Archiv autora: Antonín Vilde (AK Slaný)

Memoriál Antonína Vildeho čeká v sobotu dvacátý ročník

Slaný – 16. května
Sobota 18. května bude na plochodrážním stadionu ve Slaném vyhrazena pro další ročník memoriálu Antonína Vildeho, který má stanoven start na patnáctou hodinu. Tradiční slánský plochodrážní mítink se uskuteční podle již osvědčeného scénáře, tedy formou závodu osmi dvojic.

 

Ondřej Smetana a Zdeněk Simota loni vyhráli Memoriál Antonína Vildeho již potřetí v řadě pro SMESTAV

Na startu dvacátého pokračování memoriálu bývalého československého reprezentanta a plošináře slánského klubu, který tragicky zahynul v srpnu 1963 při posledním ročníku na travnaté Zlaté přilbě v Pardubicích, nebudou chybět vítězové posledních tří ročníků Ondřej Smetana a Zdeněk Simota oblékající vesty SMESTAV Speedway Team. Manažer družstva Radek Smetana se netají s tím, že by na vítězné vlně rád pokračoval.

Sestavy dalších týmů nasvědčují tomu, že startovní listina nemá jasného favorita, domácí AK Slaný vysílá do boje zkušeného Eduarda Krčmáře a po jeho boku bude startovat s novou motivací jezdící Michal Dudek a rádi by zapsali slánský tým mezi vítěze tohoto závodu.

Velký plochodrážní potenciál a snaha vyhrát tento závod má Vladimír Vopat. Bývalý extraligový manažer pražského Olympu a současný spoluzakladatel extraligového družstva SC INTERTEAM vysílá do boje tři dvojice. Současné tuzemské naděje Petr Chlupáč a Jan Kvěch obléknou vesty BELLIS Junior Teamu, Filip Hájek s Danielem Klímou budou bojovat v barvách SF Třebusičtí Berani a konečně třetí duo z názvem KFPD Březolupy má v současné době jasno jen o startu Martina Gavendy. Jeho kolega měl být znám po středečním extraligovém závodě v Pardubicích, jenž však musel být odvolán.

Dalším účastníkem slánského memoriálu je klub od bájné hory Blaník  Autoklub Divišov. Dlouholetá spolupráce mezi slánským a divišovským plochodrážním klubem byla vždy založena na seriozní a přátelské úrovni a tak se ve Slaném objeví na startovním roštu František Klier a Pavel Čermák.

Osvědčeným týmem, který je ověnčen stejně jako SMESTAV ST třemi vítězstvími z let 2013 -2015 je PRO-TEC  SK  Miletice, který následně třikrát bral stříbrnou příčku a patří historicky mezi  nejúspěšnější týmy tohoto závodu. V sobotu by se rád vrátil na příčku nejvyšší, a proto červenožluté vesty oblékne velezkušený Josef Franc a po jeho boku nastoupí Michal Škurla, který má s tímto závodem dostatek zkušeností.

Jaroslav Vaníček – na snímku se svým otcem Jaroslavem – loni vyhrál Cenu OMA.cz

Posledním osmým celkem, který doplní startovní listinu, je tým Sportovního centra mládeže SCM AČR, zde je v nominaci Milan Dobiáš a jméno jeho partnera bude doplněno později.

Startovní listina je protknuta jak zkušenými závodníky, tak i jezdci nastupující generace sportu levých zatáček a diváci se tedy mohou těšit na zajímavé a napínavé souboje na slánském oválu. Jak je v poslední době ve Slaném zvykem nebude se na místním stadionu závodit jen odpoledne, ale pořadatelé z místního AK připravili i dopolední program, kdy od  deseti hodin startuje další díl seriálu mistrovství ČR 125 ccm na malé dráze.

