Archiv pro rubriku: MČR 1. liga

Chabařovice odvolaly celou svou sezónu

Chabařovice – 30. března
Dnes odpoledne se Jiřina Šifaldová obrátila na sportovní komisi ploché dráhy se smutnou informací. Tlumočila totiž rozhodnutí vedení SC Chabařovice, který se s ohledem na celosvětovou situaci, rozhodl zrušit celé své účinkování v sezóně 2020. Po návratu do normálu jsou na severu Čech schopni a ochotni pořádat mítinky seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup.

 

Chabařovice se přitom po dvaceti letech plánovaly vrátit ve spolupráci se saskou Míšní do první ligy. Řídící orgán české ploché dráhy nemohl než konstatovat, že nelehké rozhodnutí severočeského klubu akceptuje. A protože se jedná o zrušení podniku z důvodu zásahu vyšší moci, nebude pochopitelně požadovat uhrazení poplatků za zápis do kalendáře.

V první lize zůstali čtyři účastníci, takže se pojede dle regulí platných v loňském roce. Soutěž samozřejmě začne, až to situace dovolí. Domácí kalendář tak přišel nejen o prvoligové mítinky v Míšni a v Chabařovicích, ale i o další klání na ústeckém předměstí. Nepojede se zde ani přebor, ani mistrovský flat track a tím pádem ani mistrovská klání stopětadvacítek, která měla tyto závody doprovázet.

Sportovní komise ploché dráhy dále vzala na vědomí včerejší liberecký verdikt o pozastavení veškerých aktivit na stadiónu v Pavlovicích. Květnová extraliga a přebor spojený se stopětadvacítkami jsou odloženy do rozhodnutí o dalším vývoji. A pokud budou možnosti sportování v České republice bez restrikcí, nemusí plochodrážní fanoušky čekat nudné letní prázdniny jako obyčejně.

V Chabařovicích se letos pojedou maximálně pohárové závody stopětadvacítek
V Chabařovicích se letos pojedou maximálně pohárové závody stopětadvacítek

Foto: Mirek Horáček

Blížící se sezóna velí plánovat

Chabařovice – 18. ledna
Sezóna se blíží a tak neleníme a začínáme plánovat. Domluvili jsme si společnou schůzkou s SC Meissen, která proběhla 15. ledna za podpory Zdeňka Holuba, který nám vše překládal. Schůzka probíhala v přátelském duchu s natěšením z novinek, které letos Speedwayclub Chabařovice podniká.

 

Chabařovice si s Míšní rozuměli také zásluhou Zdeňka Holuba

Závodníci budou hájit barvy obou klubů, na závody budou vybaveny vestami s polovičním logem SC Chabařovice a MC Meissen.

A nyní už nic nebrání tomu, odstartovat 1. ligu, po dvaceti letech opět i v Chabařovicích. Je to nádherný pocit…

A je ruka v rukávě, zleva Ronny Weis, Jaroslav Zobal, Aleš Šifalda, Anke Geyer a Jiřina Šifaldová

Foto: Jiřina Šifaldová

Chabařovice pojedou po dvaceti letech ligu

Chabařovice – 28. prosince
Bronzem v extralize 1991 navázaly na starší ústecké medaile, ale zároveň dosáhly svého vrcholu. Musely dokonce obhajovat svou příslušnost do vyšší české divize, aby z ní po roce 1998 vypadly. V sezóně 2000 startovaly naposledy i v první lize, pro niž napřesrok svůj stadión na jeden mítink zapůjčily pražské Markétě, kde se stavěla nová tribuna se zázemím. Avšak přesně dvacet let po své derniéře Chabařovice v koalici s Míšní opět postaví družstvo pro první ligu 2020, která se díky účasti pěti týmu dočkala nového rozpisu i pravidel.

