Josef Franc už není věčně druhý

Březolupy – 7. října
Nervozita před rozhodujícím finálovým podnikem šampionátu republiky byla o poznání větší než při jiných mítincích. Dokonce i Zdeněk Simota dorazil s dostatečným předstihem. A Patrik Mikel se zase pohroužil v boxu do svých myšlenek, až málem zmeškal vláček, který závodníky odvážel před hlavní tribunu. Při absenci Václava Milíka začal boj o titul lépe Josef Franc, který po dvou sériích vedl se šesti body, jimiž se mohl chlubit již jen Matěj Kůs. Motocykl Eduarda Krčmáře totiž v rozjížďce s číslem dvě ztratil kompresi a dovezl svého majitele do cíle až za Zdeňkem Simotou a jeho vítězným jmenovcem Holubem. Slánský závodník se však ale nevzdal. Už si nenechal sebrat jediný bod a neomylně zamířil do čela také v klíčové deváté jízdě. Jenže Josef Franc se v její předposlední zatáčce náhle ocitnul před Matějem Kůsem. Upravil svůj náskok v pořadí šampionátu před Eduardem Krčmářem na dva body, což zbytek závodu zakonzervoval, jelikož žádný z obou pretendentů trůnu již neprohrál. Josef Franc tím pádem slaví první titul, nebudeme-li počítat jeho vítězství v konkurenčním šampionátu ČSMS před pěti lety. Eduard Krčmář, jenž se shodou okolností narodil v roce, kdy Pražan začal závodit, je vicemistrem, když bronz potvrdil Zdeněk Simota. Ten přitom ve vyrovnaném a dramatickém klání skončil až šestý. Z nejnižšího stupínku pódia mával nakonec Matěj Kůs, který ovšem musel předtím porazit nevídaně jedoucího Michala Škurlu v rozjezdu.

Stupně vítězů ávodu: Eduard Krčmář, Josef Franc a Matěj Kůs

Sen Matěje Kůse se plní

David Pacalaj dnes debutoval ve finále šampionátu republiky a snímek jej zachytil vedle Matěje Kůse

Pozvánka Václava Milíka na velkou cenu do polské Toruně dala mistrovství republiky zcela nový rozměr. Pardubický kapitán přišel o titul a ryze teoreticky jej mohlo předstihnout celých šest jeho pronásledovatelů v průběžné klasifikaci, na jejímž čele se vzhledem ke svému pětibodovému náskoku na Josefa France mohl hřát ještě v půlce druhé série dnešního závodu.

Po vystoupení z vláčku zajímal závodníky především stav startovních roštů

Avšak přistaňme raději na pevné zemi. Jako faktický leader vystupoval ze silničního vláčku, který šestnáctku závodníků dovezl na slavnostní nástup, vystoupil Josef Franc. Za normálních okolností jej mohl ohrozit jedině Eduard Krčmář ztrácející pouhopouhý bod. Zdeněk Simota hovořil, že se bude soustředit zejména na uhlídání bronzové pozice. Vedle odstupu čtyř bodů od leadera jej k mírně sklíčenému postoji vedl i lepší motocykl vystrčený po tréninku z boxu a bezmocně stojící u plotu depa.

Zdeněk Simota vysvětluje svůj smutek po tréninku:

„Neujel jsem ani dvě kola. Novej‘ válec, novej‘ píst, nová ojnice. A teď šly ven špony.“

Matěj Kůs (červená) jezdí jako první v rozjížďce s číslem jedna před Josefem Novákem (žlutá), Davidem Pacalajem (bílá) a Hynkem Štichauerem (modrá)

Každopádně nás neměl čekat nudný závod. Už jen proto, že vedle aspirantů na medaile v celkovém pořadí se dnes chtěl blýsknout každý z přítomných. Prim pochopitelně hrál Matěj Kůs, který už na druhé finále dostal od VV SPD divokou kartu. Od roku 2008 chyběl mezi nejlepší trojicí jen před čtyřmi lety, kdy jej při test matchi na Markétě sestřelil Adrian Miedzinski. Letošní rok ale psal podobný příběh a Pražan věděl, že i kdyby nakrásně inkasoval patnáct bodů, teoreticky by mohl přeskočit kohokoliv vyjma Václava Milíka.

