Archiv autora: Jiřina Šifaldová (SC Chabařovice)

Dvěstěpadesátky čeká pilný a zajímavý týden

Chabařovice – 3. července
Dnes vyrážíme na sever Polska do města Gdaňsk, abychom se zúčastnili závodů světového šampionátu dvěstěpadesátek. Zítra jsou na programu dvě semifinále. V prvním nastoupí Daniel Klíma, ve druhém Milan Dobiáš a Filip Šifalda. Pokud se dostanou do osmičky nejlepších, čeká je finále. K němu by se přesunuli asi o sto kilometrů jižněji do Toruně. Bude to pěkně zajímavý týden, protože ve Wittstocku je v sobotu ještě světový pohár dvěstěpadesátek na dlouhé dráze. Z Polska sem pojede Milan Bobiáš, zatímco z Čech dorazí ještě Daniel Šilhán a Pavel Kuchař.

Milan Dobiáš pojede oba šampionáty, Filip Šifalda jen na krátké dráze

Světový týden na čtvrtlitrové scéně:

mistrovství světa mládeže – Gdaňsk: semifinále 1 – 1 Sebastian Palmese (USA), 2 Rasmus Pedersen (DK), 3 Jeffrey Sijbesma (NL), 4 Ben Ernst (D), 5 Pavel Nagibin (RUS), 6 Mateusz Cierniak (PL), 7 Philip Hellström – Bängs (S), 8 Jacob Hook (AUS), 9 Ričards Ansviesulis (LAT), 10 Mateusz Bartkowiak (PL) 11 Jordan Palin (GB), 12 Espen Sola (N), 13 Filip Nizgorski (PL), 14 Daniel Klíma (CZ), 15 Markus Maximus Lill (EST), 16 Lukas Wegner (D), 17 Kamil Strak (PL); semifinále 2 – 1 Erik Bachhuber (D), 2 Francis Gusts (LAT), 3 Milan Dobiáš (CZ), 4 Liam May (AUS), 5 Viljam Lappi (FIN), 6 Markus Birkemose (DK), 7 Keynan Rew (AUS), 8 Noel Wahlqvist (S), 9 Johnny Wynant (D), 10 Filip Šifalda (CZ), 11 Krzsyztof Lewandowski (PL), 12 Karol Zupinski (PL), 13 Colton Hicks (USA(, 14 Casper Henriksson (S), 15 Esben Hjerrild (DK), 16 Leon Flint (GB), 17 Piotr Swiercz (PL); finále bude 6.7. v Toruni
světový pohár na dlouhé dráze – Wittstock, 7.7.: 1 Daniel Šilhán (CZ), 2 Jake Mulford (GB), 3 Ben Ernst (D), 4 Andreas Kristensen (DK), 5 Timo Wachs (D), 6 Johny Wynant (D), 7 Pavel Kuchař (CZ), 8 Erik Bachhuber (D), 9 Max Troidl (D), 10 Viljam Lappi (FIN), 11 Sam Ening (NL – DMSB), 12 Marcus Birkemose (DK), 13 Milan Dobiáš (CZ), 14 Keynan Rew (AUS), 15 Steven Labouryie (F)
Daniel Klíma míří do Gdaňsku

Foto: Jiřina Šifaldová a Karel Herman

Pavel Kuchař – na snímku s Bruno Belanem a Janem Jeníčkem při sledování pardubické extraligy – pojede do Wittstocku

Šéfem čtvrtlitrové Evropy je Dán

Randers – 11. června
Deště přeložily finále evropského poháru mládeže v kubatuře 250 ccm z neděle až na včerejší podvečer. O vítězi rozhodla vlastně už rozjížďka s číslem čtyři. Markus Birkemose v ní porazil obhájce vítězství z loňské Plzně Philipa Hellström-Bängse. Protože ani jeden z nich už nepoznal hořkost porážky, sešli na se pódium, kde se jim o společnost postaral ještě Esben Hjerrild.

