Archiv pro rubriku: speedwayA-Z

Slánská sedmdesátka se prvně podívá domů

Slaný – 18. září
O extralize pro ni byla přichystána velká sláva se zahájením prodeje. Jenže svatý Petr měl jiný názor. Kniha o historii slánského plochodrážního sportu se prozatím prezentovala v Pardubicích, v Plzni a v Liberci. A ovál, o němž pojednává na svých bezmála čtyř stech stránkách, nikdy neviděla. Všechno se změní pozítří.

 

Na malém ovále středočeského královského města bude pokračovat série PRO-TEC Speedway Mini Cup. Ačkoliv se stopětadvacítky netěší velké divácké přízni, bude kniha Slánská sedmdesátka, aneb od padesátého doleva a smykem k mání za pětistovku.

Pořádající klub plánuje rovněž improvizovanou autogramiádu s plochodrážníky. Přesné obsazení se prozatím neví, jistá je jen účast Miroslava Rosůlka, jehož vyprávění publikaci vylepšilo. Závod začíná úderem páté, což dá prostor dostat se na stadión i lidem vracejícím se z práce.

Využijte příležitosti získat knihu s předstihem před říjnovou extraligou a vyprávět o ní přátelům. K dispozici je prozatím dost exemplářů, nicméně náklad žádné knihy nevydrží věčně.

Slánská sedmdesátka ve středu dorazí do Slaného | foto Eva Palánová

Slánská sedmdesátka se už prodává

Pardubice – 2. září
V úterý se první várka vezla do Slaného, kde měl odstartovat její prodej. Bodejť by ne, když pojednává o historii místní ploché dráhy. Svatý Petr rozhodl jinak, extraliga uplavala. Nová kniha Slánská sedmdesátka, aneb od padesátého doleva a smykem si proto své první čtenáře našla v sobotu při evropském šampionátu v Pardubicích. Přímý prodej bude pokračovat ve středu v Plzni, kde si ji zájemci budou moci zakoupit v klubové hospůdce.

Slánská sedmdesátka je již v prodeji | foto Eva Palánová

Česká plochodrážní ročenka 2023 nachází cestu ke svým prvním čtenářům

Česká Třebová – 3. května
Je to tady! Včera dorazil pick up z ústecké tiskárny GRANTIS a v jeho úložném prostoru se vezly knížečky Česká plochodrážní ročenka 2023. V redakci z nich máme dva metrové sloupy, které se však rychle začnou smrskávat k podlaze. Nová publikace se již zítra bude prodávat při pražské extralize a tradičně budeme uspokojovat rovněž objednávky zaslání poštou. V takovém případě však k ceně publikace Kč 140,- budeme účtovat dalších Kč 80,- za poštovné a balné.

Česká plochodrážní ročenka 2023 míří ke svým prvním čtenářům | foto Eva Palánová

Václav Milík bude na obálce posedmé, Kiril Ianatchkov poprvé

Česká Třebová – 4. března
Devatenáctá knížečka se nerodila snadno. Nakonec zafungovala skvělá pověst jejích starších sestřiček a také nefalšované přátelství, díky čemuž můžeme na publikaci Česká plochodrážní ročenka 2023 pracovat bez finančních obav. Pro loga případných dalších zájemců o inzerci bude na titulní straně stále místo vedle akčního snímku úřadujícího mistra. Václav Milík zvolil snímek od Kirila Ianatchkova.

 

Česká plochodrážní ročenka 2023 vyrazí za svými čtenáři v dubnu | foto Eva Palánová

„Je pestrá,“ komentuje pardubický kapitán svou volbu. Na obálce publikace Česká plochodrážní ročenka se objeví již posedmé. Byť se sedmi zlatými medailemi vyrovnal Antonína Kaspera a zase o kousíček stáhnul rekord nedostižného Jiřího Štancla, v ročenkách suverénně vede.

Knížečky do detailu mapující veškeré dění na tuzemských oválech totiž vychází teprve počínaje sezónou 2005. Se snímky Kirila Ianatchkova se čtenáři již na jejich stránkách setkali, nicméně na titulní straně obálky ještě nikoliv.

