Archiv pro rubriku: speedwayA-Z

Václav Milík vybral Karla Hermana

Česká Třebová – 13. února
Vybrat snímek a grafický design titulní strany publikace Česká plochodrážní ročenka je výsadou mistra republiky jednotlivců. Václav Milík opět využil svého práva a tak naše nejnovější publikace bude opět žlutočervená. Ačkoliv práce na ní teprve probíhají a hotová bude až zjara, fotografii, která ji bude zdobit, si můžete prohlédnout již dnes. A přemýšlet, jak by se vaše logo vyjímalo v její společnosti.

 

Vítězný snímek Karla Hermana | foto Václav Milík

V Březolupech, kde Václav Milík loni v září vyhrál svůj osmý titul individuálního českého šampióna, měl magazín speedwayA-Z dva fotografy. Pavel Fišer a Karel Herman mu připravili na prahu sezóny velkou výzvu.

Vybrat z jejich jedenácti snímků nebylo snadné. Líbily se mu všechny a na jednu ukázal až po delším přemýšlení. Na otázku, proč právě tato, přišla humorná odpověď. Protože je na ní on.

Ať tak či onak, Česká plochodrážní ročenka 2024 bude mít na své titulní stránce Karla Hermana, který střídá Kirila Ianatchkova. Spolu s nimi tam již podvacáté budou loga partnerů a inzerentů. Pakliže chcete být s nimi, stačí nás kontaktovat do konce února.

Rekordy lze lámat i s Václavem Milíkem

Česká Třebová – 1. února
I když je teprve ve třech čtvrtinách na své cestě za překonáním dvanácti domácích titulů nepřekonatelného Jiřího Štancla, jeden primát má již nyní. Nikdo nebyl na titulní straně publikace Česká plochodrážní ročenka tolikrát jako on. Na jaře bude tradiční publikaci zdobit akční snímek Václava Milíka již poosmé. Vybere jej sám coby český šampión, ale doprovodit jej tam můžete rovněž vy.

 

Nominační kritérium pro titulní snímek je jednoduché. Musí zachycovat aktuální mistra republiky jednotlivců během mítinku, kdy zlato získal. V klíčovém podniku v Březolupech měl magazín speedwayA-Z akreditované dva fotografy, Pavla Fišera a Karla Hermana.

Jejich fotografie dostane Václav Milík do e-mailu, aby vybral jednu, kterou bude mít jubilejní dvacátá Česká plochodrážní ročenka na své titulní straně. Na exkluzivní místo se spolu s českým mistrem můžete dostat rovněž vy.

Všichni inzerující v barevné části publikace totiž tradičně budou mít své logo rovněž na titulní straně. Bližší detaily vám samozřejmě sdělíme telefonicky či e-mailem. První uzávěrka je plánována na poslední únorový den.

Václav Milík slaví v Březolupech svůj osmý titul, ale na obálce Ročenky bude jeho záběr z akce | foto Karel Herman

Březolupská šedesátka je tady s námi

Česká Třebová – 21. prosince
Každý má rád Vánoce, pravda? Jenže podsaditý kurýr, jenž vykládal dvě těžké krabice ze své modré dodávky, klel jako pohan, jimž jsou křesťanské souvislosti úplně buřt. Ať tak či onak, na světě vezdejším je letošní třetí plochodrážní kniha s rukopisem vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebová. Březolupská šedesátka aneb historie ploché dráhy na slovácké návsi již svým názvem prozrazuje své nosné téma. Hlavní porce prodeje obstará její vydavatel AK Březolupy, ale pár kousků máme i v redakci. Zjara je dovezeme na stadióny spolu s připravovanou knížečkou Česká plochodrážní ročenka 2024. A zamyslíme se také nad bezpečným posíláním poštou. Tedy pokud jste byli celý rok hodní.

Část zásilky Březolupské šedesátky | foto Antonín Škach

Na jaře to přijde podvacáté

Česká Třebová – 12. prosince
Čas pádí jako zběsilý. Letos tým vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové připravil k vydání tři plochodrážní publikace. Ani příští sezóna nebude prosta naší knižní produkce. Na jaře se plánujeme opět prezentovat s klasickým titulem Česká plochodrážní ročenka. Čeká jej jubilejní dvacátý ročník. Na titulní straně bude již poosmé Václav Milík. Chcete-li mít své logo v jeho společnosti, není nic snazšího, než se zeptat na podmínky inzerce. Fakturovat můžeme ještě v tomto roce.

Pardubický kapitán Václav Milík moc dobře zná titulní stránky publikací Česká plochodrážní ročenka | foto Pavel Fišer

Slánská sedmdesátka se pokřtila jaksepatří

Slaný – 7. října
Letos se deště na podobě českého plochodrážního kalendáře zaplaťpánbůh nepodepsaly jako v loňské sezóně. Přesto stihla odložit srpnovou slánskou extraligu. A s ní také křest knihy Antonína Škacha a Antonína Vildeho Slánská sedmdesátka aneb od padesátého doleva a smykem.

Na Slánské hoře, kde před rokem vzniknul snímek pro titulní stranu | foto Eva Palánová
Antonín VIlde a slánský starosta Martin Hrabánek při křtu knihy | foto Karel Herman

První stovka výtisků, která do Slaného dorazila již na původní termín, se k prvním čtenářům dostala již měsíc před prvním křtem. Knihy se prodávaly v Pardubicích, v Plzni, v Liberci, v Březolupech a v Divišově. A konec konců také při poháru stopětadvacítek na malém slánském ovále.

Nová kniha přilákala také televizní kamery | foto Eva Palánová

Největší díl slávy pro Slánskou sedmdesátku čekal až se závěrem extraligy. Na nástupu ji pokřtil starosta královského města Martin Hrabánek. A vedle stánku s občerstvením probíhala autogramiáda.

U stolečku zasedli Karel Voborník, Miroslav Rosůlek a také Jiří Štancl, jenž si zaslouží absolutorium. Aktivně se zapojil do prodeje, protože zájem diváků o publikaci byl obrovský. A protože se v okolí pohybovala řada dalších slánských plochodrážníků, ozdobily se knihy spoustou autogramů.

Také oni psali svými výkony slánskou knihu – zleva Aleš Dryml, Miroslav Rosůlek, Karel Voborník a Jiří Štancl | foto Eva Palánová

Březolupská šedesátka může do výroby

Česká Třebová – 7. listopadu
Dlouhá léta by vám na české knížky stačila knihovnička z domečku Karafiátových Broučků. Doba se naštěstí změnila. Ještě letos vyjde třetí kniha s tematikou sportu levých zatáček a opět s rukopisem vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové. Tisková předloha dvousetstránkové publikace Březolupská šedesátka aneb historie ploché dráhy na slovácké návsi je ve stadiu posledních korektur. Ale dychtiví čtenáři se prozatím mohou pokochat alespoň obálkou.