Extraliga vstupuje do své druhé poloviny

Liberec – 12. září
Česká extraliga zítra v podvečer vstupuje třetím kolem v Liberci do své druhé poloviny. Na sestavu domácích se muselo dlouho čekat. Blažej Skrzeszewski poprvé oslovil i dva Čechy a tak se od sedmnácti pod Ještědem začne závodit s úplně plnou startovní listinou.

 


Tipujte:

Kdo vyhraje libereckou extraligu?

View Results

Loading ... Loading ...

Oficiálně nahlášené sestavy na zítřejší extraligu:

Ebebe Speedway Team Liberec: 1 Ondřej Smetana, 2 Jezdrzej Chmura (junior ACCR/PZM), 3 Lars Skupieň, 4 Patryk Wojdylo, 17 Vojtěch Šachl (Praha)
AK Markéta Praha: 5 Daniel Klíma, 6 Josef Franc, 7 Jan Kvěch, 8 Petr Chlupáč (junior ACCR/PZM), 18 Adam Bubba Bednář
AK Slaný: 9 Bruno Belan (junior ACCR/PZM), 10 Jakub Jamrog (PL), 11 Eduard Krčmář, 12 Oskar Polis, 19 Matěj Frýza
AMK ZP Pardubice: 13 Václav Milík, 14 Rafal Karczmarz (PL), 15 Matouš Kameník (junior ACCR/PZM), 16 Hynek Štichauer, 20 Jan Jeníček
Ondřej Smetana se vrátí do české extraligy | foto Pavel Fišer

Kopřivnice uvidí dlouhána

Kopřivnice – 12. září
Příjezd Hynka Štichauera na nedělní první ligu do Kopřivnice byl klíčový nejen pro triumf domácího družstva. V jeho dodávce dorazil také motocykl na dlouhou dráhu. A ten se ve středu dostane do akce.

„Mám tady dlouhána, Hynek mi ho poskládal,“ vysvětluje Jan Macek, že to bude právě on, kdo se do jeho sedla posadí. Důvod je prostý. Protože Martin Málek nezávodí, bude právě kopřivnický závodník třetím k Josefu Francovi a Hynku Štichauerovi v sestavě národního týmu pro světový šampionát družstev.

Zítra se Jan Macek bude v Kopřivnici prohánět v sedle motocyklu na dlouhou dráhu | foto Karel Herman

Čeká se na sestavu domácích

Liberec – 12. září 18:00
Zítra od sedmnácti hodin se v Liberci pojede třetí kolo extraligy. Ano, pojede od sedmnácti hodin, ačkoliv plakátek hovoří o patnácté hodině. Oficiální sestavy doposud nemohly být zveřejněny. Čeká se na Liberec. Domácí tým řeší problémy, jelikož jeho generální sponzor mu dal údajně přesně to, na co si rodiče kupují jeho plínky.

Liberec sníh nezasypal a zítra se extraliga pojede | foto Věroslav Kollert

Ze školních lavic rovnou za plochodrážní řidítka

Slaný – 8. září
Páteční odpoledne osmého září opět patřilo ve Slaném mladým frekventantům plochodrážního sportu. Malý slánský ovál přivítal po týdnu školní docházky začínající adepty sportu levých zatáček. Aleš Altman, vedoucí Talent Speedway Slaný, zvažoval uspořádání dalšího pokračování tohoto tréninkového programu na 1. září, ale nakonec konečná volba po domluvě všech zainteresovaných stran se posunula až na uvedený termín.

 

Na dráhu postupně vyjeli Jakub Hejkal, ten den před tím na pražské Markétě absolvoval svůj první závod mistrovství republiky stopětadvacítek na malé dráze. Vzhledem k tomu, že prozatím trénoval jen na oválech, které nemají mantinely, nevedl si vůbec špatně.

Jaroslav Bártek je sice jezdec pražské Markéty ,ale ve Slaném na TaSS je pravidelným  účastníkem a tréninkové porce mu postupně zvyšují jeho jistotu v sedle plochodrážního  stroje. Aleš Altman mladší, David Filipovský mladší a Robert Samek se po prázdninové pouze rovněž snažili a využili všechen čas a navíc měli k dispozici slánského juniora Bruna Belana.

Ten ve čtvrtek v podvečer startoval v Praze ve třetím klání juniorského šampionátu, ale našel si čas, aby přišel mezi začínající jezdce. Jeho přítomnost má pozitivní vliv hlavně na Jakuba Hejkala, který si jeho dobře míněné rady bere k srdci.

Jako vždy se o stav malého oválu staral Tomáš Hejkal, který optimálně připravil dráhu tak, aby delší prázdninová přestávka nečinila jezdcům žádné potíže. Přítomnost Davida Filipovského je amozřejmostí, ten z pozice vedoucího Sportovního centra mládeže AČR při Autoklubu Slaný nejen podá pomocnou ruku Aleši Altmanovi při realizaci TaSS, ale také získá přehled o případném budoucím zařazení jezdců kubatury 125 ccm do nominačních kritérií jak pro evropský tak i světový pohár mládeže.

Jestli zde ve výčtu jmen chybí Miroslav Rosůlek, ikona slánského klubu, tak s velkou lítostí se musel omluvit, pravidelně od samého vzniku TaSS dojíždí na tyto akce, ale tentokrát dal přednost rodinné sešlosti. Již se těší na pátek 15. září, kdy opět bude na programu další díl Talent Speedway Slaný.

Slánská akademie se po prázdninách opět rozběhla | foto Aleš Altman

Rozlučka nebude, závod ano

Kopřivnice – 12. září
Nový termín slánské extraligy v sobotu 7. října má nespornou logiku pro středočeský klub. Nicméně zároveň dal ránu do vazu rozlučce Josefa France v Kopřivnici. Nemůže jít do termínové kolize s vyšší českou divizí, proto se s největší pravděpodobností uskuteční až zjara příštího roku. Kopřivničtí pořadatelé však pracují s alternativou, že se první říjnovou sobotu bude závodit rovněž na jejich dráze. Východiskem se zřejmě stane mezinárodní závod.

Josef Franc se rozlučky v Kopřivnici dočká s největší pravděpodobností až na jaře | foto Karel Herman