Po startu rozjížďky s číslem dvě jdou do čela Zdeněk Simota (červená) se Zdeňkem Holubem (modrá) a Eduard Krčmář (bílá) a Martin Gavenda (žlutá) jsou za nimi

Přesto však neskrýval své přání dnes vyhrát. A ono se mu to začalo dařit. Rozjížďku s číslem jedna sice zastavil jeho letmý start. Repete jej však zastihlo již od prvních metrů opět v postavení leadera, které pevně hájil před Hynkem Štichauerem. Rovněž pro své druhé vítězství musel Matěj Kůs startovat dvakrát.

Zdeněk Simota sice o zub zrychlil svůj převod, přesto se ale už od vylétnutí pásky musel dívat na Pražanova záda. Jenže ve výjezdu z druhé zatáčky zavadil Filip Hájek o zadní kolo Jaroslava Petráka a poroučel se k zemi. Než bys řekl švec, opět blikala červená světla a mávalo se vlajkami téže barvy.

Zdeněk Simota a Jaroslav Petrák v páté jízdě schytávají cejchu od Matěje Kůse, který již zmizel z dosahu čočky fotoaparátu

Zdeňka Simotu čekala v depu horečná práce. Z odstaveného motocyklu přehazoval zadní kolo. S rozetou mu pomáhal i Jiří Georgiev a z boxu Josefa France přišel na pomoc i Jakub Fencl, který plzeňskému Jihočechovi alespoň otřel materiál z předního kola.

Avšak marnost nad marnost. Matěj Kůs se i v opakované páté jízdě znovu usadil pevně ve vedení a po průjezdu pod šachovnicovou vlajkou byl se šesti body na nejlepší cestě za splněním dnešního snu. Naproti tomu Zdeněk Simota za sebou nechal jen Jaroslava Petráka a se čtyřmi body u svého jména měl pro zbytek závodu, o čem přemýšlet.

 

Eduard Krčmář se činí seč může

Josef Franc (modrá) se snaží prodrat před Michala Škurlu (červená) a Martina Málka (žlutá), zatímco své slovo do pranice se chystá říct rovněž Jaroslav Petrák (bílá)

Se šesti body se Matěji Kůsovi po dvou sériích mohl rovnat pouze Josef Franc. Ten do závodu vstoupil v rozjížďce s číslem tři, do jejíhož čela proniknul Michal Škurla. Jeho starší klubový kolega však v první zatáčce nasadil vnitřní stopu. Dostal se na úroveň protivníkova žlutého motocyklu a na konci protilehlé rovinky převzal vedení.

Jaroslav Petrák (bílá) trápí Michala Škurlu

Takřka současně s ním se však před Michala Škurlu dostal také Jaroslav Petrák. Zatímco Josef Franc jim naměřil půl rovinky, za jeho zády se rozhořel urputný souboj o druhé místo. Michal Škurla v něm uspěl až ve třetím kole. „Mermomocí jsem ty dva body chtěl,“ říkal mu Jaroslav Petrák s teatrálními gesty o chvilku později v boxech.

Josef Franc míří za svým druhým triumfem v rozjížďce s číslem sedm

Druhý triumf přidal Josef Franc v sedmé jízdě. V ní ujel všem již po startu, navíc Patrik Mikel musel odrážet vytrvalého Zdeňka Holuba, který se s třetím místem smiřoval o tom hůře, když prve projížděl cílem rozjížďky s číslem dvě jako vítěz. A dokonce se skalpem Eduarda Krčmáře!

Slánský pretendent mistrovského titulu neodstartoval nejlépe.Před ním upaloval Zdeněk Simota, který to ovšem neměl nikterak jednoduché se Zdeňkem Holubem. Pražský borec permanentně útočil, až byl v první zatáčce čtvrtého okruhu rychlejší než Zdeněk Simota. Eduard Krčmář sice zaknihoval jediný bod, avšak snu o zlaté medaili se nepustil. A co víc, usilovně se snažil, aby se stal realitou.

Eduard Krčmář vysvětluje své patálie v rozjížďce s číslem dvě:

„Měl jsem problémy s motorkou, ztratila kompresi.“

Michal Škurla (modrá) zatím vede rozjížďku s číslem šest před Eduardem Krčmářem (žlutá), Hynkem Štichauerem (bílá) a Petrem Chlupáčem (červená)

Přitom jeho start nebyl ukázkový ani v šesté jízdě. Nicméně v prvním výjezdu podjel Hynka Štichauera, aby hned v dalším oblouku uhodil na vedoucího Michala Škurlu. Neuspěl zvenčí, ani když za zlomem zatáčky zlomil motocykl dovnitř. Avšak i nadále četl v Pražanovi jako v otevřené knize.

