Archiv pro rubriku: MČR Juniorských družstev

FotoStory Pavla Fišera: kterak se s titulem v juniorských družstvech všechno zamotalo

Letošní sezóna je už vlastně historií, i když mnohé dramatické momenty nám ještě dlouho zůstanou v paměti. Za příklad může posloužit šampionát juniorských družstev ze Slaného v půli září. Až do jednadvacáté jízdy nepoznaly hořkost porážky dva páry. Pražané Zdeněk Holub a Michal Škurla stejně jako Robert Chmiel a Patrik Mikel oblečení do vest s pardubickým koníkem. A pak se všechno začalo pořádně zamotávat, jak přes objektiv svého Canonu zachytil Pavel Fišer.

Krátce po startu jednadvacáté jízdy vedou Michal Škurla (mimo záběr) a Zdeněk Holub (červená) před Robertem Chmielem a Patrikem Mikelem

Start vyšel nejlépe Pražanům, jenže v první zatáčce si příliš nerozuměli. Na protilehlou rovinku vyjel na čele Robert Chmiel. Patrik Mikel navíc za svá záda dokázal odkázat také Zdeňka Holuba.  S vidinou na vítězství 4:2 se zdálo, že Pardubicím zlatá medaile neunikne.

Nyní všechno hovoří pro Pardubičany – za zády druhého Michala Škurly se Patrik Mikel probíjí před Zdeňka Holuba

Jenže v prvním výjezdu třetího okruhu upadl Robert Chmiel a na zemi se ocitnul i Patrik Mikel. Sanitka naštěstí vyjela zbytečně, oba závodníci se vrátili do depa po svých. Nicméně Zdeněk Holub s Michalem Škurlou při repete nezaváhali, Patrika Mikela uhlídali a nakonec svůj loňský titul obhájili.

Pád vedoucího Roberta Chmiela však dostal do potíží také Patrika Mikela

Na trůn tím pádem usedli Zdeněk Holub a Michal Škurla

Daniel Šilhán včera potkal dvakrát Obelixe

Jablonec nad Nisou – 17. září
Antonín Dudek se při včerejším přeboru v depu svého syna Michala prezentoval vlasy spletenými do copánků, přičemž neskrýval, že inspiraci našel u známé postavičky Obelixe. Daniel Šilhán se však s populárním komiksovým hrdinou potkal hned dvakrát. Večer jej totiž našel namalovaného na peřině v jablonecké nemocnici, kam jej otec po podpisu reversu ve Slaném odvel. Mnohem důležitější zpráva je však, že závodníkova ruka není po pádu v rozjížďce s číslem čtyři juniorského šampionátu družstev zlomená, ale jen naražená. Otřes mozku navíc je potom už jen prkotinou.

Daniel Šilhán včera v sedle své dvěstěpadesátky
Daniel Šilhán včera v sedle své dvěstěpadesátky

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV) a Daniel Šilhán

Daniel Šilhán usínal již v Jablonci nad Nisou
Daniel Šilhán usínal již v Jablonci nad Nisou

Jednadvacátá jízda sebrala titul Pardubičanům a dala ho Pražanům

Slaný – 16. září
Slánská Netovická ulice se již rozzářila světlem pouličních lamp. Nicméně na sousedním plochodrážním ovále se sváděl boj s blížícím se soumrakem. Vyvrcholení mistrovského závodu stopětadvacítek na klasické dráze, který ovládl Pavel Kuchař, šlo na chvilku stranou, aby se především dojel šampionát republiky juniorských družstev. K rozjížďce s číslem jednadvacet dorazily první dvojice Prahy a Pardubic, které doposud nepoznaly hořkost porážky. Michal Škurla a Zdeněk Holub si trošku neporozuměli v první zatáčce. Rázem vedl Robert Chmiel a Patrik Mikel byl mezi nimi. Avšak slavit titul by bylo předčasné. Na začátku třetího kola vedoucí Polák upadl a jeho motocykl trefil také jeho pardubický kolega. Z repete byl Robert Chmiel diskvalifikován. Oba Pražané si pohlídali Patrika Mikela a obhájili loňský titul. Na třetí stupínek si vyskočili Filip Hájek a Petr Chlupáč. O jejich bronzu rozhodla především dvanáctá jízda, na jejímž startu Ján Mihálik zadřel motor a Jakub Valkovič byl vyloučen za pád, i když šlo o první zatáčku.

Patrik Mikel, Robert Chmiel, Zdeněk Holub, Michal Škurla, Petr CHlupáč a Filip Hájek na stupních vítězů
Patrik Mikel, Robert Chmiel, Zdeněk Holub, Michal Škurla, Petr CHlupáč a Filip Hájek na stupních vítězů

Tři neporažené týmy

Jakub Valkovič, Ján Mihálik, Pavel Čermák a Josef Novák čekají na začátek závodu v sychravém odpoledni
Jakub Valkovič, Ján Mihálik, Pavel Čermák a Josef Novák čekají na začátek závodu v sychravém odpoledni

Po dopoledním přeboru se slánské boxy vyklidily jen zčásti. Řada účastníků přeboru pokračovala v šampionátu juniorských družstev, k nim záhy dorazili další především favorizovaný pardubický tandem Patrik Mikel a Robert Chmiel. Místo Poláka měl původně startovat Viktor Trofimov, rodilý Ukrajinec, který ovšem letos získal polské občanství a závodí s licencí našich severních sousedů.

Lubomír Vozár vysvětluje absenci Viktora Trofimova:

„Polská federace mu nepovolila start.“

Ján Mihálik (bílá) útočí spodem na divišovský tandem Pavel Čermák (červená) - František Klier (modrá)
Ján Mihálik (bílá) útočí spodem na divišovský tandem Pavel Čermák (červená) – František Klier (modrá)

Byť se pardubický klub uchýlil k jedné změně, kterou povolují řády, pochopitelně neslevili pranic ze své role favorita. Jenže na obhajobu loňské zlaté medaile si brousili zuby také Zdeněk Holub s Michalem Škurlou. A každý závod má prostor pro překvapení. První tři rozjížďky totiž skončily v poměru 5:1.

