Archiv pro rubriku: MČR 1. liga

Omlazený pražský tým potvrdil prvoligový titul

Žarnovica – 26. září
Po zasmušilém ránu, kdy by hustá mlha překvapila i večerníčkového Rákosníčka, se Žarnovica vynořila v prosluněném dopoledni. Zlatavé paprsky jakoby vytvořily kulisy pro triumf domácího týmu, který ujel remízy a Prahou, a když ostatní celky porazil a jeho členové byli vidět vpředu i v nominačních individuálních jízdách, nebylo o žarnovickém vítězství sebemenších pochyb. Hlavním magnetem prvoligové derniéry však byl boj o titul. Když se však po pádu v Poznani Kopřivnici omluvil Lars Skupieň zaskakující za Josefa France, bylo vlastně rozhodnuto již o den dříve. Moravanům zachránily třetí příčku pódia výkony Martina Málka, ale také pardubická smůla v rozjížďce s číslem čtyři. Jaroslav Petrák se v depu zdržel výměnou spojky, Jan Jeníček se otočil od pásky kvůli zamlženým brýlím v čase mínus sedm sekund. Rozhodčí Lubomír Šmondrk, probodávaný zraky domácí tribuny, je musel oba diskvalifikovat. Rovněž Praha vzhledem ke zraněním a množství dalších podniků improvizovala se sestavou. K excelentnímu Danielu Klímovi se však ve skvělých výkonech přidali i mladíci. Týmu Tomáše Topinky scházely na Žarnovicu dva body, ale přebornické zlato jim neuniklo.

Praha, Žarnovica a Kopřivnice na stupních vítězů

Vyzývatel Markéty musí slevit ze svých ambicí

Markéta nebo Kopřivnice. Moravané letos dokázali přestřihnout tři léta trvající pražskou hegemonii v první lize. Nicméně borci z hlavního města jejich ofenzívu odvrátili a před vyvrcholením v Žarnovici vedli o jeden malý i velký bod. Vše by se zdálo formalitou, kdyby je zranění nestála absence jezdeckých osobností. Tomáš Topinka navíc nechtěl po finále juniorského světa v Krosně a před českým finále v Březolupech zatěžovat Petra Chlupáče dalšími kilometry navíc. Jenže ze svých ambicí musela slevovat také Kopřivnice.

„V pátek volal Pepa, že má mámu ve špitále,“ vyprávěl Richard Dufek, který dnes na postu kouče zaskakoval za Tomáše Wankeho. „Sehnal jsem Larse Skupieně, nechal jsem si ho schválit. Včera mi ale volal, že spadnul v Poznani a má něco s nohou. Začala ho hodně bolet, tak to vypustil.“

Pořadatelé dnešní závod věnovali divákům za jejich podporu při challenge. Nevybírali vstupné a gratis byly i programy. Do akce se šlo rovnou bez nástupu. Rozjížďku s číslem jedna opanoval Daniel Klíma. Za ním však domácí dvojice Ondřej Smetana – Jakub Valkovič nepustila ke slovu Pavla Kuchaře. Ob jednu jízdu později nastala přesně stejné situace.

Daniel Klíma suverénní leader, takže jediným rozdílem bylo, že remízu domácím zařídil Ondřej Smetana se Sebastianem Kösslerem na úkor Jaroslava Vaníčka, jenž přijel do Žarnovice vůbec poprvé. Jak Praha, tak Žarnovica měla po první sérii po šesti bodech. Mítink se rýsoval dramaticky, přesně stejným skórem disponovala Kopřivnice a Pardubice měly o bod méně jen kvůli nehorázné smůle!

Jan Jeníček vysvětluje, proč prošvihnul limit ve čtvrté jízdě:

„Nevšim‘ jsem si časomíry, měl jsem zamlžený brýle. Když jsem se vrátil, ukazovali mi, že mám jet do depa.“

Kopřivnice nevstoupila do závodu ideálně. Oba její junioři ve druhém kole upadli. Vyloučen byl Radek Bambuch, zatímco Jakuba Sazovského při repete odvedli Jaroslav Petrák a Daniel Šilhán. Pardubický matador se v depu rozhodl vyměnit spojku, kdežto Lubomír Vozár jej nabádal k použití druhého motocyklu. Zbývající trojice již čekala na startovním roštu.

Jaroslav Petrák k němu pospíchal. Když však z dvouminutového limitu zbývalo na hodinách jen osm sekund, Jan Jeníček se otočil se zamlženými brýlemi. Jeho starší kolega by v té chvíli ještě bratru deset metrů od pásky. Samozřejmě ani jeden z nich nebyl na svém místě včas a skončili diskvalifikací. Martin Málek a Radek Bambuch si záhy v poklidu dojeli pro pět bodů.

Ve druhé sérii nasadili domácí k trháku a z obou svých duelů s Kopřivnicí vytěžili naprosté maximum. V páté jízdě se Jakub Valkovič se Sebastianem Kösslerem usadili v čele již po vylétnutí pásky a nepustili před sebe ani Martina Málka, ani Jakuba Sazovského. Sedmá jízda se musela opakovat vinou pádu Radka Bambucha, což však pro tandem Ondřej Smetana – Jakub Valkovič bylo pouhou formalitou.

 

Žarnovica slaví výhru, Praha titul

Po druhé třetině základní části říkalo vedení pane Žarnovici. Pražanům totiž zkomplikovat cestu Daniel Šilhán. V rozjížďce s číslem šest se svého prvního vítězství na slovenském ovále dočkal Jaroslav Vaníček. Jenže pardubický junior se vklínil mezi něj a Pavla Kuchaře. A právě tento bod chyběl týmu Tomáše Topinky k postavení leadera, byť Daniel Klíma s Pavlem Kuchařem nakrásně v osmé jízdě vypořádali s Jaroslavem Petrákem a Danielem Šilhánem 5:1.

Žarnovický nápor pokračoval i v závěrečné třetině základní části. Sebastian Kössler a Jakub Valkovič odstartovali jako jeden muž a suverénně vyhráli devátou jízdu. Ob rozjížďku později se však za Sebastianem Kösslerem usadil Jaroslav Petrák. A navzdory všem útokům Ondřeje Smetany se nenechal z druhé příčky vystrnadit.

