Archiv pro rubriku: EP do devatenácti let

Jan Kvěch sebral všechny tři volné reprezentační vesty

Praha – 16. května
Od té doby, co se Jan Kvěch přijel s tatínkem a dvěma bratry o prázdninách před čtyřmi lety podívat na pohárový závod stopětadvacítek na malé Markétě, má jeho plochodrážní kariéra podobný tah jako legendární raketa Saturn 5 startující k měsíčním misím. V Praze přišel poprvé na pódium české juniorky a natáhnul se po juniorském mistrovství Evropy. V Plzni jej vavříny sice minuly, avšak reprezentační vesta v mistrovství světa a evropském poháru devatenáctek již nikoliv. I když v tomto případě mohlo být všechno jinak.

 

Rozdílné věkové limity

Jan Kvěch si v letošní české juniorce vyjel rovnou tři místa v reprezentaci

Po pádu, který těsně za půlkou posledního okruhu rozjížďky s číslem dvacet skončil jeho duel s Filipem Hájkem o vedení, přišel o body. V aktuální klasifikaci jej dostihnul Petr Chlupáč. Samozřejmě pokud se týká obou českých juniorských šampionátů, vzhledem k preferenci lepšího výsledku v posledním závodě, je před Janem Kvěchem. Ovšem v případě nominace do reprezentace by dozajista rozhodoval rozjezd.

Jenže naše a mezinárodní pravidla juniorských závodů se rozcházejí v jednom zásadním bodě. Zatímco v českých šampionátech mohou startovat patnáctiletí plochodrážníci a v případě startu s dvěstěpadesátkou ještě dokonce o rok mladší, mistrovství světa a Evropy má jasný minimálně věk šestnácti let v den konání závodu.

Pavel Čermák bude náhradníkem MS v Liberci i ME v Plzni

A tuto podmínku Petr Chlupáč pro mistrovství světa v Rawiczi, o něž šlo před týdnem v Plzni především, v půlce června nesplní. Ze stejného důvodu nemůže být ani náhradníkem plzeňského semifinále evropského šampionátu Evropy o týden později. Evropský pohár devatenáctek v Pardubicích mu však již neunikne. Ve chvíli, kdy přijde počátkem července v Pardubicích na nástup jeho semifinále, šestnáct svíček na jeho dortu bude vlastně ještě doutnat. Od jejich sfouknutí totiž uběhnou jen tři dny.

 

Jan Kvěch bez soupeřů

Petr Chlupáč těsně stihne evropský pohár v Pardubicích

V juniorském šampionátu světa si Patrik Mikel, Filip Hájek a Josef Novák vybrali své destinace na základě loňského pořadí. To samé platilo pro Patrika Mikela a Filipa Hájka v mistrovství Evropy. O zbývajících vestách rozhodl letošní šampionát.

Protože se Rovno koná již tuto sobotu, verdikt padl už v Praze. Zatímco o všem ostatním se rozhodovalo až v Plzni, na níž sportovní komise odložila i verdikt o náhradnících pro plzeňské semifinále Evropy. Uskuteční se až ve druhé půli června, takže AČR splnil limit odeslání přihlášek.

Třikrát se reprezentací mihne rovněž František Klier

Jan Kvěch proto vlastně neměl soupeře. Josef Novák kvůli maturitě vynechal Prahu a Plzeň mu nevyšla kvůli pádu a zadřenému motoru. Náhradníky pro Liberec a Plzeň proto budou Pavel Čermák a František Klier.

I když jsou v aktuální klasifikaci juniorky před nimi další čeští závodníci, nesplňují věkové podmínky účasti v mezinárodních závodech. Obzvlášť křiklavý je případ Daniela Klímy, jemuž bude šestnáct až den před Silvestrem. Silná generační vlna nových českých plochodrážníků tak zaplaví světové a evropské šampionáty až za rok až dva.