Patrik Mikel (bílá) a Robert Chmiel procházeli závodem bez bodové ztráty
Patrik Mikel (bílá) a Robert Chmiel procházeli závodem bez bodové ztráty

Jakub Valkovič vyhrál první jízdu před svým kolegou Jánem Mihálikem, který ve druhé zatáčce podjel druhého Pavla Čermáka. Hned vzápětí Robert Chmiel s Robertem Chmielem na hlavu porazili druhý pardubický tým Josef Novák – Václav Kvěch. Něco podobného s výhrou klubových jedniček nad dvojkami se odehrálo hned vzápětí s nezpochybnitelným prvenstvím Zdeňka Holuba a Michala Škurly nad Filipem Hájkem a Petrem Chlupáčem.

Michal ŠKurla jezdí před Petrem Chlupáčem
Michal ŠKurla jezdí před Petrem Chlupáčem

Rozjížďka s číslem čtyři začala špatným povlakem Sindy Weber. Nicméně místo bílé látky se na její přilbě objevila správná modrá. Ovšem čtvrtá jízda v pořadí měla na závod mnohem výraznější dopad. V prvním nájezdu totiž Daniel Šilhán sedlající dvěstěpadesátku vrazil do motocyklu Františka Kliera, aby se poroučel k zemi.

Sindy Weber ukazuje výfuk Pavlu Čermákovi a Františku Klierovi
Sindy Weber ukazuje výfuk Pavlu Čermákovi a Františku Klierovi

Závod nabral mírné zpoždění, když sanitka odkvílela se severočekým závodníkem s poraněnou rukou do nemocnice. Tady se naštěstí nepotvrdila žádná fraktura, takže jeho otec Daniel podepsal revers a odvezl jej do zdravotního zařízení v Jablonci nad Nisou. Při repete Pavel Čermák v prvním výjezdu podjel Sindy Weber, zatímco poslední zbývající bod dodal František Klier.

Pro Daniela Šilhána skončil závod už čtvrtou jízdou
Pro Daniela Šilhána skončil závod už čtvrtou jízdou

Hned vzápětí se opět vlády ujaly bodově bohaté týmy. Josef Novák se v první zatáčce rozjížďky s číslem pět nedostal mezi Jakuba Valkoviče a Jána Mihálika. Vzápětí Robert Chmiel a Patrik Mikel vyřídili Filipa Hájka s Petrem Chlupáčem. A do třetice Sindy Weber v sedmé jízdě byla krátká na pražský tandem Michal Škurla – Zdeněk Holub.

 

Okamžik měnící majitele zlatých medailí

Jakub Valkovič útočí na Filipa Hájka
Jakub Valkovič útočí na Filipa Hájka

Rozjížďka s číslem devět musela chtě nechtě triumvirát neporažených týmů rozbít. Na jejím startovním roštu totiž vedle sebe stanula Žarnovica společně s prvním párem Pardubic. Robert Chmiel s Patrikem Mikelem odstartovali jako jeden muž a hnali se do první zatáčky. Ján Mihálik se je snažil rozdělit, nicméně po spodní straně první zatáčky se mu manévr nezdařil.

Pád Jakuba Valkoviče byl jedním z faktorů, který stál Žarnovičany bronz
Pád Jakuba Valkoviče byl jedním z faktorů, který stál Žarnovičany bronz

Mnohem hůře než prohra 1:5 s favoritem otřásla žarnovickými pódiovými ambicemi dvanáctá jízda. V ní totiž na úkor pražských dvojek nezískali ani jeden bod! Ján Mihálik totiž současně s letem pásky zadřel motor. Jakub Valkovič se snažil získat vrch, ale v první zatáčce upadl a byl diskvalifikován.

Filip Hájek (červená) a Petr Chlupáč si to rychle namířili k bronzu
Filip Hájek (červená) a Petr Chlupáč si to rychle namířili k bronzu

Filip Hájek a Petr Chlupáč rázem nabrali správný vítr do plachet. Nejprve sice schytali výprask od prvních párů Prahy a Pardubic, ale pak v rozjížďce s číslem deset vůbec nedali přednost Sindy Weber. Nyní inkasovali další pětku na úkor nešťastných Slováků a rázem byli o bod před nimi.

Zleva: Zdeněk Holub, Pavel Čermák, Michal Škurla a František Klier
Zleva: Zdeněk Holub, Pavel Čermák, Michal Škurla a František Klier

I když Žarnovica vypadla, boj o titul pokračoval ve vyjetých kolejích. V rozjížďce s číslem jedenáct Zdeněk Holub s Michalem Škurlou neměli prakticky žádnou práci s Pavlem Čermákem a Františkem Klierem. Ob jednu jízdu později se stejným způsobem vypořádali s Josefem Novákem, jehož kolega Václav Kvěch mezitím v depu dával dohromady pochroumaný motocykl po své pádu v osmé jízdě.

Michal Škurla (modrá) a Zdeněk Holub (červená) jdou za dalším vítězstvím
Michal Škurla (modrá) a Zdeněk Holub (červená) jdou za dalším vítězstvím

Robert Chmiel a Patrik Mikel srovnali bodový krok s Prahou v rozjížďce s číslem čtrnáct, v níž nedali prostor Sindy Weber. V šestnácté jízdě na hlavu porazili rovněž Jána Mihálika s Jakubem Valkovičem a k vzájemnému rozhodujícímu duelu s pardubickými jedničkami měli nastoupit bez ztráty květinky.

Ján Mihálik pádí do depa, zatímco motocykl se zadřeným motorem tlačí jeho bratr Jozef
Ján Mihálik pádí do depa, zatímco motocykl se zadřeným motorem tlačí jeho bratr Jozef

Ostatně Robert Chmiel a Patrik Mikel v tomto směru nezůstali pozadu. V rozjížďce s číslem osmnáct změřili o celou rovinku Pavla Čermáka a Františka Kliera. To už svůj závod rozehrávali také pořadatelé. Mraky z oblohy nad jejich hlavami zmizely, což prosvětlilo scénu, nicméně soumrak se blížil. Poslední úprava dráhy byla odvolána a doprovodný mistrovský závod stopětadvacítek pozastaven, dokud nebude rozhodnut šampionát juniorských družstev.

Václav Kvěch se pod dozorem svého otce chystá do akce
Václav Kvěch se pod dozorem svého otce chystá do akce

Zmiňovaná žarnovická prohra s Markétou 1 víceméně rozhodla o majitelích bronzu. Filip Hájek a Petr Chlupáč totiž prve v patnácté jízdě vyhráli 5:1 nad Divišovem, čímž svůj náskok na Slováky navýšili na pět bodů. Ti sice stejný počet inkasovali v rozjížďce s číslem devatenáct od Siny Weber, nicméně jejich rivalové měli k dobru ještě jednu jízdu.

