Archiv pro rubriku: Ostatní závody

Před druhým Srandamačem ožijí Kostěnice víkendovým soustředěním

Úhřetická Lhota – 23. června
Závodní program kostěnických oválků pokračuje koncem července druhým Srandamačem. Než se ovšem uskuteční, proběhne ve dnech 1. a 2. července soustředění. Po oba dny budou dva tréninkové bloky. První začne v deset hodin a skončí v prvé poledne. Po dvouhodinové pauze se bude od čtrnácti hodiny jezdit až do osmnácti.

 

Závodníci si vyzkouší starty a jízdu minimálně ve dvojicích. Za řidítka plochodrážního motocyklu mohou usednout i příchozí zájemci, byť mládež do šestnácti let za asistence některého ze svých rodičů.

Motoklub Úhřetická Lhota myslí také na večerní zábavu. „Po osmnácté hodině bude zapálen oheň na opékání buřtů,“ láká Dan Macl, prezident klubu. „Pro přespání na oválku je zapotřebí si vzít stan či spacák. Všichni jsou srdečně zváni, věřím v hojnou účast, občerstvení zajištěno.“

Pakliže bude nepříznivé počasí, celá akce se odkládá o celý týden.

9Foto: Antonín Škach

Češi v akci 227

Minulou sobotu se čeští fandové radovali z pódia Václava Milíka při české velké ceně na Markétě. Nyní se týden sešel s týdnem a Jan Kvěch si v Plzni vybojoval titul evropského vicemistra v kubatuře 250 ccm. Kromě toho konečně odstartovala první liga v Žarnovici, kde se hned druhý den extraliga zlomila do své druhé poloviny. V cizině si čeští a slovenští závodníci objevovali jen na ligové bázi, z čehož se ovšem vymyká tráva v Altripu s pódiem Hynka Štichauera. Průvodcem po dění na cizích oválech vám bude tradiční kompilace magazínu speedwayA-Z, jež se vzhledem ke krátké dovolené vydavatele dostává na vaše monitory s jednodenním zpožděním.

 

Václav Milík nemohl ve Švédsku chybět
Václav Milík nemohl ve Švédsku chybět

Úterý byl tradiční termín pro švédskou Elitserien, jež viděla své kompletní šesté kolo. Vetlanda se probila na čelo aktuální tabulky, když doma porazila Dackarnu Malilla 53:37. Martin Vaculík jí přitom pomáhal šesti body s jedním bonusem (E 3 2 1). Václav Milík byl tentokrát členem poražené sestavy. Pardubičanova Indianerna Kumla před svým publikem podlehla Smederně Eskilstuna 42:48, přičemž náš závodník inkasoval sedm bodů (0 0 3 1 3 0).

Martin Málek se po sobotním pádu v Loppersumu již v pondělí odhlásil z dalšího pouťáku na travnaté dráze, jenž se konal v sobotu v Opende. Hynek Štichauer a Josef Franc se ovšem cestou na závod finálové série mistrovství světa ve francouzském La Reole zastavili v Altripu. Zde v tropickém žáru devětatřicetei stupňů absolvovali 64. Altriper ADAC Sandbahnrennen.

Hynek Štichauer stál na stupních vítězů v Altripu
Hynek Štichauer stál na stupních vítězů v Altripu

Stal se kořistí Michaela Härtela, ale Hynek Štichauer v konečném součtu skončil o bod za ním jako druhý. Andy Appleton skončil třetí, zatímco čtvrtému Josefu Francovi na něho scházel další jeden bodík. Finálová jízda o sošku Zlatého Římana, která byla klasifikována odděleně, přinesla vítězství Maxi Dilgerovi. Druhý Michael Härtel dojel do cíle před českým tandemem, který se seřadil do pořadí Hynek Štichauer – Josef Franc.

Žarnovická extraliga byla vybrána s ohledem, aby v polské extralize měli volno jak Václav Milík, tak Martin Vaculík. Záměr se však slovenským pořadatelům nepovedl. V pátek v Gorzowě pršelo, takže duel s Grudziadzem musel být přeložen na nedělní večer. Martin Vaculík se tím pádem v domácích boxech objevil pouze v sobotu, kdy přihlížel ouvertuře první ligy.

