Archiv pro rubriku: ME

Zdeněk Holub se jedním šmahem zmocnil dvou reprezentačních vest

Praha – 17. dubna
Včerejší úvodní finále českého individuálního šampionátu v Praze nabídlo také vodítko pro doplnění nominace pro úvodní kola kvalifikace o Speedway Grand Prix 2020 a mistrovství Evropy. Vzhledem ke svému brilantnímu výkonu se posledních dvou volných míst v obou šampionátech zmocnil Zdeněk Holub.

Česká nominace pro závody MS a ME:

kvalifikace o SGP 2020: Žarnovica 2 Josef Franc
6 Eduard Krčmář
Lamothe-Landerron 12 Zdeněk Holub
Abensberg 1 Václav Milík
ME jednotlivců: Goričan 2 Václav Milík
Poznaň 15 Eduard Krčmář
Rovno 9 Josef Franc
14 Ondřej Smetana
Krško 9 Zdeněk Simota
11 Zdeněk Holub
Včerejší druhé místo dostalo Zdeňka Holuba do mistrovství světa a Evropy

Foto: Pavel Fišer

Filip Šitera zpracoval svou první reprezentační nominaci

Mladá Boleslav – 14. března
Svou první reprezentační nominaci letos sestavil Filip Šitera, který po Milanu Špinkovi převzal manažerské otěže státní reprezentace. Zásady delegování závodníků pro jednotlivé soutěže jsou léta stejné, a sice finálová účast v předchozím ročníku a pořadí v šampionátu republiky. Tradiční je také závěrečný verdikt na poslední místa ponechaný na výsledcích letošních mistrovství republiky. Nominace na kolektivní soutěže bude stanovena v duchu mezinárodních řádů třicet dnů před každým závodem a stejná lhůta platí i pro vedoucí SCM na mítinky stopětadvacítek a dvěstěpadesátek.

Česká nominace pro závody mistrovství světa a Evropy 2019:

Kvalifikace o SGP 2020: Žarnovica (8.6.) Josef Franc
Eduard Krčmář
Lamothe-Landerron (8.6.) po MR v Praze 16.4.
Abesnberg (10.6.) Václav Milík
ME jednotlivců: Goričan (27.4.) Václav Milik (2)
po MR v Praze 16.4. (15)
Poznaň (27.4.) Eduard Krčmář (15)
Rovno (1.5.) Josef Franc (9)
Ondřej Smetana (14)
Krško (1.5.) Zdeněk SImota (9)
MS juniorů: Pardubice (25.5.) Jan Kvěch
Petr Chlupáč
náhradníci po MR v Plzni (5.5.)
Stralsund (25.5.) po MR v Plzni (5.5.)
Krakov (25.5.) Patrik Mikel
ME juniorů: Grudziadz (6.7.) po MR v Plzni (5.5.)
Nagyhalasz (6.7.) Jan Kvěch
Petr Chlupáč
EP do 19 let: Pardubice (9.8.) Jan Kvěch
Petr Chlupáč
Güstrow (9.8.) po MR v Praze 14.5.
MS dlouhá: finálový seriál Josef Franc
Martin Málek
res Hynek Štichauer
Mariánské Lázně (29.6.) Martin Málek
Josef Franc
Hynek Štichauer
náhradníci po MR 26.5.
ME tráva: Bielefeld (2.6.) Josef Franc
Martin Málek
Lemington Spa (23.6.) Hynek Štichauer
Michal Dudek

Poznámka: Michal Škurla se vzdal reprezentace v mistrovství Evropy na travnaté dráze

Pardubice budou pro českou reprezentaci jedním z klíčových stadiónů

 

Foto: Mirek Horáček

Liberec má před sebou krok, co rozhodne

Liberec – 12. března
Známé pořekadlo – bez peněz do hospody nelez – platí i pro Evropu. I tak by se dal nazvat každoroční boj o možnost pořádání závodů. O tom co bychom chtěli dostat za závody, se začíná rozhodovat zhruba rok dopředu. Liberec se po dlouhých letech odhodlal nastartovat závody evropského a pak i světového formátu. Bylo to drzé, ale povedené rozhodnutí.

