Archiv pro rubriku: Markéta Cup 125 ccm

Patnáctý ročník seriálu Speedway Mini Cup odstartoval vlastně již před měsícem

Praha – 28. listopadu
Petr Marek v dramatickém finále A na plzeňských Borech porazil vítěze celého seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup a dal tečku za letošním pohárem. Následovalo vyhlášení nejen závěrečného seriálu, ale tradičně okázalé dekorování všech přítomných kolibříků dle jejich celkového umístění. Soutěž jakoby plynule přešla do příštího ročníku, jenž bude v pořadí jubilejním patnáctým.

 

Hodně symbolická fotografie – Matěj Frýza (uvnitř) stopětadvacítky opouští, zatímco Petr Marek a Karel Průša (odleva) zůstávají jedinými borci s vítězstvím v pohárovém mítinku | foto Antonín Škach

Než se dostalo na vyhlašování a udílení cen využil Zdeněk Schneiderwind pro přípravu pravidel. Roku 2022 zůstanou v zásadě stejná. Novinkou se však stane škrtání jednoho nejhoršího výsledku, návrhy na návrat k dvojitým bodům ve finále A neprošel.

Nejbližší akcí, kterou Zdeněk Schneiderwind plánuje pro kolibíky, je zimní soustředění na šumavském Zadově. Uskuteční se od 31. ledna do 5. února.


Není čas na rekordy:

Zdeněk Vrba byl v dubnu 2008 vítězem prvního pohárového závodu stopětadvacítek | foto Pavel Fišer

Po zkušebním závodě na malé Markétě v říjnu 2007 rozběhl Zdeněk Schneiderwind pravidelný seriál závodů stopětadvacítek na minioválech v dubnu následujícího roku. Když se přidaly Chabařovice, přišel na scénu název Speedway Mini Cup. V dalších letech se ke slovu dostaly také tratě v Divišově, Slaném, Mariánských Lázních a v Plzni.

Sledovat z dlouhodobého statistického záběru jednotlivé závodníky, je nesmírně pošetilé. Záleží, kdy stopětadvacítky a potažmo plochou dráhu potkají, a kdy svého kolibříka prodají nebo odevzdají v klubu. Faktorem je také preference dlouhé dráhy na úkor té menší.

Ať budeme Speedway Mini Cup zkoumat z hlediska počtu titulů, získaných medailí či vítězných závodů, dojdeme k překvapivým zjištěním. Zaskočí nás marginální zastoupení Václava Milíka, Eduarda Krčmáře, Jana Kvěcha či Daniela Klímy, kteří patří k dnešní absolutní špičce.

Adam Bednář, Jaroslav Vaníček a Adam Nejezchleba za sebou v Speedway Mini Cupu zanechali hlubokou stopu | foto Eva Palánová

Ano, jsou tu i plochodrážníci, jejichž kariéra netrvala dlouho a jejichž jméno dnes něco řekne jen zasvěceným pamětníkům. Avšak není sporu, že naprostá většina současných závodníků začínala na stopětadvacítce v pohárovém seriálu.

Laik se potom nemusí divit a odborník žasnout, kde pětistovkové pískle Jaroslav Vaníček bere sebevědomí troufat si v mistrovství republiky jednotlivců na borce aspirující na medaile. Rozhodně není sám.

Vítězové seriálu:

třikrát: Jaroslav Vaníček (2018 – 2020)
dvakrát: Michal Škurla, Praha (2010 a 2011), Kryštof Rybář, Divišov (2012 a 2014), Petr Chlupáč, Praha (2015 a 2016)
jednou: Zdeněk Vrba, Praha (2008), Jiří Brummer, Praha (2009), Filip Šifalda, Chabařovice (2013), Pavel Kuchař, Praha (2017), Matěj Frýza, Plzeň (2021)

