Kostěnice se rozloučily se sezónou

Kostěnice – 21. října
Tři obvyklé kategorie uzavřely v sobotu letošní sezónu v Kostěnicích. Speedway po velkém souboji s Danem Maclem vyhrál František Klier. V Potěru dala nejvíc bodů dohromady Denisa Maclová, zatímco Flattracku dominoval Pavol Pučko. Plochodrážní závod poznamenaly tři pády. Jan Vaňátka odstoupil, František Klier pokračoval, ale s Michalem Krejčím odhoukala přivolaná ambulance do pardubické nemocnice.

Všichni účastníci pěkně pohromadě
Do sedla se v Kostěnicích posadil také Pavel Fuksa

Nadšený amatér leží stále na JIP chirurgického oddělení. „Jízda číslo dvě, dráha číslo dvě a teď ležím na jipce na pokoji číslo dvě,“ neztrácí Michal Krejčí svůj humor a to ani při líčení svého osudného pádu, na jehož detaily si ale nevzpomíná. „Nevím, nějak mě to natáhlo. Pak rána, to prej‘ bylo startovací zařízení. Potom jsem viděl jen strop v nemocnici.“

Michal Krejčí (uprostřed) před závodem

Odjezd sanitky s Michalem Krejčím provázel potlesk všech přítomných. Mezi nimi nechyběl ani Lukáš Dryml, který jeho nejen jeho zaměstnavatelem, ale i plochodrážním mentorem. Nyní se mu snaží zabezpečit nejlepší lékařskou péči a doufá v brzké uzdravení, což pochopitelně za všechny své čtenáře přeje rovněž magazín speedwayA-Z.

Pádu se nevyhnul ani Jan Vaňátka

„Nešlo o Srandamač, ale o kontrolní tréninkový závod, aby se ukázalo, jak se jezdci za sezónu zlepšili,“ bilancuje akci Dan Macl. Kromě trojice závodů se v exhibičních jízdách předvedli Hynek Štichauer a Vladimír Višváder.

Pardubický závodník zabezpečoval také svezení zájemců na závodním stroji, na nichž se také svezli fandové. Slovenský borec se zase zdárně uplatnil jako instruktor autoškoly při výuce jízdy na malém motocyklu, kde preferoval ženské pohlaví.

Jiří Kraus veze Pavla Pučka
Speedway:
TOT FIN
1. František Klier, Divišov 3 3 3 3 12 1.
2. Dan Macl 2 3 3 2 10 2.
3. Martin Lehký 3 2 2 1 8 3.
4. Stanislav Buňka 2 1 1 0 4
5. Michal Krejčí 1 F – – 1
6. Jan Vaňátka 1 X – – 1
Potěr:
1. Denisa Maclová 3 2 3 2 10
2. Jakub Jirout 1 1 2 3 7
3. Matěj Lát 2 3 – – 5
4. Karel Matějíček 0 0 1 1 2
Flat Track:
1. Pavol Pučko 1. 1. 1. 1. 4
2. Jiří Kraus 2. 2. 2. 3. 9
3. Aleš Duben 3. 3. 4. 2. 12
4. Jakub Matějíček 4. 4. 3. 4. 15
5. Jan Tůma 5. 5. 5. 5. 20
František Klier ujíždí Danu Maclovi

Foto: Karel Herman

Denisa Maclová na cestě za vítězstvím