 

Tito muži vybojovali pro Chabařovice bronz v extralize 1991: vzadu Karel Průša, Martin Morávek, Roman Holoch, Ladislav Šifalda, Pavel Koten a kouč Karel Voborník, vpředu Jaroslav Zobal, Miroslav Vondráček a Zdeněk Holub

„Rozhodli jsme se, že pojedeme,“ říká Ladislav Šifalda. „Rodinná firma se rozrostla, máme Milana Dobiáše, další závodníky si půjčíme a navázali jsme freundschaft s Míšní. Jeden závod pojedeme u nich, druhej‘ u nás. Jiřinka a já budeme manažeři. Vyšli jsme vstříc Slovákům, ať se nehoní, proto v sobotu pojedeme v Míšni a druhej‘ den u nás, mám neděli povolenou.“

V termínovém kalendáři 2020 jsou Chabařovice přece jen vidět výraznějším způsobem. „Při přeboru uspořádáme Memoriál Jiřího Hurycha,“ pokračuje Ladislav Šifalda. „Dokonce jsem nabízel městu, že stadión odkoupíme. Zarazili se a třeba budou přemejšlet.“

Pravidla první ligy 2020 v kostce:

formát závodu: utkání pěti čtyřčlenných družstev na dvacet jízd, v nichž se na ovále utkávají dvojice jednotlivých účastníků; žádný se závodníků není náhradníkem, nicméně minimální počet členů družstva jsou tři
cizinci na soupisce: ne; soutěž je vypsána pro závodníky s českou, slovenskou a německou licencí
hostování: ano; pouze v případě zranění člena soupisky; pokud nebude možné náhrada držiteli licence AČR, SMF a DMSB a došlo by k ohrožení účasti družstva v dalším závodě, může ligová komise povolit hostování juniora adekvátní výkonnosti s licencí jiné federace
taktická rezerva: ano; bez omezení průběžného skóre, nastoupit jako taktická rezerva může každý z členů týmu, žádný závodník ovšem nesmí startovat více než pětkrát
joker: ne
tabulkové body: 5-4-3-2-1
rozjezd: v případě jakékoliv bodové rovnosti po dvacáté jízdě každého závodu, protože jde o tabulkové body, tedy i o čtvrté místo; v závěrečné klasifikaci, pakliže nastane shoda v malých i v tabulkových bodech na jakémkoliv místě
uzávěrka soupisek: 31.1.2020
uzávěrka sestav: nejpozději 24 hodin před každým závodem
nahlášení taktické rezervy: nejpozději před vjezdem prvního závodníka na ovál v konkrétní jízdě

Foto: Lubomír Hrstka

Pražské Markéty se obávalo i dešťové božstvo

Žarnovica – 13. července
Předpověď počasí na sobotu byla strašlivě brutální. Pořadatelům z žarnovického Speedway Clubu musela připomínat rozsudek smrti nad zemským zločincem kdysi v temném středověku. Největší dešťová pohroma nad jejich městečkem byla hlášena přesně mezi patnáctou a šestnáctou hodinou, tedy v době začátku posledního prvoligového kola. Navíc kolem půl jedné se obloha otevřela dokořán, avšak jak rychle silná průtrž mračen přišla, tak i odešla. A v inkriminovanou dobu místo dešťových kapek na ovále řádili Pražané, mezi nimiž nechyběl Petr Chlupáč, jehož debut v polské lize byl kvůli počasí odvolán již ve čtvrtek. Kouč Radek Smetana preferoval spíše juniory a to i na úkor svého syna Ondřeje, přesto celek z hlavního města vyhrál i počtvrté v řadě. Teorie, že by přišel o přebornický titul, vůbec nepřišly na přetřes. Zato Tomáš Wanke se přece jen obával o kopřivnické stříbro, když vedle obou jeho juniorů celek posílil jen Michal Škurla, jenž navíc ve čtvrté jízdě přišel o dva body kvůli prázdné pneumatice. Nicméně moravský náskok z úvodních kol se ukázal jako dostatečný. Hostující Zdeněk Holub svým maximem dotáhl zraněními sužované domácí na druhý stupínek pódia před Pardubice.

Pražané stojí na pódiu nad Žarnovicou a Pardubicemi

Na Markétu platí pouze Žarnovica

Michal Škurla (bílá) vede před Janem Mackem (žlutá), Ondřejem Smetanou (modrá) a Janem Kvěchem (červená)

Pod hrozbou příchodu deště nebylo nad čím otálet. Závodníci se proto zvedli z depa k tradičně okázalému nástupu již o deset minut před patnáctou hodinou. A pak se stejně rychle šlo do vlastní závodní akce. Žarnovicu hned na úvod čekal dvojduel proti Pardubicím.

