Archiv pro rubriku: Komerční zóna

Zlatá bude letos nejen Přilba, ale také vstupenky

Pardubice – 28. září
Ještě v půli září Pardubice počítaly, že svůj stadión rozdělí pro Zlatou přilbu na osm samostatných sektorů a nabídnou 5 278 k sezení a 2 260 ke stání. Avšak nový ministr zdravotnictví okamžitě po svém nástupu utáhl šrouby. Na venkovní sportoviště může maximálně dva tisíce diváků a to paradoxně bez ohledu na jejich velikost. Vstupenky na závod všech závodů se rázem vyvažují zlatem. Řešení je domluva s někým z ciziny, kdo k nám nesmí. Nicméně velkorysé řešení nabízí rovněž Auto Dryml.

 

Prostřednictvím rodinné firmy bytostně spjaté s pardubickou plochou dráhou i samotnou Zlatou přilbou je možné dostat se do areálu coby VIP osoba. Stačí jen uspět v soutěži, jejíž pravidla jsou zde.

Muž uprostřed Vás může při Zlaté přilbě posadit do VIP zóny

Foto: archív speedwayA-Z

Antonín Klatovský nedá na svíčky BRISK dopustit

Tábor – 19. února
Za bezmála sto let dala česká republika sportu levých zatáček mnoho skvělých závodníků, ale její přínos nelze přehlédnout také na technickém poli. Zlaté české ručičky stály za zrodem motorů i celých motocyklů, vyvíjely rámy a spojky. A také zapalovací svíčky. V této oblasti se pohybuje táborská firma BRISK, na jejíž produkty nedá dopustit ani legendární Antonín Klatovský. A bodejť by ne, když firma z města nasáklého husitskou tradicí se může opřít o bohaté zkušenosti získávané již od roku 1935.

 

KLABO Team používá jihočeské zapalovací svíčky BRISK
KLABO Team používá jihočeské zapalovací svíčky BRISK

Až takhle daleko sahá tradice výroby zapalovacích svíček v Táboře. Pod názvem BRITA, CÍL a PAL vítězily již v padesátých letech v motokrosech, soutěžích včetně Šestidenních a třeba i vytrvalostní čtyřiadvacetihodinovce Bol d’Or a jejich úspěchy byly spojeny se jmény jako Jaroslav Falta. Josef Fojtík či Květoslav Mašita.

Akciová společnost BRISK Tábor vznikla roku 1992 privatizací národního podniku Jiskra. Vlastní výzkumná základna, rozsáhlé investice do výroby a zejména zavedení systémů jakosti byly zúročeny několikanásobným navýšením výroby a pronikáním do prvovýrob. Pro automobilový průmysl vyrábí BRISK Tábor a.s. kromě zapalovacích svíček, také žhavící svíčky a snímače. BRISK Tábor a.s. dále vyrábí zapalovací elektrody, ionizační sondy a technickou keramiku. A nezapomíná ani na motocyklový sport.

Letos podporuje motokrosový tým JD Gunnex KTM, silniční tým Willi Race pod manažerskou taktovkou Jakuba Smrže a Jana Klatovského na ledové ploché dráze. „Je to český výrobek,“ vysvětluje Antonín Klatovský svou volbu jihočeského producenta. „A je dobrej‘, srovnatelnej‘ s NGK a cenově dostupnej‘. Má skvělý vlastnosti, je to špičkovej‘ výrobek.“

 


Ohřebované speciály z produkce KLABO FACTORY využívají zapalovací svíčky BRISK FACTORY RACING AR08GS se speciální konstrukcí jiskřiště s možností přeskoku jiskry po celém obvodu (360°). Svou konstrukcí jsou vhodné pro vysoce výkonné motory. Jejich velkou výhodou je dokonalé prohoření směsi paliva a vzduchu ve válci motoru. Proto jsou přímo předurčeny pro sportovní a závodní provoz, speedway a silniční motocyklové závody.


Foto: Pavel Fišer a BRISK Tábor

Kultovní kniha silničních motocyklů je tu opět

V předvánočním čase vychází 22. ročník knihy MISTROVSTVÍ SVĚTA MOTOCYKLŮ 2019. Kniha obsahuje GRAND PRIX a MS Superbike a dále pak MotoE, Red Bull Rookies Cup, MS Supersport 300, národní šampionáty Německa, České republiky, britské mistrovství SBK, Alpe Adria, španělský CEV, přírodní okruhy IRRC, MS Endurance a Adac Junior Cup. Texty v angličtině, němčině a češtině, kompletní přehled výsledků. Hlavní část knihy tvoří množství barevných fotografií. Kniha formátu 22,5 x 31,5 cm má 224 stran. Knihu si můžete objednat na e-mailu fotorejda@volny.cz či SMS na čísle 607 958 673. Cena publikace je 569 Kč + poštovné dle platných ceníků. U příležitosti vydání se uskuteční tradiční autogramiáda, a to v neděli 8.prosince 2019 v brněnském klubu Šelepka od 15 hodin za účasti našich předních  současných i bývalých silničních motocyklových jezdců. Můžete vyhrát i zajímavé ceny! Více na www.fotorejda.com.

Bronzová neděle přinese zlato

Praha – 14. listopadu
Náklad knihy Zlato z ledu, který Jiří Hájek sepsal především o Milanu Špinkovi, se z tiskárny začne expedovat v v úterý 26. listopadu. To přináší skvělou zprávu pro všechny, kteří by jí chtěli potěšit své blízké pod vánočním stromečkem. Již při bronzové neděli začne být k mání v klasické i internetové síti knihkupectví Luxor. Další možnosti jejího nákupu budou upřesněny dodatečně.

Milan Špinka prezentuje knihu Zlato z ledu

Foto: Pavel Fišer

Zlato z ledu má obálku

Praha – 10. listopadu
Nejnovější kniha Jiřího Hájka s názvem Zlato z ledu bude slavnostně pokřtěna dnes před obědem na výstavě Racing Expo. Do prodeje se dostane ve druhé polovině měsíce a čtenáři magazínu speedwayA-Z se prozatím mohou kochat její obálkou.