Archiv pro rubriku: MČR 1. liga

Při lámání chleba vítězství v závodě i v první lize si Markéta utrhla větší krajíc

Kopřivnice – 5. září
Plochá dráha lidem v Kopřivnici lidem po více než roční pauze způsobené rekonstrukcí Letního stadiónu evidentně chyběla. A tak si vyvrcholení kraťoučké první ligy ve sluncem zalitém odpoledni na nepřízeň diváků rozhodně stěžovat nemohlo. Radost jim dělal místní tým, který v úvodních duelech proti Žarnovici a Pardubicím neztratil ani bod, zatímco Pražané něco podobného rozhodně říci nemohli. Avšak chleba se měl teprve lámat. Zdeněk Simota nestihnul rozpálený motocykl připravit ke startu v sedmé jízdě a Tomáš Wanke musel improvizovat s náhradníkem Larsem Skupieněm, jehož poté nemohl užít ve druhém duelu proti Markétě. Navíc Polák v tom prvním v rozjížďce s číslem devět upadl. Závodníci z metropole již inkasovali titul, avšak vítězství bylo před vyvrcholením ve finálové části stále ve hře. Ve třinácté jízdě zvýšil kopřivnickou naději Lars Skupieň, který porazil Jan Kvěcha. Ovšem hned vzápětí triumfoval Daniel Klíma a po něm i Filip Hájek, ačkoliv mu unikal vzduch ze zadní pneumatiky. Pražané tak opouštěli Moravu nejen jako prvoligoví přeborníci, ale i vítězové posledního závodu. Ostatně v první lize neprohráli jediný mítink již třetí sezónu v řadě.

Stupně vítězů

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

Jan Macek (červená) a Zdeněk Simota (modrá) jedou před Jakubem Valkovičem (bílá)
1. AK Markéta Praha 34
Daniel Klíma 3 3 – 1 3 10
Petr Chlupáč 0 3 3 2 8(1)
Filip Hájek – 2 – 3 3 8(1)
Jan Kvěch 1 2 3 2 8(1)
2. Walbo Railway Kopřivnice 28
Jan Macek 3 3 3 2 1 12
Zdeněk Simota 2 2 – 1 1 6(2)
Radek Bambuch – – – 0 0
Lars Skupieň, PL 2 3 2 X 3 10(2)
3. ZP Pardubice 18
Hynek Štichauer 2 2 1 2 0 7
Zdeněk Holub 1 1 0 2 1 5(2)
Jaroslav Petrák 0 0 3 1 2 6(1)
4. SC Žarnovica 10
Jakub Valkovič 1 1 1 3 2 8
Ján Mihálik 0 1 0 1 0 2
Rastislav Ciferský 0 0 0 E 0 0

Poznámka: oproti původně nahlášené sestavě chyběl David Pacalaj za Žarnovicu

Pražský tandem Petr Chlupáč (bílá) – Filip Hájek (žlutá) v akci

Konečná prvoligová tabulka:

bilance výsledků malé body velké body
1. Praha 2-0-0-0 71 8
2. Kopřivnice 0-2-0-0 52 6
3. Pardubice 0-0-2-0 33 4
4. Žarnovica 0-0-0-2 24 2
Jan Kvěch (žlutá) a Daniel Klíma (bílá) bojují s Larsem Skupieněm (modrá)

Foto: Karel Herman

Za toto najetí do pásky v rozjížďce s číslem čtrnáct pykal Hynek Štichauer posunem na trestnou čáru

Kraťoučká první liga finišuje zítra na severu Moravy

Kopřivnice – 4. září
Nemá smysl neustále opakovat, jak podivná letošní plochodrážní sezóna je. A to nejen v Čechách. Sport levých zatáček je úžasný sám o sobě, ať již koronavirová opatření ze strany politiků hodnotíte jakkoliv. Zítra v Kopřivnici bude Letní stadión rozdělen do třech sektorů, což ovšem nebrání užít si poslední závod první ligy. Nižší divize paradoxně skončí dřív, než extraliga začne, ovšem pro domácí fanoušky je důležité, že Kopřivnice nechce hrát druhé housle.

 


Tipujte:

Kdo vyhraje sobotní první ligu v Kopřivnici:

View Results

Loading ... Loading ...