Václav Kvěch s ovázanou pravačkou vysvětluje svůj pád ve dvacáté jízdě:

 „Nezatočil jsem, ani nevím proč. Asi zkrat v hlavě, dneska mi to prostě nebylo přáno.“

Josef Novák (bílá) bojuje s Filipem Hájkem
Josef Novák (bílá) bojuje s Filipem Hájkem

Rozjížďka s číslem dvacet skončila pádem Václava Kvěcha ve druhé zatáčce. Z repete byl vyloučen, což svým způsobem pomohlo i Petru Chlupáčovi, který se objevil v sedle druhého motocyklu Filipa Hájka. „Přestalo to tahat,“ vysvětloval jeho otec.

Mezitím se Filip Hájek v nájezdu do druhé zatáčky spodní stranou vypořádal s Josefem Novákem, který ho prve objel v první zatáčce. K bronzu stačil Pražanům jediný bod. Jenže oni to vzali zpříma a v nájezdu do závěrečného okruhu se před Josefa Nováka posunul rovněž Petr Chlupáč.

Patrik Mikel (bíůá) se žene před Michala Škurlu
Patrik Mikel (bíůá) se žene před Michala Škurlu

Na sousední ulici už svítily pouliční lampy, když se chystala rozjížďka s číslem jednadvacet. Zdeněk Holub se ještě vrátil k depu, aby mu jeho otec povolil spojku a pak si stoupnul na třetí dráhu startovního roštu, jelikož si s ním Michal Škurla vyměnil svou pozici. Start vyšel Pražanům fantasticky. Jenže v první zatáčce si moc nerozuměli a na protilehlou rovinku vyjel jako první Robert Chmiel.

Pád Roberta Chmiela dostal do potíží rovněž Patrika Mikela
Pád Roberta Chmiela dostal do potíží rovněž Patrika Mikela

Patrik Mikel navíc za sebe poslal Zdeňka Holuba. Zdálo se, že pardubickým oslavám nestojí nic v cestě. Jenže vtom vedoucí Robert Chmiel upadl v první zatáčce třetího kola a Patrik Mikel spadl také. Okamžitě se rozblikala červená světla.

Robert Chmiel naštěstí vyvázl z pádu s mešními šrámy než jeho motocykl
Robert Chmiel naštěstí vyvázl z pádu s mešními šrámy než jeho motocykl

Sanitka naštěstí vyjela zbytečně. Jak Patrik Mikel, tak Robert Chmiel dorazili do depa po svých. Nicméně Polák byl diskvalifikován a Pardubicím zbývala jediná šance v podobě remízy, která by otevřela prostor pro rozjezd. Nic takového však Zdeněk Holub nepřipustil. Při opakovačce si stoupnul na vnitřek. Po startu vyhnal Patrika Mikela ven, zatímco Michal Škurla po venku upaloval dopředu. Pražané i pošesté vyhráli 5:1 a obhájili loňský titul s plnou parádou.

 

Pavel Kuchař na nejlepší cestě k titulu

Pavel Kuchař vede první jízdu před Mateuszem Lopuskim
Pavel Kuchař vede první jízdu před Mateuszem Lopuskim

Bruno Belan prožil dokonalý den blbec při úterním pohárovém závodě na malé Markétě, kdy mu cenné body sebral mimo jiné zavřený přívod paliva. Něco podobného se mohlo odehrát i dnes při rozjížďce s číslem jedna. Naštěstí závodníkův otec zůstával ve střehu, včas zaregistroval problém a zjednal nápravu.

Jan Jeníček (bílá) se dostává do vedení před Danielem Klímou (červená) a Vojtěchem Zamazalem (modrá)
Jan Jeníček (bílá) se dostává do vedení před Danielem Klímou (červená) a Vojtěchem Zamazalem (modrá)

Boj osmi závodníků nejlépe rozehrál Pavel Kuchař triumfující v první jízdě stylem start – cíl, zatímco Jaroslav Vaníček v první zatáčce stihnul pouze Mateusze Lopuskeho. Vzápětí si stejně suverénně počínal Daniel Klíma, když dojel do cíle o celou rovinku před Janem Jeníčkem.

Daniel Klíma jezdí první před Mateuszem Lopuskim, Bruno Belanem a Vojtěchem Zamazalem
Daniel Klíma jezdí první před Mateuszem Lopuskim, Bruno Belanem a Vojtěchem Zamazalem

Oba vítězové protáhli svou vítěznou šňůru také do druhé série. Pavel Kuchař opanoval třetí jízdu, Daniel Klíma se na protilehlé rovince přehnal okolo Mateusze Lopuskeho, jako když ho potká. Polák nejlépe odstartoval i v páté jízdě, v jejímž druhém oblouku ho ovšem podjel Jaroslav Vaníček.

Pavel Kuchař vede před Danielem Klímou, Mateuszem Lopuskim a Janem Sochůrkem
Pavel Kuchař vede před Danielem Klímou, Mateuszem Lopuskim a Janem Sochůrkem

Chléb se ale začal lámat v šesté jízdě. Pavel Kuchař v ní odvedl Daniela Klímu a to samé mu provedl rovněž v následující rozjížďce. V té chvíli již byl vítězem závodu, zatímco divišovský závodník musel čekat na výsledek Jaroslava Vaníčka v poslední jízdě.

Pod tlakem času si Jaroslav Vaníček (žlutá) a Daniel Klíma (modrá) nestačili ani vyměnit povlaky pro rozjezd
Pod tlakem času si Jaroslav Vaníček (žlutá) a Daniel Klíma (modrá) nestačili ani vyměnit povlaky pro rozjezd

V té chvíli ale dostali přednost velcí chlapci, jejichž závodu dávala jury větší váhu. Sotva v repete jednadvacáté jízdy Zdeněk Holub a Michal Škurla vyzráli na Patrika Mikela, pořadatelé upravili dráhu a minutu po devatenácté přišla znovu řada na kolibříky. Před Jaroslavem Vaníčkem dlouho jezdil Jan Jeníček. Pražan si ale nedopřál klidu, dokud se v první zatáčce druhého kola neujal vedení.