Eduard Krčmář (žlutá) nakonec předjel Michala Škurlu a otevřel tak svou vítěznou sérii

Ve třetím okruhu jej podjel ve druhé zatáčce. Sotva vjížděl do depa, měl na kontě čtyři body stejně jako Zdeněk Simota, Zdeněk Holub a Michal Škurla. Mezi nimi a dvojkou vedoucích Pražanů byl ještě Patrik Mikel. A po porážce Martina Málka v rozjížďce s číslem osm také Ondřej Smetana. Jenže boj o titul ještě nebyl u konce. Pádné slovo v něm měla říct devátá jízda se soubojem dvojice neporažených Pražanů s Eduardem Krčmářem.

V rozjížďce s číslem devět šlo do tuhého – Eduard Krčmář (červená) letí do vedení před Josefa France (žlutá), Matěje Kůse (bílá) a Ondřeje Smetanu (modrá)

Josef Franc, stojící na čtvrté dráze, si opřel zadní kolo o mantinel, což bedlivému oku Pavla Kubeše uniklo. Avšak dopředu vypálil Eduard Krčmář s červeným povlakem na přilbě. Josef Franc byl až třetí a nemohl se dostat ani před Matěje Kůse, i když jeho útok ve druhé zatáčce byl vskutku grandiózní.

V této chvíli má již Eduard Krčmář situaci v deváté jízdě pevně pod svou kontrolou

Užuž se zdálo, že výsledek deváté jízdy pošle stav šampionátu na úroveň, v níž byl ještě po skončení nástupu. Ale vtom se ve třetím kole Josef Franc spodní stranou první zatáčky přece jen zničehonic objevil před Matějem Kůsem. Eduarda Krčmáře nedohonil, ale svůj náskok na čele klasifikace šampionátu zvýšil na dva body. Dvě série před koncem mistrovství neměl ještě stoprocentní jistotu, ale hodnota jeho akcií se přece jen markantně zvýšila.

Zdeněk Simota (modrá) míří k vítězství v desáté jízdě před Patrikem Mikelem (bílá), za nímž se skrývá Martin Málek

K bronzové medaili vystřelil Zdeněk Simota. „Teď to bylo lepší,“ komentoval svůj triumf v rozjížďce s číslem deset. Dosáhl jej stylem start – cíl, když s vylétnutím pásky odvedl Patrika Mikela. Hynek Štichauer zůstal za nimi, Martin Málek ještě dále, aby nakonec neviděl cíl, protože jej začalo zlobit koleno načaté při svitavském přeboru.

 

Josef Franc neuznává kompromisy

Hynek Štichauer (červená) vede čtrnáctou jízdu před Josefem Francem (žlutá), Filipem Hájkem (modrá) a Martinem Gavendou (bílá)

Hynek Štichauer však měl šampionát ještě zkomplikovat. V rozjížďce s číslem čtrnáct odstartoval na Josefa France. Vodil jej za sebou celý okruh, dokud Pražan v úvodním oblouku toho dalšího nebyl zvenčí přece jen rychlejší. Eduard Krčmář se v šestnácté jízdě vypořádal s neustále útočícím Zdeňkem Simotou.

Svůj první dnešní bod získal Petr Chlupáč na úkor Martina Málka

Nůž, jímž by z náskoku Josefa France ukrojil další kus, už neměl ve svých rukou. A tak se početné publikum v závěru mohlo soustředit na dramatické vyvrcholení závodu. Zatleskalo Martinu Gavendovi, jenž se blýsknul alespoň velkým sólem v rozjížďce s číslem jedenáct. Triumf domácího borce však už nemohl ovlivnit pořadí třech nejlepších.

