Archiv pro rubriku: Markéta Cup 125 ccm

Červencový program se i nadále redukuje

Liberec – 8. července
S odstoupením Plzně z první ligy pochopitelně z českého kalendáře vypadl také její domácí mítink na Borech příští středu. Bohužel seznam ztrát není kompletní. Zítra se neuskuteční ani závod seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup. Důvod je obligátní, nepřihlásilo se šest zájemců vybavených licencemi. Ve Starých Pavlovicích se bude aspoň trénovat, čehož má využít i Štěpánka Nyklová před evropským a světovým pohárem v Žarnovici o příštím víkendu.

Kolibříci budou zítra v Liberci pouze trénovat | foto Petra Zahradníčková

Zítra se závodit nebude

Praha – 21. června
Náborová akce pražské Markéty odstartovala před včerejší první ligou. Pokračovat bude zítra, kdy se centrum dění přesune na malou dráhu. Zhruba mezi jedenáctou a půl druhou zde budou probíhat praktické ukázky stopětadvacítek. Bohužel zamýšlený závod seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup odpadá. Nesešlo se dostatečný počet zájemců, už jen proto, že Karel Průša jede v Teterowě semifinále SGP3.

Náborová akce pražské Markéty bude zítra pokračovat na malé dráze | foto Pavel Fišer

Lázeňský pohár bude zřejmě následovat osud legendárního kilometru

Mariánské Lázně – 11. června
Letošní seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup evidentně nežije pod šťastnou hvězdou. Po zrušení jeho podniku ve Slaném, se nepojede ani v Mariánských Lázních tento pátek a soboru. Nyní není na vině jezdecký nezájem, nýbrž jiná akce v areálu. Zdeněk Schneiderwind věří v náhradní termín. Mohlo by přinést opakování uplavaného dlouhodrážního mistrovství republiky, o jehož datu se zatím jedná.

Pohár kolibříků by v Mariánských Lázních mohl předcházet odložený šampionát republiky na dlouhé dráze | foto Pavel Fišer

Slaňáci nezachránili Mini Cup

Slaný – 4. června
Zítřek měl ve Slaném patřit dvojici polooficiálních seriálů stopětadvacítek. K dalšímu dílu PRO-TEC Speedway Mini Cup se přihlásili pouze čtyři borci, shodou okolností všichni z pořádajícího klubu. Protože minimem je pět, byl mítink zrušen. Jeho osud sdílí i druhé kolo Slaný Talent Trophy. Úsilí všech, kteří dali ovály po deštích do řádného stavu, nevyjde naprázdno. Ve Slaném budou kolibříci moct trénovat před sobotním Libercem, což se týká rovněž borců na půllitrech.

Ve Slaném se zítra bude jen trénovat | foto Václav Buřič

Jason Doyle inspiroval Karla Průšu

Chabařovice – 14. května
Dnešní závody PRO – TEC Speedway Mini Cupu v Chabařovicích se odjely při nádherném počasí a v krásné atmosféře s Českou televizí, která přijela právě k nám natáčet další pořad Lvíčata pro ČT déčko. Sedm kolibříků mělo šanci prezentovat se jak na oválu, tak před kamerou.

Levi Böhme, Karel Průša, Luboš Hromádka, Petr Kvěch, Jaroslav Bartek, Matěj Tůma a Jakub Hejkal při vyhlášení | foto Jiřina Šifaldová

 

Pozornosti kamer neušel ani Petr Kvěch se svým starším bratrem Janem | foto Jiřina Šifaldová

Měli jsme dnes dva smolaře, kteří bohužel dnešní závody nedokončili z důvodu defektu motocyklu. Od samého začátku, řešil problém s motorkou Jakub Hejkal, který se zúčastnil pouze první rozjížďky, ale nedokončil ji. Motocykl nejel, tak jak by se očekávalo.

Druhým smolařem byl Matěj Tůma, který při své sólo jízdě v rozjížďce s číslem pět zadřel motor, ale naštěstí až v posledním kole a i se zadřeným motorem si doběhl pro cenné body. Dnes by se dala plochá dráha zaměnit s nějakým běžeckým závodem, jelikož jsme dnes viděli třikrát doběh pod cílovou páskou místo průjezdu.

Matěj Tůma zjišťuje, že je po motoru | foto Jiřina Šifaldová

To ale nemění nic na tom, že jsme viděli krásné jízdy v podání Karla Průši  i německého závodníka Leviho Böhma. Vítězem dnešního závodu stylem start -cíl, se stal Karel Průša, druhý byl Levi Böhme a třetí Luboš Hromádka. Na čtvrtém místě dojem nejmladší z rodu Kvěchů, kterého doprovázel jeho slavný bratr Jan Kvěch. Byl v roli mechanika i poradce společně s Josefem Francem.

Největší radost měl vítěz Karel Průša, který chtěl své vítězství oslavit po zadním kole, ale tento pokus skončil naprosto stejně jako u Jasona Doyla, jenž při oslavě vítězství v SGP ve Varšavě na rovince zahodil svoji motorku. Nic se ale nestalo a šťastný Kája odjel do depa, kde proběhlo slavnostní vyhlášení.

C B A TOT
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 3 15
2. Levi Böhme, D 3 3 3 2 2 13
3. Luboš Hromádka, Pardubice 3 3 2 3 1 12
4. Petr Kvěch, Divišov 2 2 2 1 3 10
5. Jaroslav Bartek, Praha 1 E F 2 2 5
6. Matěj Tůma, Slaný 2 2 3 3 10
7. Jakub Hejkal, Slaný E – – – 0

Průběžné pořadí seriálu:

DIV CHA TOT
13.4. 14.5.
1. Karel Průša, Slaný 15 15 30
2. Luboš Hromádka, Pardubice 12 12 24
3. Petr Kvěch, Divišov 11 10 21
4. Matěj Tůma, Slaný 9 10 19
5. Levi Böhme, D 13 13
6. Jaroslav Bartek, Praha 7 5 12
7. Jakub Hejkal, Slaný 11 0 11
8. Štěpánka Nyklová, Slaný 11 11
9. Dominik Suchánek, Pardubice 8 8
Ne každé wheelie dopadne dobře | foto Jiřina Šifaldová

Dnes přijde také televize

Chabařovice – 14. května
Druhý díl dnes čeká pohárový seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup. Do Chabařovic dorazí také Česká televize, která bude pro své déčko točit nejen rozhovor s Karlem Průšou. Zdeněk Schneiderwind prozatím eviduje sedm přihlášených kolibříků.

Chabařovice dnes čeká první plochodrážní závod | foto Jiřina Šifaldová