Archiv pro rubriku: speedwayA-Z

Fakturovat můžeme ještě letos

Česká Třebová – 16. prosince
Do uzávěrky publikace Česká plochodrážní ročenka 2023 sice zbývají ještě více než dvě měsíce, přesto přijímáme objednávky k inzerci. A co víc, můžeme reklamu fakturovat ještě v současném účetním roce, pakliže to bude inzerentům vyhovovat lépe. Samozřejmostí je logo všech subjektů s reklamou v barevné části umístění loga na titulní stránce, kde bude akční snímek Václava Milíka z dubnového finále mistrovství republiky jednotlivců ve Slaném.

Počet plochodrážních knih s rukopisem vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové se rozroste | foto Eva Palánová

Knížky se musí nejen napsat, ale i přečíst

Česká Třebová – 3. prosince
Nevím, komu jsem to slíbil dříve. Ale okolnosti chtěly, abych se do psaní dvou plochodrážních knížek pustil prakticky naráz. Dvouletá plavba přes moře o sedmi stech stránkách rukopisu byla náročná. Hodiny za klávesnicí, u telefonu, v soukromých archívech, poslouchání pamětníků. Hodně věcí muselo stranou, na kole mám o dvě tisícovky kilometrů méně než jindy, ořezal jsem i svůj běžný žurnalistický program, nebyl na tolika závodech. A nyní se už na obzoru rýsují kontury pobřeží. Úžasného pobřeží.

 

Hromada na stole je asi třetina rukopisu o historii slánské ploché dráhy | foto Eva Palánová

Držet nastolenou úroveň svých knih je samozřejmost. A tak společně s Antonínem Vildem trápíme redakční radu ve složení Jozef Treščák, Václav Vítek a Eva Palánová dalšími a dalším stránkami rukopisu.

A že je to pořádná facha! Slánská sedmdesátka, aneb od padesátého doleva a smykem má ve finální verzi přes čtyři sta stran rukopisu. Každou z nich je potřeba nejen napsat, ale pořádně přečíst. Raději dvakrát, ještě lépe pětkrát a ideálně desetkrát. Podcenit nelze nic a každý každičký detail je třeba pečlivě prověřit z několika zdrojů, pakliže je to ovšem možné.

A právě tato práce se chýlí ke konci, aby se díla mohl ujmout šikovný grafik a všechno připravit do knižní podoby. Jenže v redakci klid nenastane. Březolupská šedesátka, aneb plochá dráha na slovácké návsi se již také blíží třetí stovce rukopisných stránek.

Můžete předjet i Václava Milíka

Česká Třebová – 27. listopadu
Nebude jubilejní, ale rozhodně bude stát za to stejně jako jejích osmnáct starších sestřiček. Česká plochodrážní ročenka 2023. Souhrn všeho podstatného, co se na našich oválech v letošní sezóně odehrálo, sice vyjde až na jaře. Jeho kontury jsou stále v abstraktní rovině a ostatně ani Václav Milík ještě nedostal na výběr akční fotografie ze slánského finále, aby z nich vybral snímek na titulní stranu. A tak máte šanci být ještě rychlejší než český mistr. A to v otázce inzerce, jejíž podmínky zůstávají v zásadě nezměněny včetně umístění loga na titulní stránce publikace. Fakturace je samozřejmě možná ještě v tomto roce.

Počet plochodrážních knih s rukopisem vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové se rozroste | foto Eva Palánová

Po dlouhých letech je tu opět český plochodrážní kalendář

Žichlice – 29. října
Letos střídal stopětadvacítku s dvěstěpadesátkou, ale přitom nezapomínal ani na svůj fotoaparát. Štěpán Ševčík se navzdory svému mládí totiž prezentuje jako skvělý fotograf, jehož práce směle konkuruje o generace starším borcům. S jeho snímky jste se již setkali nejen v magazínu speedwayA-Z, nýbrž i v publikaci Česká plochodrážní ročenka. Nyní se západočeský závodník pustil do projektu českého plochodrážního kalendáře. A protože se Vánoce přece jen blíží, radost příznivcům ploché dráhy můžete udělat již nyní.

Nástěnný kalendář ve formátu A3, který provází celou letošní sezónou, je k mání za Kč 549,-. A pakliže zvolíte platbu předem, za poštovné nevydáte navíc ani jedinou korunu navíc.

bližší informace a objednávky zde

Český plochodrážní kalendář 2023 přichází na trh

 

Česká plochodrážní ročenka je plnoletá

Česká Třebová – 25. dubna
Na počátku byl sen. Sepsat všechno podstatné, co se na našich oválech za celou sezónu zběhlo, doplnit výsledky a skvělými snímky, a dát dohromady plochodrážní knížečku. Letos se čtenářům dostává do rukou již osmnácté vydání. Česká plochodrážní ročenka dospěla na práh plnoletosti a je dokonce starší než řada hrdinů svého letošního ročníku.