Medailisté celkové klasifikace:

zlato stříbro bronz total:
Jaroslav Vaníček, Praha 3 1 4
Milan Dobiáš, Chabařovice 1 3 4
Michal Škurla, Praha 2 1 3
Kryštof Rybář, Osečná/Divišov 2 1 3
Filip Šifalda, Chabařovice 1 2 3
Pavel Kuchař, Praha 1 1 1 3
Petr Chlupáč, Praha 2 2
Vojtěch Šachl, Divišov 2 2
Zdeněk Holub, Praha 1 1 2
Adam Nejezchleba, Chabařovice 1 1 2
Ondřej Smetana, Mšeno/Praha 2 2
Zdeněk Vrba, Praha 1 1
Jiří Brummer, Praha 1 1
Matěj Frýza, Plzeň 1 1
Václav Milík, Pardubice 1 1
Jakub Ondroušek, Chabařovice 1 1
Karel Průša, Slaný 1 1
Jaroslav Hladký, Praha 1 1
Adam Fencl, Chabařovice 1 1
Daniel Klíma, Divišov 1 1
Jan Jeníček, Pardubice 1 1
Adam Bednář, Praha 1 1
Petr Marek, Chabařovice 1 1

Počet vítězství v jednotlivých závodech:

dvacet: Michal Škurla (Praha)
osmnáct: Kryštof Rybář (Osečná a Divišov)
sedmnáct: Jaroslav Vaníček (Praha)
patnáct: Petr Chlupáč (Praha)
devět: Pavel Kuchař (Praha)
osm: Filip ŠIfalda (Chabařoice)
sedm: Matěj Frýza (Plzeň)
pět: Zdeněk Vrba (Praha), Jiří Brummer (Praha), Daniel Klíma (Divišov)
čtyři: Jan Kvěch (Praha), Vojtěch Šachl (Divišov)
tři: Eduard Krčmář (Slaný), Jaroslav Hladký (Praha), Ondřej Smetana (Mšeno a Praha)
dvě: Václav Milík (Pardubice), Michaela Krupičková (Liberec, Slaný a Divišov), Zdeněk Holub (Praha), Mike Jacopetti (D), Adam Fencl (Chabařovice), Josef Novák (Pardubice), Karel Průša (Slaný), Petr Marek (Chabařovice)
jedno: Jakub Fencl (Praha), Václav Verner (Chabařovice). Filip Hájek (Praha), Václav Kvěch (Praha), Milan Dobiáš (Chabařovice), Bruno Belan (Slaný), Jan Jeníček (Pardubice), Adam Bednář (Praha), Adam Nejezchleba (Chabařovice)

Plzeňský triumf Petra Marka jakoby otevřel Mini Cup 2022

Plzeň – 24. října
Poslední díl letošní série PRO-TEC Speedway Mini Cup byl dnes hodně symbolický. Řada borců se loučila se stopětadvacítkou a pochopitelně nastupující garnitura jim nechtěla na rozloučenou vystlat malý ovál na plzeňských Borech voňavými růžemi. Ve stejném duchu se neslo i finále A, u jehož pásky stanula trojice neporažených. Matěj Frýza, již jistý vítěz seriálu, usiloval dát kolibříkům vítězné vale. Petr Marek však po něm šel již od vylétnutí pásky, aby se ve druhé zatáčce druhého kola vskutku dostal dopředu. Na Plzeňana dotíral také Karel Průša, jenž však nakonec projel metu jako třetí.

Nejlepší trojice: zleva Matěj Frýza, Petr Marek a Karel Průša | foto Antonín Škach

Neprohrávají pouze tři z dvanácti

Matěj Frýza vede před Adamem Nejezchlebou a Štěpánem Ševčíkem | foto Antonín Škach

Ranní námraza se již rozpustila teplem slunečních paprsků, které prohřívaly všechny účastníky posledního dílu letošní série PRO-TEC Speedway Mini Cup stejně účinně jako občerstvení z klubové hospůdky. Závodníků bylo přesně čtrnáct, avšak Roman Štola a absolutní nováček Filip Pinc měli své umění zatím jen pilovat ve svých vlastních sólových jízdách.

Nicméně oba slibovali, že příští rok už budou na oválech závodit regulérně. Ostatně pohárový seriál stopětadvacítek novou krev potřebuje už jen proto, že plná čtvrtina dnešních startujících závodila s kolibříkem zřejmě naposledy.

Patřil mezi ně i Štěpán Ševčík, který vyhrál první jízdu ve stylu start – cíl. Musel přitom v prvním oblouku odrazit útok plochodrážního debutanta Štěpána Melče, plzeňského odchovance, jenž prozatím stihnul jen trénovat. V rozjížďce s číslem dvě kalil úspěšně vodu Petr Marek.