Vynutil si tak rozjezd, před nímž se oba závodníci dohodli, že si nechají své povlaky ze svých předchozích vystoupení, protože už byla doopravdy tma. Jaroslav Vaníček si se žlutým stoupnul dovnitř, Daniel Klíma s modrým zase ven. A byl to právě on, kdo se po vylétnutí pásky dostal dopředu a dotáhl své úsilí až do vítězného konce.

 

Hlasy z depa

Zdeněk Holub stál dnes na nejvyšším stupínku rovnou dvakrát
Zdeněk Holub stál dnes na nejvyšším stupínku rovnou dvakrát

„Dobrý, za celej‘ den jsem neztratil ani jednu jízdu,“ připomínal Zdeněk Holub svůj dopolední jednoznačný přeborový triumf. „Málem ale jo, ale málem byl i Honza králem (smích). Podruhý jsem si obhájil titul v juniorskejch‘ družstvech. V první zatáčce jsem se tam nevešel s Michalem. V opakovačce jsme se tam už vešli a to je to hlavní. A jsem čtyřnásobnej‘ juniorskej‘ mistr. Bylo to akorát, už se začíná stmívat. Už na začátku závodu jsem se pořadatelů ptal, jestli maj‘ pro nás čelovky (smích).“

Michal ŠKurla vytvořil se Zdeňkem Holubem nepřekonatelný tandem
Michal ŠKurla vytvořil se Zdeňkem Holubem nepřekonatelný tandem

„Super závody, všechno jsme vyhráli 5:1, takže úplně výborný,“ rozplýval se Michal Škurla. „V poslední jízdě byla dráha už trošku složitější. Po startu jsme tam byli oba. Mě ale čapla kolej a najel jsem na Zdendu. Předjeli mě Polák s Patrikem, ale byla by to remíza. Nakonec v repete nebylo co řešit, vyhráli jsme stylem start – cíl.“

Chyběl jen kousek a Patrik Mikel (7) a Robert Chmiel si gratulovali k mistrovskému titulu
Chyběl jen kousek a Patrik Mikel (7) a Robert Chmiel si gratulovali k mistrovskému titulu

„Celé závody super,“ konstatoval Patrik Mikel. „Dráha trochu těžší, ale byli jsme s Robertem sladění. V poslední jízdě jsme mohli být mistři. Příští rok pojedeme zase spolu a vyhrajeme!“

Filip Hájek jezdí před svým kolegou Petrem Chlupáčem
Filip Hájek jezdí před svým kolegou Petrem Chlupáčem

 

„Zase třetí místo,“ posteskl si Filip Hájek nad stejným umístěním jako před rokem. „Bylo to dobrý, začali jsme trošku blbějc‘, než jsme mysleli. Pak jsme to doladili, zkoušeli převody, až to nakonec bylo jakžtakž dobrý. Ještěže mám dvě motorky a kolega si moh‘ půjčit tu druhou. Spokojenost je, hlavně že je bedna.“

Petr Chlupáč zajel další skvělý závod
Petr Chlupáč zajel další skvělý závod

„Dobrý,“ odtušil Petr Chlupáč komentář k bronzové medaili. „Myslím si, že to hlavně dotáhnul Filda a já dodával další body. Snažili jsme se, poslední jízdu jsem jel na jeho motorce. Byla znát psychická i fyzická únava z dopoledne. Ale byly to pěkný závody, byl to pěknej‘ den.“

Jakub Valkovič (vlevo) a Ján Mihálik přišli těsně o bronzové medaile
Jakub Valkovič (vlevo) a Ján Mihálik přišli těsně o bronzové medaile

„Skoro vůbec jsem nespal,“ zívnul Ján Mihálik. „Bylo hodně cestování. V pátek jsme po extralize přijeli domů o půl třetí ráno. Dopoledne jsme dělali motorky. Dnes jsme vstávali už o půl druhé. První závod bylo takový, že jsme neměli nastavení, nejelo to a přetáčelo se to. Pak mě poradil Aďa Rymel a poslední jízdy to už bylo dobré. Po obědě jsme měli už nastavení správné. Škoda motoru, pak jsem si vzal druhou motorku, ale spojka byla špatná. Škoda, mohli jsme být bronzoví. Chyběl kousek, chyběl jeden bod, nepodařilo se mi ho nikde získat, i když jsme se snažili.“

1. AK Markéta Praha 1 30
Zdeněk Holub 3 2 2 3 3 3 16(2)
Michal Škurla 2 3 3 2 2 2 14(4)
2. AMK ZP Pardubice 26
Patrik Mikel 2 2 2 2 2 1 11(5)
Robert Chmiel, PL 3 3 3 3 3 X 15
3. AK Markéta Praha 2 22
Filip Hájek 1 1 3 3 3 3 14
Petr Chlupáč 0 0 2 2 2 2 8(4)
4. SC Žarnovica 17
Ján Mihálik 2 2 1 E 1 2 8(3)
Jakub Valkovič 3 3 0 X 0 3 9
5. AMK ZP Pardubice 2 12
Josef Novák 1 1 3 1 2 1 9(1)
Václav Kvěch (Praha) 0 0 F – 3 X 3
6. AK Divišov 11
Pavel Čermák 1 3 2 1 1 1 9
František Klier 0 1 1 0 0 0 2(1)
7. PD Liberec 7
Daniel Šilhán (250 ccm) F/R – – – – – 0
Sindy Weber, D (ACCR) 2 1 1 1 1 1 7
Daniel Klíma, Pavel Kuchař a Jaroslav Vaníček na stupních vítězů stopětadvacítek
Daniel Klíma, Pavel Kuchař a Jaroslav Vaníček na stupních vítězů stopětadvacítek

Mistrovství republiky 125 ccm:

1. Pavel Kuchař, Praha 3 3 3 3 12
2. Daniel Klíma, Divišov 3 3 2 2 10+3
3. Jaroslav Vaníček, Praha 2 2 3 3 10+2
4. Jan Jeníček, Pardubice 2 1 0 2 5
5. Mateusz Lopuski, PL 1 1 2 1 5
6. Bruno Belan, Slaný 0 2 1 1 4
7. Vojtěch Zamazal, Slaný 1 0 1 0 2
8. Jan Sochůrek, Chabařovice – 0 0 0 0

Průběžné pořadí seriálu:

SLA PCE PLZ LIB SLA TOT
3.6. 21.6. 8.7. 15.7. 16.9.
1. Pavel Kuchař, Praha 12 9 12 9 12 54
2. Daniel Klíma, Divišov 9 7 5 11 10 42
3. Filip Šifalda, Chabařovice 9 12 10 6 NS 37
4. Jaroslav Vaníček, Praha 7 4 5 8 10 34
5. Michal Baštecký, Praha 8 6 8 6 NS 28
6. Milan Dobiáš, Chabařovice 10 8 4 4 NS 26
7. Bruno Belan, Slaný 4 NS NS 8 4 16
8. Jan Jeníček, Pardubice NS 0 1 NS 5 6
9. Lukáš Vinter, Praha 1 2 3 NS NS 6
10. Bruno Thomas, D 6 NS NS NS NS 6
11. Mateusz Lopuski, PL NS NS NS NS 5 5
12. Jakub Exler, Praha 1 NS NS 4 NS 5
13. Vojtěch Zamazal NS NS NS 2 2 4
14. Manuel Rau, D 1 NS NS NS NS 1
15. Jan Sochůrek, Chabařovice NS NS NS NS 0 0

Foto: Mirek Horáček, Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV) a Karel Herman

Večer přinesl změny také pro odpolední startovní listiny

Slaný – 16. září
Po rozšíření dopoledního přeboru ve Slaném nezůstaly intaktní ani startovní listiny odpoledních závodů ve středočeském královském městě. Šampionát stopětadvacítek doplnil chabařovický Jan Sochůrek. V mistrovství republiky juniorských družstev provedly Pardubice jednu povolenou personální změnu. V jejich prvním pádu nepojede Viktor Trofimov, nýbrž Polák Robert Chmiel.

Úřadující mistři pojedou spolu

Slaný – 15. září
Úřadující šampióni juniorských družstev Zdeněk Holub a Michal Škurla spolu nastoupí také v zítřejším ročníku, které začne v pozdním odpoledni ve Slaném. Vzhledem k ročníku narození 1996 půjde pro oba o poslední mítink ranku mistrovství republiky jejich kariér. Závod doprovodí také páté kolo klasického šampionátu stopětadvacítek, v němž neuvidíme chabařovické borce Filipa Šifaldu a Milana Dobiáše.

 

Michal Škurla (16) a Zdeněk Holub (15) pojedou mistrovství republiky juniorů naposledy
Michal Škurla (16) a Zdeněk Holub (15) pojedou mistrovství republiky juniorů naposledy

Mistrovství republiky juniorských družstev bude mít podobu závodu klasických dvojic na jednadvacet rozjížděk. Oba Pražané se pochopitelně řadí mezi favority na titul, nicméně v této společnosti nejsou sami. Vysoké ambice budou pochopitelně mít Patrik Mikel, jenž dostal divokou kartu na pardubickou zastávku finále juniorského mistrovství světa, s Ukrajincem Viktorem Trofimovem, které bude spojovat pardubický koník na vestě.

Patrik Mikel (modrá) a Josef Novák (bílá) pojedou sice v pardubických vestách, ale každý v jiném týmu
Patrik Mikel (modrá) a Josef Novák (bílá) pojedou sice v pardubických vestách, ale každý v jiném týmu

Složení startovní listiny slibuje vyrovnanou podívanou, kde bude jen stěží možné předjímat výsledky každé z jízd. Paradoxně v ní chybí tandem pořádajícího klubu, jelikož Eduard Krčmář se soustředí na nedělní finálovou odvetu druhé polské ligy.

Startovní listina:

AK Divišov: 1 Pavel Čermák (Praha), 2 František Klier
SC Žarnovica: 3 Ján Mihálik, 4 Jakub Valkovič
AMK ZP Pardubice 2: 5 Josef Novák, 6 Václav Kvěch (Praha)
AMK ZP Pardubice 1: 7 Patrik Mikel, 8 Viktor Trofimov (UA)
AK Markéta Praha 2: 9 Filip Hájek, 10 Petr Chlupáč
AK Markéta Praha 1: 11 Zdeněk Holub, 12 Michal Škurla
PD Liberec: 13 Daniel Šilhán (250 ccm), 14 Sindy Weber (D – ACCR)

Mistrovství republiky 125 ccm:

1 Jaroslav Vaníček, Praha
2 Pavel Kuchař, Praha
3 Mateusz Lupuski, PL
4 Bruno Belan, Slaný
5 Daniel Klíma, Divišov
6 Vojtěch Zamazal, Slaný
7 Jan Jeníček, Pardubice
8 neobsazeno

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)

Navzdory závěrečné porážce zpečetili Zdeněk Holub a Michal Škurla své vedení titulem

Pardubice – 31. srpna
Že Eduard Krčmář a Ondřej Smetana spojení v dnešním šampionátu republiky juniorských družstev hlavičkou CS MV nebudou mít jednoduchou úlohu, dala najevo již rozjížďka s číslem tři. Filip Hájek a Adam Fencl ve slánských vestách odstartovali jako jeden muž. A byť se Eduard Krčmář s Ondřejem Smetanou dostali před Adama Fencla, Filip Hájek ve Svítkově exceloval. Naproti tomu Zdeněk Holub s Michalem Škurlou hájící barvy Markéty šli od jednoho 5:1 k druhému. Další bod týmu CS MV uzmul Patrik Mikel, takže ve vzájemné konfrontaci s Markétou potřeboval pět bodů. Eduard Krčmář v bitvě na ostří nože vskutku přivedl do cíle Zdeňka Holuba za svými zády, jenže Ondřej Smetana se nedostal ze třetí příčky. Titul si tak odvezli Zdeněk Holub s Michalem Škurlou, Eduard Krčmář a Ondřej Smetana mají stříbro, zatímco bronz si pojistili Adam Fencl a Filip Hájek. Nadstavbovou Cenu Jiřího Marxe vyhrál Eduard Krčmář.

Eduard Krčmář, Ondřej Smetana, Michal Škurla, Zdeněk Holub, Filip Hájek a Adam Fencl na stupních vítězů
Eduard Krčmář, Ondřej Smetana, Michal Škurla, Zdeněk Holub, Filip Hájek a Adam Fencl na stupních vítězů

 

Překvapení na úvod

Zdeněk Holub a Michal Škurla vstoupili do závodu vítězně
Zdeněk Holub a Michal Škurla vstoupili do závodu vítězně

V Británii se říká, že není delší doba než čtyřiadvacet hodin mezi dvěma plochodrážními závody. Za tak zdánlivě malicherný časový úsek se může všechno obrátit vzhůru nohama. Oproti včerejšímu přeboru na pražské Markétě se sice země nehroutila, avšak ve startovní listině dnešních juniorských družstev jsme stejně museli škrtat.

