Archiv pro rubriku: MR 125 ccm

Hynek Štichauer oplatil Janu Mackovi porážku v rozjezdu

Chabařovice – 27. května
Sami pořadatelé připouštěli, že jít se svým tradičním Memoriálem Jiřího Hurycha do květnového termínu, brali jako riziko. Nicméně nakonec počasí nebylo o nic horší než v jejich charakteristickém června. Dráha se nechala opíjet vodou z modré sedmsetšestky a čtvrtý přebor byl zamotaný jako dlouhatánská anakonda stižená hyperaktivitou. Do boje o stupně vítězů se zapojilo rovnou šest závodníků. Na hrotu aktuální klasifikace se dlouho vyhříval neporažený Hynek Štichauer. Jan Macek, jehož v cíli šesté jízdy těsně předčil Jaroslav Vaníček, se ovšem po nepovedeném startu šestnácté jízdy nejprve dostal před Matouše Kameníka, aby v závěrečné zatáčce sebral Pardubičanovi vítězství. Když se poté vůbec nemazlil s Australanem Michaelem Westem startujícím s dánskou licencí, měli oba po čtrnácti bodech. Hynek Štichauer si vylosoval vnitřní pozici na startovním roštu rozjezdu a Janu Mackovi oplatil předchozí prohru již prakticky s vylétnutím pásky. Třetí skončil Vojtěch Šachl, který se ke svému premiérovému pódiu v půllitrech natáhl v osmé jízdě, v jejíž posledních metrem sebral tři body Matouši Kameníkovi. Jaroslavu Vaníčkovi a Janu Jeníčkovi sebraly vidinu na poháry poruchy motorů. Doprovodné stopětadvacítky vyhrál Karel Průša. Petr Marek skončil po pádu v nemocnici kvůli bolestem břicha a paže. Nicméně vrátil se do plochodrážního areálu po skončení závodu a netajil se plány startovat zítra v Liberci.

Jan Macek, Hynek Štichauer a Vojtěch Šachl na stupních vítězů | foto Antonín Škach

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

Hynek Štichauer (červená) vodí v rozjezdu Jana Macka (modrá) | foto Antonín Škach

32. Memoriál Jiřího Hurycha

1. Hynek Štichauer, Pardubice 3 3 3 2 3 14+3
2. Jan Macek, Praha 3 2 3 3 3 14+2
3. Vojtěch Šachl, Praha 2 3 2 2 3 12
4. Michael West, AUS (DMU) 2 3 1 3 2 11
5. Jaroslav Vaníček, Praha 1 3 3 3 E 10
6. Jan Jeníček, Pardubice 3 2 E 3 2 10
7. Matouš Kameník, Pardubice 0 2 3 1 3 9
8. Matěj Frýza, Plzeň 1 2 2 1 2 8
9. Jan Hlačina, Pardubice 3 1 2 0 1 7
10. Bruno Belan, Slaný 2 1 0 2 2 7
11. Michal Baštecký, Praha 0 1 2 2 1 6
12. David Hofman, Pardubice 2 0 1 1 0 4
13. Štěpán Melč, Plzeň 1 1 X 1 1 4
14. Štěpán Ševčík, Divišov 1 0 1 0 1 3
15. Daniel Halamka, Praha 0 0 1 0 X 1
16. Radek Bambuch, Kopřivnice 0 X 0 0 0 0
Adam Nejezchleba, Karel Průša a Štěpánka Nyklová na pódiu stopětadvacítek | foto Antonín Škach

MR 125 ccm:

TOT FIN
1. Karel Průša, Slaný 2 2 3 3 10 1.
2. Adam Nejezchleba, Liberec (E) 3 3 3 2 11 2.
3. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 1 2 1 6 3.
4. Petr Marek, Praha 2 3 X – 5
5. Luboš Hromádka, Pardubice F 1 2 1 4
6. Marián Jirout, Pardubice 0 0 1 0 1
Symbolický start pro Jiřího Hurycha v podání Davida Hofmana, Michala Bašteckého a Hynka Štichauera | foto Antonín Škach

