Archiv pro rubriku: MR 125 ccm

Plzeň stejně viděla trojici nejlepších z mistrovství republiky

Plzeň – 23. října
Od Svatého Petra to vypadalo jako špatný vtip. Třikrát svým zničujícím úderem zničil pečlivě připravený ovál. A tak nemohlo být ani pomyšlení na konání druhého finále mistrovství republiky jednotlivců. Do hry se dostala poslední neděle měsíce října. Jenže problémem bylo naplnit startovní listinu. Co čert nechtěl, počasí bylo naprosto exkluzivní. Přesto však bylo možné spatřit medailisty českého šampionátu.

 

Šampionát stopětadvacítek na malých oválech vyvrcholil již o týden dříve na pražské Markétě. Jenže při vyhlašování chyběl Karel Průša. Slánský závodník si totiž při exhibičních jízdách během Memoriálu Luboše Tomíčka zranil ruku a ve stejný den se s rodiči chystal podívat se na velké hochy do Plzně. Byť závod padl dešťovému náporu již dopoledne, ale on se do Prahy nevydal.

Na plzeňském vyhlášení série PRO-TEC Speedway Mini Cup již chybět nemohl. Petr Moravec mu po Zdeňku Schneiderwindovi poslal stříbrnou medaili a on si ji pochopitelně nemohl převzít nikde jinde než na pódiu. Šampión Petr Marek a třetí Štěpán Melč nechyběli, aby trojice byla kompletní.

Nejlepší trojice českého šampionátu 125 ccm na malé dráze: zleva Karel Průša, Petr Marek a Štěpán Melč | foto Pavel Fišer

Nemožné se na malé Markétě stalo realitou

Praha – 15. října
Meteorologové se dnes ve svých předpovědích nespletli ani náhodou. Pršelo po celém území republiky a její hlavní město nevyjímaje. Intenzita deště ovšem slábla a deset minut před posledním dílem českého šampionátu stopětadvacítek na malých oválech přestaly kapky padat takřka docela. Na těžké dráze exceloval Petr Marek, jenž předstihnul zraněného Karla Průšu a získal druhý letošní titul.

Nejlepší tři z dnešního závodu: David Hofman, Petr Marek a Štěpán Melč | foto Pavel Fišer
Štěpánka Nyklová (modrá) v duelu s Lubošem Hromádkou (červená) | foto Pavel Fišer

Na sudy od oleje se před ním vyškrábali Štěpán Melč a David Hofman. Ovál činil závodníkům problémy, viděli jsme pár pádů či přetočení. S obtížnými podmínkami se však kolibříci vypořádali se ctí.

A nakonec přišlo i drama, když Luboš Hromádka ve finále B nekompromisně sebral Štěpánce Nyklové nejen čtvrté místo v závodě, nýbrž i pátí v závěrečné klasifikaci.

Petr Marek (bílá) vede finále A před Davidem Hofmanem (červená) a Štěpánem Melčem (modrá) | foto Pavel Fišer
C B A TOT
1. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 3 6 18
2. Štěpán Melč, Plzeň 3 2 2 3 4 14
3. David Hofman, Pardubice 2 3 3 2 2 12
4. Luboš Hromádka, Pardubice 1 3 2 3 3 12
5.Štěpánka Nyklová, Slaný 3 2 3 1 2 11
6. Marián Jirout, Pardubice 2 2 2 2 1 9
7. Roman Štola, Mariánské Lázně 2 1 F F 3 6
Milan Špinka a Zdeněk Schneiderwind po dekorování nejlepší trojice šampionátu – Štěpána Melče a Petra Marka bez zraněného Karla Průši | foto Pavel Fišer

Konečné pořadí seriálu:

PHA MaL PLZ CHA PLZ PHA TOT
9.4. 14.5. 4.6. 18.6. 23.7. 15.10.
1. Petr Marek, Chabařovice 11 15 13 17 15 18 89
2. Karel Průša, Slaný 17 18 16 14 18 83
3. Štěpán Melč, Plzeň 10 12 13 13 12 14 74
4. David Hofman, Pardubice 15 10 12 6 12 12 67
5. Luboš Hromádka, Pardubice 7 9 8 12 10 12 58
6. Štěpánka Nyklová, Slaný 8 10 9 10 9 11 57
7. Marián Jirout, Pardubice 10 8 o 8 9 35
8. Roman Štola, Mariánské Lázně 6 7 9 6 28
9. Tony Katra, Slaný/Plzeň 11 10 21
NC Maksymilian Pawelczak, PL 16 16
10. Štěpán Ševčík, Divišov 12 12
NC August Lattik, EST 10 10
NC Silvar Avi, EST 9 9

Poznámka: v celkovém pořadí jsou klasifikováni pouze držitelé licence AČR

Sedmička účastníků dnešního závodu | foto Pavel Fišer

Víkend určí hned trojici českých plochodrážních mistrů

Plzeň, Praha a Liberec – 14. října
Září bylo abnormálně deštivé a místo laskavých paprsků podzimního sluníčko se utápělo v dešťových záplavách. A tak se vlastně postaralo o natřískaný plochodrážní víkend v polovině svého mladšího kalendářního bratříčka. Zítra a pozítří se na třech místech uzavřou hned tři české šampionáty.