Tomáš Wanke na žarnovickém pódiu s Martinem Málkem, Janem Mackem a Josefem Francem

Po červencovém závodě v Žarnovici zatím vede pražská Markétě, jež se vedle jednoho tabulkového bodu může zaštítit také číslovkou třináct z hlediska vyššího skóre. Nicméně byť by Kopřivnice zítra Pražany nepřekonala v konečné klasifikaci, triumf před tradičně silným domácím publikem by dodal chutnou šlehačku na poněkud hořkou chuť stříbrného sachru.

Jenže na světový šampionát na dlouhé dráze ve francouzském Morizes zamířili nejen Josef Franc, ale také Martin Málek. Borce, kteří železničářský výběr na Slovensku táhli, zastoupí Zdeněk Simota a Lars Skupieň. Ptáte se, jak je možný start cizince v soutěži, která je prakticky od roku 2003 výhradně domácí záležitostí, pakliže v ní nestartují zahraniční týmy?

„Došlo k realizaci dohody z podzimního jednání všech klubů vzhledem k tomu, že jezdci, kteří tým Kopřivnice reprezentovali v úvodním závodě Josef Franc a dodatečně i Martin Málek, jsou účastníky finálového závodu mistrovství světa na dlouhé dráze ve Francii,“ vysvětluje Petr Moravec.

Urputnost prvoligových bojů na snímku dokládají Zdeněk Holub (modrá) a Jakub Valkovič (bílá)

V domácí sestavě nechybí samozřejmě Jan Macek a závodní premiéru si odbude Radek Bambuch. Pražané se však nedávají zahanbit. Trojlístek špičkových českých juniorů ve složení Daniel Klíma, Petr Chlupáč a Jan Kvěch doplňuje Filip Hájek.

Tradiční je žarnovická sestava, v níž jednou Jakub Valkovič, Ján Mihálik, Rastislav Ciferský a David Pacalaj. Pardubice po zranění Daniela Šilhána přijedou s Hynkem Štichauerem a Jaroslavem Petrákem, které doplní hostující Zdeněk Holub.

Startovní listina zítřejší první ligy v Kopřivnici:

Walbo Railway Kopřivnice: 1 Jan Macek, 2 Zdeněk Simota, 3 Robert Bambuch, 13 Lars Skupieň (PL)
SC Žarnovica: 4 Jakub Valkovič, 5 Ján Mihálik, 6 Rastislav Ciferský, 14 David Pacalaj
ZP Pardubice: 7 Hynek Štichauer, 8 Zdeněk Holub, 9 Jaroslav Petrák
Markéta Praha: 10 Daniel Klíma, 11 Petr Chlupáč, 12 Filip Hájek, 16 Jan Kvěch

Foto: Eva Palánová

Září zapaluje doutnák k roznětce plochodrážních závodů

Pardubice – 19. srpna
Situace okolo koronaviru u nás na sklonku prázdnin začíná být turbulentní. Ještě minulý týden se o návratu roušek spekulovalo až v souvislosti s listopadovými chřipkami a nyní levicová vláda přitvrzuje s jejich zavedením již se začátkem školního roku. Slovensko k nám nedoporučuje svým občanům cestovat, některé britské tabulky kladou Českou republiku na špici nejrizikovějších zemí doprostřed mezi Francii a Maltu. Česká plochodrážní exekutiva ovšem prochází zkouškou charakteru naprosto skvěle. Nešíří ani paniku, ani konspirační teorie, nýbrž informace o nových závodech v září. Plochá dráha se tak zaplaťpánbůh jezdí stále a pořád dokola a doleva.

 

Plzeňské Bory určí letošního mistra republiky

Září již ve svém druhém dni rozhodne o letošním českém šampiónovi na plzeňských Borech. Přitom nastane neskutečná exploze zářijových závodů. Hned v pátek bude Svítkov hostit mistrovský flat track. Druhý den v Kopřivnici vyvrcholí první liga.

Ta sice sem z července přeložila již dříve, ale definitivní potvrzení jejího konání přinesla až minulá sobota. Pakliže by totiž juniorský nároďák postoupil do světového finále, které se jede stejný den, musel by se hledat náhradní termín. Ve stejný den v Divišově bude pokračovat šampionát ve flat tracku v Divišově. Doprovodí jej šampionáty dvěstěpadesátek a stopětadvacítek na malé dráze.

V Žarnovici se chystá další plochodrážní víkend

Hned další neděle, tedy 13. září přinese druhý díl české juniorky v Žarnovici. O den dřív se na Slovensku pojede jediný letošní závod poháru přátelství. V Mariánských Lázních budou zase závodit veteráni.

