Archiv pro rubriku: speedwayA-Z

Ve Slaném proběhne autogramiáda

Slaný – 17. dubna
Kola hlavní sezóny 2019 se začínají roztáčet na plné obrátky. V sobotu ve Slaném startuje další dlouhodobá soutěž, a sice přebor, jenž opět bude plnit kvalifikační roli pro mistrovství jednotlivců, které bude pokračovat zkraje září v Plzni. Program zahájí už dopoledne stopětadvacítky, a než zabouří půllitry, máte šanci pořídit si do své knihovničky nejnovější plochodrážní knihy a nechat si je ozdobit podpisy skvělých závodníků.

 

Slánská autogramiáda naváže na podobnou akci, jaká při Velké ceně UNITOP před čtrnácti dny

Stoleček s knihami najdete opět v těsném sousedství stánku s občerstvením, kde proběhne i podpisová akce, kterou jsme pro vás ve spolupráci s AK Slaný připravili. Zatím není jisté, zda dorazí Jiří Štancl, který hostí vzácnou rodinnou návštěvu z Anglie, ale svou účast potvrdil Eduard Krčmář. Jeho podpis se bude skvěle vyjímat jak v publikaci Česká plochodrážní ročenka 2019, tak ve výpravné publikaci s názvem sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA.

Právě v knize Petra Dufka se bude určitě skvěle vyjímat autogram od dvojice mužů, kteří udávali směr naší ploché dráhy v dávnější minulosti. Zdeněk Majstr to nebude mít na slánský stadión daleko, zatímco Karel Průša dorazí na palubě legendárního stříbrného renaultu svého syna Karla, jehož tachometr již olizuje hranici osmi set tisíc ujetých kilometrů.

 


Co bude k mání

Česká plochodrážní ročenka 2019 se bude příští týden prodávat v Praze, v Kopřivnici i ve Slaném

Česká plochodrážní ročenka 2019, nejnovější knížka z produkce vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové, se bude prodávat za obvyklých Kč 130,-. Kniha Petra Dufka a Romana Apeltauera sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA je oproti běžné prodejní síti zlevněná o šedesát korun, takže ji ve Slaném pořídíte jen za Kč 390,-.

Kromě nich nabídneme exempláře starších Ročenek a také poslední kousky biografie Antonín Kaspera s názvem Sekáček se zlatou přilbou aneb celý život u ploché dráhy či knihy Od řidítek k mikrofonu od Miloslava Čmejly.

Stejný sortiment nabídneme také na Velký pátek při druhém kole letošní první ligy v Kopřivnici. Na Letním stadiónu budou prodej zajišťovat členové klubu na svém stánku se suvenýry.

Česká plochodrážní ročenka 2019 může také dorazit do Vaší poštovní schránky.


Eduard Krčmář bude hostem sobotní autogramiády ve Slaném

Foto: Eva Palánová a Pavel Fišer

Autogramiády mají ambice pokračovat

Česká Třebová – 9. dubna
Prodejní stoleček s publikací Česká plochodrážní ročenka je součástí českého plochodrážního jara již patnáct let. Postupně se po jejím boku objevovaly i další knižní tituly, jimiž si fanoušci mohli rozšiřovat obsah svých knihoven. Letos prodáváme výpravnou publikaci od Petra Dufka a Romana Apeltauera s lákavým titulem sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA. Při sobotní pražské Velké ceně UNITOP jsme uspořádali také autogramiádu. Skvělou zprávou je, že by se plochodrážníci mohli podepisovat zájemcům i při dalších závodech.

 

Tomáš Topinka, Jiří Štancl a Milan Špinka na pražské autogramiádě

V Praze se divákům věnovali Jiří Štancl, Milan Špinka a Tomáš Topinka, který si našel chvilku ve svém nabitém programu, v němž v roli rozhodčího absolvoval dva závody. Nakrátko přišel také Josef Franc, ačkoliv se ve svém depu připravoval na důležitý závod.

Lidé byli z přítomnosti hvězd nadšeni, což přineslo živnou půdu myšlence na zopakování autogramiády. Zatímco sehnat autogram současných závodníků do ročenky nebývá takový problém, veterány na oválech zase až tak často nepotkáte. A přitom kniha o Zlaté přilbě je plná fotografií, u nichž by autogramy ještě zvýšily výjimečnost už tak výjimečné publikace.

