Archiv pro rubriku: Grand Prix

V pátek startuje pražský plochodrážní víkend

Praha – 21. května
Pořadatelé pražského kola Speedway Grand Prix, seriálu mistrovství světa jednotlivců na klasické ploché draze opravdu dělají pro propagaci sportu levých zatáček, co je v jejích sílách. Přestože na letošní závod mají splněno, kvalita včerejší tiskové konference před sobotním startem byla na obvyklé vysoké úrovní.

 

Náhradníci v dobré formě i náladě

Josef Franc a Eduard Krčmář na včerejší tiskovce

Tentokrát byli hosty oba náhradníci Josef Franc, který si vestu s číslem sedmnáct vybojoval při Prague Open, a letos jezdící ve skvělé formě slánský Eduard Krčmář. A nebyli jen do počtu, aby měl Pavel Fišer co fotit. Oba mají za sebou několik velice zajímavých závodů, takže ochotně odpovídali na otázky moderátora a přítomných novinářů.

Dvojice náhradníků české velké ceny se spolu účastnila dvou kvalifikací do mistrovství Evropy a minulou sobotu žarnovického kola boje o challenge na SGP 2019. Do evropského finále, jak je už známo, postoupil Josef Franc. Do světového challenge se bohužel neprobojoval žádný z aktérů sobotní Grand Prix.

Ze žarnovické kvalifikace připravujeme původní reportáž, takže zatím stačí říct, že právě na Slovensku si oba borci mohli vyzkoušet ostrou jízdu proti některým stávajícím a bývalým účastníkům seriálu SGP. Nejvíce potrápil slovinskou hvězdu Mateje Žagara právě Eduard Krčmař, ale i ostatní souboje Čechů s Antonio Lindbäckem, Jaroslawem Hampelem, Janusem Kolodziejem čí Jesperem Jepsenem Jensenem byly velice napínavé a vyrovnané.

Dostanou-li příležitost naplnit role náhradníků tuto sobotu, s jistotou můžu tvrdit, že udělají vše, aby přivezli maximum bodů a zajistili tu nejlepší podívanou. Samozřejmě nikomu nepřejeme zranění, ale pokud zradí technika a některý ze závodníků překročí dvouminutový limit, popřípadě se dotkne pásky během startu, jsou připravení dva plnohodnotní náhradníci.

Josef Franc měl v neděli nepříjemný pád, ale potvrdil, že naštěstí je vše, co se týče zdraví a sportovní formy, v pořádku. O jeho dobré náladě před možným sobotním vystoupení, svědčí, že neztratil ani kapku skvělého citu pro humor. Když ho moderátor uváděl se slovy „náš starší a zkušenější host“, reagoval otázkou „který?“.

 

Trénink, autogramiády, velkoplošná obrazovka i ohňostroj

Velká cena je na programu v sobotu, avšak již v pátek můžete navštívit trénink a v neděli první ligu

Hlavnímu podniku bude předcházet páteční trénink a i ten jako v předchozích ročnicích bude veřejností přístupný. Začíná od sedmnácti hodin a potrvá obvyklé dvě hodiny. Stadión se otevře v 16:15.

Zato v sobotu první diváky přivítají na Markétě od 16:30. A hned od 16:40 se ve stanu sponzora MONSTER Energy Drink s fanoušky sejdou jezdci Monster Tai Woffinden, Chris Holder, Greg Hancock a Patryk Dudek. Pozor, už od 17:10 do 17:30 bude navazovat oficiální autogramiáda SGP, tentokrát s Emilem Sajfutdinovem, Chrisem Holderem, Niels Kristianem Iversenem a domácím Václavem Milíkem.

Tato autogramiáda bude oproti minulým létům prodloužena o deset minut, takže potrvá celkem 20 minut, a nikdo ze zájemců o podpis by neměl odcházet s nepořízenou. V oficiálním programu je vyhrazena zvláštní stránka právě k tomuto účelu.

O živé hudbě před stadionem před otevření jeho bran, stáncích s občerstvením a suvenýry SGP není třeba se nějak zvlášť rozepisovat. Stojí zato připomenut, že obvyklý ohňostroj bude, ale pozor, bude následovat teprve po ukončení rozhovorů s jezdci na prvních třech místech.

