Archiv pro rubriku: MČR tříčlenných družstev

D隝 tento týden vyhrál nad českou plochou dráhou 4:0

Žarnovica – 13. září
Po zrušených mítincích v Pardubiccích ve čtvrtek a v pátek a včera v Divišově bohužel přišla řada i na přebor jednotlivců plánovaný na zítřek do Žarnovice. Vnitřní čára slovenské dráhy byla během dneška ještě plná voda po předchozích deštích. Ke všemu se v podvečer znovu rozpršelo a předpověď na zítřek nabízí stejně uspokojivé čtení jako zpráva o řeckém hospodaření. Organizátorům tudíž nezbylo nic jiného, než dnes krátce před devatenáctou hodinou závod odvolat. Vzhledem k plánovaným rekonstrukcím žarnovického městského stadiónu už žádný náhradní termín nepřipadá v úvahu.

Foto: Miroslav Horáček

Žarnovický přebor je podmíněn počasím


Sekáček se zlatou přilbou aneb celý život u ploché dráhy – zbrusu nová kniha s biografií legendárního Antonína Kaspera staršího a rozborem šedesátých let s doposud nepublikovanými fotografiemi a fakty bude během závodu k dostání v Kolkárni přímo na stadiónu

Žarnovica – 12. září
Deštivé počasí letos zasadilo českým pořadatelům již tolik knockoutů, že by to Rockymu vydalo na další sérii celovečerních filmů. Stejné nebezpečí hrozí i pátému dílu přeboru jednotlivců, který je plánován na neděli do slovenské Žarnovice. Dva uplakané dny tamnímu oválu nepřidali, avšak organizátoři z SC Žarnovica se Petru Moravcovi dušovali, že pro uskutečnění svého letos posledního mítinku učiní maximum. Definitivní verdikt padne okolo zítřejšího poledne.

Přihlášení závodníci:

Česká republika: Hynek Štichauer, Jaroslav Petrák, Martin Málek, Martin Gavenda, Patrik Mikel, Jan Holub, Michal Klein, Ondřej Smetana
 
Slovensko: Patrik Búri, Adam Čarada, Michal Tomka
 
Slovinsko: Žiga Kovačič, Matic Ivačič

Poznámka: body do přeboru berou jen držitelé licencí AČR a SMF

Foto: Miroslav Horáček

Zdeněk Holub triumfálně vstoupil do českého přeboru

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Liberec – 30. srpna
Devět závodníků mělo dnešní čtvrté kolo českého přeboru v libereckých Pavlovicích, když Patrik Mikel nemohl dorazit kvůli pracovnímu zaneprázdnění svého otce Františka a Radim Chod po čtvrtečním pádu v Praze přijel bez motocyklů. Ve svém prvním letošním přeborovém klání udával tempo Zdeněk Holub. Sérii své neporazitelnosti po základních jízdách protáhl rovněž do semifinále a posléze i do finále. V jeho počátku připravil o vedení Michala Dudka, před nějž se nakonec probil i Jaroslav Petrák.

D隝 se vrací na scénu
Svatý Petr je buď pořádně nazlobený na plochou dráhu nebo ještě nepochopil, že opakovaný vtip přestává být vtipem. Šaty promoklých diváků při včerejším pokusu závodit o body do juniorského šampionátu ještě nestačily oschnout a Ještěd se ukryl v šedivých mracích.

Úderem patnácté hodiny se rozpoutalo dešové inferno. Kapky vody končily svůj pád z nebeských výšin v efektních bublinách a zvyšovaly plochu kaluží. Věroslav Kollert se ovšem dušoval, že jeho dráha takový nápor vydrží. Optimismus do žil mu vléval pohled na meteorologický radar slibující, že řádění dešů brzy skončí.

A tak se časový program pouze posunul. Pět minut po šestnácté vyrazili závodníci vstříc tréninku. Oproti původnímu plánu vypadl Patrik Mikel, jehož otec František musel do práce, a také Radim Chod. Slánský závodník byl sice v pavlovickém depu přítomen, avšak bez motocyklů a s bolavou rukou po čtvrtečním maratónu pádů při pražské extralize.

Do bojů o tabulkové body nakonec vyrazilo devět borců. Nezapomínejme ovšem, že šlo o přebor, který umožňuje závodit především seniorům výkonnostního středu, kteří by jinak hledali závodní příležitosti jen obtížně.

