Archiv autora: Jiřina Šifaldová (SC Chabařovice)

Petr Marek na své domácí dráze udeřil naplno

Chabařovice – 26. dubna
Ještě včera v poledne jsme nevěděli, zda se třetí díl seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup v Chabařovicích vůbec pojede kvůli podmáčené dráze. Nakonec ji kluci dali dohromady a po sedmnácté hodině se mohlo závodit. Nakonec bez ztráty bodu vyhrál Petr Marek a ujal se vedení v průběžné klasifikaci, další příčky na pódiu patřily Karlu Průšovi a Tonymu Katrovi. Jelo se i s německou účastí a míšenští závodníci absolvovali také přátelský závod v kubatuře 50 ccm. A Štěpánka Nyklová spojila opět závodní den se svým narozeninovým. Oslavila tak v Chabařovicích i své narozeniny a připravila si pro své kamarády i malé pohoštění. Od pořadatelů dostala malou kytičku, všechno nejlepší, Štěpánko!

Karel Průša, Petr Marek a Tony Katra na stupních vítězů | foto Jiřina Šifaldová
C B A TOT
1. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 3 3 15
2. Karel Průša, Slaný 3 2 3 2 2 12
3. Tony Katra, Slaný 2 3 2 3 1 11
4. Štěpán Melč, Plzeň 3 3 2 1 3 12
5. David Hofman, Pardubice 2 2 1 3 2 10
6. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 2 3 2 1 9
7. Levi Böhme, D 1 1 2 2 3 9
8. Luboš Hromádka, Pardubice 2 1 1 1 2 7
9. Roman Štola, Mariánské Lázně 1 1 1 F 1 4

Vložené jízdy 50 ccm:

1. Erich Barth, D
2. Arthur Schütze, D
3. Petr Peterka, Chabařovice
4. Erich Salcar, Chabařovice
5. Ondřej Nechuta, Chabařovice
6. Raymen Forkert, D
V Chabařovicích závodilo patnáct kolibříků | foto Jiřina Šifaldová

Aktuální pořadí seriálu:

PHA PLZ CHA TOT
24.3. 20.4. 26.4.
1. Petr Marek, Chabařovice 13 12 15 40
2. Karel Průša, Slaný 12 15 12 39
3. Tony Katra, Slaný 14 13 11 38
4. Štěpán Melč, Plzeň 11 11 12 34
5. David Hofman, Pardubice 9 9 10 28
6. Štěpánka Nyklová, Slaný 8 8 9 25
7. Roman Štola, Mariánské Lázně 10 7 4 21
8. Luboš Hromádka, Pardubice 9 7 16
8. Levi Böhme, D 9 16
Padesátky měly v Chabařovicích svůj vlastní závod | foto Jiřina Šifaldová

Václav Milík včera odemykal v Chabařovicích dráhu

Chabařovice – 19. března
Původně objednané jarní počasí včera nedodrželo smlouvu a rozhodlo se na chabařovickou dráhu těsně před tréninkem spustit i několik kapek. Proháněl se tu i severní vítr, takže někteří zájemci, nevěděli, zda to nemají těsně před cílem otočit a jet zpět do tepla domova. Ovšem chuť se svézt po dlouhé zimní pauze, byla veliká, takže přijelo nakonec čtrnáct zájemců o trénink, což bylo skvělé, protože byli mezi nimi i Václav Milík a Eduard Krčmář. Ten dorazil i se svým otcem, kterého jsme velmi rádi viděli!

 

Václav Milík symbolicky odemkl chabařovickou dráhu | foto Jiřina Šifaldová

Václav Milík se ujal čestné funkce a symbolicky nám odemkl dráhu, kterou jsi pochvaloval. Avšak jen marně hledal díry, které si zde naposledy před třinácti lety vychutnával. Velké díky klukům za přípravu dráhy pro tento den. Vaškovi se u nás asi moc líbilo, když chce v úterý přijet znovu. Neodradil ho ani defekt nového motoru, který vydržel pouze dvě kola.

Sledujte nový profil Václava Milíka

Jako bonus si přítomní mohli opéct špekáček na ohni a pak už nás začaly hřát sluneční paprsky a nikomu se nechtělo domů. Doufáme, že tento trénink všem klukům pomůže nastartovat novou sezónu 2022 a jejich výkony budou famózní.

Včera v Chabařovicích trénovalo čtrnáct závodníků | foto Jiřina Šifaldová

Matěj Frýza letí

Chabařovice – 9. října
Předposlednímu závodu série PRO-TEC Speedway MiniCup počasí přálo, avšak zpočátku to tak vůbec nevypadalo! Hustá mlha válící se na oválu vypadala, jako by vůbec dnes nechtěla odejít, ale úderem jedenácté se rozpustila a my jsme mohli začít trénovat. Původně při počítání účastníků vypadlo, že bude plná startovní listina, ale když se malý Tony Katra otočil, vykoukla na nás zpod bundy sádra na ruce, takže nám bylo jasné, že dnes na startu bude chybět. Ale přijel alespoň podpořit své kamarády, a to je dobře.

