Archiv pro rubriku: MČR

Pavlovický stadión otevřou hned dva závody naráz

Liberec – 26. března
V sobotu 11. května se otevírá stadión ve Starých Pavlovicích a to hned pro dva závody. Malá kubatura kolibříků 125 cm a nafouklé motorky Flat Tracku budou mít společný termín závodu. Logické vyústění termínu jen necelý měsíc před hlavním závodem sezóny, a sice mistrovství Evropy juniorských družstev.

 
Liberec uvidí nejlepší flattrackové jezdce z republiky a to v novém. Úprava pravidel stanovila jasnější pravidla pro start v jednotlivých skupinách FT1 , FT Classics a FT Veterán. Na pavlovickém stadionu to bude jejich druhý závodní víkend, obejde se však bez veteránů.

Stopětadvacítky už v květnu budou mít za sebou několik závodních setkání, z nichž to první se na malé Markétě jede už dnes. A Liberec tak bude jedním z dalších pokračování s neuvěřitelnou partou malých závodníků.

 

Liberec čekají první letošní závody příští měsíc

Foto: Karel Herman

Prvoligový navrátilec chce odměnit fanoušky pódiem

Kopřivnice – 8. března
Ledová dráha na Větřkovické přehradě již podruhé nevyšla. Ale jaro se dle kalendáře kvapem blíží, byť při pohledu z okna je jasné, že již dávno poslalo paní Zimu do exilu. Nová sezóna klasických oválů se kvapem blíží a od prvního letošního mítinku v Kopřivnici nás jen měsíc a něco. Richard Dufek, místopředseda klubu, se magazínu speedwayA-Z svěřil, že pro pódium udělali maximum.

 

„Škvára vyjde,“ odráží Richard Dufek narážku na další kolo smůly s ledovým závodem. „Na ovál se sice začala tlačit voda, ale bojujeme s ní. Chtěli bychom začít trénovat, snad se to už příští tejden podaří.

Důvod ke spěchu je nasnadě. Po své ouvertuře na pražské Markétě koncem tohoto měsíce se první liga ještě před půlkou dubna zastaví na Letním stadiónu v Kopřivnici. Domácí pro svůj ligový comeback po jednadvaceti letech získali nového generálního partnera Walbo Railway, ostravského specialistu na drážní dvojkolí. A nyní svou soupisku rozšířili o Martina Málka a Michala Škurlu.

„Možná budeme mít půjčenýho ještě někoho z Prahy,“ neskrývá Richard Dufek, aby vysvětlil, co za personálním posílením stojí. „Chceme udělat dobrej‘ výsledek v Kopřivnici. Zbytek se svezou mladý, ale tady chceme udělat pěknej‘ závod a bejt‘ na bedně. Jinak držíme filozofii, že je to soutěž pro mladý kluky. A holky (smích), protože za nás jezdí Sindy Weber.“

Na kopřivnickém prvoligovém pódiu z června 1994 najdeme o dnes dobře známé plochodrážní tváře: zleva Jaromír Lach, Adrian Rymel, Jaroslav Petrák, Radomír Semela, pod ním Michal Makovský a dále vpravo Michal Šnajberk a Pavel Ondrašík

Foto: Kateřina Kovářová

České ledy byly zrušeny

Pardubice – 19. února
Po informacích ze včerejška bylo dnešní pátrání sportovní komise ploché dráhy po vhodné lokalitě, kde by se o víkendu mohly konat mistrovské závody na ledové dráze stejně krátké, jako marné. Plánované závody v Opatovicích nad Labem a v Chrastné byly tudíž zrušeny bez náhrady. A na další podniky budeme s největší pravděpodobností čekat až do příští zimy.

Ledaři se zřejmě letos už žádného svezení nedočkají
Ledaři se zřejmě letos už žádného svezení nedočkají

Foto: Karel Herman

Zapomenutá otázka českých ledů nebyla stále zodpovězena

Pardubice – 19. února
Uplynulý víkend dal svými dubnovými teplotami zapomenout na zimu. Nicméně přes noc rtuť teploměru sice mírně, ale přece jen klesá pod nulu. A na nadcházející volné dny jsou v kalendáři naplánovány další podniky mistrovství republiky na ledové dráze. Upřímně řečeno, že by se zopakoval necelý měsíc starý zázrak z Holic, není příliš reálné.

 

„Zatím ne určitě Liberecko, Pardubicko a Růžená,“ objasňuje Petr Moravec, předseda sportovní komise, otázku, řešení otázky ledových závodů v termínech 23. a 24. února. „Zbytek řekne dnešní den, ale nevěřím.“

Holický zázrak se už pravděpodobně nebude opakovat

Foto: Mirek Horáček

Víkend se stane zlomovým prvkem pro další ledařský podnik

Osečná – 13. února
Martin Běhal se včera na břeh Hamerského jezera nevypravil vůbec z žádných romantických hnutí své duše. Nicméně vrátil se zpátky nadšený jako, kdyby tam na pláži randil se dvěma top modelkami naráz. Radost mu způsobila kvalita ledu, nicméně, zda se tady příští víkend uskuteční pokračování mistrovství republiky na ledové dráze, bude jasné až zkraje příštího týdne.

 

„Včerejší obhlídka ledu v Hamru na Jezeře byla překvapující,“ hlásí Martin Běhal ze severu Čech. „Byl jsem u Ruské pláže a docela jsem se divil, v jaké kondici je led. Neměl jsem s sebou ani vrtačku, protože jsem nevěřil, že mě led vůbec udrží.“

Ale ono ano. „Led je super,“ raduje se osečenský ledař. „Leží na něm tak dva centimetry sněhu, což není tak hrozné. Spíše se obávám víkendového oteplení, kdy má bejt‘ až deset nad nulou. A to by byl konec…“

V Hamru na Jezeře je led ve skvělé kondici

Foto: Martin Běhal

Sportovní komise schválila soupisky

Pardubice – 6. února
Poslední lednový den s sebou nese povinnost všech subjektů startujících v českých plochodrážních šampionátech uzavřít své soupisky a uplatnit rovněž svoje přihlášky pro šampionáty republiky. Sportovní komise je vyhodnotila a schválila na svém pondělním zasedání, takže ve středu mohla jejich oficiální podoba spatřit světlo světa.