Archiv pro rubriku: polský šampionát juniorských družstev

Zachránci týmu ACCR uzavřeli české účinkování v polském šampionátu

Leszno – 12. června
Kvalifikační skupina E polského šampionátu juniorských družstev dospěla ke svému konci po mnoha odložených závodech. Kvůli jiným závodům či jiným povinnostem musel Zdeněk Schneiderwind svou sestavu doslova lepit a do Leszna vyrazil jen s trojicí závodníků, kteří nakonec skončili bez bodu poslední.

„Naši stateční, co přijali do Leszna bohužel nezískali ani bod,“ bilancoval Zdeněk Schneiderwind. „Nemůžu jim absolutně upřít snahu, ale prostě Poláci jsou úplně někde jinde. Pro kluky je to výborný trénink, ale dost náročný.“

Češi v Leszně: zleva Radek Bambuch, Matěj Frýza a Dominik Hrbek | foto Zdeněk Schneiderwind
1. Unia Lezsno 46 Antoni Mencel 11, Marcel Juskowiak 10, Hubert Jablonski 14, Kacper Mania 11, Jakub Žurek
2. Ostrovia Ostrow 39 Sebastian Szostak 6, Tobiasz Potasznik 12, Pawel Sitek 11, Gracjan Szostak 9, Franciszek Dymowski 1
Start Gniezno 32 Patryk Budniak 7, Leon Szlegiel 8, Jedrzej Chmura 6, Mikolaj Czapla 11
Junior Team ACCR 0 Matěj Frýza 0 (0 0 0 X 0), Dominik Hrbek 0 (0 0 0 0 0), Radek Bambuch 0 (0 0 0 0 -)
Dominik Hrbek (modrá) se pod dohledem svého otce Davida chystá do těžké konfrontace s Poláky | foto Zdeněk Schneiderwind

Na Leszno jsou tři

Praha – 11. června
Zítra se v odloženém závodě v Leszně uzavře české působení v letošním polském šampionátu juniorských družstev. Na závěrečné dějství kvalifikační skupiny E bude Zdeněk Schneiderwind disponovat pouze tříčlenným družstvem. Nastoupí s Matějem Frýzou, Radkem Bambuchem a Dominikem Hrbkem.

Matěj Frýza bude zítra tahounem českého družstva v polském šampionátu | foto Karel Herman

 

Team ACCR opět uzavíral výsledkovou listinu

Gniezno – 6. června
Po středečním mítinku ve Wroclawi pokračovala skupina E šampionátu Polska juniorských družstev v rychlém sledu v Gniezně. Triumf slavili domácí, naši, z nichž nejlépe zajel Bruno Belan, skončili poslední. Poslední vystoupení Junior Teamu ACCR čeká příští středu od šestnácti hodin v Leszně.

1. Start Gniezno 42 Jedrzej Chmura 9, Patryk Budniak 13, Leon Szlegiel 5, Mikolaj Czapla 15
2. WTS Sparta Wroclaw 39 Kacper Andrezejevski 11, Jakub Krawczyk 10, Nikodem Mikolajczyk 10, Filip Seniuk 8
3. Unia Leszno 32 Jakub Žurek 5, Emil Konieczny 2, Kacper Mania 12, Marcel Juskowiak 9, Kuba Wojtynka 4
4. Junior Team ACCR 7 Jaroslav Vaníček 3 (1 0 1 0 1), Jan Hlačina 0 (0 0 0 0 0), Bruno Belan 4 (1 2 1 0 0), Radek Bambuch 0 (0 0 0 0 0)
Češi v Gniezně: zleva Jan Hlačina, Bruno Belan, Jaroslav Vaníček a Radek Bambuch | foto Zdeněk Schneiderwind

Český tým si zhoršil pardubický výsledek

Wroclaw – 5. června
Po nepřízni počasí se čeští junioři konečně dočkali svého druhého vystoupení v rámci kvalifikační skupiny E polského šampionátu juniorských družstev. Závod ve Wroclawi přinesl dělené vítězství domácích dělené s Ostrowem. Náš tým zopakoval pardubický výsledek, nikoliv výkon. Také tentokrát uzavřel výsledkovou listinu, ale na rozdíl od Svítkova neudával tempo závodu ani chviličku.

