Archiv pro rubriku: MČR Dvojic

Slaný dojel k hattricku jako po másle

Slaný – 21. června
Obloha si připravila vskutku okázalé kulisy, jakoby se nechtěla stydět při českém šampionátu dvojic s jeho ambicemi po velikém dramatu. Jenže boj o titul byl ve své podstatě až příliš jednoznačný. Už v rozjížďce s číslem dvě Eduard Krčmář a Jakub Jamrog vystřihli raketový start. A Jan Kvěch s Petrem Chlupáčem byli rázem ti druzí. A to i při vyhlašování na podiu, když už nebylo po hrozivých mracích nabitých elektřinou ani památky. Domácí totiž úřadovali naplno a z každé jízdy se vracel se sedmibodovým maximem. Dvacátá jízda pro ně byla již jen formalita. Oni však neuhnuli z vítězného konceptu ani o píď. Dojeli do cíle před Danielem Klímou, jehož třebusického kolegu odvezli do nemocnice se zlomeným kotníkem, vyhráli titul s maximálním skóre.

Olymp, Slaný a Třebusice na pódiu | foto Pavel Fišer

Štěstí jednoho, smůla druhého

Půl hodiny před začátkem závodu byla obloha temná jako atmosféra ve Faustově domě o půlnoci. Silný vítr hnal černé marky nad stadión a lámal větve z topolů na jeho ochozu. Ale jeho rychlost byla pro český šampionát dvojic pravým požehnáním. Než se dešťové kapky stačily rozhoupat ke skoku do bezedné hloubky, byl jejich nebeský koráb dávno za Slaným.

Obloha nabídla vskutku dramatickou podívanou | foto Pavel Fišer

Při nástupu byli živly již zklidněné. Mítink začal pěkně zostra. V první jízdě pádil vpředu Lars Skupieň, avšak Jan Jeníček nepustil dotěrného Jana Macka před sebe. Vzápětí měl přijít hlavní bod prvního letního podvečera. Duel Slaného obhajujícího dva předchozí tituly s neméně ambiciózním Olympem.

Jenže vývoj jízdy s ambicemi stát se jedním z klíčových momentů dnešní závody měl daleko ke strhujícímu dramatu. A pakliže rozpoutal emoce, pak jedině proto, že domácí Eduard Krčmář a Jakub Jamrog změřili Jana Kvěcha a Petra Chlupáče prakticky současně s vylétnutím pásky.

Jan Kvěch na téma rozjížďky s číslem dvě:

„Neodjel jsem od startu a pak nepředjel.“

Jan Kvěch si při útocích na domácí pár vylámal zuby a Slaný se ujel vedení s vědomím, že svému největšímu rivalovi nemohl dát více na zadek. Jeho sedm bodů v rozjížďce s číslem tři vyrovnaly Třebusice. Daniel Klíma a Adam Bubba Bednář také slavili maximální triumf stylem start – cíl, jenže Plzeň si při vší úctě nedělala čáku na vavříny.

Adam Bubba Bednář se zpovídá televizi | foto Pavel Fišer

Hynek Štichauer sice se západočeským klubem koketoval, nicméně nenašli shodu v otázce financí. Šanci proto dostal kmenový závodník Štěpán Melč, který nastoupil po boku Matěje Frýzy. Ten zajel fantastický závod, po pádu Larse Skupině spolu se svým parťákem porazili Kopřivnici 7:2. A v rozjížďce s číslem jedenáct odvedl pardubický tandem Matouš Kameník – Jan Jeníček.

Přesto plzeňská dvojice poměrně paradoxně uzavřela výsledkovou listinu. O jediný bod před ní skončila Kopřivnice. Larsi Skupieňovi se nevyhnul pád. Mnohem horší pro ambice moravského týmu se stala rezignace Jana Macka po dvou nulách. A Pardubice daly oproti Plzni o dva body víc, nicméně pomohl jim fakt, že za Třebusice proti nim nastoupil jen Daniel Klíma.

 

Slaný tvrdí muziku

V rozjížďce s číslem pět si kopřivnický tandem prohodil místa. Larsi Skupieňovi ale nebyla první dráha pranic platná, protože slánský tandem vypálil do čela. Záhy však problikla červená světla na znamení letmého startu Eduarda Krčmáře. Při repete se přece jen prosadil Lars Skupieň. Z prvního výjezdu jej překonal Jakub Jamrog. A Eduard Krčmář kopřivnického Poláka podjel na začátku druhého okruhu.