Na dalších stránkách se tradičně setkáte také se snímky ostatních fotografů magazínu speedwayA-Z. A sezóna 2022 v Čechách a na Slovensku zůstane ve vaší knihovničce i ve vyprávění a do detailu zpracovaných výsledků.

Václav Milík si na titulní stranu publikace Česká plochodrážní ročenka 2023 vybral tento snímek | foto Kiril Ianatchkov

 

Václav Milik uzavírá svůj sedmý titul výběrem fotografie pro tradiční publikaci

Česká Třebová – 24. února
Loni na velký pátek jeli do Slaného s vidinou užít si první významný závod české sezóny ze svých úhlů pohledů. Václav Milík s vidinou vykročit co nejlépe v prvním finále za potenciálním sedmým titulem českého šampióna. Karel Herman, Pavel Fišer a Kiril Ianatchkov, akreditovaní za magazín speedwayA-Z, zachytit mítink co nejkrásněji čočkami svých fotoaparátů. Ani jeden z nich nedostal úkol soustředit se na nejžhavější pretendenty mistrovské koruny. Na podzim se v Plzni ovšem již nejelo vinou deště a kapitán extraligových Pardubic stojí před úkolem vybrat svůj snímek na titulní stranu publikace Česká plochodrážní ročenka 2023. Již podevatenácté tam nesmí nikdo jiný, než domácí jednička. Ačkoliv…

 

Mistr republiky zdobil již první plochodrážní ročenku vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové již před sedmnácti lety. Byl jím Bohumil Brhel. Od té doby se na titulní straně vystřídali Lukáš Dryml, Adrian Rymel, Martin Vaculík, Matěj Kůs, Aleš Dryml, Václav Milík, Josef Franc a Eduard Krčmář.

Snímek Václava Milíka se synkem byl sice pořízen během loňského jediného finále českého šampionátu, jenže na titulní straně Ročenky nebude – tam musí mistr řídit svůj závodní speciál | foto Pavel Fišer

Posledně tři jmenovaní dostali možnost vybrat si z klíčového závodu snímek, který se jim nejvíce líbí, ale dle svého vkusu zvolit barevné řešení obálky. Václav Milík na ní bude již posedmé a k dispozici dostal deset fotografií od trojice mužů spojených logem speedwayA-Z.

A jak tedy být na obálce tradiční publikace, jež bude české plochodrážní jaro provázet již podevatenácté, když tam bude zase ten borec z Bernardova? Porazit jej letos na podzim v Plzni a v Březolupech, je férová cesta pro ostatní plochodrážníky. Jenže Česká plochodrážní ročenka 2024 není ani ve svém prenatálním stadiu vývoje.

Mnohem jistější je inzerce. Kdokoliv si zadá reklamu do barevné části publikace, objeví se také na titulní straně. A rozhodně se tam neocitne ve špatné společnosti.

Měsícem plochodrážní knihy může být směle prohlášen únor

Česká Třebová – 18. února
Měsícem knihy je březen označován již od pětapadesátého. Bráno optikou našeho vydavatelství a plochodrážními měřítky podobné označení snese i jeho starší bratříček. A dokonce právě končící týden. Ve středu jsem se seznámil s projektem Davida Mackoviče na fotografickou publikaci o ploché dráze v Zohoru, jež si svým pojetím přímo říká o trefné a odlehčené texty. V pátek jsem s Antonínem Vildem absolvoval jednání o předání podkladů pro výrobu Slánské sedmdesátky, dnes jsem s vedením AK Březolupy strávil den nad Březolupskou šedesátkou. Ujasnili jsme si, jak diplomaticky nazírat na problematickou historii a probrali krabici se stovkami fotografií. V neposlední řadě se rýsuje tradiční publikace Česká plochodrážní ročenka 2023. Na jejích stránkách můžete stále inzerovat, což vaše logo dostane do společnosti Václava Milíka na titulní stránku. Vhledem k objemu práce a skutečnosti, že ani magazín speedwayA-Z nemůže stát na vedlejší koleji, je letošní uzávěrka posunuta na 15. března.

Počet plochodrážních knih s rukopisem vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové se rozroste | foto Eva Palánová