Archiv pro rubriku: MČR Na ledové dráze

Hamr dostal do vazu od oblevy

Hamr na Jezeře – 29. ledna
Lednové mrazy zvýšily naděje, že se po pěti letech pojede plochá dráha také u nás. Na přetřes se dostala možnost mítinku v Hamru na Jezeře v sobotu 4. února. Bohužel síla ledu nesplňuje reglementy. A meteorologové na následující dny hlásí až plus devět bez výraznějších nočních mrazů. Z těchto důvodů dnes komise závod odložila.

V sobotu se v Hamru na Jezeře ledy nepojedou | foto Karel Herman

Na led vyrazili rovněž staří pardálové

Örnsköldsvik – 11. ledna
Po třech ligových závodech se Andrej Diviš ve Švédsku věnoval tréninku. V pondělí a v úterý byly podmínky skvělé, avšak v dalších dnech dorazila obleva a napadaný sníh doslova taje před očima. V sobotu se bude závodit v Gävle, v neděli v Böllnasu, ale teplé počasí se postavilo proti dalšímu trénování. Do sedla ohřebovaného speciálu se stačili posadit i borci s uzavřeným ledařským curriculum vitae.

 

V pondělí jezdil Radek Hutla, Martin Běhal trénoval po oba dny. V úterý měl lehčí pád, na který doplatil natlučenými žebry. Oba borci ve výpravě Antonína Klatovského staršího zůstanou ve Švédsku na víkendovou ligu, aby se v pondělí vydali na cestu domů.

Čeští ledaři v Örnsköldsviku – zleva Martin Běhal, Antonín Klatovský starší, Radek Hutla a Andrej Diviš | foto laskavostí Martina Běhala

Martin Běhal nebude ve Švédsku zahálet

Örnsköldsvik – 4. ledna
Včera před polednem se v Rostocku na trajekt do Švédska nalodily dvě české dodávky. Zelená Andreje Diviše, jehož od zítřka až do neděle čekají tři ligové závody v Östersundu, Strömsundu a Örnsköldsviku. Na palubě bílého vozu Antonína Klatovského staršího cestoval rovněž Martin Běhal. V Örnsköldsviku, kde je mínus osmnáct, nebude zahálet, byť se o něj pokouší viróza.

 

„Klabo zkouší motory a pérování,“ vysvětluje svou roli ve výpravě. „Oslovil mě, jestli bych to nezajel. Od pondělí bych měl v Erviku trénovat.“

Zasněžená dráha v Örnsköldsviku | foto Martin Běhal

Závod v Holicích padl

Pardubice – 2. prosince
Ačkoliv termínový kalendář českých ledů bude mít pod svým palcem především paní Zima, jedna věc je jistá již dnes. V autokempu v Holicích v Čechách se rozhodně nepojede. Naproti tomu na seznam potenciálních lokalit jedna přibyla.

 

Ve čtvrtek se holičtí pořadatelé ozvali Petru Moravcovi. Proti pořádání ledové ploché dráhy se postavili rybáři, takže na rybníku Hluboký se závod konat nebude. Zato mezi aspiranty na ledy patří tradičně také Kopřivnice.

Takhle to v Holicích vypadalo v šestašedesátém

Mrazivé počasí zvyšuje naději na návrat ledové dráhy do Čech

Pardubice – 30. listopadu
Mrazivé počasí má u nás dle meteorologů vydržet týdny. Podobné zprávy zní jako rajská hudba fanouškům ledové ploché dráhy. Vždyť od posledního závodu v Holicích v Čechách uběhne na začátku příští sezóny již pět let.

 

„Je to jednoduché,“ říká Petr Moravec. „Jakmile bude informace o možnosti závodit, začne dispečink s pořadateli. To vše zhruba deset dnů před možným závodem. Vyeliminovaný je termín závodů mistrovství světa a Evropy, takže prakticky je možnost vždy první půlku ledna a února.“

O případné pořadatelství ledové ploché dráhy požádali pořadatelé v lokalitách Hamr na Jezeře, Opatovice nad Labem, Račice a Holice v Čechách.

Poslední ledy se u nás jely před pěti lety | foto Karel Herman

 

Pořadatelská poptávka vysoko převyšuje nulovou nabídku tlustého ledu

Pardubice – 14. února
Mrazy minulý týden zvýšily choutky dlouhým půstem vyhladovělých pořadatelů po závodech ledařského šampionátu republiky. Jenže síla ledu není dostatečná a ke všemu přišlo oteplení. A tak je to tady znovu, jak říkal vlk v pohádce třem prasátkům. Víkendové podniky se u nás opět nepojedou. Bohužel na rozdíl od animovaného příběhu obě mistrovství republiky na ledové dráze evidentně nesměřují k happy endu ani v sezóně 2023.

Tento víkend nebude nikde dost ledu, což je jasné při letmém pohledu na meteorologické zpravodajství. A o tom dalším vyráží Lukáš Hutla, Jan Klatovský a Andrej Diviš na evropský šampionát do polského Sanoku. Ke všemu řády stanoví nejzazší termín konání na osmadvacátý únor.

Protože však není odjetý žádný závod, Petr Moravec nevylučuje, že by plochodrážní komise nemohla přijmout změnu a uzávěrku českých ledů posunout. Jedním dechem dodává, co by s ohledem na počasí bylo potřeba. Zázrak.

Sobotní akce v Jistebnici již zřejmě tuto zimu nebude u nás mít pokračování | foto Pavel Fišer