Žarnovičtí diváci se Martina Vaculíka nedočkali
Žarnovičtí diváci se Martina Vaculíka nedočkali

V neděli si Gorzow upevnil průběžné vedení, když se s Grudziadzem vypořádal s přehledem 54:35, když mu Martin Vaculík přivezl osm bodů se čtyřmi bonusy (1 3 1 2 1). V sobotu neměl klidné časy ani Milan Mach, protože v Gniezně pršelo a hrozilo, že Slaný bude muset v Žarnovici nastoupit nejen bez Martina Málka, ale také bez tandemu Eduard Krčmář – Marcin Nowak.

Nic takového se však nestalo, jelikož druholigový duel Gniezno vs. Ostrow proběhnul podle plánu. Skončil hladkým triumfem domácích v poměru 57:33. A Eduard Krčmář byl v Žarnovici spokojený se svými deseti body s bonusem navrch (3 2 2 3 0).

Foto: Hynek Štichauer, ilustrační Karel Herman

Pardubice závody ubírají, ale i přidávají

Pardubice – 13. června
Dubnové deště definitivně spláchly ouverturu přeboru v Pardubicích. Mítink byl zrušen bez náhrady, ovšem doprovodné stopětadvacítky přece jen pojedou své mistrovské kolo příští středu v rámci šampionátu juniorů. Další změny v pardubickém kalendáři přineslo přeložení svitavských závodů do Svítkova.

 

Oproti původnímu plánu bude pardubická páska létat k obloze i při první lize a závodu týmů Poháru přátelství
Oproti původnímu plánu bude pardubická páska létat k obloze i při první lize a závodu týmů Poháru přátelství

Dle dohody obou východočeských klubů se ve Svitavách kromě flat tracku a polooficiálního Veteránkempu uskuteční již jen přebor na svátek Svatého Václava. Nešťastný květnový mítink první ligy se pojede v Pardubicích poslední červnovou středu. Cihelna rovněž nezažije Pohár přátelství, který se kompletně odbude ve Svítkově.

Na seznam pardubických ztrát se přidává i veteránská série ELVS, jenž ve Svítkově prakticky zdomácněla. Náhradní termín se dokázal najít pouze pro jejího letitého flattrackového společníka. Petr Moravec také striktně odmítl spekulace, že by klub uvažoval o pořádání mistrovství republiky na dlouhé dráze, které finanční okolnosti donutily AMK Mariánské Lázně odložit na podzimní neurčito.

Pozitivní změnou kalendáře se stalo rovněž oficiální potvrzení českého přeboru v Kopřivnici. Protože v pondělí 5. června byla zdejšímu oválu udělena licence, závodu v neděli 25. června nestojí nic v cestě.

Změny v kalendářích:

závod: původně: nyní:
MR 125 ccm 5.4. Pardubice 21.6. Pardubice
1.liga 20.5. Svitavy 28.6. Pardubice
Pohár přátelství 30.7. Svitavy 30.7. Pardubice
ELVS 14.4. Pardubice zrušeno bez náhrady, NT 16.8. je pouze pro flattrack

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)

Češi v akci 226

Ta zpráva se šířila jako lavina! Václav Milík skončil třetí při české velké ceně na Markétě! Víkend byl vskutku sváteční, nicméně nejen bojem hvězd nejjasnější velikosti v Praze byl uplynulý týden živ český fanoušek. Skvělé dojmy garantovaly rovněž extraliga ve Slaném či ouvertura přeboru ruku v ruce s pokračováním stopětadvacítek v Chabařovicích. V zahraničí se čeští a slovenští závodníci vedle lig ve Švédsku a v Polsku objevili také ve třetím díle Poháru přátelství v Rovně. A Martin Málek s Michalem Dudkem vyrazili na pouťák na trávě do nizozemského Loppersumu.

 

Václav Milík prožívá neskutečný comeback na ovály
Václav Milík prožívá neskutečný comeback na ovály

Po pátečním polském comebacku se Václav Milík v úterý vrátil také do švédské Elitserien. Jeho Indianerna Kumla přijel do Mallily, aby jí domácí podlehli 40:50. Vedle Kennetha Bjerre a Piotra Protasiewicze byl pardubický kapitán se svými devíti body a jedním bonusem (2 1 3 3) bodově nejproduktivnějším závodníkem hostí.

Vítězného výjezdu se v úterý dočkal rovněž Martin Vaculík. Doposud vedoucí Lejonen Gislaved podlehl jeho Vetlandě 37:53 a přepustil jí postavení na hrotu aktuální tabulky. Slovenský závodník nebyl v cíli první jen v rozjížďce s číslem deset, kam před ním dorazili domácí Maksym Drabik a Chris Holder.