Martin Gavenda (červená) vyhrál čtrnáctou jízdu před Petrem Chlupáčem (žlutá), Davidem Pacalajem (bílá) a Jaroslavem Petrákem (modrá)

O něco podobného ovšem usiloval Michal Škurla. Ve dvanácté jízdě nejlépe odstartoval, a když jej v úvodním výjezdu podjel Zdeněk Holub, reagoval silnou ofenzívou. Po několika marných pokusech se vrátil do čela na sklonku druhého kola. Jako vítěz se přiřítil k šachovnicové vlajce také v rozjížďce s číslem patnáct, kde nedal sebemenší náznak šance Zdeňku Simotovi, který přitom bojovností doslova překypoval.

Jaroslav Petrák (červená) přihlíží čtvrtému triumfu Eduarda Krčmáře

Do poslední série vstupoval Michal Škurla s deseti body stejně jako Eduard Krčmář. O bod před nimi byl jen Josef Franc. O bod za nimi Zdeněk Simota, Patrik Mikel, Zdeněk Holub a také Matěj Kůs. Kapitán pražské Markéty se totiž ve třinácté jízdě dočkal své druhé dnešní prohry. Uštědřil mu ji Zdeněk Holub, jenž byl rychlejší už v prvních metrech.

Martin Málek popisuje trable se svým kolenem:

„Načal jsem to ve Svitavách. V Praze jsem zakopnul, spadnul přes koleno a nějako to zlobí. Včera jsem byl u doktora, řekl, že to mám nějaké pohmožděné.“

V sedmnácté jízdě Matěj Kůs (červená) odvedl Michala Škurlu, nicméně oba se měli utkat ještě jednou v rozjezdu

Nicméně Matěj Kůs vzal osud pevně do svých rukou. Ze sedmnácté jízdy byl nejprve diskvalifikován Martin Gavenda za najetí do pásky a bez přítomnosti náhradníka se musel opakovat jen ve třech. Při repete úřadoval Matěj Kůs naplno a dotáhl Michala Škurlu a Patrika Mikela za sebou do cíle jako husa na provázku.

Duel Ondřeje Smetany (žlutá) a Jaroslava Petráka

Tím pádem se Patrik Mikel nemohl dostat na pódium, zatímco Michal Škurla se mohl chystat na rozjezd. Podobné ambice živil také Zdeněk Holub, jenže v osmnácté jízdě mu zatrhnul tipec Hynek Štichauer. Pardubičan se s letošním šampionátem rozloučil vítězstvím, ale na stupně vítězů měl daleko. A nyní nenechal Zdeňka Holuba, aby se zapojil do rozjezdu. A Ondřej Smetana si tady třetím místem vypil do dna svůj kalich hořkosti, který pro něho byl o to odpornější, že se po druhé pětině závodu počítal mezi adepty na pódium.

Eduard Krčmář vyhrál devatenáctou jízdu a pak mohl jen čekat, kterak dopadne Josef Franc

Závěrečné dvě rozjížďky vyřešily otázku prvních dvou v dnešním finále a stejně tak v závěrečné klasifikaci celého šampionátu. V obou případech šlo pochopitelně o dvě stejná jména. Eduard Krčmář nemohl pro svůj úspěch udělat víc. Po bleskovém startu se usadil v čele a vyhrál počtvrté v řadě. A o tom, jak za jeho zády Martin Málek v cíli druhého okruhu předjel Davida Pacalaje, si mohl nechat jen vyprávět.

Josef Franc nenechal ve dvacáté jízdě žádný prostor pro náhodu

V depu mu potom nezbylo než čekat, kterak si Josef Franc povede v rozjížďce s číslem dvacet. Aby se vyhnul rozjezdu se slánským bojovníkem o vítězství v závodě, potřeboval vyhrát. Pro to samé v případě mistrovského titulu mu stačilo skončit druhý. Jenže Pražan se nespokojil s vůbec žádným kompromisem.

Na konec si Matěj Kůs v rozjezdu pojistil třetí příčku v dnešním závodě

Na pohyb pásky reagoval nejrychleji Zdeněk Simota. Jenže Josef Franc jel hned za ním, aby se už vnějškem první zatáčky prosadil do čela. Od té doby jen zvyšoval svůj náskok. A první ze svých mistrovských titulů, nepočítáme-li ovšem vítězství v konkurenčním podniku pod jurisdikcí ČSMS, dosáhl s plnou patnáctibodovou parádou.

