Jason Doyle inspiroval Karla Průšu

Chabařovice – 14. května
Dnešní závody PRO – TEC Speedway Mini Cupu v Chabařovicích se odjely při nádherném počasí a v krásné atmosféře s Českou televizí, která přijela právě k nám natáčet další pořad Lvíčata pro ČT déčko. Sedm kolibříků mělo šanci prezentovat se jak na oválu, tak před kamerou.

Levi Böhme, Karel Průša, Luboš Hromádka, Petr Kvěch, Jaroslav Bartek, Matěj Tůma a Jakub Hejkal při vyhlášení | foto Jiřina Šifaldová

 

Pozornosti kamer neušel ani Petr Kvěch se svým starším bratrem Janem | foto Jiřina Šifaldová

Měli jsme dnes dva smolaře, kteří bohužel dnešní závody nedokončili z důvodu defektu motocyklu. Od samého začátku, řešil problém s motorkou Jakub Hejkal, který se zúčastnil pouze první rozjížďky, ale nedokončil ji. Motocykl nejel, tak jak by se očekávalo.

Druhým smolařem byl Matěj Tůma, který při své sólo jízdě v rozjížďce s číslem pět zadřel motor, ale naštěstí až v posledním kole a i se zadřeným motorem si doběhl pro cenné body. Dnes by se dala plochá dráha zaměnit s nějakým běžeckým závodem, jelikož jsme dnes viděli třikrát doběh pod cílovou páskou místo průjezdu.

Matěj Tůma zjišťuje, že je po motoru | foto Jiřina Šifaldová

To ale nemění nic na tom, že jsme viděli krásné jízdy v podání Karla Průši  i německého závodníka Leviho Böhma. Vítězem dnešního závodu stylem start -cíl, se stal Karel Průša, druhý byl Levi Böhme a třetí Luboš Hromádka. Na čtvrtém místě dojem nejmladší z rodu Kvěchů, kterého doprovázel jeho slavný bratr Jan Kvěch. Byl v roli mechanika i poradce společně s Josefem Francem.

Největší radost měl vítěz Karel Průša, který chtěl své vítězství oslavit po zadním kole, ale tento pokus skončil naprosto stejně jako u Jasona Doyla, jenž při oslavě vítězství v SGP ve Varšavě na rovince zahodil svoji motorku. Nic se ale nestalo a šťastný Kája odjel do depa, kde proběhlo slavnostní vyhlášení.

C B A TOT
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 3 15
2. Levi Böhme, D 3 3 3 2 2 13
3. Luboš Hromádka, Pardubice 3 3 2 3 1 12
4. Petr Kvěch, Divišov 2 2 2 1 3 10
5. Jaroslav Bartek, Praha 1 E F 2 2 5
6. Matěj Tůma, Slaný 2 2 3 3 10
7. Jakub Hejkal, Slaný E – – – 0

Průběžné pořadí seriálu:

DIV CHA TOT
13.4. 14.5.
1. Karel Průša, Slaný 15 15 30
2. Luboš Hromádka, Pardubice 12 12 24
3. Petr Kvěch, Divišov 11 10 21
4. Matěj Tůma, Slaný 9 10 19
5. Levi Böhme, D 13 13
6. Jaroslav Bartek, Praha 7 5 12
7. Jakub Hejkal, Slaný 11 0 11
8. Štěpánka Nyklová, Slaný 11 11
9. Dominik Suchánek, Pardubice 8 8
Ne každé wheelie dopadne dobře | foto Jiřina Šifaldová

Českého půlmistr poznáme až o den déle

Praha – 14. května
Ta informace se již minulou středu nesla reproduktory kopřivnického stadiónu Emila Zátopka a diváci ji našli také červeně vytištěnou ve svých programech. Dnes ji sportovní komise oficiálně posvětila.

Vzhledem k termínové kolizi s jinými soutěžemi se první finále českého šampionátu jednotlivců v Kopřivnici uskuteční až o den déle, tedy v neděli 4. srpna. Zároveň byl potvrzen desátý srpen coby náhradní termín upršeného dubnového flat tracku. A když jsme u změn a Slaného, sobotní Memoriál Antonína Vildeho začne o hodinu později, tedy úderem třetí hodiny odpolední.

V Kopřivnici se první finále pojede až v neděli místo soboty | foto Karel Herman

Sportovní komise uzavřela juniorskou nominaci

Praha – 14. května
První dva díly české juniorky v Plzni poskytly vodítko pro konečnou nominaci českých reprezentantů pro kvalifikaci SGP2 a semifinále evropských devatenáctek. Závodníci si vybrali destinace a sportovné komise dnes okolo sedmnácté hodiny všechno potvrdila. Zveřejnila také delegaci reprezentantů pro SGP3 a stanovala desátý červen coby uzávěrku pro nominaci na mistrovství Evropy dvojic do devatenácti let v Pile.

Nominace AČR pro juniorské soutěže MS a ME 2024:

kvalifikace SGP2: Ludwigslust (8.6.) 3 Jan Jeníček, Pardubice
12 Adam Bubba Bednář, Praha
Terenzano (8.6.) 14 Jaroslav Vaníček, Praha
Macon (8.6.) 16 Matouš Kameník, Pardubice
semifinále ME U19: Plzeň (29.6.) 3 Matouš Kameník, Pardubice
16 Adam Bubba Bednář, Praha
Varkaus (20.7.) číslo dodatečně Jan Jeníček, Pardubice
kvalifikace SGP3: Teterow (22.6.) číslo dodatečně Adam Nejezchleba, Liberec
číslo dodatečně Karel Průša, Slaný
Adam Bubba Bednář (žlutá) a Matouš Kameník (bílá) nemohou v juniorské reprezentaci chybět | foto Karel Herman

Dnes přijde také televize

Chabařovice – 14. května
Druhý díl dnes čeká pohárový seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup. Do Chabařovic dorazí také Česká televize, která bude pro své déčko točit nejen rozhovor s Karlem Průšou. Zdeněk Schneiderwind prozatím eviduje sedm přihlášených kolibříků.

Chabařovice dnes čeká první plochodrážní závod | foto Jiřina Šifaldová