František Kyselka nežije

Divišov – 7. května
V pátek 3. května opustil náš svět František Kyselka. Dlouholetý startmaršál divišovských závodů zemřel náhle ve věku sedmdesáti let. Poslední rozloučení se zesnulým proběhne ve čtvrtek 9. května v 13:00 v obřadní síni hřbitova ve Vlašimi. S projevy upřímné soustrasti pozůstalým přichází rovněž magazínu speedwayA-Z. Čest jeho památce!

František Kyselka nežije | foto AK Divišov

Déšť opět vítězí nad Slaným

Slaný – 7. května
Prší, prší, jen se leje, kam, kolibříci, pojedeme? Dneska rozhodně nikam. Déšť totiž opět řekl své zásadní slovo při Slaný Trophy Talent 125. Také jeho druhý díl musel být dnes okolo třinácté hodiny odvolán. Náhradní termín bude potvrzen, jako ideální řešení se nabízí kombinace s nějakou páteční Slaný Speedway Academy.

Déšť opět zasadil slánskému závodu KO | foto Aleš Altman

Třebusice se nenechaly rozhodit vyfouknutým Matoušem Kameníkem

Třebusice – 7. května
Minulá sezóna byla pro fanoušky z Třebusic semknuté okolo postavy Vladimíra Vopata nesmírně úspěšné. Daniel Klíma a Adam Bubba Bednář dostali SC INTERTEAM na nejvyšší stupínek pódia Memoriálu Antonína Vildeho. Ve Slaném byli v barvách KFPD třetí v šampionátu republiky dvojic. Mistrovství republiky juniorských družstev v Plzni jim přineslo titul, když za zraněného Adama Bubbu Bednáře excelentně alternoval Vojtěch Šachl. Letošní Memoriál Antonína Vildeho se ve Slaném koná již příští sobotu po obědě a třebusické týmy obstarají podstatnou část startovní listiny.

 

Vladimír Vopat přišel o Matouše Kameníka, ale na Jana Jeníčka, Hynka Štichauera a Jaroslava Petráka si sáhnout nenechal | foto Eva Palánová

Ze sedmi dvojic budou v třebusických barvách rovnou tři. Vladimír Vopat se svou partou musel s jejich složením poněkud improvizovat.  Daniel Klíma se omluvil s poukázáním na svou účast v kvalifikaci o SGP 2025 v Abensbergu, Adam Bubba Bednář má ligu v Německu.

Loňský triumf proto SC INTERTEAM bude obhajovat ve složení Jan Macek – Jakub Valkovič. KFPD Třebusice oživuje rok starou filozofii s Hynkem Štichauerem a Jaroslavem Petrákem. Starší z obou Pardubičanů nakonec nemohl startovat po pádu v kopřivnickém přeboru. A tak raději před zítřkem nemalujme čerta za zeď.

Loni jej zastoupil Jan Jeníček. Při Memoriálu Antonína Vildeho nebude scházet ani letos. Nastoupí po boku Jaroslava Vaníčka v KFPD Junior Teamu, protože Matouše Kameníka Vladimíru Vopatovi přetáhl jeho největší konkurent Jiří Beránek do svého PRO-TEC Teamu.

Třebusické týmy v letošním Memoriálu Antonína Vildeho příští sobotu ve Slaném:

SC INTERTEAM: Jan Macek (Kopřivnice), Jakub Valkovič (SK – Žarnovica)
KFPD Třebusice: Hynek Štichauer (Pardubice), Jaroslav Petrák (Pardubice)
KFPD Junior Team: Jan Jeníček (Pardubice), Jaroslav Vaníček (Praha)
Loňští vítězové Daniel Klíma (červená) a Adam Bubba Bednář (modrá) letošní Memoriál Antonína Vildeho nepojedou | foto Eva Palánová