Češi a Slováci v akci 359

Pondělí a čtvrtek byly jediné dny, kdy se v uplynulém týdnu u nás nekonala žádná plochá dráha. Přesto jsme viděli neuvěřitelných sedm závodů včetně dvou velkých cen! Ovšem naši závodníci se představili i za hranicemi. Dnešní díl tradiční pondělní kompilace magazínu speedwayA-Z vás kromě obligátního Polska zavede i za plzeňskými kolibříky do Německa.

 

Václav Milík prožil náročný týden

Základní část polské extraligy vyvrcholila hned v pondělí v Rybniku. Domácí podlehli Wroclawi 39:51 a za pomoci bonusového bodu za lepší skóre ze součtu výsledků obou duelů (66:114) definitivně vyřadila Czestochowou z play-off.

Václav Milík prožil těžký den. V rozjížďce s číslem tři pykal za pád Taie Woffindena a Roberta Lamberta, když na prvním výjezdu bylo příliš těsno. Čtrnáctá jízda viděla děsivý pád pardubického kapitána, Mateusze Szczepaniaka, s nímž jel Václav Milík na 5:1 pro Rybnik, a Chrise Holdera.

Úvodní pád při první české velké ceně poznamenal Václava Milíka (bílá) a Eduarda Krčmáře (modrá)

Diskvalifikován byl Pardubičan, který uzavřel své účinkování pěti body (U 3 2 0 X). v dalších dvou dnech navzdory bolestem pomohl Pardubicím v extralize, ale úvodní pád při první SGP na Markétě jeho situaci ještě zkomplikoval.

Ve stejné jízdě jako Václav Milík upadl na Markétě také Eduard Krčmář. Vedle techniky a chráničů odepsal i výjezdní mítink druhé polské ligy do Rzeszowa. Krosenští Vlci zde vyhráli již poosmé, tentokrát 27:63, za součet skóre 65:115 inkasovali také bonusový bod a jsou na čele tabulky.

Včera odstartovala semifinále extraligové play-off a obě skončily výsledkem 46:44. Wroclaw doma porazila Gorzow, Zielona Gora před svým publikem podlehla Lesznu. Martin Vaculík pro ni dobyl deset bodů (0 X 2 3 2 3).

Josef Černý a Oliver Schmid v německém Wolfslake

Po sobotních stopětadvacítkách se plzeňská výprava rozdělila na dvě části. Jedna zamířila domů, druhá do Wolfslake. Němečtí kolibříci kvůli covidu do Čech nemohli, ovšem Češi do Německa ano. Závod Norddeutsche Bahnmeisterschaft v kubatuře 125 ccm se stal kořistí Friedy Thomas, jíž znají také čeští fanoušci.

Josef Černý (2 3 2 3) projel cílem finálové jízdy hned za ní, třetí byla Alina Sassenhagen, díky jejímuž pozvání mohli závodit i Plzeňané, a Oliver Schmid (1 2 3 2) čtvrtý.

 

Foto: Karel Herman a Václav Schmid