Archiv pro rubriku: Ostatní závody

Liberec je pořadatelem roku

Liberec – 10. prosince
Tuto sobotu pořádali v Polsku vyhodnocení amatérského seriálu Kaczmarek Electric Speedway Cup. Krom vyhlášení jednotlivých závodníků se také vyhlašoval nejlepší pořadatel soutěže. A pak se to stalo! Při vyhlašování nejlepšího pořadatele byl na prvním místě vyhlášen… Liberec!

 

Pohár pro nejlepšího pořadatele polského amatérského seriálu skončil v Liberci

Když jsem se tuto informaci dověděl, úplně se mi podlomila kolena. Překrásný pohár se právě přemísťuje do Liberce a určitě bude mít svoje čestné místo v klubovně. Ten, kdo chodí nebo sleduje alespoň trochu polskou plochou dráhu, ví, jaké tam mají stadióny.

Liberec se na sklonku května stal jedním z pořadatelů jejich soutěže. Také z ní poprvé byl uskutečněn přímý přenos přes rozhlas do Polska, něco podobného v našich končinách takřka nemožné. Po závodech pokračovala akce až do ranních hodin.

Na příští sezonu se plánují starty polských závodníků na našem stadionu a zároveň se jedná o dalších možnostech na dalších stadiónech.

Češi a Slováci v akci 292

Paní Zima se zatím jen zamilovaně poohlíží po našich zemích a má zatím daleko do hysterické fúrie, která by dokázala, co dovede. Přesto aktivity plochodrážníků v prvním úplném prosincovém týdnu směřovaly k zimním sportům. Petr Chlupáč, Jan Kvěch, Patrik Mikel a Ondřej Smetana spolu s Tomášem Topinkou zamířili pod hlavičkou Olympu na čtyřdenní soustředění do rakouského Söldenu, Richard Wolff zorganizoval hokejové utkání PK Plzeň vs. Olymp Praha. Avšak i čeští plochodrážníci o víkendu zabouřili svými motory. A světe div se, nebylo to v Kostěnicích!

 

Chabařovický Petr Marek je evidentně posledním českým plochodrážníkem, který v sezóně 2018 skončil na pódiu

V Polsku jsou populární mikulášské závody, v posledních letech pro závodnický potěr v sedlech motocyklů nižších kubatur. V sobotu se ve Stanowicích jelo již potřiadvacáté. V padesátkách triumfoval Kewin Nycz. Petr Marek přišel o třetí místo pódia, když v rozjezdu podlehl Filipu Beczkowskemu. Adam Nejezchleba skončil v kubatuře 80 ccm šestý, zvítězil Bartosz Lewandowski.

Včera se kolibříci představili v Kostrzynie nad Odra v rámci čtvrtého mikulášského tréninku. Padesátky ovládl opět Kewin Nycz, zatímco Petr Marek v dodatkové jízdě o stříbro porazil Kacpera Wozniaka. Bartosz Lewandowski triumfoval v osmdesátkách rovněž v neděli, Adam Nejezchleba byl pátý.

V Polsku startoval rovněž Adam Nejezchleba

Ilustrační foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Češi a Slováci v akci 291

Z hlediska domácí ploché dráhy bylo uplynulých sedm dnů v zásadě klidným týdnem. Pražané o víkendu balili na lyžařské soustředění Olympu v Rakousku, které zítra začíná. Slavilo se nejen na vyhodnocení sezóny slánského SCM, nýbrž také v Přelouči. O kousek dál burácely závodní motory, ale na nejvyšší stupínek pódia se postavil pouze David Pacalaj.

David Pacalaj stojí v sobotu na stupních vítězů v Martine
Lukáš Hutla včera oslavit své třicáté narozeniny

Slovenský junior se totiž v sobotu účastnil turnaje Kids Storm v brazilském jiu jitsu v Martine, kde svou kategorii vyhrál. Kostěnický ovál mezitím pokryla slabá vrstva sněhu, která se náramně zamlouvala Danu Maclovi a Dominiku Hrbkovi, kteří zde v tréninkovém rytmu odkroužili pár koleček.