Patrik Mikel vysvětluje své odstoupení z rozjížďky s číslem jedna:

„Prasknul mi šroub na sedle, únava materiálu.“

V rozjížďce s číslem jedna se vedení ujal Zdeněk Holub, jenž v domácí sestavě suploval početný kontingent zraněných závodníků. Jakub Valkovič se zavěsil za něj, ovšem v v úvodním výjezdu jej podjel Martin Gavenda. Jeho kolega Patrik Mikel však zůstal stát ještě v prvním okruhu.

Roman Marek v nepříjemné situaci

Ve třetí jízdě dovolily Pardubice domácímu celku jenom remízu. Zdeněk Holub opět triumfoval ve stylu start – cíl, ovšem Jaroslav Petrák s Martinem Gavendou vztyčili hráz, kterou nemohl Michal Danko ztéci. Ještě lepší vstup do závodu než Žarnovica však prožila pražská Markéta.

Startu druhé jízdy zvládnul nejlépe Jan Kvěch, zatímco Ondřej Smetana v úvodním oblouku podjel Michala Škurlu. „Nic jsem neviděl,“ ukazoval Jan Macek, čtvrtý v cíli své zablácené brýle coby memento, že polední déšť nechodil okolo oválu opatrně po špičkách.

Ve čtvrté jízdě se ujal vedení Jan Kvěch. Michal Škurla držel v šachu Filipa Hájka, když Roman Marek upadl v první zatáčce druhého kola. Sudí Lubomír Hajdoni jej nemohl nevyloučit a repete zprvu nabídlo úplně stejnou podívanou. Pořadí Jan Kvěch, Michal Škurla a Filip Hájek však vydrželo jen necelá tři kola.

Jakub Valkovič (červená) jezdí před Ondřejem Smetanou (bílá), Petrem Chlupáčem (žlutá) a Michalem Dankem (modrá)

Michal Škurla totiž musel odstoupit s prázdným zadním kolem a Pražané již podruhé v řadě připisovali maximum. S deseti body pochopitelně vedli. Žarnovica měla sedm, Pardubice pět a Kopřivnice jen jediný bodík.

Protože polské druholigové utkání Krakov vs. Rawicz zrušili již ve čtvrtek, mohl Radek Smetana ve své sestavě kalkulovat s Petrem Chlupáčem na postu náhradníka. Nyní jej neváhal poslat na start rozjížďky s číslem pět po boku svého syna Ondřeje. Oba Pražany ovšem svým startem zaskočil Jakub Valkovič.

Domácí junior vedl až do druhé zatáčky, v níž si to pod ním namířil do vedení Ondřej Smetana. Mnohem horší však čekalo na Jakuba Valkovič po návratu do depa, kde se svým otcem Štefanem a mechanikem Markem Štefankou zjistili prasklé výfukové koleno. Jejich objev jim přinesl nutnost připravit do akce druhý motocykl.

Patrik Mikel (červená) před Janem Mackem (bílá)

Aby to neměli snadné, Jakub Valkovič musel na ovál ob jednu rozjížďku. V ní opět triumfoval Zdeněk Holub, zatímco Ondřej Smetana s Janem Kvěchem nyní předčili pouze Jakuba Valkoviče, jehož stroj ještě nebyl optimálně nastavený.

„Zahrabali jsme se se Smetákem na startu,“ posteskl si Jan Kvěch. Nicméně sedmnáct bodů stačilo Markétě na pohodlné vedení. A ztráta jejího titulu již nebyla na pořadu dne ani náhodou. A to tím spíše, byla-li Kopřivnice na hony vzdálená vítězství, jež bylo jednou z podmínek, aby Pražany z trůnu sesadila.

 

Prší naštěstí až s křížkem po funuse

Zdeněk Holub (bílá) nedal šanci ani Janu Kvěchovi

Kopřivnice však po tristním úvodu zvedla přece jen ve druhé sérii hlavu. Patrik Mikel suverénně vyhrál šestou jízdu, ale Michal Škurla s Janem Mackem nedali ani náznak šance Danielu Šilhánovi. V rozjížďce s číslem osm Jaroslav Petrák a Patrik Mikel sice napustili ke slovu Jana Macka, avšak vpředu suverénně panoval Michal Škurla.

