Archiv pro rubriku: Ostatní závody

Přichází Slaný Trophy Talent 125

Slaný – 19. dubna
Autoklub V AČR Slaný se ve spolupráci ze Sportovním centrem mládeže, Talent Speedway Slaný a společností Vantos se rozhodl v rámci přípravy jezdců kubatury 125 ccm připravit pro své jezdce závodní tréninkový program, který bude čítat tři akce. Kromě čtveřice domácích jezdců Štěpánky Nyklové, Karla Průši, Jakuba Hejkala a Matěje Tůmy se akce zúčastní i Jaroslav Bártek. A to z toho důvodu, že je pravidelný účastník tréninkového programu Talent Speedway Slaný.

 

Vzhledem k tomu, že již třetím rokem provozujeme TaSS  a vzešli z něho Jakub Hejkal a Matěj Tůma a v gesci AK Slaný je i Sportovní centrum mládeže, které zase připravuje jezdce kubatury 125 ccm na světový a evropský pohár mládeže, tak by tato akce posloužila i jako příprava pro uvedené poháry a zároveň i na úvodní závod MČR na klasické dráze.

Tento seriál bude kombinovat jak klasickou tak krátkou dráhu a na úvod se jezdci představí v sobotu  odpoledne při OPEN Mistrovství ČR Flat Track, pokračování je naplánováno na 1. května, tentokrát bude  na řadě krátký ovál a závěr akce se uskuteční ve středu 5. června.

Termíny tréninkového seriálu Slaný Trophy Talent 125:

20.4. klasická dráha
1.5. malá dráha
5.6. klasická dráha
AK Slaný připravil další závodní seriál pro stopětadvacítky | foto Václav Buřič

Markéta vábí své nové ctitele

Praha – 17. dubna
Pražský klub myslí i na své nejmenší diváky. Začátek Memoriálu Luboše Tomíčka se kvůli nim vrátil na obligátní osmnáctou hodinu. A co víc, při jeho loňském ročníku děti doprovázely závodníky na slavnostní nástup. Nyní se AK Markéta obrací na starší ročníky, protože pro mladé muže a slečny od deseti do patnácti let připravil akademii spojenou s červnovou první ligou a závodem seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup.

 

Loni děti doprovázely závodníky na nástup Tomíčkova memoriálu | foto Karel Herman

Speedway akademie 2024 bude mít svůj první den ve čtvrtek 20. června. Mezi patnáctou a sedmnáctou hodinou se účastníci dozvědí spoustu věcí o historii i současnosti sportu levých zatáček. Prohlédnou si motocykly na speedway i long track. A večer společně se svým doprovodem budou mít volný vstup na prvoligový závod.

Malá Markéta se stane dějištěm praktické části pražské akademie | foto Antonie Škachová

V sobotu dopoledne se dění přesune na malý ovál na první zatáčkou velké dráhy. A od teorie se přejde k praxi. Odvážlivci vyzkouší plochodrážní stopětadvacítky pod dohledem trenérů. Přítomnost zákonného zástupce je povinná, vlastní přilba a další vybavení vítány.

Od čtrnácti hodin bude pokračovat seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup. Pro účast v něm se ale vyžaduje platná závodní licence.

 

Češi a Slováci v akci 502

Neskutečně krásné počasí v minulém týdnu namalovalo úchvatné kulisy nejen tréninkům, nýbrž rovněž odložené ouvertuře kolibřího seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup v Divišově. Závody budou pokračovat v rychlém sledu. Zítra půjdeme do Prahy na extraligu, v sobotu do Pardubic ke kvalifikaci evropských třiadvacítek. Zatím je ale pondělí, ohlédněme se tedy za působením našich borců za hranicemi.

 

V pondělí Gorzow vyhrál domácí sparing proti Wroclawi 49:41, když mu Martin Vaculík dovezl deset bodů (2 2 3 3). Ze začátku pracovního týdne se přeneseme na jeho konec. Zielona Gora ve sparingu ve Wroclawi podlehla domácím 47:41. Jan Kvěch jí přispěl dvěma body (0 0 0 2).

V sobotu v Gniezně odstartovala série Budex International Amateur Speedway Cup 2024. Mezi účastníky byl rovněž Martin Švestka. Ve společné klasifikaci skupin Platinum a Gold skončil desátý (1 1 3 3). Finálová jízda Platinum přinesla pořadí Oliver Petersdof, John Pedersen, Martin Švestka a Tommy Schwalb.