Eduard Krčmář (bílá) a Jakub Jamrog (žlutá) vodí Larse Skupieně (bílá) a Jana Macka (červená) | foto Pavel Fišer

Díky druhému maximu se Slaný dramaticky vzdálil svým největším protivníkům. V rozjížďce s číslem šest upadl Adam Bubba Bednář hned v první zatáčce a byl vyloučen. Při repete se Daniel Klíma vklínil mezi vedoucího Jana Kvěcha a jeho parťáka Petra Chlupáče.

Jan Macek vysvětluje své rozhodnutí odstoupit ze závodu:

„Nešlo mi to. Zkoušeli jsme nastavit motor, nedařilo se. Nevím, chci se hlavně ukázat v Polsku, tady už stejně nemáme šanci.“

Daniel Klíma (bílá) se vklínil mezi Jana Kvěcha (modrá) a Petra Chlupáče (červená) | foto Pavel Fišer

Olymp měl v součtu osm, Třebusice deset a Slaný čtrnáct bodů. Jakub Jamrog a Eduard Krčmář ovšem neuznávali kompromis ani nadále. Rozjížďka s číslem osm viděla jejich oslnivý triumf nad Pardubicemi, ob šest jízd později pro změnu Vojtěcha Šachla s Jaroslavem Vaníčkem.

Dvojice juniorů pod hlavičkou pražské Markéty zprvu kalila vodu ve společnosti sobě rovných. Nicméně na trio ambiciózních sestav byla zatím přece jen pod míru. A když na ni v rozjížďce s číslem sedmnáct odstartoval Lars Skupieň, bylo o jejím umístění těsně pod pódiem rozhodnuto.

 

Verdikty poslední série

Olymp vyrazil ve slánských šlépějích. Jan Kvěch vyhrál rozjížďku s číslem devět stylem start – cíl, kdežto Petr Chlupáč v prvním oblouku podjel druhého Larse Skupieně. Ani Třebusice neměly v plánu slevovat. V desáté jízdě deset proti nim neměli sebemenší šanci Jaroslav Vaníček, byť se postavil na roštu mezi ně, a Vojtěch Šachl. Ale dvanáctá jízda? Pohroma!

Matěj Frýza (červená) vede před zraky Štěpána Melčce (modrá) Jana Jeníčka (bílá) | foto Pavel Fišer

Adam Bubba Bednář pohotově odstartoval, jenže v první zatáčce se přetočil a Lars Skupieň se už nestačil vyhnout. Pražský junior v třebusické vestě byl diskvalifikován, ale co bylo horšího, skončil na nosítkách. Sanitka s ním odhoukala do nemocnice, kde mu přišli na zlomený kotník.

Daniel Klíma bojoval i za svého zraněného kolegu a odvedl Larse Skupině. Třebusice byly za Slaným o osm a za Olympem o dva body. Naděje na pódium se stále neřítila k zemi jako domeček z karet. Jaroslav Vaníček s Vojtěchem Šachl stáli totiž pozadu o čtyři body. Jejich Markétu ke všemu čekala sedmnáctá jízda a s ní stále neporažený Slaný.

Petr Chlupáč vysvětluje své pronikavé zlepšení po vlažném úvodu:

„Nakonec jsme to dopasovali, ale takovej převod jsem tady jel jen na stopětadvacítce!“

Jakub Jamrog a Eduard Krčmář vskutku dodali na své konto již pátou sedmičku a titul měli na dohled. Stejně nekompromisně šli Jan Kvěch a Petr Chlupáč po stříbru. A jednoznačná vítězství nad Pardubicemi a Plzní jim je vskutku přihrála.

Eduard Krčmář (bílá) a Jakub Jamrog (žlutá) pospíchají potvrdit titul před zraky Daniela Klímy (modrá) | foto Pavel Fišer

Otázku třetího stupínku pódia vyřešila otázka s číslem devatenáct. Lars Skupieň v ní triumfoval před Vojtěchem Šachlem a Jaroslavem Vaníčkem, kteří v ten moment měli třiadvacet bodů proti třebusickým čtyřiadvaceti.