 

Hlasy z depa

Josef Franc má konečně mistrovský titul

„Tohle se zapíše do historie jako můj první a možná i poslední titul,“ svěřoval se Josef Franc. „Teď můžu odejít do důchodu, dvaadvacet let jsem plochou dráhu nesnášel. Chtěl jsem aspoň jednou bejt‘ mistr. Podařilo se, mám radost. Kluci mechanici si to zasloužej‘, rodina taky, v mým věku to už se mnou není jednoduchý.“

Eduard Krčmář – na snímku s maminkou Jitkou – se vracel domů se dvěma druhými místy

„Měl jsem problém v první jízdě s motorkou,“ komentoval Eduard Krčmář své jediné dnešní ztracené body. „Ztratila kompresi. Pak jsem už neprohrál. Jsou to závody, kluci pražský si trošku pomohli… Škoda, že není titul, jedu dál. Příští rok…“

Matěj Kůs si náramně notoval se Zdeno Vaculíkem

„V dnešním závodu mně o moc nešlo vzhledem k absenci v prvním kole,“ vyprávěl Matěj Kůs. „Poslední závody sezóny, jsem rád, že byly ve zdraví. Tajně jsem si přál dnes vyhrát, když Venca dostal další šanci v Grand Prix. Nepodařilo se, ale ostudu jsem snad neudělal.“

„Dneska super,“ radoval se Michal Škurla. „Startovalo to, předjíždělo to, jelo to. Fakt mám radost. Škoda rozjezdu, Matěj tam byl rychlejc, dopadlo to tak.“

Zdeněk Simota uhájil bronz

„Šlo mi o bronz, chtěl jsem dneska hlavně sbírat body a udržet to,“ popisoval Zdeněk Simota svůj dnešní cíl. „Kdybych v závodě skončil na bedně, byl by to jen takovej‘ bonus navíc. Při tréninku mi nejezdila motorka, vypustili jsme olej, byly v něm špony. Tu motorku jsem támhle postavil a radši na ní nejel. Na tu dnešní bídu jsem spokojenej‘ a třetí místo v mistráku je pěkný.“

Patrik Mikel byl dnes po právu spokojen

„Čtyři z pěti startů byly peckové,“ pochvaloval si Patrik Mikel. „Akorát ten poslední jsem promydlil. Závody suprové, věčně jsem tady byl na tlamě nebo v sanitce. Letos se mi dařilo, jsem o bod za Hynkem v mistráku su spokojený.“

„Dneska dobrý,“ bilancoval Zdeněk Holub. „Nedá se svítit, nejel jsem první závod, hodně se ztratilo. Dneska ale byly hezký závody, všechno vyšlo, paráda.“

Ondřej Smetana – na snímku před Martinem Gavendou – měl mnohem lepší úvod závodu než jeho závěr

„Špatný,“ protáhnul Ondřej Smetana obličej. „Od začátku závodu jsem se trápil se sebou i motorkou. Holt každej‘ den není posvícení. Letos jsem se někam závodnicky posunul, ale v mistráku jsem pořád sedmej‘. Chtěl jsem bejt‘ pátej‘, uteklo to o dva, tři body.“

Nejlepší trio mistrovství republiky: Eduard Krčmář, Josef Franc a Zdeněk Simota
Nejlepší trio mistrovství republiky: Eduard Krčmář, Josef Franc a Zdeněk Simota
1. Josef Franc, Praha 3 3 2 3 3 14
2. Eduard Krčmář, Slaný 1 3 3 3 3 13
3. Matěj Kůs, Praha 3 3 1 2 3 12+3
4. Michal Škurla, Praha 2 2 3 3 2 12+2
5. Zdeněk Holub, Praha 3 1 2 3 2 11
6. Zdeněk Simota, Plzeň 2 2 3 2 2 11
7. Patrik Mikel, Pardubice 3 2 2 2 1 10
8. Hynek Štichauer, Pardubice 2 1 1 2 3 9
9. Ondřej Smetana, Praha 2 3 0 1 1 7
10. Martin Gavenda, Březolupy 0 1 3 E T 4
11. Martin Málek, Březolupy 0 2 F 0 2 4
12. Jaroslav Petrák, Pardubice 1 1 1 1 0 4
13. Davd Pacalaj, SK – Žarnovica 0 0 2 0 1 3
14. Filip Hájek, Praha 1 X 1 1 0 3
15. Petr Chlupáč, Praha 0 0 0 1 1 2
16. Josef Novák, Pardubice 1 0 0 0 0 1
Josef Franc je ve svých osmatřiceti letech poprvé šampiónem, nepočítáme-li ovšem jeho titul v šampionátu ČSMS
Josef Franc je ve svých osmatřiceti letech poprvé šampiónem, nepočítáme-li ovšem jeho titul v šampionátu ČSMS

