Archiv pro rubriku: speedwayA-Z

Knížky se rozloučí s plnou parádou

Česká Třebová – 17. června
Předminulý čtvrtek jsme v Pardubicích viděli extraligu, jakou naše historie nezažila. Nikdy se totiž nestalo, aby se všechny čtyři týmy vměstnaly na rozdíl pouhopouhých dvou bodů. Ve středu naše vyšší soutěž pokračuje ve Slaném. Zdali uvidíme opět takový vyrovnaný závod, je prozatím v plochodrážních hvězdách. Diváci si však určitě vychutnají podívanou, jež v extralize také není běžná, a sice autogramiádu Jiřího Štancla a Milana Špinky, která doprovodí letos poslední přímý prodej knih s plochodrážní tematikou.

 

Pardubický extraligový tým při autogramiádě v Pardubicích

Banánové krabice, které se báječně hodí na dopravu knížek z tiskárny, se již mohly přesvědčit, zda pro obalový materiál existuje život i po recyklaci. Nejsou totiž potřeba ani na přepravu publikace Česká plochodrážní ročenka 2018, ani výpravnou knihu sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA.

Ročenek nám zbylo posledních osm, zlatopřilbových publikací ještě o dvě méně. Přesto jsme se rozhodli jít ještě jednou do přímého prodeje právě při středeční extralize. Zájemci o knihy by rozhodně s nákupem již neměli váhat. Jiří Hájek, velká postava české motoristické žurnalistiky, sice přiveze další kousky knihy sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA, avšak ročenek již více nemáme a stoleček na závodech budeme mít až zase zjara.

Divákům byl k dispozici i kompletní Dryml Team

I ve Slaném bude šance ozdobit knihy postavami plochodrážních celebrit. Sice neklapla autogramiáda slánského extraligového týmu, nicméně všem zájemcům se budou podepisovat Jiří Štancl a Milan Špinka. Na prodejním místě se objeví okolo půl šesté.

Foto: Eva Palánová

Ve čtvrtek najdou svůj náhradní termíny také autogramiády

Česká Třebová – 4. června
Při čtvrteční pardubické extralize se s pravděpodobností hraničící s jistotou v letošní sezóně naposledy na závodech objeví prodejní stoleček s plochodrážními knihami. Česká plochodrážní ročenka 2019 se totiž blíží svému absolutnímu vyprodání a rovněž knih sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA od Petra Dufka a Romana Apeltauera nám již v přepravce příliš nezbývá. Přeložený mítink, jímž se uzavře první půlka vyšší české soutěže, přinese také příležitost ozdobit publikace skvělými podpisy. Nejprve bude zájemcům k dispozici celý pardubický tým. Neuběhne dlouhá doba, co zmizí v depu, a lihových fixů se chopí Aleš Dryml se svými syny Alešem a Lukášem.

Orientační časový harmonogram čtvrtečních autogramiád:

16:45 – 17:15 extraligový tým AMK ZP Pardubice
17:30 – 18:00 Aleš Dryml st., Aleš Dryml ml. a Lukáš Dryml
Aleš Dryml mladší, Aleš Dryml starší a Lukáš Dryml během Zlaté stuhy 1997

Foto:Karel Herman

Václav Milík se fanouškům podepisoval již v Žarnovici, kde usedl ke stejnému stolu s Martinem Vaculíkem
Václav Milík se fanouškům podepisoval již v Žarnovici, kde usedl ke stejnému stolu s Martinem Vaculíkem, s nímž později bojoval o titul slovenského mistra

Pardubické extralize budou předcházet autogramiády

Česká Třebová – 13. května
Poslední kousky publikací Česká plochodrážní ročenka 2019 a sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA budou k mání také pozítří během pardubické extraligy. Fanoušci by si tentokrát měli do Svítkova pospíšit, protože u prodejního stolečku vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové za vstupem proběhnou dvě autogramiády. Svým podpisem knihy nejprve ozdobí pardubický extraligový tým včetně kapitána Václava Milíka a rekordmana Jaroslava Petráka. Leadery průběžné klasifikace vyšší české soutěže posléze vystřídá Aleš Dryml se svými syny Alešem a Lukášem.