Poslední ročníky se BSI se snaží zpřístupnit divákům co nejvíc bezprostředních zážitků, takže tiskové konference po zakončení závodu jsou vidět na velké obrazovce a slyšet na celém stadionu.

 

Pohodlné zadečky bijí na poplach

Mobilní tribuna umožní navštívit českou velkou cenu dalším 250 divákům

Pro opozdilce ještě připomenu, že nástup je už v 18:4 tak, aby první série mohla odstartovat s ohledem na televizní vysílání přesně v 19:04. Přijit včas je velice důležité.

Po praktické stránce, pořadatel zajistí možnost placeného parkovaní na ploše sousedící se stadiónem. Jeho kapacita je po ukončení některých stavebních prací dokonce o něco větší. Přesto, pokud můžete přijet metrem, na jehož stanicích vás už delší dobu zvou na Speedway Grand Prix plakáty, tak určitě zvažte komfortní možnost dorazit 350 metrů od vchodu na stanici Petřiny. Po závodech tak nebudete čekat na výjezd z parkoviště a v klidu si užijete už zmíněný ohňostroj.

Markéta bude vyprodaná i letos, tak už stojí dodatková tribuna, kde je pořád k mání zhruba 200 lístků. I kdyby došly, pořadatel zajistí další místa k stání. To, že plochodrážníci nás zvednou ze sedadel, je jisté, ale potřebujete-li si mezi jízdami sednout, je za pět minut dvanáct pořídit si některou ze zbývajících vstupenek.

V úvodu jsem psal, že pořadatel dělá vše k propagaci ploché dráhy. Takže pro to, co se přece nedostanou na stadión v sobotu, následující večer na ČT bude rozsáhlá dvouhodinová reportáž. I když uvidíte závod na místě, stoji za to podívat se ještě jednou z pohledu televizních kamer.

 

Závodní program pokračuje v neděli

Čerstvý finalista evropského šampionátu juniorů Jan Kvěch pojede v neděli v Praze první ligu

V souvislosti s harmonogramem závodu bychom správě měli užívat množné číslo, protože očekávaná přítomnost velkého množství fanoušků o víkendu v Praze motivovalo AK Markéta k zařazení úvodního kola první plochodrážní ligy. Závod den po sobotní Speedway Grand Prix startuje v nedělí od patnácti hodin.

Pro upřesnění plnohodnotné lístky na tento závod budou za 150 korun a dveře stadionu se otevřou v 13:30. Pojedou týmy Prahy, Pardubic, slovenské Žarnovice a týmu juniorské reprezentace. Pro něho Pardubice uvolnily Patrika Mikela a Josefa Nováka, takže samy pro sebe počítají s Jaroslavem Petrákem, Hynkem Štichauerem a Martinem Mejtským.

Mezi jinými uvidíme Jana Kvěcha, skvělého juniora, který v sobotu v ukrajinském Rovnu vystoupil na druhý stupínek pódia, a co je důležitější, zajistil si místo ve finále mistrovství Evropy juniorů. V šestnácti je to skvělý výkon a určitě se bude chtít předvést v nejlepším světle i před domácím publikem.

Foto: Pavel Fišer, Pavel Ondrašík a Karel Herman

Pražská Markéta se líčí na svůj velký den

Praha – 18. května
Přípravy pražský pořadatelů na Speedway Grand Prix České republiky, která je na pořadu příští soboty, jsou v zásadě u konce. Sedačky na hlavní tribuně jsou vyměněny a v nájezdu do druhé zatáčky vyrostla dočasná tribuna pro dvě stě padesát diváků. V areálu se tak před úterním příjezdem kamiónů s proprietami BSI smýčí, v čemž pořadatelům pomohl i déšť, který paradoxně zrušil včerejší pardubickou extraligu.

 

Mobilní tribuna umožní navštívit českou velkou cenu dalším 250 divákům

„Mobilní tribunu jsme se rozhodli postavit minulý týden, kdy se projevil větší zájem o vstupenky a blížili jsme se kapacitě,“ říká Pavel Ondrašík, aby vysvětlil, proč improvizované hlediště není přece jen kapánek rozměrnější. „Mohla by bejt‘ větší a na jiným místě než u depa. Ale tam není srovnanej‘ terén pro postavení velký obrazovky. Ta bude v první zatáčce, kde by prostor pro větší tribunu byl. Možná to tak příští rok uděláme.“