Foto: Mirek Horáček

Vladimír Sajler nežije

Autoklub v AČR Slaný oznamuje smutnou zprávu, že v úterý 2. dubna zemřel Vladimír Sajler, bývalý dlouholetý funkcionář slánského AMK. Vladimír Sajler byl nedílnou součástí pořadatelského sboru v sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, jak při národních,tak i při závodech mistrovství světa, kdy zastával funkci vedoucího informačního střediska. Poslední rozloučení se zesnulým se koná zítra v 11:00 ve smuteční síni ve Slaném. Čest jeho památce!

Otvírá se rovněž malá slánská dráha

Slaný – 31. března
Autoklub Slaný uspořádá v úterý 2. dubna od 16:00 hodin trénink na malé dráze pro jezdce kubatury 125 ccm. Trénink je otevřený pro všechny zájemce, kteří si na prahu nové sezóny budou chtít vyzkoušet pod taktovkou Miroslava Rosůlka svoji připravenost do nastávajících závodů.

Slaný ožije ruchem stopětadvacítek už v úterý odpoledne

Foto: Mirek Horáček

Slánská akademie frčí dál

Slaný – 26. března
Autoklub Slaný jako v předešlých třech sezonách připravil i na nastávající sportovní ročník další pokračování tréninkových kempů pro začínající plochodrážní potěr. Slaný Speedway Academy se konají na malém oválu v sobotních termínech 20.4., 4.5., 25.5., 15.6., 22.6. a 21.9.

 

Miroslav Rosůlek bude ve slánské akademii přednášet také dnes

Tradiční sraz účastníků je v 9:00 hodin., samotný trénink je stanoven na 10:00 hodin. Některé kempy se kryjí s mistrovstvím republiky nebo PRO-TEC Speedway Mini Cupem. To ale neznamená, že se nově příchozí adept sportu levých zatáček nedostane do akce. Navíc má i možnost přímo vidět v akci jezdce kteří se tomuto sportu věnují již nějaký čas.

Tréninky jako v předešlých sezonách vede bývalý československý reprezentant a nestor slánského klubu Miroslav Rosůlek.

Foto: Dominik Hrbek

Sobota patřila ve Slaném mladým plochodrážním nadějím

Slaný – 1. prosince
Sportovní Centrum Mládeže při Autoklubu v AČR Slaný v sobotu odpoledne mělo svoji tradiční hodnotící společenské setkání, které se uskutečnilo v prostorách Sokolovny Kvíček ve Slaném. Setkání, jež kromě již zmíněného hodnotícího charakteru za uplynulou sportovní sezónou mělo společenský a přátelský rozměr.

 

Slovo má Petr Křikava

Pozvání do Slaného přijal viceprezident Autoklubu ČR pro motocyklový sport Petr Moravec, který je zároveň předsedou Komise ploché dráhy. Středočeský krajský úřad zastupoval JUDr Robert Bezděk CSc, radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví, nechyběl Martin Draxler, v jehož gesci je regionální rozvoj cestovního ruchu a sportu. Královské město Slaný reprezentoval nově zvolený místostarosta Radek Vondráček.

Zahajovací uvítací projev provedl Petr Křikava, vedoucí SCM, který dále ve své obsáhlé zprávě přítomné seznámil s letošní činností. Trenér Miroslav Rosůlek měl připravenou zprávu o výsledcích a sportovních úspěších jednotlivých závodníků v roce 2018. Na závěr úvodního bodu jednání vystoupil opět Petr Křikava a jeho zpráva se týkala ekonomického zajištění sportovní sezony 2018.

Bruno Belan mohl kytičku předat mamince rovnou

Petr Moravec poděkoval za práci realizačního týmu SCM při AK Slaný, který má výhradně na starosti kubaturu do 125 ccm, popřál všem přítomným závodníkům, kteří z evropských a světových kolbišť přivezli v letošní sezoně pět medailí mnoho úspěšných sezon v dalším svém pokračovaní plochodrážního závodníka a nezapomněl ani na ostatní naděje, jež na svůj úspěch teprve čekají.