1. Marcus Birkemose, DK 3 3 3 3 3 15
2. Philip Hellström – Bängs, DK 2 3 3 3 3 14
3. Esben Hjerrild, DK 3 2 3 2 3 13
4. Noel Wahlqvist, S 3 2 3 1 2 11
5. Ben Ernst, D 3 ex 2 0 3 8
6. Rasmus Pedersen, DK 1 3 0 3 1 8
7. Espen Sola, N 1 0 1 3 2 7
8. Sebastian Kössler, A 2 2 2 E 1 7
9. Leon Flint, GB 2 1 1 2 1 7
10. Lukas Wegner, D 0 0 2 2 2 6
11. Andreas Christiansen, DK 1 1 0 2 2 6
12. Nathan Ablitt, GB 0 3 2 0 0 5
13. Max Troidl, D 2 1 0 0 0 3
14. Viljam Lappi, FIN 0 0 1 1 1 3
15. Jordan Palin, GB 0 1 1 1 0 3
16. Casper Henriksson, S (res) 2 2
17. Erik Bachhuber, D 1 0 0 1 0 2

Češi nepřekročili semifinálové hranice

Randers – 9. června
Všichni čtyři čeští reprezentanti, kteří v sobotu nastoupili v dánském Randersu k evropskému poháru mládeže do 250 ccm, zůstali vyřazeni. V prvním semifinále byl Filip Šifalda třináctý a Milan Dobiáš sedmnáctý. Druhé semifinále přineslo Danielu Šilhánovi dvanácté a Pavlu Kuchařovi šestnácté místo. kvůli dešťům bylo finále přeloženo z neděle na dnešek.

semifinále 1:  
1. Marcus Birkemose, DK 3 3 2 3 3 14
2. Ben Ernst, D 2 3 1 3 3 12+3
3. Noel Wahlqvist, S 1 3 3 3 2 12+2
4. Jordan Palin, GB 3 0 3 2 3 11
5. Andreas Christiansen, DK 2 1 3 2 2 10
6. Esben Hjerrlid, DK 3 3 F X 3 9
7. Leon Flint, GB 0 2 1 3 3 9
8. Sebastian Kössler, A 3 2 2 F 1 8
9. Casper Henriksson, S 0 2 0 2 2 6+3
10. Ricards Ansviesulis, LAT 2 1 2 1 E 6+2
11. Johny Wynant, D 1 1 2 2 F 6+1
12. Piotr Swiercz, PL T 2 1 T 2 5
13. Filip Šifalda, CZ 2 0 1 0 1 4
14. Andreas Smedegaard, DK (res) 1 1 2
15. Francis Gusts, LAT E 1 1 E 0 2
16. Thorstein Pettersen, N 1 0 0 0 0 1
17. Milan Dobiáš, CZ 0 0 0 1 0 1
 
semifinále 2:  
1. Phillip Hellström-Bängs, S 3 3 3 3 3 15
2. Nathan Ablitt, GB 3 3 3 3 1 13
3. Rasmus Pedersen, DK 3 2 2 3 2 12+3
4. Erik Bachhuber, D 3 3 3 3 0 12+2
5. Lukas Wegner, D 2 3 2 2 0 9
6. Max Troidl, D 2 1 2 2 2 9
7. Espen Sola, N 2 0 2 1 3 8+3
8. Viljam Lappi, FIN 3 2 3 F 2 8+2
9. Rudolf Sprogis, LAT 2 1 1 1 3 8+1
10. Kiril Lejman, RUS 0 2 1 1 3 7
11. Filip Nizgorski, PL 1 2 0 2 F 5
12. Daniel Šilhán, CZ 0 1 1 2 1 5
13. Markus Maximus Lill, EST 1 1 1 0 1 4
14. Jeffrey Sijbesma, NL 1 0 0 E 2 3
15. Mikkel Roth, DK 0 0 0 1 1 2
16. Pavel Kuchař, CZ 0 0 0 0 0 0
17. Malthe Ulstrup, DK (res) DNR
Český čtyřlístek v Randersu: Pavel Kuchař, Milan Dobiáš, Daniel Šilhán a Filip Šifalda

Foto: Jiřina Šifaldová

Čtvrtlitrová reprezentace vyráží na sever

Chabařovice – 8. června
Dnes čtveřice českých mladíků vyráží na sever kontinentu. Nabere směr Dánsko do města Randers, aby se zúčastnili evropského poháru 250ccm. V sobotu se pojedou dvě semifinálové skupiny. V první uvidíme Filipa Šifaldu a Milana Dobiáše, ve druhé pojedou Pavel Kuchař a Daniel Šilhán. Závodit budou zástupci ze třinácti států: Dánsko, Norsko, Česko, Lotyšsko, Anglie, Německo, Švédsko, Polsko, Rakousko, Estonsko, Holandsko, Rusko, Finsko. Pokud Češi postoupí, tak jim v neděli od čtrnácti hodin držte palce ve finále!

