Archiv pro rubriku: MČR flat track

Slánský plochodrážní stadion využili jezdci flat tracku

Slaný – 15. června
Sobotní dopolední čas využili na plochodrážním stadionu ve Slaném ke tréninku jezdci kategorie flat track. Slánští činovníci umožnili těmto jezdcům před divišovským mistrovským víkendem tréninkový program. Akci inicioval Vít Janoušek, kmenový závodník AK Slaný.

 

Jeho do slánského depa doprovodili Tomáš Kolařík, Vojtěch Vavřich, Antonín Boháček, Milan Šťastný a nechyběl ani šéf této disciplíny Pavol Pučko.  Drobný déšť, který se dopoledne snášel na slánský ovál, nezabránil, aby si tato šestice zatrénovala a připravila se na další průběh sezony.

Na odložený mistrovský závod z 20. dubna přijdou skalní příznivci flat tracku 10. srpna a bude-li ze strany jezdců zájem o další trénink, určitě jim slánští pořadatelé vyjdou vstříc.  Hladký průběh akce zajistili David Filipovský společně s Alešem Altmanem, kteří tak po páteční TaSS opět věnovali svůj čas slánské ploché dráze.

Sobota byla ve Slaném vyhrazena pro flat track | foto Aleš Altman

Na divišovském ovále se bude skákat

Divišov – 14. června
Netradiční pohled na divišovský ovál s dvojicí minioválů uvnitř je již minulostí. Nejmenší trať zarůstá trávou, protože stopětadvacítkám chutná ta větší. Jenže také ona se změnila a příští neděli se na ní bude skákat. Důvodem je dvoudenní mistrovský flat track, který do středočeského městečka zavítá.

 

V sobotu se pojede na klasické trati, ale v neděli je na pořadu závod TT. Při něm se zatáčí také doprava a nyní v České republice premiérově přibudou také skoky. Ty jsou nyní na větším z větších oválů.

Minulý týden je neotestoval nikdo jiný než světový šampión Ervín Krajčovič. Je možné, že se budou ještě předělávat. Motocykly kategorie FT1 s nimi nemají problémy, avšak panují obavy, kterak si s nimi poradí těžší stroje FT Classics.

V Divišově se bude skákat | foto Václav Hromas

 

Českého půlmistr poznáme až o den déle

Praha – 14. května
Ta informace se již minulou středu nesla reproduktory kopřivnického stadiónu Emila Zátopka a diváci ji našli také červeně vytištěnou ve svých programech. Dnes ji sportovní komise oficiálně posvětila.

Vzhledem k termínové kolizi s jinými soutěžemi se první finále českého šampionátu jednotlivců v Kopřivnici uskuteční až o den déle, tedy v neděli 4. srpna. Zároveň byl potvrzen desátý srpen coby náhradní termín upršeného dubnového flat tracku. A když jsme u změn a Slaného, sobotní Memoriál Antonína Vildeho začne o hodinu později, tedy úderem třetí hodiny odpolední.

V Kopřivnici se první finále pojede až v neděli místo soboty | foto Karel Herman

Slovácký ovál, flat track nechybí v březolupských plánech stejně jako křest knihy

Březolupy – 29. prosince
Březolupský koncept závodů na oválech je tři roky stejný. Na jaře flat track a na podzim plochodrážní Slovácký ovál. V sezóně 2024 zůstane zachován jenže v obráceném sledu. A do toho čeká klub křest knihy o dějinách jeho oválu.

 

O křtu Březolupské šedesátky se zatím jedná | foto Antonín Škach

Zhruba dvousetstránková je prozatím k mání za čtyři stovky na březolupském obecním úřadě. Řeší se také její zasílání poštou a na jarních závodech bude k mání spolu s publikací Česká plochodrážní ročenka na prodejním stánku vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové.

„Možná se udělá setkání v únoru při březolupském fašanku v únoru,“ nastiňuje Josef Mizera, jednatel klubu, který působil v redakční radě právě vydané knihu, jejíž vznik inicioval. „Nebo ji pokřtíme při závodě až v červnu, to je druhá možnost.“

První závod březolupské sezóny 2024 proběhne již v červnu| foto Martin Gavenda

Na rozdíl od předchozích let začne pořad březolupského oválu plochodrážním přeborem. „Chtěli jsme ho udělat dřív,“ vysvětluje Josef Mizera. „Ke konci seriálu by už nejelo tolik závodníků. A ve flat tracku jsme chtěli závod s vyhlášením mistra. Máme tady své mladé závodníky, tak abychom je podporovali. Jenže Praha nám tam hodila vidle, dělá svůj flat track až devatenáctého října.“

A který z dvojice závodů ponese označení Slovácký ovál, který vždy uzavíral sezónu? „Slovácký ovál by měl být o ploché dráze,“ přemítá Josef Mizera. „Ale ještě nevíme. To budeme muset rozhodnout.“

Chabařovice čeká závodní sobota

Chabařovice – 25. srpna
Zítra se v Chabařovicích bude závodit. Od deseti hodin jedeme mistrovství republiky stopětadvacítek na malé dráze s devíti jezdci na startu. A od čtrnácti mistrovský flat track. Závodit u nás budou třeba Oliver König, Ervín Krajčovič a kromě Němců a Rakušanů také jeden borec z USA.

