Češi a Slováci v akci 478

Uplynulý týden se nesl především ve znamení světových a evropských závodů. Vždyť po zrušení promoklé slánské extraligy jim patřily i dvě české lokality. V ostatních případech se naši plochodrážníci za hranicemi neobjevili. Až na jednu výjimku, díky níž se v naší pondělní kompilaci podíváme aspoň do Švédska. Letos ale bohužel naposledy.

 

Piraterna Motala v úterý na své domácí dráze oplatila čtvrtfinálovou prohru Rospiggarně Halstavik. Jenže pouze poměrem 46:44, což v konečném součtu na postup do semifinále nestačilo. Václav Milík inkasoval osm bodů (1 1 2 1 0 3).

Václav Milík se svou Motalou vyhrál, ale do semifinále nepostoupil | foto Václav Milík

Slánská sedmdesátka se už prodává

Pardubice – 2. září
V úterý se první várka vezla do Slaného, kde měl odstartovat její prodej. Bodejť by ne, když pojednává o historii místní ploché dráhy. Svatý Petr rozhodl jinak, extraliga uplavala. Nová kniha Slánská sedmdesátka, aneb od padesátého doleva a smykem si proto své první čtenáře našla v sobotu při evropském šampionátu v Pardubicích. Přímý prodej bude pokračovat ve středu v Plzni, kde si ji zájemci budou moci zakoupit v klubové hospůdce.

Slánská sedmdesátka je již v prodeji | foto Eva Palánová