Archiv pro rubriku: MČR

V sobotu se v Liberci závodit nebude

Liberec – 25. září
Příští sobotu měl v Liberci vyvrcholit český přebor. Jenže tuto soutěž letos stíhá jedna pohroma za druhou. A mítink pod Ještědem v tomto ohledu není výjimkou. Dnes okolo osmnácté hodiny oznámil předseda klubu Robert Ráliš, že nejsou z technických důvodů není možné sobotní podnik uspořádat.

 

Liberecký stadión v sobotu závody neudiví | foto Pavel Fišer

Odvážnému štěstí vskutku přálo

Chabařovice – 17. září
Byla to obrovská nejistota uspořádat sobotní chabařovické závody s prognózou devadesátiprocentní šance dopoledního deště a nasáklé dráhy. Ještě v pátek to byl obrovský risk, který se nakonec vyplatil. Musíme říci, že nám k rozhodnutí závod nezrušit dopomohl tým z Kopřivnice, jenž se najednou v pátek odpoledne objevil v depu.

 

Vyhlídky na konání sobotních závodů nebyly zprvu příliš růžové | foto Jiřina Šifaldová

Když už urazili takovou dálku, tak jim přece musíme dát šanci. A to se nakonec ukázalo jako správné rozhodnutí. Mraky se nad stadiónem honily celý den, ale nakonec chabařovický ovál skrápěl jen kropicí vůz. Pochopitelně ne v takové intenzitě jako při červnovém Memoriálu Jiřího Hurycha, kdy jsme zažili tropický víkend a dráha se nedala ve třiatřiceti stupních Celsia ukropit.

Také bodová rovnost u kolibříků na prvních dvou místech byla výzvou, aby se  právě u nás rozhodlo o mistru České republiky stopětadvacítek. Titul nakonec po krásných rozjížďkách zůstal doma v rukách Petra Marka, který se po technických problémech s motocyklem dočkal. A to se muselo oslavit.

Velká závodnická parta v sobotu Chabařovicích | foto Jiřína Šifaldová

Neviděli jsme žádný  pád a to je dobře. Atmosféra byla fajn, jen se některým nelíbilo prolínání jízd s flat trackem, ale myslím, že to takto bylo v pohodě, děti měly alespoň publikum. Chtěla bych poděkovat celému týmu, který pomohl tyto důležité závody uspořádat.

V sobotu se potvrdilo jedno rčení: „Odvážným štěstí přeje.“

Petr Marek bral doma všechno

Chabařovice – 17. července
Vymodlené počasí! Takové přirovnání napadlo každého, kdo viděl srážkovou mapu republiky a přijel do Chabařovic na závody. Bylo sice chladno, byť svítilo také sluníčko, ale odjel se nejen flat track, nýbrž i poslední díl klasického šampionátu stopětadvacítek. Provázely jej slzičky i úsměvy. Není divu, vždyť si své pořadí prohodili rovnou první čtyři z aktuální klasifikace.

Karel Průša, Petr Marek a Štěpán Melč na pódiu | foto Petra Zahradníčková

Dramatičtější vyvrcholení sedmidílné seriálu si snad nešlo ani představit. Šampióna definitivně určila až předposlední jízda, zatímco na té poslední zůstal verdikt o bronzu. Petr Marek sice Karla Průšu na úvod hned dvakrát porazil, nicméně Slaňák kontroval vítězstvím v rozjížďce s číslem sedm.

Petr Marek proto musel svůj první mistrovský titul potvrdit v rozjížďce s číslem sedm. Když ji vyhrál, mohl slavit. A hned na to přišla řada na bronzovou medaili. Štěpán Melč neměl zrovna příznivý los, který jej třikrát poslal na startovní rošt s některým z pretendentů mistrovského titulu. Na úvod dokonce s oběma.

Štěpánka Nyklová navíc otevřela dnešní mítink triumfem v rozjížďce s číslem jedna. Jenže pak i ona narazila na favority a v páté jízdě byl Štěpán Melč v cíli před ní. Jejich skóre bylo srovnáno. Osmou jízdu vyhrál Karel Průša, aby coby vicemistr skončil druhý také v závodě.

Za sebou do cíle přivedl Štěpána Melče, jenž se ve své první kompletní sezóně radoval z bronzu. Štěpánku Nyklovou naproti tomu Luboš Hromádka poslal na nulu.