Další slovo si samozřejmě vzali i přítomní hosté, kteří se tohoto setkání zúčastnili, a plochodrážní sport jim není lhostejný. Do Slaného dorazil rovněž Martin Málek z divišovské JRM Speedway Factory. Ten kromě jiných svých náročných úkolů má na povel kubaturu do 250 ccm, i on přítomné v krátkém projevu seznámil s výsledky jezdců, kteří reprezentovali Českou republiku v kubatuře do 250 ccm a v nedávné minulosti závodníci v této objemové třídě přivezli nejeden úspěšný výsledek.

Pohled do sálu

Pro závodníky je důležité, na jakých strojích závodí a hlavně jak jsou na jednotlivé významné akce připraveni. Oblast motocyklového vybavení je doménou společnosti Shupa, která postupně svoji poctivou prací dokázala v kubatuře 125 ccm mladé české závodníky přivést k metám nejvyšším. Hlavní konstruktér ing. Jaroslav Šůs, který je rovněž součástí realizačního týmu SCM, ve Slaném nechyběl a svým vystoupením jen podpořil správný směr vývoje této úspěšné kubatury.

Než byla celá akce ukončena a všichni přítomní byli pozváni na malé občerstvení, obdrželi mladí závodníci jako pozornost pro své maminky květiny jako vzdání díku za jejich nezištnou podporu.

Zátiší v Sokolovně

Popřejme Jaroslavovi Vaníčkovi, Bruno Belanovi, Vojtěchovi Šachlovi, kteří dokázali vystoupat na stupně vítězů jak v evropském, tak ve světovém měřítku, aby své úspěchy dokázali zopakovat a dalším adeptům Janu Jeníčkovi, Matěji Frýzovi nebo Štěpánovi Jurčovi, popřípadě někomu dalšímu, aby českou plochou dráhu posunuli dalším směrem vpřed.

Foto: Pavel Fišer

Oceněn byl rovněž Zdeněk Majstr

Slaný – 25. října
Minulý čtvrtek se v městském divadle ve Slaném konal slavnostní večer u příležitosti oslav 100 let vzniku samostatného Československa. Představitelé Královského města Slaný u této významné příležitosti již šestnáct let oceňují za zásluhy a propagaci občany města Slaného v oblasti kultura, sport, školství a vzdělání, zdravotnictví a občanská společnost, kde zohledňují odvážný životní postoj. Mezi vyvolenými, který převzal v letošním roce z rukou starosty Královského města Slaný Martina Hrabánka pamětní list, byl i Zdeněk Majstr.

 

Zdeněk Majstr přebírá ocenění

Zdeněk Majstr je bývalý úspěšný plochodrážní reprezentant, který svoji sportovní kariéru spojil s AMK Slaný, s nímž v roce 1969 vybojoval mistrovský titul v soutěži družstev. A v tom samém roce byl společně s Janem Holubem pátý ve světovém finále dvojic ve Stockholmu.

V první polovině sedmdesátých let minulého století patřil ke špičce naší plochodrážní scény, o čemž svědčí výsledky v M ČSSR jednotlivců a reprezentační starty jak MS jednotlivců, tak družstev na krátké dráze či start ve světovém finále na dlouhé ploché dráze roku 1973.

Po skončení úspěšné sportovní činnosti se v AMK Svazarmu Bateria Slaný věnoval z pozice trenéra výchově mladých jezdců. Z jeho líhně vyšel mimo jiné Roman Matoušek, jezdec světových parametrů a celá plejáda dalších plošinářů slánského extraligového družstva

Slavnostní setkání ve slánském divadle kromě významných hostů politického, kulturního a sportovního života svými vystoupeními vizuálně a sluchově vyšperkovaly pěvecké soubory Consortium camerale slanense a rovněž Ach-ach slánského gymnázia. Celá akce byla zakončena slavnostním rautem.

Všichni ocenění pohromadě

Foto: Kateřina Nič Husárová /Deník)