Archiv pro rubriku: Ostatní závody

Češi jedou pro postup v nejsilnější sestavě

Rawicz – 25. června
Dnes v Rawiczi a zítra v Leszně vyvrcholí naše skupina polského šampionátu juniorských družstev. Filip Šitera nenechává nic náhodě a k oběma závodům vysílá nejsilnější sestavu s Janem Kvěchem, Petrem Chluéáčem a Danielem Klímou. Sám věří, že se jeho týmu podaří nejen postoupit do semifinálové části, ale i vyhrát.

Jan Kvěch nesmí v sestavě chybět

Foto: Karel Herman

Divišov zažil soustředění SCM

Divišov – 23. června
Průtrž mračen spláchla v sobotu další pokračování série PRO-TEC Mini Cup ve Slaném. Avšak před dnešním pokračováním poháru na malé Markétě se stopětadvacítky dostaly do akce v neděli v Divišově při soustředění pod vedením Petra Křikavy a Miroslava Rosůlka. Byl to pěkný den, i když se ráno rozpršelo a bylo chladněji, ale trénink se v pohodě odjel. Dráhy byly připraveny, i když si někteří závodníci stěžovali, že jsou rozbité.

 

Na střední dráze trénoval Karel Průša, Dominik Hrbek, Tony Katra a jednou Štěpán Ševčík, ten pak trénoval na velké dráze. Tony Karta si zase nejprve zkusil velkou dráhu, ale evidentně to nebyl dobrý nápad. Malý motocykl, převody a trochu rozbitá dráha, ne sto procent jízda pro Tondu. Jel opatrně a s velkým respektem, a proto jeho příklad nestrhnul ostatní.

 

Na velké dráze trénoval Bruno Belan. Vojtěch Šachl rovněž, ten zkoušel obě motorky. Zkušený Jaroslav Vaníček nejdříve jezdil velkou dráhu a po poledni střední.

 

Na velké dráze jezdil ještě Jan Jeníček, Adam Bednář, Štěpán Ševčík, Josef Černý, Matěj Frýza, Matouš Kameník, Daniel Šilhán, Michal Baštecký, Vojtěch Zamazal, Milan Dobiáš, a o něco později i Pavel Kuchař a Pavel Čermák. Vojtěch Zamazal se v jednom tréninkovém kole přetočil a vlítnul pod nafukovací bariéru, ale v pohodě se zvednul i svůj motocykl a nic mu nebylo.

 

Karel Průša, Tony Katra a Dominik Hrbek se chystají do akce

Foto: Petra Zaharníčková

Češi a Slováci v akci 313

Minulý týden byl na českých oválech pořádný šrumec. Polské dvojice v Pardubicích, česká extraliga ve Slaném, evropské devatenáctky v Plzni a konečně domácí šampionát dvojic. Josef Franc v nich získal svůj druhý letošní titul, zatímco jeho parťák Jan Kvěch se mezi mistry pětistovek zapsal na stejném místě, kdy předloni vyhrál s čtvrtlitrem.  Avšak ani zahraniční ovál nebyly prosty akce našich borců. A protože je pondělí, pojďme se na ně podívat.

 

Po středečním Slaném měl Václav Milík poměrně naspěch. Čekala ho cesta do Švédska, kde ve čtvrtek prvně posílil Indianernu Kumla, která doma zvítězila mad Piraternou Motala vysoko 57:33. Pardubický kapitán vyjezdil pět bodů se třemi bonusy.

Tradiční German Open v Olchingu se ve stejný den stalo kořistí Martina Smolinskeho, s nímž stáli na pódiu Sam Masters a Peter Ljung. Zdeněk Simota (1 0 0 1 ex) skončil čtrnáctý.

Josef Franc skončil druhý v Altripu

Ve čtvrtek v Altripu pořádali 66. závod na dlouhé dráze. Zvítězil v něm Mathieu Tresarrieu, za nímž Josef Franc (5 5 4 4) zaostal o dva body. Martin Málek (4 1 4 5) obsadil čtvrtou příčku. Zvláštní jízda o Zlatého Římana přinesla pořadí Mathieu Tresarrieu, Josef Franc, Stephan Katt, Max Dilger, Martin Málek a Andy Appleton.