V sobotu Zlatá přilba v sobotu vůbec poprvé chyběla na pódiu Poháru přátelství, jehož třetí kolo vidělo ukrajinské Rovno. Domácí tleskali svým závodníkům, kteří předčili v boji o vítězství Swietochlowice. Třetí příčku českému týmu vyfoukla Žarnovica, kde kromě exotického Argentince Cristiana Zubillaby exceloval Patrik Búri. Ten si svými deseti body rozhodně musel napravit reputaci v očích Jána Daniela, kterou si pošramotil v předchozím klání ve Swietochlowicích, a díky níž jej žarnovický kouč nenasadil na slánskou extraligu.

Výsledky:

1. Rovno 32 Vitalij Lysak 8, Stanislav Mělničuk 10, Maksim Rozosčuk 5, Andrej Kobrin 9
2. Swietochlowice 26 Tomasz Rempala 11, Krystian Stefanow 2, Facundo Albin 13
3. Žarnovica 23 Patrik Búri 10, Jakub Valkovič 4, Cristian Zubillaga 3
4. Pardubice 20 Jaroslav Petrák 4, Martin Mejtský 5, Tomáš Suchánek 11
5. Debrecen 17 Sandor Konya 0, Robert Szegvari 2, Jozsef Tabaka 15
Slovákům na Ukrajině pomáhal na pódium také Cristian Zubillaga
Slovákům na Ukrajině pomáhal na pódium také Cristian Zubillaga

V sobotu se Loppersum stal svědkem, kterak zkušeným britským borcům chutnají travnaté ovály. Vyhrál Edward Kennett před Paulem Hurrym, zatímco exmistr Evropy Stephan Katt skončil třetí. Michal Dudek byl v desetičlenném poli desátý, Martin Málek po pádu ve finále B obsadil osmou pozici.

„Na minidráze, která byla měkčí než obvykl, jak nám říkali místní, bylo trošku těžší se vejít,“ bilancoval svůj výjezd Martin Málek. „Vůbec to nezatáčelo. Michalovi se nedařilo posbírat body celé závody. Skončil po základních jízdách. Já jsem to vzal ze začátku opatrně a spíš jsem se hledal, jak vůbec jet. Nakonec jsem jel finále B, kde první dva postupovali do áčka.“

Martin Málek je po pádu v Loppersumu v pořádku
Martin Málek je po pádu v Loppersumu v pořádku

A skutečně zprvu se zdálo, že sem má březolupský závodník namířeno. „Odstartoval jsem, akorát mi to první místo vydrželo jen dvě kola,“ usmívá se hořce. „V nájezdu jsem byl moc rychlý, asi mi trochu ujelo přední kolo, pak se mi kousla motorka a vykopla mě. Naštěstí do mě nikdo nenajel a po pádu jsem relativně OK, jen motorka je KO.“

V neděli vyhrál individuální Pohár přátelství Stanislav Mělničuk. Na stupně vítězů se dostali ještě Jozsef Tabaka a Argentinec Facundo Albin, když předtím porazil Andreje Kobrina v rozjezdu. Osmý Jaroslav Petrák byl opět nejlepším Čechem, zatímco první ze Slováků Patrik Búri obsadil desátou příčku.

Výsledky: 1. Stanislav Mělničuk (UA) 15, 2. Joszef Tabaka (H) 14, 3. Facundo Albin (RA) 12+3, 4. Andrej Kobrin (UA) 12+2, 5. Tomasz Rempala (PL) 10, 6. Maksim Rozosčuk (UA) 9, 7. Vitalij Lysak (UA) 7, 8. Jaroslav Petrák (CZ) 7, 9. Cristian Zubillaga (RA) 6, 10. Patrik Búri (SK) 6, 11. Martin Mejtský (CZ) 6, 12. Tomáš Suchánek (CZ) 4, 13 res Marko Levišin (UA) 4, 14. Krystian Stefanow (PL) 3, 15. Jakub Valkovič (SK) 2, 16. Robert Szegvari (H) 1, 17. Sandor Konya (H) 0.

Po úžasném sobotním večeru se Václav Milík mohl radovat také včera ve Wroclawi. Celek z metropole Dolního Slezska se doma vypořádal s Lesznem 51:39 a pardubický závodník inkasoval deset bodů (3 3 3 0 1).