 

Kolibříci v Praze

Karel Průša, Petr Marek a Štěpán Melč jsou na čele šampionátu stopětadvactíek na malých oválech | foto Petra Zahradníčková

Chronologicky vzato, všechno začne krátce po poledni v Praze. Zatímco velká dráha bude patřit mistrovskému flat tracku, na sousedním miniovále vyvrcholí mistrovství republiky stopětadvacítek. Na čele aktuální klasifikace dlí Karel Průša.

Avšak ten si při exhibičním závodě během Memoriálu Luboše Tomíčka zlomil ruku. A pokud se zítra s rodiči někam vypraví, tak do Plzně. Překonat jej může jen Petr Marek, který ztrácí dvanáct bodů. V praxi to může znamenat postup do finále A, avšak chabařovický závodník rozhodně nevyznává kompromisy.

Startovní listina zítřejšího MR 125 ccm na krátké dráze v Praze:

1 Roman Štola, Mariánské Lázně
2 Štěpánka Nyklová, Slaný
3 neobsazeno
4 Štěpán Melč, Plzeň
5 Luboš Hromádka, Pardubice
6 Marián Jirout, Pardubice
7 Petr Marek, Chabařovice
8 neobsazeno
9 David Hofman, Pardubice

Elita v Plzni

Plzeňský ovál včera večer | foto PK Plzeň

Rozhodující české finále v Plzni našlo svůj třetí termín na zítřejší odpoledne. V půlce září zničil borský ovál déšť. Vrátil se sotva ho místní parta dala dohromady. Závodníci jej však seznali za nesjízdný a jury jejich názor předminulou neděli akceptovala.

Včera byla plzeňská dráha dokonale připravena, dnes ráno jí zkropil déšť.  Žádná pesimistické prognózy ovšem ze západu Čech prozatím nedorazily.

 

Extraligové loučení v Liberci

V Liberci v září pršelo až přespříliš | foto GRS Liberec

Rovněž Liberec musel pro svou extraligu hledat náhradní termín dvakrát. V srpnu jeho datum nezapadal logisticky do cestovních plánů české trojky v SGP2. A pak začalo pršet, a lilo a lilo. Odměnou za trable se pořadatelům stane fakt, že pod Ještědem vyhlásí šampióna.

Oficiální uzávěrka sestav je na pořadu zítřejšího večera a manažeři jednotlivých týmů mlčí jako hroby egyptských faraónů. Jisté je, že Gniezno přijede s Poláky a Praha zřejmě nezmění svou sestavu. A pak také, že se extraliga pod Ještědem pojede naposledy.

Odvážnému štěstí vskutku přálo

Chabařovice – 17. září
Byla to obrovská nejistota uspořádat sobotní chabařovické závody s prognózou devadesátiprocentní šance dopoledního deště a nasáklé dráhy. Ještě v pátek to byl obrovský risk, který se nakonec vyplatil. Musíme říci, že nám k rozhodnutí závod nezrušit dopomohl tým z Kopřivnice, jenž se najednou v pátek odpoledne objevil v depu.

 

Vyhlídky na konání sobotních závodů nebyly zprvu příliš růžové | foto Jiřina Šifaldová

Když už urazili takovou dálku, tak jim přece musíme dát šanci. A to se nakonec ukázalo jako správné rozhodnutí. Mraky se nad stadiónem honily celý den, ale nakonec chabařovický ovál skrápěl jen kropicí vůz. Pochopitelně ne v takové intenzitě jako při červnovém Memoriálu Jiřího Hurycha, kdy jsme zažili tropický víkend a dráha se nedala ve třiatřiceti stupních Celsia ukropit.

Také bodová rovnost u kolibříků na prvních dvou místech byla výzvou, aby se  právě u nás rozhodlo o mistru České republiky stopětadvacítek. Titul nakonec po krásných rozjížďkách zůstal doma v rukách Petra Marka, který se po technických problémech s motocyklem dočkal. A to se muselo oslavit.

Velká závodnická parta v sobotu Chabařovicích | foto Jiřína Šifaldová

Neviděli jsme žádný  pád a to je dobře. Atmosféra byla fajn, jen se některým nelíbilo prolínání jízd s flat trackem, ale myslím, že to takto bylo v pohodě, děti měly alespoň publikum. Chtěla bych poděkovat celému týmu, který pomohl tyto důležité závody uspořádat.

V sobotu se potvrdilo jedno rčení: „Odvážným štěstí přeje.“

Petr Marek bral doma všechno

Chabařovice – 17. července
Vymodlené počasí! Takové přirovnání napadlo každého, kdo viděl srážkovou mapu republiky a přijel do Chabařovic na závody. Bylo sice chladno, byť svítilo také sluníčko, ale odjel se nejen flat track, nýbrž i poslední díl klasického šampionátu stopětadvacítek. Provázely jej slzičky i úsměvy. Není divu, vždyť si své pořadí prohodili rovnou první čtyři z aktuální klasifikace.