Orientační časový harmonogram autogramiád:

16:45 – 17:15 extraligový tým AMK ZP Pardubice
17:30 – 18:00 Aleš Dryml st., Aleš Dryml ml. a Lukáš Dryml
Aleš Dryml mladší, Aleš Dryml starší a Lukáš Dryml během Zlaté stuhy 1997

Foto: Karel Herman

Další autogramiády přiblížily čtenářům hrdiny plochodrážních knih

Česká Třebová – 1. května
Uplynulý víkend byl opět nabitý plochodrážní akcí. Pro vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebová však znovu přinesl více práce, než by zabralo běžné zpravodajství z přeboru v Březolupech a slovenského šampionátu v Žarnovici. Na obou místech jsme prodávali nejen novou publikaci Česká plochodrážní ročenka 2019, ale i skvělé dílo Petra Dufka a Romana Apeltauera s názvem sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA. Oba stadióny si přímo křičely do světa další příležitost, jak čtenářům nabídnout setkání s jejími hrdiny.

 

Fajnšmekři si rozhodně nenechali ujít získat podpis Jaroslava Gavendy

Jak AK Březolupy, tak SC Žarnovica vyšly našemu přání vstříc. V sobotu se u prodejního stolečku s plochodrážními knihami objevil Jaroslav Gavenda. Jeden z nejúspěšnějších mužů moravské plochodrážní historie servíroval při Zlaté přilbě překvapení již při svém debutu v září 1995.

Do Pardubic jej tenkrát povolali na poslední chvíli, ale on se odmítl smířit s rolí outsidera. Dostal se až do malého finále, jehož cíl protnul jako pátý. Přitom v semifinále musel odstavit motocykl, jemuž prasknul rám, jenž na rozdíl od světové špičky obouval do barumek, nikoliv dunlopů. Přitom se tehdy pětatřicetiletý Moravan tehdy dostal do úvah Tonyho Rickardssona. Stále ještě úřadující mistr světa si na něho v semifinále musel dávat pozor. Kdyby jej totiž neporazil, nepostoupil by do velkého finále a nezískal by svou třetí blyštivou trofej z dílny klenotnického mistra Lejhance.

Martin Vaculík a Václav Milík byli fanouškům k dispozici v Žarnovici

Na druhý den se fanouškům podepisoval nejprve Martin Vaculík. Klobouk dolů před vstřícnosti slovenského šampióna. Možná kdyby do Žarnovice dorazili komisaři z Londýna, dostal by se do Guinessovy knihy rekordů za největší počet udělených podpisů a pořízených snímků na mobily diváků.

V tomto směru mu úspěšně sekundoval Václav Milík. Pardubičan vzhledem k noční cestě z Goričanu přišel o pár minutek později po Martinu Vaculíkovi. O nějaké čtyři hodiny pak ve finále o mistra Slovenska dlouho ukazoval výfuk svému parťákovi z popolední autogramiády. Jenže ten měl vrch nakonec i na ovále.

Stále víc a víc knih se od prodejních stolečků přesunuje k plochodrážním čtenářům

Mně osobně nezbývá než poděkovat všem aktérům za umožnění obou akcí. Ročenky se nám v redakci již pyšně neroztahují v několika banánových bednách, pár se jich tu ještě skromně tyčí. Náklad zlatopřilbových knížek, jejichž prodej pro vydavatelství Sokrates Media realizujeme, je stále lehčí a lehčí, když jej překládáme do dodávek závodníků, aby nám je přiblížili na další plochodrážní štaci.

Nicméně zájem fanoušků nás motivuje přímý prodej publikací prodloužit. V Plzni jej asi nebude možné logisticky realizovat, nicméně knihy se k zájemcům nějakým způsobem dostanou i tam. A dál? Dál se uvidí, každopádně byste neměli s nákupem váhat. Až dojdou, nezbude totiž než konstatovat, že kde nic není, bere jenom finančák.

Foto: Eva Palánová a Karel Herman

Na víkend jsou domluveny další autogramiády

Březolupy a Žarnovica – 25. dubna
Během slánského přeboru minulou sobotu zasedly k prodejnímu stolečku s plochodrážními knihami dvě závodnické osobnosti. Karel Průša nejstarší a Eduard Krčmář podepisovali zájemcům publikace Česká plochodrážní ročenka a sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA. Další podobné akce jsme ve spolupráci s pořadateli připravili také na sobotu v Březolupech a neděli v Žarnovici.