Čeští reprezentanti: zleva Pavel Kuchař, Milan Dobiáš, Daniel Šilhán a Filip Šifalda

Foto: Jiřina Šifaldová

Jaroslav Vaníček neopouští nejvyšší stupeň pódia

Chabařovice – 19. května
Čtvrtý podnik pohárové série stopětadvacítek PRO-TEC Speedway Mini Cup provázela menší účast závodníků. Do Chabařovic jich přijelo jen sedm. Prim mezi nimi hrál Jaroslav Vaníček. Po vítězstvích na velké dráze v Plzni a v šampionátu na krátkých oválech v Plzni minulý týden dosáhl dnes zajímavého hattricku ve třetí české soutěži kolibříků. Neztratil přitom jediný bod.

Vedle tradičního poháru dostal Jaroslav Vaníček také pouťový koláč a volnou vstupenku na atrakci
Finále A: zleva Vojtěch Šachl, Jan Jeníček a Jaroslav Vaníček

Do finále A postoupil jednoznačně také Jan Jeníček, který byl nakonec druhý. O posledním soupeři musel při rovnosti bodů rozhodnout rozjezd. Vojtěch Zamazal v něm upadl, takže postoupil Vojtěch Šachl.

Matěj Frýza si bohužel zlomil ruku

Pád bohužel vyřadil Matěje Frýzu již v rozjížďce s číslem jedenáct. Jeho následek je bohužel krutý, protože si zlomil pravou ruku v zápěstí. Plzeňskému závodníkovi, který minulé úterý poprvé stál na stupních vítězů za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z přejeme brzké uzdravení.

Zábava na pouti

Finále C se nakonec vůbec neuskutečnilo. Lukáš Vinter totiž první rozjížďku vyhrál. Další dvě ale nedokončil a opustil dráhu a do posledních dvou nenastoupil.

Vložené jízdy tentokrát obstarali tři mladící. Ke zkušenějším Tony Katrovi a Karlovi Průšovi se přidal i nováček z Chabařovic. Sedmiletý Petr Marek zkouší kouzlo levých zatáček teprve čtrnáct dnů.

Po závodech si kluci mohli zatrénovat i na velké dráze. A pak už následovala zábava na pouti, na kterou se děti hrozně těšily.

Stupně vítězů byly bez Matěje Frýzy, který odjel do nemocnice
C B A TOT
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Jan Jeníček, Pardubice 2 3 3 3 2 13
3. Vojtěch Šachl, Divišov 3 2 2 2 1 10
4. Vojtěch Zamazal, Slaný 2 2 3 2 3 12
5. Adam Nejezcheba, Ch. 1 2 1 3 2 9
6. Matěj Frýza, Plzeň X 3 2 X 5
7. Lukáš Vinter, Praha 3 R R – 3

Poznámka: při rovnosti bodů rozhodl o obsazení finále A rozjezd s výsledkem Vojtěch Šachl; Vojtěch Zamazal F

Vložené jízdy:

Tony Katra (Slaný), Karel Průša (Slaný), Petr Marek (Chabařovice)
Matěj Frýza v akci

Průběžné pořadí seriálu:

DIV CHA SLA CHA TOT
14.4. 26.4. 5.5. 19.5.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 15 13 14 15 57
2. Vojtěch Šachl, Divišov 10 13 15 10 48
3. Vojtěch Zamazal, Slaný 10 12 11 12 45
4. Bruno Belan, Slaný 14 11 9 34
5. Adam Nejezchleba, Chabařovice 6 9 8 9 32
6. Lukáš Vinter, Praha 12 6 10 3 31
7. Jan Jeníček, Pardubice 5 12 13 30
8. Luboš Krejča, Praha 5 5 5 15
9. Daniel Klíma, Praha 12 12
10. Jakub Exler, Praha 10 0 10
11. Sarah Fischer, D 9 9
12. Eric Puffer, D 7 7
13. Matěj Frýza, Plzeň 5 5
Zábava na pouti

Foto: Jiřina Šifaldová

Na další pohár kolibříků si nezapomeňte doma peněženku

Chabařovice – 16. května
V sobotu 19. května od deseti hodin dopoledne je na programu další díl seriálu Speedway Mini Cupu. Tentokrát se pojede v Chabařovicích. Prosíme všechny účastníky, aby přijeli včas a vzali si sebou i hodně peněz, jelikož je v Chabařovicích tradiční pouť. Proto i doprava bude omezena a celé náměstí do neděle zavřené.

V sobotu se stopětadvacítky objeví v Chabařovicích

Foto: Jiřina Šifaldová