 

Česká nominace pro individuální juniorské soutěže a její způsob:

MS juniorů:
Liberec (16.6.) Patrik Mikel, Pardubice ranking 2017 – 1.
Filip Hájek, Praha ranking 2017 – 2.
náhradník Pavel Čermák, Praha MR U21 2018* – 6.
náhradník František Klier, Divišov MR U21 2018* – 12.
Rawicz (16.6.) Josef Novák, Pardubice ranking 2017 – 3.
Jan Kvěch, Praha MR U21 2018* – 3.
ME juniorů:
Plzeň (23.6.) Patrik Mikel, Pardubice ranking 2017 – 1.
Filip Hájek, Praha ranking 2017 – 2.
náhradník Pavel Čermák, Praha MR U21 2018*** – 6.
náhradník František Klier, Divišov MR U21 2018*** – 12.
Rovno (19.5.) Jan Kvěch, Praha MR U21 2018 – 3.**
EP do 19 let:
Pardubice (5.7.) Petr Chlupáč, Praha MR U19 2018 – 1.**
Jan Kvěch, Praha MR U19 2018 – 2.**
František Klier, Divišov MR U19 2018 – 11.**

Poznámka: ranking výběru vznikl na základě pořadí českých závodníků v loňském mistrovství republiky juniorů s přihlédnutím k věkovým limitům; * pro MS a EP bylo kritérium nominace po dvou závodech MR v Praze a v Plzni; ** v případě ME rozhodl již první závod MR v Praze; *** protože před termínem MR v Plzni bylo potřeba nahlásit jména pouze pro Rovno, byl verdikt o náhradnících pro plzeňské ME posunut až po skončení druhého závodu MR

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Robert Lambert nepřijel do Divišova prohrávat

Divišov – 12. srpna
Robert Lambert se v Divišově stal historicky prvním vítězem evropského poháru do devatenácti let. Už v základní části neprohrál jedinou rozjížďku, aby své fenomenální účinkování zvršil ve finále triumfem start – cíl. V závodě, který nabídnul skvělé momenty, ale bohužel také dost pádů i na úkor favoritů se spolu s Angličanem na pódium postavili také Filip Hjelmland a Bartosz Smektala. Postup do poslední šance těsně unikl Slováku Jakubu Valkovičovi, jenž ještě před tréninkem přišel v depu o lepší motor, stejně jako Patriku Mikelovi. Josefu Novákovi se nevyhnul pád a nakonec skončil patnáctý. Pavel Čermák v náhradnické vestě vyjel na trať jednou místo Gleba Čugunova, Václav Kvěch vůbec.

Filip Hjelmland, Robert Lambert a Bartosz Smektala na stupních vítězů
Filip Hjelmland, Robert Lambert a Bartosz Smektala na stupních vítězů

Triumvirát neporažených

Patrik Mikel nepospíchal nejen s vjezdem na ovál, ale i při nástupu
Patrik Mikel nepospíchal nejen s vjezdem na ovál, ale i při nástupu

Sedm bouřek, které se včera křižovaly na divišovské obloze, neodešlo bez následků. Ještě okolo osmnácté hodiny byla mezi mantinely oválu tmavě žlutá kaluž, z níž by vám nikde nečouhaly ani kotníky. Ovál se upravoval ještě dneska. Dopoledne si nízké mraky málem rozřezávaly břicha o věž rozhledny Špulka, nicméně po obědě už obloha patřila víceméně jenom sluníčku.

Jako poslední dorazila do depa Kvěchovic Volha. V ten moment už bylo po mistrovském závodě stopětadvacítek a Štefan Valkovič věděl o pohromě, která postihla motocykl jeho syna Jakuba. „Nastartovali jsme to v depu,“ líčil nešťastně. „Najednou v tom zaklepalo a bylo po motoru. Na závody nám zbyl jen jeden…“

Dominik Kubera vede rozjížďku s číslem jedna před Patrikem Mikelem a Jakubem Valkovičem
Bartosz Smektala vede rozjížďku s číslem jedna před Patrikem Mikelem a Jakubem Valkovičem

Mezitím se rafičky hodin dostaly až ke čtrnácté. Drobné zpoždění bylo rázem eliminováno. Po nástupu byli dekorování kolibříci z dopoledního závodu. A konečně se šlo na věc! První závodní slovo ve zbrusu nové soutěži patřilo Patriku Mikelovi. Branou z depa se hrnul na ovál tak vehementně, až jej museli zadržovat, než konečně nastal ten správný okamžik.

Rozjížďku s číslem jedna opanoval Bartosz Smektala, zatímco Patrik Mikel se záhy natáhnul pro druhou příčku před Jakubem Valkovičem a Mikou Meijerem. Josef Novák, druhý z českých zástupců ve startovním poli, dopadl o poznání hůře. Odstartoval poslední a navíc ve druhé zatáčce upadl a byl diskvalifikován.