Ondřej Smetana lituje výsledku jedenácté jízdy:

„Jsem blbec. Sebastian si se mnou chtěl vyměnit místo na roštu, myslel jsem, že z tý čtyřky odjedu. Ale ze čtyřky nebyl dneska start žádnej a dostal jsem cejchu.“

Jenže v pražských silách nebylo zvrátit utkání ve svůj vítězný prospěch. Ostatně nebyl ani důvod, když se Kopřivnice prala s Pardubicemi až o třetí místo. Martin Málek bleskově v první zatáčce rozjížďky s číslem deset překonal Jaroslava Vaníčka s Pavlem Kuchařem. Příležitost k pomstě přišla již ve dvanácté jízdě.

S letem pásky k slunečnému tekovskému nebi šli dopředu Daniel Klíma s Jaroslavem Vaníčkem. Starší z pražských juniorů se neustále ohlížel za sebe, ale pokaždé mohl zůstat klidný. Za sebou měl svého mladšího parťáka, zatímco Martin Málek se nyní musel spokojit s jediným bodem.

Žarnovica měla před trojicí nominačních individuálních jízd pětadvacet bodů. Praha ztrácela dva, Kopřivnice třináct a Pardubice čtrnáct bodů. O vítězi soutěže bylo rozhodnuto, jelikož moravský tým by mohl Pražany předčit jen za cenu porušování matematických zákonů jak v dnešním podniku, tak v v závěrečné klasifikaci. Boj na žarnovické trati však ještě ani zdaleka nedospěl ke svému konci.

Jaroslav Vaníček se ujal pražské věci a rozjížďku s číslem třináct vyhrál ve stylu start – cíl před Jakubem Valkovičem. Žarnovica byla rázem první již o pouhý bod. Všechno se mělo změnit již ve čtrnácté jízdě jako mávnutím kouzelným proutkem. Sebastian Kössler hodně jezdecky pokročil do dob, kdy k nám jezdil se stopětadvacítkou.

Rychle se usadil na čele. V první zatáčce odrazil Martina Málka, jenž si posléze za sebou hlídal Pavla Kuchaře. Za těchto okolností stačilo, aby Ondřej Smetana v poslední jízdě nedojel poslední a Žarnovica si mohla po letech užít slasti vítěze prvoligového mítinku. Pražan v sestavě domácích se nespokojil s kompromisem.

Pravda, Daniel Klíma nebyl ani při svém pátém výjezdu na žarnovický ovál k poražení. Ondřej Smetana však bez větších problémů odvezl druhé místo před Jaroslavem Petrákem, když Radek Bambuch neviděl šachovnicovou vlajku vinou technických problémů. A tak na pódium Žarnovica slavila vítězství v závodě a Praha prvoligový titul.

 

Hlasy z depa

„Jsem spokojený, bodoval jsem,“ radoval se Jakub Valkovič. „Jsem rád, že se nám podařilo doma vyhrát, vždycky jsme byli druzí nebo třetí. Jsem rád, že to vyšlo. Dráha se zhoršila, ale nebylo to zas až tak zlé. Také ostatní kluci jeli super.“

„Hlavní je, že jsme vyhráli, z toho mám radost,“ vypíchnul Ondřej Smetana. „Z mý stránky nic moc. Dneska to bylo o startech a mně se poved‘ jen jeden. Prostě to nešlo.“

„Dneska jednodušší konkurence,“ připouštěl Daniel Klíma. „Velké dráhy mám radši, závody za roh mi moc nejdou. Kluci jeli hezky, jsme přeborníci. Škoda, že extraliga nám nevyšla, tam byl titul důležitější.“

„Bylo to dobrý,“ radoval se Jaroslav Vaníček. „Nikdy jsem tady nejel. První dvě jízdy jsme proto ladili převod, pak jsme to vychytali. A bylo to dobrý, užil jsem si závody.“

„Dneska se zas až tak špatně nejelo,“ svěřoval se Pavel Kuchař. „Ale doufám, že to příště bude lepší.“

„Dneska jsem se trápil, asi mi příprava na poslední závody sezóny dala zabrat,“ rozhovořil se Martin Málek. „Po Mariánkách jsem měl co dělat, byly to dlouhé večery až do ranních hodin a asi mi už nezbyly síly. Super třetí místo se štěstím a druhé celkově, paráda. Škoda, že nepřijel Pepa Franc, mohlo to být zajímavější.“

„Posral jsem závody,“ sypal si Jaroslav Petrák popel na hlavu. „Jak jsem opakoval, shořela mi spojka. Říkal jsem si, že ji stihnu vyměnit, trenér chtěl, abych si vzal druhou motorku. Já myslel, že to stihneme, ale měl jsem domácího mechanika a nestihli jsme to. Přišli jsme o body a zase pojedu domů nasranej.“

„Zezačátku dobrý, pak horší a horší,“ bilancoval Daniel Šilhán. „V devátý jízdě se mi vypnul mozek, dojel jsem do zatáčky, tam mě to chytlo, byl to výpadek. Nejde mi to tady, je to horší a horší.“

1. SC Žarnovica 32
Ondřej Smetana 2 2 3 1 2 10
Jakub Valkovič 1 3 2 2 2 10(3)
Sebastian Kössler, A 1 2 3 3 3 12(2)
Anton Wannasek, A (SMF) DNR
2. AK Markéta Praha 30
Daniel Klíma 3 3 3 3 3 15
Pavel Kuchař 0 1 2 1 1 5(2)
Jaroslav Vaníček 0 3 2 2 3 10(1)
3. AK PD Walbo Kopřivnice 14
Radek Bambuch X 2 X ex E 2(1)
Jakub Sazovský 1 0 1 0 0 2
Martin Málek 3 1 3 1 2 10
4. AMK ZP Pardubice 13
Jaroslav Petrák 3 M 1 2 1 7
Daniel Šilhán 2 2 0 R 1 5(1)
Jan Jeníček M 0 1 0 0 1
Prvoligoví přeborníci Jaroslav Vaníček, Daniel Klíma a Pavel Kuchař se svým koučem Tomášem Topinkou

Konečná prvoligová tabulka:

bilance výsledků malé body velké body
1. Praha 2-2-0-0 112 14
2. Kopřivnice 1-2-1-0 95 12
3. Žarnovica 1-0-2-1 97 9
4. Pardubice 0-0-1-3 70 6

Foto: Antonín Škach

Okolnosti prosily startovní listinu nedělní prvoligové derniéry

Žarnovica – 25. září
Závěr první ligy se zdál být formalitou. Pražská Markétě sice po třech letech vítězných závodů klopýtla ve Svitavách, ale hned vzápětí v Kopřivnici dala jasně svému moravskému arcirivalovi najevo, kdože bude v nižší české lize pánem. Jenže mezitím přišla o své čtyři velké postavy. A tak si Kopřivnice při zítřejším vyvrcholení soutěže v Žarnovici troufá.

