Archiv pro rubriku: 250 ccm

Oskar Paluch má také světové zlato

Cloppenburg – 23. a 24. července
Týden po svém triumfu v evropském poháru vyhrál Oskar Paluch rovněž titul mistra světa dvěstěpadesátek. Spolu s ním na pódiu v Cloppenburgu stáli Nickla Aagaard a Villads Nagel. Z trojlístku českých finalistů se nejlépe umístil Adam Bednář, jemuž patří osmá pozice. Vojtěch Šachl a Jaroslav Vaníček figurují ve výsledkové listině hned za ním.

semifinále 1 – pátek:  
1. Bastian Pedersen, DK 3 3 3 3 3 15
2. Oskar Paluch. PL 3 2 3 3 3 14
3. Niklas Jacobsen, DK 2 1 3 3 1 10+3
4. Emil Eis, DK 3 2 2 1 2 10+2
5. Luke Harrison, GB E 3 2 2 2 9
6. Vojtěch Šachl, CZ ex 1 3 2 2 8
7. Jaroslav Vaníček, CZ 1 0 1 2 3 7
8. Ricky Woss, S 2 1 2 1 ex 6
9. Theo Bergkvist, S 2 2 1 0 0 5
10. Marvin Kleinert, D 1 0 0 1 1 3
11. Ben Iken, D 0 0 1 0 1 2
12. Tino Bouin, F 1 0 0 0 0 1
 
semifinále 2 – pátek:  
1. Villads Nagel, DK 3 3 3 2 3 14
2. Antoni Kawczynski, PL 1 3 3 3 3 13+3
3. James Pearson, AUS 3 2 2 3 3 13+2
4. Adam Bednář, CZ 3 3 3 1 2 12
5. Ace Pijper, GB 2 1 1 3 2 9
6. Nicklas Aagaard, DK ex 2 2 2 2 8
7. Mateusz Affelt, PL 2 0 2 1 1 6+3
8. Max James, GB 2 1 2 1 0 6+2
9. Daniel Ghorghe, ROM 1 0 1 2 1 5
10. Alfons Wiltander, S 0 E 1 0 1 2
11. Bruno Thomas, D 1 – – – – 1
12. Mario Häusl, D ex ex ex – – 0
 
 
 
finále – sobota:  
1. Oskar Paluch, PL 3 2 3 3 3 14
2. Nickla Aagaard, DK 1 3 3 2 3 12
3. Niklas Jacobsen, DK 2 3 2 3 ex 10+3
4. Bastian Pedersen, DK F 2 3 3 2 10+2
5. Villads Nagel, DK 2 3 E 2 3 10+1
6. James Pearson, AUS 2 0 2 2 3 9
7. Antoni Kawczynski, PL 3 2 0 1 2 8
8. Adam Bednář, CZ 1 3 2 E 2 8
9. Vojtěch Šachl, CZ ex 1 1 3 2 7
10. Jaroslav Vaníček, CZ 2 2 1 1 1 7
11. Emil Eis, DK 3 1 0 1 1 6
12. Mateusz Affelt, PL 3 1 1 0 0 5
13. Ace Pijper, GB ex 1 2 2 0 5
14. Luke Harrison, GB 0 ex 3 0 1 4
15. Marvin Kleinert, D 1 0 0 1 0 2
16. Ricky Woss, S 0 0 1 E 1 2
17. Theo Bergkvist, S (res) DNR
18. Max James, GB (res) DNR
Adam Bednář byl z českých reprezentantů nejlepší

Foto: Petr Bednář

Český trojlístek jde do finále

Cloppenburg – 23. července
Začátek světového šampionátu byl pro naše barvy nesmírně úspěšný. Celá trojice českých borců postoupila do sobotního finále. V prvním semifinále skončil Vojtěch Šachl šestý a Jaroslav Vaníček se umístil hned za ním. Konec večerního semifinále zastihnul Adama Bednáře na čtvrté příčce.

Celý český trojlístek postoupil do finále

Foto: Petr Bednář

Češi míří do světa a Evropy v nižších kubaturách

Pardubice – 13. července
Tři šampionáty nižších kubatur v gesci FM a FIM Europe se týkají také českých reprezentantů. Poslední mítinky dvěstěpadesátek a stopětadvacítek posloužilo jako dokonalé nominační vodítky. A tak se v Toruni, Cloppenburgu a Rovnu objeví v akci hned devět našich borců.