Jakub Valkovič vodí za sebou Miku Meijera
Jakub Valkovič vodí za sebou Miku Meijera

„Bolí mě prdel a nemůžu ani sedět,“ dával jasně najevo, jak se jeho ambice ve zbytku závodu zmenšily. V sedmé jízdě nebodoval, zatímco Patrik Mikel v rozjížďce s číslem pět odstartoval z celé čtveřice nejlépe. Vedení držel až do druhé zatáčky, v jejímž výjezdu jej podjel Michael Härtel.

Chráněnec Roberta Bartha prve v úvodním oblouku čtvrté jízdy objel vedoucího Gleba Čugunova a nyní své úvodní trojce přidal další sestřičku.

Robert Lambert letí za svým prvním vítězstvím před Dominikem Kuberou (bílá) a Madsem Hansenem (červená)
Robert Lambert letí za svým prvním vítězstvím před Dominikem Kuberou (bílá) a Madsem Hansenem (červená)

Hned vzápětí jej následoval Bartosz Smektala. Za ním si Gleb Čugunov nakonec vyvzdoroval druhé místo na Madsi Hansenovi, který posléze klesnul až za Nathana Greavese. Z dvojice neporažených vytvořil triumvirát Robert Lambert. Anglický závodník musel přitom od osmé jízdy odstartovat rovnou třikrát.

Michael Härtel jezdí první před Glebem Čugunovem a Alexanderem Woentinem
Michael Härtel jezdí první před Glebem Čugunovem a Alexanderem Woentinem

V prvním případě šlo o letmý start. Podruhé se páska nezvedla na své levé straně. Napotřetí se vedení ujal Filip Hjelmland, jenž předtím vyhrál stylem start – cíl druhou jízdu. Robert Lambert mezitím útočil na Jonase Seiferta, který jej vnějškem první zatáčky připravil o druhou příčku. Angličan se na ni vrátil ve druhé zatáčce, aby záhy zlikvidoval svůj odstup od vedoucího Švéda. Ve třetím kole jej objel v první zatáčce.

 

Neporažený Angličan

Patrik Mikel v rozjížďce s číslem pět odstartoval na Michaela Härtela
Patrik Mikel v rozjížďce s číslem pět odstartoval na Michaela Härtela

Trvalo ale už jen jednu jedinou sérii, než se Robert Lambert hřál úplně samotný na pozici leadera. Jeho start v desáté jízdě byl bezchybný. A když se ve druhé zatáčce po spodní straně dostal do čela Bartosz Smektala, Angličan se nenechal rozhodit ze svého klidu. Četl z Poláka před sebou jako z rozevřené knihy a ve třetím okruhu byl rychlejší v nájezdu do úvodní zatáčky.

Se ztrátou jediného bodu nemusel Bartosz Smektala vůbec plakat nad rozlitým mlékem. O poznání hůře na tom ale byl Michael Härtel. Po dvou triumfech si v rozjížďce s číslem dvanáct nepřipsal vůbec nic. Byl totiž diskvalifikován za nevybíravý způsob, jakým se dral do čela, kdy neváhal dokonce kopat do soupeře.

Bartosz Smektala vede před Nathanem Greavesem a Madsem Hansenem
Bartosz Smektala vede před Nathanem Greavesem a Madsem Hansenem

Jeho smůla byla přitom štěstím pro Jakuba Valkoviče, který upadl v první zatáčce, ale za daných okolností mohl k restartu. Michael Härtel si ovšem zkomplikoval přímou cestu do finále. Po ní se však pevně pohyboval Bartosz Smektala. Po raketovém startu se ujal vedení ve čtrnácté jízdě. Od té chvíle byl na něho krátký nejen Michael Härtel, ale také Filip Hjelmland.

Josefa Nováka poznamenal úvodní pád
Josefa Nováka poznamenal úvodní pád

Švédský závodník přitom předtím opanoval jedenáctou jízdu, kde si na něm postupně vylámali zuby Dominik Kubera a Gleb Čugunov. Nyní však při útoku na Michaela Härtela upadl. Za pád pykal také Mads Hansen, který v patnácté jízdě pomohl na zem vedoucímu Jonasi Seifertovi. Tomu ale nebylo dopřáno vyhrát ani v repete, jelikož mu triumf sebral do té doby nepříliš výrazný Niklas Sayriö.