Nedělní Liberec nabídne pohled do budoucnosti ploché dráhy

Liberec – 26. května
Mít v garáži stroj času, to by byla věc! Podívat se do budoucnosti, zjistit, jak investovat, sázet, jak se rozhodnout, jestli si vzít Máňu nebo Julču! I v Liberci podobné zařízení najdete maximálně v regálech s knihami žánru science fiction. Přesto přijdete-li aspoň na jeden ze tří nedělních závodů, do zítřků rozhodně nahlédnete. Navíc se stanete svědky mnoha premiér a bůh suď, nebudete-li o nich vyprávět svým vnoučatům.

 

Adam Nejezchleba o víkendu pojede čtyři závody se spalovacím i elektrickým motorem a to ještě vynechá chabařovický přebor a slánský flat track | foto Štěpán Ševčík

Jedenáct, třináct, patnáct. To jsou klíčové číslovky liberecké neděle. Přesně v tolik hodin jsou naplánovány začátky závodů českých šampionátů nižších kubatur. Nejprve stopětadvacítky na malém oválu, pak stejná kubatura na klasické trati a nakonec čtvrtlitry. Ty na velké dráze. Pochopitelně.

Ve všech třech případech bude v akci Adam Nejezchleba. Pražský vlasáč by na závodních motocyklech nejraději i spal. A to ještě kvůli plochodrážnímu víkendu vynechá sobotní flat track ve Slaném, ačkoliv při jeho úvodním podniku v Pardubicích dokonale opanoval mládežnickou kategorii. A konec konců, do přeboru v Chabařovicích by mohl i s dvěstěpadesátkou.

Do stopětadvacítek nastoupí s elektrickým motocyklem. Stejně jako v sobotu v Chabařovicích. Nicméně neděle počet jeho rivalů rozšíří. Do Liberce přijede Roman Štola. A malý ovál se stane svědkem závodní premiéry Jaroslav Bartka.

Dominik Hrbek při čtvrtlitrové akci | foto Štěpán Ševčík

Začínající pražský kolibřík doposud jezdil jen své vlastní vložené rozjížďky při pohárové sérií PRO-TEC Speedway Mini Cup. Klasický ovál se o dvě hodiny později stane svědkem zápisu do historie slovenské ploché dráhy. Vůbec poprvé se do závodní akce s osminkovým motorem pustí závodník s licencí SMF, jímž bude Filip Kasana.

Nedělní pořad vyvrcholí dvěstěpadesátkami. Jejich český šampionát se bez cizinců neobejde. Vždyť z našich závodí jen tři. Ale závody na našich oválech slouží za bernou minci rovněž slovinskému šampionátu a hodí se do plánů borců polské a ostatně i další národnosti.

Startovní listiny nedělních závodů v Liberci:

MR 125 ccm na krátké dráze (11:00):
1 Štěpánka Nyklová, Slaný
2 Karel Průša, Slaný
3 neobsazeno
4 Petr Marek, Praha
5 Adam Nejezchleba, Liberec (E)
6 Marián Jirout, Pardubice
7 Luboš Hromádka, Pardubice
8 Jaroslav Bartek, Praha
9 Roman Štola, Mariánské Lázně
MR 125 ccm: (13:00):
1 Štěpánka Nyklová, Slaný
2 Karel Průša, Slaný
3 Roman Štola, Mariánské Lázně
4 Petr Marek, Praha
5 Adam Nejezchleba, Liberec (E)
6 Marián Jirout, Pardubice
7 Luboš Hromádka, Pardubice
8 Filip Kasana, SK
MR 250 ccm (15:00)
1 Dominik Hrbek, Pardubice
2 Dominik Barylka, PL
3 Filip Beczkowski, PL
4 Zoltan Lovas, H
5 Tilen Bračko, SLO
6 Oliver Schmid, Plzeň
7 Maksymilian Pawelczak, PL
8 Adam Putkowski, PL
9 Gregor Zorko, SLO
10 Kacper Cymerman, D
11 Kevin Nycz, PL
12 Adam Nejezchleba, Divišov

