Archiv pro rubriku: MČR Juniorských družstev

Čeští junioři mají plné úterky a středy až do konce prázdnin

Pardubice – 11. července
Pardubičtí pořadatelé bravurně zvládají třídenní super víkend se Zlatou přilbou na konci. Ale se zápřahem mnoha rozjížděk si poradí i jindy. V nejbližší době se to stane s největší pravděpodobností za čtrnáct dnů, kdy diváci uvidí jak polský, tak český šampionát juniorských družstev.

 

Český tým na snímku ve složení Daniel Šilhán, Petr Chlupáč, Jan Kvěch a vpředu Patrik Mikel čekají nabité prázdniny
Český tým na snímku ve složení Daniel Šilhán, Petr Chlupáč, Jan Kvěch a vpředu Patrik Mikel čekají nabité prázdniny

Včera byly totiž rozlosovány semifinálové skupiny polského šampionátu družstev. Český tým je v béčku spolu s Gdaňskem, dvěma týmy Zielonej Gory, Gnieznem, Rybnikem a Czestochowou. Oproti prvnímu kolu se v semifinále kvůli náročnějšímu cestování bude na každém stadiónu závodit dva dny. S železnou pravidelností půjde o úterky a středy. Začíná se příští týden v Gdaňsku, aby posléze přišlo na řadu domácí prostředí týmu ACCR.

To mu po oba dny opět poskytnou Pardubice. Jenže český kalendář na středu 24. července plánuje domácí mistrovství juniorských družstev doprovázené klasickým šampionátem stopětadvacítek. Ačkoliv se dříve skloňovala možnost přeložit náš závod na náhradní termín, nyní je na pořadu dne myšlenka uskutečnit ve středu jak polské tak české mistrovství.

Toto samozřejmě podléhá schválení sportovní komise. Pakliže ta dá zelenou, čeká Svítkov vskutku natřískaný týden. Hned v pátek zde totiž budou bojovat polští amatéři ve své sérii Kaczmarek Electric Speedway Cup.

Do Gdaňsku nemůže Petr Chlupáč a tak se český tým představí ve složení Jan Kvěch, Patrik Mikel a Daniel Šilhán.

Termínový kalendář skupiny B:

16. – 17. 7. Gdaňsk
23. – 24. 7. Pardubice
30. – 31. 7. Zielona Gora
6. – 7. 8. Gniezno
13. – 14. 8. Rybnik
20. – 21. 8. Czestochowa
27. – 28. 8. Zielona Gora

Foto: Karel Herman

David Pacalaj a Michal Tomka rozhodli o svém titulu šachmatem na pražský úkor

Žarnovica – 8. července
Včerejšek tvrdě knockoutoval pardubické aspirace na domácí zlato v juniorských družstvech. Nejprve se omluvil Lars Skupieň, že je zraněný. Lubomír Vozár přímo v žarnovických boxech během evropského poháru narychlo domluvil Artjoma Trofimovse. Sotva Lotyšovi zajistil nocleh, okolo poledne mu zazvonil telefon se jménem Patrika Mikela. Ten bohužel musel dementovat dopolední informaci, že může jet, protože pád při svitavské první lize poškodil i nerv a pardubický junior se nemohl ani postavit. Nezbylo než jednu pardubickou dvojici odhlásit. Jenže štěstí nepřálo ani té druhé. Josef Novák přišel v jedenácté jízdě o motor, zatímco jeho kolega Michal Danko z ní byl po pádu ve stabilizovaném stavu transportován na vyšetření, které mělo potvrdit, že je v pořádku. Díky šesti dvojicím se změnil formát závodu, v němž tempo udávala Praha spolu s oběma domácími páry. První z klíčových duelů přinesla rozjížďka s číslem pět, v níž Petr Chlupáč a Jan Kvěch na hlavu porazili Jakuba Valkoviče s Jánem Mihálikem. V sedmé jízdě David Pacalaj odrazil pražský nápor, zatímco Michal Tomka nelamentoval nad zpackaným startem, nýbrž ve druhém kola poslal Petra Chlupáče za svá záda. V té chvíli Žarnovičané z prvního páru již jednou nohou stáli na mistrovském pódiu. Druhou na něj vyskočili až v závěrečné rozjížďce s číslem patnáct. Museli se v ní vypořádat se svými klubovými kolegy. Jakub Valkovič a Ján Mihálik stále živili šanci na lepší než třetí místo, nicméně David Pacalaj a Michal Tomka je porazili maximálním možným způsobem 5:1, takže se stali prvními plochodrážníky, kteří vůbec kdy postavili Žarnovicu na český trůn v nějaké kolektivní soutěži.

Zleva Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Michal Tomka, David Pacalaj, Jakub Valkovič a Ján Mihálik

Třetí vítězství nechává Davida Pacalaje a Michala Tomku na čele

Všichni účastníci pohromadě

Včera se závodníci sedmi zemí chystali na premiéru evropského poháru dvojic poskládaných ze závodníků mladších devatenácti let. A přitom se na pozadí jejich příprav rozhodovalo o podobě dnešního mistrovství republiky juniorských družstev. A to nejen o personálním složení, nýbrž i o formuli vlastního závodu.

„Patrik Mikel se nepostaví na nohu,“ svěřoval se Lubomír Vozár krátce po dnešním poledni. „Včera ráno byl ještě po tom pátečním pádu ve Svitavách v pohodě, ale okolo oběda už ne. Volal mi, že tam má skříplý nějaký nerv.“

Petr Chlupáč (bílá) a Jan Kvěch (žlutá) míří pro svých prvních pět bodů

Domluvená rošáda Larse Skupieně, jenž byl dle vyjádření klubu zraněný, za Artjoma Trofimovse rázem padla. Pardubice slíbily účast žarnovického Michala Danka ve své druhé dvojici po boku Josefa Nováka. Nicméně po odstoupení Patrika Mikela neměly první pár a hledat náhradu v krátkém časovém úseku bylo nemožné.

Start druhé jízdy: zleva Michal Tomka, Pavel Čermák, David Pacalaj a Daniel Klíma

Mnohem efektivnější bylo za daných okolností nechat závod se šesti dvojicemi a modifikovat jeho rozpis na patnáct rozjížděk, během nichž se každý tandem utkal s každým druhým. Pochopitelně bez sestavy Patrik Mikel – Artjom Trofimovs přišel dnešní mítink o žhavého favorita na zlato, nicméně na druhou stranu se náramně vyrovnal.