Jonas Seifert už tohle neustojí a Robert Lambert inkasuje druhý triumf
Jonas Seifert už tohle neustojí a Robert Lambert inkasuje druhý triumf

Ovšem Robertu Lambertovi se veškeré problémy na hony vyhýbaly. S naprostou lehkostí vyhrál nejen třináctou, ale také devatenáctou jízdu. Pravda, ve druhém případě to bylo složitější, protože mu po krku šel Michael Härtel. Jenže nekompromisní Němec, jehož jsme před lety vídali i v české juniorce, nakonec sám podlehl Nathanu Greavesovi.

Gleb Čugunov (žlutá) při útoku na Dominika Kuberu
Gleb Čugunov (žlutá) při útoku na Dominika Kuberu

Robert Lambert šel rovnou do klíčové finále, aniž by ztratil jediný bod. Podobně razantně si počínal také Bartosz Smektala. V osmnácté jízdě sice ztratil druhý bod ve prospěch Dominika Kubery, nicméně ostatní závodníci se nedokázali jeho třinácti bodům přiblížit. A poslední šance vskutku představovala jejich poslední šanci pro boj o medaile.

 

Rutina Roberta Lamberta

Pády se nevyhýbaly ani Jakubu Valkovičovi
Pády se nevyhýbaly ani Jakubu Valkovičovi, ani…

Sem pochopitelně mířil Michael Härtel, o jehož martýriu již byla řeč. Potom Dominik Kubera. Zprvu sena divišovském ovále nemohl vůbec najít. Až v rozjížďce s číslem šestnáct vyhrál a díky třem bodům si prakticky zdvojnásobil své skóre. Stylem start – cíl triumfoval vlastně dvakrát, protože v první zatáčce upadl Nathan Greaves, kvůli němuž musel na zem také Jakub Valkovič.

...ani Filipu Hjelmlandovi
…ani Filipu Hjelmlandovi

Angličan byl z repete diskvalifikován a Dominik Kubera mohl konečně dominovat. Stejně tak si počínal i v osmnácté jízdě a uzavřel svůj účet v základní části desetibodovým ziskem. Už věděl, že se na startovním roštu poslední šance setká s Filipem Hjelmlandem. Ten svůj předchozí pád odčinil hladkým prvenstvím v sedmnácté jízdě.

Jakub Valkovič (bílá) musel k zemi i vinou Nathana Greavese, který spadl za zády Dominika Kubery
Jakub Valkovič (bílá) musel k zemi i vinou Nathana Greavese, který spadl za zády Dominika Kubery

V ní upadl Alexander Woentin. Avšak stalo se tak až na sklonku třetího kola, kdy soupeři již byli ve čtvrtém okruhu, takže nebylo třeba opakovat. Třetím účastníkem rozjížďky poslední šance se stal Michael Härtel, o jehož trápení v rozjížďce s číslem devatenáct již byla řeč.

Čtvrtý závodník však v jízdě o dvě postupová místa do finále chyběl. Nárok na účast měl Gleb Čugunov, který však ve dvacáté jízdě upadl v první zatáčce vinou pádu vedoucího Niklase Sayriö. Do kolize se zapletl také Jakub Valkovič, jenž však z incidentu vytěžil nejvíc.

Filip Hjelmland jezdí první před Madsem Hansenem a Patrikem Mikelem
Filip Hjelmland jezdí první před Madsem Hansenem a Patrikem Mikelem

Fin byl vyloučen, Rus odstoupil nejen z repete, ale i poslední šance, zatímco Slovák při restartu odvedl Josefa Nováka i Pavla Čermáka, jenž z postu prvního náhradníka zastoupil odstoupivšího Gleba Čugunova. Na to, jak dnešek pro Jakuba Valkovič nešťastně začal, o mnoho lépe skončil. I když skloňovat pojmy štěstí a smůla, je pokaždé ošidné.

Michael Härtel v poslední šanci za sebou vede Filipa Hjelmlanda
Michael Härtel v poslední šanci za sebou vede Filipa Hjelmlanda

Pakliže by však měl slovenský borec o jediný bod navíc, chystal by se na rozjížďku poslední šance, protože by Gleba Čugunova předčil svým závěrečným vítězstvím. Patrik Mikel s jedničkou na vestě otevíral každou sérii a ke konci láteřil na překropený rošt. Nakonec skončil také se sedmi body, ale na překonání Rusa by bez vítězství potřeboval o dva body navíc.

Robert Lambert na cestě k triumfu ve finále
Robert Lambert na cestě k triumfu ve finále

Ale to jsou jenom ona kdyby, na něž se pochopitelně při ploché dráze nehraje, takže v poslední šanci startovali jen dva závodníci. Záhy byli jen dva. Dominik Kubera nejlépe odstartoval, avšak v první zatáčce upadl. Filip Hjelmland se mu už nestačil vyhnout a upadnul také.

