Archiv pro rubriku: MČR Na ledové dráze

Mariánské Lázně mají startovní listinu

Mariánské Lázně – 29. dubna
Telefonáty, e-maily, hodně času, bezpočet úsilí. Ale výsledek je na světě. Startovní listina mezinárodního šampionátu na dlouhé dráze, který rozburácí Mariánské Lázně příští sobotu. Patnáct borců se nejprve potká v patnácti jízdách po pěti, abych jich do semifinále prošlo deset a do finále jen pět.

Startovní listina mezinárodního českého šampionátu na dlouhé dráze – Mariánské Lázně, příští sobota:

1 Mario Nidermeier, D
2 Stephan Katt, D
3 Dennis Heller, D
444 Josef Franc, Praha
5 Fabian Wachs, D
21 Jörg Tebbe, D
7 Lukáš Hromádka, Kopřivnice
33 Marcel Dachs, D
99 Michael Raangs, NL
10 Louis Tebbe, D
11 Chad Wirtzfeld, GB
86 Hynek Štichauer, Pardubice
13 Daniel Spiller, D
184 Nigel Hummel, NL
15 Timo Wachs, D
Mariánské Lázně mají startovní listinu | foto Karel Herman

Pořadatelská poptávka vysoko převyšuje nulovou nabídku tlustého ledu

Pardubice – 14. února
Mrazy minulý týden zvýšily choutky dlouhým půstem vyhladovělých pořadatelů po závodech ledařského šampionátu republiky. Jenže síla ledu není dostatečná a ke všemu přišlo oteplení. A tak je to tady znovu, jak říkal vlk v pohádce třem prasátkům. Víkendové podniky se u nás opět nepojedou. Bohužel na rozdíl od animovaného příběhu obě mistrovství republiky na ledové dráze evidentně nesměřují k happy endu ani v sezóně 2023.

Tento víkend nebude nikde dost ledu, což je jasné při letmém pohledu na meteorologické zpravodajství. A o tom dalším vyráží Lukáš Hutla, Jan Klatovský a Andrej Diviš na evropský šampionát do polského Sanoku. Ke všemu řády stanoví nejzazší termín konání na osmadvacátý únor.

Protože však není odjetý žádný závod, Petr Moravec nevylučuje, že by plochodrážní komise nemohla přijmout změnu a uzávěrku českých ledů posunout. Jedním dechem dodává, co by s ohledem na počasí bylo potřeba. Zázrak.

Sobotní akce v Jistebnici již zřejmě tuto zimu nebude u nás mít pokračování | foto Pavel Fišer

Jistebnice zažila dva skvělé dny ledové ploché dráhy

Jistebnice – 10. a 11. února
Naprosto dokonalé podmínky našli všichni, kteří se včera i dnes vypravili k jihočeské Jistebnici, kde Klabo Team vytyčil na rybníku ovál. A že se tam sešlo lidí! Nejen fanoušků a známých dychtících prožít ledařskou atmosféru, ale především samotných ledařů. Jen škoda, že síla ledu a časový pres nedovolil akci povýšit na oficiální závod ranku mistrovství republiky.

 

Jan Klatovský byl s tréninkem naprosto spokojený | foto laskavostí Jana Klatovského

 

Antonín Klatovský se po letech chystá na český led | foto Petr Hejný

Dvoudenní program odstartoval již včera. Za řidítka ohřebovaných speciálů zasedli oba bratři Klatovští a Andrej Diviš. Dorazil také Luca Bauer, jehož v roli rádce a mechanika doprovázel slavnější otec Günther.

„Velké super,“ zářil Jan Klatovský. „Co jsme s bráchou najezdili za dva dny, neměli jsme za celou sezónu „Včera jsem jel dvacetkrát, dneska dvacetkrát. Vyzkoušeli jsme dvě motorky, dva motory, všechno. Dneska přišlo spousta známejch, opejkaly se buřty.“

Pravé ledařské eldorádo nastalo v Jistebnici dnes. K Antonínu a Janovi Klatovským, Andreji Divišovi a Lucovi Bauerovi se přidali další. Po třech letech svůj ledařský speciál oživil Jan Klauz, jemuž přítelkyně Marcela upekla bábovku, jež by uvedla do rozpaků i vyhlášeného mistra plotny Martina Běhala.