V rozjížďce s číslem dvacet Jakub Jamrog a Eduard Krčmář uzavřeli své působení dalším maximálním triumfem. Vyhráli titul s plným počtem bodů, což se naposledy povedlo Matěji Kůsovi a Renatu Gafurovi před dvanácti lety v Březolupech. Daniel Klíma protnul metu hned za nimi, ale spolu s Adamem Bubou Bednářem byl stejně třetí tak jako tak.

 

Hlasy z depa

Emil Gaži vítá staronové mistry | foto Pavel Fišer

„Vyhráli jsme potřetí za sebou, já podruhý,“ radoval se Eduard Krčmář. „Dobře jsme dopasovali motorku, šlo to od začátku. Pořád jsme vyhrávali, jednu jízdu jsem neodstartoval, ale jinak dobrý.“

„Dobrý a na hovno,“ neskrýval Jan Kvěch protichůdné pocity. „Jako první jízda. Neodjel jsem od startu a pak nepředjel, takže škoda. Takový jsou závody, ale tady o hodně lepší než včera ve Švédsku, jel jsem tam poprvý. Dneska jsme byli druhý, první jízda rozhodla.“

„Začátek byl vlažnej,“ připouštěl Petr Chlupáč. „Nakonec jsme to dopasovali. Takovej převod jsem tady jel jen na stopětadvacítce, Škoda těch dvou prvních jízd.“

„Náročný, hrozný vedro,“ odtušil Daniel Klíma. „Ale jinak hezký závody. Mrzí mě Bubba, doufám, že bude v pořádku. Kotník sroste, hlavně hlava, aby byla v pořádku.“

Petr Chlupáč (bílá) odolává Matěji Frýzovi (červená) | foto Pavel Fišer

„Bylo to super,“ radoval se Jaroslav Vaníček. „S Vojtou jsme se dohodli, jak pojedeme. Myslím, že náš tým byl nejmladší, ale byli jsme silná konkurence všem. Dobrý, celkem se nám to povedlo.“

„Dobrý,“ svěřoval se Vojtěch Šachl. „Starty smíšený, jízdy nebyly špatný, ale nebyly dobrý.“

„Dalo se to,“ zamknul si Matouš Kameník pusu na zámek. „Mohlo to bejt i lepší.“

„Pár startů se povedlo,“ rozebíral závod Jan Jeníček. „Dráha dobrá, motorka jela skvěle, za mě spokojenost. Byly chyby, snad už je příště neudělám.“

„Spokojenej,“ odhalil Matěj Frýza své pocity. „Dokázal jsem odstartovat i na ty elitní, jsou to zkušenosti. Šestkrát jsem bodoval, kdybych měl o bod víc, byli jsme na tom líp, příští rok se budu snažit.“

Jakub Jamrog (modrá) a Eduard Krčmář (červená) drží v šachu Jana Kvěcha (žlutá) | foto Pavel Fišer
Jakub Jamrog (modrá) a Eduard Krčmář (červená) drží v šachu Jana Kvěcha (žlutá) | foto Pavel Fišer
1. AK Slaný 42
Eduard Krčmář 4 3 3 3 3 3 19(4)
Jakub Jamrog, PL 3 4 4 4 4 4 23(1)
Bruno Belan DNR
2. Olymp CS MV 36
Petr Chlupáč 0 2 3 3 3 3 14(4)
Jan Kvěch 2 4 4 4 4 4 22
3. KF PD Třebusice 26
Adam Bubba Bednář 3 X 4 X – – 7
Daniel Klíma 4 3 3 3 4 2 19(1)
4. AK Markéta Praha 23
Vojtěch Šachl 3 3 0 2 0 3 11
Jaroslav Vaníček 2 4 2 0 2 2 12(2)
5. AMK ZP Pardubice 21
Jan Jeníček 3 0 2 2 2 0 9(2)
Matouš Kameník 0 4 0 3 3 2 12
Jaroslav Petrák DNR
6. SPT Profil Kopřivnice 20
Jan Macek 2 0 0 M – – 2
Lars Skupieň, PL 4 2 2 4 F 4 16
Radek Bambuch 2 0 2
7. PK Plzeň 19
Matěj Frýza 2 2 4 2 4 2 16
Štěpán Melč 0 0 0 0 3 0 3(1)
Daniel Klíma (žlutá) míjí padající Adama Bubbu Bednáře (bílá) a Larse Skupieně (modrá) | foto Pavel Fišer