Ján Mihálik (červená) podjíždí kopřivnické debutanty Jana Macka (bílá) a Romana Marka (žlutá)

Úvodní série vyprofilovala trojici favoritů, kteří se svými soupeři naložili nemilosrdně. Nechali jim po jediném bodu, zatímco sami si nahamonili maximálních pět. Jako první se tímto způsobem projevili Petr Chlupáč a Janem Kvěchem, kteří od startu změřili Josefa Nováka s Michalem Dankem.

Vzápětí šel nezadržitelně do čela David Pacalaj. Michal Tomka musel dohánět své postartovní zpoždění, avšak v první zatáčce nejprve předčil Pavla Čermáka, aby ve výjezdu podjel i Michala Tomku. A konečně ve třetí jízdě druhý žarnovický tandem Jakub Valkovič – Ján Mihálik odvedl kopřivnické debutanty Jana Macka a Romana Marka.

David Pacalaj (červená) a Michal Tomka (modrá) si vyšlápli na Josefa Nováka (bílá) s Michalem Dankem (žlutá)

V rozjížďce s číslem čtyři se Michal Danko po startu pohyboval hned za vedoucím Davidem Pacalajem, nicméně jeho jmenovec Tomka jej již v první zatáčce jednoznačně odkázal za svá záda. První domácí pár se tím pádem dostal na deset bodů, což ihned v rozjížďce s číslem pět napodobili i Pražané. Ti však při svém druhém triumfu 5:1 přistřihli křidélka Žarnovici 2.

Petr Chlupáč (modrá) pohledem kontroluje Jakuba Valkoviče (žlutá) s Jánem Mihálikem (bílá)

Přitom ale Jakub Valkovič odstartoval rovnou za Janem Kvěchem. „Start se mi vydařil, akorát mi chyběla rychlost,“ vysvětloval později v depu, proč se Petr Chlupáč přehnal okolo něho po vnější straně již v prvním oblouku.  Zásadní vliv na dnešní výsledek měla ale rozjížďka s číslem sedm, v níž se Žarnovica 1 utkala s pražskou Markétou.

Michal Tomka kvituje vítězství svého týmu nad Pražany v rozjížďce s číslem sedm:

„Dobrý, konečně letos dobrý výsledek! Byl jsem překvapený, že po lajně to jelo rychleji než po venku. Kdyby tam bylo místo, dal bych to tam i Kvěchúnovi. Teď to jen neposrat a můžeme jít na bednu!“

Klíčový moment pro titul – David Pacalaj (červená) vede před Janem Kvěchem (žlutá), zatímco Michal Tomka (modrá) dotírá na Petra Chlupáče (bílá)

Opět ji zcela ovládl David Pacalaj. „Byla to těžká rozjížďka,“ uvažoval později v depu, kde si vyhradil tradiční vaculíkovský box hned vedle budovy se zázemím. „Ale ukázalo se, že jsme dobře nastavili motorku.“

V tomto směru David Pacalaj rozhodně nelhal, protože již v úvodním kole si vypracoval rozhodující náskok. Za něho zády však panovala mela. Pražané před sebe nechtěli pustit Michala Tomku, jemuž se nepovedl průnik spodní stranou první zatáčky. Nicméně domácí borec nesložil zbraně a ve druhém kole podjel Petr Chlupáče. První žarnovická dvojice sice ztratila svůj první bod, ale před svými posledními dvěma starty měla na Pražany dva k dobru.

 

Trenér nechává volný prostor bez týmové strategie

Jakub Valkovič (žlutá) má za svými zády Pavla Čermáka (červená), Daniela Klímu (modrá) a Jána Mihálika (bílá)

Podobným vývojem procházeli i Žarnovičané z druhého páru, jenž si navzdory bodovým ztrátám dláždili cestu na nejnižší stupínek pódia. Jakuba Valkoviče a Jána Mihálika v osmé jízdě od sebe oddělil Daniel Klíma. Jeho divišovský kolega Pavel Čermák však měl zakleté místo v úvodní zatáčce, kde dnes třikrát upadl.

Naposledy se tak stalo v desáté jízdě, v níž Divišovské na hlavu porazili Pražané. Předtím Josef Novák a Michal Danko vytěžili pět bodů z utkání s Kopřivnicí, v němž Jan Macek připisoval svůj poslední dnešní bod, jelikož těsně před cílem zadřel motor. Pardubice srovnaly krok s Divišovem, avšak další okolnosti jim zabránily středočeskému týmu konkurovat v boji o čtvrté místo.

První zatáčka jakoby byla pro Pavla Čermáka dnes zakletá

Pro rozjížďku s číslem jedenáct si Ján Mihálik vyměnil motocykl. Vyplatilo se, protože se spolu s Jakubem Valkovičem vystřelil do vedení. Nicméně v první zatáčce se okolo obou prohnal Michal Danko jako, kdyby je potkal. Jakub Valkovič se před svého kolegu oblečeného v pardubické vestě vrátil o kolo později. Svůj odstup snižoval rovněž Ján Mihálik.

Josef Novák komentuje melu, co se před jeho očima strhla v jedenácté jízdě:

„V ten moment, když jsem viděl, jak padaj‘, jsem to moh‘ jenom složit. Jednoho jsem trefil já, druhýho motorka, ale už to bylo v malý rychlosti.“

Michal Danko (žlutá) vede jedenáctou jízdu před Jánem Mihálikem

Ve třetím okruhu to však Michala Danka natáhlo na mantinel. Mladý závodník upadl stejně jako Ján Mihálik a jinou šanci než složit motocykl na zem neměl ani Josef Novák. Všichni aktéři se postavili na nohy vyjma Michala Danka. „Hýbe vším, ale stěžuje si na pánev,“ šířily se informace depem.

Zdravotníci jej uložili do stabilizované polohy, ve které si jej převzala osádka vrtulníku, aby jej převezla do nemocnice v Banské Bystrici, kde se podezření na zranění vážnějšího charakteru zaplaťpánbůh nepotvrdila. Sotva červenobílý Bell 429 zmizel z žarnovické oblohy, sudí Lubomír Hajdóny dal pokyn k repete jedenácté jízdy.

Na zemi skončili tři závodníci

Z třech zbývajících účastníků zbyly jen dva, protože Josef Novák zůstal stát na startovním roštu. „Je po motoru,“ rozhodil v depu rukama, zatímco si Ján Mihálik s Jakubem Valkovičem přivezli pět klíčových bodů. Nezaváhali ani ostatní favorité. David Pacalaj s Michalem Tomkou nedali v rozjížďce s číslem dvanáct šanci Romanu Markovi a stejně tak s jediným zbývajícím kopřivnickým závodníkem naložili Petr Chlupáč a Jan Kvěch ve třinácté jízdě.

