Extraliga se vrací do Liberce

Liberec – 14. září
Sedmadvacátého července a čtrnáctého září roku 1975 se v Liberci konaly jediné dva podniky naší nejvyšší plochodrážní soutěže. Zítra po pětačtyřiceti letech a jednom dni se sem extraliga vrací. Z nahlášených sestav vyplývá, že jediný Milan Mach nezměnil svůj tým, s nímž vyhrál minulou středu ve Slaném. Lubomír Vozár počítá s Václavem Milíkem, který dnes závodí v Rybniku, Blažej Skrzeszewski bude mít dva a Tomáš Topinka jednoho cizince.


Tipujte:

Kdo vyhraje úterní extraligu v Liberci?

View Results

Loading ... Loading ...

Oficiálně nahlášené sestavy:

SC INTERTEAM: 1 Zdeněk Holub, 2 Daniel Klíma (junior AČR), 3 Filip Hájek, 4 Daniel Kaczmarek (PL), 17 Marko Levišin (UA)
AMK ZP Pardubice: 5 Andrzej Lebeděvs (LAT), 6 Jaroslav Petrák, 7 Hynek Štichauer, 8 Jakub Valkovič (SK – Slaný) (junior AČR), 18 Václav Milík
AK Slaný: 9 Jan Macek, 10 Eduard Krčmář, 11 Jakub Jamrog (PL), 12 Zdeněk Simota, 19 neobsazeno
AK Markéta Praha: 13 Ondřej Smetana, 14 Josef Franc, 15 Petr Chlupáč (junior AČR), 16 Matias Nielsen (DK), 20 Jan Kvěch
Milan Mach nemění vítěznou sestavu

Foto: Pavel Fišer

Češi a Slováci v akci 358

Minulých sedm dnů přineslo slušenu porci závodění nejen v Čechách a na Slovensku, nýbrž také v Polsku. Kromě dvou velkých cen se točila také ligová kola. A naši závodníci byli u toho, což shrne dnešní tradiční pondělní kompilace.

 

Naši procházku začneme hned v pondělí. Poznaň doma prohrála druholigové utkání se suverénním Krosnem 39:51. Eduard Krčmář v sestavě hostů, kteří inkasovali také bonusový bod za lepší skóre obou utkání (69:110), skóroval devíti body se čtyřmi bonusy (3 1 2 2 1).

Václav Milík ve středu citelně chyběl Pardubicím v prvním kole letošní extraligy, protože startoval v Rybniku proti Czestochowej. Domácí prohráli 30:60, nedosáhli na bonus (71:10) a pardubický kapitán skóroval šesti body (2 1 E 1 2).

Krosenští Vlci v pátek řádili rovněž na domácím ovále. Německý Wittstock zničili vysoko 54:25 a na celkové skóre 125:54 získali i bonusový bod. Eduard Krčmář dobyl deset bodů a bonus (3 2 2 3). Krosno je samozřejmě na čele tabulky.

A konečně včera Lublin porazil Zielenou Goru 52:38, ale díky remíze 90:90 v součtu skóre postoupili do play-off hosté. Martin Vaculík s jedním bodem a jedním bonusem závod nedokončil (0 1 F/R -) po pádu v první zatáčce rozjížďky s číslem devět. Základní část extraligy končí dnešním duelem Rybnik vs. Wroclaw.

Kromě české soutěže vyhrál Eduard Krčmář v minulém týdnu také dvě další ligová utkání s Krosnem

Ilustrační foto: Karel Herman