Třetí série základní části tudíž začínala za stavu Praha 17, Žarnovica 12, Pardubice 11 a Kopřivnice 7. V deváté jízdě se ve skvělém stylu prezentoval Jakub Valkovič, který celá čtyři kola statečně odolával náporu Jana Macka. Avšak třetí místo nakonec připadlo Romanu Markovi, když Michal Danko ve třetím okruhu zajel na trávník se zadřeným motorem.

Tomáš Wanke přemítá nad vyprázdněnou kopřivnickou prachárnou:

„Vyčerpal jsem strategicky, co jsem mohl. Víc udělat nemůžu, Michal Škurla jel jako taktická rezerva, teď v jedenácté jízdě pojede Honza Macek. Roman je po tom pádu potlučený, bolí ho na hrudi.“

Pádům se nevyhnul ani Jan Macek

V rozjížďce s číslem jedenáct slavil Zdeněk Holub již čtvrté suverénní vítězství v řadě za sebou. Michal Škurla a Jan Macek jeli na nerozhodný výsledek, dokud však kopřivnický junior v první zatáčce posledního okruhu neupadl vinou mechanických problémů s motorem. Zaváhání se ale nevyhnula ani vedoucí Praha.

Porážku 5:1 jim nastrojili Patrik Mikel s Jaroslavem Petrákem. Ti v jedenácté jízdě odstartovali jako jeden muž, zatímco Petr Chlupáč s Filipem Hájkem tentokrát zůstali těmi druhými vzadu. V rozjížďce s číslem dvanáct ovšem stejnou mincí oplatili Martinu Gavendovi s Danielem Šilhánem, které odvedli již s letem pásky k šedivému žarnovickému nebi.

„Dáme to mladejm‘, ať je to spravedlivý,“ komentoval Radek Smetana fakt, že v závěrečné sérii nominačních jízd nefiguruje jméno jeho syna, ačkoliv doposud odepsal pouze jeden jediný bodík. Mezitím se v boxu Michala Danka tvrdě makalo na přípravě druhého motocyklu. Navzdory veškeré dřině však domácí benjamínek rozjížďku s číslem třináct nestihnul.

Jan Kvěch (bílá) drží v šachu Michala Škurlu (modrá)

V prvním oblouku Jan Kvěch podjel Michala Škurlu a v té chvíli již nemohlo být o pražském vítězství sebemenších pochyb. Patrik Mikel se před pražského závodníka v kopřivnické vestě nedostal, ovšem jeho bod dotáhnul jeho Pardubice na stejnou úroveň s Žarnovicou na druhém místě.

Nyní však byla řeč na Zdeňku Holubovi, aby dal pádnou odpověď. A on Mariána Šebiana nikterak nezklamal. Využil své pekelné rychlosti pro suverénní páté vítězství za sebou. Martin Gavenda držel Pardubice na dostřel od domácích, jenže ve druhém okruhu jej v prvním nájezdu předčil Petr Chlupáč.

Na samotný závěr domácí ochozy rozjásal Jakub Valkovič, jenž svým velkým sólem definitivně umístil žarnovickou sestavu na druhou příčku. Jaroslav Petrák jej nestihnul v první zatáčce a pak ho už nedohonil. Třetí Filip Hájek měl plnou hlavu starostí s odrážením Jana Macka, který však zkraje třetího kola upadl.

Jakub Valkovič (bílá) míří k triumfu v poslední rozjížďce před zraky Jaroslava Petráka (modrá) a Filipa Hájka (žlutá)

A tak se pořadí již nezměnilo. Pak se šlo na vyhlášení vítězů, ale konečné slovo za dnešním mítinkem i celou první ligou měli dešťoví bohové. Celou dobu jakoby měli strach zaútočit na postavení pražské Markétě. Nicméně o půl šesté večer se spustil řádný slejvák. Již bylo jasné, že plán B s přesunem první ligy na zítřejší dopoledne je pasé. Nicméně u vědomí dalšího dílu extraligy všichni napjatě sledovali, co na vodní kapky řekne sama dráha.

