Archiv pro rubriku: MR 125 ccm

Ve Slaném vyhrály deště

Slaný – 25. června
Po slunečném týdnu zasáhly naše území v noci na dnešek deště. Ve Slaném se nad ránem naskytl neutěšený pohled na oba ovály a tak pořadatelé varovali účastníky dopoledního přeboru a mistrovských stopětadvacítek, aby posečkali s odjezdem. Po příjezdu členů jury následovala zrušení celého dnešního programu, tedy i podvečerního Memoriálu Antonína Vildeho a šampionátu republiky dvěstěpadesátek.

Dnešní Slaný zrušily deště | foto Patrik Linhart

Petr Marek nelitoval sázky na novou pneumatiku

Chabařovice – 18. června
Dle plánů komunistů se zde měly dávno prohánět pouze obří rypadla těžící hnědé uhlí, ale jak to dopadlo, všichni víme. Dnes ráno se Chabařovice probudily do krásného dne. Závodní program na vyšperkovaném areálu odstartoval čtvrtým dílem šampionátu kolibříků na malých tratích. Hned v rozjížďce s číslem jedna Petr Marek v úchvatném duelu sebral triumf Karlu Průšovi. V osmé jízdě podlehl Štěpánu Melčovi, nicméně vítězství na svém domácím kolbišti si sebrat nenechal. Před finále A se svým tatínkem Pavlem zariskoval obutím nové pneumatiky, ačkoliv sluníčko hodně vysušovalo povrch oválu. Sázka vyšla dokonale a Petr Marek triumfoval stylem start – cíl. Karel Průša si pojistil druhý stupínek pódia, když v první zatáčce objel Štěpána Melče.

Karel Průša, Petr Marek a Štěpán Melč na stupních vítězů | foto Antonín Škach

Nikdo není suverénem

Chabařovický program začal již dopoledne | foto Adam Nejezchleba

Už okolo deváté se na vymetené chabařovické obloze sluníčko chechtalo jako blázen. Neslibovalo nic jiného než skvělou, ale pořádně horkou sobotu. A také, že ano. Program závodiště na ústeckém předměstí začínal dalším dílem šampionátu stopětadvacítek na malých tratích. Ani kolibříci neporušili své slovo o dalším vyrovnaném klání.

Olej do ohně přililo rozlosování startovní čísel. Dva velcí favorité se potkali již na startu rozjížďky s číslem jedna. Nejlepší start vystřihnul Karel Průša. Jenže Petr Marek zůstával ve střehu. Spodní stranou druhé zatáčky se dopředu nedostal. I nadále si ovšem svého protivníka před sebou četl jako v otevřené knize.

Přišel nájezd do druhého okruhu. Petr Marek byl opět zleva málem před Karlem Průšou. Zůstával na vnitřní čáře a hned v následujícím výjezdu se vskutku dostal do čela. Okruh pretendentů hned vzápětí rozšířil svým triumfem Štěpán Melč. David Hofman se nezbavil syndromu chabařovické trati. Přesto statečně útočil na Štěpánku Nyklovou, dokud na začátku třetího kola nespadl.

Karel Průša (modrá) zatím vede před Petrem Markem (modrá) | foto Adam Nejezchleba

Marián Jirout nakonec do Chabařovic nedorazil a tak si v sedmé jízdě dojel osamocený Luboš Hromádka pro prakticky jisté tři body. Druhou sérii začal nejlépe Petr Marek, který odvedl Štěpána Melče. Mezitím David Hofman skočil na náhradní motocykl Štěpánky Nyklové. A zatímco Karel Průša pádil za triumfem, on se pustil do souboje s Lubošem Hromádkou.

Ten si evidentně dělal zálusk na dva body a nakonec je doopravdy inkasoval. Hned na to Štěpánka Nyklová porazila Romana Štolu. V půlce základní části měl neporažený Petr Marek hned čtveřici pětibodových pronásledovatelů, a sice Karla Průšu, Štěpána Melče, Štěpánku Nyklovou a Luboše Hromádku.

Štěpán Melč (čeervená) ujíždí před Petrem Markem (bílá) | foto Štěpán Ševčík

A všechno se míchalo, míchalo a míchalo. V sedmé jízdě bral trojku Luboš Hromádka na úkor Romana Štoly. Pak blikala červená světla kvůli letmému startu. Když páska vystřelila k nebi při restartu, na čele se usadil Štěpán Melč. A Petr Marek tentokrát nezopakoval svou úvodní stíhací jízdu a zaknihoval první dnešní ztrátu.

