Archiv pro rubriku: Markéta Cup 125 ccm

Jaroslav Vaníček se opět smál nejlépe

Praha – 10. července
Od Bílé Hory se hnal déšť šturmem připomínajícím útok vojsk katolické ligy, ale na rozdíl od něj nepřeválcoval dnešní sedmý díl série PRO-TEC Speedway Mini Cupu jako stavovské vojsko o kousek dále před čtyřmi staletími. O půl čtvrté lilo jako z konve, ovšem dešťové kapky jen zavlažily ovál, aby se neprášilo, a za dalších třicet minut později se mohlo začít tréninkem. Tajenka postupu do finále A nebyla dnes nikterak záludná, když Vojtěch Šachl přišel o jasné vítězství v rozjížďce s číslem tři vinou pádu, jejž zapříčinila povolená ladicí matice z rychlopalu. Vyrovnaný závod, v němž šlo skončit s deseti body bez ohledu na písmenko u finálové jízdy, neovládl opět nikdo jiný než Jaroslav Vaníček. V áčku na něho udeřil Bruno Belan, nicméně Pražan mu ujel a on se dostal do křížku s Janem Jeníčkem. Navíc na začátku třetího okruhu chyboval a pardubický závodník mu po vnitřní čáře sebral druhou příčku.

Jan Jeníček, Jaroslav Vaníček a Bruno Belan stojí na pódiu

Problémy s rychlopalem jednoho dostaly do čela dva jiné

Tony Katra vodil svůj motocykl Micro Shupa opět jen ve svých vlastních jízdách

Tony Katra byl jediným závodníkem, který absolvoval vložené rozjížďky, nýbrž také jediným, jenž se o tréninku seznámil s povrchem dráhy. Nicméně incident naštěstí nenechal žádnou újmu na závodníkově zdraví. A krátce po šestnácté hodině mohl začít vlastní závod, v němž se Jaroslav Vaníček opět stylizoval do role suveréna.

Jaroslav Vaníček jde do čela před Vojtěcha Zamazala (2) a Luboše Krejču (1) a…

Své vítězné tažení začal v rozjížďce s číslem jedna, v níž se po vylétnutí pásky dostal rychle do vedení. Luboš Krejča, jenž si pořídil vybavení po Michalu Bašteckém, jeho milíkovské barvy pochopitelně zdědil, zaútočil spodní stranou úvodní zatáčky na Vojtěcha Zamazala. Nicméně celá akce skočila pádem obou závodníků, kteří naštěstí nedoznali žádné zdravotní újmy.

…zatímco Pražan vyjel na čele na protilehlou rovinku, jeho soupeři upadli ve výjezdu

V repete kraloval opět Jaroslav Vaníček, a sice stylem start – cíl. Pražský závodník neměl zůstat poražený ani ve druhé sérii. Přitom šestá jízda byla hodně určující pro další vývoj závodu. Los totiž poslal do Pražanovy vesty velice silné soupeře. Jednak Bruno Belana, který ve třetí jízdě ujel Jakubu Exlerovi bojujícímu s dravým Adamem Nejezchlebem, jednak Vojtěcha Šachla.

Problémy s rychlopalem poslaly Vojtěcha Šachla na zem

Divišovský borec měl přitom obrovský pech ve třetí jízdě. Dlouho v ní vedl, dokud neupadl ve druhé zatáčce třetího kola. Otec Petr v depu příliš nevěřil jeho tvrzení, že se mu zasekl plyn. Nakonec však zjistil, že se mu vskutku povolila ladící matka z rychlopalu.

Ona rozjížďka s číslem šest nakonec viděla další sólo Jaroslava Vaníčka. Bruno Belan jezdil druhý a zprvu dotíral na vedoucího Pražana, jenž jej však pořád zavíral na vnitřní čáru, aby mu nakonec ve třetím kole ujel. A Vojtěch Šachla tentokrát uzavíral řadu.

Jan Jeníček se rozjel k maximu v základní části

Šesti body mohl Jaroslavu Vaníčkovi konkurovat jenom Jan Jeníček. Pardubičan přitom jezdil ve třetí jízdě za Vojtěchem Šachlem již bez větší vidiny na postup, ale nakonec bral tři technické body po pádu borce v divišovské vestě. Poté ovládl čtvrtou jízdu před Jakubem Exlerem, jenž ve druhé zatáčce předposledního kola podjel Luboše Krejču.

 

Papír pomáhá k vítězství

Tadeáš Růžička (7) bojuje s Adamem Nejezchlebem

Oba neporažení závodníci neměli poznat hořkost porážky ani ve zbytku základní části. Jan Jeníček v rozjížďce s číslem osm odrážel Bruno Belana tak vehementně, že nakonec závodil plných pět kol, protože si nevšiml, že jej Zdeněk Schneiderwind již odmával šachovnicovou vlajkou. Čtvrtou trojku Pardubičan na své konto přidal v desáté jízdě, když odrážel Adama Nejezchlebu poté, co ve druhém okruhu podjel Luboše Krejču ve druhém oblouku.

Finále C skončilo pádem všech tří aktérů

Jaroslav Vaníček v první zatáčce rozjížďky s číslem devět objel Jakuba Exlera, aby dvanáctou jízdu musel vyhrávat nadvakrát. Dostal se sice do čela s vylétnutím pásky, ale za jeho zády se Bruno Belan v prvním výjezdu srazil s Tadeášem Růžičkou. Liberecký závodník, jenž dnes prodělal svůj závodní debut, byl z opakovačky diskvalifikován. A Jaroslav Vaníček v ní přijel do cíle před Bruno Belanem.

Jakub Exler se s přehledem kvalifikoval do finále B

Společnost vítězících závodníků ve druhé půli nebyla příliš pestrá, o což se postaral Vojtěch Šachl. Divišovský závodník totiž horempádem pospíchal dohonit bodové manko z úvodních fází závodu. A stylem start cíl vyhrál jak sedmou, tak devátou jízdu. V ní měl ale namále, když se ve druhém kole dostal příliš daleko na vnějšek první zatáčky, nicméně vedení uhlídal. Na Jakuba Exlera totiž tlačil Vojtěch Zamazal, jenž udeřil spodní stranou závěrečného oblouku, aby Pražana na metě o pár centimetrů předčil.

Vojtěch Šachl si jede pro triumf v béčku

Pořad finálových jízd odstartoval céčkem. V něm dlouho vedl Luboš Krejča, ale neměl ani zdaleka vyhráno, jelikož oba jeho rivalové mu viseli na chvostu. V nájezdu do posledního okruhu Adam Nejezchleba po velkém boji připravil Tadeáše Růžičku o druhé místo. Ovšem v posledním oblouku se před ním přetočil vedoucí závodník. On mu vrazil do zadního kola a na zem se musel poroučet také Tadeáš Růžička.

Jaroslav Vaníček drží ve finále A v šachu Bruno Belana

Tomáš Topinka za pultem rozhodčího samozřejmě vyloučil Luboše Krejču a zbývající dvojici udělil technické body. Finále B opanoval Vojtěch Šachl, jemuž áčko uniklo o pouhé dva body. Od vylétnutí pásky změřil Vojtěcha Zamazala a Jakuba Exlera.

Rozhodující moment finále A se odehrál již při výběru startovních pozic. Oba neporažení si museli střihnout a Jaroslav Vaníček svým papírem přikryl kámen Jana Jeníčka. Mohl si vzít ideální vnitřek, takže se po vylétnutí pásky se ujal vedení, zatímco Pardubičana vnějškem první zatáčky předčil Bruno Belan.

Bruno Belan (dále od fotoaparátu) nakonec neuhlídal Jana Jeníčka

Jaroslav Vaníček poodjel zbývající dvojici, aby si mohl opět vyskočit na nejvyšší ze sudů od maziv, která na malé Markétě suplují tradiční pódium. Jan Jeníček ale nechtěl skončit poslední. Blížil se Slaňákovi, a když ten udělal ve třetím okruhu chybu v první zatáčce a dostal se moc ven, okamžitě se po vnitřní straně protáhnul na druhé místo.

Bruno Belan zkouší atakovat Jaroslava Vaníčka
C B A TOT
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Jan Jeníček, Pardubice 3 3 3 3 2 14
3. Bruno Belan, Slaný 3 2 2 2 1 10
4. Vojtěch Šachl, Divišov X 1 3 3 3 10
5. Vojtěch Zamazal, Slaný 2 3 1 2 2 10
6. Jakub Exler, Praha 2 2 2 1 1 8
7. Adam Nejezchleba, Ch. 1 2 2 2 3 10
8. Tadeáš Růžička, Liberec 2 1 1 X 2 6
9. Luboš Krejča, Praha 1 1 1 1 X 4
Pád Vojtěcha Šachla svým způsobem napověděl o výsledcích závodu
Vložené jízdy:
Tony Katra, Slaný
Tony Katra jezdil opět svoje vlastní ukázkové jízdy

Průběžné pořadí seriálu:

DIV CHA SLA CHA DIV SLA PHA TOT
14.4. 26.4. 5.5. 19.5. 3.6. 23.6. 10.7.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 15 13 14 15 15 14 15 101
2. Vojtěch Šachl, Divišov 10 13 15 10 13 12 10 83
3. Vojtěch Zamazal, Slaný 10 12 11 12 10 11 10 76
4. Bruno Belan, Slaný 14 11 9 11 13 10 68
5. Jan Jeníček, Pardubice 5 12 13 10 12 14 66
6. Adam Nejezchleba, Chabařovice 6 9 8 9 9 8 10 59
7. Lukáš Vinter, Praha 12 6 10 3 31
8. Jakub Exler, Praha 10 0 5 8 23
9. Luboš Krejča, Praha 5 5 5 4 19
10. Sarah Fischer, D 9 9 18
11. Eric Puffer, D 7 5 12
12. Daniel Klíma, Praha 12 12
13. Štěpán Jurča, Březolupy 9 9
14. Tadeáš Růžička, Liberec 6 6
15. Matouš Kameník, Divišov 5 5
16. Matěj Frýza, Plzeň 5 5
Drama finále C: vedoucí Luboš Krejča se přetočil a Adam Nejezchleba (5) a dnes debutující Tadeáš Růžička (7) mají rázem problém

Foto: Kiril Ianatchkov

Jan Jeníček si vybojoval druhé místo

PRO-TEC Speedway Mini Cup pokračuje odpoledne

Praha – 10. července
Po prodlouženém víkendu natřískaným plochodrážními závody přichází na našich oválech období klidu, které naruší až příští sobota s plzeňským přeborem. Nepočítáme-li ovšem PRO-TEC Speedway Mini Cup, jehož sedmé pokračování je na programu na malé Markétě dnes úderem šestnácté hodiny.

Jaroslav Vaníček stojí na čele aktuální klasifikace

Foto: Karel Herman

Jaroslav Vaníček ztratil bod, nejvyšší stupínek nikoliv

Chabařovice – 24. června
Nedělní ráno bylo chmurné. Mlžné opary úplně překryly hory, které přidávají chabařovickému stadiónu na půvabu. Z šedivého nebe tu a tam ještě ukápla kapička, jakoby mraky plakaly nad vodou, kterou poztrácely během nočního slejváku. Oba ovály však byly mistrovsky připraveny, jak je ostatně na ústeckém předměstí dobrým zvykem. Oslavy místních jubileí odstartovali kolibříci pátým dílem svého republikového mistrovství na krátkých drahách. Jaroslav Vaníček sice v desáté jízdě musel smeknout před Janem Jeníčkem, avšak ve finále A si spravil chuť dalším triumfem za dvojnásobné body, čímž svůj obří náskok na hrotu aktuální klasifikace ještě zvýšil. Druhý projížděl pod metou Vojtěch Šachl, který v prvním výjezdu za svá záda poslal Jana Jeníčka.

Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček a Jan Jeníček na stupních vítězů

Spory o pořadí páté jízdy

Vojtěch Šachl (modrá) dotírá na Jaroslava Vaníčka

Těsně před devátou se u chabařovické brány zastavily dvě dodávky. Německé espézetky daly najevo, že se startovní listina pátého dílu doznala změny, které pospíchají zalepit míšeňští závodníci. Bruno Thomas zastoupil za nepřítomného Luboše Krejču, zatímco Manuel Rau vyplnil volnou kolonku u čísla devět.

Úvodní série žádná velká překvapení nepřinesla. Bruno Belan potvrdil, že jej rekonvalescence přibrzdila jen maličko a s přehledem vyhrál rozjížďku s číslem jedna. Podobně si hned vzápětí počínal rovněž Jaroslav Vaníček ovšem s tím rozdílem, že mu Vojtěch Šachl nedopřál ani vteřinku klidu. A do třetice si trojku do depa dovezl Jan Jeníček.

Jan Jeníček vstoupil do závodu vítězstvím

Rozpis svedl trojici úvodních vítězů již na startovní rošt páté jízdy. Jaroslav Vaníček znovu nezaváhal a opět jezdil první od vylétnutí pásky až po odmávnutí šachovnicovou vlajkou. Bruno Belan byl druhý, ale musel čelit náporu Jana Jeníčka. Pardubičan však všechno na poslední zatáčku.

Vskutku se hnal dopředu a z depa se zdálo, že svůj manévr nestihnul dotáhnout do úspěšného konce. Stejné pořadí ohlásil i spíkr Miloslav Čmejla a potvrdili jej i samotní závodníci. Nicméně Adam Jacksh to viděl ze svého místa obráceně. A přestože Jan Jeníček stále tvrdil, že byl třetí, dostal dva body.

Jan Jeníček brání vedení před Bruno Belanem

Tím pádem na čele aktuální klasifikace zůstal Jaroslav Vaníček sám. Jan Jeníček mohl kalkulovat s pěti, Bruno Belan se čtyřmi. Vojtěch Šachl opanoval čtvrtou jízdu a měl rovněž pět. Pořádný proud na jeho mlýn pustilo vítězství v rozjížďce s číslem devět.

Jaroslav Vaníček se ze sedmé jízdy vracel coby vítěz již potřetí. Hned na to, Jan Jeníček odvedl Bruno Belana a tentokrát nemohlo být o jejich pořadí sebemenšího sporu. Slaňákovy ambice na finále A začaly vadnout, zatímco triumvirát Jaroslav Vaníček, Vojtěch Šachl a Jan Jeníček mířil vstříc rozjížďce o stupně vítězů naprosto neomylně.

 

Další zářez Jaroslava Vaníčka

Jan Jeníček připravil Jaroslava Vaníčka o bod

V rozjížďce s číslem deset nejlépe odstartoval Jan Jeníček. Rychle zamířil do první zatáčky a kolem vnitřní čáry rychle ven, takže jej Jaroslav Vaníček zvenčí nemohl stihnout. K Pražanově cti ale sloužilo, že svého konkurenta proháněl až do cíle, kde ovšem musel přiznat porážku.

Oba však byli díky jedenácti bodům naprosto nezpochybnitelnými účastníky finále A. Jeho obsazení se uzavřelo jedenáctou jízdou. Bruno Belanovi už nepomohlo ani suverénní vítězství před Vojtěchem Šachlem, jelikož devět bodů bylo prostě málo. Zato divišovskému závodníkovi, který náskok vedoucího Slaňáka stahoval, komfortně stačila i druhá příčka.