Hostem sobotní autogramiády byl také Josef Franc

Po komunikaci s pořadateli prozatím vykrystalizovaly dvě akce. První při přeboru ve Slaném, kde se rýsují zajímaví závodní hosté, druhá před slovenským šampionátem v Žarnovici. Pokud všechno klapne, půldruhé hodiny před závodem se bude zájemcům věnovat Martin Vaculík, který má skvělé snímky nejen ve zlatopřilbové knize, ale také v publikaci Česká plochodrážní ročenka 2019.

V příštím týdnu budou plochodrážní knížky dostupné na všech třech závodech, které se u nás pořádají. Při úterním finále šampionátu jednotlivců najdete stoleček poblíž salónku Tonyho Kaspera. Na Velký pátek bude prodej zajišťovat přímo pořadatel prostřednictvím svého stánku se suvenýry, který bude umístěn poblíž hlavní tribuny. A ve Slaném nás najdete blízko stánku s občerstvením.

Česká plochodrážní ročenka 2019 se bude příští týden prodávat v Praze, v Kopřivnici i ve Slaném

Publikaci Česká plochodrážní ročenka 2019 může dorazit přímo do vaší poštovní schránky. V tomto případě však k ceně Kč 130,- účtujeme dalších Kč 60,- za poštovné a balné. První knížečky se touto cestou ke svým čtenářům vydaly včera.

S nákupem doporučujeme příliš neotálet. Během jediného týdne je pryč již zhruba čtvrtina nákladu ročenek. A ve stejném duchu se nesou informace z vydavatelství Sokrates, jemuž zbývá již jen několik kusů knihy sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA.

 

Foto: Eva Palánová

Česká plochodrážní ročenka debutuje v sobotní Praze

Česká Třebová – 4. dubna
Bláznivý nápad všechno podstatné z celé sezóny na našich oválech poskládat a sepsat do knižní publikace se v mé hlavě nezrodil jen tak zničehonic. Avšak po pár nesmělých samizdatových či rukopisných popisech nabral jasnější kontury až někdy v létě 2004. A v dubnu 2005 spatřila světlo světa první publikace Česká plochodrážní ročenka. Od té doby je součástí českého plochodrážního jara každoročně, čímž již dávno překonala všechny předchozí rekordy podobných publikací, a i v rámci domácího motorismu je hodně ojedinělá. Svým patnáctým ročníkem dospěla do věku, v němž by se mohla ucházet o start v oficiálním závodě v sedle pětistovky. Ačkoliv se v sobotu nepustí do boje o sedmnáctku pro českou velkou cenu, na Markétě bude.

 

Děkuji, děkuji mnohokrát

Česká plochodrážní ročenka 2019 se v sobotu v Praze prvně dostane do přímého prodeje

Nadsázku stranou, drtivá většina aktivních českých závodníků má na stránkách ročenek z produkce vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové kompletně zachycenou svoji kariéru a to od okamžiků, kdy se prvně postavili k bílé pásce alespoň v jedné jediné ukázkové předváděcí jízdě.

Pořádný dík patří všem našim partnerům, jejichž klíčová ekonomická pomoc přichází několik let v řadě. Bez jejich vstřícného postoje bychom se do knižních projektů nemohli vůbec pouštět, natož pak po takové dlouhé časové období. Seskládat potřebný rozpočet totiž mnohdy bývá stejně dramatická práce jako boj na oválech.

Michal Stárek mému psaní musel věřit již někdy před osmnácti lety, takže logo jeho společnosti MPM v podobě stanů je našim čtenářům důvěrně známé. Vladimír Vopat inzercí kladenského květinářství Bellis roku 2006 celý ročenkový projekt zachránil. Protože měl na starosti také rozpočet pro knihy Jiřího Štancla a Antonína Kaspera, bez něho by byly plochodrážní knihovničky chudší rovnou o šestnáct titulů!