 


Tipujte:

Kdo vyhraje nedělní první ligu v Žarnovici?

View Results

Loading ... Loading ...

Jakub Valkovič je jediným Slovákem v žarnovickém týmu

Je to o bod, o malý i velký. Praha je zatím první, Kopřivnice druhá. Jenže Jan Kvěch a Petr Chlupáč jedou juniorské mistrovství světa v Krosnu, Jan Macek a Filip Hájek jsou zraněni. Po boku Daniela Klímy se objeví Pavel Kuchař a Jaroslav Vaníček.

Jenže ani Kopřivnice není prosta personálních problémů. Z rodinných důvodů se jí omluvil Josef Franc, kterého nahradí Lars Skupieň. Pomáhat Moravanům porazit Prahu alespoň o dva body budou Martin Málek a vlastní odchovanci Jakub Sazovský a Radek Bambuch.

Pardubice přijedou bez Hynka Štichauera, jenž se se zlomeným palcem soustředí na úterní Březolupy. Tým vytvoří Jaroslav Petrák s mladíky Danielem Šilhánem a Janem Jeníčkem. Čtyři muže do sestavy nahlásili pouze domácí, jejichž tým se během necelého roku prakticky rozpadl na prach.

Zbyl jen Jakub Valkoviš, vedle něhož pojedou Ondřej Smetana, Rakušan Sebastian Kössler a jeho krajan veteránského věku Anton Wannasek.

Oficiálně nahlášené sestavy nedělní první ligy v Žarnovici:

SC Žarnovica: 1 Ondřej Smetana, 2 Jakub Valkovič, 3 Sebastian Kössler (A), 13 Anton Wannasek A – SMF)
AK Markéta Praha: 4 Daniel Klíma, 5 Pavel Kuchař, 6 Jaroslav Vaníček, 14 neobsazeno
AK PD Walbo Kopřivnice: 7 Lars Skupieň, 8 Jakub Sazovský, 9 Martin Málek, 15 Radek Bambuch
AMK ZP Pardubice: 10 Jaroslav Petrák, 11 DANiel Šilhán, 12 Jan Jeníček, 16 neobsazeno

Foto: Karel Herman

Praha udeřila na ovále svého arcirivala

Kopřivnice – 11. července
Do začátku třetího dílu první ligy zbývalo něco více přes hodinu. A už bylo jasné, že z toho mračna nad kopci nad kopřivnickým Stadiónem Emila Zátopka nebude jen pršet, nýbrž lejt jako z konve. Slejvák nebral konce a napáchal na ovále těžké škody. Malověrní již klesali na duchu, ručník v ringu se skloňoval i na zasedání jury. Pořadatelé mezitím vytáhli prastarý grejdr a vrstvu bláta z povrchu své trati stáhli. Od té doby mítink jen dvakrát zabrzdilo haprující startovací zařízení. Jo, a také lékař, který se před poslední jízdou kamsi zatoulal ze svého stanoviště. Žarnovica tentokrát nestačila s dechem, avšak ostatní celky se praly o triumf až do konce. Pražané si drželi mírný vrch, Jan Kvěch exceloval, Daniel Klíma slynul bojovností, a když Petr Chlupáč osedlal druhý motocykl a suverénně vyhrál třináctou jízdu, stála Markéta na prahu dalšího triumfu. Potvrdil jej Jan Kvěch vítězstvím v závěrečné jízdě. Kopřivnice přišla o své průběžné vedení, ba co víc málem ji doma porazily i Pardubice. Jaroslav Petrák totiž v rozjížďce s číslem patnáct držel druhou příčku a ani náhodou ji nechtěl přenechat útočícímu Martinu Málkovi. Březolupský borec v kopřivnické vestě jej však přelstil zvenčí druhého oblouku třetího okruhu.

Stupně vítězů s Kopřivnicí, Prahou a Pardubicemi

Tanec dešťových kapek nepokazí závod

Ke slovu se nejprve musel dostat grejdr

Užuž se mělo začít trénovat, když se nebeská stavidla otevřela naplno a k zemi se snášel déšť v intenzitě, která na ploché dráze nevěstí nic dobrého. Ve tři čtvrtě na dvě přinesla inspekce jury optimistickou naději. Vzápětí na kopřivnický ovál vyrazil grejdr. A byť Lubomír Vozár a Tomáš Topinka šli na jury se skeptickou náladou, třetí prvoligový závod dostal nakonec zelenou. Promptní oprava startovacího zařízení navýšila jeho zpoždění na nějakých pětatřicet minut. Patnáct rozjížděk se však dá stihnout rychle i ve specifických podmínkách kopřivnického obra.

Úvodní duely svedly proti sobě Kopřivnici a Pardubice. Hynek Štichauer jel z depa v protisměru až k pásce, aby otestoval přírodními živly změněný povrch. Ačkoliv nejpohotovější reakci na pohyb pásky se chlubil Jan Macek, dopředu se drali Josef Franc a právě pardubický vousáč. Ten uhlídal pražského rutinéra, zatímco Václav Milík zůstával na poslední pozici.

Václav Milík reaguje na otázku, kdy se naposledy z prvoligové jízdy vrátil s nulou:

„Nevím, netuším. Ze čtvrtý pozice se nedalo odstartovat. V nájezdu jsem dostal cejchu a ujeli mně.“

Natřískaná rozjížďka s číslem jedna: Hynek Štichauer (bílá) vede úřed Josefem Francem (modrá), Janem Mackem (červená) a Václavem Milíkem (žlutá)

Pardubický kapitán se však otřepal a zkusil atakovat Jana Macka. V poslední zatáčce byl úspěšný, jenže posledního bodu se zmocnil jen na malou chvilku. Cílovou metou projel jako poslední a Kopřivnice se radovala z remízy. Ob jízdu později ovšem dostali od Východočechů pořádně na zadek. Jejich dominanci zprvu bránilo tarokující startovací zařízení.

Sotva se však páska umoudřila, Václav Milík a Hynek Štichauer se usadili v čele. Jan Macek neviděl cíl vinou mechanické závady, takže bod pro domácí bral Martin Málek. Z první série braly Pardubice osm bodů, Kopřivnice jen čtyři, nicméně jako větší kořistníci se ukázali Pražané. Na úvod je zaskočil jen Jakub Valkovič.