Josef Černý útočí spodní stranou na Dominika Hrbka | foto Antonín Škach

Spodní stranou první zatáčky podjel Adama Nejezchlebu, který po vylétnutí pásky vypálil jako raketa. Matěj Frýza měl již celkový triumf v celé sérii v kapse, nicméně na pětistovku nechtěl přecházet s nevyřízenými resty. Rozjížďku s číslem tři vyhrál stylem start – cíl a stejný kousek předvedl Karel Průša hned vzápětí.

Druhá série začala pěkně zostra. Matěj Frýza opět perfektně odstartoval, jenže v první zatáčce bylo setsakramentsky těsno. V tlačenici se nejlépe orientoval Štěpán Ševčík. Nicméně plzeňský závodník jej přesto dokázal udržet na uzdě, navíc chabařovický borec nakonec podlehl i svému klubovému kolegovi Adamu Nejezchlebovi.

Štěpán Melč měl v rozjížďce s číslem šest na dohled vůbec první triumf své prozatím kraťoulinké kariéry. V úvodní zatáčce závěrečného okruhu ale upadl. Zachránil alespoň bod, nicméně trojky se zmocnila Štěpánka Nyklová. K neporaženému Matěji Frýzovi se v následujících dvou jízdách přidali postupně Karel Průša a Petr Marek.

Štěpán Melč objíždí spadlého Adame Nejezchlebu | foto Antonín Škach

Oba se však museli na vedoucí pozice probít. Slánský závodník v první zatáčce objížděl Davida Hofmana, Chabařovičan se po změnu v úvodním výjezdu musel vypořádat s Josefem Černým. Vedoucí trio projelo bez porážky i třetí čtvrtinou základní části. Pro nudu však na malém borském ovále nezbyl vůbec žádný prostor.

Štěpán Ševčík vyrazil jako první vstříc deváté jízdě. Ve výjezdu však na tom byl úplně stejně jako Karel Průša a Dominik Hrbek. Pardubického závodníka udržel, avšak slánský převzal vedení. Matěj Frýza musel na konci první zatáčky rozjížďky s číslem jedenáct předjíždět Štěpánku Nyklovou, která dnes jela prozatím svůj nejlepší závod. Petr Marek vzápětí předčil Luboše Hromádku už v prvním nájezdu.

 

Největší drama se odehraje na závěr

Zleva Luboš Hromádka, Petr Marek a Štěpán Ševčík na startu | foto Antonín Škach

Mezitím se v rozjížďce s číslem deset Štěpán Melč dočkal svého premiérového vítězství. A to přestože by si na něj zprvu nikdo nevsadil ani dávno zrušený desetník. Sice skvěle odstartoval, jenže Adam Nejezchleba jej objel v první zatáčce.  Poté suverénně vedl, ale ve třetím kole se zvedal ze země druhé zatáčky. Ze tří bodů byl rázem jen jeden!

Chabařovický závodník, jenž už však svou nejbližší plochodrážní budoucnost spatřuje za řidítky čtvrtlitrového stroje, však po úvodních ztrátách s Petrem Markem a Matějem Frýzou nemohl na finále A pomýšlet ani náhodou. Nicméně pojistil si alespoň béčko, když rozjížďku s číslem třináct vyhrál před zraky Josefa Černého.

Neporažený triumvirát na závěr neslevil ze své vítězné dráhy ani v nejmenším. Karel Průša vévodil čtrnácté jízdě, Matěj Frýza jej napodobil hned nato, ovšem Petr Marek si musel své další tři body vybojovat. V rozjížďce s číslem šestnáct na něho totiž odstartoval Štěpán Ševčík. Jenže Petr Marek dotíral, aby se spodní stranou druhého oblouku opět dostal do vedení.

Marián Jirout útočí na Davida Hofmana foto Antonín Škach

Finálovou část otevřel pardubický trojboj. David Hofman v déčku odrazil Mariána Jirouta, kdežto Luboš Hromádka zůstal tentokrát vzadu. Štěpán Melč ve finále B odstartoval jako z partesu, nicméně v půlce první zatáčky se nechal vynést příliš daleko na vnější. Pak již mohl pouze sledovat, kterak se okolo něj řítí nejen Josef Černý, ale také Dominik Hrbka.

Suverénem finále B se stal Adam Nejezchleba. Druhou příčku si nárokovala Štěpánka Nyklová, co však bylo něco, s čím se Štěpán Ševčík nehodlal smířit ani náhodou. Nicméně oba si dvakrát vyměnili pořadí, než chabařovický závodník mohl brát své dva body jako nezvratný fakt.