Vrtulník Bell 429 s Michalem Dankem na palubě startuje do Banské Bystrice

Pražané skončili svou pouť s dvaadvaceti body a už mohli jen vyčkávat výsledku duelu obou žarnovických sestav v patnácté jízdě. Ještě předtím Daniel Klíma v úvodním oblouku objel Josefa Nováka, aby stvrdil konečné čtvrté místo pro Divišov. Pardubičana neopustila smůla. Avšak ve svém neštěstí přesto našel kousíček štěstíčka, protože se mu primární řetěz roztrhnul až při průjezdu cílem.

Pády Michala Tomky (modrá) a Jána Miháliky nakonec neměly na výsledek rozjížďky s číslem patnáct žádný vliv

A pak již mohla čtveřice domácích juniorů na start rozjížďky s číslem patnáct, aby s definitivní platností určila obsazení jednotlivých stupínků pódia. Ján Mihálik s Jakubem Valkovičem měli čtvrté místo už jisté, nicméně v případě svého vítězství by Davida Pacalaje s Michalem Tomkou poslali do rozjezdu o titul s Pražany.

Poslední jízda byla konečně odstartována: zleva Jakub Valkovič, Michal Tomka, Ján Mihálik a David Pacalaj

Ján Daniel na otázku, zda stanovil týmovou režii, jen zakroutil hlavou. Dopředu vypálil David Pacalaj, Jakub Valkovič hned za ním. Jenže v první zatáčce upadl Michal Tomka a nezávisle na něm asi o vteřinku později i Ján Mihálik, jenž jel třetí. Lubomír Hajdóny byl velkorysý. A konec konců, vzhledem k faktu, že dnes za pád v první zatáčce nikoho nevyloučil, nešlo jeho verdiktu nic vytknout.

Ján Mihálik (bílá) gratuluje Michalu Tomkovi (modrá)

Při repete selhala páska a teprve napotřetí vystřelila žarnovická čtyřka dopředu. David Pacalaj neomylně mířil zkompletovat své patnáctibodové maximum, které by samo o sobě stačilo na zlato. Jenže Michal Tomka se nesmířil s polovičatým řešením. V první zatáčce podjel Jána Mihálika i Jakuba Valkoviče, jenž se marně snažili zvenčí předčit Davida Pacalaje. Po pár sekundách již první žarnovický tandem projížděl cílem jako český šampión s plnou parádou.

 

Hlasy z depa

David Pacalaj a Michal Tomka spolu dojeli k českému titulu

„Škoda, že to takhle nedopadlo včera,“ vracel se David Pacalaj ve svých komentářích ještě k evropskému poháru, jímž sobotní program juniorských dvojic v Žarnovici začal. „Dráha byla dobrá, škoda, že se to nepovedlo, soupeři byli lepší. Dneska nám to vyšlo, děkuju všem z naší rodiny, trenérovi a lidem, co se starali o dráhu.“

„Super, super,“ bilancoval Michal Tomka titul za použitím samých superlativů. „Teď to bylo tvrdé, v prvním výjezdu jsem to zasednul a motorka jen letěla. Jsem nadmíru spokojený, vyhráli jsme. První titul, dobrý pocit, na to bych si zvyknul hodně rychle (smích).“

Jan Kvěch jezdí před Petrem Chlupáčem

„Pěkný závody,“ říkal Jan Kvěch. „Nepovedla se nám jedna jízda a to rozhodlo. Ale měli jsme debut v šampionátu a druhý místo, jsme rádi. Jak říkám, škoda jedný jízdy, ta se nepovedla, ale jsou to závody.“

Jan Kvěch a Petr Chlupáč jsou vicemistry

„Závody byly hezký,“ ztotožnil se Petr Chlupáč se svým kolegou. „Myslím si ale, že je na člověku znát, když jede čtyři závody za sebou. Jde o to, jak se vyspí a to dnes nebylo ono. Závody jinak hezký, lidi byli spokojený, takže dobrý. Škoda tý jedný jízdy, stačilo Michala zavřít a bylo by to.“

Jakub Valkovič si pochvaloval nastavení motocyklu

„Pěkný to bylo,“ konstatoval Jakub Valkovič. „Povedla se bedna. Všechno bylo super, trefili jsme nastavení, letělo to od startu. Jsem rád, že jsme to dotáhli do konce. Na Pražáky se mi vydařil start, akorát mi chyběla rychlost.“

Ján Mihálik (bílá) po boku Jakuba Valkoviče

„První tři jízdy to bylo takové, že jsem jel jinou motorku než včera,“ líčil Ján Mihálik. „To jsem byl spokojený, ale tahle motorka nechtěla jet. Rychle jsme na čtvrtou jízdu vyměnili motorku a start bylo o něčem jiném. Motorka byla rychlá. Dokázali jsme zamíchat karty i s vítězi.“

Daniel Klíma bral další zkušenosti na dráze, kde ještě nestartoval

„Dobrý závody,“ pochvaloval si Daniel Klíma. „Závody se povedly, mohlo to bejt lepší. Je to škoda. V poslední jízdě jsem se bál, že Pepu nepředjedu, ale povedlo se to.“

„Jedna motorka v hajzlu, na druhý mi prask‘ primár v cíli,“ povzdechl si Josef Novák. „Já nevím co k tomu říct, takový divný závody. Nedařilo se nic, spíš taková smůla dneska.“

David Pacalaj (červená) míří ke klíčovému triumfu v sedmé jízdě, zatímco Michal Tomka (modrá) útočí na Petra Chlupáče (bílá) a Jana Kvěcha (žlutá)
1. SC Žarnovica 1 24
David Pacalaj 3 3 3 3 3 15
Michal Tomka 2 2 1 2 2 9(4)
2. AK Markéta Praha 22
Petr Chlupáč 3 3 0 2 2 10(2)
Jan Kvěch 2 2 2 3 3 12(2)
3. SC Žarnovica 2 16
Ján Mihálik 2 0 1 3 1 7(1)
Jakub Valkovič 3 1 3 2 0 9(1)
5. AK Divišov 12
Pavel Čermák F 1 F 0 1 2
Daniel Klíma 1 3 2 1 3 10
6. AMK ZP Pardubice 9
Josef Novák 1 0 3 /E 2 6
Michal Danko 0 1 2 X – 3(1)
7. AK Kopřivnice 6
Jan Macek 1 2 1 – – 4
Roman Marek 0 0 0 1 1 2
Michal Danko (2) vede jedenáctou jízdu před Jakubem Valkovičem (10), Jánem Mihálikem (9) a Josefem Novákem (1)

