Archiv pro rubriku: společenská rubrika

Jiří Svoboda dostal vzpomínkový pohár na Zdeňka Kudrnu

Mariánské Lázně – 14. května
Českoslovenští plochodrážníci si cestou ze západní Evropy dávali sraz v Regensburgu. Před návratem domů si na svobodné straně železné opony pojedli výtečné bavorské klobásky či sekanou. Stejně tomu bylo zkraje června před čtyřiceti lety. Když přijel Miloslav Verner, poklidná atmosféra byla tatam. Zdeněk Kudrna se zabil!

 

Legendární Zdeněk Kudrna  | foto Karel Herman

Na sympatického Démona s knírkem všichni vzpomínají v dobrém dodnes. Miloslav Čmejla jeho památku rok co rok připomíná v Mariánských Lázních, kdy předá vzpomínkový pohár na počest Zdeňka Kudrnu velké osobnosti dlouhé ploché dráhy. Letos jej z rukou populárního spíkra převzal Jiří Svoboda, jemuž se okamžitě vybavil okamžik od Regensburgu z dvaaosmdesátého.

„Zase jsme měli spicha u sekaný, jak jsme říkali,“ vyprávěl. „Pak tam přilít‘ Míla. Nevěřili jsme, co se stalo. Démon byl skvělej parťák…. Už to bude čtyřicet let.“

Jiří Svoboda s pohárem od Miloslava Čmejly | foto Karel Herman

Na Markétě se bilancoval minulý rok

Praha – 31. března
Včera úderem osmnácté hodiny začala výroční členská schůze AK Markéta za rok 2021. V úvodu byl oznámen obsah této schůze včetně jednacího řádu. Příchozí si zaplatili příspěvky na letošek a u stolu se mohli občerstvit chlebíčky, vodou v petlahvi i pivem. Poté dostal slovo Petr Ondrašík, aby přednesl zprávu za uplynulých dvanáct měsíců.

 

Následovaly další zprávy různých ostatních komisí. Zprávu o hospodaření přečetl Vladimír Vopat.  Pavel Ondrašík pak v diskusi popsal stavební úpravy v prostorách depa pro zázemí při pořádíní hlavních akcí roku SGP a SGP2.

Po diskuzi přišlo na řadu vyhlášení nejlepších sportovců a zaměstnanců. Následně byla schůze ukončena.

AK Markéta měla včera svou výroční členskou schůzi | foto Pavel Fišer

Fanoušci King’s Lynn potkali velké osobnosti svého klubu

King’s Lynn – 23. března
Na začátku nové sezóny fanoušci King’s Lynnu měli možnost setkat se s trojicí legendárních závodníků svého klubu na akci moderované televizním komentátorem Nigelem Pearsonem. Téměř osmdesátiletý Terry Betts za tým závodil již v pětašedesátém a za čtrnáct sezón pro něho skóroval nejvíce bodů. Mark Loram zase vybojoval titul mistra světa. V takové společnosti se neztratil ani Tomáš Topinka. Vestu King’s Lynn vozil třináct let a v historických statistikách je v otázce počtu získaných bodů hned za Terry Bettsem. Veškerý finační výtěžek byl využit pro fond na podporu zraněných závodníků.

Tomáš Topinka, Mark Loram, Terry Betts a Nigel Pearson na setkání v King’s Lynn minulou středu | foto laskavostí Tomáše Topinky

Za Jaroslavem Faltou

Jako by těch problémů a špatných zpráv nebylo dost. Včera dopoledne mi volal kamarád, jestli vím, že v neděli zemřel Jaroslav Falta. Neuvěřitelný šok. Pět dnů po svých jednasedmdesátých narozeninách. Náš nejlepší, motokrosař století, legenda, pro nás mistr světa, jemuž titul doslova ukradli, a veliký kamarád již není mezi námi.

 

Znal jsem ho nejprve z televize, posléze jako divák na závodech mistrovství světa. Později když už nezávodil, jsem ho poznal osobně. Jako moderátor závodu v superkrosu jsem měl Jardu Faltu, Zdeňka Velkého, Antonína Baborovského a další legendy u mikrofonu v rozhovoru. Bylo to ve Kbelu u Benátek.