Tempo jim udávala trojice favoritů, nicméně ani jejich střety v základní části nepřinášely strhující souboje a nevybočovaly z rutiny ostatních jízd s konstantním pořadím od vylétnutí pásky po odmávnutí šachovnicovou vlajkou. I když upřímně řečeno, když na sebe narazili Zdeněk Holub s Jaroslavem Petrákem a Michalem Dudkem, dráha byla stále záludná. A tabulkové body se měly rozdělovat až ve finálových jízdách.

Hlavní zápletka tudíž nebyla zpočátku příliš komplikovaná. Zdeněk Holub v rozjížďce s číslem jedna odvedl Jaroslava Petráka již po vylétnutí pásky. Navlas stejně naložil o tři jízdy později s Michalem Dudkem. Do konce základní části se již na ovále nepotkali. Pražský junior tím pádem postupoval s dvanáctibodovým maximem, pardubický matador a slánský závodník ztratili jeden bod.

Co si v semifinále vyzkoušíš, ve finále jako když najdeš
S devíti účastníky bylo jasné, že černý Petr vyřazeného ze semifinále zůstane v rukou jednoho jediného závodníka. Nakonec jím byl Krzyzstof Nowacki, který nastoupil s bolestmi ve zraněné patě. Přitom mohl plným právem hovořit o smůle nejen vinou zdravotního stavu.

Již v rozjížďce s číslem pět zůstal stát s poruchou motocyklu, avšak mnohem více želel svého odstoupení v jedenácté jízdě. Jezdil pohodlně druhý před Danem Maclem, když jej stroj nechal v posledním okruhu na holičkách. Přestože si doběhl do cíle pro poslední bod, musel ze semifinále odstoupit. „Urval se ventil,“ vysvětloval.

Protože ze závodu odstoupil, do semifinále šel Dan Macl. Pardubický veterán se ovšem z této výhody netěšil příliš dlouho, jelikož se ocitnul polapený v pásce. Při repete Zdeněk Holub ani chviličku nezaváhal a suverénně postoupil do finále A.

Za jeho zády Petr Babička v první zatáčce objel Josefa Nováka, jemuž stejným způsobem sebral vítězství už v rozjížďce s číslem pět. Druhé semifinále se stalo kořistí Michala Dudka. Jaroslav Petrák však za jeho zády zůstával permanentně ve střehu. V poslední zatáčce se slánského závodníka pokusil podjet. I když se mu předjížděcí manévr nezdařil, přece jen měl před finálovou jízdou, o čem přemýšlet.

Ve finále B nejlepší start vystřihl Filip Hájek, ovšem Josef Novák si takové móresy nechtěl nechat líbit. Ihned po Pražanovi vytrapoval a připravil jej o vedení. Lukáš Ševčík v první zatáčce stačil překonat jen Dana Macla.

Na let pásky v áčku zareagoval nejrychleji Zdeněk Holub. Michal Dudek však mířil dopředu stejně neomylně jako střelka kompasu za severním magnetickým pólem. Jaroslav Petrák se za ním hnal venkem, ovšem v první zatáčce jej nestihl. Slaňák profitoval ze své rychlosti a na protilehlou rovinku vyjel jako první.

Zdeněk Holub však protáhl nájezd do druhé zatáčky a zbavil Michala Dudka vedení. A ve druhém kole přišla chvíle Jaroslava Petráka. Co mu nevyšlo prve v semifinále, nyní klaplo dokonale. V zatáčce u depa se dostal pod slánského závodníka, jehož měl na počátku třetího okruhu již za svými zády.

Hlasy z depa
„Pěkný závody“ nemohl být neporažený Zdeněk Holub nespokojený. „Na to jak pršelo, je dráha pěkná. Ve finále jsem musel trošku makat, ale měl jsem to pod kontrolou. Byla to rozcvička na zejtra do Rybniku. Snad se svezu a udělám nějaký bodíky.“

„Zezačátku jsem měl lufta z dráhy,“ připouštěl Jaroslav Petrák. „Bylo to takový všelijaký, ale začalo to prosychat. A mně se to začlo líbit, začlo to jít. Znáš tu dráhu, jaká byla předtím. Jinej‘ materiál, o to je to horší, nájezd po startu byl plastelínovej‘. Chtěl jsem vyhrát, ale věděl jsem, že Holoubek bude těžkej‘ soupeř. Ke konci závodu se mi to líbilo, v semifinále jsem to zkusil na Michala Dudka a jelo to.“

