Archiv autora: Petra Zahradníčková

Josef Průša oslavil devadesátku

Bítozeves – 6. listopadu
Dnes slavil narozeniny zřejmě nejstarší žijící český plochodrážník Josef Průša. Bydlí v Bítozevsi kousek od Žatce. Měl obrovskou radost z nápadu jeho prasynovce Karla, který mu odmala říká děda bratr, posadit jej na plochodrážní motocykl.

Zleva Karel Průša se svým tatínkem Karlem a Josef Průša | foto Petra Zahradníčková

Josef Průša měl obrovskou radost, i ve svých devadesáti letech se má k čile k světu. Na oplátku vytáhl malý motocykl, který kdysi dávno ve své dílně vyrobil. A tak mu všichni i jménem čtenářů magazínu speedwayA-Z přejeme, aby ve zdraví dosáhl nejen krásné stovky.

Karel Průša na motocyklu, který jeho prastrýc postavil | foto Petra Zahradníčková

Petr Marek bral doma všechno

Chabařovice – 17. září
Vymodlené počasí! Takové přirovnání napadlo každého, kdo viděl srážkovou mapu republiky a přijel do Chabařovic na závody. Bylo sice chladno, byť svítilo také sluníčko, ale odjel se nejen flat track, nýbrž i poslední díl klasického šampionátu stopětadvacítek. Provázely jej slzičky i úsměvy. Není divu, vždyť si své pořadí prohodili rovnou první čtyři z aktuální klasifikace.

Karel Průša, Petr Marek a Štěpán Melč na pódiu | foto Petra Zahradníčková

Dramatičtější vyvrcholení sedmidílné seriálu si snad nešlo ani představit. Šampióna definitivně určila až předposlední jízda, zatímco na té poslední zůstal verdikt o bronzu. Petr Marek sice Karla Průšu na úvod hned dvakrát porazil, nicméně Slaňák kontroval vítězstvím v rozjížďce s číslem sedm.

Petr Marek proto musel svůj první mistrovský titul potvrdit v rozjížďce s číslem sedm. Když ji vyhrál, mohl slavit. A hned na to přišla řada na bronzovou medaili. Štěpán Melč neměl zrovna příznivý los, který jej třikrát poslal na startovní rošt s některým z pretendentů mistrovského titulu. Na úvod dokonce s oběma.

Štěpánka Nyklová navíc otevřela dnešní mítink triumfem v rozjížďce s číslem jedna. Jenže pak i ona narazila na favority a v páté jízdě byl Štěpán Melč v cíli před ní. Jejich skóre bylo srovnáno. Osmou jízdu vyhrál Karel Průša, aby coby vicemistr skončil druhý také v závodě.

Za sebou do cíle přivedl Štěpána Melče, jenž se ve své první kompletní sezóně radoval z bronzu. Štěpánku Nyklovou naproti tomu Luboš Hromádka poslal na nulu.

Petr Marek se stal mistrem republiky | foto Pavel Marek
1. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 3 12
2. Karel Průša, Slaný 2 2 3 3 10
3. Štěpán Melč, Plzeň 1 3 2 2 8
4. Luboš Hromádka, Pardubice 2 1 2 1 6
5. Štěpánka Nyklová, Slaný 3 1 1 0 5
6. Levi Böhme, D 0 2 0 2 4
7. David Hofman, Pardubice 1 0 1 1 3
8. Roman Štola, Mariánské Lázně 0 0 0 0 0

 

Konečné pořadí seriálu:

SLA PLZ PLZ SLA PHA SLA CHA TOT
15.4. 16.4. 4.6. 27.8. 6.9. 10.9. 17.9.
1. Petr Marek, Chabařovice 10 9 12 12 12 9 12 76
2. Karel Průša, Slaný 11 9 12 10 10 12 10 74
3. Štěpán Melč, Plzeň 6 5 7 8 10 8 44
4. Štěpánka Nyklová, Slaný 4 7 7 6 8 5 5 42
5. David Hofman, Pardubice 3 6 3 6 6 8 3 35
NC Maksymilian Pawelczak, PL 11 11 12 34
6. Luboš Hromádka, Pardubice 3 4 4 4 8 4 6 32
NC Silvar Avi, EST 8 8 8 24
7. Tony Katra, Slaný 9 8 17
NC August Lattik, EST 5 4 2 11
8. Roman Štola, Mariánské Lázně 2 1 o 1 2 1 0 7
NC Levi Böhme, D 4 4
9. Dominik Hrbek, Pardubice 4 4
10. Marián Jirout, Pardubice 1 2 0 3

Poznámka: v seriálu jsou klasifikováni pouze závodníci s licencí AČR

Petr Marek a Adam Bednář slavili vítězství

Slaný – 27. srpna
Po zrušení již jednou odloženého přeboru se ve Slaném závodilo v šampionátech republiky v kubaturách 125 a 250 ccm. A počasí přálo. Dráha bylo po předchozích deštích skvěle připravená, díky pořadatelům a Eduardu Krčmářovi staršímu. Závody začaly včas a stopětadvacítky se s dvěstěpadesátkami střídaly v po jízdách.

Dravě a bojovně opět Štěpánka Nyklová, brnkala všem na nervy. Jezdí skvěle. Roman Štola v jedné jízdě neodstartoval a musel z dráhy, zavřený kohoutek. Jinak celý závod stopětadvacítek vyhrál Petr Marek.

U dvěstěpadesátek překvapuje Adam Nejezchleba, v první opakované jízdě proháněl Adama Bednáře. Ten však chytře našel místo a dojel první.

