Archiv autora: Antonín Vilde (AK Slaný)

Slánská esa slaví narozeniny společně

Narodili se ve stejný den. V sobotu 30. ledna 1943. Doby byla zlá, ale oni jako malá miminka v zavinovačkách o sobě nemohla mít tušení, když středobodem jejich světa byl mámin prs. Osud tomu chtěl, aby se jejich životní křivky prolnuly nejen při jejich narozeninách. Skvělí plošináři AMK Svazarmu Slaný a reprezentanti Československa Miroslav Rosůlek a Pavel Mareš slaví narozeniny společně.

 

Oba dva ve své době patřili ke stálicím tuzemského sportu levých zatáček, vynikali svojí bojovností a přátelským přístupem ke svému okolí.

Miroslav Rosůlek i po skončení své úspěšné sportovní kariery zůstal věrný slánskému klubu nejen v trenérské roli, ale zároveň se podílí i na pořadatelském zabezpečení jednotlivých závodů a těší se oblibě, úctě a respektu nejen v prostředí slánského klubu.

Pavel Mareš si po odchodu s plochodrážních oválů vybral úplně jiné odvětví a jeho zálibou se stali lodě a voda a mnoho let brázdil evropské řeky a kotvil v různých přístavech na starém kontinentu.

 

Autoklub Slaný oběma přeje v takto významný den, hlavně pevní zdravé, veselou mysl a pozitivní pohled do dalších let.

Fanoušci ploché dráhy se už mohou těšit na knihu Slánská sedmdesátky, aneb od padesátého doleva smykem od Antonína Vildeho a Antonína Škacha, kde se s oběma setkají. A pochopitelně nejen s nimi!

Tito muži dokázali jako první sebrat ligový titul RH Praha: zleva Zdeněk Majstr, Václav Beer, Miloslav Verner, mechanik Náprstík, Miroslav Rosůlek, Jan Klokočka, Stanislav Kubíček, Pavel Mareš, kouč František Moulis a s nimi rozhodčí Ulrich

Foto: archív Zdeňka Majstra

František Čipera nežije

Včera v nočních hodinách ve věku šestašedesáti let skonal po dlouhé těžké nemoci František Čipera, dlouholetý člen Autoklubu v AČR Slaný, který dvě dekády zastával nelehkou a zodpovědnou funkci ředitele závodu. Tento post převzal po nestorovi slánské ploché dráhy Karlovi Ležákovi a díky svým schopnostem, sportovnímu založení a znalostí prostředí dokázal vždy své úkoly vyřešit ve prospěch dané věci. Diváci slánského stadionu jej znali, jak při slavnostním nástupu, kdy před hlavní tribunu přivedl aktéry různých mítinků, tak i při závěrečném slavnostním vyhlášení vítězů při předávání pohárů.

 

František Čipera kromě plochodrážního sportu, ke kterému ve Slaném  přičichl díky svému povolání, jež jej do Královského města Slaný přilákalo, byl v mládí dobrý hokejista, jak za dobu studií v barvách vojenského týmu Liptovského Mikuláše, tak později, kdy se naplno věnoval rodinnému životu a zároveň náročnému povolání v Sokole Katusice na Mladoboleslavsku.

Slaňáci nemají ruce v klíně

Slaný – 15. prosince
Čas mezi koncem sezóny 2020 a začátkem té nastávající neznamená pro nás, že bychom složili ruce do klína. Nejdříve část členů AK Slaný upravila malý ovál, kam byl před posledním mistrovským závodem kubatury 125 ccm navezen nový materiál. Ten se posléze vyhodnotil tak, že by nebylo na škodu ho také přidat na klasickou dráhu. Naštěstí máme přátelské vazby jak v pískovně v Černuci, tak i na autodopravu Petra Lamače z Kralup nad Vltavou. A po ose společností ZAPA beton a BMS-SAND s.r.o. se podařilo deponovat 100 tun a následně za spolupráce pana Varhaníka z Dřínova u Zlonic jej správce stadionu Eduard Krčmář starší mohl rozvrstvit po celé ploše velké dráhy.

Foto: Mirek Horáček