Slánská cesta za hattrickem českých dvojic nebude rozhodně jednoduchá

Slaný – 20. června
Předloni se Slaný konečně dočkal zisku šampióna českých dvojic před zraky svého vlastního publika. Loni svůj primát obhájil v Kopřivnici. Zítra se prestižní mistrovství vrací na ovál středočeského královského města, jehož starosta dokonce vstupuje do hry jako donátor poháru pro vítěze. Domácí borci však nebudou mít rozhodně jednoduchou roli. Byť ještě před pár dny bylo ve hře jen pět dvojic, ale nyní je plná startovní listina rozpisu pro sedm týmů na jednadvacet rozjížděk.


Tipujte:

Kdo se ve Slaném stane šampiónem českých dvojic?

View Results

Loading ... Loading ...

Třetí sestava ve třech letech

Mistrovský slánský pár: Robert Chmiel, Milan Mach a Eduard Krčmář | foto Pavel Fišer

Déšť a pak vládní opatření způsobila, že se na podzim 2020 mistrovství republiky ve Slaném nekonalo. Šampionát, jehož historie se začala psát v sedmasedmdesátém se tak prvně od roku 1986 neuskutečnil. Napřesrok všechno klaplo a Jakub Jamrog s Ondřejem Smetanou a Milanem Machem mohli mávat klubovou vlajkou z nejvyššího stupínku pódia.

Loni z mistrovské sestavy zůstal pouze kouč. Eduard Krčmář se vrátil po vleklém zranění ramene a společně s Robertem Chmielem v říjnu dobyli Kopřivnici. Zítra ve Slaném Milan Mach povede opět jiný tým. K Eduardu Krčmářovi se vrací Jakub Jamrog, s nímž domácí eso mělo startovat při propršeném podniku v září dvacátého roku. Přibude rovněž Bruno Belan coby náhradník.

 

Mnoho povolaných

Petr Chlupáč, Josef Franc, Filip Hájek, Daniel Klíma, Adam Bubba Bednář, Jan Jeníček, Hynek Štichauer a Jaroslav Petrák na stupních vítězů květnového Memoriálu Antonína Vildeho | foto Eva Palánová

Role favoritů a vysoké ambice jejich spojení jsou nabíledni. Jenže takových panáčků, kteří by se rádi po závodech přišli podívat na stupně vítězů, bude v šesti dalších týmech přesně čtrnáct. Vladimír Vopat se svými přáteli oslovil pro třebusický tým Daniela Klímu a Adama Bubbu Bednáře. Oba Pražané excelovali v obou posledních závodech dvojic, které slánský stadión hostil.

Nejen triumf při loňských juniorských družstvech a květnovém Memoriálu Antonína Vildeho z nich dělá favority. Jsou tu Petr Chlupáč s Janem Kvěchem, které Tomáš Topinka nasadil v barvách Olympu. Ale také kopřivnické trio Jan Macek s dravým Polákem Larsem Skupieněm a náhradníkem Radkem Bambuchem.

Jak Jaroslav Vaníček (vlevo), tak Matouš Kameník mohou být rozhodujícími jazýčky na miskách vah zítřejších českých dvojic | foto Eva Palánová

Pardubice při své nominaci tentokrát šláply na brzdu. Ovšem Jan Jeníček a Matouš Kameník s postupující sezónou předvádějí stále lepší výkony a z pozice náhradníka je pojistí nestárnoucí Jaroslav Petrák. Stoupající výkonnost zdobí rovněž Vojtěcha Šachla a Jaroslava Vaníčka, dvojici pražské Markéty.

Plzeňský Matěj Frýza bude mít za parťáka svého mladšího souseda ze Zbůchu Štěpána Melče, jenž jede s pětistovkou svou první sezónu. A tak je v souvislosti s mistrovstvím České republiky dvojic anno domini jisté pouze to, že není jisté vůbec nic. Uvidíme zítra večer.

