-3103217
Montáž pružných mantinelů v Liberci

Kopřivnice bude letos pořádat tři závody

Kopřivnice – 22. března
Pavlu Váňovi už párkrát nemohli přijít závodníci, kteří se jeho verdikty cítili poškození, přijít na jméno. V Kopřivnici jej ovšem velebí až do nebes. Jeho inspekce dráhy totiž s definitivní platností evidentně prolomila odpor radnice vůči ploché dráze. Na ní nyní naopak svítí zelená pro tři závody.

 

V Kopřivnici nezapomínají na Michala Matulu
V Kopřivnici nezapomínají na Michala Matulu

Inspekci šéfa rozhodčích si vyžádalo město prostřednictvím své správy sportovišť. „Bylo tam pět lidí z města a tři od nás z klubu,“ říká Richard Dufek. „Výsledek je, že nic není neřešitelný. Nečekali, že jim Pavel Váňa bude tvrdit, že bychom tady příští rok mohli pořádat světovej‘ pohár dvěstěpadesátek. A tak máme zelenou pro opravu mantinelů a dráhy a smlouva o nájmu s městem by měla být do dvou týdnů.“

V Kopřivnici se tím pádem pojedou tři závody. Sezónu otevře červnový přebor, který pro osmičku nejlepších vyvrcholí druhým ročníkem Memoriálu Michala Matuly. O měsíc později tady najde útočiště mistrovský flat track, jenž se sem přeloží ze Svitav, kde budou organizovat Pohár přátelství. Není vyloučeno, že ho doprovodí otevřený šampionát republiky dvěstěpadesátek. Naposledy půjdou lidé v Kopřivnici na plochou dráhu na mezinárodní pouťák zkraje září.

Plochá dráha na Letním stadiónu v letošním roce:

25.6. Přebor jednotlivců + 2. Memoriál Michala Matuly
29.7. MR flat track + otevřené MR 250 ccm
9.9. volný mezinárodní závod

Foto: Pavel Fišer

Válka o Letní stadión dospěla k příměří

Kopřivnice – 14. března
Boj o zachování ploché dráhy na Letním stadiónu v Kopřivnici skončil, když Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nepřikleplo městu dotaci na rekonstrukci areálu. Nyní chce kopřivnický městský úřad uzavřít s plochodrážním klubem smlouvu o pronájmu, aby bylo možné plánované závody pořádat. Podmínky, které si klade, jsou pro PK Kopřivnice akceptovatelné.

Poslední mistrovský závod se v Kopřivnici konal v červnu před devíti lety - a na pódium juniorky tehdy stanuli Hynek Štichauer, Matěj Kůs a Mateusz Kowalczyk
Poslední mistrovský závod se v Kopřivnici konal v červnu před devíti lety – a na pódium juniorky tehdy stanuli Hynek Štichauer, Matěj Kůs a Mateusz Kowalczyk

Foto: Antonín Škach