Slovenský závodník ukázal skvělý start, avšak Jan Kvěch se stejně v první zatáčce dostal před něho dopředu. „Drží to o hodně více než včera,“ nechal se slyšet v cíli. Daniel Klíma se hnal za Jakubem Valkovičem také, stahoval jeho náskok, avšak nakonec zůstal třetí. Ve čtvrté jízdě nedali Jan Kvěch a Petr Chlupáč ani stín šance tandemu Ondřej Smetana – Jakub Valkovič.

Josef Franc (červená) jede před Ondřejem Smetanou (žlutá)

Přitom právě přítomnost Ondřeje Smetany patřila k největšímu překvapení dnešního mítinku, jelikož již pozítří měl startovat za Poole v Plymouthu. „Měl jsem motorky připravený a koupenou loď, přišlo mi do zprávy, že bych musel do karantény a zaplatit dvě stě liber,“ vysvětloval, proč z jeho britského dobrodružství nakonec sešlo. „Všechno bylo nachystaný, pět letenek nakoupenejch a covidový opatření mi to nedovolily. Vůbec nevím, jak to teď bude…“

Místo britské ligy proto mohl dnes zamířit do sestavy Žarnovice, jíž ve druhé sérii čekala střetnutí s Kopřivnicí. V páté jízdě držel spodek v první zatáčce, uhlídal Martina Málka nejen v ní, ale i ve zbývajícím průběhu rozjížďky. Nicméně Josef Franc triumfoval stylem start – cíl.

Václav Milík (červená) vede před Danielem Klímou (bílá)

V rozjížďce s číslem sedm měl nejlepší start Jakub Valkovič. Leč Josef Franc jej podjel ještě před úvodním nájezdem a Jan Macek byl hned za ním. Źarnovica byla odsouzena uzavírat startovní pole, avšak ani Kopřivnice neměla repete úterního triumfu ze Svitav v kapse.

 

Martin Málek zachrání stříbro

Jan Macek (bílá) v duelu s Jakubem Valkovičem (červená)

Mraky visely nízko, skrývaly sluníčko a dusily lidi pod sebou. A pražská Markéta se vrátila na vítěznou dráhu. Pravda v šesté jízdě Václav Milík svým pohotovým startem zaskočil Daniela Klímu s Petrem Chlupáčem. Příkladu svého kapitána jakoby uposlechl Hynek Štichauer a v rozjížďce s číslem osm vyvezl Jana Kvěcha, aby se sám ujal vedení.

Pražan se však vrátil nazpět. Co víc v předposlední zatáčce Hynka Štichauera podjel i Daniel Klíma. Po protilehlé rovince se pardubický vousáč vrátil nazpět. Jan Kvěch jej však zadržel a jeho klubový kolega se za popření fyzikálních zákonů udržel v sedle a protnul metu jako druhý.

Na konci druhé třetiny základní části vedla Praha se sedmnácti body, Kopřivnice jich měla třináct, Pardubice dvanáct a Žarnovica šest. Prvoligové drama na chvilku přerušila delší úprava dráhy, při níž si na své přišly zejména lopaty. V deváté jízdě pak přišla ofenzíva domácích. Josef Franc ve druhém oblouku podjel vedoucího Daniela Klímu. Petr Chlupáč ale za svými zády udržel Martina Málka.

Daniel Klíma (modrá) a Jan Kvěch (červená) svírají Hynka Štichauera (bílá)

Díky remíze zůstal pražský náskok na čtyřech bodech, jenže výsledek rozjížďky s číslem jedenáct z nich přesně polovinu ukrojil. Nejlepší start vystřihnul Jan Macek. Za sebou měl Martina Málka a oba domácí závodníci rozvinuli strategii jízdy v páru. Jan kvěch se však přesto dokázal ve druhé zatáčce třetího kola dostat před Jana Macka.

Rýsoval se nesmírně dramatický závěr ve trojici nominačních individuálních rozjížděk. Přispěly k němu i Pardubice. Desátou jízdu zkomplikovalo trucující startovací zařízení. Po sjednání nápravy zopakoval Václav Milík svůj ideální start. Ondřej Smetana však udržel na uzdě Jaroslava Petráka. Ve dvanácté jízdě Hynek Štichauer nakonec ve druhé zatáčce objel Jakuba Valkoviče.

Pojistil remízu pro Pardubice, které stály jen o bod za Kopřivnicí a o tři za Prahou. Na třináctou jízdu vyrazil Petr Chlupáč za řidítky svého druhého motocyklu. Vyplatilo se, pražského juniora v první zatáčce neobjel Jan Macek. Ani Ondřej Smetana se nedostal dopředu po vnější stopě, navíc se ve druhém oblouku sám stal obětí Hynka Štichauera, který jej pokořil po spodní straně.

Jakub Valkovič (modrá) má za sebou Josefa France (červená)

Rozjížďka s číslem čtrnáct se proměnila ve velké sólo Václava Milíka. Jakub Valkovič se usadil hned za ním. Když se Josef Franc zbavil Daniela Klímy, útočil na Slováka, ale ten na metě přece jen dva body zachránil. Karty pro závěrečnou jízdu byly rozdány. Pardubice dotáhly Kopřivnici, přičemž oběma celkům scházely na Prahu pouhé dva body.

Jaroslav Petrák na téma patnácté jízdy:

„Mrzí mě to a to vím, že Martin jezdí venek!“

Kapky snášející se z oblohy si nezasloužily ani pojmenování déšť. Stejně malicherná se před patnáctou jízdou ukázala nepřítomnost lékaře na svém stanovišti, protože si jen odskočil pro limonádu do stánku v depu. Nicméně jistota je jistota a start se posunul jen o pár vteřinek. Páska konečně letěla vzhůru a Jan Kvěch dopředu.

Martin Málek (bílá) se žene okolo Jaroslava Petráka (modrá)

Díky jeho manévru si Pražané mohli gratulovat k dnešnímu vítězství. Jaroslav Petrák si to však ve druhé zatáčce namířil pod druhého Martina Málka, což by přineslo kopřivnicko – pardubický rozjezd o druhé místo. Jenže Martin Málek zůstával ve střehu. Nabral rychlost a ve druhém oblouku třetího kola se před pardubického veterána přenesl, čímž zachránil Kopřivnici druhou pozici.

