Archiv pro rubriku: speedwayA-Z

Česká plochodrážní ročenka je plnoletá

Česká Třebová – 25. dubna
Na počátku byl sen. Sepsat všechno podstatné, co se na našich oválech za celou sezónu zběhlo, doplnit výsledky a skvělými snímky, a dát dohromady plochodrážní knížečku. Letos se čtenářům dostává do rukou již osmnácté vydání. Česká plochodrážní ročenka dospěla na práh plnoletosti a je dokonce starší než řada hrdinů svého letošního ročníku.

 

Plochá dráha se loni naštěstí vypořádala s koronavirovými restrikcemi. U nás se startovalo déle oproti původním záměrům, nicméně podzimní harmonogram už nikdo neseškrtal. Byl by hřích nezachytit všechny skvělé okamžiky, jimiž závodníci bavili publikum v ochozech od Mariánských Lázní po Žarnovicu či od Chabařovic po Březolupy.

Zlepšily se i podmínky pro práci žurnalistů. A za fakt, že ani jeden ze čtyř prvoligových mítinků neměl nástup, takže v knížečce chybí společný snímek pardubického družstva, žádný virus nemůže. Ovšem na druhou stranu, východočeští borci se na vás zubí coby extraligoví šampióni na obálce.


Jak získat publikaci Česká plochodrážní ročenka?

  • Náklad letošní ročenky byl dokončen prakticky v předvečer slánského finále mistrovství republiky jednotlivců. Přímý prodej nebyl příliš halasně avizován, nicméně řada fanoušků si svou oblíbenou knížečku našla víceméně instinktivně.

  • I nadále bude možné si publikaci Česká plochodrážní ročenka 2022 koupit za Kč 140,- u prodejního stolečku přímo při závodech.

  • Květen není příliš bohatý na plochodrážní závody a počet k výtisků k mání se snižuje. Ovšem i letos vyřizujeme objednávky pro zaslání poštou. Vzhledem k hektickému pořadu minulých dnů odejdou první zásilky během tohoto týdne.

  • Za balné a poštovné účtujeme manipulační poplatek Kč 70,-


Člověk musí být optimista a místo stěžování si hledat pozitiva ve všech aspektech svého bytí. A tak mi dovolte poděkovat všem, díky nimž si tato slova můžete nyní přečíst. Na prvním místě musím zmínit reklamní partnery. Mnohokrát děkujeme Bellis, Stavby Němec, GRS Liberec, Autoškola Zubr, MPM, Shupa a Speedway Club Žarnovica.

S jejich jmény se ostatně nesetkáváte na stránkách ročenek poprvé. Při starém zůstává také mnoho dalších věcí. Vrací se kalendář závodů včetně časů začátků. Václav Milík využil coby mistr republiky své právo, vybral si fotografii Pavla Fišera z březolupského finále na titulní stranu a určil její barevný styl.

Česká plochodrážní ročenka 2022 si už našla své první čtenáře | foto Eva Palánová

Svými snímky přispěli i další klíčoví spolupracovníci magazínu speedwayA-Z. Najdete zde také fotografie Karla Hermana, Kirila Ianatchkova, Evy Palánové, Andreje Diviše, Jiřího Georgieva, Veroniky Novotné, Davida Reygondeau a Davida Jetmara. Vůbec poprvé v knižní podobě svou práci prezentuje Štěpán Ševčík. Ano, ten závodník, který letos přešel ze stopětadvacítky na čtvrtlitr.  O korekturu výsledkové části se postarali tradičně Petr Moravec a Zdeněk Hrbáček a premiérově rovněž Martin Búri.

Na mně byla maličkost. Přihodit pár svých snímků, sepsat texty, poskládat výsledky a uvést do pohybu výrobní záležitosti, aby se osmnáctá plochodrážní ročenka dostala ke svým čtenářům. Věřím, že se Vám bude líbit, a doufám v její dlouhověkost!

Česká plochodrážní ročenka 2022 jede do Slaného

Česká Třebová – 15. dubna
Klaplo to, klaplo. Posun prvního finále českého individuálního šampionátu o osm dnů dopředu na dnešek připravil novou výzvu. V tiskárně Grantis v Ústí nad Orlicí se s ní vypořádali na výtečnou. Včera dorazila zásilka novotou vonících publikací Česká plochodrážní ročenka 2022. Dnes dorazí do Slaného, kde se prvně bude prezentovat při dopoledních mistrovských stopětadvacítkách a po celý den bude v přímém prodeji za Kč 140,-. Pakliže se na první finále domácího šampionátu nedostanete, stoleček s plochodrážními knihami určitě objevíte i při dalších závodech. I letos je možnost zaslat knížečku poštou oproti poplatku Kč 70,- za balné a poštovné. Stačí jen napsat e-mail na rocenka@speedwayA-Z.cz.