 

I přes spoustu nových věcí, co jsme se museli naučit a udělat na stadiónu, bylo to pro nás velké riziko. V Liberci jak na radnici, tak i na kraji na nás nebyli připraveni. Když jsme předložili projekt se žádostí, tak to samozřejmě okamžitě bylo smeteno ze stolu. A asi nás tak trochu považovali za zombie.

Všude ale je někdo, kdo vám je ochoten naslouchat, a tak příběh pokračoval. A zatím pokračuje již čtvrtou sezónu. Díky závodům, které pořádáme, se stadión pomalu postavil opět na nohy.

Liberecký stadión je stadión s nejdelší tradicí. Byl založen v roce 1989 a již od roku 1903 se zde pravidelně sportuje. První plochá dráha se u nás jela v roce 1930 a trať ve Starých Pavlovicích měřila 1140 metrů.

Dnešní ovál má délku 265 metrů. Máme sice pořád, co dodělávat, ale jsme stadión, který žije po celý rok. Jsme na začátku nové sezóny a v očekávání, co přinese.

Liberecký stadión žije celý rok

Foto: Karel Herman

Rozpis na deset dvojic v Čechách přece jen uvidíme

Plzeň – 9. března
Systém importovaný z Britských ostrovů se v letech 2003 až 2017 stal charakteristickým pro mistrovství republiky dvojic. Nicméně loni se Liberec musel vracet ke klasice na jednadvacet rozjížděk a pro letošní Kopřivnici se přihlásilo jen osm týmů. Nicméně deset dvojic v akci přece jen uvidíme, a sice při červnovém evropském poháru dvojic do devatenácti let na plzeňských Borech.

Přitom zájemců je ještě více. O start v evropském poháru letos projevilo zájem dvanáct národních federací. Nicméně kvalifikaci, která se také v minulosti objevila v domácím mistrovství, na Borech neuvidíme. Počet startujících bude omezen na deset, aby se jelo ve dvou skupinách se závěrečnými finálovými jízdami. FIM Europe slibuje konečné řešení nejpozději třicet dnů před závodem, jenž je naplánovaný na sobotu 22. června.

Plzeňané se na jeden z vrcholů sezóny připravují již od podzimu. Nejenže opravili dráhu, ale od vstupní brány k diváckému svahu položili ochoz ze zámkové dlažby.

Dvanáct federací aspirujících na start v evropském poháru:

ACCR (CZ) – DMSB (D) – DMU (DK) – FMU (UA) – KNMV (NL) – LaMSF (LAT) – MAMS (H) – MFR (RUS) – PZM (PL) – SMF (SK) – SML (FIN) – SVEMO (S)
Nový chodník vylepší přístup divákům od hlavního vchodu

Foto: PK Plzeň (laskavostí Jaroslava Lucáka)

Česká dvojice je již ve finále

Pardubice – 26. února
Odhlášení několika národních federací, které vedly ke zrušení semifinále evropského šampionátu dvojic v Pardubicích, nakonec dovedly český tým rovnou do finále v Balakovu. Další výrazná změna v soutěžích FIM Europe je jedno další místo v kvalifikacích evropského individuálního šampionátu navíc. Dle nové alokace pojedou v Goričanu a v Rovně dvě Češi, v Poznani a v Kršku po jednom. Z každého kola postupují do challenge první čtyři, pakliže však mezi nimi nebude držitel maďarské licence, z Krška se kvalifikuje dál jen nejlepší trojice.

Český tým byl dodatečně přímo nasazen do finále ME

Foto: Mirek Horáček

Evropské dvojice v Pardubicích byly odvolány

Pardubice – 15. února
Z mistrovství Evropy dvojic se dohlásilo tolik týmů, že není možné naplnit startovní listiny dvou semifinálových závodů v Terenzanu a v Pardubicích. Protože italská federace má v kalendáři FIM Europe zapsaný pouze tento jeden závod, zatímco ve Svítkově pořádají další mítinky evropského i světového formátu, učinil východočeský pořadatel gesto. A ve prospěch Italů se svého semifinálového mítinku evropských dvojic plánovaných na pátek 19. dubna vzdal. Klíč nasazení jednotlivých zemí má být známý brzy.

Český tým se nasazení letošních dvojic dozví během dneška

Foto: Mirek Horáček