Páteční odpoledne ve Slaném patřilo opět ploché dráze

Slaný – 15. září
Než se člověk nadál, uplynul další týden a páteční odpolední čas opět patřil mladým začínajícím adeptům sportu levých zatáček. Miroslav Rosůlek, jak bylo již avizováno, po jednotýdenní přestávce na slánský plochodrážní stadion dorazil dost s velkým předstihem, aby si prošel a zkontroloval stav malého oválu. Neboť kromě tréninku Talent Speedway Slaný se domluvil i tréninkový program pro další klubové jezdce AK Slaný Štěpánku Nyklovou a Karla Průšu aby měli možnost si před dalším závodem PRO – TEC Speedway Mini Cup vyzkoušeli jak svůj strojový park, tak i kvalitu dráhy.

 

U vedoucího TaSS Aleše Altmana se na tréninkový sraz nahlásili Jakub Hejkal, David Filipovský, Robert Samek a Nicholas Hejral. Ten byl ve Slaném již v červnu, ale déšť zapříčinil, že mladí jezdci se do akce nemohli dostat a tak e svým otcem Jakubem Hejralem, bývalým plošinářem mšenského PDK, dorazili do Slaného až po letní přestávce. Po všech stránkách byli připraveni na patřičné úrovni. Nechyběl jako vždy pražský Jaroslav Bartek a tak tréninkový program mohl začít.

Ve slánském depu stála i dodávka Pavla Marka. Kdo čekal, že jeho syn Petr si přijel před středečním PRO – TEC Speedway Cupem vyzkoušet jak ovál, tak své motocykly, byl asi zklamán. Otec mladého pražského juniora zde byl pouze na přátelské návštěvě a zařídit si pár formalit.

Dost smolný páteční podvečer zažila Štěpánka Nyklová. Po pár tréninkových jízdách musela odstavit svůj motocykl. Zadřený motor byl příčinou předčasného ukončení tréninkového snažení a tak její otec bude plně vytížen. Do středy musí připravit stroj své dcery, aby mohla jako jediná dívka ve startovním poli konkurovat chlapecké přesile při další mítinku PRO – TEC Speedway Mini Cupu, který je od 17:00 ve Slaném na programu.

Další pokračování TaSS je domluveno a naplánováno na příští páteční odpoledne 22. září. Mladí plošináři ve Slaném budou mít možnost dalšího trénování, navíc ve středu David Filipovský, Robert Samek, Nicholas Hejral budou prezentovat své umění ve vložených jízdách. Štěpánka Nyklová, Karel Průša a Jakub Hejkal zasáhnou do závodu.

Aleš Altman dělí svůj sportovní program mezi plochou dráhu a hokej a tak ve výčtu jmen nadějí AK Slaný chybí, neboť mu začala sezona mezi ledovými mantinely.

Ve Slaném se v pátek opět trénovalo | foto Václav Buřič

Slánská sedmdesátka se prvně podívá domů

Slaný – 18. září
O extralize pro ni byla přichystána velká sláva se zahájením prodeje. Jenže svatý Petr měl jiný názor. Kniha o historii slánského plochodrážního sportu se prozatím prezentovala v Pardubicích, v Plzni a v Liberci. A ovál, o němž pojednává na svých bezmála čtyř stech stránkách, nikdy neviděla. Všechno se změní pozítří.

 

Na malém ovále středočeského královského města bude pokračovat série PRO-TEC Speedway Mini Cup. Ačkoliv se stopětadvacítky netěší velké divácké přízni, bude kniha Slánská sedmdesátka, aneb od padesátého doleva a smykem k mání za pětistovku.

Pořádající klub plánuje rovněž improvizovanou autogramiádu s plochodrážníky. Přesné obsazení se prozatím neví, jistá je jen účast Miroslava Rosůlka, jehož vyprávění publikaci vylepšilo. Závod začíná úderem páté, což dá prostor dostat se na stadión i lidem vracejícím se z práce.

Využijte příležitosti získat knihu s předstihem před říjnovou extraligou a vyprávět o ní přátelům. K dispozici je prozatím dost exemplářů, nicméně náklad žádné knihy nevydrží věčně.

Slánská sedmdesátka ve středu dorazí do Slaného | foto Eva Palánová

Zlatá přilba nepřijde o jedničku

Pardubice – 18. září
Pád při sobotní dánské velké ceně neohrozí start Jasona Doyleho při Zlaté přilbě města Pardubice. Australan při včerejším telefonátu s Evženem Erbanem potvrdil, že pakliže se jeho zdravotní stav nezmění, přijde v neděli na nástup s jedničkou na vestě. Mezitím klub dostal potvrzení rovněž od Patryka Dudka, český kontingent doplnil Daniel Klíma. A ve startovní listině se přeskupila nejen čísla, ale přibyla do ní také další jména.


Tipujte:

Letošní Zlatou přilbu města Pardubice vyhraje:

View Results

Loading ... Loading ...

Prozatímní podoba startovní listiny Zlaté přilby města Pardubice:

1 Jason Doyle, AUS
2
3 Jaimon Lidsey, AUS
4
5
6 Sebastian Kössler, A
7
8
9
10 Rasmus Jensen, DK
11 Timo Lahti, FIN
12
13
14 Tom Brennan, GB
15
16 Norick Blödorn, D
17 Kai Huckenbeck, D
18 Celina Liebmann, D
19 Kevin Wölbert, D
20 Norbert Magosi, H
21 Michele Castagna, I
22
23 Patryk Dudek, PL
24 Bartosz Smektala, PL
25 Szymon Wozniak, PL
26 Nick Škorja, SLO
27 Jakub Valkovič, SK
28
29 Jacob Thorssell, S
30
31 Luke Becker, USA
32 Petr Chlupáč, CZ
33 Daniel Klíma, CZ
34 Eduard Krčmář, CZ
35 Jan Kvěch, CZ
36 Václav Milík, CZ
R1 Jaroslav Petrák, CZ
Jason Doyle v Pardubicích chybět nebude | foto Karel Herman

Češi a Slováci v akci 480

Září je evidentně správný kámoš. Ve středu mohlo v Liberci rozhodnout o titulu extralize. Jenže ono je na domácí plochodrážní scéně důležité i tak. Naštěstí nebylo škrob a nechalo část své slávy i na říjen. Desátý měsíc je zatím daleko, zatím se musíme ohlédnout za působením našich závodníků na zahraničních oválech v uplynulém týdnu.

 

Na první start českého závodníka v cizí lize jsme museli čekat až do pátku. Adam Bubba Bednář prožívá vskutku mimořádný comeback na ovály po svém červnovém zranění. V německém Stralsundu výrazně pomohl svému Güstrowu k bundesligovému vítězství nad domácími v poměru 35:49, když skóroval jedenácti body s jedním bonusem (3 2 1 2 3).

Včerejší semifinálovou odvetu první polské ligy v Bydhošti vyhráli domácí v poměru 46:44. V součtu obou utkání všem měl vrch Rybnik. Jan Kvěch mu tentokrát dovezl třináct bodů se dvěma bonusy (2 1 1 3 2 1 3).

Semifinálové odvety prožila rovněž druhá polská liga. Rzeszow vyhrál nad Tarnowem také doma, nyní v poměru 56:34. Daniel Klíma nakonec stejně jako ve středu v Liberci nestartoval.

Adam Bubba Bednář zářil v německé bundeslize | ilustrační foto Pavel Fišer