Archiv autora: Jiřina Šifaldová (SC Chabařovice)

Jaroslav Vaníček neopouští nejvyšší stupeň pódia

Chabařovice – 19. května
Čtvrtý podnik pohárové série stopětadvacítek PRO-TEC Speedway Mini Cup provázela menší účast závodníků. Do Chabařovic jich přijelo jen sedm. Prim mezi nimi hrál Jaroslav Vaníček. Po vítězstvích na velké dráze v Plzni a v šampionátu na krátkých oválech v Plzni minulý týden dosáhl dnes zajímavého hattricku ve třetí české soutěži kolibříků. Neztratil přitom jediný bod.

Vedle tradičního poháru dostal Jaroslav Vaníček také pouťový koláč a volnou vstupenku na atrakci
Finále A: zleva Vojtěch Šachl, Jan Jeníček a Jaroslav Vaníček

Do finále A postoupil jednoznačně také Jan Jeníček, který byl nakonec druhý. O posledním soupeři musel při rovnosti bodů rozhodnout rozjezd. Vojtěch Zamazal v něm upadl, takže postoupil Vojtěch Šachl.

Matěj Frýza si bohužel zlomil ruku

Pád bohužel vyřadil Matěje Frýzu již v rozjížďce s číslem jedenáct. Jeho následek je bohužel krutý, protože si zlomil pravou ruku v zápěstí. Plzeňskému závodníkovi, který minulé úterý poprvé stál na stupních vítězů za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z přejeme brzké uzdravení.

Zábava na pouti

Finále C se nakonec vůbec neuskutečnilo. Lukáš Vinter totiž první rozjížďku vyhrál. Další dvě ale nedokončil a opustil dráhu a do posledních dvou nenastoupil.

Vložené jízdy tentokrát obstarali tři mladící. Ke zkušenějším Tony Katrovi a Karlovi Průšovi se přidal i nováček z Chabařovic. Sedmiletý Petr Marek zkouší kouzlo levých zatáček teprve čtrnáct dnů.

Po závodech si kluci mohli zatrénovat i na velké dráze. A pak už následovala zábava na pouti, na kterou se děti hrozně těšily.

Stupně vítězů byly bez Matěje Frýzy, který odjel do nemocnice
C B A TOT
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Jan Jeníček, Pardubice 2 3 3 3 2 13
3. Vojtěch Šachl, Divišov 3 2 2 2 1 10
4. Vojtěch Zamazal, Slaný 2 2 3 2 3 12
5. Adam Nejezcheba, Ch. 1 2 1 3 2 9
6. Matěj Frýza, Plzeň X 3 2 X 5
7. Lukáš Vinter, Praha 3 R R – 3

Poznámka: při rovnosti bodů rozhodl o obsazení finále A rozjezd s výsledkem Vojtěch Šachl; Vojtěch Zamazal F

Vložené jízdy:

Tony Katra (Slaný), Karel Průša (Slaný), Petr Marek (Chabařovice)
Matěj Frýza v akci

Průběžné pořadí seriálu:

DIV CHA SLA CHA TOT
14.4. 26.4. 5.5. 19.5.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 15 13 14 15 57
2. Vojtěch Šachl, Divišov 10 13 15 10 48
3. Vojtěch Zamazal, Slaný 10 12 11 12 45
4. Bruno Belan, Slaný 14 11 9 34
5. Adam Nejezchleba, Chabařovice 6 9 8 9 32
6. Lukáš Vinter, Praha 12 6 10 3 31
7. Jan Jeníček, Pardubice 5 12 13 30
8. Luboš Krejča, Praha 5 5 5 15
9. Daniel Klíma, Praha 12 12
10. Jakub Exler, Praha 10 0 10
11. Sarah Fischer, D 9 9
12. Eric Puffer, D 7 7
13. Matěj Frýza, Plzeň 5 5
Zábava na pouti

Foto: Jiřina Šifaldová

Na další pohár kolibříků si nezapomeňte doma peněženku

Chabařovice – 16. května
V sobotu 19. května od deseti hodin dopoledne je na programu další díl seriálu Speedway Mini Cupu. Tentokrát se pojede v Chabařovicích. Prosíme všechny účastníky, aby přijeli včas a vzali si sebou i hodně peněz, jelikož je v Chabařovicích tradiční pouť. Proto i doprava bude omezena a celé náměstí do neděle zavřené.

