Svítkovem ještě jednou zabouří plochodrážní motory

Pardubice – 18. října
V posledních letech se recesistický Becher Cup z veselého závodního klání proměnil ve volnou zábavu na svítkovském ovále, při němž se do sedla plochodrážních motocyklů dostanou také mechanici, přátelé závodníků a také fanoušci. V tomto duchu proběhla akce také minulou sobotu po závodě MACEC Cupu. Ačkoliv si ji všichni zúčastnění pochvalovali, měla jedinou chybu. A sice absenci Václava Milíka, jenž zrovna v Lublinu bojoval o evropské medaile.

 

Václav Milík se od svého klubu dočkal rozlučky s letošní sezónou

Nyní pardubický klub plní přání svého kapitána a v sobotu 21. října úderem desáté hodiny dopolední začíná akce s názvem Václav Milík a přátelé končí sezónu 2017. „Určitě to nebude Becher Cup jako závěrečný závod,“ říká Petr Moravec. „Ale jenom něco zvláštního, jako je splnění přání někomu, kdo zase na druhou stranu po jednadvaceti letech splnil přání nám a před týdnem tady nemohl být.“

Václav Milík létá nad hlavami diváků, které rád přivítá na sobotní akci

K Václavu Milíkovi se dozajista přidají také další pardubičtí závodníci. Společně budou mít dvě hodiny, aby spolu soupeřili v jízdě po zadním kole, ale také svezli zájemce na tandemech svých závodních motocyklů. O jízdu s vítězem letošní Zlaté přilby města Pardubice bude určitě velký zájem a klub neskrývá, že do Svítkova zve všechny zájemce.

Podobné pocity, jaké Václav Milík zažíval ve velkém finále Zlaté přilby, s ním můžete prožít na tandemu jeho motocyklu

Foto: Karel Herman

Ledy v Sasku jsou jisté

Míšeň – 18. října
Česká republika disponuje dostatečným počtem nadšenců ledařských závodů, kteří jsou ochotni se sedřít, aby naše země pořádala nejvíce podniků ve střední Evropě. Nicméně při absenci umělé dráhy je úspěch jejich snažení závislý od meteorologické situace. V tomto ohledu na tom Ronny Weis se svým šroubkařským seriálem Drift-on-Ice o poznání lépe.

 

Letošní seriál Drift-On-Ice začíná příští měsíc ve Freitalu i se Zdeňkem Holubem, ovšem Roman Čejka už u toho bohužel nebude

Tým okolo míšeňského závodu může být na svou zimní činnost v posledních několika letech náležitě pyšný. Od skromných počátků na zamrzlé požární nádrži doslova ze země vybudoval seriál závodů, který tradičně baví diváky nedaleko českých hranic.

Letos se plánuje šest závodních zastávek. Potvrzeny jsou Freital, kde se na místním kluzišti bude závodit již příští měsíc, přesně 25. listopadu. Na den přesně o tři měsíce se seriál uzavře v úchvatné Energieverbundareně v Drážďanech.

V Drážďanech na sklonku února seriál vyvrcholí

Blízko potvrzení je i závod v Jonsdorfu, který leží, coby kamenem dohodil od Liberce. Mítink v Oberau je odvislý od počasí, protože se jako jediný koná na přírodním ledě. Ronny Weis pracuje ještě s podnikem v Malchowě a jedná i o šestém závodě.

Historii saských šroubků psali také čeští plochodrážníci. „Zdeněk Holub pojede kompletní seriál také letos,“ říká Ronny Weis. „Chtěli bychom ještě jednoho dalšího českého závodníka, kterého prozatím hledáme.“

Saské šroubky mohou oslovit i české plochodrážní fanoušky

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV), Antonín Škach a Mirek Horáček

Památka závodníků se uctila rovněž v letošním roce

Necelé tři hodiny před začátkem závodu o 69. Zlatou přilbu města Pardubice se konala vzpomínka na závodníky, kteří v minulosti v bojích o cennou trofej položili svůj život. Akce se tradičně koná na dostihovém závodišti, kde se v minulém století odjelo prvních patnáct ročníků Zlaté přilby.

Letos se závodníkům přišlo poklonit trochu více lidí než v letech minulých. Dokonce celá pietní vzpomínka byla pod dohledem televizní kamery pro připravovaný dokumentární pořad. Děkujeme všem zúčastněným a komentátorovi panu Hájkovi.

Také letos se památce závodníků přišli poklonit Jiří Štancl a Milan Špinka

Foto: Jiří Havlíček