„Doufal jsem, že budeme víc bodíků,“ posteskl si Zdeněk Schneiderwind. „Jára Vaníček je ve Wroclawi vlastně doma, Matouš Kameník jede v sobotu kvalifikaci SGP2 v Maconu. Ale situace je taková, jaká je. Pro kluky je polský šampionát škola, ale musí každý sám vědět, kam to chce směrovat. Je takt, že mladí Poláci jedou s obrovským nasazením, ale bez tohoto srovnání není možné se někam posunout. Třeba už ve čtvrtek v Gniezně…“

1.-2. WTS Sparta Wroclaw 43 Filip Seniuk 10, NIkodem Mikojaczyk 11, Jakub Krawczyk 12, Kacper Andrzejewski 10
1-.-2. Arged Malesa Ostrow 43 Sebastian Szostak 12, Tobiasz Potasznik 10, Pawel Sitek 12, Gracjan Szostak 8, Franciszek Dymowski 1
3. Unia Leszno 25 Marcel Juskowiak 6, Kacper Mania 12, Jakub Žurek 5, Kuba Wojtynka 0, Emil Konieczny 2
4. Czech ACCR Junior Team 9 Jaroslav Vaníček 4 (1 1 0 0 2), Matouš Kameník 3 (0 E 1 0 2), Bruno Belan 1 (0 1 0 0 0), Jan Hlačina 1 (0 0 – 1 -), Radek Bambuch 0 (0 0)
Český tým ve Wroclawi: zleva Radek Bambuch, Jaroslav Vaníček, Bruno Belan, Jan Hlačina a Matouš Kameník | foto Zdeněk Schneiderwind

Současné dny přinášejí závodní maratón

Plochodrážníci jsou zvyklí na šňůru závodů v řadě. Rekordmanem tohoto týdne je bezesporu Karel Průša. O uplynulém víkendu se pustil do dvou závodů stopětadvacítek v Mariánských Lázních a v Plzni, kde se čtvrtlitrem vstoupil rovněž do českého mistrovství juniorských družstev. V úterý spolu s Petrem Markem v sedlech dvěstěpadesátek bojovali proti přiškrceným pětistovkám v rámci Poháru GKS v Rybniku, jehož včerejší pokračování v Poznani spláchnul déšť. Nyní slánského závodníka čeká SGP Academy se stopětadvacítkou, v níž se představí rovněž Štěpánka Nyklová. V neděli přijdou na řadu stopětadvacítky ve Slaném. Bohužel zároveň s přeborem, do něhož nebude moct zasáhnout s dvěstěpadesátkou. Podobný maratón čeká v příštím týdnu také naše juniory.

 

V sobotu se na třech frontách rozběhne kvalifikace SGP2. Adam Bubba Bednář a Jan Jeníček budou startovat v německém Ludwigslustu, Jaroslav Vaníček se vypraví do Terenzana v Itálii, kdežto Matouše Kameníka očekává francouzský Macon.

Petr Marek a Karel Průša se vypravili do Polska | foto Pavel Marek

A do toho v Polsku končí naše kvalifikační skupina šampionátu juniorských družstev. Zdeněk Schneiderwind musel se svou sestavou poměrně hodně improvizovat. V pondělí bude po slánském přeboru, navíc Bruno Belan musí stůj co stůj do školy. Do Leszna proto vyrazí mladší garnitura s Janem Jeníčkem.

Pardubický závodník se již neobjeví v dalších kolech ve Wroclawi a v Gniezně. Zejména ve středu bud česká sestava poměrně silná s Matoušem Kameníkem, Jaroslavem Vaníčkem, Brunem Belanem, Štěpánem Melčem a Janem Hlačinou.

Ve čtvrtek už bude scházet Matouš Kameník, protože cesta do Maconu není z nejkratších. A když už jsme se opět dostali k reprezentaci, je uzavřena nominaci na semifinále travnatého šampionátu Evropy. Hynek Štichauer byl pro nedělní Bielefeld jasný. Do Loppersumu se další týden vydá Jan Macek.

Sestavy Týmu ACCR pro závěr skupiny E polského šampionátu juniorských družstev:

Leszno – pondělí (3.6.): Radek Bambuch, David Hofman, Jan Jeníček, Dominik Hrbek
Wroclaw – středa (5.6.): Matouš Kameník, Jaroslav Vaníček, Bruno Belan, Štěpán Melč, Jan Hlačina
Gniezno – čtvrtek (6.6.): Jaroslav Vaníček, Štěpán Melč, Bruno Belan, Jan Hlačina