Včera své třicáté narozeniny oslavil Lukáš Hutla. Na oslavě dostal stylový dort s ledařským speciálem, přičemž na svém facebooku žertoval, že má nejnovější rám z produkce Klabo Factory. K řadám gratulantům se za všechny své čtenáře připojuje rovněž magazín speedwayA-Z.

Dominik Hrbek při sobotním tréninku v Kostěnicích

Foto: David Hrbek a laskavostí Davida Pacalaje a Lukáše Hutly

Češi a Slováci v akci 290

Konec plochodrážní sezóny u nás probíhá v zásadě stejně rok co rok. Ledaři plánují soustředění, jejich kolegové z letních disciplín relaxují, slaví, případně zacelují šrámy. V úterý se Václav Milík v pardubické nemocnici podrobil operaci kvůli odstranění šroubů, v pátek se většina mistrů sešla na galavečeru v AČR, zatímco o den později Josef Franc hostil své sponzory, přátele a příbuzné v myslivně v Církvici. Rachot plochodrážních motocyklů se ozýval jen díky kostěnickým hobíkům, kteří dalším tréninkem odmítli akceptovat nadcházející vládu paní Zimy, dokud jim déšť jejich záměr nerozmluvil. Co však nezapadá do konceptu běžného konce listopadu, je fakt, že v sobotní ouvertuře šroubkařského seriálu Drift-On-Ice nestartoval žádný český závodník, byť byl původně ohlášen Zdeněk Holub. Nakonec triumfoval Ronny Weis.

TOT MF FIN
1.Ronny Weis, D 2 2 1 2 7 1.
2.Wojciech Lisiecki, PL 2 1 2 2 7 2.
3.Sergej Malyšev, D 2 0 1 1 4 1. 3.
4.Richard Geyer, D 1 2 2 2 7 4.
5.Tero Aarnio, FIN 0 1 2 1 4 2.
6.Jacob Bukhave, DK 1 2 0 1 4 3.
7.Buddy Prijs, NL 1 1 0 0 2
8.Romuald Lisiecki, PL 0 F 1 0 1
9.Marko Levišin, UA 0 0 0 0 0
Zdeněk Holub v sobotu ve Freitalu nestartoval
Zdeněk Holub v sobotu ve Freitalu nestartoval

Ilustrační foto: Karel Herman

V Kostěnicích si navzdory špatné předpovědi nedali pokoj

Kostěnice – 24. listopadu
Byť předpověď na včerejšek nevypadala nikterak vábně, v Kostěnicích se opět trénovalo. Závodníků nebylo mnoho. Za nejlepší byli vyhlášeni Adam Nejezchleba, Jan Hlačina a Josef Novotný. Spolu s nimi trénovali Aleš Duben, jenž opět skvěle připravil závodní trať, Dan Macl, Stanislav Buňka a Jaromír Kašpar. Po hodině se vskutku rozpršelo, takže nezbývalo než si opéct na ohýnku buřtíka a sbalit závodní nádobíčko.

Déšť ukončil včerejší kostěnický trénink

Foto: Jan Hlačina

Drift-on-Ice se třikrát takřka dotkne české hranice

Míšeň – 20. listopadu
Šroubkařská série Drift-on-Ice již od roku 2010 patří neodmyslitelně k plochodrážní zimě. Během letošního ročníku bohužel neuvidíme její podnik v nádherné Energieverbund aréně v Drážďanech, jelikož Ronny Weis s jejím managementem nenašel vhodný termín. Avšak poprvé se šroubkaři podívají do bavorského Pfaffenhofenu. Opět nechybí dvoudenní klání v Malchowě, avšak pro české fanoušky bude důležité, že se seriál třikrát přiblíží naší hranici. Tento týden se začíná ve Freitalu, aby boje o sedmý PRO-TEC Cup vyvrcholily zkraje února v Jonsdorfu a v Chemnitz.

Termínový kalendář Drift-on-Ice 2018/2019:

24.11. Freital
5.1. Pfaffenhofen
26.1. Malchow
27.1. Malchow
9.2. Jonsdorf
10.2. Chemnitz
Halové šroubky mají úchvatnou atmosféru

Foto: Mirek Horáček