Ve stejný den druhým kolem v Morizes pokračovala francouzská liga. Vyhrál Miramont se stejným počtem pětatřiceti bodů jako Morizes. Rozhodujícím kritériem je v tomto případě výsledek finálových rozjížděk. O dva body pozadu skončil Marmande, o deset La Reole, kde se Hynek Štichauer prezentoval devíti body (2 2 2 0 3).

Naši byli včera rovněž při polské ligové neděli. Extraligový duel Gorzow vs. Toruň skončil za stavu 51:39 pro domácí, jimž Martin Vaculík dovezl deset bodů (1 3 2 2 2). Druhá ekstraliga, alias bývalá první liga, měla na svém pořadu také utkání Gdaňsk vs. Krosno. Skóre se zastavilo na hodnotách 43:47 a Václav Milík se na výhře hostů podílel jedenácti body se dvěma bonusy (2 1 3 3 2).

John Pedersen, Oliver Petersdof a Martin Švestka na pódiu v Gniezně | foto laskavostí Martina Švestky

Napotřetí všechno klaplo

Divišov – 13. dubna
Praha a Plzeň musely své pohárové závody kolibříků prozatím oželet. Dnes dopoledne v Divišově se ale sešlo osm závodníků s licencí. Vyšlo všechno. Počasí, účast i příprava dráhy pod taktovkou Václava Hromase. Zdeněk Schneiderwind všem na začátku předal spousty nových informací. Hlavně nováčkům.

 

Všichni byli natěšení do závodění. Ve druhé jízdě vyjel smolně Jaroslav Bartek z oválu. Při svém debutu měl pech také Dominik Suchánek, jenž po startu ve dvacáté jízdě zůstal stát. Ve finále A vyhrál Karel Průša před Lubošem Hromádkou a Štěpánkou Nyklovou.

 

C B A TOT
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 3 15
2. Luboš Hromádka, Pardubice 3 2 3 2 2 12
3. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 3 2 3 1 11
4. Jakub Hejkal, Slaný 1 3 2 2 3 11
5. Matěj Tůma, Slaný 3 1 2 1 2 9
6. Petr Kvěch (bez klubové příslušnosti) 2 2 3 3 1 11
7. Jaroslav Bartek, Praha L 1 1 2 3 7
8. Dominik Suchánek, Pardubice 2 2 1 E  2 7
Kolibříci mají za sebou svůj první letošní pohár | foto Petra Zahradníčková

Pátek odpoledne rovná se Talent Speedway Slaný

Pardubice – 12. dubna
Páteční odpoledne patřilo opět na plochodrážním stadiónu ve Slaném tradičnímu tréninkovému programu Talent Speedway Slaný. Aleš Altman, vedoucí projektu, neponechal nic náhodě a se svým kolektivem připravili vše pro zdárný průběh další tréninkové akce.

 

Před sobotním prvním mítinkem PRO – TEC Speedway Mini Cup, který je plánován bod bájnou horu Blaník do Divišova, si na malý slánský ovál přijeli vyzkoušet a doladit své stroje host z pražské Markéty Jaroslav Bártek, domácí duo Jakub Hejkal a Matěj Tůma, který zde zažije závodní premiéru.

Svá tréninková kolečka zde rovněž pod taktovkou instruktora Bruno Belana odkroužili Richard Samek a Matyáš Ryska, po sobotním prvním  výjezdu na dráhu nechyběl ani David Filipovský. Přišel i Aleš Altman, kterému pomalu končí hokejová sezona, a páteční odpolední čas vyměnil za hokejovou halu za plochodrážní prostředí, byť jen v roli diváka.

Bruno Belan, který úspěšně plní roli instruktora a zaskakuje za Miroslava Rosůlka, jenž mimochodem zdárně doma v Lužné rehabilituje, dal dvojici Jakub Hejkal – Matěj Tůma poslední instrukce před divišovskou akcí. Snad si jeho dobře míněná slova vezmou k srdci a budou se řídit jeho radami.

Ve Slaném se každý pátek trénuje | foto Václav Buřič

Naděje na ostrý start poháru kolibříků se zvyšují

Divišov – 11. dubna
V sobotu se v Divišově měl konat už třetí díl pohárové série PRO-TEC Speedway Mini Cup. Jenže malý počet závodníků s licencemi zapříčinil odvolání podniků v Plzni a v Praze. Nyní se ale zdá, že by se na středočeském ovále mohlo pozítří přece jen závodit naostro. Má totiž dorazit Petr Kvěch, mladší bratr Jana, a také pardubický Dominik Suchánek.

Dominik Suchánek, synovec plochodrážníka Tomáše, včera trénoval v Pardubicích | foto Zdeněk Schneiderwind