Archiv autora: Jiřina Šifaldová (SC Chabařovice)

V Chabařovicích bylo všem horko

Chabařovice – 20. června
Tak jsme v neděli odjeli další díl seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup. Veliké vedro čtyřiatřiceti stupňů Celsia a nějaká únava na závodnících nebyla znát, nastoupili do závodu s vervou a chutí se poprat o trofeje nedělního dopoledne.

Petr Marek, Matěj Frýza a Adam Nejezchleba na pódiu

 

Po dvoudenním závodění v Mariánských Lázních došlo k menšímu úbytku závodníků a rozpis se v Chabařovicích připravoval jen pro deset z nich.

Matěj Frýza vede áčko před bojující chabařovickou dvojicí

Neviděli jsme žádný pád, jen tři vyjetí z dráhy. Na úvod jsme si připomněli třicetileté výročí úmrtí Jiřího Hurycha. Vzpomínkovou jízdu bychom chtěli uspořádat při závodech Flat Tracků třetího července.

Vítězem závodu se stal zkušený Matěj Frýza z Plzně a stupně vítězů doplnili tentokrát dva Chabařovičáci. Petr Marek, který prý prolomil zakletí, když prý nikdy nebyl výš, jak třetí. No, a třetí příčku obsadil Adam Nejezchleba, takže trenér byl spokojený a každému na stupni vítězů daroval bankovku.

výsledky

Foto: Jiřina Šifaldová

 

Milan Dobiáš oslavil osmnáctiny

Chabařovice – 8. června
Úterní trénink v Chabařovicích byl pro Milana Dobiáše prvním tréninkem v dospělosti. Nebyl však podařený, jelikož se mu v zatáčce u depa vzepjal motocykl. Mířil si to přímo na mantinely, ale do míst bez ochranných vaků. Naštěstí závodník stačil z motocyklu vystoupit a újmu utrpěl hlavně stroj. Potlučený Milan Dobiáš pak přijal dárek i gratulace od všech přítomných. Všechno nejlepší!

Milan Dobiáš oslavil své osmnácté narozeniny při tréninku

Foto: Jiřina Šifaldová

Na flat track dohlížely ikony motoristických disciplín

Chabařovice – 28. května
Jelikož koronavirová protiepidemická opatření nám neumožnila uspořádat závody v plném rozsahu, jak bychom si to představovali, domluvili jsme se, že tento den zachováme flat track. A bude to jen bodovaný trénink a bez diváků.

Tři nejlepší z FT1: zleva Ervín Krajčovič, Kamil Peuker a Tomáš Kolařík

Jelikož tréninkových možností  moc nebylo, kluci rádi přijeli. Ve čtrnáct hodin všechno začalo volným tréninkem a od patnácti už byl ostrý start. Kategorie FT1 byla vyrovnaná a druhou kategorii jsme nazvali FT2, což je to spojení kategorie Classic a Veterán.

Ervín Krajčovič si s Matějem Kůsem měl, o čem vyprávět

Tady už byl rozdíl znát. Pavol Pučko hodnotil jízdy a bodoval. V FT1 byl nejlepší Kamil Pauker a FT2 ovládl domácí Jiří Mikšovský, který jel se svým kamiónem z Itálie, jak nejrychleji uměl, aby první trénink stihnul. Přijel asi o půl třetí, ale byl rád, že akci vůbec stihl.

Premiérový trénink to byl také pro Adama Nejezchlebu. V sobotu si poprvé vyzkoušel větší plochodrážní motocykl a i jízdu na  flattrackovém speciálu (450ccm), který mu ochotně zapůjčil vítěz Kamil Pauker. Adam přijel do depa nadšený.

Na kluky se přijel podívat i Matěj Kůs a dakarista Ervín Krajčovič starší, který podporuje svého syna a uděluje mu cenné rady, a v depu byl dnes i jako mechanik.

Flat trackeři byli v Chabařovicích nadšení

Foto: Jiřina Šifaldová

Chabařovická sobota se ponese v duchu flat tracku

Chabařovice – 27. května
V sobotu od čtrnácti hodin pořádáme v Chabařovicích bodovaný trénink pro flat track. Počet je omezen na sto lidí v areálu, takže zatím bez divácké podpory. Původní závody jsou přeloženy na 3. července a doufáme, že už to bude moci být za účasti diváků a bez přísných epidemiologických opatření. Zatím si tedy kluci můžou zatrénovat a zjistit, jaká je po roce dráha.

Foto: Jiřina Šifaldová

Štěpánka Nyklová oslavila své desáté narozeniny na ovále

Chabařovice – 29. dubna
Běžné děvče v jejím věku by si přálo k narozeninám třeba. panenku nebo něco hezkého na sebe, ale liberecká Štěpánka si přála oslavit své krásné narozeniny na stadiónu a se svým motocyklem. A to se jí v Chabařovicích splnilo, pěkně si zatrénovala a po tréninku v řadě gratulantů stál i Ladislav Šifalda s kytičkou od klubu. Všechno nejlepší, Štěpánko!

Štěpánka Nyklová při svém chabařovickém tréninku

Foto: Jiřina Šifaldová

Štěpánka Nyklová s kytičkou od klubu

Chabařovice prožívají tréninkový maratón

Chabařovice – 19. dubna
Hurá a konečně… Po tvrdém lockdownu skončil i nouzový stav a Chabařovicemi se opět rozezněl zvuk motorů plochodrážních speciálů. Teplota vzduchu sotva přeskočila na stupnici číslo pět, i zasněžené vrcholky Krušných hor napovídaly, že nám nebude žádné vedro, ale chuť vylézt z nory po dlouhém domácím vězení a zatrénovat si, byla veliká.

V Chabařovicích se opět trénuje
Eduard Krčmář se svým otcem předvěděli koncert i v depu

Zatím jsme trénink umožnili denně šesti zájemcům a jejich doprovodu, abychom neporušili vládní nařízení. Bylo hezké sledovat kolibříky při své letošní premiéře na oválu, a po pár odjetých kolech, jsme se ujistili, že plochá dráha se nezapomíná!

Nejistá první kolečka nikoho nepřekvapila, v úterý 13. dubna si to všichni osahávali, ale ve čtvrtek už to bylo, jako kdyby se trénovalo už měsíc. A v sobotu přijel dokonce i Eduard Krčmář, který se svým otcem – mechanikem předvedl servisní koncert v podobě dvojnásobné expresní výměny motoru v rámci minut.

Dokonce změřeno… Čtrnáct a devatenáct minut. Po tréninku nám ukázal i svůj krásný narozeninový dárek  v podobě plochodrážní plechovky jako přívěsku na řetízek, jelikož nedávno oslavil své narozeniny, tak jako náš Milan Linek, děda Milana Dobiáše, krásné kulatiny.

Milan Línek slavil jubileum

Eduard Krčmář byl rád, že si mohl zatrénovat před úterními závody, a kolibříci byli nadšení, že viděli svůj vzor v akci i při jízdě po zadním kole. Po skončení tréninku si závodníci odházeli od mantinelů materiál a na dráhu mohl vyjet fungl nový smyk vyrobený Davidem Gackschem.

Potom na všechny čekalo od Ševčíků  mega občerstvení, milé zápisné, na kterém si všichni pochutnali. Bylo tam proto, že  Štěpán Ševčík se rozhodl pro přestup do našeho klubu. Shodli jsme se, že tréninky byly super, akorát ta paní Zima by se mohla už vzdát a předat žezlo někomu jinému…

Po tréninku se odhazoval materiál od mantinelů

Foto: Jiřina Šifaldová