Foto: Karel Herman

Daniel Klíma ujíždí Josefu Novákovi, který bude za chvíli hovořit o štěstí, protože primární řetěz mu praskne až v cíli

Patrik Mikel pošilhává po titulu, ale rozhodně není sám

Otrokovice a Žarnovica – 4. července
Říká se, že na někoho, kdo s bolestí v bříšku nestačil doběhnout včas, spadne i samotné sociální zařízení. On by se nad tím jen pousmál. Pokud bychom totiž chtěli v podobném duchu popsat jeho letošní smůlu, ideální přirovnání nabízí hromada toitoiek řítících se dolů z vybouraného kamiónu. Jenže Patrik Mikel se nepoddává smůle a argumentuje, že bičem se stejně práská až nakonec. Možná už tuto neděli, kdy je spolu s Larsem Skupienem favoritem českého šampionátu juniorských družstev ve slovenské Žarnovici. Jenže do podobné úlohy se stylizují rovněž i jiní.


Tipujte:

Označte tři týmy, které budou v neděli stát v Žarnovici na stupních vítězů

View Results

Loading ... Loading ...

Opět s polským kolegou

Patrik Mikel by rozhodně nebyl proti, kdyby v neděli vyhrál titul

Patrik Mikel se mezi šampióny v soutěži, kterou česká plochodrážní exekutiva poprvé vypsala v sezóně 1999, mohl zapsat již loni. Ve Slaném spolu s Robertem Chmielem už měli na lopatě Michala Škurlu se Zdeňkem Holubem. Nezbývalo mnoho, aby oba Pražany šoupli do pece.  Jenže pak to jen létalo vzduchem a oba členové prvního páru Pardubic mohli tehdy hovořit o velkém štěstí, že svůj letecký den přežili se zdravou kůží.

„Uvidíme,“ použije Patrik Mikel oblíbené slůvko většiny plochodrážníků, když jim položíte před důležitým závodem otázku po jejich ambicích. „Chcu vyhrát, ale bude to nabitý závod. Stát se může cokoliv. Budu se snažit na sto procent, abychom vyhráli.“

Repete extraligového duelu s Jakubem Valkovičem (bílá) se Patrik Mikel dočká v nedělní rozjížďce s číslem šestnáct

Loni si spolu s Robertem Chmielem slibovali druhý pokus o útok na zlato, nicméně jejich spojení bylo ještě kratší než ony věčné časy našeho spojenectví se Sovětským Svazem. „Chtěl jsem zase jet s Robertem,“ vysvětluje Patrik Mikel rozpad loňské dvojice. „Ale Rybnik nám nabídl pouze Skupieně.“

 


Kterak se Patrik Mikel s Robertem Chmielem loni ve Slaném zřítili z mistrovského trůnu


Bez dvěstěpadesátek a s Kopřivnicí po devatenácti letech

Jan Macek (na snímku) a Roman Marek vrátí Kopřivnici do šampionátu po devatenácti letech

Kopřivnice patřila do ligové společnosti již v pravěku československé týmové soutěže. Jenže po sezóně 1998 se Jaromír Lach rozhodl opustit krátké dráhy a torzo týmu už nemohlo na první ligu stačit. Ještě jeden rok bojovali severomoravští závodníci v nově vzniklém šampionátu juniorských družstev. Ale i tady je museli posilovat hosté z jiných klubů. A tak se název týmu změnil na Kopřivnice & spol. a v oficiálních výsledcích sezóny 1999 jej najdete pod titulem Společný juniorský celek.

V neděli se však o renesanci kopřivnického týmu postarají Jan Macek a Roman Marek. Velké ambice si pochopitelně dělat nemohou, vždyť jedou první závod. Nicméně nebylo by spravedlivé, že přijdou jen na nástup jen, aby kombinací svých příjmení nabízeli slovenskému spíkrovi slovní hříčky, bude-li mít smysl pro humor.

Michal Tomka rozhodně nebude doma bez šancí

Ovšem favority je přece jen třeba hledat v jiných sestavách. Kompaktně působí pražská sestava Petr Chlupáč a Jan Kvěch a rozhodně by nebylo velkým překvapením, kdyby loňský titul svých předchůdců obhájila. Vyrovnaná jsou i obě domácí družstva, byť se vkrádá myšlenka, proč Ján Daniel nedal dohromady Davida Pacalaje a Jakubem Valkovičem, protože takové spojení by opticky vypadalo silnější.

Daniel Klíma dorazí do Žarnovice vůbec poprvé

„Vím dobře, co dělám,“ usmívá se žarnovický kouč svým charakteristickým způsobem. „Takhle je to dobré. Chtěl bych mít dvě vyrovnané dvojice. Jde mi o výchovu, ale i o medaile. Chalani jedou v Žarnovici. Chytnou jim saze ve výfuku a uvidíš ty mety!“

Pátý žarnovický závodník Michal Danko nastoupí po boku Josefa Nováka za další pardubický tandem. Ten může překvapit stejně jako divišovská sestava Pavel Čermák – Daniel Klíma. Konec konců jede se rozpisem klasických dvojic, které již za léta své existence vyprodukovala řadu překvapení. Po sobotním evropském poháru si žarnovický víkend juniorských párů nemohl dopřát lepší tečku. A všimněte si, že v podniku ranku české juniorky není ani jedna dvěstěpadesátka.

Startovní listina mistrovství republiky juniorských družstev v Žarnovici v neděli:

ZP Pardubice 1: 1 Josef Novák, 2 Michal Danko (Žarnovica)
ZP Pardubice 2: 2 Patrik Mikel, 4 Lars Skupieň
AK Markéta Praha: 5 Petr Chlupáč, 6 Jan Kvěch
AK Divišov: 7 Pavel Čermák, 8 Daniel Klíma
SC Žarnovica 1: 9 David Pacalaj, 10 Michal Tomka
SC Žarnovica 2: 11 Ján Mihálik, 12 Jakub Valkovič
AK Kopřivnice: 13 Jan Macek, 14 Roman Marek

Foto: Karel Herman

FotoStory Pavla Fišera: kterak se s titulem v juniorských družstvech všechno zamotalo

Letošní sezóna je už vlastně historií, i když mnohé dramatické momenty nám ještě dlouho zůstanou v paměti. Za příklad může posloužit šampionát juniorských družstev ze Slaného v půli září. Až do jednadvacáté jízdy nepoznaly hořkost porážky dva páry. Pražané Zdeněk Holub a Michal Škurla stejně jako Robert Chmiel a Patrik Mikel oblečení do vest s pardubickým koníkem. A pak se všechno začalo pořádně zamotávat, jak přes objektiv svého Canonu zachytil Pavel Fišer.