Eduard Krčmář měl v uplynulém týdnu bohatý program s extraligou, evropským šampionátem a polskou ligou
Eduard Krčmář měl v uplynulém týdnu bohatý program s extraligou, evropským šampionátem a polskou ligou

Před Wroclawí je v aktuální tabulce jen Gorzow, který doma doslova a do písmene zničil Toruň 55:35. Martin Vaculík sice v rozjížďce s číslem tři vyšel naprázdno, ale od té doby jej z protivníkových závodníků neporazil nikdo. Suma sumárum, jedenáct bodů a bonus navrch (0 2 3 3 3).

Gniezno je v nekompletní tabulce druhé ligy prozatím jen třetí. Včera se jeho fanoušci radovali v domácím duelu s vedoucím Lublinem výhře 57:33. Eduard Krčmář dosáhl skóre devíti bodů (3 2 3 T 1).

Ilustrační foto: Pavel Fišer, Martin Mesiarik a Karel Herman

 

Ani úvodní pád nepřipravil Pavla Kuchaře o další triumf

Chabařovice – 11. června
Nedělní dopoledne v Chabařovicích přivítalo příchozí krásným počasím a dokonale připraveným plochodrážním areálem. Hlavnímu klání o Memoriál Jiřího Hurycha předcházel šestý díl českého šampionátu stopětadvacítek na krátké dráze. V rozjížďce s číslem čtyři se jakoby rodilo překvapení, když bezchybný Jaroslav Vaníček za sebou vodil Pavla Kuchaře. Buldozer vítězství v kubatuře kolibříků však útočil, jenže v poslední zatáčce upadl. Neztratil duchapřítomnost, udržel motor v chodu a ještě uhájil druhé místo před Vojtěchem Šachlem. A pak už psal svůj obvyklý scénář. Vítězství následoval vítězství a triumfální série neskončila, dokud jej startmaršál David Gacksch neodmávnul šachovnicovou vlajkou ve finále A před Jaroslavem Vaníčkem a Lukášem Vinterem.

Jaroslav Vaníček, Pavel Kuchař a Lukáš Vinter stojí na stupni vítězů
Jaroslav Vaníček, Pavel Kuchař a Lukáš Vinter stojí na stupni vítězů

Buldozer malých oválů upadl

Zatímco klasický šampionát kolibříků se vzhledem k uplakanému dubnu rozjíždí jen zvolna, jeho protějšek na minioválech měl dnes na programu své již šesté pokračování. V depu, které již dopoledne slibovalo tropické podmínky, skládalo své motocykly hned dvanáct závodníků.

Bruno Belan se svým otcem neskrývali úlevu, že konečně přišli na kloub často padajícím řetězům. Příčinou byla příliš vymačkaná šáska.

Každopádně vstup do dnešního závodu slánskému blonďákovi nevyšel dle představ. V rozjížďce s číslem jedna jezdil druhý za Danielem Klímou, když ve druhém kole upadl ve druhém oblouku. Na seznam vítězů se hned vzápětí zapsal Mateusz Lopuski, za jehož motocykl Shupa zaplatil přímo gdaňský klub.

Michal Baštecký na polského závodníka zaútočil vnějškem první zatáčky, nicméně musel rozehrávat závod se dvěma body. Do třetí jízdy nejlépe odstartoval Jan Jeníček, jenže už v úvodním oblouku se spodem před něho dostal Jaroslav Vaníček.

Kdo čekal, že Pavel Kuchař zahájí cestu za svým dalším osmnáctibodovým maximem již v rozjížďce s číslem pět, musel by svá očekávání revidovat. Vedení se totiž ujal Lukáš Vinter, jenž se nájezdům svého mladšího klubového kolegy bránil stejně vytrvale, jako úspěšně. Pavel Kuchař ale nepovolil, jenže v nájezdu do poslední zatáčky upadl.

Bleskurychle se dokázal posbírat, aby zachránil alespoň dva body před Vojtěchem Šachlem. Pokud by skončil třetí nebo dokonce odtlačil svůj motocykl na trávník, rozhodně by se měnily pořádky, které Pavel Kuchař na malých oválech zavedl. Jenže jednobodová ztráta nebyla ve své podstatě žádným obrovským handicapem.

Pražan se totiž už v rozjížďce s číslem sedm vrátil na svou vítěznou dráhu, přičemž přestřihnul vítěznou šňůru Daniela Klímy již při vylétnutí pásky. Jaroslav Vaníček sice ovládl osmou jízdu a hned v následující rozjížďce odstartoval také na Pavla Kuchaře. Avšak ten v nájezdu do druhého kol převzal vedení, aby vyrovnal osm průběžných bodů Jaroslava Vaníčka.

