Archiv autora: Petra Zahradníčková

Karel Průša vyrovnává krok

Divišov – 8. května
Parádní počasí provázelo pátý díl seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup dnes dopoledne v Divišově. Závod proběhnul bez pádů, byť v jedné zatáčce většího oválu měli všichni trochu vítr z nerovností. Ale pořadatelům dokonale klapnul záměr udržovat a upravovat dráhu. Osmička kolibříků předváděla nádherné souboje. Tony Katra sice porazil Petra Marka v desáté jízdě, ale ve finále A chyběl. V něm Karel Průša zkompletoval své maximum, když projel cílem před Petrem Markem a Davidem Hofmanem. Slánský závodník na čele průběžné klasifikace srovnal krok s Petrem Markem.

Dopolední pódium v Divišově | foto Petra Zahradníčková
 větší dráha: C B A TOT
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 3 15
2. Petr Marek, Chabařovice 3 2 3 2 2 12
3. David Hofman, Pardubice 2 3 3 3 1 12
4. Štěpán Melč, Plzeň 2 3 2 2 3 12
5. Tony Katra, Slaný 1 2 2 3 2 10
6. Štěpánka Nyklová, Slaný 3 1 1 1 1 7
7. Luboš Hromádka, Pardubice 1 2 2 1 3 9
8. Marián Jirout, Pardubice 2 1 1 2 2 8

Aktuální pořadí seriálu:

PHA PLZ CHA SLA DIV TOT
24.3. 20.4. 26.4. 4.5. 8.5.
1. Karel Průša, Slaný 12 15 12 12 15 66
2. Petr Marek, Chabařovice 13 12 15 14 12 66
3. Tony Katra, Slaný 14 13 11 12 10 60
4. Štěpán Melč, Plzeň 11 11 12 11 12 57
5. David Hofman, Pardubice 9 9 10 9 12 49
6. Štěpánka Nyklová, Slaný 8 8 9 9 7 41
7. Luboš Hromádka, Pardubice 9 7 6 9 31
8. Roman Štola, Mariánské Lázně 10 7 4 6 27
9. Marián Jirout, Pardubice 9 8 17
10. Levi Böhme, D 9 9

Krásný den ve Slaném byl nejkrásnější pro Petra Marka

Slaný – 4. května
Malá slánská dráha hostila další díl seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup. Devět závodníků vystřihlo krásné závody pod slunečným nebem na dobře připravené trati. Ve druhé jízdě šli po sobě ostře Karel Průša a Štěpán Melč. Z pádu vyjel slánský borec bez úhony, jeho soupeř jej odskákal odřenou rukou. V další rozjížďce Davida Hofmana v prvním kole zradil motocykl. Štěpánka Nyklová opět ukázala své bystré starty. Nejhezčí jízdou bylo finále A. Pavel Marek vyřešil ve svůj prospěch duel s Tony Katrou, zatímco Štěpán Melč se pokoušel překvapit.

Devítka závodníků s Miroslavem Rosůlkem po závodech | foto Petra Zahradníčková
C B A TOT
1. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 2 3 14
2. Tony Katra, Slaný 2 3 2 3 2 12
3. Štěpán Melč, Plzeň 2 2 3 3 1 11
4. Karel Průša, Slaný 3 R 3 3 3 12
5. David Hofman, Pardubice E 3 2 2 2 9
6. Štěpánka Nyklová, Slaný 3 2 2 1 1 9
7. Marián Jirout, Pardubice 2 1 1 2 3 9
8. Luboš Hromádka, Pardubice 1 1 1 1 2 6
9. Roman Štola, Mariánské Lázně 1 2 1 1 1 6
Po startu finále A: Tony Katra (3), Petr Marek (2) a Štěpán Melč (5) | foto Petra Zahradníčková

Aktuální pořadí seriálu:

PHA PLZ CHA SLA TOT
24.3. 20.4. 26.4. 4.5.
1. Petr Marek, Chabařovice 13 12 15 14 54
2. Karel Průša, Slaný 12 15 12 12 51
3. Tony Katra, Slaný 14 13 11 12 50
4. Štěpán Melč, Plzeň 11 11 12 11 45
5. David Hofman, Pardubice 9 9 10 9 37
6. Štěpánka Nyklová, Slaný 8 8 9 9 34
7. Roman Štola, Mariánské Lázně 10 7 4 6 27
8. Luboš Hromádka, Pardubice 9 7 6 22
9. Marián Jirout, Pardubice 9 9
10. Levi Böhme, D 9 9

Počasí si dalo záležet

Slaný – 26. března
Ve Slaném dnes trénink na velké dráze a počasí na něj vyšlo dokonalé. Kolibříci si chtěli užít velkou dráhu, takže na malou vyjedou o středečním tréninku. Ze stopětadvacítkou jezdili Štěpánka Nyklová, Tony Katra, Karel Průša a Petr Marek. Pětistovku osedlal Eduard Krčmář, jenž přímo v areálu oslavil své šestadvacáté narozeniny. Spolu s ním pod skvělou taktovkou Miroslava Rosůlka trénovali Bruno Belan, Milan Dobiáš, Matouš Kameník, Patrik Linhart a jeho kamarád Daniel Halamka, který se po letech vrátil k tréninkům.