Startovní listina zítřejšího mistrovství republiky dvojic ve Slaném:

AMK ZP Pardubice: 1 Jan Jeníček, 2 Matouš Kameník, 15 Jaroslav Petrák
SPT Profil Kopřivnice: 3 Jan Macek, 4 Lars Skupieň (PL), 16 Radek Bambuch
AK Slaný: 5 Eduard Krčmář, 6 Jakub Jamrog (PL), 17 Bruno Belan
Olymp CS MV: 7 Petr Chlupáč, 8 Jan Kvěch
KF PD Třebusice: 9 Adam Bubba Bednář, 10 Daniel Klíma
PK Plzeň: 11 Matěj Frýza, 12 Štěpán Melč
AK Markéta Praha: 13 Vojtěch Šachl, 14 Jaroslav Vaníček

Příští týden korunuje hned dvě dvojice českých šampiónů

Slaný a Plzeň – 15. června
Středa v podvečer Slaný a neděle odpoledne Plzeň. Příští týden se tyto dva stadióny stanou dějištěm klíčových podniků domácího kalendáře. Budeme znát šampióny ve dvojicích a v juniorských družstvech, přičemž se v obou případech pojede dle párového rozpisu pro sedm týmů na jednadvacet rozjížděk. Startovní listiny spatřily světlo světa již dnes, byť se v řádu hodin dočkaly dvou změn. Shodou okolností se dotkly slánského podniku. Plzeň nebude mít Maria Hausla, naopak Kopřivnice staví náhradníka v osobě Radka Bambucha.

Startovní listiny mistrovských závodů v příštím týdnu:

MR dvojic, Slaný – středa:
AMK ZP Pardubice: 1 Jan Jeníček, 2 Matouš Kameník, 15 Jaroslav Petrák
SPT Profil Kopřivnice: 3 Jan Macek, 4 Lars Skupieň (PL), 16 Radek Bambuch
AK Slaný: 5 Eduard Krčmář, 6 Jakub Jamrog (PL), 17 Bruno Belan
Olymp CS MV: 7 Petr Chlupáč, 8 Jan Kvěch
KF PD Třebusice: 9 Adam Bubba Bednář, 10 Daniel Klíma
PK Plzeň: 11 Matěj Frýza, 12 Štěpán Melč
AK Markéta Praha: 13 Vojtěch Šachl, 14 Jaroslav Vaníček
MR juniorských družstev, Plzeň – neděle:
AK Slaný: 1 Bruno Belan, 2 Jan Hlačina
KF PD Třebusice: 3 Adam Bubba Bednář, 4 Daniel Klíma
PK Plzeň/ZP Pardubice: 5 Štěpán Melč, 6 David Hofman
Olymp CS MV: 7 Petr Chlupáč, 8 Jaroslav Vaníček
PK Plzeň: 9 Matěj Frýza, 10 Mario Hausl (D), 19 Oliver Schmid
AMK ZP Pardubice: 11 Jan Jeníček, 12 Matouš Kameník
AK Markéta Praha: 13 Michal Baštecký, 14 Vojtěch Šachl
Slaný bude v českých dvojících obhajovat rovnou dva tituly | foto Pavel Fišer

Slaný obhájil titul ve zcela pozměněné sestavě

Kopřivnice – 8. října
Krásné počasí a nesmírně vyrovnané startovní listina, v níž by titul většiny dvojic rozhodně nevzbudil překvapení. Tak by šel v kostce charakterizovat dnešní šampionát republiky dvojic v Kopřivnici, kde se ani jeden z týmů nevyhnul výpadku. Zlaté medaile nakonec obhájil Slaný, ačkoliv Milan Mach měl úplně jinou sestavu než před rokem na své dráze. Z pódia nakonec mávali ještě závodníci Pardubic a pražského Olympu.

Marko Levišin, Hynek Štichauer, Eduard Krčmář, Robert Chmiel, Petr Chlupáč a Jan Kvěch na pódiu | foto Pavel Fišer

Vyrovnaná sestava

O český titul bojovalo patnáct závodníků v sedmi týmech | foto Pavel Fišer

Český šampionát dvojic již dlouho neoplýval tak natřískanou startovní listinou jako letos v Kopřivnici. Pakliže měl nějaký ze sedmi týmů vůbec slabší článek, nahradil jej silnější muž sestavy. Bez sebemenší nadsázky mohl stát na pódiu jakýkoliv pár, aniž by někdo vyslovil slůvko překvapení. Natož aby jej uvedl přídavnými jmény obrovské či nečekané.

