Pomozte Kocourovi a jeho memoriálu

Česká Třebová – 30. října
Na rozdíl od Zlaté přilby, jejímž dějinám se v sedmdesátých a osmdesátých letech věnoval Juraj Ilja Jenča, nemá Tomíčkův memoriál souvisle zpracovanou historii. U příležitosti padesátého ročníku, který se bude konat napřesrok, se vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové ruku v ruce s AK Markéta pouští do dalšího projektu plochodrážní knížky. Při její realizaci mohou pomoct také naši čtenáři.

 

Připravovaná knížka pochopitelně přiblíží osobnost Luboše Tomíčka

Knížka s pracovním názvem Kocour a jeho memoriál se bude věnovat postavě Luboše Tomíčka nejstaršího a posléze jeho memoriálu, který se v průběhu půlstoletí stal druhým nejstarším českým volným závodem vůbec.

Kniha bude pochopitelně vycházet z dlouholetého studia naší plochodrážní historie a bohatý archív magazínu speedwayA-Z zajistí dost podkladů. Přesto však uvítáme i případnou pomoc pamětníků, kteří by se chtěli podělit o své vzpomínky na Luboše Tomíčka či o své vzpomínky na jeho memoriály.

Oceníme také spolupráci se sběrateli se zapůjčením novinových článků, fotografií či předmětů sběratelské povahy typu vstupenek, plakátů či reklamních předmětů.

Máte-li tedy zájem přiložit svou pomocnou ruku v úsilí zaplnit bílé místo české motoristické historie, v žádném případě rozhodně nezůstanete oslyšeni.

Kniha také zmapuje historii dosavadních devětačtyřiceti ročníků Memoriálu Luboše Tomíčka

Foto: archív speedwayA-Z a Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV)