Archiv pro rubriku: Markéta Cup 125 ccm

Markéta vábí své nové ctitele

Praha – 17. dubna
Pražský klub myslí i na své nejmenší diváky. Začátek Memoriálu Luboše Tomíčka se kvůli nim vrátil na obligátní osmnáctou hodinu. A co víc, při jeho loňském ročníku děti doprovázely závodníky na slavnostní nástup. Nyní se AK Markéta obrací na starší ročníky, protože pro mladé muže a slečny od deseti do patnácti let připravil akademii spojenou s červnovou první ligou a závodem seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup.

 

Loni děti doprovázely závodníky na nástup Tomíčkova memoriálu | foto Karel Herman

Speedway akademie 2024 bude mít svůj první den ve čtvrtek 20. června. Mezi patnáctou a sedmnáctou hodinou se účastníci dozvědí spoustu věcí o historii i současnosti sportu levých zatáček. Prohlédnou si motocykly na speedway i long track. A večer společně se svým doprovodem budou mít volný vstup na prvoligový závod.

Malá Markéta se stane dějištěm praktické části pražské akademie | foto Antonie Škachová

V sobotu dopoledne se dění přesune na malý ovál na první zatáčkou velké dráhy. A od teorie se přejde k praxi. Odvážlivci vyzkouší plochodrážní stopětadvacítky pod dohledem trenérů. Přítomnost zákonného zástupce je povinná, vlastní přilba a další vybavení vítány.

Od čtrnácti hodin bude pokračovat seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup. Pro účast v něm se ale vyžaduje platná závodní licence.

 

Napotřetí všechno klaplo

Divišov – 13. dubna
Praha a Plzeň musely své pohárové závody kolibříků prozatím oželet. Dnes dopoledne v Divišově se ale sešlo osm závodníků s licencí. Vyšlo všechno. Počasí, účast i příprava dráhy pod taktovkou Václava Hromase. Zdeněk Schneiderwind všem na začátku předal spousty nových informací. Hlavně nováčkům.

 

Všichni byli natěšení do závodění. Ve druhé jízdě vyjel smolně Jaroslav Bartek z oválu. Při svém debutu měl pech také Dominik Suchánek, jenž po startu ve dvacáté jízdě zůstal stát. Ve finále A vyhrál Karel Průša před Lubošem Hromádkou a Štěpánkou Nyklovou.

 

C B A TOT
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 3 15
2. Luboš Hromádka, Pardubice 3 2 3 2 2 12
3. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 3 2 3 1 11
4. Jakub Hejkal, Slaný 1 3 2 2 3 11
5. Matěj Tůma, Slaný 3 1 2 1 2 9
6. Petr Kvěch, Praha 2 2 3 3 1 11
7. Jaroslav Bartek, Praha L 1 1 2 3 7
8. Dominik Suchánek, Pardubice 2 2 1 E  2 7
Kolibříci mají za sebou svůj první letošní pohár | foto Petra Zahradníčková

Naděje na ostrý start poháru kolibříků se zvyšují

Divišov – 11. dubna
V sobotu se v Divišově měl konat už třetí díl pohárové série PRO-TEC Speedway Mini Cup. Jenže malý počet závodníků s licencemi zapříčinil odvolání podniků v Plzni a v Praze. Nyní se ale zdá, že by se na středočeském ovále mohlo pozítří přece jen závodit naostro. Má totiž dorazit Petr Kvěch, mladší bratr Jana, a také pardubický Dominik Suchánek.

Dominik Suchánek, synovec plochodrážníka Tomáše, včera trénoval v Pardubicích | foto Zdeněk Schneiderwind

Bory ožívají

Plzeň – 4. dubna
Ačkoliv byl závod seriálu PRO-TEC Mini Cup zrušen, oba plzeňské ovály včera zažily trénink. Otevřený trénink se zde bude opakovat rovněž tuto sobotu šestého dubna od devíti hodin.