Dominik Kubera seděl dlouho v sanitce. Nakonec se rozhodl v repete nestartovat. Obával se fraktury kyčlí, které se nakonec v Polsku nepotvrdilo. Last chance se díky okolnostem změnila v pouhou formalitu. Michael Härtel v ní dovedl za sebou do cíle Filipa Hjelmlanda, přičemž se oba měli potkat u pásky ještě ve finále.

Radost v podání Filipa Hjelmlanda
Radost v podání Filipa Hjelmlanda

Robert Lambert posléze nezaváhal ani v klíčové jízdě, kterou vyhrál stylem start – cíl. Filip Hjelmland se usadil hned za ním, zatímco Michael Härtel čelil náporu Bartosze Smektaly. Kapituloval ve druhém okruhu, kdy jej Polák podjel ve druhé zatáčce.

 

Hlasy z depa

Jakub Valkovič s otcem Štefanem
Jakub Valkovič s otcem Štefanem

„Ještě před poslední jízdou jsem počítal tak s pěti body,“ nemohl Jakub Valkovič uvěřit, jak těsně přišel o rozjížďku poslední šance. „Nakonec jsem jel s Pepou a náhradníkem a měl sedm. Pěkné závody, ale dráha byl těžká a hlavně ke konci rozbitá.“

Patrik Mikel při tréninku startu
Patrik Mikel při tréninku startu

„První dvě jízdy super,“ bilancoval své vystoupení Patrik Mikel. „Šlo to, druhá jízda byl super start, bylo to super po zadním. Třetí a čtvrtou jízdu to hodně nachcali, nešlo to na tom. Čtvrtou jízdu jsem se držel, ale v pátý jsem zmáčknul spojku a stál. Měl jsem skvělý tým, bavil jsem se tím závodem, škoda, že nevyšla ta poslední šance.“

„Rozbil jsem si hubu,“ vracel se Josef Novák na začátek závodu. „Bolí mě prdel. Pak už to bylo jen špatný. Teď ani sedět nemůžu pořádně…“

Robert Lambert ve finále ujíždí Michaelu Härtelovi
Robert Lambert ve finále ujíždí Michaelu Härtelovi
  LC FIN
1. Robert Lambert, GB 3 3 3 3 3 15 1.
2. Filip Hjelmland, S 3 2 3 F 3 11 2. 2.
3. Bartosz Smektala, PL 3 3 2 3 2 13 3.
4. Michael Härtel, D 3 3 U 2 1 9 1. 4.
5. Dominik Kubera, PL 2 1 1 3 3 10 F/R
6. Gleb Čugunov, RUS 2 2 2 2 F/R 8
7. Jonas Seifert, DK 1 F 3 2 1 7
8. Jakub Valkovič, SK 1 1 1 1 3 7
9. Nathan Graeves, GB 2 1 2 X 2 7
10. Patrik Mikel, CZ 2 2 1 1 1 7
11. Mads Hansen, DK 1 0 3 U 2 6
12. Alexander Woentin, S 0 3 1 2 F 6
13. Niklas Sayriö, FIN 1 0 0 3 X 4
14. Mike Jacopetti, D (AMF) 0 2 2 0 0 4
15. Josef Novák, CZ X 0 0 1 2 3
16. Mika Meijer, NL 0 1 0 1 0 2
17. Pavel Čermák, CZ (res) 1 1
18. Václav Kvěch, CZ (res) DNR
Ani Bartosz Smektala (žlutá) se Robertu Lambertovi neubránil
Ani Bartosz Smektala (žlutá) se Robertu Lambertovi neubránil

Foto: Karel Herman

Všichni účastníci pohromadě s českými kolibříky
Všichni účastníci pohromadě s českými kolibříky

Ve startovní listině zbývá už jen desítka

Divišov – 8. srpna
Všechno nasvědčuje, že premiérový ročník evropského poháru juniorů do devatenácti let nabídne tuto sobotu v Divišově vpravdě dramatickou podívanou. Do startovní listiny přibyli Poláci Bartosz Smektala a Dominik Kubera a také Angličané Nathan Grevaes a Robert Lambert. Místo Rumuna bude na čtyřce Slovák Jakub Valkovič, dorazí i Němec s rakouskou licencí Mike Jacopetti, který divišovský ovál už brázdil kdysi se stopětadvacítkou, a Gleb Čugunov, člen bronzového ruského nároďáku z letošního světového poháru družstev. V duchu koncepce evropských závodů se také v tomto případě po dvaceti základních jízdách pojede last chance a závěrečné finále.po uzávěrce: startovní číslo deset bude mít Dán Mads Hansen