Krátce po startu jednadvacáté jízdy vedou Michal Škurla (mimo záběr) a Zdeněk Holub (červená) před Robertem Chmielem a Patrikem Mikelem

Start vyšel nejlépe Pražanům, jenže v první zatáčce si příliš nerozuměli. Na protilehlou rovinku vyjel na čele Robert Chmiel. Patrik Mikel navíc za svá záda dokázal odkázat také Zdeňka Holuba.  S vidinou na vítězství 4:2 se zdálo, že Pardubicím zlatá medaile neunikne.

Nyní všechno hovoří pro Pardubičany – za zády druhého Michala Škurly se Patrik Mikel probíjí před Zdeňka Holuba

Jenže v prvním výjezdu třetího okruhu upadl Robert Chmiel a na zemi se ocitnul i Patrik Mikel. Sanitka naštěstí vyjela zbytečně, oba závodníci se vrátili do depa po svých. Nicméně Zdeněk Holub s Michalem Škurlou při repete nezaváhali, Patrika Mikela uhlídali a nakonec svůj loňský titul obhájili.

Pád vedoucího Roberta Chmiela však dostal do potíží také Patrika Mikela

Na trůn tím pádem usedli Zdeněk Holub a Michal Škurla

Daniel Šilhán včera potkal dvakrát Obelixe

Jablonec nad Nisou – 17. září
Antonín Dudek se při včerejším přeboru v depu svého syna Michala prezentoval vlasy spletenými do copánků, přičemž neskrýval, že inspiraci našel u známé postavičky Obelixe. Daniel Šilhán se však s populárním komiksovým hrdinou potkal hned dvakrát. Večer jej totiž našel namalovaného na peřině v jablonecké nemocnici, kam jej otec po podpisu reversu ve Slaném odvel. Mnohem důležitější zpráva je však, že závodníkova ruka není po pádu v rozjížďce s číslem čtyři juniorského šampionátu družstev zlomená, ale jen naražená. Otřes mozku navíc je potom už jen prkotinou.

Daniel Šilhán včera v sedle své dvěstěpadesátky
Daniel Šilhán včera v sedle své dvěstěpadesátky

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV) a Daniel Šilhán

Daniel Šilhán usínal již v Jablonci nad Nisou
Daniel Šilhán usínal již v Jablonci nad Nisou

Jednadvacátá jízda sebrala titul Pardubičanům a dala ho Pražanům

Slaný – 16. září
Slánská Netovická ulice se již rozzářila světlem pouličních lamp. Nicméně na sousedním plochodrážním ovále se sváděl boj s blížícím se soumrakem. Vyvrcholení mistrovského závodu stopětadvacítek na klasické dráze, který ovládl Pavel Kuchař, šlo na chvilku stranou, aby se především dojel šampionát republiky juniorských družstev. K rozjížďce s číslem jednadvacet dorazily první dvojice Prahy a Pardubic, které doposud nepoznaly hořkost porážky. Michal Škurla a Zdeněk Holub si trošku neporozuměli v první zatáčce. Rázem vedl Robert Chmiel a Patrik Mikel byl mezi nimi. Avšak slavit titul by bylo předčasné. Na začátku třetího kola vedoucí Polák upadl a jeho motocykl trefil také jeho pardubický kolega. Z repete byl Robert Chmiel diskvalifikován. Oba Pražané si pohlídali Patrika Mikela a obhájili loňský titul. Na třetí stupínek si vyskočili Filip Hájek a Petr Chlupáč. O jejich bronzu rozhodla především dvanáctá jízda, na jejímž startu Ján Mihálik zadřel motor a Jakub Valkovič byl vyloučen za pád, i když šlo o první zatáčku.

Patrik Mikel, Robert Chmiel, Zdeněk Holub, Michal Škurla, Petr CHlupáč a Filip Hájek na stupních vítězů
Patrik Mikel, Robert Chmiel, Zdeněk Holub, Michal Škurla, Petr CHlupáč a Filip Hájek na stupních vítězů

Tři neporažené týmy

Jakub Valkovič, Ján Mihálik, Pavel Čermák a Josef Novák čekají na začátek závodu v sychravém odpoledni
Jakub Valkovič, Ján Mihálik, Pavel Čermák a Josef Novák čekají na začátek závodu v sychravém odpoledni

Po dopoledním přeboru se slánské boxy vyklidily jen zčásti. Řada účastníků přeboru pokračovala v šampionátu juniorských družstev, k nim záhy dorazili další především favorizovaný pardubický tandem Patrik Mikel a Robert Chmiel. Místo Poláka měl původně startovat Viktor Trofimov, rodilý Ukrajinec, který ovšem letos získal polské občanství a závodí s licencí našich severních sousedů.

Lubomír Vozár vysvětluje absenci Viktora Trofimova:

„Polská federace mu nepovolila start.“

Ján Mihálik (bílá) útočí spodem na divišovský tandem Pavel Čermák (červená) - František Klier (modrá)
Ján Mihálik (bílá) útočí spodem na divišovský tandem Pavel Čermák (červená) – František Klier (modrá)

Byť se pardubický klub uchýlil k jedné změně, kterou povolují řády, pochopitelně neslevili pranic ze své role favorita. Jenže na obhajobu loňské zlaté medaile si brousili zuby také Zdeněk Holub s Michalem Škurlou. A každý závod má prostor pro překvapení. První tři rozjížďky totiž skončily v poměru 5:1.

Patrik Mikel (bílá) a Robert Chmiel procházeli závodem bez bodové ztráty
Patrik Mikel (bílá) a Robert Chmiel procházeli závodem bez bodové ztráty

Jakub Valkovič vyhrál první jízdu před svým kolegou Jánem Mihálikem, který ve druhé zatáčce podjel druhého Pavla Čermáka. Hned vzápětí Robert Chmiel s Robertem Chmielem na hlavu porazili druhý pardubický tým Josef Novák – Václav Kvěch. Něco podobného s výhrou klubových jedniček nad dvojkami se odehrálo hned vzápětí s nezpochybnitelným prvenstvím Zdeňka Holuba a Michala Škurly nad Filipem Hájkem a Petrem Chlupáčem.