Ve druhé jízdě se smolně Jan Hlačina přetočil v zatáčce k depu a bohužel za nula. Vychutnal si, ale ostatní jízdy. Adam Bednář ztratil bod pouze s Vojtěchem Šachlem, ale v dravém souboji. Smolný byl Dominik Hrbek, dvě jízdy za sebou se mu po startu zvedla motorka a upadl na záď. Jinak úsměv na tváři a hlavně bez újmy.

Rozjezd byl o třetí místo a to mezi Adamem Nejezchlebem a Janem Hlačinou. Jan Hlačina vytěžil vítězství. Po vyhlášení a balení domů se rozpršelo a tak velká klika.

Karel Průša, Petr Marek a Štěpán Melš s Miroslavem Rosůlkem | foto Eva Palánová

MR 125 cm:

1. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 3 12
2. Karel Průša, Slaný 2 3 2 3 10
3. Štěpán Melč, Plzeň 3 2 1 2 8
4. David Hofman, Pardubice 1 1 3 1 6
5. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 2 0 2 6
6. Luboš Hromádka, Pardubice 0 1 2 1 4
7. Roman Štola, Mariánské Lázně 1 0 E 0 1
Vojtěch Šachl, Adam Bednář a Jan Hlačina s Miroslavem Rosůlkem | foto Eva Palánová

MR 250 ccm:

1. Adam Bednář, Praha 3 2 3 3 11
2. Vojtěch Šachl, Praha 3 3 1 3 10
3. Jan Hlačina, Pardubice F 3 2 2 7+3
4. Adam Nejezchleba, Divišov 2 2 3 0 7+2
5. Mario Hausl, D 2 1 2 1 6
6. Zoltan Lovas, H 1 0 1 2 4
7. Štěpán Ševčík, Divišov 1 1 0 1 3
8. Dominik Hrbek, Pardubice F F 0 0 0

Mariánským Lázním nevyšlo ani mistrovství republiky

Mariánské Lázně – 20. srpna
Hned po pátečním zrušení závodu seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup se všichni činovníci klubu pustili do úpravy lázeňského minioválu. Zapojili se do ní také chlapi z Pardubic a další. Nicméně přivítalo je šedivé, zatažené a větrné ráno. Co bylo horšího, déšť si nedal pokoj ani v noci a mraky hrozily svými pochmurnými pěstmi rovněž v devět dopoledne, kdy se parta kolibříků sešla v depu, aby rozhodla, co s mistrovským podnikem. Ručník v ringu za dané situace nikterak nepřekvapil.

V Mariánských Lázních se kvůli dešti nekonalo ani mistrovství republiky | foto Petra Zahradníčková

Déšť poráží kolibříky

Mariánské Lázně – 19. srpna
Dnešní závody seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup v Mariánských Lázních nekonaly. Z nebes totiž spadlo tolik vody, že se ovál stal nesjízdným. Jiří Dubský jako náhradní program na večer zajistil koupání v městském bazénu. Na dráze se pracuje a tak se o osudu zítřejšího mistrovství republiky rozhodne okolo deváté hodiny dopolední.

Dnes se v Mariánských Lázních rozhodně závodit nedalo | foto Petra Zahradníčková

Velký kapr dostal Štěpána Melče před Štěpánku Nyklovou

Trhová Kamenice – 2. července
Štěpán Melč si v seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup již vyzkoušel, jaké je to stát na nejvyšším stupínku pódia. A tak jeho výkon na rybářských závodech v Trhové Kamenici, kam všechny kolibříky a jejich rodiče pozval Vladimír Hofman s Lubošem Hromádkou starším, jakoby přinesl symbolické pokračování jeho triumfů na oválech. Avšak stejně jako za řidítky plochodrážní stopětadvacítky musel o primát bojovat a hřát se na výsluní přízni Štěstěny, jenž mu na háček přihrála kapitálního kapra.

Plochodrážní zátiší u rybníku v Trhové Kamenici | foto Petra Zahradníčková
Zatímco Jiří Černý a Renata a Jaromír Nyklovi se s láskou věnují prasátku, hlavní postavy Luboše Hromádky a Vladimíra Hofmana se skromně pózují v pozadí | foto Petra Zahradníčková

Soutěž v chytání ryb probíhala minulý víkend na rybníku Vladimíra Hofmana v Trhové Kamenici. Všechno vyšlo parádně. Všichni jsme přijeli v pátek k večeru, rozpršelo se, ale ráno už krásně hřálo sluníčko. Následující den také. Chlapi připravili divoké prasátko na gril, bylo přichystáno pití a dobroty pro malé kolibříky.

Štěpánka Nyklová, Štěpán Melč a Luboš Hromádka na pódiu | foto Petra Zahradníčková

V sobotu ráno kolibříci místo motorek do ruky prut, vylosovali si čísla a šli na svá místa určená. Vladimír Hofman poskytl návnady a rady, jak chytat. Bylo to skvělé. Všichni se náramně bavili. Nejvíce malých ryb ulovila Štěpánka Nyklová, ale vítězem se stal Štěpán Melč, jenž chytil velkého kapra. Třetí skončil Luboš Hromádka.

Hlavní organizátor měl pro všechny zúčastněné plnohodnotné ceny a krásné medaile. Největším rybářem a odborníkem se ukázal Martin Šťastný, ale soutěžit z pochopitelných důvodů nemohl.

Medaile dostali všichni přítomní | foto Petra Zahradníčková

Krásný to víkend a velké poděkování Vláďovi Hofmanovi a jeho rodině. Děkuji za nás všechny rodiče a kolibříky.

 

Kolibříci na rybách | foto Petra Zahradníčková