„Dobrý, ale mohlo to bejt‘ lepší,“ bilancoval Michal Dudek. „O devadesát procent, kdybych to ve finále udržel. Fyzička, je to se mnou bída. Jak to vypadalo zezačátku, vyházelo se to a dráha byla dobrá a tvrdá.“

„Ty vado, náročný,“ reagoval Petr Babička na tradiční otázku magazínu speedwayA-Z, jaké to dnes bylo. „Dráha. Postupem času se zlepšila, ale jak člověk nejezdí, je to náročný. Ale dobrý. Mohla se urvat bedna, ale byl jsem rád, že jsem dojel živej‘. Chce to jezdit, musím se do toho dostat a makat na sobě.“

„Zezačátku to bylo úplně něco jinýho,“ popisoval Josef Novák. „Hlubina a docela díry, pak se ale dráha zlepšila. Jsem spokojenej‘, bavilo mě to. V semifinále jsem neměl jistotu, abych to pod něj dal. Škoda, dostat se do finále by bylo lepší. Hlavně že jsem celej‘.“

    TOT SF1 SF2 B A
1. Zdeněk Holub, Praha 3 3 3 3 12 1.     1.
2. Jaroslav Petrák, Pardubice 2 3 3 3 11   2.   2.
3. Michal Dudek, Slaný 3 2 3 3 11   1.   3.
4. Petr Babička, Slaný 1 3 2 2 7 2.     4.
5. Josef Novák, Pardubice 3 2 2 2 9 3.   1.  
6. Filip Hájek, Praha 2 1 1 1 5   3. 2.  
7. Lukáš Ševčík, Praha 0 2 2 0 4   F 3.  
8. Dan Macl, Pardubice 1 1 0 2 4 T   4.  
9. Krzysztof Nowacki, PL – Slaný (ACCR) 2 E 1 1 4        

Průběžné pořadí seriálu:

  PLZ PHA MŠE LIB TOT
  26.4. 6.5. 7.6. 30.8.  
1. Jan Holub, Plzeň 18 25 22 NS 65
2. Filip Šitera, Mšeno 25 16 16 NS 57
3. Jaroslav Petrák, Pardubice NS 14 18 22 54
4. Petr Babička, Slaný 14 5 12 16 47
5. Hynek Štichauer, Pardubice NS 22 25 NS 47
6. Josef Novák, Pardubice 12 7 6 14 39
7. Michal Dudek, Slaný NS 8 8 18 34
8. Ondřej Smetana, Praha 16 18 NS NS 34
9. Michal Škurla, Praha 22 12 NS NS 34
10. Filip Hájek, Praha 7 4 5 12 28
11. Zdeněk Holub, Praha NS NS NS 25 25
12. Lukáš Ševčík, Praha 8 3 4 10 25
13. Michal Klein, Mšeno 4 6 14 NS 24
14. Patrik Mikel, Březolupy 10 1 7 NS 18
15. Radim Chod, Slaný 6 NS 10 NS 16
16. Zdeněk Růžička, Mšeno NS 10 NS NS 10
17. Dan Macl, Pardubice NS NS NS 8 8
19. Krzysztof Nowacki, PL – Slaný (ACCR) NS 2 NS 7 9
19. René Vidner, Pardubice 5 NS NS NS 5

Poznámka: do průběžné klasifikace se počítají čtyři nejlepší výsledky, bude-li uskutečněno všech sedm plánovaných klání

Foto: Miroslav Horáček

Sobota přinese čtvrtého přeborového vítěze

Liberec – 29. srpna
Tři doposud uskutečněná kola přeboru jednotlivců v Plzni, Praze a Mšeně přinesla pohled na jiného závodníka mávajícího ze stupňů vítězů. Čtvrté kolo soutěže, které je na programu zítra odpoledne v Liberci, bude v tomto trendu pokračovat.

Filip Šitera stále čeká na souhlas lékařů, aby se mohl vrátit do sedla plochodrážního motocyklu, zatímco Jan Holub a Hynek Štichauer cestují do Slovinska ke dvojici závěrečných podniků jadranského poháru dvojic. Vyvrcholení této soutěže odčerpá rovněž další potenciální startující, takže startovní listina čítá jedenáct jmen. Nutno dodat prozatím, jelikož dvanáctka stále zůstává volná pro potenciálního zájemce.