 

Hlasy z depa

Jan Kvěch a Petr Chlupáč na čele

„Super dráha,“ vyseknul Jan Kvěch poklonu kopřivnické partě. „Klobouk dolů před klukama, nikdo ani netušil, že se pojede, ale oni z toho udělali super dráhu. Poslední jízda rozhodla, odstartoval jsem a pak jsem si to pohlídal.“

„Měli jsme problém, jak začalo pršet,“ konstatoval Petr Chlupáč. „Na poslední jízdu jsem skočil na druhou motorku. A vyhrál jsem.“

„Nejhorší to nebylo,“ komentoval závod Daniel Klíma. „S Hynkem to byla nejvýznamnější jízda. Kluci jeli dobře, bojovali jsme a vozili body.“

„Nádherný jako vždy v Kopřivnici,“ chválil Josef Franc. „Dráha se povedla. Vítězství nám o kousíček uteklo, snažil jsem se. Ta poslední jízda to byla moje chyba.“

Václav Milík měl o podporu postaráno

„Voda byla po celý dráze, dopasovávali jsme motorku,“ vyprávěl Václav Milík. „Do třetí jízdy jsem nebyl spokojenej, na čtvrtou jízdu jsme udělali drastický změny a teď bych závodil. Akorát bych sem měl přijet, když neprší.“

„Musím makat,“ říkal Hynek Štichauer ve spěchu před cestou do Marmande. „Mrzí mě, že jsme byli třetí, aspoň druhý jsme bejt mohli. Ale pro plochou dráhu fantastický. V Čechách se letos nic lepšího nejelo.“

„Dobrý, až na tu poslední jízdu,“ podmiňoval Jaroslav Petrák svou spokojenost. „Mrzí mě to. Martin mě nezaskočil, říkal jsem si ‚zkusím odstartovat‘. Ale máš Martina za sebou, možná jsem tam měl jezdit na venek, ale třeba by t zase dal pode mě. Najednou, jako když se zatáhne motor. To víš, že mě to štve, druhý místo by potěšilo víc než třetí. Ale uhlídat Martina je problém, to vím.“

Když nevyšel plán s anglickou ligou, Ondřej Smetana zamířil do Kopřivnice

„Moc mi to nešlo,“ krčil rameny Ondřej Smetana. „Nemůžu se srovnat poslední dobou. Nebylo to v motorce, ale ve mně. Necejtím se na tý dráze, musím na sobě pracovat. Začaly mi sedět malý dráhy, na velkejch se trápím, nevím proč.“

Hynek Štichauer (bílá) v urputném souboji s Jakubem Valkovičem (červená)
1. AK Markéta Praha 28
Filip Hájek – – – – DNR
Daniel Klíma 1 2 2 2 0 7(1)
Petr Chlupáč 2 1 1 0 3 7(2)
Jan Kvěch 3 3 3 2 3 14
2. AK PD Walbo Kopřivnice 25
Jan Macek 1 E 2 1 2 6(2)
Radek Bambuch – – – – DNR
Martin Málek 1 1 0 3 2 7
Josef Franc 2 3 3 3 1 12
3. AMK ZP Pardubice 24
Hynek Štichauer 3 2 1 3 1 10
Jaroslav Petrák – – 0 1 1 2
Daniel Šilhán – 0 – 0 0
Václav Milík 0 3 3 3 3 12
4. SC Žarnovica 11
Jakub Valkovič 2 0 1 2 2 7
Pavel Kuchař 0 0 0 0 0 0
Ondřej Smetana 1 2 2 1 0 6(1)
Josef Franc (modrá) letí do vedení před Václava Milíka (žlutá), Hynka Štichauera (bílá) a Jana Macka (červená)

Aktuální prvoligová tabulka:

malé body velké body
1. Praha 82 11
2. Kopřivnice 81 10
3. Žarnovica 65 5
4. Pardubice 57 5

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Všechna družstva budou dnes kompletní

Kopřivnice – 11. července
Drtivá většina účastníků včerejšího přeboru v Kopřivnici přespala, aby se zúčastnila dnešního třetího závodu letošní první ligy. Další borci však ještě přibydou. Václav Milík dorazí z nedalekého Rybniku, kde skončil letošní evropský šampionát. Jakub Valkovič se zase vrací z Debrecenu, kde stál na pódiu mistrovství Evropy dvojic. Žarnovica měla dnes původně nastoupit jen ve třech, což už nyní také není pravda.

 

Na postu manažera Žarnovice se objeví Krzysztof Cap, jelikož Marián Šebián musí podstoupit očkování na covid. Týmu původně zbyl pouze Jakub Valkovič a dnešní sestavu musel řešit hostováním. Pavel Kuchař řekl ano, Jakubu Exlerovi se Slováci nedovolali, takže si domluvili Radka Bambucha.

Jenže Ondřej Smetana oproti původnímu plánu neodjel na druhý břeh kanálu La Manche. Proto dnes posílí Žarnovicu, jejíž manažer ho na jury nahlásí na startovní číslo patnáct. Ligový závod tak nabídne unikátní příležitost sledovat všechna družstva se silnými náhradníky. Pardubice na této pozici totiž mají Václava Milíka, Kopřivnice Josefa France a Praha Jana Kvěcha.

Jan Macek samozřejmě nesmí v dnešní kopřivnické sestavě scházet

Foto: Karel Herman

Tlak v prvoligovém kotli stoupá

Kopřivnice – 8. července
Úterní sváteční odpoledne vneslo do první ligy věc nevídanou poslední tři léta za kralování Markéty. Kopřivnice se konečně dočkala triumfu a vede aktuální tabulku, byť jen díky lepšímu skóre. Přesto zde máme boj o titul. Pro nedělní třetí podnik čtyřdílně soutěže oba soupeři nedávají prostor náhodě. Oleje do ohně přilévá také Lubomír Vozár, který po večerním zveřejnění sestav dodatečně nominoval Václava Milíka, který u nás pojede první závod letošní sezóny.


Tipujte:

Kdo vyhraje nedělní první ligu v Kopřivnici?

View Results

Loading ... Loading ...

Není radno měnit vítěznou sestavu a Tomáš Wanke se této zásady evidentně drží. V neděli bude mít pod palcem stejnou čtyřku jako ve Svitavách, tedy Jana Macka, Jakuba Sázovského, Martina Málka a Josefa France. Nicméně jedna změna tu je, protože Josef Franc je delegován na post náhradníka.

Silný tým bude mít rovněž Tomáš Topinka. Filip Hájek, Daniel Klíma a Petr Chlupáč fasovali vesty s logem Markéty již předevčírem. V Kopřivnici k nim přibude ještě Jan Kvěch, přičemž rovněž Pražané vyznávají filozofii silného náhradníka.

Do okruhu favoritů se tentokrát řadí i Pardubice, které v letošní soutěži nezískaly prakticky nic. Tedy, pomineme-li dvojici posledních míst. Ještě ve tři čtvrtě na osm večer měly v sestavě, jež díky pochopení všech manažerů mohla spatřit světlo světa dlouho před oficiální uzávěrkou, tři závodníky.