 

Zlatá přilba 1996: Fin Oli Tyrvainen vede před Jaroslavem Gavendou a Václavem Milíkem

Při sobotním přeboru v Březolupech budeme mít stůl s plochodrážní literaturou poblíž budovy technické kontroly. V časovém rozpětí zhruba 14:00 – 14:30 zde bude přítomen Jaroslav Gavenda. Jeden z nejlepších závodníků březolupské historie se do dějin pardubického závodu všech závodů zapsal svým nečekaným postupem do malého finále v září 1995. Petr Dufek a Roman Apeltauer na něho samozřejmě mysleli snímkem ve své výpravné publikaci.

Další den v Žarnovici bude prodej zajišťován přímo pořadateli místního Speedway Clubu na jejich stánku se suvenýry poblíž vstupu na Městský stadión. Mezi 13:30 – 14:00 zde proběhne autogramiáda Martina Vaculíka. Slovenské eso má své snímky nejen v naší ročence, ale i ve velké zlatopřilbové knize.

Martin Vaculík bude k dispozici divákům, než se pustí do boje o slovenský titul

Česká plochodrážní ročenka 2019 se bude prodávat za Kč 130,-, kniha sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA za zvýhodněných Kč 390,-. Na Slovensku se pochopitelně bude platit v eurech dle jeho aktuálního kurzu vůči české koruně.  Pro slovenské fanoušky je přímý prodej výhodnější o to, že ušetří za poštovné za zásilku s velkou knížkou stejně drahé jako opiové pole.

Autogramiáda ve Slaném zastihla vedle sebe Karla Průšu a Eduarda Krčmáře

Foto: Karel Herman, Kiril Ianatchkov a Eva Palánová

Ve Slaném proběhne autogramiáda

Slaný – 17. dubna
Kola hlavní sezóny 2019 se začínají roztáčet na plné obrátky. V sobotu ve Slaném startuje další dlouhodobá soutěž, a sice přebor, jenž opět bude plnit kvalifikační roli pro mistrovství jednotlivců, které bude pokračovat zkraje září v Plzni. Program zahájí už dopoledne stopětadvacítky, a než zabouří půllitry, máte šanci pořídit si do své knihovničky nejnovější plochodrážní knihy a nechat si je ozdobit podpisy skvělých závodníků.

 

Slánská autogramiáda naváže na podobnou akci, jaká při Velké ceně UNITOP před čtrnácti dny

Stoleček s knihami najdete opět v těsném sousedství stánku s občerstvením, kde proběhne i podpisová akce, kterou jsme pro vás ve spolupráci s AK Slaný připravili. Zatím není jisté, zda dorazí Jiří Štancl, který hostí vzácnou rodinnou návštěvu z Anglie, ale svou účast potvrdil Eduard Krčmář. Jeho podpis se bude skvěle vyjímat jak v publikaci Česká plochodrážní ročenka 2019, tak ve výpravné publikaci s názvem sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA.

Právě v knize Petra Dufka se bude určitě skvěle vyjímat autogram od dvojice mužů, kteří udávali směr naší ploché dráhy v dávnější minulosti. Zdeněk Majstr to nebude mít na slánský stadión daleko, zatímco Karel Průša dorazí na palubě legendárního stříbrného renaultu svého syna Karla, jehož tachometr již olizuje hranici osmi set tisíc ujetých kilometrů.

 


Co bude k mání

Česká plochodrážní ročenka 2019 se bude příští týden prodávat v Praze, v Kopřivnici i ve Slaném

Česká plochodrážní ročenka 2019, nejnovější knížka z produkce vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové, se bude prodávat za obvyklých Kč 130,-. Kniha Petra Dufka a Romana Apeltauera sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA je oproti běžné prodejní síti zlevněná o šedesát korun, takže ji ve Slaném pořídíte jen za Kč 390,-.

Kromě nich nabídneme exempláře starších Ročenek a také poslední kousky biografie Antonín Kaspera s názvem Sekáček se zlatou přilbou aneb celý život u ploché dráhy či knihy Od řidítek k mikrofonu od Miloslava Čmejly.

Stejný sortiment nabídneme také na Velký pátek při druhém kole letošní první ligy v Kopřivnici. Na Letním stadiónu budou prodej zajišťovat členové klubu na svém stánku se suvenýry.

Česká plochodrážní ročenka 2019 může také dorazit do Vaší poštovní schránky.


Eduard Krčmář bude hostem sobotní autogramiády ve Slaném

Foto: Eva Palánová a Pavel Fišer