Archiv autora: Antonín Vilde (AK Slaný)

Kolibříci budou oceněni v Mileticích

Slaný – 19. listopadu
Vyhodnocení letošní činnosti Sportovního střediska mládeže při AK v AČR Slaný se uskuteční od šestnácti hodin v sobotu 11. prosince ve společenském sále kulturního domu v Mileticích u Velvar. Jeho součástí bude také vyhlášení medailistů v obou šampionátech republiky v kubatuře 125 ccm.

Petr Marek, Karel Průša a Matěj Frýza budou  dekorováni v Mileticích | foto Petra Zahradníčková

Slunečná středa zažila slánský trénink

Slaný – 10. září
Navzdory tomu, že ve středu se v Plzni konal první finálový závod mistrovství republiky jednotlivců, vyslyšel trenér Autoklubu Slaný Miroslav Rosůlek přání mladých nadějí klubu, že by si před víkendovými závody v Mariánských Lázních a Praze naladily nejen svoji formu, ale hlavně za pomocí svých otců svoje stroje.

 

Sobota i středa na slánském ovále

Ve Slaném se pilně trénuje

Středa je tradičním tréninkovým dnem slánského klubu a podle počtu jezdců se trénuje jak na malé, tak na klasické dráze, tentokrát byl trénink zaměřen na malou dráhu k výše avizovaným víkendovým akcím a také proto, že už v sobotu 4. září dopoledne byli v permanenci oba ovály, na které vyjeli junioři Milan Dobiáš, Vojtěch Zamazal a Bruno Belan, který ještě zdaleka netušil, že o pár dní později bude stát na nástupu na plzeňských Borech při finálovém boji o mistrovský titul v seniorské kategorii. Dalšími trénujícími jezdci byli Karel Průša, Tony Katra a Štěpánka Nyklová.

Tím výčet nekončí, dorazil rovněž Patrik Linhart a s ním jeho bývalý oddílový kolega a jezdec, který měl před sebou hvězdnou budoucnost Miroslav Fencl. Toto duo doplnil Daniel Halamka, možná, že  ještě někdo zapátrá v paměti, že toto

jméno se již na plochodrážním kolbišti někde objevilo, ano před určitým časem tento talent sedlal motocykl kubatury 125 ccm, ale zranění a další okolnosti jej přiměly  plochou dráhu opustit. Po určité době se rozhodl sestavit si závodní stroj, absolvoval trénink v Divišově  a oslovil vedení slánského klubu, zda by mu umožnilo si zatrénovat, což samozřejmě nebyl problém.

 

Přichází noví závodníci

Slaný má stále dost zájemců o plochou dráhu

Miroslav Rosůlek po náročném dnech vedoucího depa jak při finálovém závodě dvojic, tak i extraligovém klání o pár dní později, byl opět plný elánu a jak v sobotu, tak i ve středu měl svým svěřencům co říci a hlavně poradit. Jeho rady Karel Průša, Štěpánka Nyklová, Petr Marek a Štěpán Ševčík určitě zúročí jak v Mariánských Lázních, tak i v neděli v Praze.

Dále si malý ovál vyzkoušel Daniel Halamka a s ním nováčkové slánské mládeže, pětiletý David Filipovský a o dva roky starší Aleš Altman. Oba sedlali své motokrosové speciály a pomalu si začali zvykat na plochodrážní prostředí, zatím své postupné motoristické krůčky poznali na motokrosové trati v nedaleké Třebízi.

Dalším, kdo si vyzkoušel malý ovál, byl Tobias Jeník. I on měl k dispozici motokrosový stroj, byť jeho otec vyložil ze své dodávky i plochodrážní motocykl Honda, ale ten bude ve Slaném připraven pro případného zájemce o tento sport.

Sluneční tréninkový středeční podvečer se ve Slaném vydařil, spokojeni byli jak samotní jezdci, tak i trenér klubu Miroslav Rosůlek, který svými výsledky a pracovitostí jak ve slánském AK, tak i jako trenér Sportovního centra mládeže AČR dal těm, kteří na jaře projevili zájem o jeho nahrazení z těchto pozic jasnou a pádnou odpověď, že rozhodně nejen pro slánský klub hodně znamená.

 

Foto: Antonín Vilde

Memoriál Antonína Vildeho je letos vypsán pro stopětadvacítky

Slaný – 24. srpna
Tradiční květnový termín mítinku PRO-TEC Memoriál Antonína Vildeho, který na slánském stadionu místní Autoklub pořádá, se vinou pandemie koranovirus Covid-19 neuskutečnil jak v roce 2020, tak i v letošní sportovní sezóně. Nakonec po dohodě s dlouholetým partnerem tohoto mítinku ze společností PRO-TEC se jednadvacátý ročník klasického mítinku uskuteční při finálovém klání mezinárodního mistrovství republiky dvojic.

 

Jan Kvěch a Petr Chlupáč jsou zatím posledními vítězi Memoriálu Antonína Vildeho

Příznivcům sportu levých zatáček se představí naděje tuzemského plochodrážního sportu, jezdci kubatury do 125 ccm, kteří reprezentují Českou republiku, jak ve světovém tak i v evropském poháru mládeže a jsou soustředěni ve Sportovním centru mládeže AČR při Autoklubu v AČR Slaný pod taktovkou zkušených trenérů Miroslava Rosůlka a Františka Kaliny.

Zítra své umění předvedou zástupci klubů AMK ZP Pardubice, SC Chabařovice a domácího AK Slaný.

 

Startovní listina zítřejšího Memoriálu Antonína Vildeho:

AK Slaný: 1 Karel Průša, 2 Tony Katra
AMK ZP Pardubice: 3 Dominik Hrbek, 4 David Hofman
SC Chabařovice: 5 Petr Marek, 6 Štěpán Ševčík

Foto: Mirek Horáček

Polská amatérská plochá dráha bude v sobotu ve Slaném

Slaný – 22. července
Sobota 24. července bude na plochodrážním stadiónu ve Slaném patřit polským amatérským závodníkům, kteří od čtrnácti hodin změří své síly na zdejším oválu. Speedway GROPEX Amateur Cup je oficiální název mítinku a může nezaujatému divákovi přinést zajímavý pohled na tento sport, byť se bude jednat o souboje jezdců, pro které je plochá dráha zábavou a koníčkem. Již v minulých letech se polští jezdci představili na drahách v libereckých Pavlovicích, kam v srpnu zavítají opět, a v pardubickém Svítkově. Mají však zájem v Čechách poznat více tratí a tuto možnost jim vedení AK Slaný umožnilo.

Polští amatéři v pardubickém depu: zleva Hubert Bawłowicz, Jarek Bawłowicz, Jarek Suszyński, Artur Piotrowski, Fabian Stawiński, stojící Tomasz Kowalski

Foto: Karel Herman

Středeční pohár stopětadvacítek ve Slaném doplňuje kalendář

Slaný – 9. července
Autoklub v AČR Slaný uspořádá ve středu 14. července od sedmnácti hodin závod série PRO -TEC Speedway Mini Cup. Vzhledem k tomu, že dva plánované podniky v termínech 9. a 26. června byl AK Slaný nucen vlivem špatných povětrnostních podmínek zrušit, rozhodl výbor klubu nahradit v uvedeném termínu aspoň jednu neuskutečněnou akci. Příští středa je pro pořadatele jedinou možnou alternací vzhledem k volné kapacitě zajištění a zabezpečení zdravotní služby, což v době dovolených lze pochopit a respektovat. Sraz účastníků v šestnáct hodin.

Slaný ožije ruchem stopětadvacítek ve středu odpoledne

Foto: Václav Buřič