Vedle zkušených Hynka Štichauera a Jaroslava Petráka dostal prostor junior Daniel Šilhán. Než se však člověk stačil zeptat, proč by po sobotním přeboru měl jet Jan Jeníček domů, dorazila odpověď. Na pozici pardubického náhradníka totiž bude Václav Milík.

V problémech se však ocitá Žarnovica. V covidové době se necestuje snadno, takže Ondřej Smetana před svým britským debutem nebude v Kopřivnici ani v sobotu. Mariánu Šebiánovi z původní sestavy zbyl jen Jakub Valkovič, který navíc bude muset dorazit ze semifinále evropských dvojic v Debrecenu. Na nezbytnou trojici doplní slovenský tým hosté, pražský Pavel Kuchař a domácí Radek Bambuch.

Sestavy nedělního závodu:

AK PD Walbo Kopřivnice: 1 Jan Macek, 2 Jakub Sázovský, 3 Martin Málek, 13 Josef Franc
AMK ZP Pardubice: 4 Hynek Štichauer, 5 Jaroslav Petrák, 6 Daniel Šilhán, 14 Václav Milík
SC Žarnovica: 7 Jakub Valkovič, 8 Pavel Kuchař (Praha), 9 Radek Bambuch (Kopřivnice)
AK Markéta Praha: 10 Filip Hájek, 11 Daniel Klíma, 12 Petr Chlupáč, 16 Jan Kvěch
Kopřivnice: zleva Jan Macek, Martin Málek, Josef Franc, Jakub Sázovský a Tomáš Wanke

Foto: Eva Palánová

Kopřivnice si nabrousila nůžky na zlatou šňůru pražské Markéty

Svitavy – 6. července
Třetím rokem se o to snaží. Nebo vlastně snažila. Ve druhém prvoligovém kole se Kopřivnice konečně dočkala a ve třetím roce svého snažení porazila pražskou Markétu. Dráha v Cihelně nabídla vskutku neutrální prostředí a jako tradičně pro většinu startujících byla něčím jako ježkem v kleci. Moravský celek nezačal optimálně. Jan Macek se v rozjížďce s číslem dvě musel vyrovnávat s pádem v první zatáčce a stejně jako Josef Franc jen zíral, kterak si Daniel Klíma s Petrem Chlupáčem připisují po pěti bodech. Jenže v rozjížďce s číslem sedm se Daniel Klíma do slova a do písmene zapletl do motocyklu Hynka Štichauera a v prvním výjezdu skončil na zeleném trávníku. Naštěstí srážku odnesl jen Pražanův hák, jeho noha zůstala v pořádku. Na pražský účet si však v desáté jízdě přisadil Jakub Valkovič, který se na první příčce zjevil stejně překvapivě jako létající talíř z hyperprostoru. Pavlu Kuchařovi v žarnovické vestě se manévr jeho kolegy líbil natolik, že podobným stylem připravil o poslední bod Filipa Hájka. Pražané neprodávali svou kůži pod cenou, avšak před poslední jízdou ztráceli na Kopřivnici již tři body. Největší respekt si v rozjížďce s číslem patnáct sjednal Hynek Štichauer, ale Pardubice svým vítězstvím před třetí Žarnovicu nedostal. Závodníci přijeli do depa, aby si vyslechli novinku, že musí k pásce nazpět, protože na roštu stáli na špatných drahách. Hynek Štichauer nechal své místo Danielu Šilhánovi, Josef Franc odolal dravému Petru Chlupáčovi, takže se Kopřivnice dočkala první výhry s plnou parádou.

Pražané, Kopřivnice a Žarnovica stojí na pódiu

Žarnovica se dělí s Prahou o vedení

Ondřej Smetana (bílá) letí do čela rozjížďky s číslem jedna před Hynka Štichauera (modrá), Jakuba Valkoviče (žlutá) a Jaroslava Petráka (červená)

Dva roky a ještě jeden den navrch. Tak dlouho se v Cihelně nekonal žádný plochodrážní závod. Mnozí závodníci zde nebyli ještě déle, v čemž by mohl hrát prim Josef Franc. Marně ve své paměti pátral, jak je to dlouho, kdy jej ve Svitavách připravil Lukáš Dryml o titul mistra republiky. Číslovka dvanáct jej upřímně řečeno, poněkud zaskočila.

Nicméně dnes se jel druhý závod české první ligy anno domini 2021 a areál vítal účastníky skvěle připraveným oválem. Skvělá podívaní začala již rozjížďkou s číslem jedna. Ondřej Smetana za sebou již po startu nechal Hynka Štichauera s Jaroslavem Petrákem, kteří sevřeli Jakuba Valkoviče. O druhou remízu Žarnovice s Pardubicemi se Pražan ve slovenské vestě postaral již ob jednu jízdu později.

Velkou úlohu sehrál opět jeho povedený start, po němž za sebou nechal Jaroslava Petráka. Pardubický matador se musel soustředit na dotírajícího Pavla Kuchaře, který odjel před Janem Jeníčkem.


Ondřej Smetana vysvětluje své zlepšení oproti víkendové Žarnovici:

„Mám půjčenej motor z Prahy, nevím, co to je zač, ale jede to. Ve Svitavách to mám rád, to bude asi ono, taková anglická dráha.“


Jan Macek (bílá) nemá místo mezi Petrem Chlupáčem (modrá) a Danielem Klímou (červená) a padá před zraky Josefa France (žlutá)

Žarnovica se po první třetině základní části dělila o vedení s Prahou. Markéta se jako první dostala do křížku s Kopřivnicí. Tlačenice v prvním oblouku byla náramná, Jan Macek neměl místo a upadl. Rozhodčí Pavol Pučko zmáčknul červená světla. Při repete šli rychle dopředu Petr Chlupáč s Danielem Klímou. Josef Franc se jim přiblížil na dostřel až ve třetím kole, ale k útoku se již nedostal. Závod pokračoval v rychlém tempu. Jan Macek musel pádit vstříc čtvrté jízdě zkratkou přes trávník. Martin Málek v první zatáčce objel Daniela Klímu. V oblacích prachu nebylo nic vidět, přesto se Jan Macek snažil dotírat na pražského borce před sebou. Jenže marně.