Oba chabařovické ovály se zítra dočkají závodních pořadů | foto Antonín Škach

 

Ondřej Svědík skončil v Březolupech těsně pod vrcholem, o historický triumf ho připravil úřadující šampión

Březolupy – 10. června
V Březolupech mohl získat premiérové vítězství v závodě českého šampionátu ve flat tracku. Ondřej Svědík ovládl základní fázi třetího závodu nejprestižnější kategorie FT1. Nakonec byl pouze smutným hrdinou sobotního klání. Finálová jízda totiž nejlépe vyšla úřadujícímu šampionovi Ervínu Krajčovičovi, který musel po problémech z úvodu závodu překvapivě startovat až z druhé řady. Ervín Krajčovič se tak osamostatnil v čele klasifikace domácího mistrovství. Na stupně vítězů vystoupal v Březolupech spolu s ním druhý Ondřej Svědík a třetí Jiří Kraus.

 

Ondřej Svědík, Ervín Krajčovič a Jiří Kraus na stupních vítězů | foto Martin Giel

Ervín Krajčovič vyhrál druhý z doposud třech odjetých závodů mezinárodního mistrovství České republiky ve flat tracku a poprvé v ročníku se osamostatnil v čele průběžné klasifikace seriálu. Vstup do závodu ovšem pražskému jezdci vůbec nevyšel. Třetí muž posledního světového šampionátu totiž hned ve své první rozjížďce upadl a kvůli výrazné bodové ztrátě skončil v základní části podniku až šestý. Ervín Krajčovič ovšem podal jednoznačně nejlepší výkon ve finálové jízdě, která určuje konečné pořadí. Třináctým kariérním vítězstvím v rámci českého šampionátu Krajčovič dorovnal národní rekord Pavola Pučka. O jeho překonání se může nejmladší nositel slavného motocyklistického jména, Ervín Krajčovič, pokusit už 24. června v Praze na Markétě.

Suverénní vítěz základní části závodu, Ondřej Svědík, se ve finále musel sklonit pouze před jedním ze soupeřů a druhým místem zaznamenal nejlepší sezónní výsledek. Na stupně vítězů se v rámci MMČR ve flat tracku postavil ve své kariéře už podesáté. Třetí skončil v Březolupech vítěz sezónní inaugurace z Pardubic Jiří Kraus, který tak v průběžné klasifikaci zůstává stejně jako Ondřej Svědík na dostřel vedoucímu Krajčovičovi.

Roman Marek, Andreas Steinhofer a Radek Bednář na pódiu klasiků | foto Martin Giel

Proti původnímu plánu nevystartovali do závodu jezdci kategorie Veteran, a tak se vedle nejprestižnější skupiny FT1 představili v Březolupech už pouze jezdci kategorie FT Classics. V ní chyběla celá řada favoritů. Jakub Sluka se v den závodu omluvil a Petr Kolář musel odstoupit už po tréninku kvůli porouchanému motoru. Do finálové jízdy navíc nenaskočil Aleš Vančura, který po kolizi s Němcem Steinhoferem ze závěru základní části musel kvůli rozbitému závodnímu náčiní odstoupit.

Úřadující mistr kategorie Veteran, Roman Marek, se představil poprvé mezi klasiky a i přes to, že jel na své ČZ 250 si vedl znamenitě. V základní fázi skončil druhý a stejné místo obsadil i ve finále. Vítězství po suverénním výkonu získal německý jezdec Andreas Steinhofer, který si sice v závěru základní části podniku musel po kolizi s Vančurou a následném pádu připadat spíše jako na leteckém dnu, jenže ve finále to na něm nebylo znát. Stupně vítězů doplnil Radek Bednář.

Další závod MMČR ve flat tracku startuje v sobotu 24. června od čtrnácti hodin na pražské Markétě. Do akce se zapojí jezdci elitní kubatury FT1, ale také kategorie Classics a nově vzniklé FT Young určené mladým nadějím.

FT1:
1. Ervín Krajčovič
2. Ondřej Svědík
3. Jiří Kraus
4. Kamil Peuker
5. Tomáš Kolařík
6. Michal Hloušek
7. Sebastian Thalheim, D
8. František Irmiš
9. Michal Špaček
10. Marek Zvědělík
11. Andreas Steinhofer, D
FT Classics:
1. Andreas Steinhofer, D
2. Roman Marek
3. Radek Bednář
4. Jiří Mikšovský
5. Heiko Parschick, D
6. Jiří Slezák
7. Michal Bořuta
8. Martin Veselý
9. Lucie Pokorná
10. Karel Marek
11. Aleš Vančura