Archiv autora: Jiřina Šifaldová (SC Chabařovice)

Petr Marek si začíná zvykat na umístění na pódiu

Chabařovice – 4. července
Šestnáct kolibříků se dnes slétlo na sever Čech, kde dnes začal čtyřdenní maratón seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup, který závodníky v dalších třech dnech zavede do Plzně, Divišova a Prahy. Viděli jsme pět pádů, ale ani jeden nebyl vážný, a docela hodně se i vyjíždělo z dráhy a tím pádem i vylučovalo.

Všichni účastníci na stupních vítězů
Petr Marek zopakoval své pódiové umístění z Plzně

Velkým překvapením se stal devítiletý Petr Marek, který v základních rozjížďkách získal plný počet bodů spolu s Jaroslavem Vaníčkem!  To jim zajistilo finále A. O třetím do party se rozhodlo až v rozjezdu, kdy desetibodová shoda Adama Bednáře a Dominika Hrbka naznačovala ještě jednu jízdu navíc před šesti finálovými rozjížďkami. Vítězná byla pro Adama Bednáře a doplnil tak trojici, finále A.

Smolařem dnešního dne byl Karel Průša, který se připravil v rozjížďce číslo sedmnáct o tři body, jelikož celou dobu vedl a pak nešťastně vyjel z dráhy a byl tedy vyloučen. To by se dalo říci o Matějovi Frýzovi, který se hned ve své první jízdě přetočil a upadl, a tím pádem nebodoval. Také Adam Nejezchleba, který si na startu v třiadvacáté jízdě vyzkoušel svíčku s motocyklem, takže také nezískal body. A to mohl získat minimálně dva, jelikož se jelo pouze ve dvou závodnících. Celkových osm bodů mu stačilo pouze na sedmé místo, za to nám ale ukázal krásné vysvědčení se samými jedničkami, a to si zasloužilo malou odměnu od trenéra, protože škola je vždy nejdůležitější!

Po závodech se konalo soustředění SCM

Finálové jízdy byly hodně napínavé a vyrovnané a všichni už čekali na velké finále. Nejlépe odstartoval Jaroslav Vaníček a celou dobu vedl. Adam Bednář s ním držel krok, ale Jaroslav Vaníček si své první místo nenechal vzít, takže Adam Bednář, byl druhý a domácí Petr Marek zopakoval své plzeňské vystoupení a i v Chabařovicích vystoupil na stupínek číslo tři. Gratulujeme!

Po závodech následovalo soustředění SCM Slaný, kdy se František Kalina a Miroslav Rosůlek za teplých slunečních paprsků snažili udělit rady a připomínky mladým závodníkům, kteří si měli možnost mimo jiné vyzkoušet ostré starty na pásku, které jsou pro ně tak důležité.

Tony Katra vede před Oliverem Schmidem a Štěpánkou Nyklovou
F E D C B A 15
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Adam Bednář, Praha 3 2 2 3 2 12
3. Petr Marek, Chabařovice 3 3 3 3 1 13
4. Vojtěch Šachl, Chabařovice 3 2 2 2 3 12
5. Matěj Frýza, Plzeň F 3 3 3 2 11
6. Dominik Hrbek, Pardubice 3 2 3 2 1 11
7. Adam Nejezchleba, Ch. 2 3 3 F 3 11
8. Antonín Pták, Plzeň 1 1 3 3 2 10
9. Štěpán Ševčík, Plzeň 2 3 L 2 1 8
10. Josef Novotný, Pardubice 3 F 2 2 3 10
11. Josef Černý, Plzeň 2 2 2 1 2 9
12. Tony Katra, Slaný F 2 2 3 1 8
13. Karel Průša, Slaný 1 3 L 1 3 8
14. Štěpánka Nyklová, Slaný 2 1 1 2 2 8
15. Marián Jirout, Pardubice 2 1 1 1 1 6
16. Oliver Schmid, Plzeň L 1 1 F 3 5

Poznámka:rozjezd o finále A – Adam Bednář, Dominik Hrbek

Smolný pád Matěje Frýzy

Foto: Jiřina Šifaldová a Lucie Šachlová

Stále vzpomínáme

Chabařovice – 15. června
V podvečer smutného výročí tragické smrti Jiřího Hurycha, všestranného nadějného plochodrážníka, jsme položili kytici na jeho místo posledního odpočinku na hřbitově v Ústí nad Labem. Jelikož jsme letos z důvodu koronaviru, nemohli uctít jeho památku tradičním závodem.