Slaný viděl první velký trénink | foto Petra Zahradníčková
Eduard Krčmář slavil narozeniny přímo ve slánském depu | foto Eduard Krčmář Racing

Kolibříci slavili a bilancovali

Miletice – 12. března
Na sobotní slavnostní setkání se těšili všichni kolibříci. Byli jsme moc rádi, že jsme se opět sešli a mohli popovídat na téma loňské sezóny, a co nás bude čekat v té letošní. Bylo velmi bohaté pohoštění a příjemné prostředí v kulturním domě v Mileticích. Pozvání přijali Petr Moravec z AČR s manželkou a dcerou a Věroslav Kollert, který přišel s návrhem a nabídkou trénovat a závodit na elektromotocyklu.

 

Dobá nálada za čestným stolem… | foto Václav Buřič

Propagace nové technologie byla také zajímavá. Dorazili všichni kolibříci včetně borců, kteří už budou letos sedlat stroje silnějších kubatur. Nechyběli Matěj Frýza, Dominik Hrbek, Štěpán Ševčík, Karel Průša, Petr Marek, Josef Černý a Štěpánka Nyklová. Omluvil se Oliver Schmid, jenž vyrazil na soustředění do Žarnovice.

V Mileticích nás přivítali šéf Slaného Antonín Vilde, trenér Miroslav Rosůlek, Václav Buřič, David Filipovský, vedoucí SCM a parťák Aleš, kteří nás doprovázeli na evropské a světové poháry. Všem velké díky za podporu a péči.

…i v sále | foto Václav Buřič

Každý činovník měl proslov a poděkování všem rodičům a hlavně mladým nadějím ploché dráhy. Všichni jsme byli a jsme zasažení tou smutnou situací na Ukrajině. Ale vzpomínky, které jsme měli v ukrajinském Rovně i s úspěchy nám nikdo nevezme. Je to smutné, chtěli jsme se všichni do těchto míst vrátit a zkusit opět bojovat o ty stupně nejvyšší. Jsme však rádi, že se FIM pro klid a bezpečí rozhodla o českém plochodrážním stadiónu v Pardubicích.

Trenér Miroslav Rosůlek měl pěkný psaný projev a poděkování všem kolibříkům, rodičům a činovníkům ploché dráhy. Jsme rádi, že nás nadále bude doprovázet. Ceny mistrům, vicemistrům, jedné jediné dívce, plochodrážníci Štěpánce Nyklové a trenéru Miroslavu Rosůlkovi předávali Antonín Vilde s  Petrem Moravcem.

Ocenění kolibříci | foto Václav Buřič

Vicemistr kolibříků je Karel Průša

Mariánské Lázně – 25. září
Dnes krásné počasí dopřálo kolibříkům velké závodění. Krásné souboje a vyrovnanost. Vždy před úpravami měli vložené jízdy mladíci na malé stopětadvvacítce Roman Štola a na čtyřkolce Tobiáš Vít. Užili si to i při mini cupu a po závodech. V páté jízdě krásné souboje mezi Adamem Nejezchlebou a Matějem Frýzou, ale nakonec Matěj získal tři bodíky. Pěkné jízdy předváděl nejmladší a velký šikula Tony Katra. Štěpánka ve finále C pro poruchu motocyklu musela odstoupit. Praskla jehla v karburátoru. Ve finále A jasný vítěz a král malé MČR dráhy byl Matěj Frýza, ale Petr Marek s Karlem Průšou dojeli v dramatickém souboji vyrovnaně do cíle. Rozhodčí a hlavní sudí po domluvě rozhodli rozjezd mezi těmito jezdci a nakonec Petr Marek rozjezd nechtěl, tak se rozdaly technické body. Velké díky sponzorům lázeňské ploché dráhy. Míiroslav Musil se s Karlem Kadlecem a členy stadiónu o nás dobře postarali.

Pódium mistrovského závodu

Po závodech mistrovství republiky přišla pauza na oběd, úprava dráhy a rozlosování na pohárový závod. Opět se závodníci těšili na závod. V páté jízdě se bojovně předbíhali Dominik Hrbek s Josefem Černým. Pěkné souboje, drama. Pěkných akcí bylo dost, předjíždění. Byla velká chuť na závěr sezóny.