Bruno Belan vede před Vojtěchem Šachlem a Manuelem Rau

Vojtěch Zamazal uzavřel základní část. v první zatáčce rozjížďky s číslem dvanáct objel Jakuba Exlera, jehož v posledním oblouku pokořil rovněž Adam Nejezchleba. A pak po krátké úpravě následovala finálová část.

Start céčka se musel opakovat, když se Jakub Exler poněkud ulil. Repete poté kraloval Bruno Thomas, zatímco Jakub Exler tentokrát nedal Adamu Nejezchlebovi ani náznak šance. Béčku kraloval Bruno Belan, když do cíle dovedl za sebou Vojtěcha Zamazala a Manuela Rau.

Vojtěch Šachl ve finále A před sebe nepustil Jana Jeníčka

Finále A opět přineslo sólo Jaroslava Vaníčka, jenž triumfoval stylem start – cíl. Vojtěch Šachl se hnal vnějškem první zatáčky. Jan Jeníček jeho nájezd zprvu zachytil, jenže už ve výjezdu musel před divišovským borcem kapitulovat.

Jaroslav Vaníček vede finále A před Vojtěchem Šachlem a Janem Jeníčkem
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 2 6 17
2. Vojtěch Šachl, Divišov 2 3 3 2 4 14
3. Jan Jeníček, Pardubice 3 2 3 3 2 13
4. Bruno Belan, Slaný 3 1 2 3 3 12
5. Vojtěch Zamazal, Slaný 2 2 2 3 2 11
6. Manuel Rau, D 1 3 2 1 1 8
7. Bruno Thomas, D 2 1 1 1 3 8
8. Jakub Exler, Praha 1 2 1 1 2 7
9. Adam Nejezchleba, Chabařovice 1 1 1 2 1 6

Ukázkové jízdy:

Karel Průša
Bruno Belan vede finále B před Vojtěchem Zamazalem a Manuelem Rau

Průběžné pořadí šampionátu:

PHA PHA SLA DIV CHA TOT
7.4. 1.5. 12.5. 17.6. 24.6.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 13 14 17 18 17 79
2. Jan Jeníček, Pardubice 11 17 14 13 13 68
3. Vojtěch Šachl, Divišov 10 10 13 12 14 59
4. Bruno Belan, Slaný 10 9 15 12 46
5. Vojtěch Zamazal, Skaný 9 10 11 30
6. Luboš Krejča, Praha 4 7 8 9 28
7. Lukáš Vinter, Praha NC 16 8 24
8. Adam Nejezchleba, CH 7 10 6 23
9. Jakub Exler, Praha 11 7 18
10. Pavel Kuchař, Praha 18 18
11. Štěpán Jurča, Březolupy 5 12 17
12. Eric Puffer, D 5 8 13
13. Daniel Klíma, Praha 11 11
14. Mateusz Lopuski, PL 10 10
15. Alexandra Schauer, D 10 10
16. Manuel Rau, D 8 8
17. Bruno Thomas, D 8 8
18. Sarah Fischer, D 7 7
19. Michal Baštecký, Praha 7 7

Poznámka: Lukáš Vinter odstoupil z prvního závodu v Praze po tréninku

Všichni účastníci pěkně pohromadě

Foto: Lucie Šachlová

Jan Jeníček vede před Jaroslavem Vaníčkem a Bruno Thomasem

Sobotní dopoledne patřilo kolibříkům

Slaný – 23. června
Slánský plochodrážní stadión opět ožil mladými závodníky, kteří měli na pořadu šestý díl seriálu v kubatuře do 125 ccm PRO-TEC Speedway Mini Cup a společně s tímto závodem proběhla rovněž slánská plochodrážní akademie pro začínající plošináře.

Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček a Jan Jeníček stojí na stupních vítězů

Finále A bez slánských zástupců

Jaroslav Vaníček (zprava) útočí na Jana Jeníčka, za nimi Jakub Exler, který se dnes vrátil na ovály po zranění

Pořadatelé ze slánského AK po náročné extraligové středě měli jen pár hodin, aby načerpali další síly a připravili se na další akci. PRO – TEC Speedway Mini Cup měl na startu tentokrát devět účastníků, nechyběl žádný z favoritů, to znamená, že své stroje zde vyložil Jan Jeníček, Jaroslav Vaníček, Vojtěch Šachl a z prostor slánského zázemí je vystrkali domáci závodníci Bruno Belan s Vojtěchem Zamazalem.

Startovní pole doplnil Adam Nejezchleba, po zranění se vracející Jakub Exler a od sousedů z Německa dorazila Sarah Fischer a Eric Puffer. Z pořadí na předních místech chyběl Luboš Krejča, byť jeho jméno v pátek odpoledne Zdeněk Schneiderwind ještě Antonínu Vildemu hlásil, chyběl i Lukáš Vinter, který byl nedávno ve Slaném na dvou trénincích na velké dráze a testoval stroj 500 ccm.

Karel Průša jel v rámci Slaný Speedway Academy

Další, kdo by míchal pořadím, je Štěpán Jurča z Březolup, ale ten zde rovněž chyběl. Do tréninkového procesu v rámci Slaný Speedway Academy byli zařazeni Karel Průša, Tony Katra a Petr Marek.

Základní rozpis dvanácti jízd určil pořadí k nasazení jezdců do finálových bojů. K vidění byla celá řada vyrovnaných soubojů, ze kterých vzešla trojice finalistů. Kdo čekal, že mezi nimi bude figurovat některá z domácích nadějí, musí si počkat na další pokračování tohoto seriálu.

 

Jaroslav Vaníček nechce prohrát

Zleva Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček a Jan Jeníček

Finálová jízda C o pořadí na sedmém až devátém místě přinesla dobrý start Erica Puffera, který po celý průběh jízdy odolával své klubové kolegyni Sarah Fischer. Až na cílové rovince však podlehl vytáhlý Eric Puffer útoku mladé slečny. Jakub Exler své soupeře sledoval s odstupem a obsadil poslední příčku závodu.

Finále B mělo po startu poměrně klidný průběh. Bruno Belan nedal šanci svému klubovému kolegovi Vojtěchovi Zamazalovi a chabařovický Adam Nejezchleba na slánský tandem nestačil a cílovou metu proťal jako třetí.

Jaroslav Vaníček už míří k vítězství, zatímco Vojtěch Šachl útočí na Jana Jeníčka

Finále A bylo ozdobou sobotního dopoledne. Skvělý start Jana Jeníčka, který dvě kola jezdil na vedoucí pozici, dával tomuto pardubického jezdci naději na vítězství v závodě. Ovšem tvrdý útok Jaroslava Vaníčka byl opravdu na hraně rizika. Poslal pražského závodníka do čela a Jan Jeníček nakonec ztratil koncentrovanost a podlehl i Vojtěchovi Šachlovi.

 

Ještě akademie

Tony Katra je pilným žákem akademie

Součástí hlavního závodu byl rovněž projekt Slaný Speedway Academy, jehož se v přestávkách a po skončení poháru zúčastnily dvě slánské naděje, a to Tony Katra s Karlem Průšou. Doplnil je Petr Marek z SC Chabařovice. Tito mladí adepti plochodrážního sportu dělají soustavným tréninkem dost výrazný výkonnostní posun a lze si přát, aby u plochodrážního sportu vydrželi co nejdéle.