Matěj Frýza se chtěl se svým působením ve stopětadvacítkách rozloučit ve vítězném stylu. Po vylétnutí pásky finále A vystřelil do čela, avšak Petr Marek opět překypoval bojovností. Párkrát měl vedoucího Plzeňana na lopatě, ale definitivně se vedení ujal až ve druhé zatáčce druhého kola.

Štěpánka Nyklová tlačí ve finále B na Štěpána Ševčíka | foto Antonín Škach

Svým manévrem otevřel šanci i pro Karla Průšu. Slánský závodník se na vedoucí dvojici vmžiku dotáhnul. Udeřil na Matěje Frýzu, avšak v závěru přece jen poněkud zaostal a protnul metu až jako třetí.

Petr Marek útočí zvnějšku na Matěje Frýzu | foto Antonín Škach
D C B A TOT
1. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 3 3 15
2. Matěj Frýza, Plzeň 3 3 3 3 2 14
3. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 1 13
4. Adam Nejezchleba, Chabařovice 2 2 1 3 3 11
5. Štěpán Ševčík, Chabařovice 3 1 2 2 2 10
6. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 3 2 2 1 9
7. Josef Černý, Plzeň 2 2 2 2 3 11
8. Dominik Hrbek, Pardubice 2 1 1 2 2 8
9. Štěpán Melč, Plzeň 2 1 3 F 1 7
10. David Hofman, Pardubice 1 2 1 1 3 8
11. Marián Jirout, Pardubice 1 1 2 1 2 7
12. Luboš Hromádka, Pardubice 1 2 1 1 1 6

Ukázkové jízdy: Filip Pinc (Praha) a Roman Štola (Mariánské Lázně)

Díky pádu v rozjížďce s číslem šest si plzeňský nováček Štěpán Melč musel na první triumf počkat až to třetí jízdy své kariéry | foto Antonín Škach

Konečné pořadí seriálu:

PHA SLA CHA MaL MaL CHA CHA PHA MaL CHA PLZ TOT
20.5. 29.5 2.6. 18.6. 19.6. 20.6. 10.8. 26.8. 25.9. 9.10. 24.10.   .
1. Matěj Frýza, Plzeň 15 13 14 12 15 15 14 15 14 15 14 158
2. Karel Průša, Slaný 13 14 11 14 14 13 12 13 11 12 13 140
3. Adam Nejezchleba, Chabařovice 13 14 15 13 13 11 11 12 12 12 11 137
4. Petr Marek, Chabařovice 13 9 10 10 11 13 13 12 14 13 15 133
5. Dominik Hrbek, Pardubice 11 12 12 13 9 7 8 11 9 11 8 111
6. Štěpán Ševčík, Chabařovice 8 9 10 7 8 10 12 10 11 10 10 105
7. Josef Černý, Plzeň 10 7 7 10 9 9 8 9 10 10 11 100
8. Tony Katra, Slaný 13 7 12 9 11 11 12 11 86
9. Luboš Hromádka, Pardubice 9 6 7 6 7 9 7 8 8 6 6 79
10. Štěpánka Nyklová, Slaný 7 6 0 5 7 5 8 8 7 9 9 71
11. Oliver Schmid, Plzeň 8 12 11 12 11 13 67
12. David Hofman, Pardubice 10 10 10 8 9 7 8 62
13. Marián Jirout, Pardubice 8 6 0 7 9 7 37
14. Josef Novotný, Pardubice 13 12 25
15. Antonín Pták, Plzeň 9 5 14
16. Vojtěch Šachl, Chabařovice 9 9
17. Štěpán Melč, Plzeň 7 7
NC Roman Štola, Mariánské Lázně solo solo solo
NC Erich Salcar, Chabařovice solo
NC Filip Pinc, Praha solo
Závěrečný pohár roku absolvovalo dvanáct účastníků a dva nováčci | foto Antonín Škach

Ke zlaté krasavici se dostal také David Hofman

Pardubice – 23. října
O přestávce Zlaté přilby města Pardubice měli na ovál v ukázkové jízdě vyjet také kolibříci, ale natřískaný scénář České televize se postavil proti. David Hofman však mohl zlatou krasavici alespoň podržet. Ale třeba jednoho dne… Ať tak či onak, český plochodrážník pod třicet let, který nezávodil se stopětadvacítkou, je spíše raritou. Nicméně závod všech závodů z nich vyhrál jen Václav Milík, který už roku 2008 v Markéta Cupu udivoval nejen výkony na dráze, ale i efektními jízdami po zadním kole. Jeho tatínek Václav její od nich odrazoval, ale ani on, ani starší sestřička Iveta jej na uzdě stejně neudrželi. Chcete-li vidět naše plochodrážní naděje v akci, řešení nabídne malý ovál na plzeňských Borech, kde zítra po poledni vyvrcholí pohárový seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup.