V pracovních dnech předtím by také dvojicí úvodních mítinků měla odstartoval extraliga. Její vyvrcholení dle původního revidovaného plánu by mělo proběhnout před dvojicí pražských velkých cen. Ovšem detaily o vyšší české lize slibuje sportovní komise až na zítřek.

Nově potvrzené mítinky českého kalendáře v září:

pátek 4.9. Pardubice MR flat track namísto původního data 18.4.
sobota 5.9. Kopřivnice závod první ligy potvrzen po vyřazení českého juniorského nároďáku z mistrovství světa
sobota 5.9. Divišov trojkombinace MR ve flat tracku, MR 250 a MR 125 na krátké dráze přeložená kvůli faktu, že v původním termínu 12.9. nebyl stadión k dispozici
sobota 12.9. Mariánské Lázně mítink ELVS místo původně plánovaného 13.6.

Foto: Mirek Horáček a Eva Palánová

Pražská Markéta dál řádí v první lize

Žarnovica – 2. července
Sluníčko se užuž ohýbalo, aby si před vstupem na ranní oblohu zapnulo své zlaté střevíčky. Když v tom jej evidentně vyděsila rána jako z děla. Bouřka naštěstí Žarnovicu jen minula a vydatný slejvák odtáhnul před svítáním také, takže slovenské městečko čekal další skvělý den. Ouverturu české první ligy si nechalo ujít více diváků než včerejší domácí šampionát. Pražská Markéta v ní prodloužila svou dva roky starou triumfální sérii, když jí jediné body sebral Josef Franc oblečený v kopřivnické vestě. V rozjížďce s číslem dvě zajistil remízu nad Danielem Klímou a Petrem Chlupáčem, jenž zrovna slavil své osmnácté narozeniny. Moravský celek si pod taktovkou Tomáše Wankeho šel v klidu za druhou pozicí, zatímco o třetí příčku zuřil boj mezi Žarnovicou a Pardubicemi. Marián Šebian postrádal Davida Pacalaje, který po včerejším závodě raději nechal svému operovanému břichu klid. Lubomír Vozár si pojistil hostování Zdeňka Holuba, jenž si však stěžoval na bolavou ruku po pádu z mistrovství Slovenska. Východočeský tým nakonec na nejnižší stupínek pódia postavil Jaroslav Petrák, když v předposlední jízdě nepustil na své druhé místo Martina Málka.

Stupně vítězů s Kopřivnicí, Prahou a Pardubicemi

Markéta pokračuje v kralování

Zdeněk Holub (bílá) letí před Jána Mihálika (modrá), Martina Gavendu (žlutá) a Jakuba Valkoviče (červená)

Ouvertura české první ligy přivítala v ochozech žarnovického Městského stadiónu přece jen o poznání méně diváků než včerejší šampionát Slovenska. Naštěstí se předpovědi na bouřky ukázaly jako liché a kromě ranního extempore v okolí města ani nekáplo. Manažeři na jury souhlasili s návrhem, aby se nekonal nástup. A tak se začalo hned naostro rozjížďkou s číslem jedna.

Lubomír Vozár využil skutečnosti, že se Zdeněk Holub nevejde do sestavy Markéty a pojistil si jeho hostování. Zato Marián Šebian musel oželet služby Davida Pacalaje, který díky svému srdnatému boji o slovenský titul poznal, že by po jarní operaci kýly měl přece jen zůstat ještě v klidu.

Rozpis závodu svedl oba týmy do první série. V rozjížďce s číslem jedna exceloval Zdeněk Holub, zatímco Jakub Valkovič s Jánem Mihálikem před sebe nepustili Martina Gavendu. Rovněž ob jízdu později se domácí s Pardubicemi rozešli smírně. Skvělý start se povedl Jakubu Valkovičovi.

Josef Franc (žlutá) odstartoval na Petra Chlupáče (modrá), Daniela Klímu (červená) a Jana Macka (bílá)

Zdeněk Holub se na něho obořil spodem. Slovenského juniora nestihnul ani v první, ani ve druhé zatáčce. Daniel Šilhán jistil Rastislava Ciferského a Zdeněk Holub v pardubické vestě raději šetřil svou bolavou ruku, kterou si poranil včera. A protože dobře počítal kola, zastavil dříve, než viděl šachovnicovou vlajku.