Výměna sedaček na hlavní tribuně je již dokončena

Vstupenky je možné stále kupovat prostřednictvím Ticketportal nebo se pro ně případní zájemci mohou zastavit rovnou na Markétě. „V případě, že se vyprodají, jsme připraveni pustit i lístky na stání,“ potvrzuje Pavel Ondrašík, že by žádný zájemce o skvělou podívanou neměl příští víkend zůstat za plotem. „Ale určitě nebudou levnější než k sezení.“

Pražská Markéta se líčí na svůj velký den

Stadión na pražské šestce letos čeká výrazná rekonstrukce, která během letních měsíců umlčí plochodrážní motory. Odpoledne po české velké ceně zde ještě odstartuje letošní první liga, avšak pak se zde bude závodit až v září. Nicméně první novinku si diváci vychutnají již při Speedway Grand Prix.

Poslední léta bývá Markéta pro českou velkou cenu beznadějně vyprodána

„Na konci roku CS Olymp koupil na hlavní tribunu nový sedačky a jejich montáž je už hotová,“ pochlubí se Pavel Ondrašík, že pásky zabraňující divákům ve vstupu na jejich oblíbená místa při jarních závodech jsou již minulostí. „Sedačky jsou nové a lidé už nebudou muset sedět na popraskanejch‘, což pro ně bude odměna, když si koupili dražší lístky.“

Obrazu letošní velké ceny by dozajista přispělo i repete loňského pódia s Václavem Milíkem

Po dvaceti letech zkušeností s pořádáním vrcholné plochodrážní série funguje pořadatelský tým jako poctivé švýcarské hodinky. „Přípravy v areálu vrcholí,“ konstatuje Pavel Ondrašík. „Teď se to pozastavilo, dva dny pršelo, ale zase se smyl pyl z řepky, co byl všude. Teď se zametá a připravuje se, že v úterý přijedou kamióny a začne se stavět načisto.“

Foto: Pavel Ondrašík, ilustrační: Mirek Horáček, Pavel Fišer a Karel Herman

Tai Woffinden slibuje další vítězství

Varšava – 12. května
Dvojnásobný světový šampión Tai Woffinden vyhrál na vyprodaném Národním stadiónu ve Varšavě první letošní velkou cenu. Na tiskové konferenci pak v euforické náladě sliboval, že další triumfy letos ještě přijdou. Nicméně za čtrnáct dnů přijede do Prahy v roli leadera aktuální klasifikace Fredrik Lindgren. Švéd skončil včera sice až třetí, ale dal dohromady nejvíc bodů.

Maciej Janowski, Tai Woffinden a Fredrik Lindgren na pódiu

Přitom Tai Woffinden neměl zrovna ideální nástup, jelikož se po dvou sériích u jeho jména krčily jen čtyři body. Přidal dvě vítězství, aby v semifinále dvě naháněl Artjoma Lagutu. Nakonec Rusa, který se vrátil do světa velkých cen po sedmi letech postupem do finále, nepředjel.

Tai Woffinden si finálový startovní post vybíral až jako třetí, nakonec v bitvě s Maciejem Janowskim před zraky pětapadesáti tisícovek diváků tahal na delší konec provazu. „Všechno šlo opravdu dobře, ale musím přiznat, že se ještě necítím na motorce pohodlně,“ vyprávěl na tiskové konferenci. „Je začátek sezóny a měli jsme zatím jediný závod ve Švédsku. Vyhrát Grand Prix a přitom se necítit na sto procent je pro mě signál, že tohle bude vzrušující sezóna. Pro mě toho určitě ještě přijde hodně.“

1. Tai Woffinden, GB 2 0 2 3 3 2 3 15
2. Maciej Janowski, PL 1 2 2 3 1 2 2 13
3. Fredrik Lindgren, S 2 3 3 1 3 3 1 16
4. Artjom Laguta, RUS 3 3 3 0 1 3 0 13
5. Chris Holder, AUS 2 2 2 3 0 1 10
6. Patryk Dudek, PL 2 2 1 2 3 0 10
7. Bartosz Zmarzlik, PL 3 1 3 0 1 1 9
8. Matej Žagar, SLO 3 0 0 3 3 0 9
9. Greg Hancock, USA 0 3 2 1 2 8
10. Emil Sajfutdinov, RUS 0 1 3 2 2 8
11. Krzysztof Kasprzak, PL 3 3 ex 1 0 7
12. Jason Doyle, AUS ex 2 T 1 2 5
13. Niels Kristian Iversen, DK 1 0 1 2 0 4
14. Przemyslaw Pawlicki, PL 1 0 1 ex 1 3
15. Maksym Drabik, PL (res) 0 2 2
16. Bartosz Smektala, PL (res) 2 2
17. Craig Cook, GB 0 1 1 0 0 2
18. Nicki Pedersen, DK 1 1 E ex – 2

