Archiv pro rubriku: Slaný Trophy Talent 125

Déšť opět vítězí nad Slaným

Slaný – 7. května
Prší, prší, jen se leje, kam, kolibříci, pojedeme? Dneska rozhodně nikam. Déšť totiž opět řekl své zásadní slovo při Slaný Trophy Talent 125. Také jeho druhý díl musel být dnes okolo třinácté hodiny odvolán. Náhradní termín bude potvrzen, jako ideální řešení se nabízí kombinace s nějakou páteční Slaný Speedway Academy.

Déšť opět zasadil slánskému závodu KO | foto Aleš Altman

Slaný Talent Trophy oslavil Svátek práce

Slaný – 1. května
Středeční sváteční odpoledne využili ve Slaném k uspořádání prvního tréninkového klubového závodu na krátké dráze nazvaného Slaný Talent Trophy 125. Původně se mělo jednat o druhé klání slánských nadějí plochodrážního sportu, ale jak je známo 20. dubna počasí nejen ploché dráze nepřálo a tak 1.května se uskutečnil zahajovací závod tohoto seriálu skládajícího se ze tří mítinků.

 

Pětice účastníků: zleva Karel Průša, Štěpánka Nyklová, Matěj Tůma, Jakub Hejkal a Jaroslav Bartek | foto Václav Buřič

Na plochodrážní stadión v Netovické ulice dorazili všichni aktéři, kterých se týkala tato narychlo připravená akce. Nechyběla tedy Štěpánka Nyklová, Karel Průša, Jakub Hejkal, Matěj Tůma a jediný mimo slánský adept sportu levých zatáček Jaroslav Bártek z AK Markéty Praha, jehož ve Slaném velice rádi vidíme.

Závod byl vypsán podle zavedeného a osvědčeného rozpisu, který se již nějaký rok používá při PRO – TEC Speedway Mini Cupu.  Pět jezdců se v základním rozpisu utkalo v osmi jízdách, každý startoval čtyřikrát a následovalo finále B a finále A bylo závěreční desátou jízdou odpoledního dne.

Základní rozpis jízd podle očekávání nejlépe vyšel dvojici Štěpánka Nyklová a Karel Průša, kteří si vyjeli dvanáctibodový zisk. Do finále A postoupil i nováček letošní sezóny, dravě jezdící Matěj Tůma, jenž měl na svém kontě sedm bodů. Brány finálové jízdy zůstali tedy zavřené pro Jakuba Hejkala, šest bodů a Jaroslava Bartka čtyři body.

Finále B bylo jednostrannou záležitostí Jakuba Hejkala, který měl usnadněnou pozici tím, že motocykl Jaroslava Bartka ve druhé zatáčce zastavil. Příčinou byla školácká chyba, nebyl puštěný metyl.  Finále A se stalo jasnou záležitostí Karla Průši, ten nedělá zbytečné chyby, má vzorně připravený stroj a nerozptyluje se mezi jízdami jinými záležitostmi.

Štěpánka Nyklová sedlala jako při mistrovském klání v Plzni elektrický motocykl, ve Slaném na krátké dráze s ním závodila poprvé a předvedla svůj standard. Matěj Tůma teprve proniká do tajů plochodrážního sportu. Na nováčka si nevede špatně, ale musí postupně nasbírat patřičné zkušenosti.

Tréninků mají mladí jezdci ve Slaném poměrně dost, již v pátek 3. května bude od sedmnácti hodin na programu další díl Talent Speedway Slaný. A následovat bude úterý 7. května rovněž od sedmnácti je na programu druhé klání Slaný Talent Trophy. Zde se bude jednat o odložený úvodní tréninkový závod z 20. dubna.

Sváteční den využili kromě pětice jezdců i další mladí začátečníci, ve vložených jízdách postupně na malý ovál vyjeli David Filipovský, Šimon Kníže a Nikolas Pergl.  Matyáš Ryska pod dohledem Bruna Belana trénoval na klasické dráze, kdy si pomalu začíná zvykat na motocykl kubatury 500 ccm.

Po skončení tréninkové akce následovalo malé přátelské posezení a pohoštění všech zúčastněných jezdců, rodičů, jejich přátel a vedení klubu AK Slaný.   Firma VANTOS připravila pro pět aktérů Slaný Talent Trophy věcné ceny, které jim při tomto posezení byly předány, za což si manželé Renata a Jaromír Nyklovi zaslouží velké poděkování.

Poděkování si zaslouží i všichni ti, kteří se na akci podíleli na úkor svého volného času, který věnovali ploché dráze.

B A
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 3
2. Štěpánka Nyklová, Slaný (E) 3 3 3 3 2
3. Matěj Tůma, Slaný 2 1 2 2 1
4. Jakub Hejkal, Slaný L 2 2 2 3
5. Jaroslav Bartek, Praha F 2 1 1 E

Průběžné pořadí seriálu:

SLA TOT
krátká
1.5.
1. Karel Průša, Slaný 10 10
2. Štěpánka Nyklová, Slaný (E) 8 8
3. Matěj Tůma, Slaný 6 6
4. Jakub Hejkal, Slaný 4 4
5. Jaroslav Bartek, Praha 2 2

Poznámka: bodový klíč 10 – 8 – 6 – 4 – 2

Dobrá nálada vydržela i po závodech | foto Václav Buřič

Přichází Slaný Trophy Talent 125

Slaný – 19. dubna
Autoklub V AČR Slaný se ve spolupráci ze Sportovním centrem mládeže, Talent Speedway Slaný a společností Vantos se rozhodl v rámci přípravy jezdců kubatury 125 ccm připravit pro své jezdce závodní tréninkový program, který bude čítat tři akce. Kromě čtveřice domácích jezdců Štěpánky Nyklové, Karla Průši, Jakuba Hejkala a Matěje Tůmy se akce zúčastní i Jaroslav Bártek. A to z toho důvodu, že je pravidelný účastník tréninkového programu Talent Speedway Slaný.

 

Vzhledem k tomu, že již třetím rokem provozujeme TaSS  a vzešli z něho Jakub Hejkal a Matěj Tůma a v gesci AK Slaný je i Sportovní centrum mládeže, které zase připravuje jezdce kubatury 125 ccm na světový a evropský pohár mládeže, tak by tato akce posloužila i jako příprava pro uvedené poháry a zároveň i na úvodní závod MČR na klasické dráze.

Tento seriál bude kombinovat jak klasickou tak krátkou dráhu a na úvod se jezdci představí v sobotu  odpoledne při OPEN Mistrovství ČR Flat Track, pokračování je naplánováno na 1. května, tentokrát bude  na řadě krátký ovál a závěr akce se uskuteční ve středu 5. června.

Termíny tréninkového seriálu Slaný Trophy Talent 125:

20.4. klasická dráha
1.5. malá dráha
5.6. klasická dráha
AK Slaný připravil další závodní seriál pro stopětadvacítky | foto Václav Buřič