„Na co bych se dřel pět kol?!“ vysvětloval pragmaticky ve svém depu. Jeden okruh navíc však byla jediná chybička, jíž se organizační tým za celé dva závody dopustil. Kdo by se mohl zlobit, když pracovní dny nepustily z práce celou řadu pořadatelů. Z Bratislavy se do Žarnovice nedostal ani startmaršál, jehož zastupoval jeho otec.

Zdeněk Holub (modrá) vs. Jakub Valkovič (bílá)

Dvě věci však byly jisté. Rozhodčí Lubomír Hajdóny samozřejmě respektoval pořadí třetí jízdy na konci čtvrtého okruhu. A Speedway Club pořádal závody mimo víkendové termíny naposledy. Ale nazpět k úvodu první ligy, v němž se do čela vyhoupla Markéta.

Daniel Klíma po rozjížďce s číslem dvě kvituje umění Josefa France:

„Na něj ještě nemám, je na mě moc rychlej’…“

Jan Kvěch jede před Jánem Mihálikem

Její úvodní duel s Kopřivnicí v rozjížďce s číslem dvě vyzněl nerozhodně. Postaral se o to Josef Franc. Lepší start měl sice Daniel Klíma, avšak český exmistr oblečený v kopřivnické vestě byl před ním ještě v úvodním nájezdu. Petr Chlupáč nedal šanci Jan Mackovi, ale po úvodní remíze začala Markéta kralovat.

Ofenzívu odstartovali Jan Kvěch s Ondřejem Smetanou, kteří v rozjížďce s číslem čtyři poslali Martina Málka a Jana Macka za svá záda již s letem pásky. A přesně to samé prováděli ve druhé sérii žarnovickým mladíkům. Jan Kvěch s Petrem Chlupáčem Jánu Mihálikovi a Rastislavu Ciferskému v páté a Daniel Klíma s Ondřejem Smetanou Jakubu Valkovičovi a Rastislavu Ciferskému v sedmé jízdě.

Mezitím Kopřivnice vykročila na druhé místo. Josef Franc a Martin Málek v rozjížďce s číslem šest vytvořili skvělý tandem, který nakonec ujel Jaroslavu Petrákovi o půl rovinky. Jeho parťák Martin Gavenda evidentně ztratil motivaci již v prvním okruhu, když zůstal stát.

Daniel Klíma (červená) s Ondřejem Smetanou (modrá) drží v šachu Jakuba Valkoviče (bílá)

Lubomír Vozár se bránil nasazením Zdeňka Holuba v roli taktické rezervy pro osmou jízdu. Startovalo se znovu vinou letmého startu. Pražan v pardubickém žoldu vletěl do depa pro druhý motocykl. Když posléze páska vylétla podruhé v první zatáčce vystřídal ve vedení Jana Macka. Josef Franc byl až třetí!

Opatrně se posunul před svého kopřivnického kolegu, aby rovnou udeřil na vedoucího Zdeňka Holuba. Ve čtvrtém kole jej podjel v úvodní zatáčce. Zdeněk Holub se snažil kontrovat, avšak na vnější straně byl pomalejší.

 

I mistr Franc se utne

Josef Franc (modrá) se v epické osmé jízdě dostal před Zdeňka Holuba (žlutá)

Po osmi jízdách vedla Praha s náskokem pěti bodů na Kopřivnici, devíti na Pardubice a deseti na Žarnovicu. „Pro diváky jsem to neudělal,“ odmítal Josef Franc hypotézu, že prve chtěl stíhací jízdou rozvířit poněkud stojatější vody dnešního klání. „Ani ne, už nejsem nejmladší. Nevěděl jsem, jak odstavit svýho závodníka, aby mně nepřekážel.“

Základní část vrcholila třetí sérií, která přinesla naprosto nekompromisní výsledky. Josef Franc vyhrál devátou jízdu stylem start – cíl. Martin Málek se za něj zařadil v první zatáčce, v níž objel Jakuba Valkoviče. Zatímco Pražan držel lajnu, Březolupák zametal venek. A již ve druhé zatáčce bylo vymalováno. V rozjížďce s číslem jedenáct triumfoval Josef Franc ve stylu start – cíl, zatímco Jan Macek sebral druhou příčku Jakubu Valkovičovi spodní stranou druhé zatáčky třetího okruhu.

