První liga míří na Moravu

Kopřivnice – 8. září
Předposlední kolo české první ligy je na pořadu nedělního odpoledne v Kopřivnici. Na hrotu tabulky se hřeje Krško, ovšem Praha, Kopřivnice a Žarnovica jsou za ním seřazeny s pravidelným odstupem jednoho bodu. A bez teoretické šance na některý z celkových vavřínů ostatně nejsou ani Pardubice, které prozatím končily vždy poslední.


Tipujte:

Kdo vyhraje první ligu v Kopřivnici?

View Results

Loading ... Loading ...

Nahlášené sestavy jsou v zásadě tradiční. Kopřivnice neskrývá velké ambice. S Janem Mackem, Josefem Francem, Hynkem Štichauerem a náhradníkem Radkem Bambuchem by stejně ani nemohla.

Žarnovica kontruje Jakubem Valkovičem, Sebastianem Kösslerem, Eduardem Krčmářem a Brunem Belanem. Pardubice kombinují mládí a zkušenost. Na nástup v jejich vestách přijdou Jan Jeníček, Jaroslav Petrák a Jan Hlačina. Bez náhradníka bude rovněž Krško, které nahlásilo Nicka Škorju, Anže Grmeka a Luku Omerzela.

Se svou sestavou imprimovala Praha. K triu Petr Chlupáč, Daniel Klíma a Jaroslav Vaníček, jež dominovalo včerejší juniorce, nominovala původně Adama Bubbu Bednáře. Jenže ten je po pádech v Plzni a v Praze potlučený a jeho motocykly jsou na tom ještě hůře. Do Kopřivnice proto zamíří Vojtěch Šachl.

Oficiálně nahlášené sestavy nedělní první ligy v Kopřivnici:

SPT Profil Team Kopřivnice: 1 Jan Macek, 2 Josef Franc, 3 Hynek Štichauer, 16 Radek Bambuch
SC Žarnovica: 4 Jakub Valkovič, 5 Sebastian Kössler, 6 Eduard Krčmář, 17 Bruno Belan
ZP Pardubice: 7 Jan Jeníček, 8 Jaroslav Petrák, 9 Jan Hlačina
Markéta Praha: 10 Petr Chlupáč, 11 Daniel Klíma, 12 Jaroslav Vaníček, 19 Vojtěch Šachl
AMD Krško: 13 Nick Škorja, 14 Anže Grmek, 15 Luka Omerzel
Sestava Josef Franc, Radek Bambuch, Hynek Štichauer a Jan Macek v Praze vyhrála | foto Karel Herman

 

Podzim bude platit za průšvihy měsíčka Srpna

Slaný a Divišov – 8. září
Letošní rok není naštěstí tak deštivý jako loňský s mnoha odloženými závody. Nicméně slánská extraliga se přece jen neodjela. A stejně tak divišovská juniorka. Oba mítinky s původními srpnovými daty již nalezly své náhradní termíny.

 

V Divišově nasazují nafukovací vaky, díky jejichž absenci se závod musel zrušit. Klub pro svůj závod navrhuje sobotu 30. září.

Ve Slaném chtějí jet extraligu před co největší diváckou návštěvou. Všední den proto nepřipadá v úvahu. Stmívá se čím dál dřív a začátek v brzkých odpoledních hodinách by řadu návštěvníků zastihl v práci.

Proto se pojede v sobotu 7. října. Ve stejný den Kopřivnice plánu rozlučkový závod Josefa France. Taková termínová kolize není pochopitelně ideální. Sportovní komise proto moravskému klubu nabízí bezproblémové přeložení závodu na jindy, projeví-li o takové řešení zájem.

V Divišově se pracuje na montáži nafukovacích vaků | foto David Kameník