Milan Mach komentuje jezdecké složení slánského páru:

„Chtěl jsem dát příležitost Robertu Chmielovi…“

V Kopřivnici se alfou a omegou úspěchu stal jako obyčejně vydařený start. A průjezd první zatáčkou. O tom přesvědčil Hynek Štichauer hned v rozjížďce s číslem jedna. Daniela Klímu za sebou nechal současně s letem pásky, Jana Macka objel v úvodním oblouku. Jeho parťák Marko Levišin ovšem zaostal za dvojicí velkých znalců kopřivnického obra.

V rozjížďce s číslem jedna vedou zatím Jan Macek (bílá) a Daniel Klíma (žlutá) úřed Markem Levišinem (modrá), nicméně Hynek Štichauer (červená) se za chvíli prodere do čela | foto Pavel Fišer

Domácí Kopřivnice s koaličním partnerem Olympu tak předčila Pardubice o bod. Další páry však měly oslnivější nástup. Jan Kvěch s Petrem Chlupáčem v barvách pražského Olympu v rozjížďce s číslem dvě odvedli pardubické duo Jaroslav Petrák – Matouš Kameník. Slánští Eduard Krčmář a Robert Chmiel hned na to nedali prosto pro juniory pražské Markéty Adama Bednáře a Michala Bašteckého, jenž na poslední chvíli vystřídal nemocného Jaroslava Vaníčka.

Nad sedmou dvojicí se dlouho vznášel otazník. Nakonec v ní oba domácí mladíky doplnil Slovinec Miran Praznik. Sestava dostala pracovní název Anarchy – Komprž Team podle Adriana Rymela a Vladimíra Kováře. Nicméně název nebyl podložen licencí soutěžícího, takže se ve výsledkové listině měla objevit pouze jména závodníků. Nakonec však nesla název AK PD Kopřivnice.

Jan Kvěch (červená) měl dnes skvělé starty, o čemž na snímku přesvědčuje Roberta Chmiela (žlutá), Eduarda Krčmáře (bílá) a svého kolegu Petra Chlupáče (modrá) | foto Pavel Fišer

Na ovál vždy vyjížděl Miran Praznik, kdežto Radek Bambuch a Jakub Sazovský se pravidelně střídali. První výjezd na ovál se však proměnil v prohru 2:7 s Pardubicemi. Sedmi bodů se v rozjížďce s číslem pět dočkali i Daniel Klíma s Janem Mackem. Jako vzorná dvojice v ideální stopě obkroužili čtyři dlouhá kola před zraky Jaroslava Petráka a Matouše Kameníka.

V rozjížďce s číslem šest už opět šlo do tuhého. Jan Kvěch současně s letem pásky pádil pro své druhé čtyři body. Eduard Krčmář a Robert Chmiel se však soustředili na Petra Chlupáče. Nepustili jej mezi sebe, natož pak před sebe.

Slaný se tím pádem dělil o vedení s Kopřivnicí, zatímco Hynek Štichauer s Markem Levišinem a junioři pražského Olympu ztráceli po první třetině jeden bod. Pardubičany ale ve druhé sérii nečekali klíčoví soupeři. V osmé jízdě na hlavu porazili své kolegy, aby o tři rozjížďky později vyzráli na mladé Pražany.

 

Verdikty v samotném závěru

Eduard Krčmář (bílá) drží v šachu pardubický tandem Marko Levišin (modrá) – Hynek Štichauer (červená), kdežto jeho parťák Robert Chmiel (žlutá) uzavírá řadu | foto Pavel Fišer

Ostatní pretendenti mistrovského trůnu ve druhé sérii tak snadný život neměli. V rozjížďce s číslem devět Jan Kvěch opět exceloval ihned po startu. Motocykl s ním upaloval a na konci prvního okruhu byl již bratru deset metrů před svými soupeři. Jan Macek za jeho zády měl spoustu starostí s dotírajícím Petrem Chlupáčem, jenž se rychle zbavil Daniela Klímy.