Michal ŠKurla jezdí před Petrem Chlupáčem
Michal ŠKurla jezdí před Petrem Chlupáčem

Rozjížďka s číslem čtyři začala špatným povlakem Sindy Weber. Nicméně místo bílé látky se na její přilbě objevila správná modrá. Ovšem čtvrtá jízda v pořadí měla na závod mnohem výraznější dopad. V prvním nájezdu totiž Daniel Šilhán sedlající dvěstěpadesátku vrazil do motocyklu Františka Kliera, aby se poroučel k zemi.

Sindy Weber ukazuje výfuk Pavlu Čermákovi a Františku Klierovi
Sindy Weber ukazuje výfuk Pavlu Čermákovi a Františku Klierovi

Závod nabral mírné zpoždění, když sanitka odkvílela se severočekým závodníkem s poraněnou rukou do nemocnice. Tady se naštěstí nepotvrdila žádná fraktura, takže jeho otec Daniel podepsal revers a odvezl jej do zdravotního zařízení v Jablonci nad Nisou. Při repete Pavel Čermák v prvním výjezdu podjel Sindy Weber, zatímco poslední zbývající bod dodal František Klier.

Pro Daniela Šilhána skončil závod už čtvrtou jízdou
Pro Daniela Šilhána skončil závod už čtvrtou jízdou

Hned vzápětí se opět vlády ujaly bodově bohaté týmy. Josef Novák se v první zatáčce rozjížďky s číslem pět nedostal mezi Jakuba Valkoviče a Jána Mihálika. Vzápětí Robert Chmiel a Patrik Mikel vyřídili Filipa Hájka s Petrem Chlupáčem. A do třetice Sindy Weber v sedmé jízdě byla krátká na pražský tandem Michal Škurla – Zdeněk Holub.

 

Okamžik měnící majitele zlatých medailí

Jakub Valkovič útočí na Filipa Hájka
Jakub Valkovič útočí na Filipa Hájka

Rozjížďka s číslem devět musela chtě nechtě triumvirát neporažených týmů rozbít. Na jejím startovním roštu totiž vedle sebe stanula Žarnovica společně s prvním párem Pardubic. Robert Chmiel s Patrikem Mikelem odstartovali jako jeden muž a hnali se do první zatáčky. Ján Mihálik se je snažil rozdělit, nicméně po spodní straně první zatáčky se mu manévr nezdařil.

Pád Jakuba Valkoviče byl jedním z faktorů, který stál Žarnovičany bronz
Pád Jakuba Valkoviče byl jedním z faktorů, který stál Žarnovičany bronz

Mnohem hůře než prohra 1:5 s favoritem otřásla žarnovickými pódiovými ambicemi dvanáctá jízda. V ní totiž na úkor pražských dvojek nezískali ani jeden bod! Ján Mihálik totiž současně s letem pásky zadřel motor. Jakub Valkovič se snažil získat vrch, ale v první zatáčce upadl a byl diskvalifikován.

Filip Hájek (červená) a Petr Chlupáč si to rychle namířili k bronzu
Filip Hájek (červená) a Petr Chlupáč si to rychle namířili k bronzu

Filip Hájek a Petr Chlupáč rázem nabrali správný vítr do plachet. Nejprve sice schytali výprask od prvních párů Prahy a Pardubic, ale pak v rozjížďce s číslem deset vůbec nedali přednost Sindy Weber. Nyní inkasovali další pětku na úkor nešťastných Slováků a rázem byli o bod před nimi.

Zleva: Zdeněk Holub, Pavel Čermák, Michal Škurla a František Klier
Zleva: Zdeněk Holub, Pavel Čermák, Michal Škurla a František Klier

I když Žarnovica vypadla, boj o titul pokračoval ve vyjetých kolejích. V rozjížďce s číslem jedenáct Zdeněk Holub s Michalem Škurlou neměli prakticky žádnou práci s Pavlem Čermákem a Františkem Klierem. Ob jednu jízdu později se stejným způsobem vypořádali s Josefem Novákem, jehož kolega Václav Kvěch mezitím v depu dával dohromady pochroumaný motocykl po své pádu v osmé jízdě.

Michal Škurla (modrá) a Zdeněk Holub (červená) jdou za dalším vítězstvím
Michal Škurla (modrá) a Zdeněk Holub (červená) jdou za dalším vítězstvím

Robert Chmiel a Patrik Mikel srovnali bodový krok s Prahou v rozjížďce s číslem čtrnáct, v níž nedali prostor Sindy Weber. V šestnácté jízdě na hlavu porazili rovněž Jána Mihálika s Jakubem Valkovičem a k vzájemnému rozhodujícímu duelu s pardubickými jedničkami měli nastoupit bez ztráty květinky.

Ján Mihálik pádí do depa, zatímco motocykl se zadřeným motorem tlačí jeho bratr Jozef
Ján Mihálik pádí do depa, zatímco motocykl se zadřeným motorem tlačí jeho bratr Jozef

Ostatně Robert Chmiel a Patrik Mikel v tomto směru nezůstali pozadu. V rozjížďce s číslem osmnáct změřili o celou rovinku Pavla Čermáka a Františka Kliera. To už svůj závod rozehrávali také pořadatelé. Mraky z oblohy nad jejich hlavami zmizely, což prosvětlilo scénu, nicméně soumrak se blížil. Poslední úprava dráhy byla odvolána a doprovodný mistrovský závod stopětadvacítek pozastaven, dokud nebude rozhodnut šampionát juniorských družstev.

Václav Kvěch se pod dozorem svého otce chystá do akce
Václav Kvěch se pod dozorem svého otce chystá do akce

Zmiňovaná žarnovická prohra s Markétou 1 víceméně rozhodla o majitelích bronzu. Filip Hájek a Petr Chlupáč totiž prve v patnácté jízdě vyhráli 5:1 nad Divišovem, čímž svůj náskok na Slováky navýšili na pět bodů. Ti sice stejný počet inkasovali v rozjížďce s číslem devatenáct od Siny Weber, nicméně jejich rivalové měli k dobru ještě jednu jízdu.

Václav Kvěch s ovázanou pravačkou vysvětluje svůj pád ve dvacáté jízdě:

 „Nezatočil jsem, ani nevím proč. Asi zkrat v hlavě, dneska mi to prostě nebylo přáno.“

Josef Novák (bílá) bojuje s Filipem Hájkem
Josef Novák (bílá) bojuje s Filipem Hájkem

Rozjížďka s číslem dvacet skončila pádem Václava Kvěcha ve druhé zatáčce. Z repete byl vyloučen, což svým způsobem pomohlo i Petru Chlupáčovi, který se objevil v sedle druhého motocyklu Filipa Hájka. „Přestalo to tahat,“ vysvětloval jeho otec.