 

Plochá dráha se loni naštěstí vypořádala s koronavirovými restrikcemi. U nás se startovalo déle oproti původním záměrům, nicméně podzimní harmonogram už nikdo neseškrtal. Byl by hřích nezachytit všechny skvělé okamžiky, jimiž závodníci bavili publikum v ochozech od Mariánských Lázní po Žarnovicu či od Chabařovic po Březolupy.

Zlepšily se i podmínky pro práci žurnalistů. A za fakt, že ani jeden ze čtyř prvoligových mítinků neměl nástup, takže v knížečce chybí společný snímek pardubického družstva, žádný virus nemůže. Ovšem na druhou stranu, východočeští borci se na vás zubí coby extraligoví šampióni na obálce.


Jak získat publikaci Česká plochodrážní ročenka?

  • Náklad letošní ročenky byl dokončen prakticky v předvečer slánského finále mistrovství republiky jednotlivců. Přímý prodej nebyl příliš halasně avizován, nicméně řada fanoušků si svou oblíbenou knížečku našla víceméně instinktivně.

  • I nadále bude možné si publikaci Česká plochodrážní ročenka 2022 koupit za Kč 140,- u prodejního stolečku přímo při závodech.

  • Květen není příliš bohatý na plochodrážní závody a počet k výtisků k mání se snižuje. Ovšem i letos vyřizujeme objednávky pro zaslání poštou. Vzhledem k hektickému pořadu minulých dnů odejdou první zásilky během tohoto týdne.

  • Za balné a poštovné účtujeme manipulační poplatek Kč 70,-


Člověk musí být optimista a místo stěžování si hledat pozitiva ve všech aspektech svého bytí. A tak mi dovolte poděkovat všem, díky nimž si tato slova můžete nyní přečíst. Na prvním místě musím zmínit reklamní partnery. Mnohokrát děkujeme Bellis, Stavby Němec, GRS Liberec, Autoškola Zubr, MPM, Shupa a Speedway Club Žarnovica.

S jejich jmény se ostatně nesetkáváte na stránkách ročenek poprvé. Při starém zůstává také mnoho dalších věcí. Vrací se kalendář závodů včetně časů začátků. Václav Milík využil coby mistr republiky své právo, vybral si fotografii Pavla Fišera z březolupského finále na titulní stranu a určil její barevný styl.

Česká plochodrážní ročenka 2022 si už našla své první čtenáře | foto Eva Palánová

Svými snímky přispěli i další klíčoví spolupracovníci magazínu speedwayA-Z. Najdete zde také fotografie Karla Hermana, Kirila Ianatchkova, Evy Palánové, Andreje Diviše, Jiřího Georgieva, Veroniky Novotné, Davida Reygondeau a Davida Jetmara. Vůbec poprvé v knižní podobě svou práci prezentuje Štěpán Ševčík. Ano, ten závodník, který letos přešel ze stopětadvacítky na čtvrtlitr.  O korekturu výsledkové části se postarali tradičně Petr Moravec a Zdeněk Hrbáček a premiérově rovněž Martin Búri.

Na mně byla maličkost. Přihodit pár svých snímků, sepsat texty, poskládat výsledky a uvést do pohybu výrobní záležitosti, aby se osmnáctá plochodrážní ročenka dostala ke svým čtenářům. Věřím, že se Vám bude líbit, a doufám v její dlouhověkost!

Česká plochodrážní ročenka 2022 jede do Slaného

Česká Třebová – 15. dubna
Klaplo to, klaplo. Posun prvního finále českého individuálního šampionátu o osm dnů dopředu na dnešek připravil novou výzvu. V tiskárně Grantis v Ústí nad Orlicí se s ní vypořádali na výtečnou. Včera dorazila zásilka novotou vonících publikací Česká plochodrážní ročenka 2022. Dnes dorazí do Slaného, kde se prvně bude prezentovat při dopoledních mistrovských stopětadvacítkách a po celý den bude v přímém prodeji za Kč 140,-. Pakliže se na první finále domácího šampionátu nedostanete, stoleček s plochodrážními knihami určitě objevíte i při dalších závodech. I letos je možnost zaslat knížečku poštou oproti poplatku Kč 70,- za balné a poštovné. Stačí jen napsat e-mail na rocenka@speedwayA-Z.cz.

Česká plochodrážní ročenka 2022 si už našla své první čtenáře | foto Eva Palánová