V sobotu se stopětadvacítky objeví v Chabařovicích

Foto: Jiřina Šifaldová

 

Sobotní toruňskou radost vystřídala řetězová reakce

Toruň – 5. a 6. května
Celkem pět juniorů – Michal Baštecký, Milan Dobiáš, Pavel Kuchař, Filip Šifalda a Daniel Šilhán – odjelo do polské Toruně na první letošní JAWA CUP 250ccm. V sobotu byl na programu závod čtyř družstev a v neděli závod jednotlivců. Manažerskou roli měl tentokrát Adrian Rymel, který nahradil Martina Málka, jenž byl na závodech v Plattlingu.

 

Fanoušci stojí na jiné straně

Titulní stranu programu zdobil snímek Filipa Šifaldy v sedle tovární Shupy

Český tým měl původně bojovat s Němci, Poláky a Dány, ale Dánové nakonec nepřijeli a jejich tým nahradila sestava z Lotyšska. Cesta byla dlouhá a už od ranních hodin se po našem příjezdu začaly sjíždět davy lidí. Měli jsme radost, kolik fanoušků se jde na kluky podívat, ale záhy jsme zjistili, že důvod obrovské návštěvnosti v okolí motoarény byl tuningový sraz automobilů BMW a celý den byl plochodrážní stadión v oblacích dýmu a pachu ze spálených pneumatik.

Ale to nám nezabránilo, abychom mohli naplno závodit, i když fanoušci stáli na jiné straně.

V sedmnáct hodin všechno vypuklo. Slavnostní nástup, první jízda. A nervozita stoupala! Před samým začátkem ale nastaly menší zmatky v  českém týmu ohledně složení sestavy. Nejprve měl sehrát roli náhradníka v pětičlenném družstvu Filip Šifalda, ale po tréninku Michal Baštecký zjistil, že pro bolest a hematom na pravé noze, se nemůže plnohodnotně zapojit do bojů. Přišel tedy s rozhodnutím odstoupit! Bylo nám to líto, ale co se dalo dělat…

Toruň zažila skvělé závody dvěstěpadesátek

Michal Baštecký sledoval závod z depa a kluky podporoval svou přítomností. Po první sérii byli nejlepší Němci a hned za nimi Češi. Moc jsme si přáli, aby to tak vydrželo až do konce, ale Poláci byli také silní a konečný rozdíl v celkovém pořadí pouhých pár bodů naznačuje, že závod byl vyrovnaný. Klukům se líbil, nebýt defektu Daniela Šilhána v jeho druhé jízdě, kdy z druhého místa kvůli prasklému řetězu přišel o jisté dva body, tak bychom se třeba rozjížděli o zlato. Kdo ví?

 

Pohroma stíhá pohromu

Krásný pohár skončil v divišovské Jawě

Pohár za druhé místo, v týmové soutěži putoval z ruky do ruky. Radovali jsme se z něj všichni, vždyť jsme porazili Polsko! Nakonec jsme ale usoudili, že se bude nejlépe vyjímat v divišovské továrně Jawa, kam také odcestoval! Po menší oslavě, všichni zmožení sluncem i závody postupně odjížděli do hotelu, kde se připravovali na další závod tentokrát jednotlivců, který začínal v neděli bohužel také až v sedmnáct hodin.

Všichni Češi nabuzení sobotním úspěchem byli jako první v depu připraveni. Doladily se menší nedostatky, vyměnily pneumatiky a čekalo se. Možná dlouhé čekání a nervozita způsobila, že tento den jsme neměli štěstí.