V rozjížďce s číslem devět vystřihnul nejlepší start David Hofman. Pardubičan v kombinéze po Václavu Milíkovi držel dlouho v šachu Karla Průšu. Slánský závodník se před něho dostal až ve druhém výjezdu třetího kola, kdy svůj motocykl namířil na vnitřní stranu.

 

Petr Marek vítězí doma

David Hofman (modrá) vodí Karla Průšu (bílá) | foto Štěpán Ševčík

Rozjížďka s číslem deset viděla návrat Petra Marka na vítěznou vlnu. Jeho sólo měl z první ruky Luboš Hromádka, zatímco David Hofman v prvním výjezdu upadl. Vrátil se do sedla, ale nakonec jej Petr Marek musel předjet o kolo, aby mu Luboš Hromádka nesebral vítězství. A s ním i postup do finále A.

O něj si vzápětí řekl Štěpán Melč. Usadil se před Karlem Průšou. Když projel cílem jako vítěz, měl jedenáct bodů stejně jako Petr Marek. Luboš Hromádka a Karel Průša skončili základní část s desítkou v kolonkách svého bodového zisku. Avšak slánský závodník byl lepší ve vzájemném duelu, mezi trojici nejlepších postoupil on.

Černý Petr pro jediného účastníka zůstal v rukou Davida Hofmana. Ale trojka se mu náramně šikla do průběžné klasifikace šampionátu. A to tím spíše, když zdvojnásobila jeho dnešní dosavadní bodový zisk.

Petr Marek s jedničkou na zádech se také stal jedničkou dnešního závodu | foto Adam Nejezchleba

Štěpánce Nyklové se v žádném případě nelíbila dvojice třetích příček z posledních dvou startů. Severočeška ve slánské cestě se však skvěle namotivovala na finále B. Okamžitě udeřila na Luboše Hromádku. Pardubičan se bránil, bránil, leč ve druhém kole se Štěpánka Nyklová pod ním do čela přece jen protáhla.

A konečně finále A! Petr Marek excelentně odstartoval. Karel Průša v úvodním oblouku objel Štěpána Melče, ale chabařovického borce již nedostihnul. Nesmrtelné písmeno CH se krásně vyjímalo na pódiu na chabařovické dráze, jíž odpoledne čekaly první závody plochodrážních pětistovek po třech letech.

Petr Marek (červená) vede finále A před Karlem Průšou (bílá) a Štěpánem Melčem (modrá) | foto Štěpán Ševčík
Petr Marek (červená) vede finále A před Karlem Průšou (bílá) a Štěpánem Melčem (modrá) | foto Štěpán Ševčík
1. Petr Marek, Chabařovice 3 3 2 3 6 17
2. Karel Průša, Pardubice 2 3 3 2 4 14
3. štěpán Melč, Plzeň 3 2 3 3 2 13
4. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 3 1 1 3 10
5. Luboš Hromádka, Pardubice 3 2 3 2 2 12
6. Roman Štola, Mariánské Lázně 1 2 2 3 1 9
7. David Hofman, Pardubice F 1 2 ex 3 6

Poznámka: z původně přihlášených nepřijel Marián Jirout; David Hofman po pádu v rozjížďce s číslem deset předjet o kolo

Štěpánka Nyklová (bílá) se přes Luboše Hromádku (červená) dere pro vítězství ve finále B | foto Štěpán Ševčík

Aktuální pořadí seriálu:

PHA MaL PLZ CHA TOT
9.4. 14.5. 4.6. 18.6.
1. Karel Průša, Slaný 17 18 16 14 65
2. Petr Marek, Chabařovice 11 15 13 17 56
3. Štěpán Melč, Plzeň 10 12 13 13 48
4. David Hofman, Pardubice 15 10 12 6 43
5. Štěpánka Nyklová, Slaný 8 10 9 10 37
6. Luboš Hromádka, Pardubice 7 9 8 12 28
7. Roman Štola, Mariánské Lázně 6 7 9 22
8. Tony Katra, Slaný 11 10 21
9. Maksymilian Pawelczak, PL 16 16
10. Štěpán Ševčík, Divišov 12 12
11. August Lattik, EST 10 10
12. Marián Jirout, Pardubice 10 8 o 10
13. Silvar Avi, EST 9 9
Luboš Hromádka (modrá) v souboji s Davidem Hofmanem (červená) | foto Štěpán Ševčík

Chabařovice poráží personální krizi

Chabařovice – 17. června
Jsme Češi, nikdy se nevzdáme, rozumíte, nikdy. Tato slova rezonovala na sklonku května v souvislosti s osmdesátým výročím odstranění nechvalně proslulé nacistické svině. Poselství několika slov je však možné interpretovat i pro naši plochou dráhu. Její aktuální problémy ohryzaly silné lano držící Memoriál Jiřího Hurycha do průměru slaboučké nitě. Ta však nepraskla, takže na ústeckém předměstí se zítra bude závodit jak dopoledne, tak po obědě.


