Archiv autora: Jiřina Šifaldová (SC Chabařovice)

Blížící se sezóna velí plánovat

Chabařovice – 18. ledna
Sezóna se blíží a tak neleníme a začínáme plánovat. Domluvili jsme si společnou schůzkou s SC Meissen, která proběhla 15. ledna za podpory Zdeňka Holuba, který nám vše překládal. Schůzka probíhala v přátelském duchu s natěšením z novinek, které letos Speedwayclub Chabařovice podniká.

 

Chabařovice si s Míšní rozuměli také zásluhou Zdeňka Holuba

Závodníci budou hájit barvy obou klubů, na závody budou vybaveny vestami s polovičním logem SC Chabařovice a MC Meissen.

A nyní už nic nebrání tomu, odstartovat 1. ligu, po dvaceti letech opět i v Chabařovicích. Je to nádherný pocit…

A je ruka v rukávě, zleva Ronny Weis, Jaroslav Zobal, Aleš Šifalda, Anke Geyer a Jiřina Šifaldová

Foto: Jiřina Šifaldová

Mladší kolibříci mají větší šanci na pódium

Chabařovice – 12. září
Již tuto sobotu14. září budou nejmladší plochodrážníci moci zápolit o další body v seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup na stadiónu v Chabařovicích. Jelikož počasí slibuje slunečný den, tak už dopoledne umožníme všem trénink od desíti do dvanácti hodin. A mezi třináctou a čtrnáctou budeme připravovat start závodu. I když se budeme muset tentokrát obejít bez lídrů startujících ve Vechtě, o to větší šanci mají mladší soupeři, aby se také postavili na stupínek vítězů.

Jaroslav Vaníček a Jan Jeníček budou v Chabařovicích chybět, ale o to větší šanci na pódium mají ostatní

Foto: Antonín Škach

Pavel Kuchař se vrací v plné síle

Chabařovice – 5. září
Čtvrteční chabařovický trénink prověřil dva pražské juniory, Pavla Kuchaře a Michala Bašteckého, jak jsou na tom po fyzické stránce po svých pádech a zraněních. Závodníci hledají každou možnost si zatrénovat, jelikož liberecký přebor se blíží.

 

Pavel Kuchař a Michal Baštecký včera trénovali v Chabařovicích

Zraněná levá lopatka Pavla Kuchaře je po sedmitýdenní rekonvalescenci zahojená a on už dychtí po levých zatáčkách. Bude mít možnost hned  zítra v Liberci, kde bude mít šťastné číslo sedm.  Při posledním závodu v  Dánsku měl naopak smolnou třináctku, jak naznačuje samolepka na zadním blatníku, tak snad mu liberecká sedmička přinese štěstí.

Smolná třináctka z Dánska

Michal Baštecký přijel se svým otcem v dobré náladě a  zkoušel svoji pětistovku GM, aby už příští sezónu na ni mohl závodit. V Liberci ho však uvidíme ve vloženém závodu 250ccm o pěti závodnících.

Foto: Jiřina Šifaldová

Pavel Kuchař při včerejším tréninku v Chabařovicích

Josef Franc oslaví své šedesátiny na ploché dráze

Pražský stadión po odjetí české SGP prochází renovací a bohužel momentální stav, neumožňuje jakýkoliv pohyb závodních strojů po dráze. A proto dva borci, Josef Franc s milým doprovodem a Zdeněk Holub, využili možnosti tréninku v Chabařovicích při pravidelném tréninku stopětadvacítek.

 

Josef Franc trénoval v Chabařovicích

Kluci si užívali pěkného počasí i dráhy až do večera. Když se v depu objevil Ladislav Šifalda, a vznesl dotaz na Pepeho: „Do kolika let budeš závodit?“, odpověď zněla: „Zatím mě to baví a můj vzor je kolega, co závodí a je mu šedesát let, tak to chci taky zkusit… (smích)“.

Nakonec se sám Josef Franc zeptal, co je dlužný za trénink, Láďa se smíchem odpověděl: „U nás děti až do 150 centimetrů neplatí“.

Přejeme si, aby tě plochá dráha ještě dlouho bavila.

Zdeněk Holub se chystá na dráhu, kde začínal

Foto: Jiřina Šifaldová

 

Ani liják nevyhnal závodníky z oválu

Chabařovice – 25. května
V sobotu nabídl chabařovický tým tréninkový den pro flat track, který využilo hned jedenáct závodníků a šest nováčků v kategorii 50 ccm. Celé dopoledne se mohlo trénovat a od dvanácti hodin byl v plánu bodovaný trénink. Po pár odjetých rozjížďkách se otevřelo nebe a začal velký liják. Netrval sice dlouho, ale na závodění už to nebylo. Vytvořené laguny ale lákaly k řádění na vodě.

 

Sobotní Chabařovice patřily flat tracku

Neodolala skoro celá kategorie FT1 Pavol Pučko, Kamil Pauker, Kraus Jiří mladší, Lukáš Kvapil Lukáš a Jan Halbich. Poslední dva jmenovaní byli hvězdami dnešního dne, jelikož jméno Lukáš Kvapil je známo všem vyznavačům Rallye Dakar, Lukáš Kvapil v letošním roce v této velmi těžké soutěži obsadil pětadvacáté místo v kategorii motocyklů, ale bavila by ho i kategorie kamionů.

A další borec se jmenoval Jan Halbich, který se jinak věnuje silničním motocyklů. V německém šampionátu vybojoval čtvrté místo a ve vytrvalostní endurance byl v kategorii superstock po 8hodinách na prvním místě, když v tom ho zradil motocykl a on musel ze závodu odstoupit.

Souboj dvou známých motocykovývh zavodníků Lukáše Kvapila a Jana Halbicha

Chabařovický závodník Jiří Mikšovský, který pomáhal s organizací, měl opět technické potíže, ale déšť mu trochu pomohl, jelikož proudy vody, zabránily pokračování bodovaného tréninku, ale i tak to dnes nestačilo na bednu.

Po ustání deště si kluci nenechali ujít příležitost, svézt se na vlastní riziko na takto zalité dráze. To byla neobvyklá podívaná pro tuto disciplínu, jak víme, flat track vůbec nemá rád mokré dráhy. Ale v Chabařovicích jakoby všichni ztratili pud sebezáchovy a ve velkých rychlostech projížděli jezerem“ které se na dráze vytvořilo. Nutno podotknout, že nebyl naštěstí žádný pád, a kluci měli alespoň pěkně umyté motorky.

To však ještě nebyl konec, jelikož v kategorii FT1 došlo ke shodě bodů na třetím a čtvrtém místě, měl by následovat rozjezd, ale v současné situaci by to nebylo bezpečné, takže o bedně  rozhodl běh na dlouhé trati 360 metrů. Velký ovál museli závodníci oběhnout a dokonce v přilbách, a vyřešit tak patovou situaci, ale postavili se k tomu sportovně.

Start rozhodujícího běhu o třetí místo ,ezi Kamilem Paukerem a Jiřím Krausem

Jako první cílovým praporkem drženým vítězem Pavlem Pučkem proběhl Kamil Pauker a porazil mladého Jiřího Krause. Ale již brzy si to kluci budou moci opravdicky rozdat při dalším podniku mistrovství republiky v Divišově.

Foto: Jiřina Šifaldová