Česká reprezentace 250 + 125 ccm:

MS 250 ccm – Cloppenburg (23.7 – 24.7.): Adam Bednář, Jaroslav Vaníček, Vojtěch Šachl
EP 250 ccm – Toruň (16. – 17.7.): Adam Bednář, Jaroslav Vaníček, Vojtěch Šachl, Matouš Kameník, Jan Hlačina
EP 125 ccm – Rovno (7.8.) Karel Průša, Petr Marek, Dominik Hrbek, Matěj Frýza
Matouš Kameník si také vyjel reprezentační vestu

Foto: Karel Herman

Až finálová jízda rozhodla o titulu světových čtvrtlitrů

Holsted – 21. července
Po vyřazení trojlístku reprezentantů v semifinále měla česká plochá dráha ve finálovém závodě světového šampionátu dvěstěpadesátek jediné zastoupení v osobě Pavla Ondrašíka, který předsedal jury. Vyrovnanou podívanou završila finálová jízda, jejíž pořadí se při bodové rovnosti stalo určujícím kritériem pro mistra světa. Stal se jím Jesper Knudsen, s nímž na pódium přišli Ben Ernst a Noel Wahlqvist.

Ben Ernst, Jesper Knudsen a Noel Wahlqvist stojí na pódiu
1. Jesper Knudsen, DK 16
2. Ben Ernst, D 16
3. Noel Wahlqvist, S 15
4. Wiktor Przyjemski, PL 15
5. Mathias Pollestad, N 12
6. Damian Ratajczak, PL 10
7. Flynn Nicol, AUS 9
8. Gustav Grahn, S 9
9. Casper Henriksson, S 8
10. Erik Bachhuber, D 8
11. Pawel Trzesniewski, PL 6
12. Maurice Brown, AUS 4
13. Patrick Skaarup, DK 4
14. Mathias Karlsen, DK (res) 3
15. Noah Moos, DK 1
16. Markus Maximus Lill, EST 1
17. Kiril Lejman, RUS 0
18. Ludvig Selvin, S (res) 0

Foto: tisková informace DMU

Za půl kola si Pavel Kuchař vyzávodil pětitýdenní pauzu

Holstebro – 21. července
Silné deště před sobotou se semifinálovým programem světového šampionátu dvěstěpadesátek proměnily ovál v Holstebro na záludnou trať, která závodníkům připravila spousta pádů. Bohužel jeden z nich se nevyhnul ani Pavlu Kuchařovi. Pražský plochodrážník v letošním mistrovství světa neujel ani půl kola a vrací se domů s vyhlídkou na závodní pauzu až do začátku září.

 

Pavel Kuchař skončil v dánské nemocnici

Ve výjezdu z úvodní zatáčky své první rozjížďky chtěl dohnat soupeře před sebou. Jenže chytil díru a padl tak nešťastně, že Michal Baštecký jedoucí za ním neměl šanci se mu vyhnout. Důsledkem kolize se stal nejen otřes mozku, ale také fraktura kosti v rameni.

V dánské nemocnici ji Pavlu Kuchařovi nemohli dát do sádry, takže ji zpevnili pouze fixační ortézou a propustili jej domů. Zítra pražského juniora čeká vyšetření v Praze, nicméně první prognózy zní na pět týdnů přestávky.

Za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z přejeme rychlé uzdravení!

Pavla Kuchaře čeká pauza minimálně pět týdnů

Foto: Antonín Škach

Češi neměli šanci udělat díru do čtvrtlitrového světa

Holstebro – 20. července
Semifinálové závody mistrovství světa do 250 ccm pro české reprezentanty neskončily optimálně. Závodníci jiných zemí měli tak nadupané stroje, že naši závodníci proti nim neměli šanci. V úvodním závodě byl Michal Baštecký patnáctý, Pavel Kuchař kvůli ošklivému pádu nedojel a skončil v nemocnici. Konec druhého semifinále zastihl Milana Dobiáše na čtrnácté pozici.

Jesper Knudsen, Ben Ernst a Wiktor Przyjemski na stupních vítězů druhého semifinále
semifinále 1:  
1. Mathias Pollestad, N 14+3
2. Casper Henrikssin, S 14+2
3. Erik Bachhuber, D 12
4. Rasmus Pedersen, DK 11
5. Maurice Brown, AUS 9
6. Kiril Lejman, RUS 9
7. Gustav Grahn, S 8
8. Damian Ratajczak, PL 7
9. Marlon Hegener, D 7
10. Sebastian Kössler, D (AMF) 6
11. Francis Gusts, LAT 6
12. Viljam Lappi, FIN 5
13. Noah Moos, DK 5
14. Sam Hagon, GB 3
15. Michal Baštecký, CZ 1
16. Pavel Kuchař, CZ 0
   
semifinále 2:  
1. Ben Ernst, D 15
2. Jesper Knudsen, DK 14
3. Wiktor Przyjemski, PL 11+3
4. Pawel Trzesniewski, PL 11+2
5. Flynn Nicol, AUS 11+1
6. Noel Wahlqvist, S 10
7. Patrick Skaarup, DK 9
8. Ludvig Selvin, S 8
9. Markus Maximus Lill, EST 7
10. James Pearson, AUS 6
11. Jonny Wynant, D 5
12. Niklas Lind Larsen, DK 5
13. Mathias Karlsen, DK 4
14. Milan Dobiáš, CZ 3
15. Sam McGurk, GB 1
16. Jesper Valand, N 0
17. Jacob Virkelyst Johannsen, DK (res) 0

Foto: Hanne Thomsen