Také ostatní sponzoři šlechetně pomáhají ročenkám několik let, protože mají plochou dráhu ve svém srdci. Jaroslav Šůs z Říčan konstruuje stopětadvacítky Shupa, František Němec podporuje také Eduarda Krčmáře a Petr Popelka prostřednictvím své firmy PPlak celé Březolupy. A kdo by v plochodrážním světě neznal písmena GRS, za nimiž stojí liberecký patriot Věroslav Kollert, či spojky LZ, i když se jejich tvůrce Alan Zubr přes sezónu věnuje hlavně své motoškole. Svou troškou do mlýna přispívá i AČR.

A já jim všem nemohu dostatečně děkovat, že se o jejich podporu mohu při svém psaní opřít.

 

Český šampión v redakčním týmu

Podobu obálky knížečky, jíž držíte ve svých rukou, stejně jako před rokem pomáhal určovat Josef Franc. Nejenže vybral svůj snímek ze závěrečného finále šampionátu jednotlivců v Březolupech, ale určil i barevné řešení dle svého designu. Díky volbě úřadujícího českého šampióna se již podruhé v řadě na titulní stránce objevuje fotografie Karla Hermana.

V sobotu najdete plochodrážní knížky poblíž salónku Tonyho Kaspera

Kromě něho se Česká plochodrážní ročenka 2019 může pyšnit pracemi dalších pevných pilířů magazínu speedwayA-Z, a sice Mirka Horáčka a Kirila Ianatchkova. Svými snímky přispěli i další fotografové, bez nichž by naše práce nebyla kompletní. Vezmeme-li je v abecedním pořadí, pak GoodShoot/Reygondeau, Martin Kořínek, Eva Palánová, Jiřina Šifaldová, Milan Špinka a Alexandre Vasseur.

Mně samotnému nezbylo, než poprosit redakčního kolegu Zdeňka Hrbáčka a českého plochodrážního šéfa Petra Moravce o kontrolu záplavy údajů ve výsledkové části. A pak se sám pustit do psaní, abyste se mohli k příběhu české ploché dráhy v sezóně 2018 vracet znovu a znovu. Doufám, že se Vám naše nejnovější bude knížečka líbit, a přeji příjemné chvíle nad jejími stránkami

 

U stolečku i ve schránce

Prvními čtenáři publikace Česká plochodrážní ročenka 2019 se tradičně stanou kolibříci. Všichni startující v sobotním prvním díle českého šampionátu stopětadvacítek na malé Markétě ji dostanou při vyhlašování výsledků. Na ty, kteří nepojedou, se pochopitelně dostane také, stačí se jen připomenout.

Roman Apeltauer a Petr Dufek prezentují se svou knihou sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA, která bude k mání za zvýhodněnou cenu

Před odpolední Velkou cenou UNITOP se nejnovější plochodrážní publikace prvně objeví na prodejním pultě. Osamělostí rozhodně trpět nebude. O společnost se jí postarají nejen její starší sestřičky a poslední kousky knížky Sekáček se zlatou přilbou aneb celý život u ploché dráhy o Antonínu Kasperovi starším. K mání bude i výpravné dílo Petra Dufka a Romana Apeltauera s výmluvným názvem sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA. Oproti běžnému prodeji bude o šedesát korun levnější, takže zájemci budou muset ze svých peněženek vyndat jen 390 korun.

Zlatopřilbová kniha bude s našimi knihami cestovat i po dalších českých oválech. Česká plochodrážní ročenka 2019 ovšem může za svými čtenáři dorazit také poštou na základě objednávky třeba na e-mailu rocenka@speedwayA-Z.cz. K její ceně Kč 130,- budeme v takovém případě účtovat Kč 60,- za poštovné a balné.

Přímý prodej plochodrážních knih na stadiónech:

datum: místo a závod: umístění stolečku s knihami:
6.4. Praha – Velká cena UNITOP poblíž salónku Tonyho Kaspera
14.4. Kopřivnice – 1.liga klubový stánek se suvenýry
16.4. Praha – MR jednotlivců poblíž salónku Tonyho Kaspera
20.4. Slaný – přebor u mostu za vstupem
23.4. Praha – extraliga poblíž salónku Tonyho Kaspera
27.4. Březolupy – přebor bude upřesněno
28.4. Žarnovica – M SR najde-li se prodejce, jinak možno dodat na základě konkrétní objednávky