Na stejnou hodnotu skóre se ve třinácté jízdě dostal také Mateusz Lopuski. Polský závodník zopakoval svůj úvodní triumf v páté jízdě, leč v rozjížďce s číslem deset ani on nedokázal zadržet Bruno Belana po jeho raketovém startu.

Na hrotu průběžné klasifikace po třech sériích stále čněl Lukáš Vinter. Ten v šesté jízdě změřil Michala Bašteckému, jenž nyní ztrácel už dva body, a Bruno Belana. Ani v rozjížďce s číslem dvanáct nemusel Lukáš Vinter řešit potíže zásadnějšího charakteru, když už od startu nedal ani náznak šance Janu Jeníčkovi a Bruno Thomasovi.

 

Před finále A rozhodla poslední série

O obsazení prestižního finále A tak opět rozhodovala až poslední série základní části závodu. Rozhodující slovo přitom už v rozjížďce s číslem třináct řekl Daniel Klíma. Objev letošní sezóny triumfoval stylem start – cíl. Připravil druhou dnešní prohru Mateuszi Lopuskemu, jenž měl sám plnou hlavu starostí s odrážením Vojtěcha Šachla.

Deset bodů Daniela Klímy bylo samo o sobě málo na áčko, nicméně stejným ziskem skončil také poražený Mateusz Lopuski. A to poslalo dost velkou vodu na mlýn ambicí jeho sousedů v průběžné klasifikaci.

Pavel Kuchař ve čtrnácté jízdě úřadoval stylem start – cíl, když se Jan Jeníček dostal do křížku s Michalem Baštecký. Jednou si prohodili pořadí, aby nakonec druhým na metě byl pardubický závodník. Vítězný Pavel Kuchař však s jedenácti body získal jako první absolutní jistotu účasti v závěrečné jízdě o stupně vítězů.

Jeho bodové inkaso hned vzápětí vyrovnal Jaroslav Vaníček, který odvedl Bruno Belana s Janem Sochůrkem. Trio áčkařů se uzavřelo v šestnácté jízdě, v níž Lukáš Vinter zkompletoval své dvanáctibodové maximum. Záhy totiž zmizel z dohledu Bruno Thomase. Ten vylekal Jakuba Exlera natolik, že vyjel ven z oválu.

Program finálové série odstartoval Bruno Thomas, který vyhrál déčko. Vojtěch Šachl se sice vnějškem úvodní zatáčky dostal před Jakuba Exlera, avšak vedoucí Němec se nenechal vyhodit z konceptu. Bruno Belan by se oprávněně viděl výše než ve finále C. Nezbylo mu ovšem nic jiného, než opanovat rozjížďku o sedmé místo s neméně ambiciózními Janem Jeníčkem a Janem Sochůrkem.

Béčko už nabídlo o poznání dramatičtější podívanou. Na čele se usadil Mateusz Lopuski. Michal Baštecký totiž v první zatáčce vyvezl Daniela Klímu. Jenže bojovnost divišovského závodníka se tím nikterak neotupila. A ve třetím okruhu se Daniel Klíma srdnatým manévrem dostal na druhou příčku. Takový progres ale neukojil jeho apetit, protože spodem závěrečné zatáčky ještě stačil sebrat Polákovi jeho první příčku!

Ani áčko nepřineslo žádnou one-man-show. Lukáš Vinter se díky kromobyčejně vydařenému startu vydal navázat další uzel na svou triumfální šňůru. Pavel Kuchař byl ovšem proti a vnějškem první zatáčky přezval vedení. Okamžitě zvýšil svůj náskok na nepřekonatelnou vzdálenost a na Lukáše Vintera udeřil také Jaroslav Vaníček.

Borci projeli cílem úvodního kola. Jaroslav Vaníček udeřil spodní stranou hned následující zatáčky, aby rovnu ve výjezdu sebral druhé místo Lukáši Vinterovi. Ten se už skláněl ke svému motoru, ale nakonec se přece jen doplouhal do cíle pro dva body za třetí místo.