 

Hlasy z depa

Pražané slaví vítězství i přebornický titul

„Pěkný závody,“ pochvaloval si Jan Kvěch. „Docela se dařilo, akorát tu jednu jízdu jsme se se Smetákem zahrabali na startu. Zdenda Holub nám ujel a už jsme ho nedohonili. Jsem spokojenej‘, ale uvidíme zejtra.“

„V pohodě,“ odpovídal Ondřej Smetana, jak se mu dnes jelo. „S Honzou Kvěchem jsme jeli pěknou dvojici. Mrzí mě ztracenej‘ bod se Zdendou, ale ten tady jel dobře. Jel jsem jen tři jízdy, šlo o to, aby si zajezdili kluci.“

„Až na tu jednu jízdu dobrý,“ limitoval Filip Hájek svou spokojenost. „Špatný nastavená, nejelo to, měl jsem taky špatnej‘ start. Změnili jsme to na třetí jízdu, ale ve čtvrtý mě Jarda vyvez‘.“

Zdeněk Holub byl dnes opravdovou žarnovickou jedničkou

„Dneska dobrý,“ odtušil Zdeněk Holub. „Zejtra se uvidí. Umím to naladit. Měl jsem to proto tak rychlý…“

„Škoda první motorky,“ litoval Jakub Valkovič. „Zdálo se mi, že je lepší, ale ve druhé jízdě prasklo výfukové koleno. Musel jsem jet na druhé motorce. První jízdu ještě nebyla naladěná, pak jsem dvakrát vyhrál, takže to nebylo špatné.“

„Dobrý,“ usmíval se Patrik Mikel. „Konečně mi to sedlo, starty byly lepší. Pořád to není tam, kde chcu, aby to bylo. Ale hlavně, že je tam postup. Je vidět, že to má cenu.“

Jaroslav Petrák – na snímku před Petrem Chlupáčem – se trojky nedočkal

„Jsem unavenej‘, nevyspalej‘, takovej‘ jsem nebyl ve svý formě,“ vyprávěl Jaroslav Petrák. „Mohlo to bejt‘ lepší. Nezklamal jsem až na tu poslední jízdu. Chtěl jsem i nějakou trojku a myslel jsem, že mi to tam vyjde. A nevyšlo to. Dráha byla pěkná, hlavně to bylo rychlý.“

„Nevím, nestíhal jsem to sledovat,“ reagoval Martin Gavenda na klasický dotaz magazínu speedwayA-Z, jaké to bylo. „Já nic moc, nemůžu se trefit do převodů, aby to tady rozumně fungovalo.“

Společný snímek všech účastníků

„Pěkný závody,“ hodnotil Michal Škurla. „Jeden defektík, ale jinak super. Škoda první jízdy, nebylo to ještě dochytaný. Ve druhý jízdě přišel ten defekt z druhýho místa. Ale jinak to byl dobrej‘ trénink na extraligu zejtra, člověk aspoň ví, s čím začít.“

„Moc mi to tady nešlo,“ připouštěl Jan Macek. „Dráha mi nesedla, moc tahala za ruce. Dvakrát jsem během závodu lehnul. Jednou kvůli motoru, podruhé to byla moje chyba. Měl jsem si to nadjet, nenadjel jsem si to a taky jsem na to doplatil.“

Filip Hájek létá nad hlavami svých kolegů
1. AK Markéta Praha 29
Jan Kvěch 2 3 1 – 3 9(2)
Ondřej Smetana 3 3 2 – 8
Filip Hájek 2 – 0 3 1 6(1)
Petr Chlupáč 1 1 2 2 6(1)
2. Speedway Club Žarnovica 24
Zdeněk Holub, Praha 3 3 3 3 3 15
Jakub Valkovič 1 2 0 3 3 9
Michal Danko 0 0 E – M 0
3. AMK ZP Pardubice 21
Martin Gavenda 2 1 – 1 1 5(1)
Patrik Mikel E 3 1 3 1 8(1)
Daniel Šilhán – 0 – 0 0
Jaroslav Petrák 2 2 2 2 8(1)
4. Walbo Railway Kopřivnice 14
Michal Škurla, Praha 1 E 2 3 2 2 10
Jan Macek 0 1 0 2 F 0 3(1)
Roman Marek X – 1 – 0 1(1)
Zdeněk Holub (bílá) vyhrál všech pět svých jízd a na snímku vede před Jaroslavem Petrákem