David Hofman drží zlatou přilbu, která nakonec skončila na hlavě Patryka Dudka

Foto: David Hofman st.

Česká plochodrážní sezóna anno domini 2021 ještě nekončí

Pardubice, Kopřivnice, Plzeň a Praha – 14. října
Listí donedávna zelených stromů podzim barví do nevídané barevné škály, nicméně plochodrážní motory u nás ne a ne utichnout. Zítřejší mistrovský flat track v Pardubicích přece jen doprovodí český šampionát dvěstěpadesátek, aniž by musel spoléhat na cizince. V sobotu se ve velkém stylu bude se sezónou loučit Kopřivnice. Týden na to čeká rozlučka pardubický Svítkov, ovšem až po skvělé podívané v rámci test matche Čechů s Poláky. A nakonec přijde závěr seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup v Plzni.

 

Václav Milík pojede letos svůj poslední závod příští sobotu v Pardubicích

K trojici českých posledních mohykánů, kteří zůstali v kubatuře dvěstěpadesátek, totiž přibyli další závodníci. Svým debutem projedou uzdravený Oliver Schmid z Plzně a chabařovičtí Adam Nejezchleba a Štěpán Ševčík. O body se utkají zítra od sedmnácti hodin, byť hlavním programem podvečera se stane mistrovství republiky ve flat tracku.

Flat trackeři a plochodrážníci v sobotu mohou od devíti ráno trénovat v Kopřivnici. Až skončí, zhruba okolo jedenácté, dvanácté si zájemci mohou sami vyzkoušet osedlat plochodrážní motocykl či usednout na tandem některého ze závodníků. Kromě místních borců svou účast přislíbili kupříkladu Josef Franc a Martin Málek.

S rozlučkou v podobném stylu počítají i v Pardubicích. Avšak před ní proběhne závodní sobota. S přílivem nových adeptů se dá předpokládat, že mistrovství republiky v kubatuře 250 ccm vyvrcholí právě zde. Hlavním hřebem ovšem bude Nice Technopark Challenge, aneb test match mezi Českou republikou a Polskem.

Týmy se budou skládat z borců mladších jednadvaceti let doplněných jedním seniorem, jímž se v českém družstvu stane Václav Milík. „Jedná se o nejlepší juniory NICE Cupu doplněné o seniora Roberta Lamberta,“ popisuje Petr Moravec složení polského týmu, přičemž v otázce domácích nezůstává vůbec nic dlužen. „My jedeme s třemi juniory, co můžou příští rok jet devatenáctky, a s dvěma zdravými juniorskými lídry Petrem Chlupáčem a Danielem Klímou. No, a jsme rádi, že souhlasil Vašek, protože letos to bude teprve druhý závod doma a fandové jsou na něho natěšení.“

Tony Katra a Karel Průša v akci v Lysé nad Labem – podobné ukázky by údajně měli vidět i návštěvníci pražské výstavy Racing Expo

Příští neděli se na malé plzeňské dráze bude konat poslední kolo seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup následované slavnostním vyhlášením výsledků. Ani tím však nepřijde letošní veto s plochou dráhou v české kotlině. Poslední říjnový víkend bude v Letňanech výstava Racing Expo a pražská Markéta se na ní bude prezentovat nejen stánkem, nýbrž údajně i akčními ukázkami a la Lysá nad Labem.

