Archiv pro rubriku: společenská rubrika

Jan Holub nežije

České Budějovice – 18. února
Dnes odpoledne se uzavřela životní cesta Jana Holuba. Úspěšný jihočeský závodník, dvojnásobný mistr republiky jednotlivců, Sokol z britského Exeteru a světový finalista vydechl naposledy v českobudějovické nemocnici ve věku nedožitých šestasedmdesáti let. Čest jeho památce!

Motoristé nemohli březolupský fašank ignorovat

Březolupy – 10. února
Fašank alias masopust má v Březolupech dlouhou tradici, na níž se nezapomíná ani dnes. Zatímco v sobotu procházel obcí průvod masek pod taktovkou místních hasičů, jenž pokračoval večerní zábavou, v prostorách Technických sportů, kam patří i místní motokrosaři, se chystala zabijačka, na níž se pochopitelně podílel i AK Březolupy.

Jedna ze zastávek masopustního průvodu

 

Bez dětí by nebyl masopust

Večer se všichni posadili u dobrého jídla a pití a řada příchozích se pochlubila svou vlastní slivovičkou. Potkat jste mohli řadu známých plochodrážních jmen. Nemohl chybět Josef Mizera, který patřil k hlavním organizátorům akce, dorazil i Jaroslav Gavenda i se svým synem Martinem nebo Petr Popelka.

Pohoštění pro muzikanty

Vzpomínalo i na doby minulé a poprvé přišly na přetřes organizační záležitosti, kterak bohaté motoristické dějiny Březolup převést do knižní podoby.

„Vždycky takovou akci děláme jednou přes zimu a jednou přes léto,“ říkal Josef Mizera. „Aby lidi byli spolu a měli odměnu, když celý rok pilně makají.“

Průvod masek prošel obcí

Foto: Eva Palánová

Klubová kronika a vzpomínky pamětníků poskytnou historikovi živnou půdu pro knížní zpracování březolupské motoristické historie

 

Miroslav Rosůlek začal svůj sváteční den u zubaře

Lužná u Rakovníka – 30. ledna
Dnes dopoledne se Miroslav Rosůlek vypravil na kontrolu k zubaři, který jej připravil o jeden zub. Dobře udělal, že si před vstupem do ordinace vypnul svůj mobil, který by se totiž během zákroku dentisty mohl permanentním vyzváněním rozskočit. Bývalý slánský plochodrážník totiž dnes oslavil své pětasedmdesáté narozeniny. Ke gratulantům se pochopitelně také připojuje magazín speedwayA-Z.

Miroslav Rosůlek dnes slaví narozeniny

 

Připomeňme si závodní časy Miroslava Rosůlka v historické rubrice magazínu speedwayA-Z:

kterak v Chomutově v dubnu 1972 přežil svou vlastní smrt:

http://www.speedwaya-z.cz/?p=5704

 

debut v mistrovství světa nedopadl ideálně:

http://www.speedwaya-z.cz/?p=5984

 

trosečníkem na sněhem zasypané silnici cestou na mistrovství republiky v Ostravě v dubnu 1973:

http://www.speedwaya-z.cz/?p=6845

 

kterak roku 1974 nechtěně připravil Milana Špinku o jediný titul individuálního mistra republiky:

http://www.speedwaya-z.cz/?p=7670

 

porážka extraligové RH Praha na její Markétě v červnu 1975:

http://www.speedwaya-z.cz/?p=13954

 

a kompletní závodní příběh:

http://www.speedwaya-z.cz/?p=820

 

Václav Milík a Milan Špinka včera stáli na pardubickém pódiu

Pardubice – 25. ledna 
Sezóna klasické ploché dráhy neměla na evropském kontinentně ještě sebemenší šanci začít a Václav Milík si již dvakrát přišel pro ocenění na pódium. Včera se v Pardubicích vyhlašovali nejlepší sportovci města za loňský rok a pardubický kapitán nejenže obhájil své vítězství v hlasování čtenářů noviny Deník o nejlepšího sportovce města, ale byl rovněž zařezen mezi nejlepší desítkou odborníků, kde nebylo stanoveno pořadí. Po dekorování granátovým lvem AČR se během zimy dostalo další úžasné pocty také Milanu Špinkovi, jenž byl uveden do Síně slávy pardubického sportu.

 

Václav Milík byl v Pardubicích vyhlášen jako sportovec roku 2017

Václav Milík je uprostřed zimní přípravy se svou Wroclawí, nicméně pro slavnostní příležitost byl uvolněn. Jeho triumf při Zlaté přilbě byl s největší pravděpodobností rozhodující faktor jak pro čtenáře Deník, tak i pro odbornou porotu.

Ostatně i triumf v závodě všech závodů stál za uvedení Milana Špinky do síně slávy a to tím spíše, že je v dlouhé historii Zlaté přilby jediným pardubickým rodákem, který se na nejvyšší stupínek postavil. Stalo se tak roku 1973, kdy ukončil desetileté čekání diváků na československého vítěze a vůbec prvním ve Svítkově.

Milan Špinka přebírá ocenění z rukou pardubického primátora

„Hrozně si vážím, že mě město Pardubice bere pořád jako svého,“ svěřil se magazínu speedwayA-Z se svou radostí. „Jsem opravdu strašně rád, že mě v pardubickém Hollywoodu bude i moje deska.“

 

Foto: Milan Křiček

 

Jan Holub oslavil padesátiny

České Budějovice – 25. ledna
České Budějovice se ve středu 24. ledna roku 1968 ponořily do tmy, když se okolo půl sedmé večer v tamní porodnice poprvé na tomto světě rozkřičel novorozený chlapeček. Dostal jméno Honzík po tátovi, který jej posléze přivedl k plochodrážnímu sportu. Není třeba dlouze uvažovat, abychom si dali dvě a dvě dohromady, že Jan Holub prostřední včera v Lišově slavil abrahámoviny. K řadám gratulantů se pochopitelně připojuje rovněž magazín speedwayA-Z.

Jan Holub včera oslavil padesátku

Připomeňme si závodní časy Jana Holuba v historické rubrice magazínu speedwayA-Z:

V osmnácti se v létě 1986 stal nejmladším mistrem republiky:

http://www.speedwaya-z.cz/?p=17684

 

Ve Svitavách v září 1991 vybojoval s Petrem Vandírkem šampionát dvojic, byť z jedné jízdy byli oba diskvalifikováni:

http://www.speedwaya-z.cz/?p=4672

 

Ve Mšeně roku 1994 neměl příliš daleko ani k titulu v jednotlivcích:

http://www.speedwaya-z.cz/?p=7719

 

Jak se reprezentovalo v devadesátých letech:

http://www.speedwaya-z.cz/?p=7669


Foto: Karel Herman