 

V Plzni zdárně pokračuje výměna nafukovacích vaků | foto PK Plzeň

Seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup prozatím stojí

Plzeň – 2. dubna
Pohárový seriál kolibříků na malých drahách měl začít ve čtvrtek v Praze, ale nezahájí ani zítra v Plzni. Důvodem je malý počet zájemců. Ke všemu si ještě Roman Štola při fotbalu zlomil nohu. Protože Zdeněk Schneiderwind trvá na podmínce aspoň šesti startujících s platnými licencemi, není jasno ani o osudu třetího plánovaného klání příští neděli v Divišově.

Kolibříků je zatím málo i na PRO-TEC Speedway Mini Cup | foto Antonie Škachová

Dnes ještě nevyšlo slunce nad pohárem stopětadvacítek

Praha – 28. března
Začátek pohárové série stopětadvacítek PRO-TEC Speedway Mini Cup patří k jaru stejně neodmyslitelně jako Velikonoce. Jenže kolibříci se letos neurodili a tak se na malé Markétě jen trénovalo. Sice intenzivně, ale přece jen pouze trénovalo.

 

Trénink není závod

Pošmourný Zelený čtvrtek patřil na malé Markétě tréninku stopětadvacítek | foto Antonie Škachová

Dopolední zprava zněla jasně jako nesmrtelný rozkaz z filmových Pelíšků. „Přijedou jen čtyři závodníci,“ informoval Zdeněk Schnneiderwind. „Proto bude pouze trénink.“

Stopětadvacítky se vesměs netěší obrovské přízni fanoušků. Sluníčko se ovšem do české metropole vypravilo. Když zjistilo, že žádný Speedway Mini Cup dnes nebude, strašlivě se urazilo.

Zmizelo za závojem šedivých mraků, které přihnal rozpustilý studený větřík. A Zelený čtvrtek byl rázem vším, jen ne krásným dnem.

 

Sraz je po šestnácté

Štěpánka Nyklová na tréninku nechyběla | foto Antonie Škachová

Těsně před obligátní šestnáctou hodinou stály za plotem malé Markéty dodávky Karla Průši a Štěpánky Nyklové. Pěkně vedle sebe po pravé straně mírného stoupání k baseballovému areálu. Jaroslav Bartek rozbil své improvizované depo o něco níže a výrazně blíže výjezdu na ovál.

Jakub Hejkal se zatím prodíral pražskou dopravní zácpou. A jeho otec za volantem překonával jeden šnečí rychlostní rekord za druhým. Konec dobrý, všechno dobré. Nakonec se objevila i Slaňákova Shupa v rakouských barvách prozrazující původ deček u Sebastiana Kösslera.

 

Pilně do akce

Karel Průša a Štěpánka Nyklová sledují dění na ovále | foto Antonie Škachová

Zdeněk Schneiderwind se ujal slova při rozpravě. Dle svého zvyku poradil, pomohl. A to i na dráze, kde mu tradičně patřila role startmaršála. Přítomní kroužil svá kolečka samostatně. Nejprve jen tak, protože tréninku zatím tolik letos ještě nebylo.

Pak přišly sólo jízdy na pásku. Obsluhy startovacího zařízení se ujal Frank Conradi, německý mentor Adama Bubby Bednáře. Hodinka uběhla jako nic, drobný časový přídavek jakbysmet. Jelo se domů a otazníky zůstaly.

 

Memento Plzně

Ovál si vyzkoušel rovněž Jaroslav Bartek | foto Antonie Škachová

Ano, otazníky. Ve středu PRO-TEC Speedway Mini Cup pokračuje v Plzni. Ale jaképak pokračování, když se na letošní ouverturu stále čeká! Záhada má až děsivě jednoduché. Závodit se bude, když se sejde minimálně šest kolibříků s licencemi.

A přes tuto podmínku nepojede vlak. A nejen ten, který pod stadiónem na Borech vozí cestující na Klatovy.

Karel Průša v plném tempu | foto Antonie Škachová