Konečná prvoligová tabulka:

bilance výsledků malé body velké body
1. Praha 4-0-0-0 123 12
2. Kopřivnice 0-3-0-1 85 10
3. Žarnovica 0-1-2-1 75 8
4. Pardubice 0-0-2-2 74 6
Jan Kvěch (bílá) právě odstartoval na Romana Marka

Foto: Karel Herman

Michal Škurla (červená) letí do čela, avšak Patrik Mikel (žlutá) a Jaroslav Petrák (bílá) drží v šachu jeho parťáka Jana Macka (modrá)

Slovenskou Žarnovicu čeká víkend české ligy

Žarnovica – 11. července
Víkend s dvojicí závodů českého šampionátu není ve slovenské Žarnovici žádnou novinkou. Ostatně ani kombinace první ligy a extraligy. To však neznamená, že by nás během nejbližších volných dnů čekala fádní podívaná. První liga již má s největší pravděpodobností jistého vězte, jenže extraliga se dostává do stadia, kdy o titul jde až v první řadě.

 


Tipujte:

Kdo se stane vítězem sobotní první ligy v Žarnovici:

View Results

Loading ... Loading ...

Pražané jedou pro titul ve třech

Michal Danko letos již několikrát přesvědčil, že roste v kvalitního závodníka

Po třech triumfech na Markétě, v Kopřivnici a svitavské Cihelně nemůže mít první liga jiného leadera než závodníky pražské Markéty. Borcům z české metropole vlastně stačí samotná účast, jelikož není pravděpodobné, že by v sobotu skončili poslední a Kopřivnice vyhrála o čtyřiadvacet bodů.

Na vyvrcholení první ligy bude chybě Petr Chlupáč, protože jej Rawicz povolal do své sestavy pro výjezd do Krakova. Celek proto přijede ve třech s Ondřejem Smetanou, Janem Kvěchem a Filipem Hájkem.

Personální trable řešili domácí, protože tandemu prvoligových koučů Mariánu Šebianovi a Luboši Šmondrkovi zbyli pouze Jakub Valkovič a Michal Danko. Oba včera pilně trénovali, přičemž za sparingpartnera kromě Jána Mesiárika neměli nikoho menšího než Pavla Tonhauzera. Velká postava slovenských plochodrážních dějin oba juniory proháněla především na startech.

Motocykly Jakuba Valkoviče budou potřebovat o poznání více koníků navíc, než je síla jeho otce Štefana

O hostování projevil zájem Zdeněk Simota, nicméně by nebylo moudré nechat svého extraligového soka trénovat na ovále v předvečer klíčového mítinku. A tak se nakonec se slovenskou vestou představí Zdeněk Holub, který však shodou okolností v neděli přejde do tábora soupeřů. Jeho jmenovce Simotu pak čeká slovinská liga v Lendavě.

Lubomír Vozár přiveze čtveřici Patrik Mikel, Martin Gavenda, Jaroslav Petrák a Daniel Šilhán, zatímco kopřivnický Tomáš Wanke se bude opírat o trojici Michal Škurla, Jan Macek a Roman Marek. Účast Martina Málka nebyla možná kvůli jeho startu na pouťáku na trávě v Aduardu.

Předpokládané sestavy sobotní první ligy:

SC Žarnovica: Jakub Valkovič, Michal Danko, Zdeněk Holub (Praha)
ZP Pardubice: Patrik Mikel, Martin Gavenda, Jaroslav Petrák, Daniel Šilhán
Markéta Praha: Ondřej Smetana, Jan Kvěch, Filip Hájek
Walbo Railway Kopřivnice: Michal Škurla (Praha), Jan Macek, Roman Marek

 


Tipujte:

Kdo vyhraje nedělní žarnovickou extraligu?

View Results

Loading ... Loading ...