Foto: Pavel Fišer

Václav Milík byl hlavním magnetem včerejší tiskovky

Praha – 26. dubna
Přesně měsíc nás dělí od pražského vydání Speedway Grand Prix, druhého podniku letošního seriálu mistrovství světa jednotlivců na klasické ploché draze. Soutěž otevře polská Varšava už 12. května, takže je nejvyšší čas připravit se na jeden z vrcholů letošní plochodrážní sezóny. Ostatně především o ní se točila řeč na včerejší tiskové konferenci AK Markéta.

Včrejší tiskovka se pochopitelně točila okolo pražské Speedway Grand Prix

Neotálejte se vstupenkami

Trošku sebereklamy není nikdy na škodu, tak jsem si nenechal ujit společnou fotku s hvězdou SGP Václavem Milíkem

Po skvělém extraligovém závodě a prvním podniku české juniorky je nálada pořadatelů z pražské Markéty výborná. Stadión je připraven, předprodej vstupenek běží. Se zhruba sedmdesáti procenty prodaných lístků se i letos rýsuje vyprodané hlediště, takže je připraven plán mobilní tribuny, která se loni stavěla na poslední chvíli. Nebude-li stačit ani ona, přidá se několik set lístků k stání, ale chcete-li si zajistit slušný výhled na trať, už moc neotálejte.

Ještě lepší byl loni výkon českého zástupce, když jedoucí na divokou kartu Václav Milík se stal prvním českým závodníkem, který vystoupil na pódium české plochodrážní Grand Prix. Trošku předběhnu, když na úvod prozradím, že stejně vysoký cíl má i letos a nebudeme se zlobit, když si polepší o pozici či dokonce dvě výš.

Pořadatel tak vysoké nároky na Václava Milíka nemá. Zřejmě nechce přispívat k ještě většímu tlaku domácího závodu a mluví o spokojenosti, dostane-li se pardubický kapitán do semifinále. Že na to má, už víme dávno všichni, takže se stoprocentně počítalo, že divokou kartu dostane i letos. Jenomže teď je to už zpečetěno a oficiálně potvrzeno a nominaci zveřejnil magazín speedwayA-Z již včera takřka současně, kdy splynula z úst Pavla Ondrašíka.

Dán favoritem v očích Václava Milíka

Václav Milík to s novináři umí, a když k nové vousaté vizáží a doplněnému tetování přidáte vtip na úrovní mladého veterána Josefa France, tak se nikomu nechtělo odcházet

Za pár týdnů se po celé plochodrážní Evropě bude závodit v tom nejvytíženějším módu, takže Markéta pozvala hlavní domácí hvězdu dne Václava Milika už včera s měsíčním předstihem. Pardubičan odpovídal ochotně na otázky během oficiální části tiskovky a bavil se s novináři ještě dlouho po jejím skončení. A že to umí stejně dobře jako jízdu na motocyklu, potvrdil vytrvalý zájem přítomných, kteří ho nenechali odejít jen tak.

Padaly otázky na přípravu motorek, které jsou nové, ale motory jsou stejné, od stejných ladičů, akorát pořadně repasované pro sezónu. Na sázku, která stoji za pěstováním fousů, po cíle letošního ročníku mistrovství světa a Evropy. Nejzajímavější otázka ale byla, koho považuje Václav Milík za největšího favorita na titul individuálního mistra světa 2018.

Odpověď mě velice překvapila, jelikož podle Václava Milíka je to veterán Nicki Pedersen. „Nickiho osobně mám rád a potěšilo mě dozvědět se, že momentálně jede v nejlepší formě. Že mu skoro roční pauza přispěla na pohodě a chutí závodit. Je to starý dobrý Nicki, jak ho známe z nejlepších let. Je nesmírně rychlý a se zkušeností, které nahromadil, jede výborně. Ani nemusel nikoho letos sundat,“ kvitoval Václav Milík.