V rozjížďce s číslem deset se diktátu pražské Markétě postavil Zdeněk Holub. Z pozice náhradníka zaskočil za Martina Gavendu a díky svému charakteristicky rychlému startu se dostal do čela. Jenže Petr Chlupáč jej minul ještě v úvodním nájezdu.

Martin Málek (12) si okolo Rastislava Ciferského (3) a Jána Mihálika (2) dláždí cestu za záda Josefa France (11)

Zdeněk Holub se držel lajnu jako přitlučený hřebíčkem a odrazil nápor Jana Kvěcha. Nezbavil se jej natrvalo, protože český juniorský šampión ve druhém okruhu pronikl na druhou příčku zprava prvního oblouku. Pražan s bílým koníkem na vestě se rychle vnitřkem vrátil nazpět. Konečné slovo však stejně patřilo Janu Kvěchovi na vnějšku druhé zatáčky druhého okruhu.

Daniel Klíma a Ondřej Smetana nakonec ve dvanácté jízdě na hlavu porazili Daniela Šilhána s Jaroslavem Petrákem. Praha vyhrála základní část díky osmadvaceti bodů, Kopřivnice měla třiadvacet, Pardubice jedenáct a Žarnovica deset.

Závěr individuálních rozjížděk zahájil nejlépe Daniel Klíma. Odstartoval jako střela a záhy vedl o čtvrt rovinky. Aplaus si však vysloužil Jakub Valkovič, který vnějškem posledního výjezdu připravil Zdeňka Holuba o druhé místo. Pražané mohli slavit vítězství v celém závodě. Ani Kopřivnici už nemohl druhé místo nikdo odpárat.

Martin Málek (modrá) a Jan Macek (červená) tísní Jakuba Valkoviče (bílá)

Zato Žarnovica se dotáhla na stejnou úroveň s Pardubicemi. „Zkusím, jestli Martin Málek povolí nebo ne,“ umiňoval si Jaroslav Petrák, než se spustil z depa vstříc rozjížďce s číslem čtrnáct. A ono vskutku. Petr Chlupáč oslavil dnešní osmnáctiny hladkým sólem. Martin Málek nejen, že jej nestihnul vnějškem druhé zatáčky, nýbrž se v té druhé nechal podjet Jaroslavem Petrákem.

Rastislav Ciferský neviděl cíl vinou mechanických problémů, takže Jaroslav Petrák doopravdy postavil Pardubice na nejnižší stupínek pódia. Josef Franc zase plánoval zkřížit dráhu pražské Markétě. Už jen proto, že vítá konkurenci mladších soupeřů. Navíc během dvou dnů v Žarnovici ještě žádnou jízdu neprohrál.

Josef Franc vysvětluje svůj pád v rozjížďce s číslem patnáct:

„Závodní incident, dráha byla rozbitá, blbě jsem to trefil. Snažil jsem se co nejrychlejc‘ prásknout s motorkou. Nic se mi nestalo, jsem celej‘.“

Útok Josefa France (červená) na Jana Kvěcha (žlutá) skončí pádem

Skvěle odstartoval i do té patnácté dnešního odpoledne. Jan Kvěch ale širokým obloukem objel Daniela Šilhána a v prvním výjezdu podjel i vedoucího Josefa France. Ten si podobné výstřelky nechtěl nechat líbit. Jenže na začátku druhého okruhu letěl do nafukovaček.

Vyvázl bez zranění a za aplausu publika došel do depa po svých. Z repete byl diskvalifikován a nic nestálo v cestě Janu Kvěchovi a jeho triumfu ve stylu start – cíl. Ani ucházející vzduch ze zadní pneumatiky, protože Ján Mihálik byl na sklonku posledního okruhu až příliš daleko, aby jej ohrozil.