Účast Václava (bílá) a Jana Kvěchových (žlutá) v dnešním závodě byla opravdu krátká
Účast Václava (bílá) a Jana Kvěchových (žlutá) v dnešním závodě byla opravdu krátká

Mark Helmhout měl původně startovat s březolupskou vestou po boku Patrika Mikela. Avšak ten se nakonec domluvil, že pojede s Josefem Novákem za Pardubice. Holanďan zůstal s prázdnýma rukama, avšak nakonec nahradil Václava Kvěcha v sestavě druhého páru pražské Markéty. Starší z bratrské dvojice totiž vytvořil tandem se svým mladším sourozencem Janem, který měl nastoupit s dalším borcem na dvěstěpadesátce Petrem Chlupáčem, jenž však náhle onemocněl.

Účast bratří Kvěchových pod hlavičkou Jawa Divišov 250, byť starší Václav závodil s půllitrem, však byla krátká. Až proklatě krátká! Václav Kvěch se převrátil hned na startu rozjížďky s číslem jedna, odkud se ještě před startem vrátil Pavel Čermák s rachtajícím motorem.

Václav Kvěch po svíci z první jízdy uvažuje o dalším pokračování:

„Spadlo mi to na pravou nohu. Mám ji nateklou, přemejšlím, jestli jet dál.“

Filip Hájek (modrá) a Adam Fencl (červená) jedou před Ondřejem Smetanou (žlutá) a Eduardem Krčmářem (bílá)
Filip Hájek (modrá) a Adam Fencl (červená) jedou před Ondřejem Smetanou (žlutá) a Eduardem Krčmářem (bílá)

Přemýšlení však nemělo dlouhého trvání. V rozjížďce s číslem čtyři bratři Kvěchovi remizovali s Žarnovicou. Nebo vlastně s osamoceným Jakubem Valkovičem, jelikož Michal Tomka mohl už na protilehlé rovince jen bezmocně bouchnout pravačkou do řidítka a s nefungujícím karburátorem zajet na trávník.

Jenže po sobotním Slaném a včerejší Praze nevydržela dvěstěpadesátka Jana Kvěcha ani dnes. V kombinaci s pochroumanou nohou Václava Kvěcha bylo ve startovní listině hned o jeden pár méně. Je ovšem paradoxní, že divišovskou dvojici překonala Žarnovica až v rozjížďce s číslem čtrnáct.

Motocykl Josefa Nováka dopadl po pádu naštěstí hůře než pardubický junior
Motocykl Josefa Nováka dopadl po pádu naštěstí hůře než pardubický junior

Na opačném pólu aktuální klasifikace se hřála první dvojice pražské Markéty. V rozjížďce s číslem dvě vyhráli Zdeněk Holub s Michalem Škurlou 5:1 nad Pardubicemi, maximem jejichž snahy se staly občasné útoky Patrika Mikela. Obrovské překvapení však přišlo vzápětí ve třetí jízdě.

Páska letěla nahoru a s ní i Filip Hájek. Ani jeho kolega ve slánské vestě Adam Fencl nemusel želet kvality svého startu. V případě obou závodníků by nešlo o tak velké překvapení, pokud by se ovšem za jejich zády neocitli Ondřej Smetana a Eduard Krčmář spojení hlavičkou CS MV.

Mark Helmhout vodí Patrika Mikela
Mark Helmhout vodí Patrika Mikela

Na protilehlé rovince se jak Pražan, tak Slaňák spodem nasunuli pod Adama Fencla. Nicméně Filip Hájek jako již mnohokrát v Pardubicích nepustil vedení ze svých rukou. Dnešní závod začal nápadně připomínat loňský Divišov. S tím rozdílem, že tehdy jel za CS MV s Eduardem Krčmářem, jehož na úvod zradil motor, Zdeněk Holub. A jeho dnešní parťák Ondřej Smetana vedl s Michalem Škurlou až do závěrečné jízdy. Jenže do stejné řeky nikdy nevstoupíš dvakrát.

 

Favorité bez odbočky z hlavní cesty za maximy

Patrik Mikel běží pro dva body i se svým motocyklem
Patrik Mikel běží pro dva body i se svým motocyklem

Start rozjížďky s číslem šest přikoval všechny páry přítomných očí na motocyklu Filipa Hájka. Pakliže by pražský junior dokázal zopakovat svůj husarský kousek i v duelu s prvním párem svého mateřského klubu, ztráta CS MV by se v okamžiku rozpustila. Filip Hájek si na startovním roštu vyměnil místo s Adamem Fenclem. I když si stoupnul mezi Zdeňka Holuba a Michala Škurlu, nebylo mu to nic platné.

Nyní mu nezbylo než post hráče druhých houslí, zatímco Markéta 1 brala druhé maximum. Potřetí se dočkala pětky v deváté jízdě. V ní Pražany pro změnu nezaskočil Mark Helmhout. Sice dotíral na Michala Škurlu, několikrát byl blízko předjetí, ale pokaždé musel seznat marnost svého počínání.

Mark Helmhout za sebou vodí slánský tandem
Mark Helmhout za sebou vodí slánský tandem

Ani tandem CS MV po úvodní remíze neodbočil z cesty vedoucí k pětibodovým maximem. V sedmé jízdě ujeli Žarnovičanům, kde Michal Tomka pykal za najetí do pásky přesunem na trestnou čáru. V rozjížďce s číslem jedenáct přijeli Eduard Krčmář s Ondřejem Smetanou na startovní rošt sami, jelikož Kvěchovi měli svůj box prakticky už vyklizený.

Že však nešlo o pouhou formalitu, by mohl barvivě vyprávět Patrik Mikel. Bez účasti Divišova jezdil v rozjížďce s číslem osm po ovále jen s Josefem Novákem, když mu v první zatáčce závěrečného okruhu prasknul sekundární řetěz. Stát se to o kolo dříve, místo pěti bodů by Pardubice inkasovaly jen tři zásluhou Josefa Nováka!

Patrik Mikel komentuje svůj běh pro dva body v osmé jízdě:

 „To byla štreka jako kráva!“

Sotva si Patrik Mikel vydechl pod šachovnicovou vlajkou v rukou Jaroslava Kocka, dělily se Pardubice s osmi body o třetí místo s dvojkou pražské Markéty. Pražský tým, výrazně posílený přítomností Marka Helmhouta, prozatím profitoval především s výhry 4:2, které nad Pardubicemi dosáhl v páté jízdě.