Ke slovu tak přichází rozpis s nadstavbovou částí. Nejprve každý závodník vyjede na ovál čtyřikrát, aby se poté nejlepší osmičky prosila skrze síto dvou semifinále. Mítink vyvrcholí trojicí umisovacích jízd, z nichž vzejde celkové pořadí závodu s tabulkovými body do průběžné klasifikace.

Startovní listina:

1 Zdeněk Holub, Praha
2 Jaroslav Petrák, Pardubice
3 Petr Babička, Slaný
4 Lukáš Ševčík, Praha
5 Dan Macl, Pardubice
6 Krzysztof Nowacki, PL – Slaný (ACCR)
7 Patrik Mikel, Březolupy
8 Josef Novák, Pardubice
9 Michal Dudek, Slaný
10 Filip Hájek, Praha
11 Radim Chod, Slaný
12 prozatím volné

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)

Stav Filipa Šitery je již stabilizovaný

Mladá Boleslav – 9. června
Filip Šitera se po svém pádu ve finále A sobotního mšenského přeboru ocitnul v mladoboleslavské nemocnici. Vedle zlomených žeber a vykloubeného ramene bohužel utrpěl i vnitřní zranění. Nakonec byl vrtulníkem transportován do pražských Střešovic. Nyní se po třech operacích zaplapánbůh nachází ve stabilizovaném stavu a lékaři jej zítra v poledne začnou probouzet z umělého spánku. Za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z přejeme rychlé uzdravení!

Foto: Miroslav Horáček

Hynek Štichauer rozšířil počet přeborových vítězů

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Mšeno – 7. června
Hynek Štichauer se dnes ve Mšeně stal ve třetím přeborovém mítinku již třetím vítězem. Ve finálové jízdě musel čelit nájezdu Filipa Šitera, po němž za polovinou druhé zatáčky upadl. Mšenského závodníka však čekal pád hned o pár metrů později. Kromě diskvalifikace jej bohužel čekal i odjezd ze závodiště v sanitce, jelikož si stěžoval na bolesti žeber. Při repete Hynek Štichauer odvedl Jana Holuba, který nadále zůstává na hrotu aktuální klasifikace, a Jaroslava Petráka. Stopětadvacítky se sešly jen čtyři, takže jejich podnik se do mistrovství republiky nemůže počítat. Po úžasných soubojích s Marcelem Studzinskim vyhrál všechny čtyři jízdy Adam Fencl.

Tlačenice o finále A
Oblaka charakteristického červeného prachu vířila nad mšenským stadiónem, že si snad každý z trénujících při návratu do depa posteskl, že nevěděl, kudy má vlastně jet. Nicméně během úvodních rozjížděk se situace radikálně lepšila.

Startovní čísla byla rozlosována, aby potenciální favority rozhodně nešetřila. Hned rozjížďka s číslem jedna svedla na start oba vítěze předchozích dokončených přeborovým klání a potažmo logicky i leadery průběžné klasifikace celého seriálu. Filip Šitera měl ovšem vrch nad Janem Holubem již od vylétnutí pásky.

Stejně si počínal Hynek Štichauer v duelu s Jaroslavem Petrákem. Zato Michal Dudek zahrál ve třetí jízdě sólo. Poklidnou vodu čeřil Michal Klein, když nejprve na protilehlé rovince pronikl před Radima Choda, aby ovšem hned ve druhé zatáčce upadl. „Máma říkala, že kdybych v Kleinově zatáčce nespad‘, nechodila by už na závody,“ připomněl ošemetnost inkriminovaného místa. Přestože se bleskově vrátil do sedla, na body nedosáhl.

Po první úpravě dráhy se favorité ujali svých rolí. Jaroslav Petrák vyhrál ve čtvrté jízdě stylem start – cíl a hned vzápětí jej napodobil Jan Holub. V rozjížďce s číslem šest přišla řada na one-man-show v podání Filipa Šitery.

Michal Dudek v první zatáčce objel Radima Choda, ale vedoucího Mšeňáka neohrozil. Navíc v cíli třetího okruhu zůstal bezmocně stát. „Myslel jsem, že jsem píchnul,“ říkal nechápavě ve svém bodu. „Motorka se začala vrtět, ale pak koukám, že kolo píchlý není.“

Postavení Michala Dudka se začalo komplikovat v rozjížďce s číslem sedm. Ovládl ji Jan Holub, který dnes jako první porazil Hynka Štichauera. Slaňák zůstal třetí a potřebné body na postup do finále A mu začínaly krutě chybět.