 

Hlasy z depa

Jan Kvěch (žlutá) bojuje po startu patnácté jízdy o vedení s Josefem Francem (červená), zatímco Daniel Šilhán (modrá) a Ján Mihálik (bílá) zaostávají

„Dařilo se mi,“ liboval si Jan Kvěch. „I jako tým jsme jeli všichni. Poslední jízdu jsem píchnul a poslední zatáčku jel s prázdnou gumou. Byl jsem rád, že jsem dojel. Jen škoda, že se mi takhle nedařilo včera…“

„Dobrý,“ vystihl své pocity Daniel Klíma. „První jízdy škoda není, na Pepu ještě nemám, je na mě moc rychlej‘. Ještě se mám, co učit. Dráha byla dneska hezká, jelo se dobře. Bez problémů, rychlost jsem měl, ale nebylo to ono.“

„Pěkný,“ reagoval Petr Chlupáč na tradiční otázku magazínu speedwayA-Z, jaké to dnes bylo. „Hezký závody, dráha tahavější, přežili jsme ve zdraví. Párkrát se to kouslo, ale oproti včerejšku žádný dramatický situace. Takový hezký narozeniny.“

Ondřej Smetana (bílá) zápolí se Zdeňkem Holubem (červená)

„Kluci jeli o jízdu víc,“ připomínal Ondřej Smetana. „Já jsem je dubloval. Přišel jsem sice o body, jen mě to stálo gumu, ale musím zapracovat, aby mi neujížděli. Hlavně ten Kvěch! Ale vyhráli jsme, tak jedu domů spokojenej‘.“

„Náročný jako včera,“ svěřoval se Josef Franc. „Možná ještě víc, neměl jsem tolik šťávičky. Praha vyhrála zaslouženě. Ale příjemný pocity pro Kopřivnici za druhý místo.“

„Hezký, ale dráha byla divoká a mě po včerejšku bolela ruka,“ posteskl si Zdeněk Holub. „Moc jsem kvůli tý ruce netahal…“

Daniel Šilhán (modrá) bojuje s Jánem Mihálikem (bílá)

„Martina Málka jsem spráskal tím, že on nechtěl riskovat vůči dráze,“ rozhovořil se Jaroslav Petrák. „Snažil jsem se a říkám, že tohle využiju. Z dráhy nejsem nadšenej‘, jak je to rozbitý. Myslel jsem, že bude lepší, že si zazávodím. Ale oni to maj‘ s ostřejšíma motorka jednodušší. Nešlo to, ty roky jsou znát, nemůžu jet jako, když mi bylo dvacet. Aspoň jsem vybojoval bednu.“

„Mám toho plný kecky,“ připouštěl Daniel Šilhán. „Dva dny za sebou, dráha těžká, ale pro každýho stejná. Musím na sobě zamakat, ke konci sice blbla motorka, ale je to na mně. Měli jsme problémy se spojkou, to musíme doladit. V pondělí trénink uplaval, nevyzkoušel jsem novej‘ motor, tak jsem jel radši na starým. Ten novej‘ je prej‘ střelec, tak abych se nezabil.“

Jakub Valkovič litoval dvou rozjížděk

„Myslím si, že to nebylo zlé,“ přemítal Jakub Valkovič. „Dvě jízdy se mi vydařily méně, ale ostatní byly fajn. Škoda, že se nedařilo víc klukům.“

„Dobře se mi startovalo,“ pochvaloval si Ján Mihálik. „Rychlá dráha byla i včera, loni byla tvrdá, teď je to hluboké a rychlé. To se mi líp jezdí. Bod nám chyběl na bednu, je to škoda, ale byli jsme oslabení.““

„Dobře se jelo,“ říkal Rastislav Ciferský. „Byla rychlá dráha, hluboká. Ale musím zlepšit starty. V poslední jízdě mi přestala jet motorka.“

Rozjížďka s číslem patnáct byla jediná, kterou Josef Franc za dva dny závodění v Žarnovici nevyhrál
1. AK Markéta Praha 37
Daniel Klíma 2 – 3 3 3 11
Petr Chlupáč 1 2 – 3 3 9(2)
Jan Kvěch 3 3 2 – 3 11(1)
Ondřej Smetana 2 2 2 6(3)
2. Walbo Railway Kopřivnice 24
Jan Macek 0 F 1 2 0 3(1)
Josef Franc 3 3 3 3 X 12
Martin Málek 1 2 2 3 1 9(2)
3. AMK ZP Pardubice 15
Daniel Šilhán – 1 0 1 1 3(1)
Martin Gavenda R R – – 0
Jaroslav Petrák – 1 0 R 2 3
Zdeněk Holub, Praha 3 2 2 1 1 9
4. Speedway Club Žarnovica 14
Jakub Valkovič 2 3 1 1 2 9
Ján Mihálik 1 1 F 1 2 5(1)
Rastislav Ciferský 0 0 0 0 E 0
Jaroslav Petrák (bílá) porážkou Martina Málka (žlutá) dostal Pardubice na pódium