Milan Moravec a Matyáš Hlaváček kromě ledu v Jistebnici zažili také rozkoše kulinářského charakteru | foto Radek Červenka

Dorazil také Lukáš Hutla, jehož plány trénovat na Pohránovském rybníku u Pardubic zmařila slabá síla ledu. Trénoval také čekatel na ostrý závod Jakub Tikovský a své ruce nenechal svrbět ani David Lizák. Klasické motocykly se šroubky proháněli Matyáš Hlaváček, Milan Moravec a Adam Nejezchleba.

„Adam si dneska zkusil i můj ledák,“ říká Jan Klatovský. „Včera jezdil na krátký motorce. Spolupracujeme spolu i na motorkrosku, je to učenlivej kluk.“

Ale co bude dál s jistebnickým oválem? „Zejtra asi nic,“ rozhodí Jan Klatovský rukama, aniž by se musel dívat na meteorologické předpovědi. „Luca Bauer si chce ještě zkusit spojky. Ale od pondělí má v noci bejt mínus pět, mínus šest v noci. Třeba bych ještě ve středu, ve čtvrtek trénoval.“

Ovál u Jistenice se o víkendu stal pupkem českého ledařského světa | foto Jan Klatovský

Hamr na Jezeře čeká na pondělí

Hamr na Jezeře – 10. února
Síla ledu je fenomén, který hýbe českou plochodrážní současností. Lukáš Hutla chtěl zítra trénovat na Pohránovském rybníku. Nicméně dnešní měření ukázala jen devět centimetrů, což je na hraně i pro trénink. Přeloučský ledař se proto objeví v Jistebnici, jež se stane mekkou všech našich ledařů. Mráz dělá své také v Hamru na Jezeře.

 

Zde mají třináct centimetrů, což od nutného minima pro pořádání mistrovských závodů není daleko. Nicméně pořadatelé počkají do pondělí na aktuální předpověď počasí, než se definitivně rozhodnou.

V Hamru na Jezeře mají led o síle třinácti centimetrů | foto Petr Makušev (Sport Photo)

 

Ohřebovaná kola se přece jen o víkendu zakousnou do českého ledu

Jistebnice – 9. února
Noční mrazy okolo jedenácti, třinácti stupňů škály pana Celsia mají jediný důsledek. Led na rybnících tloustne jako líný jedlík při chuti. V Jistebnici ho mají již o síle bratru patnáct centimetrů. Na mistrovství republiky není ani pomyšlení. Nicméně na víkendový trénink ano.

Zítra se zde svezou bratři Klatovští, kteří zde včera vytyčili ovál, a Andrej Diviš. V sobotu se očekává příjezd Lukáše Hutly. Přítomen by měl být rovněž Jakub Tikovský, jehož čekání na ostrou závodní premiéru teplé zimy stále oddalují.

V pátek a v sobotu se bude v Jistebnici trénovat | foto Jan Klatovský

Led nemají ani v Hamru na Jezeře, ani nikde jinde

Pardubice – 7. února
Už to vypadalo nadějně. Nikoliv stoprocentně, ale plamínek doufání v nitru duše příznivce ledové ploché dráhy dychtil rozhořet se pořádný fajrákem. Včera na facebooku vyskočila připomínka sobotních závodů na Hamru na Jezeře. A obvyklá pondělní informace od Petra Moravce, že jsou víkendové mítinky zrušeny, nikde. Jeden by se už díval, jestli e-mail českého plochodrážního šéfa neskončil mezi spamy. Pak ovšem dnes udeřila půl jedenáctá dopolední.

 

Zpráva o ledovém šampionátu dorazila, nicméně nebyla vůbec příznivá. Mrazy zatím nemají pořádné tesáky, sotva se jim proklubaly mlíčňáky. V Hamru na Jezeře jsou u břehu vlny a ani žádný jiný z pořadatelů nemá dostatečnou sílu ledu. A tak se ledové ploché dráhy nedočkáme ani v sobotu.

V Hamru na Jezeře nemají dost ledu | ilustrační foto Pavel Fišer