Rudolf Belan bude mít těžší dodávku

Slaný – 26. září
Kniha Březolupská šedesátka, aneb šedesát let ploché dráhy na slovácké návsi míří do finiše. Probíhají poslední korektury a grafik Jaromír Svoboda dává první z bratru tří set stránek do tiskové předlohy. Protože spěch by publikaci jen uškodil, při čtvrteční finále v Březolupech ještě k mání nebude. Potenciální čtenáři si však budou moci udělat představu, co je čeká, protože v prodeji bude její o pár týdnů starší sestřenice.

 

Objemná publikace Slánská sedmdesátka, aneb od padesátého doleva a smykem mapuje především historii ploché dráhy ve středočeském královském městě. Ovšem na Březolupy a jejich závodníky v ní také narazíte. A to tím spíše, strávil-li Martin Málek, jenž se oficiálně rozloučí s aktivní kariérou, ve Slaném hezkou řádku sezón.

Prostřednictvím dodávky Rudolfa Belana, jehož syn Bruno v závodě poveze startovní číslo dvě, jich na Moravu přijede slušný počet. K mání bude za rovnou pětistovku.

Rudolf Belan při poháru kolibříků ve Slaném novou knihu i prodával – na snímku s Michalem Průchou, který si pro publikaci přijel i dcerkou v kočárku | foto Antonín Škach

Slovácký ovál určí českého šampióna

Březolupy – 26. září
Dvacet dva může být málo stejně jako hodně. V případě dějiště rozhodujícího závodu o titul plochodrážního mistra republiky v soutěži jednotlivců jde o úctyhodný a především poměrně nedostižný rekord. Stane se tak pozítří v rámci tradičního Slováckého oválu v Březolupech. Ke své první korunovaci má nejblíže Jan Kvěch. Jenže na ploché dráze se říká hop až po skoku.


Tipujte:

Označte nejlepší trojici březolupského finále:

View Results

Loading ... Loading ...

Jan Kvěch před třemi týdny v Plzni porazil všechny své soupeře. A především Václava Milíka, před nímž má náskok jediného bodu. V těsném závěsu za nimi dlí rovnou pět závodníků. Mezi třetím Danielem Klímou a čtveřicí Jaroslav Vaníček, Petr Chlupáč, Eduard Krčmář a Jan Macek leží jeden jediný bod. A tak na svátek všech Václavů na ovále na slovácké návsi půjde o kompletní medailovou sadu.

Startovní listina čtvrtečního finále mistrovství republiky jednotlivců v Březolupech:

1 Vojtěch Šachl, Praha
2 Bruno Belan, Slaný
3 Jaroslav Vaníček, Praha
4 Jaroslav Petrák, Pardubice
5 Jan Macek, Kopřivnice
6 Matěj Frýza, Plzeň
7 Daniel Klíma, Praha
8 Václav Milík, Pardubice
9 Jan Kvěch, Praha
10 Jan Jeníček, Pardubice
11 Petr Chlupáč, Praha
12 David Hofman, Pardubice
13 Eduard Krčmář, Slaný
14 Matouš Kameník, Pardubice
15 Jan Hlačina, Pardubice
16 Adam Bubba Bednář, Praha
Titul mistra republiky v Březolupech vyhrál rovněž Roman Matoušek | foto archív speedwayA-Z