Mezí favority pražské velké ceny kromě Nickiho Pedersena zařadil Fredrika Lindgrena, který letos v pěti závodech prohrál pouhé čtyři body. O nestárnoucím Gregu Hancockovi, do jehož TEAM HANCOCK HAJ Václav Milík patří,  se zase vyjádřil, že zatím má odjeto jen pár závodu, ale do posledního víkendu v květnu určitě bude ve své obvyklé kondici. Letos se sešli jen párkrát, trénovali starty a ty mu šly jako vždy perfektně.

Turci na území českého Mitasu

Přidáváme další fotku Jawy osazené tureckými pneumatiky ANLAN z milánské EICMA

Ne všechny zprávy byly jen skvělé. V britské lize se zle poranil Martin Vaculík, který bude léčit zlomený kotník a nestihne první dvě velké ceny, Varšavu a právě Prahu. Přejme mu co nejrychlejší uzdravení a návrat na ovál. Mezitím jeho místo zajme první náhradník a dlouholetý trvalý účastník seriálu Dán Niels Kristian Iversen.

O doprovodném programu a harmonogramu všech akcí souvisejících s pražskou Grand Prix budeme mít příležitost napsat ještě před vlastním závodem. Takže na závěr pár slov o hlavním sponzorovi letošní velké ceny. Už loni magazín speedwayA-Z přinesl fotku z milánské výstavy EICMA, kde turecká firma předvedla první radiální bezdušové pneumatiky určené k ploché dráze.

Pneumatika si vyžaduje zcela jiné ráfky a zatím ji podle Václava Milíka vyzkoušel jen Rus Laguta. Dlouho zápasil s jejím nasazením, takže na žádné velké testování nedošlo. Každý z jezdců v Praze dostane obvyklých pět pneumatik a uvidíme, zda je někdo z nich vyzkouší, popřípadě nasadí do rozjížděk.

Každopádně ANLAN je jedna z pěti homologováních pneumatik a podle angažovaností v pražské Grand Prix, dřívější doméně našeho Mitasu, asi to myslí s plochou dráhou zcela vážně. Za měsíc budeme alespoň o trochu znalejší.

Zatím přikládám pozvání AK Markéta na úterní první finále mistrovství republiky jednotlivců, které startuje od šestnácti hodin. A ještě než uvidíme český trojlístek nominovaný na Speedway Grand Prix souboji s dalšími, na něž se tentokrát nedostalo, čeká nás další díl šampionátu stopětadvacítek na vedlejší malé Markétě.

Foto: Kiril Ianatchkov

Pražská nominace je letos v zásadě tradiční

Praha – 26. dubna 10:15
Josef Franc bude mít startovní číslo sedmnáct pražské velké ceny. Taková informace rozhodně není žhavou novinkou, jelikož si úřadující český mistr o pozici prvního náhradníka řekl ve strhujícím finále Prague Open, v jehož poslední zatáčce obral o vítězství Hynka Štichauera. Pardubický vousáč se nakonec při Speedway Grand Prix České republiky neobjeví vůbec. Dnes krátce po desáté hodině dopolední totiž na tiskové konferenci AK Markéta Praha zazněla vcelku očekávaná jména dalších nominovaných závodníků. Divokou kartu získal Václav Milík, s osmnáctkou bude připraven Eduard Krčmář. Pavel Ondrašík, sportovní ředitel pořádajícího klubu, se magazínu speedwayA-Z svěřil s okolnostmi takového výběru.

 

Pražská SGP se kvapem blíží

„Protože je momentálně z českých závodů nejvyrovnanější,“ dává Pavel Ondrašík pádnou odpověď na přímou otázku, proč pražský klub opět ukázal ve svém výběru na naši plochodrážní jedničku. „A po loňském výsledku si to zaslouží. Teď se mu zrovna nedaří starty, ale věřím, že to dopiluje. Bedna by byl malej‘ zázrak, ale ani loni by nikdo nepředpokládal, že se na ni dostane. Ale i za semifinále bychom byli rádi.“

Josef Franc je velkým rivalem pardubického kapitána nejen na oválech, ale i v duelu o divokou kartu pražské velké ceny. „Těžká volba je to vždycky,“ uvažuje Pavel Ondrašík nad smůlou závodníka jeho klubu, který se po dvaceti letech dostal na samotný český vrchol zároveň s úžasným vzestupem Václava Milíka. „Pokaždý někomu ublížíš, vždyť můžeme dát jen tři místa. A na někoho musí padnout, že Grand Prix nepojede.“

