Zranění limitují startovní listinu posledního letošního závodu v Čechách

Pardubice – 11. října
V sobotní odpoledne začne v Pardubicích poslední letošní závod plochodrážních pětistovek na našem území. Podoba startovní listiny třetího letošního MACEC Cupu však limitují zranění. Martin Mejtský navzdory optimistickým prognózám si ze svého pádu při Zlaté přilbě města Pardubice odnesl zlomený pátý hrudní obratel. Se zraněním z nedělního Poháru města Žarnovica se vrátil také Josef Novák.

 

Z tradičních pardubických účastníků MACEC Cupu zbyl jen Jaroslav Petrák. Ten pochopitelně nebude chybět ani v sobotním závodě, pro nějž pořádající klub nominoval rovněž Hynka Štichauera a Patrika Mikela.

Zbytek startovní listiny není známý, protože prozatím dorazily přihlášky pouze z Rumunska a to ještě bez startovních čísel.

Jaroslav Petrák nemůže v sobotu chybět
Jaroslav Petrák nemůže v sobotu chybět

Foto: Mirek Horáček

Svitavy zřejmě neuvidí plochodrážní stopětadvacítky

Divišov – 11. října
Klasický šampionát stopětadvacítek měl být již od minulé soboty vyřešenou záležitostí. Jenže vzhledem k deštivému počasí musel být sobotní program ve svitavské Cihelně zrušen. Náhradním termínem je tato sobota, kdy se ovšem ve Svitavách předvedou zřejmě pouze flat trackeři v posledním díle svého šampionátu. Plochodrážní kolibříci by totiž měli zamířit do Divišova.

 

Pavel Kuchař si pro potvrzení svého titulu zřejmě pojede do Divišova
Pavel Kuchař si pro potvrzení svého titulu zřejmě pojede do Divišova

„Jsou to pragmatické a ekonomické důvody,“ osvětlil přesun Petr Moravec, předseda VV SPD. V neděli se totiž v Toruni koná další Jawa Cup, kde někteří kolibříci budou startovat v sedlech dvěstěpadesátek.

Aby měli více času na cestu, nabízelo se již řešení, aby mistrovství republiky stopětadvacítek vyvrcholilo již v sobotu dopoledne v Pardubicích, kde bude pokračovat MACEC Cup. Nicméně Divišov nabízí ještě výhodnější alternativu, protože je zde na sobotním programu soustředění SCM.

Tím pádem by se mohl mistrovský závod konat od jedenácti hodin. Jeho program by nenarušilo již nic jiného, a přesto by se čeští závodníci mohli vypravit do Toruně včas. Potvrzení takového scénáře by mělo přijít nejpozději během zítřka.

Daniel Klíma (bílá) a Mateuzs Lopuski (červená) dávají najevo, že boje ve stopětadvacítkách jsou stejně urputné jako ve vyšší kategorii
Daniel Klíma (bílá) a Mateuzs Lopuski (červená) dávají najevo, že boje ve stopětadvacítkách jsou stejně urputné jako ve vyšší kategorii

Foto: Karel Herman