Super závody, hodně diváků, přítomnost české televize, zkrátka obrovská show. Od té doby jsme se vídali častěji a stali se kamarády. Jarda byl hostem mé talk show Setkání dvou legend ve Štětí, druhým hostem byl náš nejlepší plochodrážník Jiří Štancl.

Velikou událostí se stala talk show při příležitosti mistrovství světa na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních. Hvězdné  obsazení. Hokejista, vítěz z Nagana, Milan Hnilička, Václav Milík mladší, a Jaroslav Falta. A to se ještě omluvil žokej Josef Váńa, protože musel jet narychlo do Německa koupit koně.

Nádherná, povedená akce. Byla tam přítomna i manželka Jardy Falty, a moc nás tam rozesmála. Jarda mluvil i o ukradeném titulu mistra světa. Vyprávění o Jardovi by bylo nekonečné. Skromný, pracovitý kluk, který to díky své píli dotáhl opravdu daleko. Myslím, že lidí, kteří v této chvíli truchlí, je nejen u nás, ale i ve světě opravdu hodně.

Zůstanou mi na památku fotografie, podepsaná kniha, a hlavně krásné vzpomínky. Čest Tvoji památce. Nikdy nezapomenu.

Jaroslav Falta mezi Miloslavem Čmejlou a Jiřím Štanclem při štětské talk show

Kolibříci slavili a bilancovali

Miletice – 12. března
Na sobotní slavnostní setkání se těšili všichni kolibříci. Byli jsme moc rádi, že jsme se opět sešli a mohli popovídat na téma loňské sezóny, a co nás bude čekat v té letošní. Bylo velmi bohaté pohoštění a příjemné prostředí v kulturním domě v Mileticích. Pozvání přijali Petr Moravec z AČR s manželkou a dcerou a Věroslav Kollert, který přišel s návrhem a nabídkou trénovat a závodit na elektromotocyklu.

 

Dobá nálada za čestným stolem… | foto Václav Buřič

Propagace nové technologie byla také zajímavá. Dorazili všichni kolibříci včetně borců, kteří už budou letos sedlat stroje silnějších kubatur. Nechyběli Matěj Frýza, Dominik Hrbek, Štěpán Ševčík, Karel Průša, Petr Marek, Josef Černý a Štěpánka Nyklová. Omluvil se Oliver Schmid, jenž vyrazil na soustředění do Žarnovice.

V Mileticích nás přivítali šéf Slaného Antonín Vilde, trenér Miroslav Rosůlek, Václav Buřič, David Filipovský, vedoucí SCM a parťák Aleš, kteří nás doprovázeli na evropské a světové poháry. Všem velké díky za podporu a péči.

…i v sále | foto Václav Buřič

Každý činovník měl proslov a poděkování všem rodičům a hlavně mladým nadějím ploché dráhy. Všichni jsme byli a jsme zasažení tou smutnou situací na Ukrajině. Ale vzpomínky, které jsme měli v ukrajinském Rovně i s úspěchy nám nikdo nevezme. Je to smutné, chtěli jsme se všichni do těchto míst vrátit a zkusit opět bojovat o ty stupně nejvyšší. Jsme však rádi, že se FIM pro klid a bezpečí rozhodla o českém plochodrážním stadiónu v Pardubicích.

Trenér Miroslav Rosůlek měl pěkný psaný projev a poděkování všem kolibříkům, rodičům a činovníkům ploché dráhy. Jsme rádi, že nás nadále bude doprovázet. Ceny mistrům, vicemistrům, jedné jediné dívce, plochodrážníci Štěpánce Nyklové a trenéru Miroslavu Rosůlkovi předávali Antonín Vilde s  Petrem Moravcem.

Ocenění kolibříci | foto Václav Buřič

Vyhlášení loňské sezóny proběhne letos

Slaný – 22. února
Prosincové vyhlášení mistrů republiky stopětadvacítek za loňský rok spolu s vyhodnocením činnosti SCM v plánovaném prosincovém termínu zhatila vládní koronavirová opatření. Nicméně AK Slaný se myšlenky na jeho uspořádání nevzdal. Sobota 12. března nabízí náhradní termín pro akci v kulturním domě v Mileticích.

Štěpán Ševčík, Matěj Frýza a Adam Nejezchleba se dočkají rovněž vyhlášení v rámci SCM | foto Petra Zahradníčková