Zdeněk Holub a Michal Škurla si udržují odstup od Marka Helmhouta
Zdeněk Holub a Michal Škurla si udržují odstup od Marka Helmhouta

V jejím prvním výjezdu Josef Novák narazil do Marka Helmhouta a upadl. „Přilít‘ tam,“ líčil pardubický závodník v depu, když jej stihla diskvalifikace. „Já to měl srovnaný a nestačil s tím s nic udělat.“ Při repete Mark Helmhout odvedl Patrika Mikela a Pavel Čermák dodal poslední bod.

O medaili se však začal hlásit i Slaný. Adam Fencl skvěle odstartoval v rozjížďce s číslem deset. Filip Hájek se v prvním oblouku přenesl přes Michala Tomku a vyslal mu poselství, že dnes má vskutku špatný den. V rozjížďce s číslem dvanáct triumfoval Mark Helmhout stylem start – cíl, avšak Adam Fencl a Filip Hájek se seřadili hned za ním. V celkovém součtu měli prozatím o bod víc než nizozemsko – pražský pár.

 

Strhující závěr

Mezi Eduarda Krčmáře a Ondřeje Smetanu se vklínil Patrik Mikel
Mezi Eduarda Krčmáře a Ondřeje Smetanu se vklínil Patrik Mikel

Ovšem do boje o stupně vítězů chtěly promluvit také Pardubice. V rozjížďce s číslem třináct tak učinily tím nejhlasitějším možným způsobem. Nejlépe odstartovali Eduard Krčmář s Ondřejem Smetanou. Jenže Patrik Mikel si ve druhém oblouku držel vnitřní stopu a oba pretendenty mistrovského trůnu rozdělil.

To však zdaleka nebylo všechno! Ve druhém kole si to březolupský junior s pardubickým koníkem na vestě namířil středem první zatáčky do vedení. Eduard Krčmář reagoval pohotově. Už na protilehlé rovince byl zpátky na čele. Posléze se snažil brzdit Patrika Mikela a otevřít prostor Ondřeji Smetanovi k předjetí. Avšak nakonec tým CS MV musel oželet další bod.

Michal Tomka prožil den blbec
Michal Tomka prožil den blbec

To byla správná dravá voda na mlýn prvního tandemu pražské Markéty. Michal Škurla s Ondřejem Smetanou v rozjížďce s číslem čtrnáct vyřídili Žarnovicu 5:1. V osmnácté jízdě přijeli na startovní rošt sami a díky pátému maximu zvýšili hodnotu svého konta na pětadvacet bodů. Avšak ani Eduard Krčmář s Ondřejem Smetanou neplakali v koutku depa nad rozlitým mlékem.

Po startu rozjížďky s číslem patnáct se mezi ně vklínil Mark Helmhout. Ovšem když se Eduard Krčmář ohlédl za sebe ve druhé zatáčce, spatřil modrožlutý stroj svého kolegy. CS MV tak ztrácel na Pražany tři body. A vzhledem k faktu, že Petr Moravec z VV SPD vytvořil rozpis, aby se obě favorizované dvojice potkaly až na závěr, měli jsme se opravdu na co těšit.

Eduard Krčmář kontroluje pohledem Ondřeje Smetanu
Eduard Krčmář kontroluje pohledem Ondřeje Smetanu

Ještě předtím došel svého rozuzlení duel o bronz. Adam Fencl s Filipem Hájkem brali v patnácté jízdě body jen za účast. Patrik Mikel s Josefem Novákem ob jednu rozjížďku později odvedli Žarnovičany, avšak v průběžném součtu stále ztráceli na Slaný dva body.

Všechno bylo jasné v cíli dvacáté jízdy. Filip Hájek opět vystřihl skvělý start, jaký on umí. Adam Fencl se zařadil za něj, ovšem v první zatáčce je rozdělil Patrik Mikel. Avšak Josef Novák trčel vzadu a Filip Hájek, když ve Svítkově jede, není k poražení.

Filip Hájek a Adam Fencl si gratulují k bronzu
Filip Hájek a Adam Fencl si gratulují k bronzu

Slaný tím pádem inkasoval čtyři body na pardubický úkor a ty mu s definitivní platností garantovaly třetí místo. Zato Eduard Krčmář a Ondřej Smetana vzápětí potřebovali pět bodů, aby Pražany přece jen sestřelili z trůnu. Avšak v sousedním boxu také uměli počítat.

Eduard Krčmář opět díky skvělému startu pronikl do čela. Jenže Zdeněk Holub byl hned za ním. Jediné, co potřeboval, bylo uhlídat dva body před dotírajícím Ondřejem Smetanou. A to se mu podařilo, byť se jej vedoucí slánský závodník snažil zpomalovat, aby otevřel prostor svému parťákovi.

Adam Fencl komentuje své druhé místo v Ceně Jiřího Marxe:

„Povedl se mi super start. Před sebou jsem měl Edu, soustředil jsem se, aby mi moc neujel. To, že za mnou jedou ještě Škurla a Helmhout, jsem si uvědomil až v cíli.“

Drama závěrečné jízdy: Zdeněk Holub (bílá) míří mezi Ondřeje Smetanu (modrá) a Eduarda Krčmáře (červená
Drama závěrečné jízdy: Zdeněk Holub (bílá) míří mezi Ondřeje Smetanu (modrá) a Eduarda Krčmáře (červená

Tečku za skvělým večerem, v němž jsme takřka devatenáct let po chabařovické Závěrečné 1997 viděli vedle plochodrážního závodu také motokrosaře, udělala Cena Jiřího Marxe. Její první semifinále opanoval Eduard Krčmář, zatímco Michal Škurla vyřadil Ondřeje Smetanu a Filipa Hájka. Ve druhém semifinále se radoval Mark Helmhout. A to nejen z vítězství, ale i z faktu, že se mu sekundární řetěz roztrhnul až po průjezdu cílem.

Patrik Mikel vypadl díky najetí do pásky. Adam Fencl ve druhém oblouku podjel Josefa Nováka, aby se ve finále poprvé postavil na pódium individuálního klání. V něm k třetímu vítězství v řadě spěl Eduard Krčmář, který slánského juniora odrazil v první zatáčce. Adam Fencl však dojel druhý před Markem Helmhoutem a Michalem Škurlou.