Tipujte:

Kdo vyhraje sobotní Memoriál Jiřího Hurycha v Chabařovicích?

View Results

Loading ... Loading ...

Dopoledne kolibříci

Karel Průša (dále od čočky) a Petr Marek jsou velkými adepty na vítězství v zítřejším klání stopědvacítek | foto Antonín Škach

Dopoledne je na pořadu dne další kolo šampionátu stopětadvacítek. Přihlášeno je osm závodníků, přičemž o hrot aktuálního pořadí bude domácí Petr Marek zápolit se slánským Karlem Průšou. Setkají se spolu již v rozjížďce s číslem jedna.

A tak je nad slunce jasné, že jeden z nich ztratí minimálně bod, což se stane roznětkou pro drama dalších rozjížděk. Jedna jediná nepovedená rozjížďka může otočit vývoj závodu naruby, navíc forma všech kolibříků se lepší závod od závodu.

Odpoledne klasika

Startmaršál David Gacksch naposledy odstartoval symbolickou jízdu pro Jiřího Hurycha s Martinem Gavendou, Pavlem Kuchařem a Milanem Dobiášem před třemi lety | foto Antonín Škach

Včera tomu bylo přesně jednatřicet let. Pro mladíky je to něco jako doba od velkého třesku či posledního velkého lovu mamutů. Pamětnici však nezapomínají na Jiřího Hurycha a jeho nešťastnou havárii při pouťáku na trávě ve francouzském Miramontu.

Ve dvou posledních sezónách se proti Memoriálu Jiřího Hurycha postavilo všechno, co jsme museli překonat v souvislosti s koronavirem. Současné personální trable spojené s konci kariér či zraněním jsou mnohem palčivější problém. Nicméně Chabařovice si po třiceti letech od prvního ročníku svůj tradiční podnik nenechaly vzít.

 


Vzpomínka na Jiřího Hurycha je stále živá | foto Lubomír Hrstka

Kdo byl Jiří Hurych


 

Závod zítra, verdikt ve čtvrtek

Nesmírně symbolický snímek – Michal Pospíšil, někdejší chabařovický závodník, bude šroubovat na motocyklech Petr Chlupáče, avšak Jaroslav Petrák bude pražského juniora prohánět na ovále | foto Pavel Fišer

Posledním omluveným ze zítřejšího závodu se stal Daniel Klíma. Pražský draveček musí v roli náhradníka do Krška na evropské challenge. Ačkoliv se startovní listina posílila o trojici dvěstěpadesátek, zůstalo v ní devět jmen.

Ke slovu proto přichází speciální rozpis, v němž osm nejlepších po základní části postoupí do semifinále. Čtyři nejlepší skončí ve finále, jehož výsledky stanoví pořadí na pódiu. Jak, a zda vůbec se bude závod počítat do českého přeboru, rozhodnou členové komise ploché dráhy ve čtvrtek.

Startovní listiny chabařovické soboty:

Mistrovství republiky 125 na krátké dráze:
1 Petr Marek, Chabařovice
2 Karel Průša, Slaný
3 Roman Štola, Mariánské Lázně
4 Štěpán Melč, Plzeň
5 David Hofman, Pardubice
6 Štěpánka Nyklová, Slaný
7 Marián Jirout, Pardubice
8 Luboš Hromádka, Pardubice
9 neobsazeno
Memoriál Jiřího Hurycha:
1 Matěj Frýza, Plzeň
2 Bruno Belan, Slaný
3 Štěpán Ševčík, Divišov (250 ccm)
4 neobsazeno
5 Jan Hlačina, Pardubice (250 ccm)
6 Matouš Kameník, Divišov
7 Adam Nejezchleba, Divišov (250 ccm)
8 Vojtěch Zamazal, Slaný
9 Jaroslav Petrák, Pardubice
10 Petr Chlupáč, Praha

Plzeňské Bory zažily tři závody nižších kubatur

Plzeň – 4. června
Ještě v jednu hodinu po sobotní půlnoci měl Jiří Štrobl krumpáč a lopatu v rukou a za svitu čelovky běhal po plzeňském plochodrážním stadiónu. Ne, šéf západočeského klubu nekopal poklad, ostatně svatojánská noc je teprve před námi. Bory však čekal maratón třech závodů nižších kubatur a z malého oválu se voda nemohla dostat jinak než odtokem.