Mezitím se Filip Hájek v nájezdu do druhé zatáčky spodní stranou vypořádal s Josefem Novákem, který ho prve objel v první zatáčce. K bronzu stačil Pražanům jediný bod. Jenže oni to vzali zpříma a v nájezdu do závěrečného okruhu se před Josefa Nováka posunul rovněž Petr Chlupáč.

Patrik Mikel (bíůá) se žene před Michala Škurlu
Patrik Mikel (bíůá) se žene před Michala Škurlu

Na sousední ulici už svítily pouliční lampy, když se chystala rozjížďka s číslem jednadvacet. Zdeněk Holub se ještě vrátil k depu, aby mu jeho otec povolil spojku a pak si stoupnul na třetí dráhu startovního roštu, jelikož si s ním Michal Škurla vyměnil svou pozici. Start vyšel Pražanům fantasticky. Jenže v první zatáčce si moc nerozuměli a na protilehlou rovinku vyjel jako první Robert Chmiel.

Pád Roberta Chmiela dostal do potíží rovněž Patrika Mikela
Pád Roberta Chmiela dostal do potíží rovněž Patrika Mikela

Patrik Mikel navíc za sebe poslal Zdeňka Holuba. Zdálo se, že pardubickým oslavám nestojí nic v cestě. Jenže vtom vedoucí Robert Chmiel upadl v první zatáčce třetího kola a Patrik Mikel spadl také. Okamžitě se rozblikala červená světla.

Robert Chmiel naštěstí vyvázl z pádu s mešními šrámy než jeho motocykl
Robert Chmiel naštěstí vyvázl z pádu s mešními šrámy než jeho motocykl

Sanitka naštěstí vyjela zbytečně. Jak Patrik Mikel, tak Robert Chmiel dorazili do depa po svých. Nicméně Polák byl diskvalifikován a Pardubicím zbývala jediná šance v podobě remízy, která by otevřela prostor pro rozjezd. Nic takového však Zdeněk Holub nepřipustil. Při opakovačce si stoupnul na vnitřek. Po startu vyhnal Patrika Mikela ven, zatímco Michal Škurla po venku upaloval dopředu. Pražané i pošesté vyhráli 5:1 a obhájili loňský titul s plnou parádou.

 

Pavel Kuchař na nejlepší cestě k titulu

Pavel Kuchař vede první jízdu před Mateuszem Lopuskim
Pavel Kuchař vede první jízdu před Mateuszem Lopuskim

Bruno Belan prožil dokonalý den blbec při úterním pohárovém závodě na malé Markétě, kdy mu cenné body sebral mimo jiné zavřený přívod paliva. Něco podobného se mohlo odehrát i dnes při rozjížďce s číslem jedna. Naštěstí závodníkův otec zůstával ve střehu, včas zaregistroval problém a zjednal nápravu.

Jan Jeníček (bílá) se dostává do vedení před Danielem Klímou (červená) a Vojtěchem Zamazalem (modrá)
Jan Jeníček (bílá) se dostává do vedení před Danielem Klímou (červená) a Vojtěchem Zamazalem (modrá)

Boj osmi závodníků nejlépe rozehrál Pavel Kuchař triumfující v první jízdě stylem start – cíl, zatímco Jaroslav Vaníček v první zatáčce stihnul pouze Mateusze Lopuskeho. Vzápětí si stejně suverénně počínal Daniel Klíma, když dojel do cíle o celou rovinku před Janem Jeníčkem.

Daniel Klíma jezdí první před Mateuszem Lopuskim, Bruno Belanem a Vojtěchem Zamazalem
Daniel Klíma jezdí první před Mateuszem Lopuskim, Bruno Belanem a Vojtěchem Zamazalem

Oba vítězové protáhli svou vítěznou šňůru také do druhé série. Pavel Kuchař opanoval třetí jízdu, Daniel Klíma se na protilehlé rovince přehnal okolo Mateusze Lopuskeho, jako když ho potká. Polák nejlépe odstartoval i v páté jízdě, v jejímž druhém oblouku ho ovšem podjel Jaroslav Vaníček.

Pavel Kuchař vede před Danielem Klímou, Mateuszem Lopuskim a Janem Sochůrkem
Pavel Kuchař vede před Danielem Klímou, Mateuszem Lopuskim a Janem Sochůrkem

Chléb se ale začal lámat v šesté jízdě. Pavel Kuchař v ní odvedl Daniela Klímu a to samé mu provedl rovněž v následující rozjížďce. V té chvíli již byl vítězem závodu, zatímco divišovský závodník musel čekat na výsledek Jaroslava Vaníčka v poslední jízdě.

Pod tlakem času si Jaroslav Vaníček (žlutá) a Daniel Klíma (modrá) nestačili ani vyměnit povlaky pro rozjezd
Pod tlakem času si Jaroslav Vaníček (žlutá) a Daniel Klíma (modrá) nestačili ani vyměnit povlaky pro rozjezd

V té chvíli ale dostali přednost velcí chlapci, jejichž závodu dávala jury větší váhu. Sotva v repete jednadvacáté jízdy Zdeněk Holub a Michal Škurla vyzráli na Patrika Mikela, pořadatelé upravili dráhu a minutu po devatenácté přišla znovu řada na kolibříky. Před Jaroslavem Vaníčkem dlouho jezdil Jan Jeníček. Pražan si ale nedopřál klidu, dokud se v první zatáčce druhého kola neujal vedení.

Vynutil si tak rozjezd, před nímž se oba závodníci dohodli, že si nechají své povlaky ze svých předchozích vystoupení, protože už byla doopravdy tma. Jaroslav Vaníček si se žlutým stoupnul dovnitř, Daniel Klíma s modrým zase ven. A byl to právě on, kdo se po vylétnutí pásky dostal dopředu a dotáhl své úsilí až do vítězného konce.