Plochodrážní motory budou opět bouřit Chabařovicemi

Chabařovice – 26. května
Chabařovice. Pojem, který do kraje Páralových románů zve nejen na přírodní krásy a historické pamětihodnosti, ale i na sport levých zatáček. Pravda, pětistovky tu poslední dobou závodí jen jedenkrát do roka, avšak Memoriál Jiřího Hurycha je již tři desítky let perlou českého termínového kalendáře. Startovní listina čtvrtého přeboru je plná od jedničky po šestnáctku, doprovodných kolibříků je šest, Jiřina Šifaldová slibuje krásné počasí. A její manžel Ladislav dozajista nezapomene zítřejší zastávku v kostele Narození Panny Marie všechno pro jistotu posichrovat.


Tipujte:

Označte trojici nejlepších chabařovického přeboru:

View Results

Loading ... Loading ...

kdo byl Jiří Hurych

vítězství Chabařovic nad Olympem v roce 1993

Poháry na zítřek mají v Chabařovicích připraveny | foto Jiřina Šifaldová

Na rozdíl od předchozích let se stopětadvacítky neutkají na miniovále, ale doprovodí velké hochy čtvrtým podnikem svého klasického mistrovství republiky. Oba hlavní favorité, Petr Marek a Karel Průša, na sebe narazí minimálně dvakrát. S největší pravděpodobností třikrát, protože jejich ambice na postup do finálové rozjížďky jsou nesporné.

Hlavní závod tradičně připomene osobnost Jiřího Hurycha, který se v červnu 1991 nevrátil ze závodu na travnaté dráze ve francouzském Miramontu. Letos však organizátoři plánují také zavzpomínat na své extraligové vítězství nad Olympem Praha před třiceti lety.

S výjimkou Hynka Štichauera nenajdeme ve startovní listině žádná česká esa, která čeká kvalifikace o SGP 2024. Jediným dalším seniorem ve startovním poli bude Daniel Halamka, o mezinárodní obsazení se postará Dán Michael West. Nicméně dvacet rozjížděk slibuje dramatickou podívanou, takže by byla chyba zítra na ústeckém předměstí chybět.“

Startovní listiny zítřejších závodů v Chabařovicích:

přebor jednotlivců – Pohár AČR:
1 Jan Jeníček, Pardubice
2 Jaroslav Vaníček, Praha
3 Michael West, DK
4 Matouš Kameník, Pardubice
5 Radek Bambuch, Kopřivnice
6 Jan Macek, Praha
7 Matěj Frýza, Plzeň
8 Vojtěch Šachl, Praha
9 Hynek Štichauer, Pardubice
10 David Hofman, Pardubice
11 Štěpán Ševčík, Divišov
12 Daniel Halamka, Praha
13 Štěpán Melč, Plzeň
14 Bruno Belan, Slaný
15 Jan Hlačina, Pardubice
16 Michal Baštecký, Praha
MR 125 ccm:
1 Petr Marek, Praha
2 Luboš Hromádka, Pardubice
3 Štěpánka Nyklová, Slaný
4 Adam Nejezchleba, Liberec (E)
5 Marián Jirout, Pardubice
6 Karel Průša, Slaný
Symbolický start pro Jiřího Hurycha: zleva Bruno Belan, Štěpán Ševčík a Matěj Frýza | foto Antonín Škach

Liberec zažil povedený trénink

Liberec – 24. května
V neděli se v Liberci napíše další dějství všech třech šampionátů republiky nižších kubatur. A proto se dnes ve Starých Pavlovich konal tréninku. Dráha byla špičková a počasí jakbysmet.

Věroslav Kollert radí Dominiku Hrbkovi | foto David Hrbek

Na ovál vyjel Adam Bubba Bednář, Dominik Hrbek, Adam Nejezchleba a Štěpánka Nyklová, která střídalo Shuůpu na krátké trati s éčkem na miniovále.