O chvilku později slánský tandem nekompromisně změřil druhý kopřivnický pár, jehož ambicióznější kluboví kolegové jej očekávali v rozjížďce s číslem dvanáct. V ní Robert Chmiel a Eduard Krčmář také nevyznávali sebemenší kompromis. Jan Macek a Daniel Klíma byli ti druzí již po startu. A Milan Mach se po čtyřech výjezdech na kopřivnický ovál dopočítal šestadvaceti bodů. Hynek Štichauer a Marko Levišin měli pětadvacet.

Jan Kvěch a Petr Chlupáč, když do cíle čtrnácté jízdy dospěli do cíle před Miranem Praznikem a Jakubem Sazovským, se dostali na hodnotu čtyřiadvacet. Jan Macek s Danielem Klímou ztráceli již sedm bodů. Závěrečných sedm jízd proto slibovalo dramatickou podívanou. Vodítko nabídla již první z nich.

Kvůli defektní svíčce Daniel Klíma nemohl startovat v šestnácté jízdě | foto Pavel Fišer

Eduard Krčmář slavil dokonalý triumf ve stylu start – cíl. Hynek Štichauer a Marko Levišin ale vystavěli nepřekonatelnou hráz pro Roberta Chmiela. Průběžné skóre obou týmů se dostalo na třicet bodů. V rozjížďce s číslem šestnáct namíchal osud pořádný pohár hořkosti pro domácí. Daniel Klíma odstoupil ještě před startem se špatnou svíčkou. A Jana Macka odvedl Adam Bednář.

Další požár papírových ambicí zažila osmnáctá jízda. Petr Chlupáč odpadl již v první zatáčce. Jan Kvěch hrál sólo před zraky Marka Levišina a Hynka Štichauera. Pardubice skončily pouť dnešním závod pětatřiceti body. Pražané jich měli osmadvacet, ale ještě jeden start k dobru.

Sarkastický Jan Kvěch na téma svého startu v jednadvacáté jízdě:

„Teď jsem tedy měl start maličko rychlejší…“

Adam Bednář (červená) – na snímku s Janem Kvěchem (bílá), Petrem Chlupáčem (žlutá) a Michalem Bašteckým (modrá) – sebral Olympu vidinu stříbra | foto Pavel Fišer

Dvacátá jízda rozhodla o titulu. Robert Chmiel a Eduard Krčmář nezaváhali, ukázali rychle záda Jaroslavu Petrákovi s Matoušem Kameníkem a mohli se chystat na nejvyšší stupínek pódia. V závěru všechny zaskočil Adam Bednář, který neváhal usednout do režisérského křesla hlavního děje.

Pohotový manévr jej vynesl do vedení. Jan Kvěch jej dokázal překonat ještě v úvodním okruhu, v jehož druhé zatáčce jej objel zvenčí. Petr Chlupáč však zůstal třetí. A tak pražskému Olympu chyběl jeden jediný bod k rozjezdu s Pardubičany o stříbro.

 

Hlasy z depa

Mistrovský slánský pár: Robert Chmiel, Milan Mach a Eduard Krčmář | foto Pavel Fišer

„Paráda, super,“ radoval se Eduard Krčmář. „Jeli jsme sem udělat titul. Já říkal, že budu závodit. S Robertem to byla paráda. Jen jednu jízdu nás zavřel Honza Kvěch. Trošku jsme se zalekli, ale dopadlo to dobře. Celej tým makal, díky moc.“

„Fajn,“ odtušil Hynek Štichauer. „Bejt vicemistr je skvělý. Gratuluju Edovi Krčmářovi a Robertu Chmielovi. Tituly mám dva s Vencou, třeba ještě někdy bude třetí. Dnes to bylo blízko.“

„Dobrý,“ konstatoval Jan Kvěch. „Dařilo se mi. Motorka startovala, ten poslední start byl hodně rychlej. Lidi fandili, byla tu super atmosféra. Titul se nám nepovedl, jsou to závody. Všichni nemůžeme vyhrát.“

Adam Bednář vstoupil do hlavního děje | foto Pavel Fišer

„Pěkný,“ bilancoval závod Adam Bednář. „Je to tady takový dlouhý. Pěkný závody, krásná atmosféra, přišlo hodně lidí.“

„Úplně na houby,“ protahoval Jaroslav Petrák tvář nad otázkou, jaké to dnes bylo. „Nevím, asi mě opustila Štěstěna. Kopřivnici mám rád, ale opět se mi tu nedařilo. Bylo to těžký, jenže flinta do žita se má házet jako poslední.“