Aktuální prvoligová tabulka:

malé body velké body
1. Praha 37 4
2. Kopřivnice 24 3
3. Pardubice 15 2
4. Žarnovica 14 1
Zdeněk Holub (žlutá) za sebou vodí kopřivnické duo Jan Macek (červená) – Josef Franc (modrá)

Foto: Eva Palánová

Petr Chlupáč, který zrovna slavil osmnáctiny, kontroluje pohledem Martina Málka

Prazane pokracuji ve svych vitezstvich

Marketa Praha prodlouzila serii svych vitezstvi v prvni lize v uvodnim kole letosni souteze v Zarnovici. S vyjimkou remizy s Josefem Francem oblecenym v koprivnicke veste v rozjizdce s cislem dve netratila ani bod, byt Jan Kvech v zaverecne jizde dojizdel na prazdne zadni pneumatice. Druha skoncila Koprivnice, Pardubice o bod uhlidaly bronz pred Zarnovicou. Detaily v pondeli.

Po noclehu závodníci otevřou českou první ligu

Žarnovica – 30. června
Spojit slovenský šampionát s nějakým závodem českého termínového kalendáře byl vpravdě geniální. Při stále platných koronavirových restrikcích by domácí mistrovství spojené s jubilejním Memoriálem Ladislava Eliáše dostalo důstojné aranžmá. Navíc se Speedway Club revanšoval našim závodníkům za zvýšené cestovné nejen finančními náhradami, ale i proplaceným noclehem. Všedním dnem si však na sebe pořadatelé upletli bič. Jednak se Martin Vaculík stejně nemůže uvolnit z Polska kvůli testům na covid. A navíc celá řada členů včetně startmaršála musí zůstat v práci. Nicméně námaha bude stát dozajista za to, vždyť vyrovnanou startovní listinou slyne nejen zítřejší individuální mítink, nýbrž rovněž čtvrteční první liga.


Tipujte:

Kdo vyhraje první ligu v Žarnovici?

View Results

Loading ... Loading ...

Nováček Rastislav Ciferský letos odjezdil nejvíc závodů ze všech Slováků

Startovní listina prvoligového klání se rekrutuje ze slovenského šampionátu. Domácí nasazují celou svou čtveřici, která je schopná závodit s pětistovkou. Paradoxně nejvíc rozjetý je benjamínek Rastislav Ciferský, který u nás odjel dva přebory. Jakub Valkovič se kvůli pracovním povinnostem svezl jen jednou, David Pacalaj se vrací po operaci kýly, zatímco Ján Mihálik naskočil do plochodrážního kolotoče nedávno. Pro všechny případy je Žarnovica domluvená se Zdeňkem Holubem na operativním záskoku.

Z hostování musí těžit také Kopřivnice, která sní o skvělém výsledku, který by pro zářijové vyvrcholení soutěže pod hradem Šostýn přivedl hojný počet diváků. Protože se nováčci zatím trénují a Roman Marek se zhlédnul ve flat tracku, moravské vesty obléknou Josef Franc, Jan Macek a Martin Málek.

Martin Gavenda nastoupí za Pardubice

Ze svých vlastních zdrojů vychází Markéta. Tým, který v posledních dvou sezónách neznal nic než vítězství, pojede s juniory Janem Kvěchem, Petrem Chlupáčem a Danielem Klímou, jež budou jištěni Ondřejem Smetanou.

Stejně jako Kopřivnice, nastoupí ve třech i Pardubice. Jejich sestavu tvoří rutinér Jaroslav Petrák, uzdravený junior Daniel Šilhán a Moravan Martin Gavenda.

Sestavy na čtvrteční první ligu v Žarnovici:

Žarnovica: Jakub Valkovič, Ján Mihálik, David Pacalaj, Rastislav Ciferský
Pardubice: Jaroslav Petrák, Daniel Šilhán, Martin Gavenda
Kopřivnice: Josef Franc (Praha), Jan Macek, Martin Málek
Praha: Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Daniel Klíma, Ondřej Smetana

Poznámka: sestavy nebyly ještě oficiálně nahlášeny

První liga se vrací tam, kde loni skončila – Marián Šebián v červenci 2019 přivedl v Žarnovici na nástup Michala Danka, Jakuba Valkoviče a Zdeňka Holuba

Foto: Karel Herman a Pavel Fišer