Doslova řetězová reakce začala sobotním defektem Dana Šilhána, v neděli Filip Šifalda hned v jeho první jízdě a první zatáčce a z prvního místa, tam se mu také roztrhl řetěz, a z jízdy byl  vyloučen za to, že  údajně způsobil pád polského závodníka, který jel za ním a upadl, aniž by se Filipa Šifaldy dotkl.

V neděli se na Čechy valila jedna pohroma za druhou

Další řetěz praskl Milanu Dobiášovi v desáté jízdě. Takže už chyběl pouze Pavel Kuchař. Ten však okořenil závody svým nepodařeným zkušebním startem u depa, když nezvládl svůj motocykl a ten ho jako kůň shodil ze svého sedla. Měl z toho vyražený dech, naštěstí mohl pokračovat v závodech a na start se řítil doslova rychlostí blesku, protože  zaseknutý plyn po předchozím pádu, udělal své. Naštěstí rychle zareagoval a vytáhl chcípák doslova na poslední chvíli.

Naše vlajka se v Toruni neztratila

Pak už, ale motocykl nemohl nastartovat a z jízdy byl vyloučen. V dalších jízdách, ale inkasoval dva a tři body, což je důkazem, že je v pořádku, i když podle zprávy od rodičů po cestě k domovu zvracel, což signalizuje otřes mozku. V nemocnici skončil Filip Šifalda, který po zkrocení motocyklu na startu si pohmoždili ruku, která nefungovala na sto procent a lékař ho odeslal do nemocnice na rentgen. Zlomenina se naštěstí nepotvrdila a mohli jsme všichni vyrazit domů se skvělými zážitky z toruňské arény.

Český tým v Toruni

Foto: Jiřina Šifaldová

Jaroslav Vaníček nesestoupil z nejvyššího stupínku pódia

Chabařovice – 26. dubna
Po triumfech v Pardubicích a v Březolupech se Jaroslav Vaníček vrátil na malé ovály, aby po primátu v Divišově vyhrál také druhé kolo seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup v Chabařovicích. V rozjížďce s číslem tři skončil sice až za Janem Jeníčkem a vítězným Vojtěchem Šachlem, nicméně celá trojice se sešla i na startovním roštu finále A, v jehož cíli bylo její pořadí zrcadlově obrácené. Dnešní dráha byla velmi náročná, viděli jsme mnoho pádů i defektů, ale i sportovní chování. Jeden pád v provedení Jakuba Exlera skončil v nemocnici, kde mu rentgenový snímek potvrdil zlomeninu palce levé ruky, takže dostal sádrovou dlahu a jel domů. Přejeme mu brzké uzdravení!

Jan Jeníček, Jaroslav Vaníček a Vojtěch Šachl stojí na stupních vítězů
C B A TOT
1. Jaroslav Vaníček, Praha 1 3 3 3 3 13
2. Jan Jeníček, Pardubice 2 3 3 2 2 12
3. Vojtěch Šachl, Divišov 3 3 3 3 1 13
4. Vojtěch Zamazal, Slaný 3 2 2 2 3 12
5. Bruno Belan, Slaný 2 2 2 3 2 11
6. Lukáš Vinter, Praha 3 1 2 E 6
7. Adam Nejezchleba, Chabařovice 2 1 1 2 3 9
8. Luboš Krejča, Praha F 2 E 1 2 5
9. Jakub Exler, Praha F – – – 0
10. Karel Průša, Praha

Poznámka: Karel Průša absolvoval své vlastní ukázkové jízdy

Legenda použitých zkratek
E – defekt, ex – diskvalifikace z jiného důvodu než postihují ostatní zkratky, F – pád, F/R – po pádu nenastoupil do opakované jízdy, L – přejetí vnitřní čáry oběma koly, M – diskvalifikace za dvě minuty, R – nedokončená rozjížďka bez zjevného defektu, T – diskvalifikace za najetí do pásky, U – diskvalifikace za zavinění pádu jiných jezdců, X – diskvalifikace za zaviněný pád, * – žolík v ligových utkáních extraligy