Všem se dostalo cenných rad od Věroslava Kollerta a jeho syna Tomáše, což se dozajista v neděli prokáže.

Dominik Hrbek, Adam Bubba Bednář a Tomáš Kollert | foto David Hrbek

Daniel Klíma a Adam Bubba Bednář připomněli skvělé časy SC INTERTEAMu

Slaný – 13. května
Černočerné mraky hrozily ze slánské oblohy, nicméně více než ony vyděsil depo příjezd dodávky s Petrem Šachlem za volantem. Jeho vůz byl totiž celý mokrý. Zvědavci naštěstí rychle zvěděli, že se nekoupal cestou z Uhlířských Janovic v žádném slejváku, ale jeho majitel mu dopřál očistu od much po návratu z kopřivnického přeboru v nedaleké automyčce. Deštníky při dvaadvacátému ročníku Memoriálu Antonína Vildeho otevíraly jenom navaděčky na startovním roštu a publikum vidělo úchvatný závod, do jehož vývoje zasáhl každý jeden ze sedmi zúčastněných týmů. Smůla nakonec nepustila na pódium SMESTAV. Eduard Krčmář stačil píchnout zadní pneumatiku, najet do pásky a ještě upadnout. Slánské eso neztrácelo bojovnost, do tempa se po bezmála roční pauze dostal také Ondřej Smetana. A tak nakonec urvali čtvrté místo. O vítězi se rozhodovalo až v předposlední jízdě. Excelentní Daniel Klíma a Adam Bubba Bednář, jenž věrný svému zvyku zaskočil pár soupeřů nečekaným předjetí, se v ní dívali na záda Josefa France. Doposud neporaženého Petra Chlupáče, který s ním hájil barvy miletického PRO TECu, uhlídali za svými zády. A to nejen na dráze, ale i v závěrečné klasifikaci a dostali svůj INTERTEAM na nejvyšší stupínek. Třetí místo ukořistil další tým Vladimíra Vopata a jeho přátel, KF PD Třebusice, kde zkušeného Hynka Štichauera skvěle doplňoval Jan Jeníček. Doprovodné stopětadvacítky přinesly druhý dnešní triumf Karlu Průšovi, k vidění byl nejen slánský potěr na miniovále, nýbrž i Roman Čejka s Michalem Dudkem a Patrikem Linhartem.

Petr Chlupáč, Josef Franc, Filip Hájek, Daniel Klíma, Adam Bubba Bednář, Jan Jeníček, Hynek Štichauer a Jaroslav Petrák na stupních vítězů | foto Eva Palánová

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

Daniel Klíma (červená) a Adam Bubba Bednář (modrá) vodí Ondřeje Smetanu (žlutá) | foto Eva Palánová
1. SC INTERTEAM 38
Daniel Klíma 3 4 2 3 3 3 18(3)
Adam Bubba Bednář 4 2 4 4 4 2 20(1)
2. PRO TEC SK Miletice 34
Josef Franc 3 0 3 2 2 4 14(2)
Petr Chlupáč 4 4 4 4 4 0 20
3. KF PD Třebusice 31
Hynek Štichauer 3 4 3 3 3 2 18(1)
Jan Jeníček 2 3 0 0 4 4 13(2)
4. SMESTAV Speedway Team 27
Ondřej Smetana 0 0 4 2 3 3 12(1)
Eduard Krčmář 4 3 E 4 X 4 15
5. Bellis Junior Team 25
Matouš Kameník 2 2 3 0 0 0 7(3)
Jaroslav Vaníček 3 3 4 3 2 3 18
6. AK v AČR Slaný 18
Bruno Belan 0 2 2 2 3 0 9(1)
Jan Hlačina 2 0 3 0 2 2 9(1)
7. AK Divišov 16
Pavel Čermák 0 – 0 E – – 0
Vojtěch Šachl 4 2 2 2 4 2 16