„Dobré,“ bilancoval závod Martin Málek. „Ale pokazil jsem jednu jízdu. Pak byla dodatková rozjížďka o Římana. Tam to bylo suché, měl jsem pátou pozici a neodstartoval jsem. Čtyři kola jsem jezdil v prachu, pak jsem předjel aspoň Andyho.“

Včera už byl Václav Milík opět v Polsku. Jeho Wroclaw porazila Czestochovou vysoko 56:34 a připsala si i bonus za lepší skóre vzájemných utkání (105:75). Pardubický kapitán skóroval šesti body se dvěma bonusy (2 1 0 3). Zielona Gora doma podlehla Lesznu 43:47 a také celkově 82:98. Martin Vaculík inkasoval osm bodů a bonus (3 0 2 1 2). Ve druhé lize Poznaň doma zničila Pilu 58:32 a díky sumě bodů z obou duelů 98:32 inkasovala do tabulky také bonus. Eduard Krčmář jí vyjel pět bodů (1 3 1 0).

Foto: laskavostí Josefa France

Závodní sobotu ve Slaném vyhrál déšť

Slaný – 22. června
Ranní lokální průtrž mračen nad Slaným měla fatální dopad na zdejší závodní sobotu. Dopoledne měl na malém ovále pokračovat seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup, odpoledne bylo vyhrazeno mistrovskému flat tracku. Nicméně škody napáchané na obou oválech byly fatální. Klub se proto s ohledem na bezpečnost závodníků rozhodl obě akce raději odvolat a pokusit se pro ně najít náhradní termín.

Během dopoledne nebyl na slánské ovály příliš uteěšený pohled

Foto: AK Slaný

Chabařovice plánují soustředění

Chabařovice – 21. června
Od pátku 12. do neděle 14. července budou obě chabařovické dráhy k dispozici všem závodníkům flat tracku a ploché dráhy. Severočeský klub pro ně totiž plánuje soustředění. Není vyloučeno, že na jeho závěr proběhne i vzájemné měření sil v akčním režimu, byť o oficiální závod nepůjde.

Do akce se o chabařovickém soustředění určitě dostane i místní matador Jiří Mikšovský

Foto: Karel Herman

Na českém štítě zůstalo tentokrát jen Opole

Rybnik – 19. června
Prozatím nejhoršího výsledku v polském šampionátu juniorských dvojic dosáhl český tým v Rybniku. Nevyhnula se mu smůla, když Danielu Šilhánovi vypadl karburátor a skončilo páté, když za ním skončil outsider z Opole. Před domácím publikem vyhrál Rybnik, o druhou pozici se dělily oba výběry Leszna.

1. ROW Rybnik 24
Robert Chmiel 3 3 3 – 9
Przemyslaw Giera 2 2 1 E 5
Mateusz Tudziedz 3 3 2 2 10
Dominik Tyman ex 0
2. Unia Leszno 22
Szymon Szlauderbach 1 3 2 3 9
Kacper Pludra 0 3 3 2 8
Krzysztof Sadurski 1 1 2 1 5
3.-4. Unia Leszno 2 20
Matthew Gilmore 2 2 3 3 10
Liam May 2 1 0 2 5
Ben Ernst 3 1 0 1 5
3.-4. Ostrovia Ostrow 20
Kamil Nowacki 3 2 2 3 10
Marcin Koscielski 3 2 1 3 9
Kacper Grzelak ex F E 1 1
5. ACCR 13
Daniel Klíma 2 2 2 3 9
Daniel Šilhán E E 0 0 0
Jan Macek 1 2 1 0 4
6. Kolejarz Opole 9
Adrian Bialk 1 3 0 1 5
Jaroslaw Krzywosz 0 0 1 0 1
Mateusz Adamczewski 1 1 0 1 3
Rybnik vyhrál doma

Ilustrační foto: Karel Herman