Archiv pro rubriku: MČR

Závod v Holicích padl

Pardubice – 2. prosince
Ačkoliv termínový kalendář českých ledů bude mít pod svým palcem především paní Zima, jedna věc je jistá již dnes. V autokempu v Holicích v Čechách se rozhodně nepojede. Naproti tomu na seznam potenciálních lokalit jedna přibyla.

 

Ve čtvrtek se holičtí pořadatelé ozvali Petru Moravcovi. Proti pořádání ledové ploché dráhy se postavili rybáři, takže na rybníku Hluboký se závod konat nebude. Zato mezi aspiranty na ledy patří tradičně také Kopřivnice.

Takhle to v Holicích vypadalo v šestašedesátém

První liga čeká na Krško

Pardubice – 1. prosince
Obsazení první ligy pro rok 2024 mělo být známé již včera. V Kršku ale podepisují kontrakty se závodníky až do konce tohoto týdne. Slovinský mistr České republiky se má ovšem s verdiktem ozvat. Čas má do úterního zasedání naší plochodrážní ligy. Na něm se rozhodne, zda se bude závodit v pěti nebo v šesti.


Jaký je Váš názor?

Chybělo by Vám v první lize 2024 Krško?

View Results

Loading ... Loading ...

Z letošních účastníků se přihlásily týmy Kopřivnice, Prahy a Pardubic. Novinkou je účast Divišova a Plzně.  Pokud by se Krško ve svém českém dobrodružství nepokračovalo, zůstal by zachován stávající rozpis závodů.

Plochodrážní komise je připravená také na alternativu, že slovinská přihláška nakonec přece jen dorazí. Filozofie tříčlenného týmu s náhradníkem by zůstala zachována s tím, že třetí závodník by měl své programové jízdy. Každé družstvo by se utkalo a každým jen jednou a mítink by se skládal z osmnácti rozjížděk.

Přihlášení účastníci první ligy 2024:

Kopřivnice
AK Markéta Praha B
ZP Pardubice B
Divišov
Plzeň
Markéta nebude v první lize 2024 chybět | foto Antonín Škach

Mrazivé počasí zvyšuje naději na návrat ledové dráhy do Čech

Pardubice – 30. listopadu
Mrazivé počasí má u nás dle meteorologů vydržet týdny. Podobné zprávy zní jako rajská hudba fanouškům ledové ploché dráhy. Vždyť od posledního závodu v Holicích v Čechách uběhne na začátku příští sezóny již pět let.

 

„Je to jednoduché,“ říká Petr Moravec. „Jakmile bude informace o možnosti závodit, začne dispečink s pořadateli. To vše zhruba deset dnů před možným závodem. Vyeliminovaný je termín závodů mistrovství světa a Evropy, takže prakticky je možnost vždy první půlku ledna a února.“

O případné pořadatelství ledové ploché dráhy požádali pořadatelé v lokalitách Hamr na Jezeře, Opatovice nad Labem, Račice a Holice v Čechách.

Poslední ledy se u nás jely před pěti lety | foto Karel Herman

 

Evropský kalendář by měl být známý po víkendu

Řím – 23. listopadu
Tiskový odbor FIM Europe má navzdory uzavřené sezóně napilno. Rozesílá do světa kalendáře motocyklových šampionátů Evropy. V posledních dnech například trialu se srpnovým Kramolínem či supermotem, v němž žádný z českých pořadatelů nefiguruje. O ploché dráze se prozatím můžeme bavit pouze v rovině spekulací.

 

Vyjdeme-li z praxe předchozích let, světový pohár stopětadvacítek v Žarnovici doprovodí také jeho evropský protějšek. Logo evropské motocyklové federace určitě bude na titulních stranách programů také tradičních českých pořadatelů i roku 2024.

Všechno bude oficiální až po víkendovém jednání evropské plochodrážní komise. Na něm se očekává stanovisko Krška k jeho dalšímu působení v české první lize. Finalizace její podoby se očekává k poslednímu dni letošního rozmarného listopadu.

Český termínový kalendář přijde na řadu později. Aby toho tajemna nebylo málo, vrabci na pražských střechách si cvrlikají, že polo jubilejní Memoriál Luboše Tomíčka bude opět v pondělí po pardubické Zlaté přilbě. Ale dost spekulací a více trpělivosti.

Krško se letos stalo českým mistrem, ale na potvrzení jeho účasti na příští rok se prozatím čeká | foto Peter Treščák

Žarnovica se vrací do české extraligy

Pardubice – 15. listopadu
Účastníci českých ligových soutěží se mezi sebou dohodli, že první informace o podobě českých kolektivních soutěží2024 budou zveřejněny v polovině listopadu. Jedenáctý měsíc roku se svými třiceti dny nedává žádný prostor pro kompromis. A protože je dneska patnáctého a funkcionáři drží slovo, ví se, jak bude vypadat extraliga v příštím roce. Na řešení tajenky první ligy si musíme dalších patnáct dnů počkat.

 

Martin Vaculík, který dobyl světový bronz, bude příští rok účinkovat v české extralize | foto Petr Makušev (Sport Photo)

V extralize 2024 nebudou chybět stálí účastníci Pardubice, Slaný a Praha, vedle nichž ve stanoveném termínu projevil zájem také SC Žarnovica. „Příznivce ploché dráhy na území bývalé federace čeká nevšední zážitek,“ konstatuje Petr Moravec. „K silným týmům majícím ve svém středu mimo jiné i závodníka SPG Jana Kvěcha a Andrzeje Lebeděvse přistupuje velmi silný kalibr leadera slovenského týmu a třetího jezdce světa Martina Vaculíka.“

Kopřivnice určitě uvidí prvoligový závod také napřesrok | foto Karel Herman

Slováci se do extraligy vrací po třech letech, v nichž úlohu čtvrtého družstva na sebe vzali liberečtí Poláci. „K závodníkům Speedway Grand Prix přičteme další kvalitní jezdce Pardubice, Prahy, Žarnovice a tým Slaného,“ pokračuje český plochodrážní šéf. „Slaný sice v uplynulých dvou letech startoval bez jezdce seriálu SGP, ale až do posledních chvil bojoval o titul. Lze konstatovat, že se rýsuje nesmírně kvalitní a zajímavá soutěž.“

Uzávěrka přihlášek do první ligy je třicátého listopadu. Svůj zájem o start prozatím deklarovaly SPT Profil Team Kopřivnice, AK Markéta Praha, AMK ZP Pardubice a AK Divišov. Prozatím se čeká na vyjádření AMD Krško a PK Plzeň.

Petr Marek začne rehabilitovat v prosinci

Ústí nad Labem – 14. listopadu
Petr Marek, zraněný při své ostré ouvertuře s dvěstěpadesátkou v Pardubicích, se včera podrobil klinické kontrole u traumatologa. Rentgenové vyšetření páteř proběhlo celkem dobře, přesto doktor rozhodl odložit rehabilitaci a prodloužit klidový režim na lůžku o další měsíc. Nemělo by smysl léčbu uspěchat, aby závodník pražské Markéty byl na jaře fit a mohl do nové sezóny vstoupit v dokonalé kondici.

Petr Marek s otcem Pavlem | foto Shupa Team