Jaroslav Vaníček vyhrál už čtvrtý závod stopětadvacítek v řadě

Průběžné pořadí seriálu:

DIV CHA TOT
14.4. 26.4.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 15 13 28
2. Bruno Belan, Slaný 14 11 25
3. Vojtěch Šachl, Divišov 10 13 23
4. Vojtěch Zamazal, Slaný 10 12 22
5. Lukáš Vinter, Praha 12 6 18
6. Jan Jeníček, Pardubice 5 12 17
7. Daniel Klíma, Praha 12 12
8. Adam Nejezchleba, Chabařovice 6 9 15
9. Luboš Krejča, Praha 5 5 10
10. Jakub Exler, Praha 10 0 10

Foto: Jiřina Šifaldová

Symbolická fotografie zve na dnešní pohár

Chabařovice – 26. dubna
Po společné rodinné úvaze se Filip Šifalda už rozhodl upřednostnit kubaturu 250 ccm před stopětadvacítkami a již začíná pilně trénovat. Snímek v tomto článku je tím pádem symbolický a zároveň může sloužit jako pozvánka na dnešní druhý závod pohárové série kolibříků, který v Chabařovicích pořádáme dnes od sedmnácti hodin.

Stopětadvacítka v pozadí je již pro Filipa Šifaldu minulostí a jeho závodní přítomnost představuje motocykl s motorem 250 ccm

Foto: Jiřina Šifaldová

Vyhlášení juniorských mistrů zažil Kvíček

Slaný – 24. února
Slánská Sokolovna na Kvíčku byla uplynulou sobotu svědkem společného setkání plochodrážních pamětníků a současných juniorských nadějí, kteří si zároveň převzali ocenění v podobě pohárů od Autoklubu ČR, který tak zviditelnil nemalé úspěchy v kubaturách 125ccm a 250ccm v loňské sezóně.

Na programu byla také video projekce o historii ploché dráhy, a vzpomínka na zesnulé jezdce Slaného. Odpolednem provázel známý moderátor Stanislav Berkovec. Mezi pozvanými hosty nechyběl starosta města, generální sekretář AČR Karel Nauš, Petr Moravec a další, kteří měli co do činění se Slánským klubem, byl to průřez generacemi a určitě si všichni měli co povídat. Pro plochodrážníky bylo připraveno skvělé pohoštění, které připravil Petr Křikava s kolektivem.

 

Ocenění převzali:

EDUARD KRČMÁŘ (převzal trenér AK Slaný Miroslav Rosůlek)
MISTR ČR 2017 V KATEGORII DO 21 LET

PATRIK MIKEL (převzal trenér AMK ZP Pardubice Lubomír Vozár)
MISTR ČR 2017 V KATEGORII DO 19 LET

JAN KVĚCH (AK Markéta Praha)
VICEMISTR EVROPY 2017 V KATEGORII DO 250 CCM
MISTR ČR 2017 V KATEGORII DO 250CCM

PAVEL KUCHAŘ (AK Markéta Praha)
VICEMISTR SVĚTA 2017 V KATEGORII DO 125 CCM
DVOJNÁSOBNÝ MISTR ČR V KATEGORII DO 125 CCM

FILIP ŠIFALDA (SC Chabařovice)
MISTR EVROPY V KATEGORII DO 125 CCM

DANIEL KLÍMA (AK Divišov / AK Markéta Praha)
VICEMISTR EVROPY 2017 V KATEGORII DO 125 CCM
3. MÍSTO V MISTROVSTVÍ SVĚTA 2017 V KATEGORII DO 125 CCM

Pavel Kuchař, Jan Kvěch, Daniel Klíma a Filip Šifalda na pódiu

Foto: Pavel Fišer

Na další úspěchy