 

Stále na Jirku vzpomínáme, příští rok to bude již třicet let… Tak na toto smutné výročí se snad všichni setkáme na chabařovickém stadiónu.

Za celý tým Speedwayclub v AČR Chabařovice.

Foto: Jiřina Šifaldová

Minimálně tři šampióni trénovali v Chabařovicích

Chabařovice – 11. června
I když původní myšlenka byla uspořádat dva vzájemné mezinárodní tréninky mezi spřátelenými kluby Míšně a Chabařovice, nakonec se trénovalo jen u nás. Možná strach z koronaviru nebo obavy ze zranění před nedělním závodem v Plzni, mělo za důsledek českou absenci v Německu. Zato na ústeckém předměstí se sešlo hned třináct tréninkuchtivých závodníků.

 

Pavel Kejmar a Oliver König

Dokonce mezi nimi byla i zvučná jména z jiných disciplín motocyklového sportu. Pavel Kejmar je několikanásobný mistr republiky a vicemistr Evropy v supermotu, a Oliver König zase mladý nadějný jezdec na silničních motocyklech a mimo jiné evropský šampión Evropy v kubatuře 300ccm. Abychom nevynechali plochou dráhu, trénoval zde i Zdeněk Holub, také šampión.

Z Německa přijeli Ronny Weiss, Richard Geyer a Julian Bielmeier a na dvěstěpadesátce jezdili David Levi a Weinhold Leonie. Pilně trénoval až do osmi do večera i pardubický Jan Hlačina, kterému pravidelný trénink velmi prospívá.

Návštěva z polské Bydhoště v osobě Patryka Hyjeka nás také potěšila. A kdo ví, možná se z našich malých kolibříků, Petra Marka a Karla Průši, jednou vyklubou také šampióni.

Foto: Jiřina Šifaldová

Volají Míšeň i Chabařovice

Chabařovice – 8. června
Po úspěšném sobotním libereckém tréninku s třinácti účastníky se nám nabízí možnost tréninku v německé Míšni na klasické dráze, kde se o víkendu konal Závod duchů s Ronnym Weisem na nejvyšším stupínku. Kdo by měl zájem, tuto středu 10. června odpoledne bude pro nás připravená dráha. Na oplátku Míšeň přijede ve čtvrtek 11 června na trénink do Chabařovic. Zájemci se mohou hlásit na telefonu 720 669 249.

V Chabařovicích se opět bude trénovat

Foto: Jiřina Šifaldová

Chabařovice prožily báječnou tréninkovou sobotu

Chabařovice – 30. května
Sobotního tréninku se zúčastnilo deset spokojených flattrackerů, pět plochodrážníků, kteří se střídali na dvěstěpadesátce a půllitru, a nově tři domácí stopětadvacítkáři, kteří se proháněli na malé dráze. Vojtěch Šachl se totiž rozhodl změnit klubovou vestu.

Trojice chabařovických kolibříků: zleva Petr Marek, Vojtěch Šachl a Adam Nejezchleba
Vojtěch Šachl bude na své vestě vozit CH

Od prvního června budou jeho domácím klubem Chabařovice. Šachlovi k nám jezdí velmi rádi od samého začátku, takže slovo dalo slovo a Vojtěch Šachl už první závody v Pardubicích absolvuje ve vestě s velkým písmenem CH. Jsme rádi, že si vybral právě nás, a budeme mu držet palce, ať se mu u nás líbí!