Petr Marek, Matěj Frýza a Karel Průša stojí na stupních vítězů
Luboš Hromádka na startu bez vajglu

V jedenáct hodin začalo jedenáct kolibříků bojovat v předposledním závodu seriálu o cenné body. Hned druhá rozjížďka byla důležitá, nastoupili v ní tři silní soupeři Petr Marek, Karel Průša,  Adam Nejezchleba, v tomto pořadí v této napínavé rozjížďce také dojeli. V šesté rozjížďce jsme viděli pád v provedení Luboše Hromádky, při kterém si ulomil na motorce vajgl a celý závod odjel s tímto handicapem. Až na finálovou jízdu mu Dominik Hrbek zapůjčil svojí motorku, skvělé gesto!

Luboš Hormádka měl dnes padací den! Upadl i v jízdě číslo deset v posledním kole. Jelikož jeli jen dva závodníci, měl šanci získat dva body! Bleskurychle se vzpamatoval, vzal motorku a běžel si do cíle pro ty body a za to sklidil potlesk. Poslední rozjížďku na svém motocyklu, zvládl bez vajglu i bez pádu!

Synové slavných otců – Marián Jirout a Karel Průša

Finálové jízdy byly hodné tohoto jména, vyrovnaní soupeři opravdu bojovali do poslední chvíle. Finále C. Štěpánka Nyklová a Josef Černý předvedli nádherný souboj až do cíle, kdy Štěpánku dělilo od vítězství jen dvacet centimetrů, o které nepřekonala svého soupeře, ale klobouk dolů.

No, a finále A bylo také úžasné. Při pohledu na zkušeného patnáctiletého Matěje Frýzu, který údajně příští závod jede svoji derniéru na stopětadvacítce, a teprve desetileté soupeře, kteří mu nedarovali ani centimetr, konkrétně Petr Marek a Karel Průša, se nám tajil dech. Petr Marek zkoušel Matěje předjet ze všech možných stran, ale recept na něj dnes nenašel.

Slunečný pohodový závod skončil tedy vítězstvím Matěje Frýzy, druhý dojel těsně za ním Petr Marek a třetí Karel Průša. Na závěr jsme ocenili děti i speciálním vyhlášením a oceněním za bojovnost i vytrvalost právě pro Štěpánku a Luboše.

D C B A TOT
1. Matěj Frýza, Plzeň 3 3 3 3 3 15
2. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 2 2 13
3. Karel Průša, Slaný 2 3 3 3 1 12
4. Adam Nejezchleba, Chabařovice 1 3 2 3 3 12
5. Dominik Hrbek, Pardubice 2 2 2 3 2 11
6. Štěpán Ševčík, Chabařovice 3 2 3 1 1 10
7. Josef Černý, Plzeň 2 2 1 2 3 10
8. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 2 2 2 2 9
9. David Hofman, Pardubice 3 1 1 1 1 7
10. Marián Jirout, Pardubice 2 1 1 2 3 9
11. Luboš Hromádka, Pardubice 1 F 2 1 2 6

Ukázkové jízdy: Erich Salcar (Chabařovice)

Všichni účastníci pohromadě

Foto: Jiřina Šifaldová

Na svatého Václava se v Chabařovicích trénovalo

Chabařovice – 28. září
Do školy se nemuselo, tak kolibříci využili možnosti tréninku v Chabařovicích. Dopoledne přijeli Věroslav Kollert a Robert Ráliš s elektromotocykly, na nichž Adam Nejezchleba a jiní zkušebně bezhlučně kroužili. Pak už dalších osm závodníků pilně trénovalo.

 

Svůj narozeninový den si zde oslavil  nováček  Roman Štola, který zde trénoval poprvé a přijel s tatínkem a dědečkem, jemuž severní Čechy nejsou vůbec cizí. I jméno pana Volfa, pamatuje si, když na Střekově tůroval svůj motocykl a on tomu tenkrát přihlížel.

Viděli jsme i pár pádů i ulomených blatníků. Například Tony Katra okusil tvrdost velké dráhy v zatáčce u depa, kde se mu rozkmitaly řidítka tak hodně, že následoval nehezký pád, z  toho odřené zápěstí a čelo.

Za odměnu děti dostaly pizzu  a těšíme se na ně už 9. října, kdy se u nás pojede poslední Speedway Mini Cup, a to od jedenácti hodin.

V úterý se v Chabařovicích pilně trénovalo

Foto: Jiřina Šifaldová

Dobří holubi se vracejí a zatáčet nezapomínají

Chabařovice – 16. září
V Chabařovicích jsme sice nejeli žádné závody, ale naše dráha rozhodně nezívá prázdnotou. Nedávno se na našem stadiónu nezávisle na sobě objevili dva nadšení blázínci, kterým se zastesklo po ploché dráze.

 

Patrik Linhart skončil ve své staré kombinéze

Nejprve to byl Patrik Linhart, který pátral po kombinéze, v níž by se mohl zase svézt. Nakonec si odvezl svojí, ve které v době minulé i závodil.

A  včera jsme přivítali Zdeňka Růžičku. Ten dokonce přijel s rodinou a tříletou dcerkou. Po  sedmileté odmlce, se posadil na svůj oprášený stroj, a kdyby ho nezačaly bolet ruce, kroužil by snad na dráze doteď.

Takže si dovolím citovat název filmového díla. Dobří holubi se vracejí. A kdo ví, možná již brzy, se s nimi setkáme na nějakém závodu přeboru republiky, protože zatáčet se přeci nezapomíná.

Zdeněk Růžička na chabařovickém ovále se svým otcem

 

Foto: Jiřina Šifaldová