 

Finále A na malé dráze: Karel Průša (červená), Maksymilian Pawelczak (bílá) a Petr Marek (modrá) | foto Lucie Šachlová

Program začínal třetím podnikem mistrovství republiky na malé dráze. V cíli finále A byl o Maksymilian Pawelczak o chlup dříve než Karel Průša, zatímco na třetí pozici se umístil Štěpán Melč. Ryšavý Polák svůj primát zopakoval posléze na velké dráze, kde závod skončil patem třech neporažených závodníků.

Čtvrtlitrové drama: Jan Hlačina (bílá), Damir Filimonovs (modrá) a Oliver Schmid (žlutá) | foto Lucie Šachlová

Maksymilian Pawelczak po kole a půl předjel vedoucího Karla Průšu. Slánský borec dostal hutnou cejchu těžké dráhy, Petr Marek jakbysmet. Protože nic neviděl, raději lehnul a kvůli bezpečí nedojel.

Mistrovským čtvrtlitrům kraloval Adam Bednář, ačkoliv po technických problémech v rozjížďce s číslem dvě musel přesedlat na druhý motocykl. V šesté jízdě upadl Oliver Schmid po kontaktu s Damirem Filimonovsem. Po dlouhém čekání skončil v nemocnici se zlomenou klíční kostí a prsty.

MR 125 ccm na krátké dráze: Karel Průša, Maksymilian Pawelczak a Štěpán Melč | foto Petra Zahradníčková

MR 125 ccm na krátké dráze:

1. Maksymilian Pawelczak, PL 3 3 3 1 6 16
2. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 4 16
3. Štěpán Melč, Plzeň 3 3 2 3 2 13
4. Petr Marek, Chabařovice 3 2 3 2 3 13
5. David Hofman, Pardubice 2 3 2 3 2 12
6. August Lattik, EST 1 2 3 3 1 10
7. Silvar Avi, EST 2 1 1 2 3 9
8. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 2 2 2 2 9
9. Luboš Hromádka, Pardubice 2 2 2 1 1 8
10. Marián Jirout, Pardubice 2 1 1 1 3 8

Poznámka: z původně přihlášených nestartoval Roman Štola

Karel Průša, Maksymilian Pawelczak a Petr Marek po závodech kolibříků na velké dráze | foto Petra Zahradníčková

MR 125 ccm:

1. Maksymilian Pawelczak, PL 3 3 3 3 12+3
2. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 12+2
3. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 3 12+F
4. Silvar Avi, EST 2 2 2 2 8
5. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 2 1 2 7
6. Štěpán Melč, Plzeň 2 1 2 2 7
7. Luboš Hromádka, Pardubice 1 1 2 0 4
8. Dominik Hrbek, Pardubice F 2 1 1 4
9. David Hofman, Pardubice 1 0 1 1 3
10. August Lattik, EST 1 0 0 1 2
11. Marián Jirout, Pardubice 0 1 0 0 1.

Poznámka: z původně přihlášených nestartoval Roman Štola

Vojtěch Šachl, Adam Bednář a Jan Hlačina na pódiu dvěstěpadesátek | foto Petra Zahradníčková

MR 250 ccm:

1. Adam Bednář, Praha 3 3 3 3 12
2. Voltěch Šachl, Praha 3 2 3 3 11
3. Jan Hlačina, Pardubice 3 3 2 2 10
4. Zoltan Lovas, H 2 2 2 2 8
5. Carlos Saabas, EST 1 0 0 3 4
6. Damir Filimonovs, LAT 2 1 X – 3
7. Adam Nejezchleba, Divišov 0 0 1 1 2
8. Štěpán Ševčík, Divišov 1 1 E – 2
9. Oliver Schmid, Plzeň 1 F/R – – 1
10. Josef Novotný, Pardubice E – – – 0

 