 

Hlasy z depa

Zdeněk Holub obhájil loňský titul, byť došlo k výměně parťáka
Zdeněk Holub obhájil loňský titul, byť došlo k výměně parťáka

„Bomba, vyhráli jsme, se Škurličem jsem obhájil loňskej‘ titul,“ zářil Zdeněk Holub. „Paráda, jsme mistři, vyšlo to, jak jsem doufal. Fíla nám taky pomoh‘, asi patřil do našeho týmu (smích). Celý závody byla dráha pěkná, vyzkoušel jsem si to na Zlatou přilbu, jak to může a nemůže fungovat. Memoriál se mi už nechtělo jet, byl jsem unavené‘.“

Michal ŠKurla se svým otcem Tomášem
Michal ŠKurla se svým otcem Tomášem

„Byly to super závody,“ neskrýval Michal Škurla. „Startovali jsme, vyhrávali jsme, štěstí nám pomohlo. Že bych s titulem počítal předem, se říct nedá. Začalo se dařit, že bych ale pořád vyhrával, to ne. Ale pocity mám dobrý.“

„Zkazil jsem nejlehčí první jízdu a pak už se to vezlo,“ rozhodil Eduard Krčmář rukama. „Co se dá dělat?! Prostě až příští rok… Dráha byla dobrá, zkoušel jsem motorku, co jsem dovez‘ z Polska. Takhle ji musím dopasovat na Zlatou přilbu.“

Eduard Krčmář a Ondřej Smetana získali titul vicemistrů
Eduard Krčmář a Ondřej Smetana získali titul vicemistrů

„Posrali jsme si to první jízdou, že nás odved‘ Filda,“ povzdechl si Ondřej Smetana. „Tady mu to jde. Nedá se nic dělat, příští rok už to nepojedu. V tý poslední jízdě to bylo tak, že jsem byl docela rychlej‘. Eda jel, Holubín jel. Já si málem o Holubína dvakrát rozbil držku. Kdybych neubral, tak jsme šli všichni.“

Filip Hájek a Adam Fencl s bronzovými medailemi
Filip Hájek a Adam Fencl s bronzovými medailemi

„Dnes to bylo moc dobrý,“ radoval se Filip Hájek z bronzové medaile. „Začali jsme první jízdou. Těší, že jsme z toho nějaký body dostali, ale další jízdy jsem už musel trochu přenastavit motorku. Hlavně na poslední jízdu. Když to moc dobře odstartovalo, letěl jsem dopředu. Moc pěkně jel Adam, což bylo super. A bylo z toho krásný třetí místo.“

Adam Fencl dnes zaznamenal své první pódium s pětistovkou v závodě jednotlivců
Adam Fencl dnes zaznamenal své první pódium s pětistovkou v závodě jednotlivců

„Úplně super den,“ nezastíral Adam Fencl. „Filda v Pardubicích tahal jako vždycky a já jsem nějakej‘ ten bod taky přidal. A pak když jsem nakonec jel i ten memoriál, probojoval jsem se do finále. Tam se mi povedl super start. Před sebou jsem měl Edu, soustředil jsem se, aby mi moc neujel. To, že za mnou jedou ještě Škurla a Helmhout, jsem si uvědomil až v cíli. Mám fakt radost, protože to bylo moje první pódium v jednotlivcích. A na to, že jsem jel na jawce, si myslím, že úplně super. Doufám, že v sobotu o první lize se mi bude stejně dařit.“

Patrik Mikel se v deváté jízdě pořádně proběhl
Patrik Mikel se v deváté jízdě pořádně proběhl

„Nic moc,“ odtušil Patrik Mikel odpověď na otázku, jaké to dnes bylo, aby přece jen přeladil na optimističtější notu. „Nebylo to špatné. Mohlo to být lepší, nejsu spokojený. Škoda, že nebyla bedna, ale nedá se nic dělat.“

Klíčový okamžik závodu - Zdeněk Holub útočí středem mezi Ondřejem Smetanou a Eduardem Krčmářem
Klíčový okamžik závodu – Zdeněk Holub útočí středem mezi Ondřejem Smetanou a Eduardem Krčmářem
1. AK Markéta Praha 27
Zdeněk Holub 2 2 3 2 3 2 14(2)
Michal Škurla 3 3 2 3 2 0 13(2)
2. Centrum sportu Ministerstva vnitra ČR 26
Eduard Krčmář, Slaný 1 3 3 3 3 3 16(1)
Ondřej Smetana, Praha 2 2 2 1 2 1 10(3)
3. AK Slaný 21
Adam Fencl 0 1 2 2 2 1 8(2)
Filip Hájek, Praha 3 0 3 1 3 3 13(1)
4. ZP Pardubice 17
Josef Novák 0 X 3 0 2 0 5(1)
Patrik Mikel 1 2 2 2 3 2 12(1)
5. AK Markéta Praha 2 15
Pavel Čermák – 1 0 0 0 0 1
Mark Helmhout, NL 3 3 1 3 1 3 14
6. SC Žarnovica 10
Michal Tomka E 0 1 1 1 2 5
Jakub Valkovič 3 1 0 0 0 1 5(1)
7. Jawa Divišov 5
Václav Kvěch, Praha F 2 – – – – 2
Jan Kvěch, Praha (250 ccm) 2 1 – – – – 3(1)
Mark Helmhout (4) se přes tandem Zdeněk Holub - Michal Škurla nedostal
Mark Helmhout (4) se přes tandem Zdeněk Holub – Michal Škurla nedostal

13. Cena Jiřího Marxe

semifinále 1: Eduard Krčmář, Michal Škurla, Ondřej Smetana, Filip Hájek
semifinále 2: Mark Helmhout, Adam Fencl, Josef Novák; Patrik Mikel T
finále: Eduard Krčmář, Adam Fencl, Mark Helmhout, Michal Škurla
Cena Jiřího Marxe s Adamem Fenclem, Eduardem Krčmářem a Markem Helmhoutem na stupních a organizátory Miroslavem Černým a Jiřím Šmídou před nimi
Cena Jiřího Marxe s Adamem Fenclem, Eduardem Krčmářem a Markem Helmhoutem na stupních a organizátory Miroslavem Černým a Jiřím Šmídou před nimi

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV), Mirek Horáček a Lenka Rejdová

Motokrosaři se postarali o vložený program
Motokrosaři se postarali o vložený program