Archiv pro rubriku: polský šampionát juniorských družstev

Králů je v Polsku víc

Rawicz – 18. května
Petr Chlupáč se tento týden nedostane do akce při mistrovství Polska juniorských družstev, jelikož jeho Opole má v lodžském dvojzávodě volný los. Jeho krajané spojení týmem ACCR ovšem vyrazili do Rawicze. V úvodním závodě obsadili v uvozovkách své čtvrté místo, nicméně jejich kouč tentokrát při svém hodnocení zahrál i na kritickou strunu.

Češi v Rawiczi | foto Zdeněk Schneiderwind

„Závod se odjel bez větších pádů,“ hlásí Zdeněk Schneiderwind. „Naši kluci se snažili, co mohli, ale musíme uznat, že ostatní týmy jsou na tom lépe. Do budoucna bude záležet, jak to kluci pojmou, protože to není vůbec jednoduchá. Lehce se to řekne od stolu, budeme víc trénovat, koupíme si lepší motor, ale to vše se daleko hůře uskuteční. Motor si koupíš, ale je drahý a tak na něm nemohu trénovat. Trénovat chci, ale není s kým, na tréninku jsem král, ale přijedu do Polska a těch králů je tam ještě patnáct. Ale pro kluky, si myslím, je tohle hodně veliká zkušenost a jejich přístup byl výborný. A všem přeju, aby příští rok bylo těch bodíků alespoň jednou tolik.“

1. Ostrovia Ostrow 52
Kacper Grzelak 12, Jakub Poczta 13, Sebastian Szostak 14, Jakub Krawczyk 13
2. Unia Leszno 32
Tobiasz Musielak 2, Damian Ratajczak 13, Antoni Mencel 14, Maksym Borowiak 0, Hubert Scibak 3
3. Kolejarz Rawicz 25
Bartosz Curzytek 6, Franciszek Majewski 5, Kacper Klosok 7, Blažej Wypior 6, Kacper Klimek 1
4. ACCR 10
Jaroslav Vaníček 5, Matouš Kameník 3, Bruno Belan 2, Matěj Frýza 0

Do Polska se tentokrát jede ve čtyřech

Praha – 17. května
Skupina E mistrovství Polska juniorských družstev má před sebou poslední zastávku na území našich severních sousedů, než na začátku června vyvrcholí v Pardubicích. Zítra a pozítří tým ACCR nastoupí se čtyřmi závodníky. Zítra a pozítří v Rawiczi bude Zdeněk Schneiderwind mít pod svou taktovkou Jaroslava Vaníčka, Matěje Frýzu, Matouše Kameníka a Bruna Belana.

Jak Matěj Frýza (bílá), tak Bruno Belan (červená) nastoupí zítra a pozítří v Rawiczi | foto Karel Herman

Trať přinesla pořádnou blamáž

Gniezno – 12. května
Trať v Gniezně byla problematická již při středečním závodě skupiny E polského šampionátu juniorských družstev, díky čemuž bylo mnoho pádů. Problémy vyvrcholily ve čtvrtek. Po třech jízdách následovala rozsáhlá úprava oválu. V rozjížďce s číslem čtyři upadl Pavel Kuchař, který nakonec skončil v nemocnici. Po incidentu se sudí rozhodl podnik ukončit.

V rozjížďce s číslem jedna skončil Matouš Kameník třetí, vzápětí z tříčlenného týmu ACCR nestartoval nikdo. Jaroslav Vaníček ve třetí jízdě dovezl bod.

Pavel Kuchař vyprovází Jaroslava Vaníčka na start jedné z rozjížděk | foto Zdeněk Schneiderwind

Čeští benjamínci se statečně perou s polskou konkurencí

Gniezno – 11. května
Závodníci Ostrowa dominovali pátému závodu skupiny E polského šampionátu juniorských družstev v Gniezně. Tým ACCR dorazil pouze ve třech, skončil čtvrtý, nicméně stupně vítězů mu nebyly zas až tolik vzdálené. Zdeněk Schneiderwind kvituje výkony českých benjamínků, navíc je rád, že se jim vyhýbaly pády, jichž tentokrát bylo více než požehnaně.

„Závody trvaly přes tři hodiny,“ vypráví kouč české reprezentace. „Padalo se, naštěstí se ty pády našim vyhnuly. Kluci byli čtvrtí, ale závodili s Poláky. Je vidět, že získávají zkušenosti. Doufám, že to tak bude i zítra.“

Pavel Kuchař vyprovází Jaroslava Vaníčka na start jedné z rozjížděk | foto Zdeněk Schneiderwind
1. Ostrow 54
Jakub Poczta 14, Jakub Krawczyk 13, Kacper Grzelak 12, Sebastian Szostak
2. Start Gniezno 25
Mikolaj Czapla 11, Marcel Studzinski 12, Kacper Mateusz Grzelak 2, Szymon Szwacher DNR
3. Kolejarz Rawicz 22
Steven Goret 2, Bartosz Curzytek 6, Franciszek Majewski 4, Blažej Wypior 5, Kacper Klosok 5
4. ACCR 17
Pavel Kuchař 4 (1 1 0 1 0 1), Matouš Kameník 5 (2 2 0 0 0 1), Jaroslav Vaníček 8 (3 2 0 2 1 0)

Tým ACCR vyráží do Gniezna jen se třemi závodníky

Praha – 10. května
Těžko, přetěžko lepil Zdeněk Schneiderwind svůj tým pro pokračování polského šampionátu juniorských družstev, jež naši skupinu E zavede zítra a pozítří do Gniezna. Český reprezentační kouč ladil sestavu ještě včera ve Svítkově, jenž se již halil do tmavého pláště soumraku. Z většiny úst slyšel jen ne doprovázené slůvky o školních povinnostech toho kterého závodníka či práci jeho tatínka. A tak se tým ACCR představí jen v tříčlenné sestavě Matouš Kameník, Jaroslav Vaníček a Pavel Kuchař.

Jaroslav Vaníček (červená) a Pavel Kuchař (žlutá) posílí v nadcházejících závodech tým ACCR | foto Karel Herman