 

Praha ztrácí

Petr Chlupáč (bílá) ujíždí Hynku Štichauerovi (červená)

Žarnovica s Prahou měla po sedmi bodech, Pardubice s Kopřivnicí po pěti, když si ve druhé sérii vyměnily soupeře. V páté jízdě za svým druhým triumfem neomylně zamířil Petr Chlupáč, vůči čemuž byl bezmocný i Hynek Štichauer. Filip Hájek pojistil poslední bod na úkor Daniela Šilhána. V rozjížďce s číslem sedm to byl Hynek Štichauer, kdo se na startovní rošt musel hnát přes trávu, aby stihnul dvouminutový limit.


Daniel Klíma líčí skrumáž první zatáčky rozjížďky s číslem sedm:

„Chytnul jsem hákem o Hynkovo kolo, hodilo mě to a strčil jsem si nohu do rozety. Hák jsem zohejbal, ale ten se koupí novej.“


Josef Franc (bílá) má za sebou Pavla Kuchaře (modrá) a Jakuba Valkoviče (červená)

Povedlo se a on se hnal do první zatáčky spolu s oběma pražskými juniory. V první zatáčce se srazil s Danielem Klímou, jenž přišel o hák a navíc se mu noha dostala do rozety. Ve výjezdu odstavil motocykl a skoulel se do trávy. Pokračovalo se však dál. Petr Chlupáč suverénně vedl, Hynek Štichauer jej neohrozil a opuštěný motocykl na ovále naštěstí nikdo netrefil.

Ostatně i jeho majitel byl v zásadě v pořádku, jenže nečekaná remíza s Pardubicemi přistřihla křídla pražských ambicí. Ke všemu Kopřivnice pojala své duely s Žarnovicou ve velkém stylu. Josef Franc vypálil do rozjížďky s číslem šest jako mezikontinentální střela. Projel první zatáčkou, a když se na začátku protilehlé rovinky ohlédl, měl za sebou Martina Málka.

Hynek Štichauer si zkracuje cestu na rošt přes kvetoucí louku uprostřed oválu

Oba záhy v praxi ukázali Jakubu Valkovičovi a Pavlu Kuchařovi, čemu se v sedmdesátkách říkalo anglická závora. Josef Franc posléze v rozjížďce s číslem osm zopakoval svůj brilantní start před očima obou Žarnovičanů. Ondřej Smetana vystřídal na druhé pozici Jakuba Valkoviče, což se slovenskému týmu stalo osudným.

V poslední zatáčce se totiž Jan Macek zjevil na vnější straně jako deus ex machina a připravil Jakuba Valkoviče o poslední bod. „Chtěl jsem to zkusit po venku,“ říkal o minutku později v rozpáleném depu. „A dobrý, vyšlo to. Bohužel, ten první pád, nevešel jsem se tam, oba Pražáci mě přivřeli.“

 

Praha podléhá Žarnovici

Hynek Štichauer (žlutá) letí do čela před Jana Macka (červená) a Martina Málka (modrá)

Kopřivnice díky manévru svého juniora dotáhla čtrnáctibodovou Prahu, zatímco Pardubice a Žarnovica stály o čtyři body pozadu. Třetí třetinu základní části začali lépe Moravané. Hynek Štichauer sice odstartoval do deváté jízdy jako první, ale Martin Málek jej předčil po pravé straně první zatáčky. Josef Franc sice podobný manévr nestihl, ale začínající Jan Jeníček mu třetí místo sebrat prostě nemohl.

Jeho však Lubomír Vozár nechal pro rozjížďku s číslem jedenáct stát a povolal Hynka Štichauera coby taktickou rezervu. Pardubický vousáč svého kouče nezklamal. Po vylétnutí pásky za sebou nechal Martina Málka a ve druhé zatáčce pojistil remízu objetím vedoucího Jana Macka. Tomáš Wanke napočítal jednadvacet bodů, zatímco Markétě závěr základní části vůbec nevyšel.

Přitom v desáté jízdě si Filip Hájek vzpomněl na své excelentní starty. Petr Chlupáč jel hned za ním. Jakub Valkovič však nechtěl považovat své ambice za nezvratně spálené. Ve druhém kole z vnější strany druhé zatáčky poslal Petra Chlupáče za svá záda, aby v dalším okruhu na stejném místě a za podobných okolností připravil o vedení Filipa Hájka.

Petr Chlupáč (bílá) a Filip Hájek (žlutá) zatím vedou před Jakubem Valkovičem (červená) a Pavlem Kuchařem (modrá)

Petr Chlupáč se hotovil k odvete. Minul svého kolegu a tlačil na vedoucího Slováka. Jeho pokud o podjetí v poslední zatáčce však nevyšel. Zato Pavel Kuchař v ní nakonec minul Filipa Hájka. Z rozjetého triumfu 5:1 tak Praha nakonec prohrála 2:4!


Jakub Valkovič vysvětluje, jak se v desáté jízdě mohl dostat ze třetí příčky k vítězství:

„Cítil jsem, že je to rychlé po venku nebo po středu, tak jsem to zkusil.“


Pražské věci se v rozjížďce s číslem dvanáct dokonale ujal Daniel Klíma. Triumfoval ve stylu start – cíl. Za ním se však seřadili Ondřej Smetana a Pavel Kuchař. Společným úsilím nedali šanci Filipu Hájkovi. A Tomáš Topinka již věděl, že má problém, a že vítězná série Markéty táhnoucí se od roku 2018 dnes ve Svitavách evidentně praskne.

 

Šestnáct rozjížděk i bez rozjezdu

Martin Málek (modrá) jde do čela mezi Ondřejem Smetanou (červená) a Filipem Hájkem (bílá)

Přesto do konce závodu zbývala trojice individuálních nominačních rozjížděk. A nic nebylo rozhodnuto ani náhodou. Stačil letmý pohled na dosažená skóre. Kopřivnice 21, Praha 19, Žarnovica 17 a Pardubice 16. A také fakt, že během třech jízd můžete získat celých devět bodů nebo také velikánskou nulu.

Kopřivnice však cítila ohromnou šanci. Martin Málek se dnes na dráze v Cihelně dokonale našel. Ondřej Smetana jej proháněl celá čtyři kola rozjížďky s číslem třináct, ale nic platno. Filip Hájek inkasoval bod na účet Jana Jeníčka a nůžky mezi Kopřivnicí a Prahou se rozevřely již na rozdíl čtyř bodů.

Daniel Klíma opanoval čtrnáctou jízdu již po startu, avšak Jan Macek na konci protilehlé roviny úvodního okruhu sebral druhou příčku Jakubu Valkovičovi. I přesto Pardubice již nemohly překonat Žarnovicu, zatímco Praha by ke srovnání kroku s Kopřivnicí potřebovala vítězství z poslední jízdy. A nejen to, Josef Franc by nesměl bodovat vůbec.