I když exceloval v rozjížďce s číslem dvanáct, jeho skóre se zastavilo na hodnotě sem, což bylo na finále A málo. Filip Šitera na svou pažbu vyryl další zářez v osmé jízdy na úkor Jaroslava Petráka. O punc neporazitelnosti však přišel v jedenácté jízdě, v níž se od vylétnutí pásky musel dívat na záda Hynka Štichauera.

Oba se dostali na jedenáct bodů stejně jako Jan Holub, který prve v rozjížďce s číslem deset odvedl Jaroslava Petráka. Pardubický matador měl v kolonce u svého jména devítku a také on se mohl těšit na účast v rozjížďce čtveřice nejlepších.

Nešastné finále A
Ještě než se přeborový mítink dostal do své finálové fáze, stopětadvacítkářská otázka již dospěla svého rozuzlení. Stopětadvacítky na klasické dráze nejsou ve srovnání s malými ovály již několik let v optimálním rozpoložení a dnešek jejich krizi potvrdil. Po čtvrtečním zranění Petra Chlupáče při pražském Speedway Mini Cupu se startovní listina ochudila o úřadujícího šampióna Romana Mádyho, shodou okolností vyznavače dlouhých oválů.

Se čtyřmi účastníky přišel podnik o mistrovský statut. Dlouhatánský Kryštof Rybář ovládá stopětadvacítku mistrovsky, avšak na normální dráze je u kolibříků jezdecké umění přece jen zastíněno výkonem motoru a nízkou hmotností jejího pilota. Proto vládce minioválů sice pokaždé vyřešil Františka Kliera, avšak duelu o vítězství mezi Adamem Fenclem a Marcelem Studzinskim musel ve všech čtyřech rozjížďkách jen sekundovat.

Chabařovičan držel vrch. V první jízdě vyhrál stylem start – cíl a stejně tak i ve druhé, by polský borec v červené kombinéze ze sebe v tropickém žáru vydal maximum. Do rozjížďky s číslem tři lépe odstartoval. A když jej Adam Fencl v první zatáčce objel, nesložil zbraně a v posledním okruhu jej v úvodním výjezdu předčil.

Adam Fencl však bleskovým manévrem v poslední zatáčce zachránil tři body pro sebe. A nakonec ve čtvrté jízdě odtroubil další sólo, aby se postavil na nejvyšší stupínek pódia.

Hlavní závod programu začal vrcholit ve finále C. Nejlepší start vystřihl Filip Hájek. Patrik Mikel nejprve vyřešil Josefa Nováka, aby se spodkem druhé zatáčky dostal do čela. Josef Novák na Pražana, který se ocitl před jeho předním kolem, stále útočil. A v posledním oblouku ho vskutku podjel.

Béčko se stalo jednoznačnou kořistí Michala Kleina, když Michal Dudek odstoupil ještě v průběhu prvního kola. Jízda čtyř nejlepších začala rychlým startem Hynka Štichauera. Filip ŠItera, stojící u mantinelu, v první zatáčce poskočil ze čtvrtého místa přes Jaroslava Petráka a Jana Holuba. A vedoucí Pardubičan záhy zaplnil jeho zaměřovač.

Filip ŠItera zaútočil hned spodkem druhé zatáčky. Přehradil cestu Hynku Štichauerovi, který upadl. Jenže sám útočník se spadl také. „Jo, dobrý,“ odtušil Hynek Štichauer, sotva se vrátil do depa. Filip Šitera si nenechal šáhnout na bolavý hrudník. Přijela pro něho rychlá ambulance, jejíž posádku poprosil o převoz do Mladé Boleslavi místo obvyklé mělnické.

Mezitím se áčko opakovalo a Hynek Štichauer triumfoval stylem start – cíl před Janem Holubem, který vyřešil Jaroslava Petráka. Jezdci se vrátili do depa ze stupňů vítězů a sanitka s Filipem Šiterou na palubě opustila stadión. Ani její osádka neměla tušení, že mšenský srdcař už odstartoval mnohem důležitější závod, než byl dnešní přebor. Závod, na jehož konci nejsou stupně vítězů a nablýskané poháry, ale velká cena života. A to doslova a do písmene.