 

Hlasy z depa

Zdeněk Holub stál dnes na nejvyšším stupínku rovnou dvakrát
Zdeněk Holub stál dnes na nejvyšším stupínku rovnou dvakrát

„Dobrý, za celej‘ den jsem neztratil ani jednu jízdu,“ připomínal Zdeněk Holub svůj dopolední jednoznačný přeborový triumf. „Málem ale jo, ale málem byl i Honza králem (smích). Podruhý jsem si obhájil titul v juniorskejch‘ družstvech. V první zatáčce jsem se tam nevešel s Michalem. V opakovačce jsme se tam už vešli a to je to hlavní. A jsem čtyřnásobnej‘ juniorskej‘ mistr. Bylo to akorát, už se začíná stmívat. Už na začátku závodu jsem se pořadatelů ptal, jestli maj‘ pro nás čelovky (smích).“

Michal ŠKurla vytvořil se Zdeňkem Holubem nepřekonatelný tandem
Michal ŠKurla vytvořil se Zdeňkem Holubem nepřekonatelný tandem

„Super závody, všechno jsme vyhráli 5:1, takže úplně výborný,“ rozplýval se Michal Škurla. „V poslední jízdě byla dráha už trošku složitější. Po startu jsme tam byli oba. Mě ale čapla kolej a najel jsem na Zdendu. Předjeli mě Polák s Patrikem, ale byla by to remíza. Nakonec v repete nebylo co řešit, vyhráli jsme stylem start – cíl.“

Chyběl jen kousek a Patrik Mikel (7) a Robert Chmiel si gratulovali k mistrovskému titulu
Chyběl jen kousek a Patrik Mikel (7) a Robert Chmiel si gratulovali k mistrovskému titulu

„Celé závody super,“ konstatoval Patrik Mikel. „Dráha trochu těžší, ale byli jsme s Robertem sladění. V poslední jízdě jsme mohli být mistři. Příští rok pojedeme zase spolu a vyhrajeme!“

Filip Hájek jezdí před svým kolegou Petrem Chlupáčem
Filip Hájek jezdí před svým kolegou Petrem Chlupáčem

 

„Zase třetí místo,“ posteskl si Filip Hájek nad stejným umístěním jako před rokem. „Bylo to dobrý, začali jsme trošku blbějc‘, než jsme mysleli. Pak jsme to doladili, zkoušeli převody, až to nakonec bylo jakžtakž dobrý. Ještěže mám dvě motorky a kolega si moh‘ půjčit tu druhou. Spokojenost je, hlavně že je bedna.“

Petr Chlupáč zajel další skvělý závod
Petr Chlupáč zajel další skvělý závod

„Dobrý,“ odtušil Petr Chlupáč komentář k bronzové medaili. „Myslím si, že to hlavně dotáhnul Filda a já dodával další body. Snažili jsme se, poslední jízdu jsem jel na jeho motorce. Byla znát psychická i fyzická únava z dopoledne. Ale byly to pěkný závody, byl to pěknej‘ den.“

Jakub Valkovič (vlevo) a Ján Mihálik přišli těsně o bronzové medaile
Jakub Valkovič (vlevo) a Ján Mihálik přišli těsně o bronzové medaile

„Skoro vůbec jsem nespal,“ zívnul Ján Mihálik. „Bylo hodně cestování. V pátek jsme po extralize přijeli domů o půl třetí ráno. Dopoledne jsme dělali motorky. Dnes jsme vstávali už o půl druhé. První závod bylo takový, že jsme neměli nastavení, nejelo to a přetáčelo se to. Pak mě poradil Aďa Rymel a poslední jízdy to už bylo dobré. Po obědě jsme měli už nastavení správné. Škoda motoru, pak jsem si vzal druhou motorku, ale spojka byla špatná. Škoda, mohli jsme být bronzoví. Chyběl kousek, chyběl jeden bod, nepodařilo se mi ho nikde získat, i když jsme se snažili.“

1. AK Markéta Praha 1 30
Zdeněk Holub 3 2 2 3 3 3 16(2)
Michal Škurla 2 3 3 2 2 2 14(4)
2. AMK ZP Pardubice 26
Patrik Mikel 2 2 2 2 2 1 11(5)
Robert Chmiel, PL 3 3 3 3 3 X 15
3. AK Markéta Praha 2 22
Filip Hájek 1 1 3 3 3 3 14
Petr Chlupáč 0 0 2 2 2 2 8(4)
4. SC Žarnovica 17
Ján Mihálik 2 2 1 E 1 2 8(3)
Jakub Valkovič 3 3 0 X 0 3 9
5. AMK ZP Pardubice 2 12
Josef Novák 1 1 3 1 2 1 9(1)
Václav Kvěch (Praha) 0 0 F – 3 X 3
6. AK Divišov 11
Pavel Čermák 1 3 2 1 1 1 9
František Klier 0 1 1 0 0 0 2(1)
7. PD Liberec 7
Daniel Šilhán (250 ccm) F/R – – – – – 0
Sindy Weber, D (ACCR) 2 1 1 1 1 1 7
Daniel Klíma, Pavel Kuchař a Jaroslav Vaníček na stupních vítězů stopětadvacítek
Daniel Klíma, Pavel Kuchař a Jaroslav Vaníček na stupních vítězů stopětadvacítek

Mistrovství republiky 125 ccm:

1. Pavel Kuchař, Praha 3 3 3 3 12
2. Daniel Klíma, Divišov 3 3 2 2 10+3
3. Jaroslav Vaníček, Praha 2 2 3 3 10+2
4. Jan Jeníček, Pardubice 2 1 0 2 5
5. Mateusz Lopuski, PL 1 1 2 1 5
6. Bruno Belan, Slaný 0 2 1 1 4
7. Vojtěch Zamazal, Slaný 1 0 1 0 2
8. Jan Sochůrek, Chabařovice – 0 0 0 0

Průběžné pořadí seriálu:

SLA PCE PLZ LIB SLA TOT
3.6. 21.6. 8.7. 15.7. 16.9.
1. Pavel Kuchař, Praha 12 9 12 9 12 54
2. Daniel Klíma, Divišov 9 7 5 11 10 42
3. Filip Šifalda, Chabařovice 9 12 10 6 NS 37
4. Jaroslav Vaníček, Praha 7 4 5 8 10 34
5. Michal Baštecký, Praha 8 6 8 6 NS 28
6. Milan Dobiáš, Chabařovice 10 8 4 4 NS 26
7. Bruno Belan, Slaný 4 NS NS 8 4 16
8. Jan Jeníček, Pardubice NS 0 1 NS 5 6
9. Lukáš Vinter, Praha 1 2 3 NS NS 6
10. Bruno Thomas, D 6 NS NS NS NS 6
11. Mateusz Lopuski, PL NS NS NS NS 5 5
12. Jakub Exler, Praha 1 NS NS 4 NS 5
13. Vojtěch Zamazal NS NS NS 2 2 4
14. Manuel Rau, D 1 NS NS NS NS 1
15. Jan Sochůrek, Chabařovice NS NS NS NS 0 0

Foto: Mirek Horáček, Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV) a Karel Herman