Škatulata, škatulata, hejbejte se

Komu bude tleskat Martin Vaculík tentokrát, ukáže nedělní odpoledne

Pro nedělní šesté kolo extraligy odkryli domácí, do názvu jejich INTERTEAMu se před vlastním publikem dostává i Žarnovica, velice brzy. Pochlubili se Martinem Vaculíkem a Andersem Thomsenem, což se v květnu ukázalo jako klíčový moment pro triumf. Jejich start zůstává v platnosti, jenže dnes po obědě si Tomáš Topinka do sestavy své Markéty stáhnul Zdeňka Holuba.

Právě on měl v plánech Jána Daniely být klíčovým mužem, jenž by podpořil obě esa v útoku na vítězství, které by nadnárodní tým dostalo na samotný práh mistrovského titulu. Jsou tu ale Filip Hájek, jenž na přeboru ve Svitavách dal najevo, že krize po pádu při Vildeho memoriálu může být zažehnána. A pochopitelně Jakub Valkovič, jenž má na svém ovále oprávněné ambice vytrhnout svému koučovi trn z bolavé paty. V jednání je i hostování Jana Macka, což by INTERTEAMu umožnilo jet strategii se silným náhradníkem.

Zdeněk Holub kráčí ve vestě INTERTEAMu, nicméně v neděli nastoupí za Prahu

Proč Pražané sáhli po Zdeňku Holubovi, je nasnadě. Josef Franc, který se po finále v Mühldorfu cítí v pořádném dlouhodrážním laufu, vyrazil na pouťák do Marmande, jenž se jezdí tradičně v předvečer pádu Bastily. V té době byl ve hře jistý polský závodník, o jehož jménu však lze jen spekulovat, z jehož nedělního startu v Žarnovici ovšem sešlo.

A protože Pavel Ondrašík, jenž v neděli zaskočí za Tomáše Topinku, bude mít k dispozici Petra Chlupáče, Zdeněk Holub doplní osvědčený pražský kvartet. Zatím zůstává otázkou, jestli bude náhradníkem on nebo Ondřej Smetana či Michal Škurla. Zatím se neví ani, zda se povinným juniorem stane Jan Kvěch či Petr Chlupáč.

Eduard Krčmář je eso v rukávu Milana Macha

S Jakubem Valkovičem staženým do INTERTEAMu a Martinem Málkem v Nizozemí, může jet Milan Mach vlastně jen se čtyřmi muži v sestavě. Jsou stejní jako ve Slaném čili Eduard Krčmář, Jakub Jamrog, Zdeněk Simota a Milan Dobiáš na postu povinného juniora.

Lubomír Vozár již minulý týden ohlašoval výraznou změnu v sestavě, což by nasvědčovalo povolání Patryka Dudka. Navíc když kuloáry rezonovaly o závodníkovi z cyklu Speedway Grand Prix. V sobotu v Hallstaviku se však v boxu Martina Vaculíka o své cestě do Žarnovice zmiňoval Matej Žagar. Ale opusťme raději tenký led spekulací a držme se prozatím známých skutečností.

Duely Václava Milíka (žlutá) s Martinem Vaculíkem (modrá) budou jistě peprným kořením nedělního odpoledne v Žarnovici

Vestu Pardubice oblékne Václav Milík, jenž se bude přesunovat z ouvertury evropského šampionátu v Güstrowě. Přítomnost Daniela Šilhána svědčí, že na východě Čech jsou připraveni i na alternativu, že by něco neklapl. Náhradníkem bude buď on, čemuž by dosavadní praxe nahrávala, nebo onen tajemný cizinec. Při absenci Hynka Štichauera si další místa v sestavě rozeberou Patrik Mikel, Martin Gavenda a Jaroslav Petrák.

Předpokládané sestavy nedělní extraligy:

SC INTERTEAM Žarnovica: Martin Vaculík, Anders Thomsen (DK), Jakub Valkovič, Filip Hájek, Jan Macek (Kopřivnice)?
Markéta Praha: Ondřej Smetana, Michal Škurla, Zdeněk Holub (INTERTEAM), Petr Chlupáč, Jan Kvěch
3ton Slaný: Eduard Krčmář, Jakub Jamrog (PL), Zdeněk SImota, Milan Dobiáš
ZP Pardubice: Václav Milík, Patrik Mikel, Martin Gavenda, Jaroslav Petrák, kuloární drby mluví o Mateji Žagarovi (SLO)

Foto: Karel Herman a Pavel Fišer