Rozlučková jízda Romana Čejky se svobodou:

účastníci Roman Čejka, Michal Dudek a Patrik Linhart

Petr Marek, Karel Průša a Štěpánka Nyklová na pódiu stopětadvacítek | foto Eva Palánová

MR 125 ccm:

TOT FIN
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 12 1.
2. Petr Marek, Praha 2 3 3 3 11 2.
3. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 2 2 1 6 3.
4. Adam Nejezchleba, Liberec (E) 3 2 2 2 9 F
5. Julian Wronecki, PL (E) 2 F 1 0 3
6. Luboš Hromádka, Pardubice 1 1 1 X 3
7. Roman Štola, Mariánské Lázně 0 0 0 2 2
8. Marián Jirout, Pardubice 0 1 0 1 2

Aktuální pořadí seriálu:

SLLA PLZ SLA TOT
17.4.. 1.5. 13.5.  
1. Karel Průša, Slaný 20 20 20 60
2. Petr Marek, Praha 14 18 18 50
3. Štěpánka Nyklová, Slaný 16 16 16 48
4. Luboš Hromádka, Pardubice 12 14 11 37
5. Adam Nejezchleba, Liberec (E) 18 14 32
6. Marián Jirout, Pardubice 11 12 9 32
7. Roman Štola, Mariánské Lázně 11 10 21
NC Julian Wronecki, PL (E) NC 12 12
NC Andžejs Smulkevič, LAT o

 

Ukázkové sólo jízdy na malém oválu v nezávodním režimu:

Jakub Hejkal, Aleš Altman, David Filipovský (MX)

Aleš Altman, Jakub Hejkal a David Filipovský se vešli na jediný stupínek pódia | foto Eva Palánová

Karel Průša začal vázat uzlíky na svou vítěznou šňůru již po obědě

Slaný – 13. května
Dvaadvacátý Memoriál Antonína Vildeho měl svůj počátek plánován na patnáctou hodinu. Než se však pořadatelé dostali ke slavnostnímu nástupu, do akce se dostala malá dráha. Trať uvnitř velkého oválu hostila třetí díl mistrovství republiky, na němž osmička kolibříků začala závodit již po obědě. Nejlépe si počínal Karel Průša. Po čtyřech úvodních triumfem ovládl finále A, když před sebe nepustil dravého Adama Nejezchlebu, jenž se po startu dostal před Petra Marka.

Adam Nejezchleba, Karel Průša a Petr Marek na stupních vítězů | foto Eva Palánová

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

Karel Průša (červená), Adam Nejezchleba (modrá) a Petr Marek (bílá) bojují ve finále A | foto Eva Palánová
TOT C B A
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 12 3
2. Adam Nejezchleba, Liberec (E) 2 1 3 3 9+3 2
3. Petr Marek, Praha 3 3 2 2 10 1
4. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 2 3 2 10 3
5. Roman Štola, Mariánské Lázně E 2 2 2 6 2
6. Luboš Hromádka, Pardubice 3 2 1 3 9+2 F
7. Julian Wronecki, PL (E) 2 3 E F 5 3
8. Marián Jirout, Pardubice 1 E 2 – 3 2
Marián Jirout (modrá) ujíždí před Julianem Wroneckim (červená) | foto Eva Palánová

Aktuální pořadí seriálu:

PLZ MaL SLA TOT
1.5. 6.5. 13.5.
1. Petr Marek, Praha 20 20 16 56
2. Karel Průša, Slaný 14 18 20 52
3. Štěpánka Nyklová, Slaný 12 16 14 42
4. Adam Nejezchleba, Liberec (E) 18 18 36
5. Luboš Hromádka, Pardubice 10 14 11 35
6. Roman Štola, Mariánské Lázně 9 11 12 32
7. Marián Jirout, Pardubice 11 12 9 32
NC Andžejs Smulkevič, LAT 16 16
NC Julian Wronecki, PL 10 10