Účastníci zítřejšího mistrovství republiky 250 ccm v Pardubicích:

AK Markéta Praha: Adam Bednář
SC Chabařovice: Vojtěch šachl, Adam Nejezchleba, Štěpán Ševčík
AK Divišov: Matouš Kameník
PK Plzeň: Oliver Schmid

Foto: Pavel Fišer a Karel Herman

Matěj Frýza letí

Chabařovice – 9. října
Předposlednímu závodu série PRO-TEC Speedway MiniCup počasí přálo, avšak zpočátku to tak vůbec nevypadalo! Hustá mlha válící se na oválu vypadala, jako by vůbec dnes nechtěla odejít, ale úderem jedenácté se rozpustila a my jsme mohli začít trénovat. Původně při počítání účastníků vypadlo, že bude plná startovní listina, ale když se malý Tony Katra otočil, vykoukla na nás zpod bundy sádra na ruce, takže nám bylo jasné, že dnes na startu bude chybět. Ale přijel alespoň podpořit své kamarády, a to je dobře.

Petr Marek, Matěj Frýza a Karel Průša stojí na stupních vítězů
Luboš Hromádka na startu bez vajglu

V jedenáct hodin začalo jedenáct kolibříků bojovat v předposledním závodu seriálu o cenné body. Hned druhá rozjížďka byla důležitá, nastoupili v ní tři silní soupeři Petr Marek, Karel Průša,  Adam Nejezchleba, v tomto pořadí v této napínavé rozjížďce také dojeli. V šesté rozjížďce jsme viděli pád v provedení Luboše Hromádky, při kterém si ulomil na motorce vajgl a celý závod odjel s tímto handicapem. Až na finálovou jízdu mu Dominik Hrbek zapůjčil svojí motorku, skvělé gesto!

Luboš Hormádka měl dnes padací den! Upadl i v jízdě číslo deset v posledním kole. Jelikož jeli jen dva závodníci, měl šanci získat dva body! Bleskurychle se vzpamatoval, vzal motorku a běžel si do cíle pro ty body a za to sklidil potlesk. Poslední rozjížďku na svém motocyklu, zvládl bez vajglu i bez pádu!

Synové slavných otců – Marián Jirout a Karel Průša

Finálové jízdy byly hodné tohoto jména, vyrovnaní soupeři opravdu bojovali do poslední chvíle. Finále C. Štěpánka Nyklová a Josef Černý předvedli nádherný souboj až do cíle, kdy Štěpánku dělilo od vítězství jen dvacet centimetrů, o které nepřekonala svého soupeře, ale klobouk dolů.

No, a finále A bylo také úžasné. Při pohledu na zkušeného patnáctiletého Matěje Frýzu, který údajně příští závod jede svoji derniéru na stopětadvacítce, a teprve desetileté soupeře, kteří mu nedarovali ani centimetr, konkrétně Petr Marek a Karel Průša, se nám tajil dech. Petr Marek zkoušel Matěje předjet ze všech možných stran, ale recept na něj dnes nenašel.

Slunečný pohodový závod skončil tedy vítězstvím Matěje Frýzy, druhý dojel těsně za ním Petr Marek a třetí Karel Průša. Na závěr jsme ocenili děti i speciálním vyhlášením a oceněním za bojovnost i vytrvalost právě pro Štěpánku a Luboše.

D C B A TOT
1. Matěj Frýza, Plzeň 3 3 3 3 3 15
2. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 2 2 13
3. Karel Průša, Slaný 2 3 3 3 1 12
4. Adam Nejezchleba, Chabařovice 1 3 2 3 3 12
5. Dominik Hrbek, Pardubice 2 2 2 3 2 11
6. Štěpán Ševčík, Chabařovice 3 2 3 1 1 10
7. Josef Černý, Plzeň 2 2 1 2 3 10
8. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 2 2 2 2 9
9. David Hofman, Pardubice 3 1 1 1 1 7
10. Marián Jirout, Pardubice 2 1 1 2 3 9
11. Luboš Hromádka, Pardubice 1 F 2 1 2 6

Ukázkové jízdy: Erich Salcar (Chabařovice)

Všichni účastníci pohromadě

Foto: Jiřina Šifaldová

Pohár kolibříků vyvrcholí v Plzni

Plzeň – 6. října
Pohárový PRO-TEC Speedway Mini Cup stopětadvacítek bude v sobotu pokračovat na ovále v severočeských Chabařovicích. Pak mělo přijít na řadu jeho poslední kolo spojené se slavnostním vyhlášením na malé Markétě. Nicméně dušičkový termín nebyl příliš vhodný s ohledem na blízký hřbitov, a proto byl podnik zrušen. Náhradní řešení se našlo, takže série vyvrcholí v neděli 24. října v Plzni.

Borský stadión čeká ještě jeden závod, pokud jej ovšem nezasype sníh

Foto: Václav Schmid