Přitom Václav Milík byl žhavým kandidátem permanentní divoké karty na celý ročník letošních velkých cen. Této vidině podřídil maximum a na rozdíl od roku 2016 nechal plavat všechno ostatní a na oltář vidiny stálého místa mezi světovou elitou položil i domácí titul. Londýnská společnost BSI ovšem preferovala slavná jména a i úžasné třetí místo z loňské Prahy nepomohlo pardubickému kapitánovi výše než k postu druhého stálého náhradníka.

Až v samotném závěru Prague Open si Josef Franc zajistil sedmnáctku na úkor Hynka Štichauera a Eduarda Krčmáře

„Škoda, že nebyl první náhradník,“ lituje Pavel Ondrašík, protože po nehorázné smůle Martina Vaculíka v britské lize by duel Václav Milík vs. Josef Franc o divokou kartu vyřešil sám osud a divákům by na slavnostní nástup přišla zamávat rovnou čtveřice českých závodníků. „Myslím si, že první stálý náhradník prostě musel bejt‘ Dán, protože v době nominace se ještě nevědělo, jestli pojede Nicki Pedersen.“

A proč pomyslný prst pražské Markéty ukázal na Eduarda Krčmáře jako majitele vesty druhého náhradníka? „Eda nám prokázal, že je hned za Vaškem a Pepou,“ vysvětluje Pavel Ondrašík. „Jeho výkonnost je taková, že si osmnáctku zaslouží. Při extralize na Markétě porazil Vaška. Je mladej‘ a český plochý dráze může přivézt nějakej‘ výsledek.“


Nominace AK Markéta Praha pro SGP České republiky:

#16 divoká karta – Václav Milík, ZP Pardubice

Václav Milík dostal divokou kartu již popáté v řadě

Ještě žádný jiný český plochodrážník neabsolvoval pražský závod cyklu Speedway Grand Prix pětkrát po sobě na divokou kartu. Předtím startoval dvakrát na pozici náhradníka. Nicméně jeho rekordy nejsou pouze kvantitativní. Třetí místo z loňského června je vůbec jediným pódiovým umístěním českého plochodrážníka v jednadvaceti ročnících naší velké ceny.

pražská bilance: 2012 res 17., 2013 res DNR, 2014 divoká karta 15., 2015 divoká karta 15., 2016 divoká karta 16., 2017 divoká karta 3.

# 17 první náhradník – Josef Franc, Markéta Praha

Josef Franc přepisuje rekordy také při SGP České republiky

Mezi našimi plochodrážníky má rekord v počtu účastí při Velké ceně České republiky, protože se v ní za měsíc přestaví již poosmé. První divokou kartu dostal před patnácti lety, tedy v době, kdy se desetiletý Václav Milík věnoval skokům na trampolíně a sedmiletý Eduard Krčmář hrál hokej. Roku 2013 rozjásal ochozy trojicí vítězných rozjížděk a letos bude náhradníkem již počtvrté v řadě.

pražská bilance: 2003 divoká karta 24., 2007 náhradník 15., 2012 divoká karta 7., 2013 divoká karta 16., 2015 náhradník 18., 2016 náhradník DNR, 2017 náhradník 17.

# 18 druhý náhradník – Eduard Krčmář, Slaný

Eduard Krčmář se chystá na druhou velkou cenu

Pražskou velkou cenu absolvoval pouze jednou, a sice předloni v roli druhého náhradníka, aniž by se během závodu dostal na ovál. Loni nemohl aspirovat na žádný z nominovaných postů, jelikož se termín pražského závodu křížil s juniorským mistrovstvím Evropy, kde startoval.

pražská bilance: 2016 náhradník DNR

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Rouška tajemství za chvíli spadne

Praha – 26. dubna 9:45
Pražský klub Lávka se v tuto chvíli plní novináři, které přilákala tisková konference pražské Markéty. Vedle obvyklých témat je lákadlem představení majitelů startovních čísel šestnáct, sedmnáct a osmnáct květnové SPG České republiky. Zjistíte je záhy také na stránkách magazínu speedwayA-Z.

Stůl pro hosty v Lávce je zatím ještě prázdný

Foto: Kiril Ianatchkov