Poznámky:

  • Prodej bude zahájen v dostatečném předstihu před konkrétním závodem, bude probíhat po celou dobu jeho konání i několik minut po jeho skončení dle aktuální situace
  • Pokud bude publikace Česká plochodrážní ročenka 2019 vyprodána, nebude prodej realizován ve všech uvedených lokalitách

 

Foto: Mirek Horáček a Karel Herman

Vize Josefa France dostala reálnou podobu

Česká Třebová – 13. března
Josef Franc si opět vybral na titulní stránku publikace Česká plochodrážní ročenka snímek, kterým jej Karel Herman zachytil během rozhodujícího finále v Březolupech. Pro barevné řešení však zvolil poněkud ošemetné zadání. A sice černá, khaki a zlatá. Když s pomocnou rukou v otázce správných odstínů přispěchal Adrian Rymel, mohl se Václav Novák pustit do práce. Jak si grafik z orlickoústecké firmy Oftis, jenž se podepsal na layoutu čtrnácti z patnácti vydaných knižních kompilací české ploché dráhy, se zadáním poradil, mohou čtenáři magazínu speedwayA-Z zjistit již nyní. První zájemci se nejnovější knížečky dočkají nejdéle zkraje dubna, kdy plánujeme přímý prodej při Velké ceně UNITOP v Praze.

Josef Franc odstartuje z titulní strany publikace Česká plochodrážní ročenka 2019

Česká Třebová – 5. března
Dostal celkem dvanáct snímků, které při říjnovém vyvrcholení finálové série šampionátu republiky jednotlivců v Březolupech pořídili Pavel Fišer, Karel Herman a Mirek Horáček. Nakonec vybral fotografii ze svého nácviku startu. Díky volbě Josefa France se tak Karel Herman již podruhé v řadě prezentuje na exkluzivním místě knížečky Česká plochodrážní ročenka. Spolu s ním a úřadujícím českým šampiónem se zde ještě stále můžete objevit také vy.

„Líbí se mi,“ uvažuje Josef Franc nad fotografií, kterou si vybral. „Není to v zatáčce, je od startu, byla nejhezčí z toho výběru. Je to pěknej‘ úhel a fotka je čistá. Já tomu prd rozumím, ale líbí se mi.“

Česká plochodrážní ročenka 2019 má za sebou první uzávěrku. Druhá je naplánována na příští pondělí, tedy 11. Března, kdy se dostane do rukou grafika tiskárny Oftis. A to je v zásadě nejzazší termín pro zadání inzerce.

A jelikož sponzoři vedle inzerátu v barevné části publikace dostávají tradičně svá loga i na titulní stranu, je pouze na vás, zda se chcete objevit v exkluzivní společnosti českého plochodrážního šampióna a vynikajícího fotografa. Pro více informací se stačí ozvat na e-mail tony.skach@seznam.cz či mobilní telefon 604 534 551.

Tento snímek Karla Hermana vybral Josef Franc na obálku publikace Česká plochodrážní ročenka 2019

Foto: Karel Herman

Josef Franc má Ročenku ve svých rukou

Česká Třebová – 28. února
Jako mistr republiky na krátké a dlouhé dráze, který navíc pomáhal Markétě s titulem prvoligového přeborníka, bude mít na čtyřech stranách obálky knížečky Česká plochodrážní ročenka 2019 dostatečný prostor. Josef Franc navíc opět využívá nabídku vyhrazenou pouze pro úřadujícího českého šampióna podílet se na layoutu titulní stránky. Dostal na výběr snímky Karla Hermana, Mirka Horáčka a Pavla Fišera pořízené během klíčového finále v Březolupech. A zároveň stejně jako před rokem přemýšlí o barevném řešení knížky, jejíž první uzávěrka probíhá právě dnes. Nicméně místo pro případný inzerát se stále rozhodně najde místečko. Chcete-li se tedy stát součástí knižního projektu, který již patnáctým rokem mapuje veškeré dění na domácích oválech, stačí se ozvat na mobil 604 534 551 či e-mail tony.skach@speedwayA-Z.cz.

Josef Franc se opět podílí na podobě knížečky Česká plochodrážní ročenka

Foto: Karel Herman