Karel Průša nezaváhal

Mariánské Lázně – 14. května
Už ráno slibovalo krásný, slunečný a horký den, za nějž by se nemusely stydět ani profláknutí sluníčkáři červenec a srpen. Martin Šiška z mariánskolázeňského klubu svlažil historickou sedmsetšestkou první várkou vody, aniž by tušil, že se až do večera, než se na vedlejším kilometru vyhlásí český šampión, se pro vodu otočí ještě jedenáctkrát. A jeho městský kolega čtyřikrát a hasiči šestkrát. Druhý díl šampionátu na malých tratích přivítal kolibříky náročnou tratí. S jejími nástrahami se nejlépe vypořádal Karel Průša. Po drtivém vítězství v základní části ve finále A odvedl Petra Marka a Štěpána Ševčíka, který si čekání na návrat čtvrtlitrového motoru po servisu zkrátil comebackem do stopětadvacítek. Osud se navzdory vedru pasoval se zamotanými dramaty, takže kupříkladu Štěpán Melč přišel o pódium, když mu v rozjížďce s číslem jedenáct vypadla hadička přívodu paliva.

Petr Marek, Karel Průša a Štěpán Ševčík na stupních vítězů | foto Karel Herman

Po dvou triumfech smůla jako hrom

Petr Marek (bílá) v souboji s Davidem Hofmanem (červená) | foto Karel Herman

V Mariánských Lázních jako tradičně druhý květnový víkend slavnostně otevírali lázeňskou sezónu. Návštěvníci spěchali na kolonádu v očekávání dlouhého dne plné báječné podívané. Podobné to mělo být na zdejším stadiónu. Program mistrovských stopětadvacítek na malé dráze začínal již úderem osmé.

Závodit se začalo o deváté. Takové časné zahájení podniku snad česká plochodrážní historie vůbec nepamatuje! Svým triumfem mítink rozehrál Petr Marek, vzápětí se jako první pod šachovnicovou vlajkou prohnala Štěpánka Nyklová po velkém souboji se svým jmenovcem Ševčíkem.

Štěpán Melč (červená) vede před Tony Katrou (modrá) | foto Pavel Fišer

Jeho dvěstěpadesátka je stále v divišovské dílně Václava Hromase. Čtvrtlitry stejně žádné závody nemají, proč tedy neprovětrat stopětadvacítku?

Do konce úvodní série Štěpán Melč odvedl Mariána Jirouta a Karel Průša Tonyho Kartu. Z čtveřice úvodních vítězů svůj primát zopakoval nejprve Karel Průša. Za jeho zády se v páté jízdě strhla neuvěřitelná bitka. David Hofman si mohl být druhým místem jasný až ve třetím kole. Štěpánku Nyklovou překonal několikrát již předtím, avšak Severočeška ve slánské vestě zůstávala drsná i nadále.

Stejně jako Karel Průša, tak i Petr Marek a Štěpán Melč protáhli své vítězné působení bez větších obtíží. Los tomu chtěl, aby se celá trojic sešla na startovním roštu rozjížďky s číslem jedenáct. Na dráze se zrádnými děrami se vedení ujal Karel Průša.

Štěpán Ševčík (bílá) vs. Marián Jirout (modrá) | foto Pavel Fišer

Štěpán Melč za jeho zády v první zatáčce dostal před Petra Marka, jenž se vak hned v následujícím oblouku vrátil spodní stranou nazpět. Konsolidoval své druhé místo, kdežto plzeňský závodník zůstal vzápětí stát kvůli vypadnuté hadičce přívodu paliva.

Bodový výpadek nedával moc velkou naději, že by se Štěpán Melč dnes zase podíval do finále A. naopak vzrostly akcie Davida Hofmana, který se po hladkém triumfu v rozjížďce s číslem devět dostal na sedm bodů. A také Štěpána Ševčíka, obrýlený závodník prozatím prohrál jen na úvod se Štěpánkou Nyklovou, takže se u jeho jména zubila pěkná osmička.

 

Neporažený Karel Průša

Drama patnácté jízdy: Roman Štola krotí svůj motocykl za zády Štěpánky Nyklové (modrá) a Mariána Jirouta (bílá) | foto Pavel Fišer

Štěpán Ševčík nechtěl evidentně ztrácet ani nadále. V rozjížďce s číslem třináct odstartoval nejlépe, avšak ani Štěpán Melč neplánoval zůstávat vzadu. A v nájezdu do druhého okruhu se zleva prohnal do vedení. Nicméně bonus za srdnatý boj se na ploché dráze nedává. Tím pádem měli jisté jen finále B, kdežto Štěpán Ševčík věděl, že se dnes postaví na stupně vítězů.