Finále A vyhrál Petr Marek před Matějem Frýzou a Adamem Nejezchlebou. Samozřejmě po dojetí závodů se závodníci vysvlékli z kombinéz a řádili na svých kolech.

MR 125 ccm na krátké dráze:

C B A TOT
1. Matěj Frýza, Plzeň 3 3 3 1 6 16
2. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 4 16
3. Petr Marek, Chabařovice 3 3 2 3 2 13
4. Adam Nejezchleba, Chabařovice 2 2 3 3 3 13
5. Tony Katra, Slaný 2 3 1 3 2 11
6. Štěpán Ševčík, Chabařovice 3 2 2 2 1 10
7. Dominik Hrbek, Pardubice 1 1 3 2 3 10
8. Josef Černý, Plzeň 2 2 1 2 2 9
9. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 1 2 1 E 6
10. Luboš Hromádka, Pardubice 1 1 2 2 3 9

Poznámka: z původně přihlášených nestartoval Marián Jirout

Konečné pořadí seriálu:

PLZ PHA DIV PHA SLA SLA MAL TOT
12.6. 15.6. 15.8. 12.9. 18.9. 19.9. 25.9.
1. Matěj Frýza, Plzeň 18 16 13 17 18 18 16 116
2. Karel Průša, Slaný 16 8 17 11 13 12 16 93
3. Petr Marek, Chabařovice 10 13 15 15 13 12 13 91
4. Adam Nejezchleba, Chabařovice 12 18 9 12 13 12 13 89
5. Štěpán Ševčík, Chabařovice 9 9 13 11 11 14 10 77
6. Dominik Hrbek, Pardubice 7 11 11 11 10 10 10 70
7. Tony Katra, Slaný 9 8 11 16 10 11 65
8. Luboš Hromádka, Pardubice 7 6 5 7 11 7 9 52
9. Josef Černý, Plzeň 9 10 10 10 9 48
10. David Hofman, Pardubice 10 1 8 7 8 9 43
11. Štěpánka Nyklová, Slaný 5 7 7 8 8 6 41
12. Oliver Schmid, Plzeň 11 10 9 30
13. Marián Jirout, Pardubice 6 6 6 9 27
14. Antonín Pták, Plzeň DNR 7 10 17
Matěj Frýza, Petr Marek a Adam Nejezchleba na stupních vítězů série PRO-TEC Speedway Mini Cup

PRO-TEC Speedway Mini Cup:

D C B A TOT
1. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 2 3 14
2. Matěj Frýza, Plzeň 3 3 3 3 2 11
3. Adam Nejezchleba, Chabařovice 3 2 3 3 1 12
4. Karel Průša, Slaný 2 E 3 3 3 11
5. Štěpán Ševčík, Chabařovice 2 3 2 2 2 11
6. Josef Černý, Plzeň 3 2 2 2 1 10
7. Tony Katra, Slaný 1 3 2 2 3 11
8. Dominik Hrbek, Pardubice 2 1 1 3 2 9
9. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 2 2 1 1 7
10. Luboš Hromádka, Pardubice 1 2 1 1 3 8

Foto: Petra Zahradníčková

Slaný rozděloval tituly kolibříkům

Slaný – 19. září
I slánská neděle přinesla krásné závody na pečlivě připravených oválech, které Eduard Krčmář starší opět vyvedl k dokonalosti. Muselo se obracet pořadí závodů kvůli Švédům, kteří pádili na trajekt domů, takže stopětadvacítky se dostaly na řadu až po mezinárodním závodě dvojic. Adam Bednář se v něm trápil s technickými problémy, které nakonec v depu vypilovali a spolu s Vojtěchem Šachlem získali třetí místo. Vyhráli polští borci Szymon Ludwiczak a Mateusz Lopuski. Na malé dráze vyhrál Matěj Frýza. Pojistili si titul, zatímco příští soboru se v Mariánských Lázních rozhoří velká bitva o druhé místo mezi Petrem Markem, Karlem Průšou a Adamem Nejezchlebem, které dělí jediný bod. Na velké dráze kraloval Petr Marek. Při neúčasti Maksymiliana Pawelczaka, který včera vyhrál polské zlato v Gdaňsku, stačilo Karlu Průšovi k titulu i druhé místo.