Předběžná startovní listina:

1 Patrik Mikel, CZ
2 Bartosz Smektala, PL
3 Mika Meijer, NL
4 Jakub Valkovič, SK
5 Niklas Sayriö, FIN
6 Nathan Grevaes, GB
7 Mike Jacopetti, D (AMF)
8 Filip Hjemland, S
9 Dominik Kubera, PL
10 Mads Hansen, DK
11 Josef Novák, CZ
12 Robert Lambert, GB
13 Michael Härtel, D
14 Gleb Čugunov, RUS
15 Michael Woentin, S
16 Jonas Seifert, DK
17 Pavel Čermák, CZ
18 Václav Kvěch, CZ
Jakub Valkovič bude také ve startovní listině
Jakub Valkovič bude také ve startovní listině

Foto: Karel Herman

Divišov dostal další jména do startovní listiny

Divišov – 2. srpna
Premiéra evropského poháru juniorů do devatenácti let v Divišově se příští sobotu dozajista stane příjemným vyplněním české okurkové sezóny. Česká nominace byla již stanovena a nyní již na AČR dozazily přihlášky ze Skandinávie, Nizozemí a Německa.

Předběžná startovní listina evropského poháru v Divišově (12.8.):

1 Patrik Mikel, CZ
2 PL
3 Mika Meijer, NL
4 RUM
5 Niklas Sayriö, FIN
6 GB
7 RUS
8 Filip Hjemland, S
9 PL
10 LAT
11 Josef Novák, CZ
12 GB
13 Michael Härtel, D
14 RUS
15 Michael Woentin, S
16 Jonas Seifert, DK
17 Pavel Čermák, CZ
18 Václav Kvěch, CZ
Pavel Čermák bude náhradníkem
Pavel Čermák bude náhradníkem

Foto: Karel Herman

Divišov vrátí devatenáctky na evropskou scénu

Divišov – 26. července
Juniorský šampionát starého kontinentu pod jurisdikcí evropské motocyklové soutěže odstartoval v sezóně 1998 s horní věkovou hranicí devatenácti let. Než se zvýšila na klasických juniorských jednadvacet, naše plochodrážní scéna stačila přispět dvěma finálovými závody v Pardubicích a ve Mšeně. Aleš Dryml se stal vicemistrem, jeho mladší bratr Lukáš mistrem a Filip Šitera dobyl bronz, což se posléze povedlo rovněž Slováku Martinu Vaculíkovi. Letos se devatenáctky vrací na scénu v podobě evropského poháru, který přespříští sobotu bude hostit Divišov.

 

Česká devatenáctiletá jednička Patrik Mikel poveze vestu s jedničkou
Česká devatenáctiletá jednička Patrik Mikel poveze vestu s jedničkou

Startovní listina je prozatím v plenkách a k dnešnímu dnu je známa pouze podoba české reprezentace. V hlavní šestnáctce nastoupí Patrik Mikel a Josef Novák, v úlohách náhradníků budou připraveni Pavel Čermák a Václav Kvěch. Soupeři jim bude vpravdě pestré mezinárodní pole.

Josef Novák je druhým Čechem v hlavní šestnáctce
Josef Novák je druhým Čechem v hlavní šestnáctce

Součástí podniku bude i mezinárodní závod stopětadvacítek na krátké dráze, jehož podoba se také stále usilovně řeší. Jeho záměrem je naopak ukázat světu český způsob zápolení kolibříků na minioválech, jenž je prozatím výhradně naší specialitou.

 

Předběžná startovní listina:

1 Patrik Mikel, CZ
2 PL
3 NL
4 RUM
5 FIN
6 GB
7 RUS
8 S
9 PL
10 LAT
11 Josef Novák, CZ
12 GB
13 D
14 RUS
15 S
16 DK
17 Pavel Čermák, CZ
18 Václav Kvěch, CZ
Po loňských stopětadvacítkách ožije divišovské depo dalším skvělým mezinárodním podnikem
Po loňských stopětadvacítkách ožije divišovské depo dalším skvělým mezinárodním podnikem

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

ME