Archiv autora: Jiřina Šifaldová (SC Chabařovice)

Chabařovické stopětadvacítky uplavaly

Chabařovice – 26. srpna
Ranní vydatný déšť bohužel způsobil, že malá dráha byla nesjízdná. Ani odložení o hodinu by jí nepomohlo, tudíž verdikt zněl. Mistrovství republiky stopětadvacítek na krátkých drahách zrušeno bez náhrady. Mrzí nás to, ale doufali jsme do poslední chvíle…

Chabařovické stopětadvacítky uplavaly | foto Jiřína Šifaldová

Chabařovice čeká závodní sobota

Chabařovice – 25. srpna
Zítra se v Chabařovicích bude závodit. Od deseti hodin jedeme mistrovství republiky stopětadvacítek na malé dráze s devíti jezdci na startu. A od čtrnácti mistrovský flat track. Závodit u nás budou třeba Oliver König, Ervín Krajčovič a kromě Němců a Rakušanů také jeden borec z USA.

Oba chabařovické ovály se zítra dočkají závodních pořadů | foto Antonín Škach

 

Potkali se u Berouna

Jako se pohádkoví medvědi potkali u Kolína, tak by se dalo nazvat i náhodné letní setkání uprostřed pracovního týdne, uprostřed královského města Beroun, které má dokonce medvěda ve znaku. Málokdo by čekal, že probírané téma bude plochá dráha.

Ladislav Šifalda, Květoslav Šebela a Stanislav Klenovec na pivu | foto JIřina Šifaldová
Idylka pasoucích se koní nedává na první pohled žádnou souvislost s plochou dráhou | foto Jiřína Šifaldová

Slávek Šebela  náhodou uviděl postavu, kterou vídával na plochodrážních stadiónech, a nedalo mu to a zvolal: „Hej, já tě znám, nejsi  ty Šifalda? A kromě úsměvu na tváři se mu v hlavně zrodila i myšlenka. Zavolat kamarádovi Standovi Klenovcovi, ten sice pověsil svoji startmaršálovskou kariéru loni na hřebík, ale je stále ve formě a proto sedl na kolo a přijel za námi dvacet kilometrů.

Bývalí plochodrážníci Slávek Šebela, Standa Klenovec a Ladislav Šifalda, zavzpomínali u půllitru chmelového moku na doby, kdy se ještě v Čakovicích závodilo, jaké je to být pětadvacet let startmaršálem i  na zlaté časy ploché dráhy.

Pak jsme byli pozváni na statek ke Slávkovi Šebelovi, byl zasazen v krásné  přírodě pod historickým městem Tetín, na břehu Berounky.  Statek s nádechem nostalgie a jeho snů. Prý závodění zcela neopustil, ale ne na motorkách ale na živých koních, ukázal nám i  svoji vzpomínkovou místnost, kterou by chtěl vyzdobit plochodrážními artefakty.

Ladislav Šifalda v památečním plochodrážním pokoji Květoslava Šebely | foto Jiřina Šifaldová

Jako první tam visí kombinéza a pár fotografií ze závodních časů jeho i jeho synů. Bylo příjemné vidět, že má tento sport stále rád, proto mu přejeme hodně zdraví i sil v jeho záměru.

 

Dva Ondřejové se dostali do akce

Chabařovice – 25. dubna
Po francouzském týmu se znenadání ozval dlouho odpočatý Ondřej Smetana, že by si rád v Chabařovicích zatrénoval. A zjistil, jestli to nezapomněl. Měli jsme tu čest poznat jeho maličkého synka Ondru s maminkou a pozorovat, jak se malý Ondrášek poprvé v životě seznamuje se zvukem a vůní plochodrážních motocyklů v akci.

Ondřej Smetana vzal na trénink do Chabařovic i svého synka Ondráška | foto Jiřina Šifaldová

Francie byla v Chabařovicích

Chabařovice – 25. dubna
Tři dny hostil stadion v Chabařovicích šest jezdců, dva mechaniky i šéfa Jeana-Françoise Baudrase z francouzského klubu Macon. Byli jsme požádáni pro nepříznivé počasí v Liberci, jestli bychom jim neumožnili trénovat u nás, jelikož náš stadion je, co se týká srážek velmi přístupný, tak i tento dubnový termín, opět vyšel na jedničku. Trénovali dvoufázově, dopoledne i odpoledne, a hlavně bez úrazů, ochutnávali česká tradiční jídla a dokonce zbyl čas i na poznávací výlet do Prahy. Věříme, že soustředění bylo přínosné i zajímavé. Účastníci byli velmi spokojení, navázali jsme krásné speedway přátelství.

Francouzům se v Chabařovicích líbilo | foto Jiřina Šifaldová