Štěpán Ševčík, Matěj Frýza a Adam Nejezchleba na stupních vítězů

MR 125 ccm na krátké dráze:

1. Matěj Frýza, Plzeň 3 3 3 3 6 18
2. Štěpán Ševčík, Chabařovice 3 2 3 2 4 14
3. Adam Nejezchleba, Chabařovice 1 3 3 3 2 12
4. Petr Marek, Chabařovice 2 3 1 3 3 12
5. Karel Průša, Slaný 2 3 2 3 2 12
6. Tony Katra, Slaný 3 2 2 2 1 10
7. Dominik Hrbek, Pardubice 2 2 2 1 3 10
8. David Hofman, Pardubice 3 1 1 2 2 9
9. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 1 3 2 1 8
10. Marián Jirout, Pardubice 1 2 2 1 3 9
11. Luboš Hromádka, Pardubice 2 1 1 1 2 7

Poznámka: z původně přihlášených nestartoval Josef Černý

 

Průběžné pořadí seriálu:

PLZ PHA DIV PHA SLA SLA TOT
12.6. 15.6. 15.8. 12.9. 18.9. 19.9.
1. Matěj Frýza, Plzeň 18 16 13 17 18 18 100
2. Petr Marek, Chabařovice 10 13 15 15 13 12 78
3. Karel Průša, Slaný 16 8 17 11 13 12 77
4. Adam Nejezchleba, Chabařovice 12 18 9 12 13 12 76
5. Štěpán Ševčík, Chabařovice 9 9 13 11 11 14 67
6. Dominik Hrbek, Pardubice 7 11 11 11 10 10 60
7. Tony Katra, Slaný 9 8 11 16 10 54
8. David Hofman, Pardubice 10 1 8 7 8 9 43
9. Luboš Hromádka, Pardubice 7 6 5 7 11 7 43
10. Josef Černý, Plzeň 9 10 10 10 39
11. Štěpánka Nyklová, Slaný 5 7 7 8 8 35
12. Oliver Schmid, Plzeň 11 10 9 30
13. Marián Jirout, Pardubice 6 6 6 9 27
14. Antonín Pták, Plzeň DNR 7 10 17

 

MR 125 ccm:

1. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 3 12
2. Karel Průša, Slaný 3 2 2 3 10
3. Matěj Frýza, Plzeň 3 3 1 2 9+3
4. Dominik Hrbek, Pardubice 2 3 3 1 9+2
5. Tony Katra, Slaný 1 1 3 3 8
6. Luboš Hromádka, Pardubice 0 2 2 2 6
7. David Hofman, Pardubice 1 2 2 1 6
8. Štěpán Ševčík, Chabařovice 2 0 0 2 4
9. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 1 1 0 4
10. Marián Jirout, Pardubice 0 0 1 1 2

Poznámka: z původně přihlášených nepřijeli Josef Černý a Maksymilian Pawelczak

Konečné pořadí seriálu:

PLZ PCE CHA PLZ PCE SLA SLA TOT
27.6. 30.6. 3.7. 24.7. 1.9. 18.9. 19.9.
1. Karel Průša, Slaný 10 9 10 12 11 12 10 74
2. Petr Marek, Chabařovice 8 10 7 7 10 12 12 66
3. Maksymilian Pawelczak, PL 12 12 12 11 12 59
4. Matěj Frýza, Plzeň 5 9 8 10 9 9 50
5. Dominik Hrbek, Pardubice 4 6 8 6 9 7 9 49
6. Štěpán Ševčík, Chabařovice 4 5 6 8 6 9 4 42
7. Oliver Schmid, Plzeň 10 3 5 6 7 31
8. Luboš Hromádka, Pardubice 2 3 1 1 5 6 6 24
9. Tony Katra, Slaný 6 9 8 23
10. Josef Černý, Plzeň 2 2 4 1 4 13
11. Marián Jirout, Pardubice 4 2 2 8
12. Štěpánka Nyklová, Slaný 3 4 7
13. Adam Nejezchleba, Chabařovice 7 7
14. Damirs Filiponovs, LAT 7 7
15. David Hofman, Pardubice 1 0 2 2 6 11
16. Alina Sassenhagen, D 2 2

Youth Development Series:

TOT SF1 SF2 MF FIN
1. PZM 1 28 7 7
Szymon Ludwiczak 3 4 3 4 14(1) 4 4
Mateuzs Lopuski, PL 4 3 4 3 14(1) 3(1) 3(1)
2. SVEMO 21 5 2
Alfons Wiltander 0 4 2 4 10(1) 3 2
Theo Bergkvist 2 3 3 3 11(2) 2(1) 0
3. ACCR 13 2 7
Adam Bednář 0 0 E 4 4 2 4
Vojtěch Šachl 2 2 2 3 9(1) 0 3(1)
4. PZM 2 19 4 2
Kacper Teska 4 4 0 2 10 0 2
Marcel Juskowiak 3 2 4 T 9(1) 4 0
5. ACCR/AMZS 9
Matouš Kameník – – – – DNR
Sven Cerjak 2 3 2 2 9

Foto: Petra Zahradníčková