Další jejich pretendenti nezaváhali. Karel Průša zkompletoval dvanáctibodové maximum ve čtrnácté jízdě. Petr Marek jeho sólo napodobil hned na to. Pod svůj stanový přístřešek v improvizovaném depu na trávníku slavného lázeňského kilometru se vrátil s utrženým drátem předního kola. Výměna před finále A se však pro jeho otce Pavla stala absolutní maličkostí.

Štěpán Melč (modrá) jde do vedení finále B před Davida Hofmana (bílá) a Štěpánku Nyklovou (červená) | foto Pavel Fišer

Mezitím si osamělý Luboš Hromádka přijel pro tři body ve finále D. v céčku se Tony Katra dočkal svého prvního dnešního triumfu, který si na začátku úvodního okruhu vybojoval na úkor Mariána Jirouta.

Ve finále B Štěpán Melč objel Davida Hofmana, zatímco Štěpánka Nyklová si šestou pozici připsala prozatím nejlepší výsledek své kariéry. A poté již přišlo poslední dnešní velké sólo Karla Průši před zraky Petra Marka a Štěpána Ševčíka. Slánský borec si osmnácti body upevnil vedoucí postavení v celém seriálu.

Karel Průša (červená) veden finále A před Petrem Markem (modrá) a Štěpánem Ševčíkem (bílá) | foto Karel Herman
Karel Průša (červená) veden finále A před Petrem Markem (modrá) a Štěpánem Ševčíkem (bílá) | foto Karel Herman

 

D C B A TOT
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 6 18
2. Petr Marek, Chabařovice 3 3 2 3 4 15
3. Štěpán Ševčík, Divišov 2 3 3 2 2 12
4. Štěpán Melč, Plzeň 3 3 E 3 3 12
5. David Hofman, Pardubice 2 2 3 1 2 10
6. Štěpánka Nyklová, Slaný 3 1 3 2 1 10
7. Tony Katra, Slaný 2 2 2 1 3 10
8. Marián Jirout, Pardubice 2 2 2 2 2 10
9. Roman Štola, Mariánské Lázně 1 1 1 3 1 7
10. Luboš Hromádka, Pardubice 1 2 2 1 1 9
Souboj Davida Hofmana (červená) se Štěpánkou Nyklovou (bílá) patřil k nejlepším okamžikům závodu | foto Karel Herman

Aktuální pořadí seriálu:

PHA MaL TOT
9.4. 14.5.
1. Karel Průša, Slaný 17 18 35
2. Petr Marek, Chabařovice 11 15 26
3. David Hofman, Pardubice 15 10 25
4. Štěpán Melč, Plzeň 10 12 22
5. Tony Katra, Slaný 11 10 21
6. Štěpánka Nyklová, Slaný 8 10 18
7. Luboš Hromádka, Pardubice 7 9 16
8. Roman Štola, Mariánské Lázně 6 7 13
9. Štěpán Ševčík, Divišov 12 12
10. Marián Jirout, Pardubice 10 10
Všichni kolibříci pěkně pohromadě | foto Karel Herman

Kolibříci odstartují lázeňskou sobotu

Mariánské Lázně – 13. května
Plochodrážní sobota v Mariánských Lázních bude pořádně dlouhá. Kromě veteránských dvouventilů a čtyřventilů nepůjde o nic menšího než korunovaci českého šampióna na dlouhé dráze pro rok 2022. A tak není divu, že druhý díl mistrovství republiky stopětadvacítek na malých tratích musí odstartovat již úderem deváté, což je dost možná rekord pro nejčasnější začátek plochodrážního závodu u nás vůbec. Startovní listina čítá deset jmen, oproti dubnové pražské ouvertuře přibyl Marián Jirout a do stopětadvacítek se vrací také Štěpán Ševčík.

Startovní listina MR 125 ccm na krátké dráze:

1 David Hofman, Pardubice
2 Roman Štola, Mariánské Lázně
3 Petr Marek, Chabařovice
4 Štěpánka Nyklová, Slaný
5 Luboš Hromádka, Pardubice
6 Štěpán Ševčík, Divišov
7 neobsazeno
8 Štěpán Melč, Plzeň
9 Marián Jirout, Pardubice
10 Karel Průša, Slaný
11 Tony Katra, Slaný
12 neobsazeno
David Hofman, Karel Průša a Tony Katra na stupních vítězů úvodního závodu v Praze | foto Karel Herman