Ve finále A vede zatím Lukáš Vinter před Pavlem Kuchařem a Jaroslavem Vaníčkem
Ve finále A vede zatím Lukáš Vinter před Pavlem Kuchařem a Jaroslavem Vaníčkem
D C B A TOT
1. Pavel Kuchař, Praha 2 3 3 3 6 17
2. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 2 3 4 15
3. Lukáš Vinter, Praha 3 3 3 3 2 14
4. Daniel Klíma, Divišov 3 2 2 3 3 13
5. Mateusz Lopuski, PL 3 3 2 2 2 12
6. Michal Baštecký, Praha 2 2 3 1 1 9
7. Bruno Belan, Slaný F 1 3 2 3 9
8. Jan Jeníček, Pardubice 2 1 2 2 2 9
9. Jan Sochůrek, Chabařovice 1 2 1 1 1 6
10. Bruno Thomas, D 1 E 1 2 3 7
11. Vojtěch Šachl, Divišov 1 – 1 1 2 5
12. Jakub Exler, Praha 2 1 1 L 1 5
Pavel Kuchař má na čele šampionátu obrovský náskok
Pavel Kuchař má na čele šampionátu obrovský náskok

Průběžné pořadí šampionátu:

PHA PHA SLA DIV DIV CHA TOT
8.4. 2.5. 13.5. 20.5. 4.6. 11.6.
1. Pavel Kuchař, Praha 18 17 18 15 18 17 103
2. Lukáš Vinter, Praha 12 15 11 14 15 14 81
3. Jaroslav Vaníček, Praha 11 12 10 18 8 15 74
4. Michal Baštecký, Praha 13 13 11 12 11 9 69
5. Jan Jeníček, Pardubice 11 7 13 11 12 9 63
6. Bruno Belan, Slaný 10 8 15 9 8 9 59
7. Daniel Klíma, Divišov 6 7 11 9 10 13 56
8. Vojtěch Šachl, Divišov 9 11 8 8 8 5 49
9. Jakub Exler, Praha 8 5 7 10 8 5 43
10. Mateusz Lopuski, PL NS NS NS NS 8 12 20
11. Milan Dobiáš, Chabařovice 15 NS NS NS NS NS 15
12. Vojtěch Zamazal, Slaný NS NS 7 7 NS NS 14
13. Jan Sochůrek, Chabařovice NS NS 3 NS NS 6 9
14. Bruno Thomas, D NS NS NS NS NS 7 7

Foto: Mirek Horáček

Šestá slánská akademie uzavřela svoji jarní část

Slaný – 10. června
Sobotu 10. června mají tučným písmem vyznačeni  v kalendáři všichni příznivci plochodrážního sportu a to díky pořadatelům z pražské Markéty, kteří od devatenácti hodin odstartovali další díl ze seriálu Speedway Grand Prix. Na stejný termín byl v dopoledním čase ve Slaném na pořadu šestý tréninkový kemp nazvaný Slaný Speedway Academy.

 

První, kdo rozbalil své nádobíčko na slánském stadiónu, byl polský jezdec Mateusz Lopuski, který je zde v poslední době poměrně častým hostem. Další, kdo si musel přivstat, byla sourozenecká dvojice Bruno a Frieda Thomas.

Pak již následovali mladí čeští začínající závodníci, z Divišova přijel Vojtěch Šachl, Pražan Michal Baštecký je stálým inventářem akademie, malý Tony Katra po středeční extralize, kde v přestávkách mezi jízdami předváděl své umění, se nemohl dočkat a byl první, kdo kroužil kolo za kolem na malém oválu. A aby byl výčet kompletní, pod taktovkou Miroslava Rosůlka s Lubošem Tomíčkem trénovalo i domácí duo Bruno Belan – Vojtěch Zamazal a severočeský SC Chabařovice reprezentoval Adam Nejezchleba.

Slunné počasí sobotního dopoledne nepřálo polskému mladíkovi. Mateusz Lopuski po krátkém účinkování na dráze se skláněl nad svým motocyklem.  A netrvalo dlouho, jeho rodiče  rozhodli v dalším činkování ve Slaném nepokračovat.

Ostatní adepti plochodrážního sportu  technické problémy neměli a tak se plně mohli věnovat radám trenérů, kteří postupně pravidelně jednotlivé jezdce na oválu střídali jak ve dvojicích tak trojicích.

Slánská plochodrážní akademie bude mít delší přestávku. Další pokračování je naplánováno na sobotu 23. září, ale to neznamená, že malý ovál bude zahálet. Již 1. července zde proběhne mistrovský závod a 16. září je na programu PRO-TEC Speedway Mini Cup.