Trénink flat trackerů

Trénink byl povedený, počasí přálo, a už nyní se plánuje tréninková sobota 6. června v Liberci. Kdo by měl eventuelně zájem se k nám přidat, dejte prosím vědět do pátku, abychom Věroslavu Kollertovi mohli nahlásit celkový počet účastníků!

Šachlovým se v Chabařovicích vždycky líbilo

Foto: Lucie Šachlová a Jiřina Šifaldová

V Chabařovicích hořela nejen svíčka, ale i filtr

Chabařovice – 16. května
Sobota byla v Chabařovicích slavnostním dnem nejen proto, že tento dne slavil své životní jubileum dlouholetý člen Ladislav Šifalda, ale i proto, že jsme mohli konečně veřejně trénovat. Sice pořád ještě v nouzovém stavu, ale za dodržení určitých podmínek to šlo.

Společný snímek všech účastníků
Motocykl Petra Chlupáče po uhašení

V deset hodin se městem pod horami po rozpravě  a  přivítání po koronavirové pauze jsme si také připomněli dnešní smutnou událost v Plzni, a sice pohřbu mladičkého Romana Mádyho. Všichni jsme mu věnovali malou vzpomínku.

Eduard Krčmář si oblíbil elektrickou koloběžku

A  pak už se rozburácely motory všech kubatur. Vůně metylu a krásně připravený stadion s trávníkem skoro jak na golfovou partii, přilákaly padesátku lidí, aby si po dlouhé přestávce mohli zatrénovat! A to nás velmi potěšilo.

Největší smolař byl Petr Chlupáč, který jako první vodil svůj motocykl na dráze se Zdeňkem Holubem, a nejednou se v zatáčce u depa z motocyklu vzňaly plameny a bylo rozhodnuto o osudu dnešního tréninku. A protože Petr Chlupáč, neměl druhý motocykl, tak se smutný odebral zase zpět k domovu. Hlavně, že se mu to nestalo v polské Toruni, se kterou má podepsanou smlouvu, tam je to trochu z ruky.

Zajímavý trénink prožil také Eduard Krčmář. Zamiloval se do místní elektrokoloběžky, tak letos uvažuje o závodění na tomto stroji.

Zdeněk Holub v akci

Ale kdo málem netrénoval, byl domácí Milan Dobiáš, jemuž v nočních hodinách nějací nenechavci  ukradli z auta, přilbu, rukavice, brýle, slídy a další věci nutné pro závodění. Naštěstí jeho hodný děda Milan Línek vše pořídíl nové s rychlostí blesku, tak i Milan Dobiáš, mohl trénovat na domácí půdě se svými vrstevníky, se kterými se dlouho neviděl.

Mezi kolibříky jsme viděli šest jmen, a sice Petr Marek, Adam Nejezchleba, Štěpánka Nyklová, Tony Katra, Karel Průša a Štěpán Ševčík. Dvěstěpadesátky zastupovali Jan Hlačina, Vojtěch Šachl a Jaroslva Vaníček, který se nám pěkně vytáhl, už to prostě není malej‘ Jarda.  S pětistovkami jezdili Petr Chlupáč, Eduard Krčmář, Zdeněk Holub, Michal Baštecký, Pavel Kuchař, Milan Dobiáš, Vojtěch Šachl, Adam Bednář, Jaroslav Vaníček, Jan Hlačina a Luboš Krejča. Tréninku se zúčastnili i čtyři flattrackeři.

Narozeninový dort Ladislava Šifaldy

Trénovalo se do šestnácti hodin, takže všichni měli dost příležitostí k nastavení motocyklu či vyladění stylu. Pak už na Ladislava Šifaldu čekalo sfouknutí hořící svíčky na narozeninovém dortu, kterou jsme naštěstí nemuseli hasit jako prve motocykl Petra Chlupáče.

Kolibříci v akci: Adam Nejezchleba, Tony Katra a Pavel Marek

Foto: Jiřina Šifaldová