Jan Macek (žlutá) útočí na Jakuba Valkoviče (bílá)

Podobné hypotézy však vývoj událostí poslal rychle do říše snů. Hynek Štichauer se uvelebil v čele. Josef Franc za jeho zády v úvodním oblouku podjel Petra Chlupáče, který mu jeho skutek neodpustil. A proháněl jej až do cíle. V něm na všechny čekal šok.


Hynek Štichauer vysvětluje, co se odehrálo na roštu patnácté jízdy:

 „Pepa stál na dvojce, já si vlez‘ na trojku, proto to byla chyba dvou. Nikdo nic nenamítal a Pavel Pučko je ještě mladej…“


Hynek Štichauer (bílá) jde do vedení před Josefa France (červená) a Petra Chlupáče (žlutá), ale patnáctá jízdě se bude opakovat

Postavení závodníků na startovním roštu neodpovídalo rozpisu. Hynek Štichauer už posedmé na ovál nechtěl a tak dal šanci náhradníkovi Danielu Šilhánovi. Tentokrát byl na startu nejvíce pohotový Petr Chlupáč. Z vedení se netěšil dlouho, v první zatáčce se mu zvedl motocykl na zadní a Josef Franc jej podjel. Kopřivnice tím pádem přetnula vítěznou pražskou šňůru s plnou parádou.

 

Hlasy z depa

„Dneska super, paráda,“ nešetřil Martin Málek nadšením. „Trošku mi povolila moje záda ztuhlá kvůli mému leteckému dnu v Žarnovici. Dneska mě to bavilo, super. Krásně jsme si zajezdili asi všichni a první místo po dlouhé době! Už jsem si i trošku vzpomněl, jak to chutná. Kdyby to vyšlo tak i v Kopřivnici, byla by to paráda.“

Josef Franc (červená) jede před Petrem Chlupáčem (žlutá)

„Pro mě trápeníčko,“ konstatoval Josef Franc. „Nešlo mi to po dvanácti letech, co jsem tady nebyl. Závody pěkný, týmová spolupráce. Vyhráli jsme, uvidíme v Kopřivnici.“

„Celkem bída,“ rozhodil Jan Macek rukama. „Dráha mně nevadila, že je rozbitá, ale nemám tady natrénováno. Nemoh‘ jsem spasovat motorku i sebe po tom pádu. Děkuju klukům, konečně vítězství.“

„Dneska pěkné,“ usmíval se Petr Chlupáč. „Škoda jízdy, kdy s náma vyběhnul Kuba Valkovič. Nečekal jsem, že to pustí na venek. Strategická chyba.“

Pražský tandem Petr Chlupáč (modrá) – Daniel Klima (červená) v akci

„Není moc co,“ reagoval Daniel Klíma na otázku magazínu speedwayA-Z, jak by dnešní závod bilancoval. „Ta kolize nás připravila o body, to byla škoda. Uvidíme, jak to bude v lize dál, snad se to otočí.“

„Pro mě to bylo takový svezení,“ přemítal Filip Hájek. „Jsem rád, že na tom sedím. Uvidím, snad se to v Kopřivnici zase zhoupne nahoru.“

„Dneska mnohem lepší,“ připomínal Ondřej Smetana nepodařený víkend v Žarnovici. „První dvě jízdy byly super, pak jsem se trápil trošku na startech, škoda těch ztracenejch bodů, vždycky mě objeli a z jedničky se tady ne venek nedostaneš.“

„Lepší než v Žarnovici,“ nechal se slyšet Jakub Valkovič. „Jezdilo se dobře, chyběla mi trošku rychlost, ale jsem spokojený. Aspoň, že jsem jednu jízdu vyhrál, to mě těší nejvíc. Dlouho jsem tady nebyl, dráha byla fajn, nebyla těžká.“

Pavel Kuchař stále sbírá zkušenosti

„Jel jsem patnáctou jízdu a píchnul kolo.“ Vyprávěl Pavel Kuchař. „Moc spokojenej‘ nejsem, mohl jsem udělat víc bodů, uklidnit se a nedělat chyby, co by mě zbytečně zpomalily.“

„Bylo to náročný,“ neskrýval Hynek Štichauer. „Vedro jako kráva, rozpis, že jedeš ob jízdu, ale jinak hezký závody. Zezačátku jsem se hledal, až jsem se našel. Druhé finále jsem nejel, byl jsem už šestkrát na dráze a neměli jsme šanci ne bednu, tak se svez‘ Dan.“

„Na hovno,“ bručel Jaroslav Petrák. „Začátek jo, ale prostě… Nevím… Myslel jsem, že po přeboru v Plzni, jak jsem si spravil chuť, bude to i tady.“

Josef Franc v opakované rozjížďce s číslem patnáct ujíždí Petru Chlupáčovi
1. AK PD Walbo Kopřivnice 29
Jan Macek 0 1 1 2 2 6
Josef Franc 1 2 3 1 (2) 3 10
Martin Málek 3 3 3 1 3 13(1)
Jakub Sazovský DNR
2. AK Markéta Praha 25
Daniel Klíma 2 2 R 3 3 10(1)
Petr Chlupáč 3 3 3 2 (1) 2 13
Filip Hájek 0 1 0 0 1 2
3. SC Žarnovica 20
Ondřej Smetana 3 3 2 2 2 12
Jakub Valkovič 0 1 0 3 1 5
Pavel Kuchař, Praha 1 0 1 1 (0) E 3(1)
4. AMK ZP Pardubice 16
Jaroslav Petrák 1 2 1 0 0 4(2)
Hynek Štichauer 2 2 2 2 3 (3) – 11
Jan Jeníček 0 – 0 – 0 0
Daniel Šilhán 0 (-) 1 1

Poznámka: kvůli špatnému postavení na startovním roštu patnácté jízdy se musel jet znovu, původní bodové zisky jsou v závorce

Daniel Klíma je po srážce v sedmé jízdě v pořádku, zatímco Petr Chlupáč vede před Hynkem Štichauerem

Aktuální prvoligová tabulka:

malé body velké body
1. Kopřivnice 56 7
2. Praha 54 7
3. Žarnovica 37 4
4. Pardubice 33 2
Martin Málek (žlutá) a Josef Franc (bílá) v kopřivnických vestách vedou před Jakubem Valkovičem

Foto: Karel Herman a Eva Palánová

Hynek Štichauer (červená) se pere s Martinem Málkem (žlutá)