Konečné pořadí šampionátu:

PHA DIV BŘE TOT
25.4. 23.9. 7.10.
1. Josef Franc, Praha 13 12 14 39
2. Eduard Krčmář, Slaný 11 13 13 37
3. Zdeněk Simota, Plzeň 9 12 11 32
4. Václav Milík, Pardubice 15 15 NS 30
5. Hynek Štichauer, Pardubice 12 6 9 27
6. Patrik Mikel, Březolupy 7 9 10 26
7. Matěj Kůs, Praha NS 12 12 24
8. Ondřej Smetana, Praha 9 8 7 24
9. Michal Škurla, Praha NS 7 12 19
10. Zdeněk Holub, Praha NS 7 11 18
11. Filip Hájek, Praha 7 6 3 16
12. Jaroslav Petrák, Pardubice 3 4 4 11
13. Martin Mejtský, Pardubice 5 4 NS 9
14. Tomáš Suchánek, Pardubice 9 NS NS 9
15. Martin Gavenda, Březolupy 4 NS 4 8
16. Martin Málek, Březolupy 4 NS 4 8
17. Michal Dudek, Slaný 7 NS NS 7
18. Petr Chlupáč, Praha NS 3 2 5
19. David Pacalaj, SK – Žarnovica NS NS 3 3
20. Josef Novák, Pardubice 1 1 1 3
21. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 3 NS NS 3
22. Jan Kvěch, Praha 1 NS NS 1
23. Václav Kvěch, Praha NS 0 NS 0
Rozhodující jízda: Eduard Krčmář (červená) jde do vedení před Josefa France (žlutá), Matěje Kůse (bílá) a Ondřeje Smetanu (modrá)
Rozhodující jízda: Eduard Krčmář (červená) jde do vedení před Josefa France (žlutá), Matěje Kůse (bílá) a Ondřeje Smetanu (modrá)

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Sympatický nápad - závodníky na nástup přivezl dětský vláček
Sympatický nápad – závodníky na nástup přivezl dětský vláček

Svitavy se neuskutečnily

Svitavy – 7. října
Svitavská Cihelna měla být dnes svědkem vyvrcholení šampionátů stopětadvacítek na klasické dráze a ve flat tracku. Nicméně včerejší deště se protáhly přes noc až do rána, což dnes dopoledne vedlo ke zrušení obou podniků. Jako náhradní termín se uvažuje několik možných řešení, nicméně žádné z nich nebylo doposud potvrzeno.

Jeden závodník se hledá i nadále

Kopřivnice – 8. října
Problémy se startovní listinou, které provázejí zítřejší mistrovství republiky na dlouhé dráze v Kopřivnici, bohužel pokračují. Oproti předchozím zprávám totiž startovní listina, jež byla zveřejněna během včerejšího odpoledne, obsahuje pouze devět jmen. Startovní číslo devět zůstává volné pro případného zájemce, který se může rovnou nahlásit pořadatelům.

 

Ke slovu se proto dostává systém známý z přeboru. Obsahuje patnáct rozjížděk, přičemž každý účastník vyjede na ovál celkem šestkrát. Vzhledem k rozměrům dráhy se pochopitelně bude závodit ve čtyřech.

Oproti přeborovému rozpisu se však pojede finálová rozjížďka čtveřice nejlepších. Její výsledek určí pořadí celého závodu.

Startovní listina zítřejšího dlouhodrážního šampionátu republiky:

1 Sjoerd Rozenberg, NL
2 Anne Spaan, NL (ACCR)
3 Martin Málek, Březolupy
4 Josef Franc, Praha
5 Hynek Štichauer, Pardubice
6 Roman Tomany, Mariánské Lázně
7 Jarno de Vries, NL
8 Michal Škurla, Praha
9 neobsazeno
10 Michal Dudek, Slaný
Z Kopřivnice zítra odjede dlouhodrážní šampión republiky
Z Kopřivnice zítra odjede dlouhodrážní šampión republiky

Foto: Karel Herman