Hlasy z depa
„Na tu bídu dobrý,“ hodnotil závod Hynek Štichauer. „Filip mě poslal, jak se to dělá. Měl jsem kliku, vypad‘ jsem z toho dobře, ale na těhle závodech to bylo zbytečný. Teď kvičela spojka, já měl v přilbě asi dvě kila prachu. Jsem spokojenej‘, každý vítězství potěší, kór když závodů je málo.“

„Šlo to, šlo to,“ odtušil Jan Holub. „Mohlo to bejt‘ samozřejmě lepší. Posledně o lize ta dráha byla hlubší, teď dobrý, koleno začíná bejt‘ lepší. Uvidíme, jak to půjde ve středu při extralize.“

„Až na pár výjimek se mi to líbilo,“ tvrdil Jaroslav Petrák, aby vzápětí prozradil i výhrady. „Pár jízd mi nevyšlo, ale už koukám, abych jel domů zdravej‘ a ne zmrzačenej‘. Nečekal jsem, že budu na bedně. V opakovačce finále se mnou jel až k mantinelu, tak jsem se na to vytentil. Ale na bedně jsem po dlouhý době.“

„Na to, jak jsem byl marnej‘, to byl dobrej‘ závod,“ říkal Michal Klein. „Čekal jsem lepší výsledek. A zase ta Kleinova zatáčka… Tam mám magnet, i máma říkal, že by na závody nešla, kdybych tam nespad‘.“

„Pohoda,“ vršil Patrik Mikel jeden superlativ za druhým. „Celý průběh byl v pohodě, motorka je bezchybná. Prohrával jsem to na startech. Ve finále jsme tam s Pepou byli na stejný pozici. Bojoval jsem s dírama v první zatáčce, ale už jsem na to přišel. Jelo se luxusně.“

    TOT C B A
1. Hynek Štichauer, Pardubice 3 2 3 3 11     1.
2. Jan Holub, Mšeno 2 3 3 3 11     2.
3. Jaroslav Petrák, Pardubice 2 3 2 2 9     3.
4. Filip Šitera, Mšeno 3 3 3 2 11     X
5. Michal Klein, Mšeno 0 2 1 2 5   1.  
6. Petr Babička, Slaný 1 2 3 1 7   2.  
7. Radim Chod, Slaný 2 2 E 1 5   3.  
8. Michal Dudek, Slaný 3 E 1 3 7   R  
9. Patrik Mikel, Březolupy 1 1 1 0 3 1.    
10. Josef Novák, Pardubice 0 0 0 2 2 2.    
11. Filip Hájek, Praha 1 1 2 0 4 3.    
12. Lukáš Ševčík, Praha 0 1 0 1 2 F    

Poznámka: Kyzsztof Nowacki se omluvil kvůli hospitalizaci se zápalem plic

Průběžné pořadí seriálu:

  PLZ PHA MŠE TOT
  26.4. 6.5. 7.6.  
1. Jan Holub, Plzeň 18 25 22 65
2. Filip Šitera, Mšeno 25 16 16 57
3. Hynek Štichauer, Pardubice NS 22 25 47
4. Ondřej Smetana, Praha 16 18 NS 34
5. Michal Škurla, Praha 22 12 NS 34
6. Jaroslav Petrák, Pardubice NS 14 18 32
7. Petr Babička, Slaný 14 5 12 31
8. Josef Novák, Pardubice 12 7 6 25
9. Michal Klein, Mšeno 4 6 14 24
10. Patrik Mikel, Březolupy 10 1 7 18
11. Radim Chod, Slaný 6 NS 10 16
12. Michal Dudek, Slaný NS 8 8 16
13. Filip Hájek, Praha 7 4 5 16
14. Lukáš Ševčík, Praha 8 3 4 15
15. Zdeněk Růžička, Mšeno NS 10 NS 10
16. René Vidner, Pardubice 5 NS NS 5
17. Krzysztof Nowacki, PL – Slaný (ACCR) NS 2 NS 2

Poznámka: do průběžné klasifikace se počítají čtyři nejlepší výsledky, bude-li uskutečněno všech sedm plánovaných klání

Mistrovství republiky 125 ccm:

1. Adam Fencl, Chabařovice 3 3 3 3 12
2. Marcel Studzinski, PL 2 2 2 2 10
3. Kryštof Rybář, Divišov 1 1 1 1 4
4. František Klier, Mšeno 0 0 0 0 0

Poznámka: z přihlášených nedorazil Petr Chlupáč, zraněný při čtvrtečním Speedway Mini Cupu v Praze, a Roman Mády. Se čtyřmi účastníky přišel podnik o mistrovský status.

Foto: Miroslav Horáček