Petr Marek podniká na oválech své první krůčky

Poděkování za hladký průběh sobotního dopoledne patří těm, kteří se podíleli na realizaci akce. Eduard Krčmář starší připravil dráhu, s kterou mu pomáhal Václav Buřič, Jaroslav Drbal měl vzorně zorganizované depo, František Čipera zvládl pozici rozhodčího, Antonín Vilde startmaršála, Otakar Večerka traťového komisaře, Miroslav Rosůlek v roli trenéra nezklame nikdy. A to nejhezčí na konec Kateřina Zamazalová ve dvojroli zdravotnice, s níž neměla naštěstí žádnou práci a také zapisovatelka pořadí jednotlivých jízd.

Mladé naděje se dočkaly také ocenění: zleva Petr Marek, Karel Průša a Tony Katra
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 2 3 3 14
2. Vojtěch Šachl, Divišov 2 2 3 3 2 12
3. Jan Jeníček, Pardubice 3 2 3 3 1 12
4. Bruno Belan, Slaný 3 3 2 2 3 13
5. Vojtěch Zamazal, Slaný 1 3 3 2 2 11
6. Adam Nejezchleba, Ch. 2 2 1 2 1 8
7. Sarah Fischer, D – Slaný 2 1 2 1 3 9
8. Eric Puffer, D X 1 1 1 2 5
9. Jakub Exler, Praha 1 1 1 1 1 5

 

Průběžné pořadí seriálu:

DIV CHA SLA CHA DIV SLA TOT
14.4. 26.4. 5.5. 19.5. 3.6. 23.6.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 15 13 14 15 15 14 86
2. Vojtěch Šachl, Divišov 10 13 15 10 13 12 73
3. Vojtěch Zamazal, Slaný 10 12 11 12 10 11 66
4. Bruno Belan, Slaný 14 11 9 11 13 58
5. Jan Jeníček, Pardubice 5 12 13 10 12 52
6. Adam Nejezchleba, Chabařovice 6 9 8 9 9 8 49
7. Lukáš Vinter, Praha 12 6 10 3 31
8. Sarah Fischer, D 9 9 18
9. Jakub Exler, Praha 10 0 5 15
10. Luboš Krejča, Praha 5 5 5 15
11. Eric Puffer, D 7 5 12
12. Daniel Klíma, Praha 12 12
13. Štěpán Jurča, Březolupy 9 9
14. Matouš Kameník, Divišov 5 5
15. Matěj Frýza, Plzeň 5 – – 5
Všichni účastníci pěkně pohromadě

Foto: Václav Buřič

Jaroslav Vaníček zatáhl opět naplno

Divišov – 17. června
Vedle flat tracku dnes odpoledne v Divišově pokrčoval svým čtvrtým kolem rovněž český šampionát stopětadvacítek na krátkých drahách. Bez ztráty body jej vyhrál Jaroslav Vaníček, který si upevnil své postavení leadera. Bruno Belan zkrátil dobu rekonvalescence a ve středočeském městysi se objevil již předminulý víkend při poháru, ale tentokrát skončil druhý, když ve finále A za sebou nechal Vojtěcha Šachla. Domácí závodník o svém postupu mezi trojici nejlepších rozhodl v jedenácté jízdě, kdy porazil Jana Jeníčka. Pardubický závodník ale vyhrál finále B a do aktuální klasifikace si paradoxně připsal o bod více než Vojtěch Šachl.

Bruno Belan, Jaroslav Vaníček a Vojtěch Šachl stojí na stupních vítězů
C B A TOT
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 6 18
2. Bruno Belan, Slaný 3 3 2 3 4 15
3. Vojtěch Šachl, Divišov 2 2 3 3 2 12
4. Jan Jeníček, Pardubice 2 3 3 2 3 13
5. Adam Nejezchleba, Chabařovice 3 1 2 2 2 10
6. Eric Puffer, D 2 2 2 1 1 8
7. Luboš Krejča, Praha 1 2 1 2 3 9

Poznámka: závod se konal na prostřední dráze

Průběžné pořadí šampionátu:

PHA PHA SLA DIV TOT
7.4. 1.5. 12.5. 17.6.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 13 14 17 18 62
2. Jan Jeníček, Pardubice 11 17 14 13 55
3. Vojtěch Šachl, Divišov 10 10 13 12 45
4. Bruno Belan, Slaný 10 9 15 34
5. Luboš Krejča, Praha 4 7 8 9 28
6. Lukáš Vinter, Praha NC 16 8 24
7. Vojtěch Zamazal, Skaný 9 10 19
8. Pavel Kuchař, Praha 18 18
9. Adam Nejezchleba, CH 7 10 17
10. Štěpán Jurča, Březolupy 5 12 17
11. Eric Puffer, D 5 8 13
12. Daniel Klíma, Praha 11 11
13. Jakub Exler, Praha 11 11
14. Mateusz Lopuski, PL 10 10
15. Alexandra Schauer, D 10 10
16. Sarah Fischer, D 7 7
17. Michal Baštecký, Praha 7 7

Poznámka: Lukáš Vinter odstoupil z prvního závodu v Praze po tréninku

Jaroslav Vaníček je rovněž jedničkou průběžné klasifikace

Foto: Gabriela Vaníčková

Jaroslav Vaníček uniká

Divišov – 3. června
Po sobotní ukázce v Mariánských Lázních se kolibříci objevili v neděli nad ránem v Divišově. Nejmenší z místních oválů hostil pátý díl pohárové série. Sešlo se osm závodníků, na poslední chvíli dorazil Adam Nejezchleba. Byl dodatečně dopsán do startovní listiny a stihnul s přehledem odtrénovat. Po zranění se vrátil Bruno Belan a svůj závodní debut prožil domácí Matouš Kameník. Všem dominoval Jaroslav Vaníček. Na Vojtěchem Šachlem vyhrál nejen v rozjížďce s číslem jedna, ale i ve finále a navýšil své průběžné vedení. Pech měl Jan Jeníček. Po dvou úvodních vítězstvích se v sedmé jízdě nechal nakopnout kolejí, což jej poslalo mimo trať. Příležitost kvalifikovat se do áčka popadl za pačesy Vojtěch Zamazal, který se posléze dočkal prvního pódia své kariéry.

Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček a Vojtěch Zamazal stojí na stupních vítězů
C B A TOT
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Vojtěch Šachl, Divišov 2 3 3 3 2 13
3. Vojtěch Zamazal, Slaný 3 2 2 2 1 10
4. Bruno Belan, Slaný 1 2 3 2 3 11
5. Jan Jeníček, Pardubice 3 3 L 2 2 10
6. Štěpán Jurča, Březolupy 2 1 2 3 1 9
7. Adam Nejezchleba, Ch. 1 2 2 1 3 9
8. Matouš Kameník, Divišov E 1 1 1 2 5

Poznámka: závod se uskutečnil na nejmenší dráze

Všichni závodníci pěkně pohromadě

Průběžné pořadí seriálu:

DIV CHA SLA CHA DIV TOT
14.4. 26.4. 5.5. 19.5. 3.6.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 15 13 14 15 15 72
2. Vojtěch Šachl, Divišov 10 13 15 10 13 61
3. Vojtěch Zamazal, Slaný 10 12 11 12 10 55
4. Bruno Belan, Slaný 14 11 9 11 45
5. Adam Nejezchleba, Chabařovice 6 9 8 9 9 41
6. Jan Jeníček, Pardubice 5 12 13 10 40
7. Lukáš Vinter, Praha 12 6 10 3 31
8. Luboš Krejča, Praha 5 5 5 15
9. Daniel Klíma, Praha 12 12
10. Jakub Exler, Praha 10 0 10
11. Štěpán Jurča, Březolupy 9 9
12. Sarah Fischer, D 9 9
13. Eric Puffer, D 7 7
14. Matouš Kameník, Divišov 5 5
15. Matěj Frýza, Plzeň 5 5

Foto: Gabriela Vaníčková