Karel Průša, Petr Marek a Štěpán Melč na pódiu | foto Petra Zahradníčková

Dramatičtější vyvrcholení sedmidílné seriálu si snad nešlo ani představit. Šampióna definitivně určila až předposlední jízda, zatímco na té poslední zůstal verdikt o bronzu. Petr Marek sice Karla Průšu na úvod hned dvakrát porazil, nicméně Slaňák kontroval vítězstvím v rozjížďce s číslem sedm.

Petr Marek proto musel svůj první mistrovský titul potvrdit v rozjížďce s číslem sedm. Když ji vyhrál, mohl slavit. A hned na to přišla řada na bronzovou medaili. Štěpán Melč neměl zrovna příznivý los, který jej třikrát poslal na startovní rošt s některým z pretendentů mistrovského titulu. Na úvod dokonce s oběma.

Štěpánka Nyklová navíc otevřela dnešní mítink triumfem v rozjížďce s číslem jedna. Jenže pak i ona narazila na favority a v páté jízdě byl Štěpán Melč v cíli před ní. Jejich skóre bylo srovnáno. Osmou jízdu vyhrál Karel Průša, aby coby vicemistr skončil druhý také v závodě.

Za sebou do cíle přivedl Štěpána Melče, jenž se ve své první kompletní sezóně radoval z bronzu. Štěpánku Nyklovou naproti tomu Luboš Hromádka poslal na nulu.

Petr Marek se stal mistrem republiky | foto Pavel Marek
1. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 3 12
2. Karel Průša, Slaný 2 2 3 3 10
3. Štěpán Melč, Plzeň 1 3 2 2 8
4. Luboš Hromádka, Pardubice 2 1 2 1 6
5. Štěpánka Nyklová, Slaný 3 1 1 0 5
6. Levi Böhme, D 0 2 0 2 4
7. David Hofman, Pardubice 1 0 1 1 3
8. Roman Štola, Mariánské Lázně 0 0 0 0 0

 

Konečné pořadí seriálu:

SLA PLZ PLZ SLA PHA SLA CHA TOT
15.4. 16.4. 4.6. 27.8. 6.9. 10.9. 17.9.
1. Petr Marek, Chabařovice 10 9 12 12 12 9 12 76
2. Karel Průša, Slaný 11 9 12 10 10 12 10 74
3. Štěpán Melč, Plzeň 6 5 7 8 10 8 44
4. Štěpánka Nyklová, Slaný 4 7 7 6 8 5 5 42
5. David Hofman, Pardubice 3 6 3 6 6 8 3 35
NC Maksymilian Pawelczak, PL 11 11 12 34
6. Luboš Hromádka, Pardubice 3 4 4 4 8 4 6 32
NC Silvar Avi, EST 8 8 8 24
7. Tony Katra, Slaný 9 8 17
NC August Lattik, EST 5 4 2 11
8. Roman Štola, Mariánské Lázně 2 1 o 1 2 1 0 7
NC Levi Böhme, D 4 4
9. Dominik Hrbek, Pardubice 4 4
10. Marián Jirout, Pardubice 1 2 0 3

Poznámka: v seriálu jsou klasifikováni pouze závodníci s licencí AČR

Rozjížďky s čísly dvě a tři budou klíčové

Chabařovice – 16. září
Před problémy s počasím se pořadatelé v Chabařovicích rozhodli zítřejší závody uspořádat. Kromě mistrovského flat tracku zde vyvrcholí klasický šampionát stopětadvacítek. Závod bude vskutku strhující. O pozici leadera aktuální klasifikace se totiž rovným dílem dělí Karel Průša a Petr Marek. Los startovních čísel zveřejněný dnes večer je proti sobě poslal hned dvakrát, do druhé a třetí jízdy. Přitom v prvním případě s ním na roštu stane ještě Štěpán Melč, jenž je průběžně jen o bod za Štěpánkou Nyklovou. Pořadatelé upozorňují všechny účastníky, ať se vzhledem k běžeckému půlmaratónu vyhnou centru Ústí nad Labem a pro cestu do Chabařovic raději volí dálnici.


Tipujte:

Kdo se v Chabařovicích stane mistrem republiky 125 ccm?

View Results

Loading ... Loading ...

Petr Marek (vlevo) a Karel Marek pojedou o mistra republiky stopětadvacítek | foto Petra Zahradníčková

Startovní listina zítřejšího šampionátu 125 ccm v Chabařovicích:

1 Štěpánka Nyklová, Slaný
2 David Hofman, Pardubice
3 Levi Böhme, D
4 Luboš Hromádka, Pardubice
5 Roman Štola, Mariánské Lázně
6 Štěpán Melč, Plzeň
7 Karel Průša, Slaný
8 Petr Marek, Chabařovice