Česká plochodrážní ročenka 2022 si už našla své první čtenáře | foto Eva Palánová

Česká plochodrážní ročenka 2022 prošla poslední korekturou

Česká Třebová – 3. dubna
Sto šest stran. Bratru sto fotografií, ať už barevných či černobílých. A tisíce, tisíce slov a čísel. Tohle všechno dává dohromady novou publikaci Česká plochodrážní ročenka 2022. Než jí grafik Vlastimil Bartoš z orlickoústecké tiskárny Grantis, která bude letos tradiční kompilaci loňské sezóny pomáhat na reálný svět, dá finální podobu, musely proběhnout pečlivé korektury. Ty jsou hotovy a knížečka se svým osmnáctým ročníkem dožívá plnoletosti. Pakliže jste zmeškali příležitost k inzerci, můžete naši publikační činnost podpořit sponzorským příspěvkem či finančním darem rovněž na internetových stránkách magazínu speedwayA-Z. Žijeme nejen českou plochou dráhou.

Česká plochodrážní ročenka 2022 má za sebou všechny redakční korektury | foto Eva Palánová

Česká plochodrážní ročenka 2022 stále nabízí inzertní příležitosti

Česká Třebová – 25. února
Naše plochodrážní sezóna loni odstartovala s menším zpožděním oproti původnímu plánu. Ale jako každý rok přinesla skvělé momenty. Hovoříme-li o tradicích, její veškeré dění již po osmnácté zmapuje Česká plochodrážní ročenka 2022. V současné době finišují redakční práce, Václav Milík si vybral svoji akční fotografii, kterou v Březolupech pořídil Pavel Fišer. Spolu se na titulní straně může objevit rovněž Vaše logo, pokud si zadáte inzerát v barevné části. Další detaily ochotně sdělíme na telefonu 604 534 551 či e-mailu rocenka@speedwayA-Z.cz.

Všichni inzerující v publikacích Česká plochodrážní ročenka bývají pořádně vidět
Všichni inzerující v publikacích Česká plochodrážní ročenka bývají pořádně vidět

Václav Milík si na obálku vybral Pavla Fišera

Česká Třebová – 16. února
Česká plochodrážní ročenka 2022 bude již osmnáctou v nepřetržité řadě, nicméně teprve podruhé v historii její titulní stranu ozdobí snímek českého šampióna oslavující svůj titul jízdou po zadním kole. Václav Milík opět využilo možnosti upravit design obálky a z patnácti nabídnutých fotografií vybral akční záběr Pavla Fišera. Spolu s nimi se svým logem mohou vpředu knížečky prezentovat také inzerenti.

 

„Protože jízda po zadním kole je to, v čem bych mohl udělat i mistra světa,“ vysvětluje Václav Milík svou volbu. Ostatně wheelie uměl už před čtrnácti lety, kdy se objevil v sedle stopětadvacítky. S jeho zálibou už tenkrát nezmoh nic jeho otec Václav, natož pak starší sestra Iveta, když jej na závody doprovázela sama.

Tento snímek Václav Milík vybral na titulní stranu publikace Česká plochodrážní ročenka 2022 | foto Pavel Fišer

 

Václav Milík řeší obálku

Česká Třebová – 5. února
Fotili jej zepředu, zezadu. Čočky jejich fotoaparátů jej zabíraly ze všech úhlů. Dokonce i zespodu… Vždyť co by byl český plochodrážní šampión bez triumfální jízdy po zadním kole! Nyní Karel Herman a Pavel Fišer, akreditovaní fotografové magazínu speedwayA-Z pro druhé finále mistrovství republiky jednotlivců v Březolupech, dali dohromady své nejlepší snímky z klíčového závodu. Patnáct z nich vytvořilo soubor, z něhož Václav Milík vybere jeden akční snímek pro titulní stránku publikace Česká plochodrážní ročenka 2022.

Václav Milík – na snímku z březolupského pódia s Josefem Francem a Petrem Chlupáčem – vybere svůj snímek na titulní stránku publikace Česká plochodrážní ročenka 2022 | foto Karel Herman