Eduard Krčmář (červená) a Robert Chmiel (modrá) slaví titul | foto Pavel Fišer
1. AK Slaný 37
Eduard Krčmář 4 3 4 3 4 3 21(2)
Robert Chmiel, PL 3 2 3 4 0 4 16
2. AMK Zlatá přilba Pardubice 35
Hynek Štichauer 4 3 3 3 2 2 17(5)
Marko Levišin, UA 0 4 4 4 3 3 18
3. PSK Olymp Praha 34
Jan Kvěch 4 4 4 3 4 4 23(1)
Petr Chlupáč 3 0 2 4 E 2 11
4. AK PD Kopřivnice – Olymp 27
Jan Macek 3 3 3 2 3 3 17
Daniel Klíma 2 4 0 0 – 4 10
5. AK Markéta Praha 23
Adam Bednář 2 4 2 4 4 3 19
Michal Baštecký 0 2 0 0 2 0 4(1)
6. AMK Zlatá přilba 19
Jaroslav Petrák 2 0 E 2 2 0 6(1)
Matouš Kameník 0 2 2 3 4 2 13
7. AK PD Kopřivnice 14
Radek Bambuch 0 – 0 – 0 – 0
Jakub Sazovský – 0 – 0 – 0 0
Miran Praznik, SLO 2 3 2 2 3 2 14
Jan Kvěch (červená) vede Marka Levišina (žlutá) a Hynka Štichauera (bílá) | foto Pavel Fišer

O mistra republiky nakonec pojede sedm párů

Kopřivnice – 7. října
O titul mistra republiky dvojic se zítra po obědě v Kopřivnici přece jen utká sedm týmů. Poslední tým vznikl spojením domácích juniorů Radka Bambucha a Jakuba Sazovského se Slovincem Miranem Praznikem. Změnu ohlásila také pražská Markéta. Místo nemocného Jaroslava Vaníčka pojede s Adamem Bednářem Michal Baštecký.


Tipujte:

Kdo se v Kopřivnici stane mistrem republiky dvojic?

View Results

Loading ... Loading ...

Startovní listina mistrovství republiky dvojic tuto sobotu v Kopřivnici:

AMK ZP Pardubice: 1 Hynek Štichauer, 2 Marko Levišin (UA)
AK PD Kopřivnice/Olymp: 3 Jan Macek, 4 Daniel Klíma
AMK ZP Pardubice: 5 Jaroslav Petrák, 6 Matouš Kameník
Olymp Praha: 7 Jan Kvěch, 8 Petr Chlupáč
AK Slaný: 9 Eduard Krčmář, 10 Robert Chmiel (PL)
AK Markéta Praha: 11 Adam Bednář, 12 Michal Baštecký
13 Radek Bambuch, 14 Jakub Sazovský, 21 Miran Praznik (SLO)
Kopřivnice zítra uvidí mistroství republiky dvojic | foto Eva Palánová

Třináctka se čtrnáctkou jsou volné do zítřka

Kopřivnice – 4. října
V sobotu bude Kopřivnice hostit svůj poslední letošní plochodrážní závod, jímž se stane mistrovství republiky dvojic. Prozatím je přihlášeno šest týmů. Pokud se do zítřka nějaký další přihlásí, budou mu přidělena startovní čísla třináct a čtrnáct. Pakliže ne, bude uplatněn rozpis pro šest párů v souladu s řády.

 

Předběžná startovní listina sobotního mistrovství republiky dvojic v Kopřivnici:

1 – 2 AMK ZP Pardubice: Hynek Štichauer, Marko Levišin (UA)
3 – 4 Walbo Kopřivnice/Olymp: Jan Macek, Daniel Klíma
5 – 6 AMK ZP Pardubice: Jaroslav Petrák, Matouš Kameník
7 – 8 Olymp Praha: Jan Kvěch, Petr Chlupáč
9 – 10 AK Slaný: Eduard Krčmář, Robert Chmiel (PL)
11 – 12 AK Markéta Praha: Adam Bednář, Jaroslav Vaníček
13 – 14 volné do zítřka

 

Slaný bude obhajovat titul s úplně pozměněnou sestavou | foto Kiril Ianatchkov