Petr Marek se stal mistrem republiky | foto Pavel Marek
1. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 3 12
2. Karel Průša, Slaný 2 2 3 3 10
3. Štěpán Melč, Plzeň 1 3 2 2 8
4. Luboš Hromádka, Pardubice 2 1 2 1 6
5. Štěpánka Nyklová, Slaný 3 1 1 0 5
6. Levi Böhme, D 0 2 0 2 4
7. David Hofman, Pardubice 1 0 1 1 3
8. Roman Štola, Mariánské Lázně 0 0 0 0 0

 

Konečné pořadí seriálu:

SLA PLZ PLZ SLA PHA SLA CHA TOT
15.4. 16.4. 4.6. 27.8. 6.9. 10.9. 17.9.
1. Petr Marek, Chabařovice 10 9 12 12 12 9 12 76
2. Karel Průša, Slaný 11 9 12 10 10 12 10 74
3. Štěpán Melč, Plzeň 6 5 7 8 10 8 44
4. Štěpánka Nyklová, Slaný 4 7 7 6 8 5 5 42
5. David Hofman, Pardubice 3 6 3 6 6 8 3 35
NC Maksymilian Pawelczak, PL 11 11 12 34
6. Luboš Hromádka, Pardubice 3 4 4 4 8 4 6 32
NC Silvar Avi, EST 8 8 8 24
7. Tony Katra, Slaný 9 8 17
NC August Lattik, EST 5 4 2 11
8. Roman Štola, Mariánské Lázně 2 1 o 1 2 1 0 7
NC Levi Böhme, D 4 4
9. Dominik Hrbek, Pardubice 4 4
10. Marián Jirout, Pardubice 1 2 0 3

Poznámka: v seriálu jsou klasifikováni pouze závodníci s licencí AČR

Rozjížďky s čísly dvě a tři budou klíčové

Chabařovice – 16. září
Před problémy s počasím se pořadatelé v Chabařovicích rozhodli zítřejší závody uspořádat. Kromě mistrovského flat tracku zde vyvrcholí klasický šampionát stopětadvacítek. Závod bude vskutku strhující. O pozici leadera aktuální klasifikace se totiž rovným dílem dělí Karel Průša a Petr Marek. Los startovních čísel zveřejněný dnes večer je proti sobě poslal hned dvakrát, do druhé a třetí jízdy. Přitom v prvním případě s ním na roštu stane ještě Štěpán Melč, jenž je průběžně jen o bod za Štěpánkou Nyklovou. Pořadatelé upozorňují všechny účastníky, ať se vzhledem k běžeckému půlmaratónu vyhnou centru Ústí nad Labem a pro cestu do Chabařovic raději volí dálnici.


Tipujte:

Kdo se v Chabařovicích stane mistrem republiky 125 ccm?

View Results

Loading ... Loading ...

Petr Marek (vlevo) a Karel Marek pojedou o mistra republiky stopětadvacítek | foto Petra Zahradníčková

Startovní listina zítřejšího šampionátu 125 ccm v Chabařovicích:

1 Štěpánka Nyklová, Slaný
2 David Hofman, Pardubice
3 Levi Böhme, D
4 Luboš Hromádka, Pardubice
5 Roman Štola, Mariánské Lázně
6 Štěpán Melč, Plzeň
7 Karel Průša, Slaný
8 Petr Marek, Chabařovice

Náhradní termíny jsou na stole

Plzeň a Pardubice – 14. září
Jako náhradní termín pro dnešní zrušené druhé finále mistrovství republiky jednotlivců v Plzni je předběžně navržena neděle 2. října. Hned následující pondělí, tedy 3. října, se v Pardubicích uskuteční NICE Cup, jenž se minulou středu rovněž utopil v dešťových přívalech. Nové datum hledají také v Mariánských Lázních. Na sobotu jsou totiž hlášeny deště a organizátoři nechtějí nechat cestovat desítky veteránů na EVS zbytečně. Na lázeňském kilometru by se mohlo jet v sobotu 8. října.

Déšť v současných dnech trápí českou plochou dráhu | foto Karel Herman

Deště poráží české finále

Plzeň – 14. září
Ještě okolo půl osmé byli v Plzni plni optimismu, že se náročná úprava dráhy včetně použití vibračního válce vyplatí a šampionát jednotlivců zde vyvrcholí svým druhým a závěrečným finálovým podnikem. Jenže déšť se vrátil, aby oválu zasadil fatální úder. Těsně před desátou hodinou byl proto závod odvolán. Náhradní termín bude ohlášen.

Dopolední déšť dnešní finále zrušil | foto Václav Schmid